Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Mr. és Mrs. Potter

Lily Luna Potter


Griffendél hajtója

Mr. és Mrs. Potter 83b8642591af672f5ae3050098529d283fc68636

Lakhely :

Godric's Hollow | Roxfort ✿


Keresem :

the Quaffle, mostly ✿

Multik :

Beehive

Playby :

Francesca Capaldi ✿


175


Mr. és Mrs. Potter Empty
Lily Luna Potter
Vas. Jan. 23, 2022 12:00 am

Harry James Potter




Nem: férfi

Kor: 41 év

Vér: félvér

Iskola/Munka: aurorparancsnok

Kapcsolatunk: apa-lánya

Csoport: varázsló

Playby: Valaki, aki negyven körüli, és hasonlít, pl.: James McAvoy, Hugh Dancy, Richard Madden, illetve a képen Felix Lalo

Státusz:  FOGLALT


Részletek

Drága apa!

Te vagy a hősöm, ugye tudod? Persze mivel nagyjából 25 éve ezt hallod szinte mindenkitől, ez így elég elcsépelt lehet, de a saját lányodtól azért talán kicsit nagyobb súlya van, nem igaz? Imádom, amikor a kalandjaidról mesélsz nekem, azokról, amelyeket gyerekként éltél át, vagy akár azokról, amelyek nap mint nap történnek veled aurorparancsnokként. Bár az utóbbiakat, úgy sejtem, gyakran cenzúrázva adod tovább, de ettől még bármikor ugyanúgy szívesen hallgatom a sztorijaidat. Sőt! Egyre inkább inspirálsz arra, hogy bűnügyi riporter legyek – de ezt még nem volt bátorságom elmondani neked. Néha azért elgondolkodom, mégis hogyan lehetsz ennyire tehetséges abban, amit csinálsz, hiszen olykor hihetetlenül szétszórt vagy, és talán a fejedet is otthon hagynád, ha nem lenne a nyakadhoz nőve... vagy ha anya nem gondolkodna rendszerint helyetted is. De igazából tudom a választ: az tesz sikeressé, hogy mindig a szívedre hallgatsz, az erős igazságérzetedre, és a ritka kiváló ösztöneidre. Csodállak is érte.  

De tudod, ha létezne otthon egy panaszkönyvünk, azért tudnék mit belekörmölni. Először is jó lenne, ha egy picivel kevesebbet dolgoznál. Legalább nyaranta, amikor otthon van az egész család, meg az ünnepek alatt.  

Másodszor pedig...  

Amíg kisebb voltam, legtöbbször csak a szobámba menekültem, vagy egy jó könyvbe, esetleg csak befogtam a fülem, és úgy tettem, mintha máshol lennék, amikor összevesztetek Albusszal. De az évek múlnak, a köztetek levő viszony pedig egyre inkább elmérgesedik, és ez nem tetszik. Egyre inkább úgy látom, hogy nem vagy vele igazságos, amiért ennyire ellenzed a barátságát Scorpius Malfoy-jal - bár lehet, hogy ez már csupán a kiváltó ok, az alapprobléma, és már többről is szó van? -, és bár ezt eddig még nem tettem szóvá, de közel állok hozzá, hogy egyszer nyíltan a pártját fogjam veled szemben. James-szel akár órákig is képes vagy a kviddicsről beszélgetni, vagy bármi másról, és köztetek szinte tökéletes apa-fia kapcsolat van. Albusszal ez miért nem működik ugyanígy? Bárcsak minden olyan lenne, mint mielőtt Al elsős lett a Roxfortban!

A gyerekeid nagyon várják az érkezésed. Továbbá akad a zsebemben egy bizonyos Mr. Draco Malfoy is, aki a megkeresésedre már hónapok óta informátorként dolgozik neked a “Magic is Might” neo-halálfaló szervezet sorai közé beépülve, és ő is szívesen elbeszélgetne már veled arról, mi is a problémád a fiaitok barátságával. De azt hiszem, nem is kérdéses, hogy ezt a karaktert nagyon sokan várják, és plotokban nem lenne hiánya annak, aki bevállalná.  

A canon hirdetés





Ginevra 'Ginny' Potter



Nem:

Kor: 40 év

Vér: aranyvér

Iskola/Munka: újságíró, a Reggeli Próféta sportrovatát vezeti

Kapcsolatunk: anya-lánya

Csoport: boszorkány

Playby: A képen Elçin Sangu, de lehet bárki, aki megihlet, vörös, és korban kb. megfelel, pl. Jessica Chastain, Amy Adams, Joanna García, Isla Fisher

Státusz: FOGLALT



Részletek

Kedves anyukám!

Te vagy a példaképem, te vagy nagyjából minden, ami egyszer lenni szeretnék. Igaz, apu az, aki ma is töretlenül harcol a sötét mágiával és a rosszfiúkkal, de nem is kérdéses, hogy te is legalább akkora hős vagy, mint ő. És nem csak azért, mert a kalandok nagy részében vele tartottál, nem is azért, mert évekig kiváló kviddicsezőként az első ligában játszottál, büszkévé téve ezt a nem kicsit kviddics bolond családot, hanem – a szememben leginkább azért - mert függetlenül attól, hogy mi Potterek egytől egyig másfélék vagyunk, ugyanakkor egyformán önfejűek és olykor heves természetűek, te tökéletesen egyben tartasz bennünket. A gondoskodásoddal, az odafigyeléseddel, a sok aprósággal, amivel otthonná teszed az otthont, és családdá a családot. Azzal, hogy mindig jut időd ránk, amikor arra szükségünk van. Te is sokat dolgozol, akárcsak apa, de valahogy mégis mindig meg tudod oldani. És nem csak nyaranta, amikor otthon vagyunk, hanem év közben is, mert a roxfortos hónapok alatt rendszeresen levelezel mindhármunkkal, és mindig megérzed, hogy mikor küldj nekünk finomságokkal, otthonra emlékeztető dolgokkal, anyai szeretettel megtöltött csomagokat. Nem tudom, hogy csinálod. Valahol egy időnyerőt rejtegetsz... Vagy egy varázsgömböt.  

Mióta elkezdtem nőiesedni, különösen erősnek érzem a köztünk lévő kapcsolatot. Azt hiszem, téged nem igazán ér meglepetésként, hogy a nyomdokaidba lépve egyszer majd én is a Reggeli Prófétának szeretnék dolgozni, bár engem a kviddics helyett a bűnügyi rovat vonz inkább. Ugyanakkor... Jamesnek hála tavaly nyáron sikeresen legyőztem az évekig tartó szörnyű tériszonyomat, és olyannyira felbátorodtam, hogy nem rég jelentkeztem a Griffendél kviddics csapatába, és be is vettek. El tudod hinni? (Oké, protekcióval, hisz James volt a csapatkapitány.) De végre kezdem érteni, miért rajong a családban mindenki ezért a sportért!  

Nyugodt szívvel ki merem jelenteni, hogy Ginny-t is nagyon várja az egész Potter-Weasley klán, köztük is talán legjobban a gyerekei.

A canon hirdetés 



"You can't always be strong but you can always be brave."
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: