Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Lily Luna Potter

Lily Luna Potter


Griffendél hajtója

Lily Luna Potter 83b8642591af672f5ae3050098529d283fc68636

Lakhely :

Godric's Hollow | Roxfort ✿


Keresem :

the Quaffle, mostly ✿

Multik :

Beehive

Playby :

Francesca Capaldi ✿


176


Lily Luna Potter Empty
Lily Luna Potter
Szomb. Júl. 24, 2021 6:39 pm

Lily Luna Potter

Lily, Kis Potti, A Potter Lány, Hugi



"I'm not childish, you're just a big doody head."



Nem:

Kor: 13 év (majdnem 14)

Vér: félvér

Születési hely: London, Anglia

Iskola/ház: Roxfort, Griffendél

Munka: diák

Családi állapot: Vicces vagy.

Patrónus: még nincs

Pálca: Fűzfa pálca főnixtoll maggal, 9 hüvelyk, rugalmas



Amit szeretnek bennem

Hmm... Hát azt hiszem, végül is van néhány szerethető tulajdonságom. Úgy gondolom, jó hallgatóság vagyok, igyekszem odafigyelni másokra, kedvesnek lenni. Jó, az utóbbi talán nem mindig megy úgy, ahogy szeretném, de azért az igyekezet megvan. Még nincs olyan sok tapasztalatom az életben, de azért mindig próbálok segíteni, tanácsokat adni, bár lehet, hogy ezt néha kevésbé értékelik. Rendszerető és szorgalmas vagyok, nem csak az iskolában, a tanulásban, hanem otthon is mindig szívesen segítek anyának a házimunkában - hangsúlyoznám, pálca nélkül, mert ott ugye csak úgy lehet. Leginkább a konyhában szeretek a segítségére lenni. Kitartó is vagyok, és általában végigviszem a terveimet a kitűzött célig, ha egyszer valamit a fejembe vettem. Úgy gondolom, önzetlen is vagyok. Nem esik nehezemre lemondani valamiről, ha tudom, hogy másnak nagyobb szüksége van rá. És alapvetően vidám természetű vagyok, a jókedvemet pedig gyakran egész ügyesen rá tudom ragasztani másokra. De lehet, hogy van, akit ezzel is csak idegesítek. És hadd mondjam még el, érzékenyebb vagyok, mint azt kifelé mutatni akarom. Szeretnék mindig vagány és jófej lenni, mint a bátyáim, de azért engem is meg lehet bántani, és bezavarni a csigaházamba.



Ami zavar bennem másokat

Nyilvánvalóan akad pár bosszantó személyiség jegyem is, elismerem. Hajlamos vagyok kicsit túl sokat beszélni, csacsogni, nem mindig veszem észre magam, ha ezzel épp mások agyára megyek. Van, hogy a kedvesen érdeklődő átmegy idegesítően tolakodóba nálam, csak mert túl kíváncsi vagyok, elég sok minden érdekel. És van, hogy kicsit túl nagy arcom van, pedig alapvetően senkit nem szeretnék megbántani, csak sokszor ami a szívemen, az a számon, és gyakori eset, hogy előbb beszélek, mint hogy gondolkodnék. Egy kicsit szemtelen is vagyok, bevallom, de két idősebb fiú testvér mellett mit vártok? Mellettük hamar megtanultam kiállni magamért. De azért a hízelgés is elég jól megy, főleg ha nagyon akarok valamit. Persze azért én is igyekszem a fivéreim kedvében járni, megfelelni és bizonyítani nekik is, a szüleinknek is, illetve a tanároknak és másoknak is. Azt hiszem, ez együtt jár azzal, hogy Potter vagyok: fel kell érni ehhez a névhez.  
Ó, és néha kicsit bosszúálló vagyok. Na nem a fekete mágiát rád szabadító módon, de ha belém kötsz, vagy a szeretteimet bántod, bizony visszavágok. És hogy tudd, ismerek pár elég érdekes átkot, amitől például zöldre változik a füled, tele lesz ragyával az arcod, vagy vakaródzol hetekig. De az ugratásokban, egymás megtréfálásában is mindig benne vagyok. Ha mondjuk nyálkás meztelen csigákkal teszed tele az ágyam, számíts rá, hogy olyan zivatart küldök a ruhás szekrényedbe, amit talán a Finite Incantatem sem tud elmulasztani.


Életem története

Az elmúlt két évben, amikor a szüleim az állomásra vitték Jamest, hogy feltegyék a Roxfort Expressre, engem előzőleg elvittek a nagyiékhoz, ezért nekem már előző nap el kellett tőle búcsúznom. Ma viszont a nagyszüleim nem értek rá, az én nagy szerencsémre, bár amúgy is addig nyaggattam volna apát, amíg rá nem bólint, hogy velük tartsak. Nagyon izgatott vagyok, hogy végre láthatom a híres kilenc és háromnegyedik vágányt, hogy tényleg olyan-e, mint amilyennek nekem leírták.

James az autóban egész úton szekálja Albust, én pedig a tenyerembe kuncogok, mert annyira képtelenség, amiket mond. Mégis ugyan miért kerülne Al éppen a Mardekárba? A családunk minden tagja Griffendéles, vagy az volt, úgyhogy ez szerintem szinte lehetetlen. És vicces. Bár a fiatalabbik bátyám láthatóan nem így gondolja, és eléggé izgul. Ám amint megérkezünk, engem már csak az érdekel, hogy hamarosan láthatom vonatot és a többi iskolába utazó diákot. Amikor neki iramodunk a két vágány közötti falnak, kicsit aggódom, meg is szorítom közben anya kezét, pedig csak egy pillanat az egész, és aztán át is jutunk. Felpattanok James poggyászára, ezzel is kicsit magasabb legyek, és jobban lássak, aztán lenyűgözve nézek körül. Érezni a levegőben a mágiát, annyira más, mint a muglik által használt rész, és annyira izgalmas. Alig várom, hogy lássam a Roxfortot is! A szüleim kalandjainak helyszínét, a helyet, ahol megmentették a világot, többször is, és közben egymásba szerettek.

- Hol vannak? Itt vannak? Lehet, hogy nem is jöttek? - kezdek aggódni, hogy nem sikerül összefutni a nagybátyámékkal, de a következő pillanatban ők is előkerülnek, és nem kell csalódnom, mert Ron bácsi megint annyira vicces, és ajándékot is hozott nekem. Mellette és George bácsi mellett sosem lehet unatkozni. És az izgatottságom csak egyre nagyobb lesz, ahogy a peron kezd kiürülni, és ahogy egyre több diák felszáll. Szeretnék futni a vonat mellett, elkísérni őket, ameddig csak lehet, de anya visszaparancsol maga mellé. Bárcsak én is mehetnék a többiekkel. Két év az naaaaaagyon sok idő.

***

A pult szélén lógatom a lábam, amíg anya mellettem főz, és egyre finomabb illatok keverednek a levegőben, de kivételesen sikeresen kikönyörögtem, hogy ehessek egy kis édességet még ebéd előtt. Azt hiszem, a fiúk miatt aggódik, vagy hiányoznak neki, úgyhogy most engedékenyebb. Nekem is hiányoznak, sokkal üresebb így a ház. James jelenlétének hiányát már valamennyire megszoktam, de Albus... Reggel is bekopogtam hozzá megkérni őt, hogy segítsen kivadászni a csokibékát anyáék ágya alól, mert titokban csentem el a kamrából, az a szemtelen meg kiugrált a kezemből, egyenesen a hálójukba. Persze aztán kapcsoltam, hogy a bátyám már nincs itthon, hogy segítsen, és egyedül kellett megoldanom.

Szóval épp próbálok egyet megcsippenteni a tasakban gilisztaként tekergő édességekből, amelyet a bácsikáim küldtek, és miután sikerrel járok, még pár másodpercig azt figyelem, milyen élethűen mozog a tenyeremen, mielőtt megenném. Aztán egy irdatlan nagyot böffentek. Aztán még egyet, és még egyet. Végül hangos hahotába török ki, amikor rájövök, mi történik.  

- Anya, ezt neked is meg kell kóstolnod! Nagyon vicces! - tartok egy gilisztát anya felé is. Ám mielőtt választ kaphatnék, valami zaj hallatszik az ablakon túlról, és mindketten arra kapjuk a tekintetünket. Egy bagoly várja a bebocsájtást, határozottan kivehető roxfortos pecséttel ellátott levéllel a lábán. Sietve félre is teszek mindent a kezemből, lepattanok a pultról, és futok beengedni.

- Ó, ez Albustól jött! Hadd olvassam fel én! - És már bontom is fel, majd kezdem hangosan olvasni a tartalmát. Aztán a szó egy pillanatra a torkomon akad, és csak meredek a pergamenre kikerekedett szemekkel. - MIIIIIIIIII?! Albus tényleg a Mardekárba került? Az meg hogy lehet?

***

A kihalt harmadik emeleti folyosó egyik ablakpárkányában ücsörgök, az egyik jó öreg páncél takarásában - a legtöbben épp odakint élvezik a jó időt, én meg idebenn a csendet és magányt -, kezemben a jegyzetfüzetemmel, és azon morfondírozom magamban, hogy miről is írjam a következő cikkemet a suliújságnak. Stacy Fox és Brendon Hammond szakításának körülményei biztos elég szaftos sztori lenne, de igazából túlzottan nem mozgat meg. Viszont egy jó kis leleplező írás arról, hogy a Black fiú valószínűleg az elődei nyomába szegődött, és maga is halálfalónak állt, annál inkább. Ehhez azonban jó lenne valami kézzelfogható bizonyítékot is találni. Azért a gondolataimat igyekszem jegyzetek formájában papírra vetni, amikor némi neszre leszek figyelmes. Pár méterrel előttem két hatodéves Mardekáros bukkan fel a lépcső tetején, és nagyon sutyorognak valamiről. Nem tagadom, hamar úrrá lesz rajtam a kíváncsiság. Félreteszem a füzetemet, és próbálok közelebb férkőzni, hátha kihallgathatok valamit. Ám véletlenül hozzáérek a páncélhoz, ami megnyikordul, és mire észbe kapnék, már telibe találja az arcomat egy átok.  

- Téged nem tanítottak meg, hogy hallgatózni csúnya dolog, Kis Potti? - Reflexből rájuk küldöm az első átkot, ami eszembe jut, de félreugranak az útjából, majd nevetve tűnnek el a lépcsőfordulóban. Én pedig ott maradok megszégyenülve, nyöszörögve, mert a fülemmel valami nagyon furcsa, és kissé fájdalmas dolog történik. Erről meg is bizonyosodom, ahogy hozzájuk érek. Berohanok a közeli lánymosdóba, hogy a tükörben a saját szemeimmel is láthassam, amint azok nagy, szőrös, fekete állati fülekké változnak. Mint egy megtermett farkas fülei. Könnyek szöknek a szemembe a látványtól, és hamar eligazítom a hajamat, hogy eltakarjam őket. Merlinre, most mi a fenét csináljak? Ha elmegyek a gyengélkedőre segítségért, erről valószínűleg perceken belül mindenki tudni fog. Azt inkább nem! Talán elmúlik az átok hatása magától is. Nagyon-nagyon remélem...


Ha tükörbe nézek

Láttál már Weasley-t? Na pont úgy nézek ki én is: vörös lobonc, szeplős arc, fehér bőr. Igaz, az apai nagyimnak is ilyen haja volt, és állítólag a kékes zöld szemeimet is tőle örököltem. A korosztályomhoz képest kicsit alacsony vagyok, bár még erősen reménykedem, hogy hirtelen majd megnyúlok, és utolérem a többieket. Szeretem a vidám, színes ruhákat, a virágos, tarka, csíkos-pettyes, mindenféle mintákat... persze csak ízlésesen, csajosan. Sajnos a Roxfortban ebből nem sokat tudok megmutatni, de ha olyan kedvem van, akkor ezt izgalmas kiegészítőkkel kompenzálom. Szívesebben vonom ezzel a figyelmet magamra, mint az egyéb, nyilvánvaló dolgokkal.


Családom

Édesapám
@"Harry J. Potter" - Apa az én hősöm. Szó szerint, meg mindenhogy. Szeretem hallgatni, amikor este elalvás előtt az ágyamon ülve mesél nekem a régi dolgokról, a kalandjairól, még akkor is, ha kihagy vagy kiszínez bizonyos részleteket, vagy épp már századszor hallom ugyanazt. James szerint már kezdek kinőni az estimesékből, de én remélem, hogy ez nem igaz. Mert én még sokáig szeretném őt hallani mesélni. Akár az újabb élményeiről is a Minisztériumban, bár olyankor néha kicsit elfog a félelem, hogy elveszíthetem. De konkrétan miatta szeretnék oknyomozással és bűnesetek megírásával foglalkozni.


Édesanyám
@"Ginevra Potter" - Anya a példaképem. Ha nagy leszek, olyan akarok lenni, mint ő, aki sokszor egy pillantásával eléri, amit akar, aki sikeres a munkájában, és közben fantasztikus és gondoskodó, az ölelésével gyógyítani képes, és a Roxfort összes manója sem érhet a nyomába a konyhában. A fahéjas-almás pitéjének receptjét egyszer mindenképpen szeretném majd megtanulni. Mindig izgatottan várom a heti leveleit, amikor a suliban vagyok, a szünidő alatt viszont sokszor kívánom, hogy bárcsak egy kicsit több ideje lenne rám. Neki és apának is. De tudom, hogy fontos a munkájuk, és megteszik, amit csak tudnak.


Testvéreim
@"James S. Potter" és @Albus Perselus Potter - beszélhetnék róluk külön-külön, de van pár dolog, amiben egyformák, szóval így egyszerűbb. Először is elmondanám, hogy szinte rajongásig imádom őket. De tényleg. Ők az én nagytesóim, akikre felnézek, és általában szuper-jófejek, mindkettő a maga módján. Viszont időnként az agyamra mennek, a mániájuk, hogy engem meg kell védeni. Hát nem tudják, hogy Ginny Potter lánya vagyok?! (Titokban persze azért élvezem is, hogy így vigyáznak rám.) És annyira... FIÚK.
James-re felnézek amiatt, mert annyira király a kviddicsben, kitartó és elhivatott. Igazából néha kicsit irigykedem is, mert szeretnék én is játszani a csapatban, de ahhoz először le kellene győznöm a tériszonyomat. És kicsit sem fair, hogy minden menő családi kincs az övé, azaz a láthatatlanná tevő köpeny és a tekergők térképe is. Az utóbbit feltett szándékom elcsenni.
Elárulok még egy titkot: egy időben a Mardekárba szerettem volna kerülni, csak azért, hogy Albusszal lehessek, és kiállhassak azokkal szemben, akik őt szekálják. Azóta már rájöttem, hogy igazából ő egész jó elvan ott, hisz ott van neki Scorpius. De azt sajnálom, hogy apával ennyire nem jönnek ki. Mindkettejüket sajnálom, szerintem mindkettő szomorú emiatt. Azt hiszem, emiatt van az is, hogy általában Al oldalára állok, amikor James cukkolja. Amúgy is, mi kisebbek, tartsunk össze!


Párkapcsolat
Nem érek rá a fiúkkal foglalkozni. Bár mi tagadás, Scorpius Malfoy egész helyes, csak léci-léci, ne mondd el Albusnak.


Apróságok

Amortentia
Fahéj, pergamen, virágos kert


Mumus
Legnagyobb félelmem, hogy elveszítem a családomat, és elsősorban apát, akinek elég veszélyes a munkája. És kicsit félek a magasban.


Edevis tükre
Nagyon-nagyon szeretnék egy cicát, egy puha fehérszőrűt, de még meg kell győznöm erről anyát... és Blökit is.


Hobbim
Zene, éneklés, tánc, olvasás, varázslósakk, írás (cikkeket a suliújságnak, illetve naplót is vezetek), oknyomozás, kéretlen tippek és tanácsok osztogatása...


Elveim
Ha ujjat húzol a családommal, megbánod.


Amit sosem tennék meg
Sosem állnék a rossz oldalra, nem használnék fekete mágiát, és nem árulnám el a szeretteimet.


Ami zavar
Néha kicsit zavar a túl sok figyelem, amit azért kapok, mert a szüleim híresek. Zavar az is, hogy otthon nem varázsolhatok, még évekig. Zavar, amikor Albus megver varázslósakkban, és amikor James lop a kajámból, mert azt hiszi, nem látom.


Ami a legfontosabb az életemben
Természetesen a családom, szűkebb és tágabb értelemben is, illetve az írás, és a terveim megvalósítása, hogy oknyomozó újságíró legyek.


Ami a legkevésbé fontos számomra
A számmisztika és a mágiatörténet.


Amire büszke vagyok
A bátyáim, de ne mondd el nekik.


Ha valamit megváltoztathatnék
Néha örülnék, ha nem lenne vörös a hajam, vagy legalább ne lenne ennyire feltűnő. Bár a származásom miatt valószínűleg amúgy is folyton megbámulnának... de azért igyekszem figyelni átváltoztatástanon, hátha tanulunk valami hasznosat a hajszínmódosításról...


Így képzelem a jövõmet
A Reggeli Prófétánál dolgozom anyával.



Francesca Capaldi


Albus Perselus Potter varázslatosnak találta



"You can't always be strong but you can always be brave."
Vissza az elejére Go down
Meissa Lestrange-Black


Törvényen kívüli

Lily Luna Potter GeWkdiYn_o

Lakhely :

Mikor hol...


Multik :

#TeamMöjMöj

Playby :

Merve Boluğur


273


Lily Luna Potter Empty
Meissa Lestrange-Black
Hétf. Júl. 26, 2021 9:11 pm
Kedves Lily!



Bár a Potter nevet viseled, azért ízig-vérig Weasley gyerek vagy! Legyen szó arról, hogy némi édességet szerezz a rendes étkezés előtt, vagy némi kalandot fedezz fel a Roxfort falai között. Mondjuk ez utóbbiban édesapád sem tétlenkedett... Wink
Nagyon tetszett a karakterlapod, az eleven kislány, aki annak ellenére, hogy milyen hősies rokonséggal és felmenpkkel rendelkezik, mégiscsak egy gyerek. Kíváncsi, dacos, huncut, egyszerűen imádnivaló vagy!
Biztos vagyok benne, hogy a két bátyád nyomában még számtalan kaland vár rád az iskolán belül, és valószínűleg azon kívül is. Ahogy édesanyádat annakidején, úgy valószínűleg téged sem kell félteni, lehet túl teszel a két jómadáron.
Futás foglalózni, aztán máris keresheted a következő cikk témáját!  Lily Luna Potter 1027902405




Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: