Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

jelöletlenül, alanyesetben, ahogy először találkoztunk

Salomé Bonaccord


Boszorkány

jelöletlenül, alanyesetben, ahogy először találkoztunk Tumblr_o19lp8GdJ71t26pzho1_500

Lakhely :

Baden-Württemberg, Cannes


Multik :

pintyő

Playby :

Léa Seydoux


2


jelöletlenül, alanyesetben, ahogy először találkoztunk Empty
Salomé Bonaccord
Szer. Május 03, 2023 2:33 pm

amit csak szeretnél



Nem:

Kor: 32-34 év

Vér: mindegy

Iskola/Munka: Beauxbatons, jelenleg Docendo Discimus Mágusakadémia, Mágikusirodalom- és kultúratudomány szak oktató

Kapcsolatunk: barátnők, szövetségesek

Csoport: boszorkány

Playby: Emilia Clarke, vagy bármilyen 30+-os :3

Státusz: SZABAD


Részletek

Egy házba osztottak minket, és azonnal belém csimpaszkodtál, mert láttad, hogy a beosztási ceremóniát követően az asztalnál ülve már egy zsebkönyvet bújok. Kíváncsi vagy, örökké és mindenre kíváncsi, nem létezett benned szűrő a viselkedésedre vagy kérdéseidre, ezért mellém furakodtál. Mire végeztük a süteményekkel, már együtt faltuk a fejezeteket, összebújva, és később átmásztál az ágyamba, hogy a paplan alatt befejezhessük.
Jérémie bácsikám egész évben, sőt, azt követően minden évben beszállítóként funkcionált, minket sosem érdekeltek az iskolakönyvtár darabjai, elavult, dogmatikus könyvei, nekünk friss íz kellett, igazi klasszikusok, ezért már harmadikra komolyabb olvasmánylistát rágtunk át, mint ma az akadémiákra beeső hallgatók zöme. Az ízlésünk egy mederben maradt, és megesküdtünk, hogy együtt megyünk majd tovább az úton, együtt leszünk professzorasszonyok, örökké egymás tanulmányait lektoráljuk, és soha semmi nem választhat szét minket.
Klaus Munter udvarolni kezdett nekem, azzal nyugtattalak, hogy nincs miért aggódnod, eljátszom a szende szűz szerepét, hogy a szüleim ne nyomasszanak állandóan a megállapodás és kötelességeim teljesítésének fontosságával, de hiába akartam elcsalni a játékot, végül beleszerettem Klaus-ba. Kiváló eredményeim és örökérvényű paktumunk ellenére úgy döntöttem, hozzámegyek feleségül, eldobtam karriert, tehetséget, függetlenséget azért, hogy Németország egyik tartományában feleség legyek, majd anya.
Nem a választásra haragudtál, az nem érdekelt, rendíthetetlen feministaként úgy gondolod, rendelkezhetek az életemmel, dönthetek, és mindenkinek tiszteletben kell tartania ezt a döntést, te azért haragudtál, mert Klaus és a családja nem teremtették meg a körülményeket ahhoz, hogy egyszerre minden lehessek. Sikeres irodalmár, kritikus, szerkesztő és feleség. A patriarchális, sok tekintetben archaikusnak is mondható környezet szárnyamat szegte, és te haragudtál, amiért nincs bennem küzdés és akarás, amiért beletörődtem ebbe, és amiért Klaus is beletörődött a tehetségem elvesztegetésébe.
És én olyan szerelmes voltam, hogy haragudtam rád, amiért kendőzetlenül leírtad a véleményed, miért szembesítettél a valósággal. Évekig nem beszéltünk egymással.
Tavalyelőtt bukkantam fel, a francia kutatóintézetben futottunk össze, te éppen leadtál egy kéziratot, én éppen aláírtam a szerződést. Hosszan és ellenségesen bámultuk egymást, estére elfogyott két üveg bor, egy romkocsma teraszán ültünk, és azt mondta, sosem leszel képes nekem megbocsátani, nem azért, mert elmentem, mehettek volna bárhová, mit érdekelt téged, de haragudni rád, amiért szerettél, amiért féltettél és őszinte voltál velem, gyerekkori ígéretünkhöz híven, az megbocsáthatatlan.
Hajnalban mégis megtetted, nem sírva, csupán tenyeredet simítottad az asztalon felejtett kézfejemre, nem néztél rám, az ajkaid mégis megremegett.
Azóta betartjuk az ígéretünket, te kérted, hogy látogassalak meg, és ha már arra jártam, bemutattál a tanszékvezetőnek, aki éjjel egykor, egy pub asztalánál felajánlotta, hogy csatlakozzak hozzátok, szükségük enne egy ilyen felkészült oktatóra. Vendégelőadói szerződést írtunk alá másnap, somolyogtál, és elkísértél Cannes-ba, hogy együtt válasszuk ki az egyik kiadó recenziós csapatát.

//Itt egy erős, feminista, minden tekintetben vagány női karakter, akivel annyi, de annyi mindent lehet kezdeni! Kettejük kapcsolatát feltérképezhetjük együtt is, bármilyen megoldásra és fejlődési ívre kíváncsi és nyitott vagyok. :3
Hogy milyen a karakter magánélete, házas-e, vagy örök szingli, a szexualitása és családi háttere, minden rád van bízva, de nagyon szívesen ötletelek. Discordon aranypinty#5782 néven találsz meg. Gyere, gyere, gyere! <3 //

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: