Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Szavazás - 2022 (tavasz/nyár)

Admin


STAFF

Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) Tenor

Keresem :

◇◈ Canonok
és
Keresettek
és
Bárki más
◈◇

Playby :

◇◈ Faceless ◈◇


2490


Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) Empty
Admin
Vas. Szept. 18, 2022 9:17 am
Szavazás - 2022 (tavasz-nyár)

Elérkezett az oldal újabb szavazásának ideje. A szavazás menete a régi, az első körben a jelöléseiteket adhatjátok le, kategóriánként hármat-hármat indoklással együtt. Mindenkit megkérünk rá, hogy a jelölését legalább 2-3 mondatban indokolja meg, ez pedig ne merüljön ki annyiban, hogy "mert nagyon szeretem", "imádom a usert", "úgyis tudjátok" és "csakmert". Biztosan mindenki tud érvelni amellett, miért gondolja úgy, hogy az adott karakter a legjobb abban a kategóriában. Amennyiben valaki nem ír elfogadható indoklást és kérésre sem pótolja, annak a jelölését sajnos nem tudjuk elfogadni. Természetesen nem muszáj minden kategóriában elhasználni a maximum 3 jelölést, illetve ki is hagyhattok kategóriákat, ha valahova nem tudtok vagy akartok jelölni senkit. Nyugodtan jelölhetsz olyan karaktert vagy játékot, akit/amit már előtted jelöltek. A második körben szokás szerint a jelölt karakterekre adhatjátok majd le a voksotokat az egyes kategóriákban.
Fontos emellett, hogy a szavazáson csak a 2022. szeptember 18-ig elfogadott karakterek jelölhetők.
Az alábbiakban találjátok a jelenlegi szavazás 11 kategóriájának leírását.
A jelölések leadásának határideje: 2022. október 2. 31 (éjfél)

KATEGÓRIÁK
1. Boszorkányok Merlin-díja: Ebben a kategóriában a szerinted legjobban sikerült és kijátszott női karaktert jelölheted, akinek szívesen olvasod a játékait, szereted a jellemét, stílusát, történetét, egyszóval számodra ő a legjobb női karakter. Varázstalan női karakterek is jelölhetők. Fontos, hogy ne csak a jól sikerült karakterlapot vegyétek figyelembe, hanem azt is, hogy milyen az adott karakter megvalósítása a játéktéren, mennyire hiteles, különleges, milyenek a plotjai stb.

2. Varázslók Merlin-díja: Ebben a kategóriában a szerinted legjobban sikerült és kijátszott férfi karaktert jelölheted, akinek szívesen olvasod a játékait, szereted a jellemét, stílusát, történetét, egyszóval számodra ő a legjobb férfi karakter. Varázstalan férfi karakterek is jelölhetők. Fontos, hogy ne csak a jól sikerült karakterlapot vegyétek figyelembe, hanem azt is, hogy milyen az adott karakter megvalósítása a játéktéren, mennyire hiteles, különleges, milyenek a plotjai stb.

3. Molly Weasley-díj: Ahogy az előző szavazás során a Mama Bear/Papa Bear kategóriában, úgy most itt is azok a karakterek tartoznak ide, akiket anyukának és apukának teremtettek, akik vagy nagyon jók a saját gyerekeik nevelésében vagy remek érzékkel válnak bárkinek a pótanyukájává/pótapukájává.

4. Griffendél Godrik-díj: Ez a kategória az igazán tökös karaktereké, nemtől és kortól függetlenül. Azokat jelöljétek itt, akik szerintetek igazán bátrak és hősiesek, akik ha kell, egy fakanállal is megküzdenek az ellenfelükkel és nem riadnak vissza semmitől. Az, hogy miért küzdenek ilyen bátran és rendíthetetlenül, már más kérdés Very Happy ...

5. Madam Puddifoot-díj: Ebben a kategóriában a kedvenc shipjeitek jelölhetők. Szerelmespárok, jegyespárok, házastársak, kibontakozóban lévő románcok - fontos, hogy a barátságokat és "mi lenne, ha..." típusú párosokat ne itt jelöljétek.

6. Tekergő-díj: Ebben a kategóriában a számotokra legérdekesebb barátságokra várunk jelöléseket, ezek érkezhetnek kettő vagy akár több karakterre is, ha egy kisebb baráti társaságról van szó, mint például annak idején a Tekergők.

7. Walburga Black-díj: A kategóriában a legdiszfunkcionálisabb családok jelölhetők, tehát azok, akik között valamiért menthetetlenül elromlott a dinamika, akiknél eluralkodik a káosz valamilyen okból, ahol a családi kapcsolatokat még a legkomolyabb családfaszakértők is nehezen bogozzák ki. Jelöléskor taggeljétek a család tagjait is, hiszen bizonyos családok több ágra oszlanak, és ezáltal a plotjuk is eltérő lehet.

8. Bogar bárd-díj: Ebben a kategóriában a legérzelmesebb plotokat, játékokat jelölhetitek. Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy az adott plot/jelenet könnyfakasztóan szomorú, elég az is, ha mély érzelmek kerülnek kijátszásra, méghozzá kiemelkedően jól. Jelöléskor adjátok meg a résztvevő karakterek nevét és legalább egy linket is a játékhoz, játékokhoz.

9. Zonko-díj: Ebben a kategóriában a legviccesebb játékokra várjuk a jelöléseket. Ahogy az előző kategóriában, úgy itt is adjátok meg a résztvevő karakterek nevét és legalább egy linket is a játékhoz, játékokhoz.

10. Edevis-díj: Ebben a kategóriában a kedvenc "mi lenne, ha..." típusú párosaitokat jelölhetitek, olyan shipeket, amik soha nem történtek meg és vélhetően soha nem is fognak, de valamilyen oknál fogva láttok bennük fantáziát. Fontos, hogy ne az avataralanyok alapján jelöljetek, hanem a karakterek plotjai és kapcsolatai legyenek meghatározók.

11. Pulitzer Penna-díj: Ebben a kategóriában nem a karakterek, hanem az oldal userei kerülnek középpontba. Itt jelölhetitek azokat, akiknek a legjobban szeretitek olvasni az írásait, legyen szó akár reagokról, akár karakterlapokról.

Sablon:
Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


420


Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) Empty
Holden Briggs
Hétf. Szept. 19, 2022 11:35 am
1. Boszorkányok Merlin-díja:
@Kira Karkaroff-Munter: Kira egy nagyon érdekes koncepcióval megírt karakter. Adott volt egy canon családnév és abban a családban egyetlen Rowling által felületesen megalkotott szereplő, Eszti pedig fogta ezeket az apró morzsákat és alkotott belőle egy komplex karaktert. Kira kemény csaj, igazi orosz boszorkány, de anélkül, hogy sztereotípiákba hajlana. Nem egydimenziós, nem rekedt meg a "beverem a képed" típusú karakterek szintjén, akiknek nincsenek érzelmi rétegei, hiszen Kira mindemellett egy hitelesen kijátszott tinilány is, aki nagyon szerelmes tud lenni, akinek a szülei által kiszabott küldetésén túl igenis fontos az iskolai hierarchia. Imádom a karaktert.
@Rhiannon Nott: Nehéz volt eldöntenem, hogy melyik karaktert jelöljem a usertől, mert egytől egyig itt lenne a helyük, June, Becca, Cordelia és Veda neve is joggal szerepelhetne itt. Végül házastársi hűségből Nonra esett a választásom Very Happy Non egy tökéletes példa arra, hogyan kell keresett karaktert alkotni. Volt egy ködös koncepcióm, amit ő megtöltött élettel, de még hogy! Non családtörténete, előélete, motivációi, jelleme mind külön bekezdést érdemelnének, ő egy igazán komplex, érzékenyen megírt és alaposan átgondolt karakter, akinek érdekes és nagyon izgalmasan kijátszható pluszt ad a kontrollálhatatlan képessége. Talán elfogult vagyok, de szerintem teljesen objektíven kijelenthetem, hogy Nonnak minden sorát egy élmény olvasni.
@Diane S. Byrne: Diane külön díjat érdemelne mostanság a "legkaotikusabb életút" kategóriában, ha lenne ilyen. Nem csoda, hogy sokan követjük őt izgatottan, hiszen minden játéka, minden reagja egyre messzebb löki őt a korábbi komfortosnak tűnő életétől. Bee nagyon jól alakítja a játéktéren a fejét homokba dugó kirakatfeleségből lett informátort, aki a mindenki által rettegett férjét elárulva, terhesen szökik Angliába, hátrahagyva három gyereket... és akkor még a férje első házasságából származó fiával kialakított romantikus kapcsolatát nem is említettük (bár erről majd később, egy másik kategóriában írnék bővebben Very Happy ). Imádom, hogy Bee milyen irányba vitte el Diane-t, mindig lelkesen nyitom meg a discord üzeneteit, mikor látom, hogy plotötleteket írt, mert tudom, hogy rajongani fogok érte.

2. Varázslók Merlin-díja:
@Noah Runcorn: Még össze sem írtuk a szavazás kategóriáit, amikor már biztos voltam benne, hogy Noah-t szeretném jelölni a férfi karakterek között. Gyakorlatilag Pintyő bármelyik karaktere szerepelhetne itt, hiszen egytől egyig nagy gonddal és érzékenységgel megírt, összetett, érdekes koncepciójú karakterek - és akkor még Pintyő gyönyörű stílusáról nem is beszéltem -, de nem meglepő módon Noah egy vékonyka hajszálnyival közelebb áll a szívemhez. Imádom őt, minden belső vívódásával, konfliktusos családi kapcsolatával, az érzékenységével, mindennel együtt. Mikor Pintyővel elkezdtük megalkotni a Runcorn ikreket, biztos voltam benne, hogy odáig leszek azért, amit kitalál, de felülmúlta minden várakozásomat, mikor a játéktérre is bedobta Noah-t. Az egyéni játékai is zseniálisak, de amit a roxmortsi kaland alatt olvashattunk Noah-tól, azt hiszem, az mindenkinek egy hatalmas élmény volt - a testvéri és baráti szeretet ábrázolása, az igazi griffendéles bátorság, a félelmek leküzdése... Igen, kicsit imádom Noah-t Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) 3217638854
@Napoleon Mulciber: Sokat gondolkodtam rajta, hogy kit jelöljek itt Fufitól, volt pár befutó, de végül Napsipapsira Napoleonra esett a választás, elsősorban azért, amit a roxmortsi kaland alatt láthattunk a karaktertől. Napoleon alapvetően egy izgalmas koncepcióval megírt karakter - hogy az istenbe ne lenne izgalmas egy ex-halálfaló, aki Corban Yaxley legjobb cimborája, aki egy pálcaintéssel még a nevedet is elfeledteti veled, aki vasmarokkal irányítja a családját és közben mégsem lesz egy igazi, megkérdőjelezhetetlen szörnyeteg, akinek a testvére egy kicseszett róka és még hosszasan sorolhatnám -, és mindezt még sikerült fokozni, amikor az öreg Mulciber olyan szituációba került, ahol végre megmutathatta a jelleme durvább rétegeit. Ha ő nincs, a Magic is Might tagjai soha nem jutnak ki Roxmortsból. Imádom, ahogy a maga csendes, higgadt módján képes irányítani egy seregnyi neo-halálfalót, köztük a megzabolázhatatlan fiát is, mert bizony ahhoz, hogy valaki ijesztő legyen, nem kell tomboló erőszakkal fordulnia mások felé. Még akkor sem, ha tulajdonképpen nagyon is képes a brutális erőszakra - Gregory Goyle tudna mesélni... Napsipapsi for president Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) 3962554006
@Fred Weasley: Szintén nehéz választás volt, hogy Leo vagy Fred legyen a befutó a usertől, de végül itt is a legutóbbi reagok döntöttek. Imádom, ahogy alakítja Fredet, ami lett a karakterből - bár a hírhedt Weasley ikrek egyik tagjának nevét viseli, gyakorlatilag ennél távolabb nem is állhatna a személyisége a néhai Fredtől. Nem vakmerő, nem bajkeverő és mókamester, még csak vörös haja sincs és mások levetett talárját sem hordja (azt inkább nem írom ide, hogy Jerry Preston szerint miért nem hasonlít egy Weasley-re), de ettől még ízig-vérig Weasley. Nagyon szeretem, ahogy Fred ír - de erről majd egy másik kategóriában beszélnék bővebben -, ahogy a játéktéren megjeleníti a karaktereit, mind hitelesek, emberiek, életszerűek, és ez alól Fred Weasley sem kivétel. Csak olvassátok el a kalandba írt reagjait és azonnal megértitek, miről beszélek Very Happy

3. Molly Weasley-díj:
@Amelie Lestrange: Az ultimate, csupa nagybetűs anyuka - bár szeretném megjegyezni, hogy a karakter akár a Merlin-díj jelölések között is szerepelhetne, ahogy tulajdonképpen Alina bármelyik karaktere. Ams igazi hugrabugos: kedves, segítőkész, az erőszak olyan messze áll tőle, mint Russel Briggstől a polkorrektség, békésen elsütöget otthon, aranyvérű feleség létére otthonos, meghitt családi fészket alakított ki az egykor zord Lestrange kúriában. De ez senkit se tévesszen meg... Ams odacsap, ha kell, márpedig mostanság több atrocitás éri a családját, mint amennyit hajlandó lenne eltűrni. Igen, Ams egy igazi hugrabugos, de egyben igazi Nott is, márpedig a Nottokkal nem érdemes baszakodni. És akkor még nem tettem említést a karakter izgalmas előtörténetéről, a különös házasságáról - amit Alina szokásához híven tökéletesen játszik ki -, az érdekes testvéri és egyéb családi kapcsolatairól, amik mind-mind még árnyaltabbá teszik őt.
@Frida Scamander: Az első és utánozhatatlan #slytherinmom. Kevesen játszanák ki így, ilyen nyíltan, ilyen mélyen azt, ahogyan egy ex-keménydrogosból anya lesz. Mindezt nem Disney meséhez illő köntösbe bújtatva, hanem annak minden csúnya részletével együtt. Frida nem tökéletes, hanem fájdalmasan emberi, igazi hibákkal, elszúrt lehetőségekkel, de ami sosem változik, az a lánya iránti feltétlen, mindent elsöprő szeretete. Valaki nem attól lesz jó anya, hogy mindig hibátlan és mindig jó döntéseket hoz, hanem attól, hogy szereti a gyerekét és mindig igyekszik - Frida pedig ennek a tökéletes példája. És mindezt fokozza, hogy éppen elveszített egy babát tragikus körülmények között... Előre látom, hogy darabokra fogja tépni a lelkemet minden reagja.
@Pansy Parkinson: A másik slytherinmom, csak éppen az aranyvérű fajtából. Fridához hasonlóan ő is egyedülálló anyuka, és bár más okból, de neki sincs felhőtlenül egyszerű dolga. Meg kell küzdenie a múltjával, a tettekkel, amiket saját fiatalkorában elkövetett - és most minden erejével azért küzd, hogy a saját gyerekei ne váljanak olyanná, mint ő annak idején. Ez viszont különösen nehéz a mozgolódó neo-halálfalók hatása mellett, akik egészen biztosan Pansyben is régi sebeket tépnek fel. Szeretem olvasni a játékait, látni a jellemfejlődését, a kapcsolatai alakulását, amelyek olykor egészen megdöbbentő fordulatokat vesznek (különösen, ha szegény Draco is érintett).

4. Griffendél Godrik-díj:
@Cassiopeia Black: Szerintem egészen magabiztosan kijelenthetem, hogy Cassie az oldal egyik legtökösebb karaktere. Százötven centiméter tömény badass energia, némi Black-es sznobizmussal és felsőbbrendűségtudattal vegyítve - ahogy Holden mondaná: Pénzes Aranyvérű Picsa, persze csak amolyan szeretetteljes hangsúllyal Very Happy . De Cassie karakterében sokkal több rejlik ennél, a Finite talán egyik legérdekesebb család-és előtörténete kötődik a nevéhez, amihez nagyon izgalmas friss plotok is társulnak.
@Sebastian Mulciber: Talán abban mind egyetértünk, hogy Sebi tipikusan az az ember, akit a valóságban gyűlölnék, azonban karakterként mind imádjuk. Azt viszont senki sem vitathatja el tőle, legyen bármilyen speciális jellem a mi egyetlen Sebastianunk, hogy bátorság és magabiztosság szorult a gyerekbe. Mégis hány roxfortos korú fiúnak jutott volna eszébe a roxmortsi káosz közepén Magic is Might egyenruhát ragadni és ezzel céltáblát tűzni a saját mellkasára? Nem csoda, hogy eddig ő volt a Mardekár kiskirálya, Sebi igazán karizmatikus, könnyen követhető egyéniség, akinek minden egyes leírt sorából árad a túlzott magabiztosság és felsőbbrendűségtudat. Valljuk be, mind imádjuk ezt a suttyót Very Happy
@Ronan Byrne: Talán még csak tizennégy éves, de elvitathatatlanul szorult belé bátorság és határozottság, nem csoda, hogy az apja annyira büszke rá. Valószínűleg hatalmas sértésnek venné, ha azt mondanám, hogy a Griffendélben is jó helyen lenne, pedig ez az igazság. Ronan, bár szeretné a neo-halálfaló keményfiú szerepét magára ölteni, de mégsem kegyetlen és önző, ezt remekül tanúsítja, hogy mennyire önfeláldozóan és vakmerően viselkedett a roxmortsi zavargások alatt. A saját testi épségét kockáztatva segített másokon, ezzel többször szembe ment azokkal az értékekkel is, amelyeket otthonról hozott. Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan alakul majd Ronan jelleme a továbbiakban, ahogy egyre több és több hatás éri őt.

5. Madam Puddifoot-díj:
@William Byrne × @Diane S. Byrne: Ahogy már korábban utaltam rá, engem megvett ez a plot, de menthetetlenül. Amolyan bűnös élvezet shipelni Billyt és Diane-t, és kicsit sem szégyellem, hogy a legnagyobb rajongóik között vagyok. Egyszerre borzasztóan helytelen és magától értetődő a kapcsolatuk, tragikus belegondolni, hogy egy másik helyzetben, egy másik életben talán ennél sokkal több is lehetett volna közöttük - csakhogy ez sosem fog megtörténni. Elmondani nem tudom, hogy mennyire várom a nagy titok felszínre kerülését, elképesztő családi drámák születnek majd belőle. És biztos vagyok benne, hogy Fufi és Bee éppen olyan zseniálisan fogják kijátszani ezt a párost a továbbiakban is, mint most.  
@Hollyn Shelby × @Theo Nott: Tódi ezt olvasva biztosan morogna egy sort, hogy ők valójában nincsenek is együtt, de mind tudjuk, hogy menthetetlenül összeillenek ők ketten. Akár lehetnének egy klisés "utálom a világot" tinipár is, de egy másodpercig sem azok, persze ez a két usert ismerve nem is meglepő. Különösen érdekes lesz a játéktéren, ahogy a cseppet sem ideális körülmények közül érkező félvér lány és az aranyvérű arisztokrata fiú kapcsolata kibontakozik, ahogy a nehézségek és sokszor feloldhatatlannak tűnő konfliktusok ellenére újból közel kerülnek egymáshoz. És reménykedjünk benne, hogy Hollyn megtanítja Theót fésülködni...
@Balthazar Crouch × @Maisy Crouch: Menthetetlenül rajongom értük, az egész tragikus koncepciójukkal megvettek maguknak. Még a R.A.V.A.Sz. vizsgáikat sem tették le, de már házasok, Balthazar apja tönkretette Maisy egész életét, egyikük sem vágyott erre a kapcsolatra, és valahogy mégis működni fog... Egyszerre rémesen szomorú a történetük és mégis fájdalmasan cukik együtt, a maguk kissé szerencsétlen módján. Mármint Baltie a szerencsétlen főleg, Maisytől még a Mardekár kviddicscsapata is retteg egy picit... És ahogy minden jó shipnél, úgy náluk is igaz, hogy külön-külön is zseniális a két karakter, bár ez nem meglepő, hiszen Möj és Alina tollából csakis zseniális karakterek születnek.

6. Tekergő-díj:
@Alina Scamander & @Caroline Dolohov: Gyerekkori barátság, ami rengeteg nehézség árán kitartott a Roxfort után is. Összeköti őket a színház szeretete, Alina anyukája szinte Carol pótanyukája is lett egyben, átvészelték együtt a Carolt ért borzalmas tragédiát, még ha ez kicsit át is alakította a barátságukat. De történjék bármi, ők kitartanak egymás mellett és támogatják a másikat, akkor is, ha nem feltétlenül értenek egyet a másik döntéseivel. Imádom olvasni, ahogy kijátsszák a két karakter barátságának ezt az aspektusát, hiszen tudjuk, hogy a valóságban sem mindig zökkenőmenteset az emberi kapcsolatok, mindig vannak mélypontok, amiken csak együtt lehet átjutni. És akkor még nem is említettem, hogy Carol exe mostanság igencsak közel került Alinához...
@Scorpius Malfoy & @Albus Perselus Potter: Scorpi és Albus eddig jogosan kerültek a legjobb ship kategóriába, most azonban a kapcsolatukat egy kicsit más szemszögből is szeretném kiemelni. Igen, mind szurkolunk nekik, hogy összejöjjenek, hiszen kétség sem fér hozzá, hogy őket egymásnak teremtették - de ez már a barátságuk szakaszában is megmutatkozik. Kevés ilyen példaértékű barátságot láthatunk tinifiúk között. Mindenben támogatják egymást, nem félnek sérülékenynek mutatkozni egymás előtt, olyan bizalom alakult ki közöttük, amire sokan egész életükben vágynak. Átsegítik egymást a gyászon, a családi viszályokon, az iskola nehézségein. Sokat tanulhatnánk Scorpitól és Albustól.
@Mason Briggs & @Christopher Dearborn: Akár csak Scorpius és Albus esetében, úgy ők is szerepelhetnének akár a legjobb shipek kategóriájában. Eddig nem véletlenül jelöltem őket kitartóan a legjobb romantikus párosként, azonban érdemes szót ejteni arról is, hogy Mason és Chris eredetileg gyerekkori legjobb barátok voltak. Egészen addig, amíg a Briggs-család tragédiája darabokra nem zúzta Mason életét, ezzel visszafordíthatatlanul megváltoztatva a jellemét is. Imádom olvasni a barátságból ellenségessé, majd gyengéddé változó kapcsolatukat, a belső monológjaik és a folyamatos bénázásuk igazán szerethetővé teszi őket.

7. Walburga Black-díj:
A Byrne aka Yaxley család (@Diane S. Byrne, @William Byrne, @Ronan Byrne, @Maeve Byrne, @Cassidy Byrne és @Brendan Byrne): Ahol a neo-halálfaló szervezetet vasmarokkal irányító apuka igazából a nagypapa, és ezt ő nem is tudja. Ezzel valószínűleg felszínesen már körül is írtam, hogy mennyire diszfunkcionálisak Byrne-ék, de a kaotikus családfájukon túl is bővelkednek a konfliktusokban, kezdve például azzal, hogy nem viselhetik a valódi nevüket egy nemzetközi körözésnek köszönhetően. Aztán ne feledkezzünk meg arról sem, hogy Diane egyik napról a másikra, terhesen lelépett, hogy a gyerekek fejét ezzel kapcsolatban hazugságokkal tömi az apjuk - ami ettől függetlenül is jó szokása volt -, hogy William hűsége is kezd megrendülni, és ráadásul még az aurorok is a halálukat kívánják. Mi lehet ennél diszfunkcionálisabb?
A Black család (@Cassiopeia Black, @Corvus Black, @Leo Black, @Castor Black): Talán már családnak is erős túlzás nevezni őket, hiszen sok-sok évvel ezelőtt atomjaira hullott a Black-család. Egy máig tisztázatlan körülmények között meggyilkolt édesanya, két fivér, akik mindent hátrahagytak, egy depresszióba süllyedő apa, az anyaszerepet magára öltő Cassie és Leo, aki keresi a helyét ebben az egész káoszban. És természetesen külön-külön is mind nagyon izgalmas karakterek, saját, érdekes plotokkal és motivációkkal.
A Mulciber család (@Napoleon Mulciber, @Ingrid Mulciber, @Sebastian Mulciber, @Francesca Mulciber, @Maud Mulciber) Adott egy családfő, akinek ha úgy tartja kedve, egyetlen mozdulattal megváltoztatja az emlékeidet. Van egy felesége, akinek olyan sötét és tragikus a múltja, hogy külön regényt érdemelne. Van egy lányuk, aki megtestesít mindent, ami egy aranyvérű fiatal hölgytől elvárható. Van egy fiuk, aki több kényelmetlenséget okoz, mint örömöt. És van egy lányuk, aki igazából nem is a lányuk. Ja, meg van egy rókájuk, aki igazából a nagynéni...

8. Bogar bárd-díj:
Tell me how to say no to this (@Diane S. Byrne & @William Byrne): Valószínűleg mostanra már nyilvánvalóvá vált, hogy imádom ezt a shipet. Ennek az imádatnak ez a játék az oka. Fufi és Bee annyira jól ábrázolják a két karakter magányát, lelki vívódását, ahogy az alkohol szép lassan feloldja a gátlásaikat és az elfojtott érzelmeket... Olvasson bele mindenki, nem fogtok csalódni Very Happy
I only have two real friends (@Harper Briggs & @Adele Lestrange-Avery): A gyengélkedő mint helyszín már önmagában remek alapot szolgáltat egy érzelmes jelenethez, különösen akkor, ha a főszereplő két fiatal lány, akiknek rohadtul egészségesnek és boldognak kéne lenniük, mégsem azok. Ennek a tragédiáját Pintyő és Alina szokásukhoz híven annyira érzékenyen és zseniálisan jelenítik meg, hogy ennek a játéknak mindenképp itt a helye. Remélem, hogy hamarosan folytatják majd, nagyon szeretem olvasni őket.
It is a good day to be merciful (@Kira Karkaroff-Munter & @Klaus Munter): Ez a játék a két karakternek egy nem megszokott oldalát mutatja be. Klaus és Kira is erős, kemény karakterek, akiktől a környezetük elvárja, hogy rendíthetetlenek és mindig erősek legyenek. Ebben a szituációban mégis egy végtelenül sérülékeny Klaust és egy megértő, gondoskodó Kirát láthatunk. Nagyon érdekes kettejük sógor-sógornő kapcsolata, megéri követni a történetüket.

9. Zonko-díj:
Adventure Time (@Coraline Avery & @Lily L. Potter): Amiben Cora szerepel, az garantáltan rohadt vicces lesz, nincs ez másképp a Lilyvel közös játékukban sem. Mindkét user nagyon hitelesen viszi ezt a két különösen fiatal karaktert, amitől csak még élvezhetőbb lesz ez a hihetetlenül cuki és szórakoztató játék. Imádom őket együtt, kellenek az ilyen lélekmelengető játékok az ember szívének.
The posh boy and the stripper (@June M. Harrison & @Howard Rosier): A cím gyakorlatilag elárulja, hogy mire kell számítani: két tökéletesen más világból származó és nem összeillő karakter találkozása egy egészen lehetetlen szituációban. Mindezt a June-tól és Fufitól megszokott imádnivaló tálalásban olvashatjuk. "Egy Manhattan koktélt kérnék, tizennyolc éves Sazerac whiskeyvel és Amarena koktélcseresznyével." / "Akkor legyen egy sima Manhattan, jó? Nem hiszem, hogy ezek az alapanyagok megtalálhatók, pult alól kiásva sem". Ez a párbeszéd elég jól szemlélteti ezt az abszurd szituációt Laughing
There are no secrets that time does not reveal (@Eric Briggs & @Alina Scamander): Eric Briggsnek és Alina Scamandernek normális esetben nem sok közös dolga akadna. Kivéve  akkor, ha Alina a Helios Színház jelmeztárában rányit az anyjára és Eric nagybátyjára, félreérthetetlen szituációban. Ha azt gondolnád, hogy ez ennél nem lehet kínosabb, akkor olvasd el, hogy a két karakter hogyan próbálja kinyomozni ennek a váratlan, megcsalással vegyülő kapcsolatnak a részleteit. Annyira kínos, hogy a reagok végén már a fejedet fogod, de mégsem tudsz félrekattintani, mert egy élvezet szenvedve röhögni Eric és Alina szerencsétlenkedésén... és a legrosszabb még hátravan Very Happy

10. Edevis-díj:
Napoleon Mulciber × Brendan Byrne
@Rhiannon Nott × @Benjamin Monaghan: Valahol egy alternatív univerzumban, ahol Benji nem meleg és nem Non férjével kavar, ők egy zseniálisan cuki páros lehetnének. Benjire nagyon is ráférne Non határozott anyatigris személyisége, szegény Benjamin nem az akarata érvényesítéséről és talpraesettségéről híres. Különben nehéz megítélni, hogy az inner-Theóm kire lenne féltékenyebb, ha ezek ketten összejönnének...

11. Pulitzer Penna-díj:
June: Imádom a karakteres írói stílusát, a mély jellemeket, amiket megalkot, a soha el nem fogyó plotötleteit, azt, hogy könnyedén ráhangolódik mások karaktereire és megérti őket. Nagyon szeretek vele játszani, eddig egyetlen olyan reagot sem kaptam tőle, ami után nem akartam rohadt lelkesen azonnal visszaírni. Minden karaktere egy önálló egyéniség, mindegyik másért szerethető, de annyi biztos, hogy mindegyiküket csak imádni lehet. Örömmel nekiadnám bármikor, bármelyik keresettemet és nagyon-nagyon örülök, hogy ennyi közös plotunk van.
Alina: Úgysem fogja elhinni, mert sosem szokta, de imádom minden betűjét. Olyan könnyű vele plotolni, mintha csak legilimenciával kommunikálnánk, imádom, hogy mennyi ötlete van és mennyire egyszerűen fűzzük tovább egymás elképzeléseit. Csakis igényes, gyönyörűen megírt reagokat ad ki a kezéből, nagyon szeretem a karakterei belső monológjait olvasni, Alinához hasonlóan csak kevesen tudják ilyen jól ábrázolni a karakterük érzelmi világát.
Fred: Az nem is kérdés, hogy Fred nagyon jól ír, én még nem olvastam tőle olyan reagot, ami közben legalább egyszer nem álltam meg azt gondolva, hogy "hú, ez a mondat de jó volt!". Minden karaktere egyedi hanggal rendelkezik, imádom, hogy mennyire jól elkülöníthető az egyes karakterei stílusa, mennyire hitelesen és karakterhűen alakítja mindannyiukat.

Alina Scamander, Fred Weasley, Draco Malfoy and Rhiannon Nott varázslatosnak találta






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
Diane S. Byrne


Boszorkány

Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) 5f5e64e1652a3ea9020d0a6ffc2fe41d64d097c5

Lakhely :

✮ San Francisco → London


Keresem :

✮ freedom

Multik :

Beehive

Playby :

✮ Brianne Howey & Jessica Rothe


102


Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) Empty
Diane S. Byrne
Szer. Szept. 28, 2022 10:32 am
1. Boszorkányok Merlin-díja:
@Rhiannon Nott - Szerintem az egyik legizgalmasabb, legérdekesebb női karakter az oldalon. Nagyon szeretem a Nott családi dinamikát, elsősorban azt, ahogyan szülőkként és házastársakként működnek Theoval, ami igencsak eltér a megszokottól, mégis működik. Látszólag mindenképpen, ha eltekintünk attól a ténytől, hogy mindketten a házasságon kívül keresik a boldogságukat, de ez igazából teljesen érthető az ő esetükben. Non okos, magabiztos, harcias, néha kicsit kiszámíthatatlan, de közben érző nő és anya. Szóval minden megvan benne ahhoz, hogy az oldal egyik legfigyelemreméltóbb karaktere legyen, és emelett a user nagyon jól és olvasmányosan ír.  Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) 3217638854
@Cressida Boot - Hasonló elmondható Cressidáról illetve a userről is: egyszerűen imádom, ahogy fogalmaz, ahogy bánik a szavakkal, és bár ez minden karakteréről elmondható, mégis, azt hiszem, Cressida a kedvencem mind közül. Nem csak azért, mert Diane kuzinja. Very Happy A karakter bátor, belevaló, de közben érzékeny is, együttérző, kifinomult, igazi aranyvérű, és mégis több.
@Pansy Parkinson - Pansy karakterként hatalmas utat tett meg attól a másokat zaklató tinilánytól a felnőtt nőig, akivé vált. Határozott, szókimondó, jó barát, odaadó anya, de közben magányos, kissé megkeseredett és boldogtalan, és keresi az útját, és szerintem Eszti mindezt annyira jól tudja éreztetni a reagjaiban. És természetesen nagyon érdekel, hogy mindez merre alakul tovább egy bizonyos illető hatására. Very Happy
2. Varázslók Merlin-díja:
@Theodore Nott - Feljebb kicsit már említettem, és ezen a listán lefelő haladva még fogom is párszor, mert Theo messze az egyik leginkább rajongott karakter lett az oldalon számomra az utóbbi időben. Theo depis, enyhén alkoholista, és tele van sötét titkokkal, amiket sok-sok éve hordoz magával, és Zsörti annyira hihetetlenül jól tudja ábrázolni mindezt a reagjaiban, egyszerűen imádom olvasni, és vele együtt szenvedni.  Laughing
@William Byrne - Nos, ez talán nem meglepő, de az utóbbi időben William is nagy kedvencem lett. Abból az apját szorgosan követő nagy mackóból a szememben annyival de annyival több lett a játékaink során, megmutatkozott, hogy mennyi elfojtott érzés, eltitkolt gondolat van ebben a karakterben is, amiből sokan semmit sem láthatnak. Hát igen, és ez már csak fokozódni fog.  Laughing  Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) 1516639770
@Caleb Flint - Továbbra is tagadhatatlanul az egyik nagy kedvencem ő is. A vagány mardekáros fiú, kviddics játékos, aki bár kicsit cikinek találta, hogy Lily bekamuzta a kapcsolatukat, olyan aranyosan, kedvesen vonta őt be a "csóktanodájába"  Laughing És érezhetően nem csak azért, mert az anyja betegsége miatt rákényszerült, hogy barátkozzon a Potter-lánnyal. Very Happy
3. Molly Weasley-díj:
@Amelie Lestrange - Ams szerintem az egyik örökös legjobb jelölt ezekben a kategóriákban. De aki esetleg még nem látta volna, hogyan ötvöződik benne a védelmező tyúkanyó és az anyatigris, lessen bele abba a játékba, ahol nagyon elegánsan és szofisztikáltan, mégis épp eléggé fenyegetően és ijesztően kiosztja Bagmant. Megéri. Very Happy
@Frida Scamander - Bármennyire is fájó ezt felemlegetni, számomra az a jelenet emeli ki leginkább Fridát az oldalon található anyák közül, ahogyan a roxmortsi zavargások közepén azért könyörög, hogy valaki mentse meg a meg nem született babáját, akár a saját életét is eldobta volna, csak a baba túlélje. Hát szerintem ez mindent elmond.
@Seamus Finnigan - Szóval Seamusról sok mindent tudnék mondani, és több más kategóriában is áradozhatnék róla, mert nagyon imádom ezt a karaktert. Vicces, kaotikus, izgalmas, aranyos, és emelett odaadó férj és apa. Igen, lehet hogy Seamus kicsit őrült, megrögzött gyújtogató, nagyon-nagyon griffendéles, és kicsit egyedi nevelési elvei vannak, amelyekkel Sue nem mindig ért egyet, de határozottan jó apa.  Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) 3217638854
4. Griffendél Godrik-díj:
@Rose Granger-Weasley - Bár Rose az anyja eszét örökölte, és nem a Griffendélbe került, de egyértelműen ott van benne a Weasleyk minden bátorsága is, ami tökéletesen megmutatkozott a kaland során. Ott a káosz közepén, halálfalókkal és Nottékkal körülvéve végig bátor maradt, és közben újra bebizonyította, hogy néha tényleg elég egyetlen lefegyverző bűbáj is ahhoz, hogy megvédjük magunkat vagy másokat. Very Happy
@Albus Perselus Potter - Albus lehet, hogy utálná ezt a díjat, hiszen mostanra igazi ízig-vérig büszke mardekáros lett, de ettől még "tökös gyerek", ott van benne a hősiesség is, főleg ha a szeretteit kell védeni. Meg főleg ha a húgáról van szó. Ezt már Lily is tapasztalhatta egyszer-kétszer, mert Albus ugyanolyan magabiztosan tette helyre Calebet a felreppenő pletykák után, mint ahogyan szembeszállt az őket zaklató srácokkal a kocsmában.
@Maisy Crouch - Erre egyel lejjebb is kitérek majd egy kicsit, de szerintem elég tökös húzás volt, ahogy Maisy, hugrabugos létére is a kedves férje miatt befenyítette Dennyt, amiből aztán, mint tudjuk, jó kis balhé kerekedett. Very Happy
5. Madam Puddifoot-díj:
@Sven Munter és @Kira Karkaroff-Munter - Velük kapcsolatban az az érdekes, hogy veszélyesek, halálosak szinte bárki másra, de ketten együtt... Bocsánat, Denny közben épp rosszult lett a háttérben, de még neki is el kell ismernie, hogy a pszicho-ikrek, azaz ifjú pár nagyon bájosak együtt. Féltik, védik és szeretik egymást olyan szintén, amit elsőre talán ki sem néznénk belőlük.
@Maisy Crouch és @Balthazar Crouch - Próbáltam többségében olyanokat jelölni, akiket Holden még nem, de őket én sem tudtam kihagyni. Különleges a történetük, annyi biztos, nagyon fiatalon házasodtak össze, de ettől ez még működik. Aztán arról se feledkezzünk meg, hogy Maisy a néma fenyegetésével Denny felé, amikor Balthazart védte, konkrétan kirobbantott egy tömegverekedést.  Laughing
@Ziggy Yanovich és @Elinore P. Lestrange - Még csak az első randijukon ülnek, és lehet, hogy alapvetően nagyon-nagyon különbözőek, de szerintem igazán aranyosak együtt, és kíváncsian követem a játékukat, hogy kiderüljön, mi lesz belőlük. Very Happy
6. Tekergő-díj:
• A 40-es Slytherin gang, azaz @Pansy Parkinson, @Theodore Nott, @Blaise Zabini és @Draco Malfoy - A maguk módján mind problémásak, már kölyök koruktól fogva, ami már a múltas játékból is kitűnhet, és ennek ellenére, illetve annak ellére, hogy felnőttként egyesek külön utakon indultak el  Rolling Eyes , annyira jól működnek együtt, és egyértelműen szorosan kötődnek egymáshoz.
@Regulus P. Black és @Ronan Byrne - Na szerintem ez egy nagyon érdekes barátság, aranyosak együtt, közben érződik, hogy Regu a fiatalabb, és felnéz Ronanre. Ugyanakkor naaaagyon kíváncsi vagyok, a barátságuk merre alakul tovább a jövőben, milyen hatással lesz rájuk, amikor ráébrednek, hogy hiába aranyvérűek mindketten, a legnemesebb családokból, igazából a családjuk által ellentétes oldalon állnak. Hiszen, ezt már Lily is belátta, Blackék nem halálfalók, Byrneék viszont... Na igen, ez egy másik téma.  Very Happy
@Albus Perselus Potter és @Scorpius Malfoy - Igazából sokat gondolkodtam, hogy őket hová is tegyem, mert érzéseim szerint, ugyanúgy jelölhettem volna őket Puddifoot-díjra is, mint Edevis-díjra, de persze ők elsősorban nagyon jó barátok, és egyelőre semmi több nem történt közöttük. Viszont... lehet csak én képzelem oda a szikrákat, de a jelenleg is zajló játékban, Albus titkos faházában szerintem annyira érződik, kimondatlanul is, hogy lehetne közöttük több is. Hogy lesz-e, az gondolom még kiderül. Az viszont biztos, hogy kettejük évek óta tartó barátságát, amely mellett kitartottak akkor is, amikor tiltották őket egymástól, bárki megirigyelheti.
7. Walburga Black-díj:
• Notték (@Theodore Nott, @Theo Nott, @Rhiannon Nott és a készülő @Tabitha Nott) - Már elnézést, de szerintem egyenként is katasztrofálisak, nem hogy együtt. A depressziós, alkoholista Tódor, az anyatigris, aki ha dühbe gurul, akkor simán felgyújt mindenkit a p*csába, a problémás kamasz, aki utálja az apját, meg ott van még a háttérben egy haldokló, pszichopata harmadik Theodore Nott, hogy mindezt megkoronázza, Tabbynak meg sok szerencsét mindehhez.  Laughing
• Lestrangeék (@Benedict Lestrange, @Amelie Lestrange, @Elinore P. Lestrange, @Theseus Beck Lestrange, @Leta Lestrange és @Denarius Lestrange) - Őket sem kell félteni szerintem, csak látszólag tökéletesek, de igazából mind nagyon-nagyon különbözőek, és nem térnék ki nagyon részletesen külön mindenkire, csak annyit emelnék ki, hogy ott van Benny, aki egy kurafi, Ams, aki egy bájos tündér és anyatigris egy személyben, Denny, aki nem akar az apjára hasonlítani, pediiiiiiiig... Beck szegénykém egy roncs, Ellie pedig épp kezdi megtalálni a saját hangját - szó szerint is -, és akkor ebbe az idilli környezetbe jött még egy hugi, akiről az egész náci aranyvérű társadalom előtt képesek azt hazudni, hogy ugyanúgy egy közülük, és még véletlenül sem félvér...  Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) 2131897905  
• Finniganék (@Seamus Finnigan, @Kenneth Finnigan és @Susan Bones-Finnigan - Hát ők szerintem úgy ahogy vannak, kész katasztrófa. Suet kivéve az egész család mind bajkeverőkből, gyújtogatókból, robbantgatókból áll, ahol megjelennek, ott garantáltan nem fog untatkozni senki. Very Happy
8. Bogar bárd-díj:
and The Worst Father of the Year Award goes to...,  @Theodore Nott és @Theo Nott játéka - Amúgy szerintem minden, amiben Tódor szerepel, elég érzelmes, mert ez az ember kész roncs, de a legjobb értelemben, mármint abból a szempontból, hogy nagyon élvezem olvasni. Very Happy De ez a játék szerintem viszi a pálmát, számomra mindenképpen. Apa és fia kapcsolata katasztrofális, jól megráznám néha mindkettőt, de épp ez a csodálatos, hogy az olvasóból is előhozzák ezeket az érzéseket. Very Happy
money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact,  @Theodore Nott és @Rhiannon Nott játéka - Mostanra bár biztosan kezd egyértelművé válni, hogy mennyire rajongok a Nott családért. Very Happy Ez a játék is egy jó válasz arra, miért is. A háború után, a szüleik árnyékából kikerülve, ahogy ez a két fiatal kezdi megismerni önmagát, egymást, és a szabadság ízét egymás oldalán, annak ellenére, hogy a tervezett házasságuk még így is elrendezett volt...
9. Zonko-díj:
Uninvited guests are often most welcome when they leave, @Lyra Rosier és @Hugh Shelby játéka - Hugh már magában is egy jelenség, amiben ő benne van, szerintem már garantáltan nagyon szórakoztató, de Lyrával a kettejük dinamikája, kapcsolata szerintem szintén nagyon érdekes, és sokszor vicces. Hugh magabiztos próbálkozásai, Lyra folytonos elutasító csipkelődései, ez a játék is ezt jól bemutatja. Very Happy
please don't try to murder that bitch, because i will, @Seamus Finnigan és @Kenneth Finnigan játéka - Ez még csak egy kezdő, de az igencsak erős és ígéretes, meg szerintem már a cím is magáért beszél. Very Happy Seamus már magában is egy nagyon szórakoztató karakter, és gyakran vigyorogva olvasom a sorait, de Kenny-t ismerve szerintem ketten együtt még érdekesebbnek ígérkeznek. Very Happy
10. Edevis-díj:
@Regulus P. Black és @Leta Lestrange - Gondolom még kicsik, vagy hát eddig kicsik voltak ahhoz, hogy az ember valami többet beleképzeljen kettejük kapcsolatába barátságnál. De ugyanakkor lassan most már igencsak kamaszodik mindkettő, és ki tudja... én érzem bennük a potenciált. Amúgy meg nagyon aranyosak. Very Happy
@Jerry Preston és @Cressida Boot - Aki olvasta kettejük interakcióit az elmúlt két kalandban, szerintem érti, mit keresnek ezen a listán. Nem tudom, hogy ez valaha működhetne e kettejükkel, valószínűleg nem, de én azért drukkolok nekik, mert nagyon érdekes a kémiájuk. Very Happy
@Holden Briggs és @Diane S. Byrne - Na ez viszont tuti a büdös életben nem fog megtörténni.  Laughing Ugyanakkor ennek ellenére tagadhatatlan, hogy bár folyamatosan változik a viszonyuk, ősi ellenségből a szövetségesek felé, az első pillanattól kezdve van közöttük egy nagyon izgalmas kémia, ami miatt azt érzem, hogy ugyanannyira meg tudnák folytani egymást bármikor egy kanál vízben, mint amennyire jól is ki jöhetnének egymással. Az biztos, hogy Diane-t Holden kb bármivel képes volna másodpercek alatt jól felidegesíteni.  Laughing
11. Pulitzer Penna-díj:
Na ez a legnehezebb, mert mindenkit nagyon kedvelek, és tudom, hogy ez így elég sablonos, de ez az igazság, és mindazok, akikkel akárcsak néha beszélünk discordon, vagy futólag játszunk kalandokban, szerintem simán ebbe a listába kerülhetnének, mert mind nagyon jól írtok, élvezetes akárcsak beleolvasni a játékokba, mindenkivel simán lehet bármikor plotolni, és szeretem ezt a közösséget. Úgyhogy csak az alapján emelném most ki Eszti, Zsörti és Fufi nevét, hogy kikkel játszottam és plotoltam az utóbbi időszakban a legtöbbet. Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) 1516639770

Alina Scamander, Fred Weasley, Holden Briggs and Rhiannon Nott varázslatosnak találta



There are two rules in life:
1.) Never give out all the information.
 


Vissza az elejére Go down
Emma Slughorn


Roxforti professzor

Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) 6d9be62c2276cc397e09adfa285bd1cff01502ed

Lakhely :

Londonerry


Multik :

pintyő

Playby :

Sarah Gadon


38


Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) Empty
Emma Slughorn
Vas. Okt. 02, 2022 10:01 pm
Nagyon fáj, hogy maximum három karaktert vagy felhasználót lehet jelölni kategóriánként, mert legalább kétszer-háromszor annyit tudtam volna. Emiatt inkább szelektáltam, hogy ne legyenek ismétlődések, és minél többen láthassák magukat a végső listában. :3

1. Boszorkányok Merlin-díja:
@Hollyn Shelby  – badass, érzékeny, szeretetreméltó.
@Desiree Frye  – makacs, játékos, lojális.
@Vivian Fletcher  – intuitív, figyelmes, kitartó.
2. Varázslók Merlin-díja:
@Draco Malfoy  – mély érzésű, önfeláldozó, elkötelezett.
@Leo Black  – szarkasztikus, ragaszkodó, rapszodikus.
@Ronan Byrne  – impulzív, hűséges, bátor.
3. Molly Weasley-díj:
@Holden Briggs  – szerintem mindenkit megindított, ahogyan megpróbálta megmenteni a gyerekét a kalandban, a kétségbeesése, félelme, rendíthetetlensége, fájdalma.
@Susan Bones-Finnigan  – nem csak a saját gyermekei odaadó anyukája, de egyszerre volt minden diáké és bajba jutotté a kalandban. A saját testi épségét is kockára tette, hogy segítsen, gondoskodjon, küzdjön megannyi fiatalért.
@Cassiopeia Black  – nagyon erős mama bear vibes, ahogyan szinte berobban Regulus-ért, és onnantól kezdve nem ismer sem istent, sem embert, amíg biztonságban nem tudhatja. Nem véletlenül gondolta Cressida, hogy a fiú anyukája.
4. Griffendél Godrik-díj:
@Jerry Preston  – oké, szóval ha valaki a saját lába amputálásán is minél hamarabb túl szeretne jutni, hogy utána még érdemben hozzátehessen a harchoz…
@Theodore Nott  – ugyanez róla is elmondható, csak más irányból megközelítve, ugyanis Theo a vállát ért lövés után sem mondott le az eredeti tervéről, hivatásának beteljesítéséről, és sérülten hajolt mások fölé, instruálta az egyik segítőkész diákot, hogy minél több embert menthessenek meg.
@Seamus Finnigan  – de most komolyan, egy zsák robbanószert próbált kijuttatni a faluból, vállalva a halál kockázatát.
5. Madam Puddifoot-díj:
@Denarius Lestrange  –  @Lynette Weasley  – nagyon érdekes és hitelesen kijátszott koncepció, aminek várom még a csúcspontját. A meginduló kezet, ami egyelőre irányt vált, egyszer célba kell, hogy érjen. Szurkolok nekik.
@Holden Briggs  –  @Frida Scamander  – szerintem mindketten tudják, mennyire szeretjük ezt a párost, kész rajongótáboruk van. Sosem fogom megbocsátani nektek, amit a kalandban műveltetek velük, meg persze alig várom, hogy olvassam, hogyan jutnak túl ezen, hogyan épülnek fel belőle.
@Christopher Dearborn  –  @Mason Briggs  – egyelőre kétoldali vakkantások, vicsorgások váltakoznak, tele indulattal, feszítettséggel, és már alig várom, hogy az egész amplitúdót bejárják, majd játékos harapdálássá szelídüljön.
6. Tekergő-díj:
@Rhiannon Nott  –  @Theodore Nott  – szerintem ők a szeretet és összetartozás olyan komplex és valahol irigylésre méltó verzióját alkották meg, amit egyszerűen jó olvasni.
Hufflepuff Suicide Squad ( @Maddox McLaggen   @Ned Runcorn  @Desiree Frye ) – konkrétan ők a hugrás tekergők, csak mágikus térképkészítés helyett slam poetry esteket tartanak. Tartottak. Mert a dinamikájuk éppen annyira diszfunkcionális, mint annak idején az eredeti négyesé.
@Howard Rosier  &  @Lyra Rosier  – ritka, hogy a testvérek jó barátok is legyenek, és szeressék egymást, és ebbe beleférjen némi csibészség, cukkolás és évődés, de nekik sikerült összehozni.
7. Walburga Black-díj:
Shelby család ( @Hollyn Shelby  @Hugh Shelby ) – szerintem ezt nem igazán kell magyarázni. A nagypapa gondoskodott mindenről.
Lestrange-Avery család ( @Abigail Lestrange-Avery  @Richard Avery  @Rodney Lestrange  @Arianne Prewett )– mondhatnánk, hogy kicsit magam felé hajlott a kezem, viszont muszáj megjegyeznem, hogy itt a többieket imádom és magát a koncepciót, a meleg pár két gyerekkel, akik között van egy evés- és önképzavaros, egy bipoláris, valamint az édesanyjuk, aki a saját belső vívódásai miatt mondott le róluk. Itt annyi szálat kell kibogozni, annyiféleképpen rontják majd még el, és annyira várom, hogy együtt szenvedjünk.
Linwood család ( @Jennifer Linwood @ @Dominic Linwood ) – szóval adott egy szociopata, akit megölnek, adott egy sorozatgyilkos és egy egyelőre édes, ártatlan lány, akik testvérek és talán annál többek is. Ha ez nem diszfunkcionális, akkor semmi sem az.
8. Bogar bárd-díj:
fine, make me your villain @Diane S. Byrne  @Holden Briggs
hugra-mardi meccs - itt nem tudok mindenkit taggelni, mert rengeteg lenne, de ha valahol vannak érzelmek és intenzívek, akkor...
the truth will set yo free but first piss you off  @Ned Runcorn  @Maddox McLaggen - nagyon komoly és kemény témát boncolnak, két lelkileg sérült, megnyomorított tinédzser...
9. Zonko-díj: vagy engem kerülnek el ezek a játékok, vagy valahogyan nekem sikerül elkerülnöm őket, de egyetlen egyet tudok ide biggyeszteni:
summertime stress  @Lyra Rosier  @Howard Rosier
10. Edevis-díj:
@Draco Malfoy  &  @Pansy Parkinson  – nem tudom, merre tervezik elmozdítani kettejük kapcsolatát, de ez egy évtizedeken átívelő ship, amibe sok minden belefér még.
@Sebastian Mulciber  &  @Maisy Crouch  – szerintem rejtély, miért viseli el Maisy Sebastiant – és ez például egy megoldás lehetne.
@Howard Rosier  &  @June M. Harrison – oké, töredelmesen bevallom, hogy valamelyik nap láttam egy ilyen párról videót, ahol egy vagány, maszkulin kisugárzású nő és egy feminin férfi boldogan élnek együtt, évek óta egy párt alkotnak, és hát… ez elindított bennem valamit kettejükkel kapcsolatban.
11. Pulitzer Penna-díj:
Möjsi – elképesztően gazdag fantáziavilág mentén alkotja meg a karaktereit, komplex, izgalmas koncepciókkal alkot karaktert és plotot. Mély, részletgazdag ötleteivel bővíti az oldal univerzumát, és bármibe kezd, ahhoz biztos legalább harminc leírást tud mellékelni.
Bee – valahogy mindig sikerül ráérezni, mitől lesz egy karakter dinamikus és érdekes. Az a típus, aki képes egyszerű mondatokba egész konfliktusokat rejteni, aki fogékony a plotokra, és nagyon ügyesen menedzseli azokat, semmi sem érződik erőltetettnek, a karakterei nem hajlanak, nem törnek az akarata alatt, hanem körbeszövik, egy egész világ lüktet bennük.
Helena – pofátlanul fiatal és tehetséges. Ösztönös érzékenységgel rajzolja meg a karaktereit, nagyon emberi személyiséggel tölti meg őket, könnyű velük azonosulni – egyszerűen élnek. Sokrétűek, három dimenziósak és képtelenség nem szeretni őket.

Alina Scamander, Fred Weasley, Draco Malfoy and Rhiannon Nott varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Rhiannon Nott


Reggeli Próféta

Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) D504f1656223b4325a4d6cb52fd0a00e2068eb19

Lakhely :

glenridding // london


Multik :

girl gang

Playby :

jessica chastain


43


Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) Empty
Rhiannon Nott
Vas. Okt. 02, 2022 10:27 pm
1. Boszorkányok Merlin-díja:
@Hollyn Shelby - nagyon szeretem ezt a karaktert. A jellemétől elkezdve, az elő-, és családtörténetén át, a kijátszásig mindent. Annyira vagány és menő, kemény, ugyanakkor törődő, de közben meg simán leiskolázna nála idősebb varázslókat és boszorkányokat is. Imádom a stílust, amiben íródott Hollyn, és, amivel viszi Bee, olvasmányos, magával ragadó, a karakter korához és mentalitásához tökéletesen passzol. Én, személy szerint, alig várom, hogy IC is találkozhassak vele valamilyen formában.
@Karen Nott - az oldal egyik legveszedelmesebb banyája, aki mégis úgy döntött, hogy a jó és a rossz harcában inkább megmaradna Svájcnak. Borzasztóan izgalmas karakter, nem kevés töréssel - de soha nem megtöréssel - az életében, aki számtalan, rögös utat megjárt mostanra ahhoz, hogy ott legyen, ahol: egy szervezet élén. Igazi femme fatale, megbízható, az embereihez végletekig lojális és védelmező, ugyanakkor vasmarokkal irányítja a csapatát és tartja kezében a gyeplőt. Ravasz, megfontolt, badass és komplex karakter.
@Frida Scamander - bár IC még nem volt szerencsém hozzá sem, remélem, hogy ez egyszer változni fog. Nagyon-nagyon szeretem Frida karakterét, egyrészt azért, mert odáig és vissza vagyok a redemption arc-okért, másrészt meg az árnyalt és komplex karakterekért. Szeretem Fridában, hogy egyszerre szertelen és nagyon összeszedett, hogy mennyire tud szeretni, ugyanakkor az ég óvjon a haragjától, hogy egyidejűleg badass, odamondó stílusa van, de gyengéd és szerethető, minden kis élével és sarkával együtt.

2. Varázslók Merlin-díja:
@Theodore Nott - nem véletlenül csaptam le a karakter feleségére. Eleve imádtam a koncepciót, amit Theo köré épített Zsörti, és itt még csak Theoról beszélünk, az ő saját koncepciójáról. Egy fiú, akit kényszerítettek arra, hogy olyanokat tegyen, amiket nem akar, és az a férfi legyen majd, aki nem akar lenni. Félelmetes, hogy milyen végvárrendszert épített ki maga köré az évek alatt, amik egyrészt megvédik a külvilág okozhatta fájdalomtól és a tömegek megvetésétől, ugyanakkor egy olyan álarcot visel, ami miatt már nem tud nem hazudni, ameddig ezzel is azt a bizonyos pajzsot erősítheti.
@Draco Malfoy - az oldal egyik legjobban megírt és hozott canon karakterének gondolom Dracót. Nagyon szeretem benne, hogy az eltelt évek-, és tizedek után egy olyan képet látunk róla, ahol rájött, hogy talán a világban mégsem minden fekete és fehér, egy reformált karaktert látok viszont Bee jóvoltából, és, nem fogok hazudni, én csak ezt a verziót fogadnám el, ha lenne valaha, bármiféle post-Potter a Cursed Childon kívül.
@Otto Gwyndion Ackerley - ő az egyik kedvenc karakterem Pintyőtől ever, pedig ő azért eléggé iszonyatosan jó karikat alkot, úgyhogy nehéz kiemelni egyet, de Otto pont ilyen nekem. Lehetne megkeseredett, rossz, gonosz, életunt, mélyen gyökeredző szomorúsággal megfűszerezve, de 'Otto áramlik az élettel'. És számomra ez olyan erős, olyan pozitív üzenetet hordoz magában, egy olyan kedvesen, szelíden az életre és az emberekre mosolygó Otto képében, hogy egyszerűen nem tudom nem szeretni - és megvédeném minden rosszarcú, helyi-, magát janinak képzelő basszájba rohadéktól.

3. Molly Weasley-díj:
@Anthony Salinger - a kapcsolata a kislányával mindig elbűvöl és levesz a lábamról. Annyira szeretetreméltó, hogy a feleségével való válásuk után sem mondott le a gyermekéről, és odaadóan szereti, miközben cinkosa és az egyik legjobb barátja is egyben, hogy arra nincsenek szavak.
@Susan Bones-Finnigan - a kohéziós erő, ami összetartja a Finnigan családot, és a mindent elsimító, nyugodt, szilárd, káprázatos anyai erő tökéletes megtestesítője. Az inner-Nonom kicsit sem kétségbeesetten szeretné ellesni a fortélyait.

4. Griffendél Godrik-díj:
@Jerry Preston - igazából minden auror bátor, nem is lehetnek másmilyenek, de Jerry e mellé egy kicsit őrült is, a szó legjobb értelmében. Félelmet nem ismerő, merész húzásai vannak, mindig képes meghúzni a váratlant. Azt hiszem, neki a kiszámíthatatlan vakmerősége az egyik legjobb, legerősebb fegyvere.
@Rose Granger-Weasley - oké, engem megvett kilóra a kalandban elejtett, apró füllentésével, mindezt úgy, hogy egy arcizma sem rándult, vagy a pillája sem rebbent. Mindezek előtt pedig elkábította az évtized - ha nem az évszázad - egyik legerősebb elementaristáját, Gina Reginald Rappaportot.

5. Madam Puddifoot-díj:
@Theo Nott és @Hollyn Shelby - lehet, hogy egy picit elfogult vagyok, de nem tudok betelni velük. Nagyon szeretem a két karakter dinamikáját, hogy mennyire hasonlítanak egymásra bizonyos dolgokban, közben pedig másokban nem is lehetnének különbözőbbek. Remélem, happy end lesz a sztori vége.
@Holden Briggs és @Frida Scamander - ki ne drukkolna nekik? Ki ne látnák őket végre boldognak az után a sok szarság után, ami eddigi életükben velük történt? Ki ne shippelné őket? Rendesen vágyom rá, hogy révbe érjenek, és már semmi - de tényleg semmi - ne állhasson a boldogságuk útjába, mert mindketten megérdemlik, hogy azok legyenek.
@Kira Karkaroff-Munter és @Sven Munter - igazi ride or die kapcsolat az övék, annyira menők, kemények, kegyetlenek, és mégis, úgy szeretik egymást, mint talán senki mást ezen a planétán, beleérve önnönmagukat is. Megállíthatatlannak tűnnek - és, talán, azok is, főleg, ha ketten, együtt mennek a világ ellen, vállat-vállnak vetve, félelmet nem ismerve.

6. Tekergő-díj:
▲ Az ex-Mardekáros szuperelit varázsló különítmény (@Theodore Nott, @Draco Malfoy, @Blaise Zabini, @Pansy Parkinson) - erre csak annyit mondanék, hogy mindenki félt tőlük, mindenki velük akart lógni - you can't sit with them -, mindenki ŐK akart lenni, azért kicsit féltékenyek is vagyunk a gangre mégis csak. Ráadásul így, cirka húsz év távlatából csak még veszedelmesebbek lettek, mint annakidején voltak. És jobbak is talán.

7. Walburga Black-díj:
▲ A fookin Shelby-klán (@Hollyn Shelby, @Hugh Shelby és az NJK-k, Gideon és Olga, a tesók, Herb, Hershel, Homer és Heronimo, valamint, értelemszerűen a kattant nagyapa, Francis) - hát, elnézést, de lehet őket nem imádni? Bár jelenleg két JK kari van csupán az oldalon, a többiek is gyakran említést kapnak, főleg a papi. Be kell vallanom, hogy nem őket tartom az oldal legdiszfunkcionálisabb családjának, de azért viszik a prímet minden tekintetben. Imádom mindkét játékos kari jellemét és a reagjaikat is, és nem kevésbé azt, ahogyan a családjukra gondolnak. Életem egyik fénypontja lenne az a játék, amelyikben mind, egytől-egyig összegyűlnek bármely iskolai (főleg karácsonyi, képzeljetek csak el egy szentestét megelőző, sütős-főzős, család összeboronálós játékot, amiben mulatoznak a Shelbyk) szünet alkalmával, és olvashatnám, hogy szimplán áll a minden napos, jól megszokott, menetrend szerint bekövetkező bál.
▲ Die Familie Munter (@Sven Munter, @Klaus Munter  meg az egész koncepció, az NJK-kal-, és most már @Kira Karkaroff-Munterrel együtt) - szóval ez a koncepció a szívem csücske, de Zsörtitől nem is lehet kevesebbre számítani, mint borzasztóan részletes-, érdekes-, és izgalmas non-canon családokra. Sosem csalódok, és ez így van ezzel a famíliával is: imádom a fegyvereket, az animágiát, a német hűvösséget (és elvetemültséget), az arisztokratikus eleganciával fűszerezve.
Ja, és az esküvő is lit.

8. Bogar bárd-díj:
@Theodore Nott és @Theo Nott: and The Worst Father of the Year Award goes to... - most megszegem a szabályt, és csak annyit írok, hogy tényleg, komolyan kicsináljátok Nont. Meg engem is.

9. Zonko-díj:
parents vs Juniszdruszilla - mióta ez a topik nyílt, azóta viszket a tenyerem egy játékért a drága Junisszal. Eskü, nem csak por és hamu maradna belőle. Szóval, oké, én tudom, hogy azért nem volt annyira kerek a dolog a kviddics meccs alatt és után, én - vagyis a bennem szunnyadó Non - sem örült bizonyára a hírnek, hogy a fiának is köze volt hozzá, de valljuk be: nem mindannyiunk egyik álma válna valóra, ha végre elkergetnék ezt a hárpiát az iskolából? Sejtem, hogy ez nem ebben a játékban fog bekövetkezni, de kárörvendően, a kezeimet dörzsölve várom az újabb felvonás(oka)t ebből a jelenetből.

10. Edevis-díj:
@Alina Scamander és @June M. Harrison - a lányod, és az új barátnőd egy légtérben. Alapvetően semmi probléma nem lenne valószínűleg, ha az új barátnőd nem lenne teljesen véletlenül egy körözött bűnöző, aki grátiszba sztripper is. Nincs több kérdésem.
@Theodore Nott és @Anthony Salinger - egyszerre várom-, és rettegek tőle, hogy ez a két csoda férfi összefussanak valamiféle véletlen folytán. Ahogy magunkat - és titeket - ismerlek, minden bizonnyal a lehető legrosszabb időpontban, a legrosszabb helyen/helyzetben fog ez bekövetkezni. Nem hinném, hogy a Nott kúria konyhája lesz egy ködös hajnalon, de... who knows. (Remélem, nem.)

11. Pulitzer Penna-díj:
A teljesség igénye nélkül, mert mindannyian csodálatosak vagytok, és hálás vagyok nektek, értetek és, hogy itt lehetek veletek. Szívem szerint mindenkit ideírnék, mert mind iszonyatosan tehetségesek vagytok, remek karakterekkel, plotokkal és koncepciókkal, és imádom, hogy - még, ha játszom is a nehezen kaphatót - mindig sikerül valamilyen úton-módon magatokkal vinnetek engem is.
▲ Zsörti
▲ Pintyő
▲ Bee

Alina Scamander, Fred Weasley and Draco Malfoy varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down



Szavazás - 2022 (tavasz/nyár) Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: