Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Tempest Fontaine


Boszorkány

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Tenor

Lakhely :

London


10


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Tempest Fontaine
Csüt. Márc. 24, 2022 12:23 am


"Hear no evil, speak no evil,
and you won’t be invited to cocktail parties..."

Mindenki & Tempest
Dühös voltam, kicsit magamra, de leginkább az előttem álló Briggs “parancsnok uraságra” igyekeztem minden kis darabkáját fordítani. A harag nem jó tanácsadó, azonban kiváló arra, hogy motiváljon, főként fizikailag, és az eddigi akciókból arra kellett következtetnem, erre még szükségem lesz. Nem, mintha szemtől szemben akartam volna konfrontálódni velük, úgy tűnt, nem aggódnak amiatt, ha akár csak egyszerű civileket is kellene bántaniuk. Hát igen, valahogy ilyesféle benyomásom volt eddig is a férfiról.
Amikor a fiatalabb Byrne gyerek lépett a beszélgetés kereszttüzébe, szinte azonnal neki szegezte a pálcát, amitől megfeszültem, és ösztönösen léptem a gyerek felé, azért ezt ő sem gondolhatta komolyan. Nem voltam adósa a családnak, és ha igaz csak néhány szó abból, amit Holden most összehordott, nagyon is tehettek róla, hogy Lorynak jó ideje nyoma veszett, azonban Ronan csak egy kisfiú… A gondolatot befejezni sem volt időm, olyan hamar elszabadultak ismét az események, és immár másodszor tűnt úgy, hogy a fejünkre szakad majd az egész épület. Komolyan, ez szerintük egy engedélyezett, megszervezett akció? Bármelyik három agysejttel rendelkező varázsló megmondhatja, mennyi ebben a rögtönzés.
Nem húztam elő a pálcám, úgy éreztem még nincs itt az ideje, hogy felfedjem, nem igazán vagyok fegyvertelen, ellenben a munkámból kifolyólag a védekezésben kifejezetten járatos. Amikor több törmelék is közelít felénk, oly’ természetességgel húzok fel egy pajzsot, mintha csak levegőt vennék. Nos, azt hittem csupán régi romokban, és barlangokban kell ilyesmitől tartanom, nem egy kacsalábon forgó villában. Könnyedén megérintettem a fiú vállát, nem akartam jobban megijeszteni, mint amennyire retteghetett ebben a pillanatban.
- Minden rendben?
A felénk szegezett pálcák nem igazán voltak bíztatóak, azonban mondjanak bármit, tudtam, hogy velem szemben ez nem fog működni. Tudtam milyen szerepet töltök be az amerikai és immár a brit politikában, és ezzel nekik legalább ennyire tisztában kellett lenniük, ha valamikor, most még inkább jelentősége volt apám nevének.
Egyelőre azonban semmit sem terveztem azon kívül, hogy tényleg a saját szememmel lássam, megint hazudik és megtéveszt-e a kommandó olyan nagyon megbecsült parancsnoka. Lett volna tippem. Az ajtót védő mágia erős volt, első pillantásra meg tudtam mondani, sok védő bűbájjal volt már dolgom, megtörhetetlen viszont nem létezett, ha így lenne, nem volna munkám. Erről azonban gondosan hallgattam, dolgozzanak csak meg azért a jelvényért, még mindig nem tudtam hinni nekik, egyszerűen a fejem nem engedte. Az apámat várták erre az összejövetelre, mégis hogy lehetne közben a húgom a pincében?
Ez a mondat játszódott le újra és újra a fejemben, miközben az emberek gyűrűjében a pincébe léptem. Először csak a lábakat láttam, és a tüdőmből azonnal kiszorult minden levegő. Amikor arról beszél valaki, hogy felismeri egy szerettét csupán egy mozdulatról, árnyékról, miközben mindenki másnak kivehetetlen az alak, akkor azt mások nem értik, nem érthetik. Most megértettem. Képtelen voltam mozdulni, mi van, ha már késő? Annyiszor hangoztattam már magamban, hogy Holden végzett vele, és eltemettem, és elbúcsúztam, és úgy véltem elengedtem, most pedig… nevetséges, mennyire félelmetes tényleg találkozni azzal, hogy akár igaz lehet. Ha jobban átgondoltam volna, megtalálom időben, ha előbb megyek Angliába kiderült volna valami, ha… annyi felvetés.
Tekintetem Mrs. Byrne-re téved, első gondolatom, hogy én megvédtem annak a szörnyetegnek a gyerekét, aki ezt tette a húgommal, hogy talán hagynom kellett volna, hogy történjen, aminek kell. Az arckifejezése sokatmondó, fogalma sem volt semmiről, bár ettől még nem haragszom kevésbé, kezem ökölbe szorul. A hideg bosszú állt hozzám mindig a legközelebb, átgondolt, kitervelt, precízen és fájón végrehajtott, most viszont csak azt látom, hogy a húgom úgy fekszik, mint egy filccel összefirkált rongybaba, alig észrevehetően veszi a levegőt. Ezért pedig biztos nem csupán Mr. Byrne felelős, és fájni sem csak neki fog, ó, de mennyire nem.
Összeszorítottam a fogaimat, szerettem volna mondani rengeteg mindent, azonban egyetlen szó képes lett volna elárulni a bennem dúló haragot, ami tulajdonképpen most majdhogynem mindenki ellen irányult. Lory biztos nem azért volt itt, mert baráti látogatást tett, és rajtakapták, hogy a pincében a bort dézsmálja, Holdennek minden bizonnyal volt köze hozzá, ezért volt most itt. Ha ezt elmondta volna Angliában, már sokkal, de sokkal előbb tehettem volna valamit, ő is csak a saját hírnevével, és a pozíciójával volt elfoglalva, gondolom. Egy pillanatra majdnem nyúltam, hogy én magam vegyem át a húgomat, de tudtam, hogy szükségem lesz a szabad kezemre, mert ha meglátok bárkit, akinek ehhez köze van, nos, immár nem fogom visszafogni magam.
Amikor felértünk, talán a sors is pont úgy vélte, ez lehet a revans ideje. Szívem szerint mindenkin keresztül gázolva léptem volna előre, hogy egyenesen Mr. Byrne arcába robbantsak egy átkot, de körmeim a saját tenyerembe mélyesztettem, még nem, még számít rá, még tud védekezni. A szenvtelen hangja csak tovább szította a haragom, ahogy szinte mosolyogva fenyegetőzik, azt hiszem alábecsüli azt itt lévőket, engem legalábbis mindenképpen.
Úgy tettem, mint aki együttműködik, és a többiekkel mintha kifelé indultam volna, úgy terveztem, hogy amint Lory biztosabb helyen van, már nincs mitől tartanom, azonban az események hirtelen vettek ismét fordulatot. A pálcám után nyúltam, és minden dühöm bele sűrítettem az átokba, viszont ebben a pillanatban nem volt arra esélyem, hogy az eredeti célpontra lőjek. Egyértelmű volt, hogy a húgom felé rontó medvét meg kell állítanom, mert nem veszíthetem el még egyszer.
- Expulso! - Sütöttem el a nagy erejű varázslatot, egyenesen a korábban sem éppen szimpatikus állat fejére.
Stabilan álltam, ez volt az egyik alapja annak, ha az ember megfelelően akart bűbájt, vagy átkot használni, ez, és az elszántság. Nem féltem a velem szemben állóktól, bár ha azok, akiknek nevezték őket, talán kellene. De ártottak a családomnak, az egyik legfontosabb embernek az életemben, így nekik még fogalmuk sincs, mit szabadítottak magukra a személyemben.


Vissza az elejére Go down
Bogar bárd


STAFF

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 F98150972f73694bc4835a0d142544f9

Keresem :

◇◈ Canonok
és
Keresettek
és
Bárki más
◈◇

Playby :

◇◈ The Tales of Beedle the Bard ◈◇


123


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Bogar bárd
Csüt. Márc. 24, 2022 11:01 am
These violent delights have violent ends

Nyárzáró kerti parti a Byrne villában


Az Auguránvadász Projekt tagjainak szökési kísérlete kudarcba fullad, mikor Maeve Byrne sikeresen kicsusszan Briggs parancsnok karjai közül, ezzel időt adva az apjának és a bátyjának, hogy támadást indítsanak. Az aurorok nem vesztegetik az időt, azonnal menekülőre fogják vagy legalábbis megpróbálják nyílt terepre áthelyezni a harcot, ahol az ellenfeleiknek figyelniük kell a többi vendégre is.
Jerry szorosan tartja Diane-t, miközben a kétszárnyú kijárat felé rángatja magával, gyakorlatilag emberi pajzsként használva a nőt. Billy jelzésére Diane-nek sikerül elég erős szelet gerjesztenie ahhoz, hogy Jerry szorítása enyhüljön és helyzetet váltsanak néhány másodpercig, immár nem Diane, hanem a férfi oldala és háta fordul az ellenfeleik felé. Ez pedig éppen elegendő ahhoz, hogy William pálca nélküli varázslata célba találjon, Jerry hatalmas erővel repül ki a díszes ajtón, egyenesen a terasz előtti sóderes ösvényre esik, a hátába fájdalom nyilall az érkezés után. Természetesen Diane is megérzi a varázslat erejét, de őt éppen csak súrolja, ezért csupán a padlóra zuhan.
Cameron sikeresen hárítja Mr. Byrne támadását, a kábítóátok visszacsapódik a tükörfalként funkcionáló mágikus pajzsról, egyenesen az idősebb férfi felé, aki egy egyszerű Protegoval hárítja, majd támadást indít Cameron felé. Yaxley nem finomkodik, habozás nélkül több átkot küld az áruló és mentora felé, de Holdennek sikerül blokkolnia a támadásokat és kijuttatni magukat az épületből. Mr. Byrne futni hagyja őket, tudja, hogy lesz aki majd megállítja az aurort és tanítványát, ezért Jerry Preston után ered, hiszen rajta akar leginkább bosszút állni.
Sebastian alig áll a lábán a vérveszteségtől, tudja, hogy harcképtelen és csak Maeve támogatására számíthat. A lány tudja, hogy a házban maradni nem biztonságos, bárhonnan újabb törmelékdarabok és átkok találhatják el őket, ezért a Billy átkától tárva-nyitva tátongó ajtó felé indulnak, éppen Cameron és Briggs parancsnok után érnek ki a fedett teraszra. Maeve látja, hogy Briony és Fiona a tartóoszlopok felé igyekeznek, a partizók irányából pedig Yuma és Reginald Rappaport, a MACUSA aurorparancsnoka fut feléjük, hogy a Byrne család segítségére siessenek. Már éppen megkönnyebbülnének a segítség és a nekik kedvező túlerő láttán, mikor Holden Briggs robbantóátkától darabjaira hullik a kőoszlop, a terasz fedett teteje pedig hangos robajjal omlik be. Cressida és Diane éppen ekkor lépnek ki az ajtón, csupán másodperceik vannak a gyors cselekvésre.
William medveként rohan a Lorit cipelő Chrysa Andersen után, amikor a feje előtt éppen csak néhány centiméterrel csapódik a földbe Tempest átka, hatalmas krátert hagyva a zöld gyepen és szinte a semmivel egyenlővé téve egy bokrot és a mellé helyezett szobrot. Billy megtorpan, érzi, hogy a bőre felszakadt egy-két helyen, de nem elég komoly a sérülés ahhoz, hogy megállítsa - csakhogy nem Chrysát követi, hiszen a szeme sarkából látja a beomló terasz borzalmas képét és ezúttal a kommandó parancsnoka az új célpontja.
Holdennek sikerül időt nyernie maguknak a robbantóátokkal, Cameronnal lejutnak a teraszról és Chrysáék után erednek. Azonban Reginald Rappaport sem tétlenkedik, az amerikai aurorparancsnok több átkot küld utánuk. Holdennek és Cameronnak muszáj megállniuk harcolni, menekülés közben képtelenek lennének kivédeni a sorozatban érkező erős varázslatokat. Holden kaszabolóátka átsüvít Rappaport felé a levegőn át, azonban egy valamivel nem számol: az idősebb férfi elemi mágus, mesterszinten uralja a szél elemét, a karjának csupán egyetlen könnyed mozdulatával arrébb rántja Cameront, akit mellkason talál az átok. Cameron elterül a földön, mellkasa, válla és nyaka oldala felhasad, a mély sebekből sűrű vér szivárog. Holden pajzsot húz a fiú és Rappaport közé, majd azonnal odarohan hozzá, hogy segítsen rajta. Hatalmas szerencséjükre ekkor bukkan fel Devon Selwyn, oldalán Hestia Jones-al, ketten megpróbálják feltartóztatni az amerikai aurorparancsnokot.
William ekkor ér oda hozzájuk, hatalmas medvemancsai dübörögnek a pázsiton, esze ágában sincs lelassítani. Holden választásra kényszerül: vagy befejezi a bonyolult ellenátkot és védtelenül várja a támadást, vagy nem gyógyítja meg Cameront és felveszi a harcot Williammel, ezzel kockáztatva, hogy Cameron elvérzik a nyakán tátongó vágástól.
Eközben a harc zajai eljutnak a medencénél összegyűlt aranyvérű társasághoz is, hamar elszabadul a pokol, sikolyok kísérik a fejvesztve menekülő, egymást elsodró embereket.

A reagok beérkezésének határideje: 2022. április 9. (éjfél). Mindenki egyeztesse a sorrendet a többiekkel, aki nem ír időben, az ebből a körből kimarad és Bogar bárdra, illetve a többi karakterre bízzuk a sorsát.
Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


420


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Holden Briggs
Csüt. Márc. 24, 2022 12:52 pm
[Kerti parti]

Azok a kibaszott burzsujok...



Hiába tartottak minket barbár, szadista állatoknak, nem így terveztük. Nem akartuk szétrombolni a házat, halálra rémíteni a gyerekeket, nem akartam majdnem levágni a Mulciber fiú karját és végképp nem akartam belekeverni a két legfiatalabb aurortanoncunkat a balhéba. Nem ez volt a terv, kibaszottul nem ez. De ahogy már sok-sok bevetésen - ennél alaposabban kitervelt, kiszámíthatóbb munkák során - megtapasztaltam: soha, semmi nem úgy alakul, ahogy az ember akarja.
A Byrne lány elkapta a kezemet, és ennek nem is tulajdonítottam volna túl nagy jelentőséget, hiszen mégis mit akart, lefeszíteni magáról a karomat egy vasággyal negyven kilós arisztokrata kislány? A gondolat is nevetséges volt, addig a pillanatig, amíg égetni nem kezdett az érintése, a bőröm izzó vörös lett a fagyási sérülés nyomán. Éppen csak egy másodpercre lazítottam a szorításon, de ez elegendő volt neki ahhoz, hogy macskaként kicsússzon a karjaim közül. Utánaküldhettem volna egy átkot, bánthattam volna, de nem akartam, egy másodpercig sem állt szándékomban az este folyamán sérülést okozni egy Harperrel és Masonnel egyidős gyereknek. Futni hagytam, ezen a ponton már úgysem számított.
Újból eluralkodott a káosz. Eddig sem éreztem úgy, hogy a kezemben lenne az irányítás, de a két Byrne ellentámadása, majd Cameron közbeavatkozás nyilvánvalóvá tette, hogy még annyi kontrollom sem volt az események felett, mint amennyivel eddig hitegettem magam.
- Ó, baszd meg, hogy egyszer csinálnád azt, amit akarok, hülyegyerek... - Nem akartam, hogy Cameron harcba keveredjen és felfedje a hovatartozását, de már nem pörgethettem vissza az eseményeket és nem amneziálhattam minden jelenlévőt, nem volt más választásom, csak élve kijuttatni őt. Ez viszont rohadtul nem volt egyszerű.
Sorra hárítottam Yaxley átkait, közben ügyelve rá, hogy menekülés közben végig Cameron és közötte maradjak. Sosem bocsátottam volna meg, ha az az idióta kölyök nyel be egy átkot helyettem. Kiküzdöttük magunkat az ajtón, ahol az imént még Jerry repült ki elbaszott rongybaba módjára - bele sem mertem gondolni, hogy talán odakint már darabokra szedte Byrne-ék indián testőre -, de egyáltalán nem kerültünk közelebb a szabadsághoz. Yuma Littlebear és Reginald Rappaport - baszd meg, baszd meg, baszd meeeg, miért éppen ők? - egyenesen felénk tartottak, és a kedves amerikai kolléga aligha kezet rázni akart velünk, hogy utána jót csevegjünk a szakmánk izgalmas részleteiről. Gondolkodás nélkül küldtem nonverbális robbantóátkot a hozzájuk legközelebbi tartóoszlopra, hogy amíg ők a súlyos kődarabokkal voltak elfoglalva, addig mi kereket oldhassunk. Nem néztem hátra, most nem gondolkodhattam azon, kinek ártottam Littlebearéken kívül, nem volt helye a lelkiismeretnek, mikor az ember az életéért küzdött.
Tőlünk nem messze Lori nővére egy jól irányzott átokkal berobbantotta a talajt a kibaszott medvévé változott William előtt, megtorpanásra kényszerítve azt a behemót dögöt.
- Menj Loriék után, gyerünk, kint hagytunk egy zsupszkulcsot a keleti kapunál, még talán nem késtük le - ordítottam oda neki, miközben egy pajzsbűbájjal hárítottam egy felénk száguldó átkot.
Megpördültem, hogy farkasszemet nézzek Reginald Rappaporttal, aki látszólag sértetlenül megúszta az oszlop darabjaival történt találkozását. A kurva életbe.
- Maradj mögöttem - léptem Cameron elé, jelezve neki és Rappaportnak is, hogy ez a párbaj kettőnk között fog lezajlani, a szinte még gyerek Castillonak ebből ki kellett maradnia.
Amennyiben Cameron nem avatkozott közbe, egyedül estem neki a MACUSA aurorparancsnokának, másodpercenként röpködtek közöttünk a színes fénycsóvák, pajzsbűbájok nyelték el őket, magunk elé rántott tereptárgyak blokkolták a többit, nem hagyatkozhattam a legilimenciára sem, Rappaport lezárta az elméjét és ezzel ellehetetlenítette, hogy előre lássam a támadásait. De talán még a legilimencia sem lett volna elég ahhoz, hogy időben reagáljak, mikor egy hanyag karmozdulattal olyan könnyedén mozdította az éppen kilőtt kaszabolóátkom elé Cameront, mintha csak használt papírzsebkendőt hajított volna a kukába. Az átok mellkason találta Cameront, a mély vágások nyomán azonnal vérrel itatódott át az öltönye - a legszörnyűbb azonban nem ez volt, hanem a nyaka oldalán keletkezett mély seb, amiből meleg vér bugyogott fel.
- A kurva életbe - buktam le Rappaport tarolóátka elől, amely aztán a hátam mögötti sövénybe és asztalokba csapódott bele, amit éles sikolyok követtek a fel-alá rohangáló vendégek részéről.
Láthatatlan, ideiglenes pajzsot vontam magunk közé, mielőtt térdre vágódtam Cameron mellett.
- Nem lesz baj, nem lesz semmi baj, kölyök, rendbe hozlak, el ne ájulj nekem... - Nem voltam benne biztos, hogy őt nyugtattam vagy magamat.
Cameron fölé hajolva mantráztam újra és újra a latin szavakat, reszkető kézzel tartottam a pálcámat a mély vágások felett, amelyek csak lassan kezdtek el összehúzódni - Castillo nem volt olyan szerencsés, mint a Mulciber gyerek, nem csak a karját súrolta az átok.
Láttam a felénk tartó medvét, hallottam a hatalmas mancsok földnek csapódását, de nem szakíthattam el a figyelmem Cameron sebéről, nem hagyhattam, hogy elvérezzen, amíg én egy kicseszett szőrös döggel viaskodtam. Csak fohászkodtam magamban, hogy érjek időben a végére, hogy húzódjon össze valamennyire a vágás, leszartam a kezemre ragadó friss vért és azt is, hogy William egyre közelebb ért.
Tudtam, a zsigereimben éreztem, hogy mi fog következni. Nem volt időm pajzsot húzni magunk közé, elvetődni vagy egyáltalán bármilyen módon védeni magam. A hatalmas medve elsodort Cameron mellől - nem tudtam befejezni a sérülései gyógyítását, de annyira összezártam a sebet, hogy biztosan tudjam, nem fog perceken belül elvérezni a füvön -, először nem éreztem semmit, alig érzékeltem bármit is a külvilágból. Az óriási medvetest eltakarta előlem az esti égboltot és a kertet, nem láttam semmi mást a sűrű barna szőrön kívül. A mellkasomból kipréselődött a levegő, ahogy a földhöz csapott, forgott velem a világ, ahogy először a fejem, majd a hátam is a gyepre vágódott, William pedig a mellkasomra nehezedett. Nem gondolkodtam, ösztönből cselekedtem, mintha a varázspálcát markoló kezem önállóan mozdult volna: utolsó erőmmel megemeltem a pálcámat és alulról eltaláltam a medvét.
A bordáimba és a fejembe egy időben nyilallt a fájdalom az átokkal, amely felhasította William Byrne medvetestét. A hasát és a mellkasát hosszú vágások lepték el, az egész jelenet egy mugli horrorfilm vérfürdőjére emlékeztetett. Mellém zuhant, levegőért kapkodva feküdtünk a nyári kánikulától meleg földön, a szemem előtt foltok úsztak, néha teljesen elsötétült a kép, csak a vendégek sikolyainak hangja, a fémes vérszag és a saját rettegésem segített eszméletemnél maradni. Meg sem próbáltam felkelni, minden erő kiszállt a tagjaimból és össze kellett szorítanom az állkapcsomat, hogy ne ordítsak a törött bordák és medvekarmolás okozta fájdalomtól.
Meg fogok halni. Innen nincs kiút. Meg fogok halni. Ennyi volt. Vége. Darabokra fognak szedni. Csak ez zakatolt a fejemben, miközben egyre nehezebb volt eszméletemnél maradni.  







Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
Diane S. Byrne


Boszorkány

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 5f5e64e1652a3ea9020d0a6ffc2fe41d64d097c5

Lakhely :

✮ San Francisco → London


Keresem :

✮ freedom

Multik :

Beehive

Playby :

✮ Brianne Howey & Jessica Rothe


102


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Diane S. Byrne
Csüt. Márc. 24, 2022 4:37 pm


“Being a mother is learning about strengths you didn’t know you had, and dealing with fears you didn’t know existed.”
- Linda Wooten.

to everyone


Annyira abszurdnak tűnik, hogy egy rab van a pincében, hogy még akkor is alig akarom elhinni, amikor már a saját szemeimmel láthatom. Tudom, hogy Corban sok mindenre képes, de ez... Ráadásul egyáltalán nem vall rá az efféle meggondolatlanság és ostobaság, de úgy látszik, még így, húsz év után sem ismerem igazán a saját férjemet. Az érzések még akkor is erősen kavarognak bennem, amikor a kis csapatunk visszatér az előtérbe, egyszerre vagyok dühös, zavarodott, és aggódom, elsősorban a gyerekekért, mert ezek az elvetemültek láthatóan senkit nem kímélnek, aki az útjukba kerül. Talán megnyugtatónak kellene találnom, hogy Corban és William végre előkerül - többedmagukkal - a jelenlétüktől és a szavaiktól azonban a levegőben érezhető feszültség csak tovább nő, és egyértelmű, hogy másodpercekre vagyunk attól, hogy elszabaduljon a pokol.  

Corban kijelentésére majdnem felnevetek, de csak az idegességtől, a keserűségtől, a helyzet iróniájától, és mert korábban én is ugyanerre figyelmeztettem a támadókat - hogy mindenhol őrök vannak, és nem fognak épségben kijutni – de akkor sem volt semmi haszna a szavaknak, ahogy most sincs. Igazából, attól tartok, hogy senki sem kerül ki ebből a helyzetből épségben. Szeretnék tenni valamit, védeni a gyerekeket, de a pálcámat át kellett adnom, és a karomat még mindig a Prestonnak szólított auror szorongatja, a szél erejét azonban ennyi varázsló között, fedett helyen nem árt óvatosan használni. A megfelelő pillanatban. Aztán Maeve támadásba lendül, és ahogy találkozik a pillantásom Williamével, tudom, hogy nekem is ideje cselekednem. Lehetőleg még azelőtt, hogy valódi pajzsként szolgálnék az idősebb auror számára, és az egyik átok engem találna el. A karomat szorongató kezére irányítom az elemi mágiám, és olyan erővel taszítom el magamtól, hogy mindketten megpördülünk, így viszont végül ő lesz az, akit egy átok kirepít az ajtón, egyenesen a pázsitra. Ezzel egyidejűleg magam is a padlóra zuhanok, és mire sikerül újra talpra állnom, a felfordulásban már sehol sem látom Ronant vagy Maeve-et, csak a kuzinom arcát sikerül felfedeznem.

- Cressida, a pálcám! Add a pálcámat! - kiáltom oda neki kétségbeesetten. Vissza kell szereznem, mert így kétlem, hogy ki tudnék keveredni ebből a káoszból. - Hol vannak a gyerekek? - kérdezném még tőle, ahogy egyszerre lépünk kifelé, de akkor hatalmas robajjal egy átok csapódik be a teraszba a fejünk felett, én pedig reflexszerűen taszítok egy nagyot oldalra az unokatestvéremen. Vetődnék én is utána, hogy mentsem az életem, de a romok egy része így is betemeti a lábaimat, amelyek valószínűleg legalább tíz helyen törnek egyszerre, és olyan erős fájdalom árasztja el a végtagjaimat, hogy elveszítem az eszméletemet.



There are two rules in life:
1.) Never give out all the information.
 


Vissza az elejére Go down
William Byrne


MACUSA

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 F38344b1b57592f4dcacf7e3c0ca31a5

Lakhely :

San Francisco

Elõtörténet :

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Donald-ressler-the-blacklist


Playby :

Diego Klattenhoff


34


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
William Byrne
Pént. Márc. 25, 2022 7:20 pm

Kertiparti a Byrne-villában


N
em hagyhattam, hogy egyetlen ember is elhagyja ezt a birtokot anélkül, hogy helyretettük volna ezt a hatalmas problémát. Őszintén nem érdekelt, hogy meghalnak-e vagy sem a betolakodók, egyikük élete sem érdekelt annyira, hogy akár csak egy karcolást megengedjek az öcsémen vagy a húgomon. Ha túlélik, az se nagy gond, Mulciber megoldja, hogy a saját nevüket is elfelejtsék egy életre, ettől nem féltem. Azonban mindent meg akartam tenni annak érdekében, hogy ez ne történjen meg, így határozottan, az erőm teljes tudatában rohantam a törpeméretű nő után, aki nem tudom, honnan gondolta, hogy egyáltalán esélye van elmenekülni előlem.
Aztán jött a robbanás, én pedig majdnem felbuktam, ahogy próbáltam több mint 50 km/h-s sebességről teljesen megállni. Megvetettem a lábam, a medvekarmok a földbe vájták magukat, hogy segítsenek a fékezésben. Persze nem sikerült teljesen elkerülnöm mindent, a lábaim csíkokat hagytak a kráter felé, az apró sérülések pedig vércseppekkel díszítették az imént készült gödröt, aminek a szélén álltam. Az egész úgy nézhetett ki a levegőből, mintha egy elbaszott nyalókát rajzoltak volna a gyerekek a fűbe. Oldalra kaptam a fejem, hogy lássam, ki küldte rám az átkot - az idősebbik Fontaine. Nem érdekelt eléggé ahhoz, hogy foglalkozzak vele, és már fordultam volna vissza az eredeti célom felé, amikor megláttam az összeomló teraszt, alatta azzal a nővel, akit az elsődleges feladatom lett volna megvédeni. Talán nem kellett volna ilyen hirtelen döntenem, de már nem láttam tisztán a helyzetet, és puszta haragtól vezérelve lendültem meg Briggs felé.
Látta, hogy jövök, de a kölyökkel volt elfoglalva, nem pedig velem, én pedig éltem a lehetőséggel, hogy mindenféle ellenállás nélkül tudom megrángatni. Rávetettem magam, egyetlen karlendítéssel löktem arrébb és vetettem is utána magam. Most nem ismertem kegyelmet és nem is akartam gondolni rá. Valószínűleg még fel sem fogta, mi történt, amikor megálltam mellette, felágaskodtam, majd egy medve többszáz kilogrammnyi súlyával sújtottam le a felsőtestére, mintha csak egy szeget akarnék belekalapálni a fába. Talán hasonló terveim is voltak. A következő támadásra azonban már nem volt időm.
Az első pillanatban nem is éreztem a fájdalmat. Hátratántorodtam kicsit a rengeteg vér látványától, ami pillanatok alatt lepett el mindkettőnket és úgy fröccsent az arcomba, mint amikor az ember kibont egy felrázott sörösüveget. A következő másodpercben megszédültem és mintha kirántották volna alólam a földet, úgy terültem el az eddig szép zöld, most már vörösben úszó pázsiton. Éreztem, hogy már emberi alakban vagyok, mozdulni sem bírtam, nem még egy képességet fenntartani. Levegőt akartam venni, mert mintha órák teltek volna el az utolsó óta, de akadályba ütközött minden próbálkozásom. Köhögtem egyet, a torkomból vér jött fel, eltelítve a számat. Undorító íze volt. És a melegsége ellenére azt éreztem, hogy fázom, hiába a nyári meleg, ha tudtam volna, reszkettem volna a hidegtől. Ekkor jutott el a tudatomig, hogy mi történik velem. Próbáltam nyitva tartani a szemem, az egyik legfontosabb, amit megtanultam munka közben: bármilyen rossz is a sérülés, mindenképpen ébren kell maradni. Mégis… soha nem tűnt még ilyen nehéznek a feladat.
Meg fogok halni.




Vissza az elejére Go down
Cressida Boot


Törvényen kívüli

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 2765533610010555526733e093838e0774718fd3

Lakhely :

London


Playby :

Ana de Armas


20


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Cressida Boot
Szer. Márc. 30, 2022 3:58 pm


Lempest átszólag készségesen nyújtja felém mindenki a pálcáját, könnyű ujjak közé zárni őket, átcsúsztatni a másik kezembe, amely marokra fog fél tucatnyi megmunkált fadarabot, mégis Diane kényszerített megadásától szédülök meg egy pillanatra, igazán nem többre, csupán szempilláim reszketnek néhány torokig felkúszó szívdobbanásig, aztán tovább lépek, rezzenéstelen arccal, szinte már szenvtelenül. Tanult tehetetlenséggel cselekszem, emberi arcok mosódnak össze előttem, amíg hozzá nem érek, talán a nevem zökkent ki, vagy az a fajta rejtett gyengédség, szinte már szeretet, amivel kiejti. Tekintetem megtalálja Brendan arcát, hamarabb észrevette a leheletnyi hezitálást a mozdulatomban, mint egyáltalán nekem sikerült volna azonosítanom, és csupán egy halovány, megtört félmosolyra futja tőlem, mielőtt ez a látszólagos – ugyanakkor majdhogynem komfortos – zsibbadtság, amely az együttműködésünkből fakad, ismét szilánkjaira robbanjon, és az ujjaim légüres tér köré fonódjanak. Sikerül idejében lebuknom, egyetlen átok sem súrol a rapid módon kulminálódó káoszban, amelybe rontások, sikkantások és lezúduló törmelék foszlányai keverednek. És egy medvéé. Merlinre, centiméterekre a bal combomtól egy súlyos medve mancs csapódik az egyenetlen omladékba, tudom, sosem bántana, még járulékos veszteségként sem, mégis riadtság kúszik fel a gerincem mentén, fogalmam sincs, mit érezhet, aki felé tart – a több mázsájával, elszántságával és emberi hús tépésére kifejezetten alkalmas karmaival.
Cselekvésre – legyünk realisták, ezen a ponton kizárólagos megoldásként inkább menekülésre – készen pattanok fel, Diane kérését gondolkodás nélkül teljesítem, innen egy darabban csakis átkon, rontások és cseles bűbájok segítségével juthatunk ki. Fénycsóvák metszette térben indulunk egy irányba, egyeztetnünk sem kell, egyszerűen nincs más lehetőségünk, mint kifelé, kifelé, kifelé haladni, ásító napfénybe, tiszta levegőbe, fél pillanatnyi mérsékelt hangzavarba, hogy átgondolhassuk, hogyan tovább. Mert nem fogja itt hagyni a gyerekeit, semmiképpen, főleg nem azok után, hogy mindketten szem elől tévesztettük őket.
Azt hiszem, éppen rápillantok, vagy csak azt akarom hinni, hogy rápillantok, mielőtt valakinek a bivalyerős átka eltalálja a teraszt, és a becsapódási pontból kiinduló repedések végül szétszabdalják a masszív tömböt – bárcsak a műtermemben maradtam volna, bárcsak arra gondoltam volna, hogy lesz még ilyen parti, minden héten találunk valami ürügyet rá, miből tartana lemondani, bárcsak, bárcsak… Diane kétségbeesett lökésétől hármat lépek oldalra, majd megbotlok egy tartóoszlop darabban, és mindenféle elegancia nélkül elvágódok. Fájdalom hasít az oldalamba, karomat végighorzsolja egy kiálló rúd, mikroszkopikus sérülések egész térképe rajzolódik ki.
Tekintetemmel riadtan, valahol megnyugvást keresve pásztázom a teret, azt a pontot, ahol az imént még mindketten álltunk. – Diane…? – tétova, kissé zavart és elgyötört tónusú kérdés, nincs már ott semmi, vagyis a terasz, egy része, egy tetemes része, darabokban, körülötte por, nehéz levegő, furcsa szag, nem is tudom. – Diane? – Minden nyilallás, görcs és tompa sajgás ellenére keresztülmászom egy keskeny és nem túl magas törmelékhalmon, hogy szembetalálkozzak Diane mozdulatlan testére bukkanjak. – Nem, nem, nem, nem, nem…! – Kétkedő suttogásom rekedt sikollyá erősödik. Azonnal kitapintom a pulzusát, a szíve gyengén ver, mégis stabilan, egyenletesen, és lehet, csupán a bennem fodrozódó félelem generálta lüktetés nyomja el valamelyest. Néhány tömböt azonnal sikerül leszednem róla, ujjaim remegnek a pálcafán, ennek ellenére viszonylag pontosan sikerül elvégeznem a varázslatot, fél perc alatt kiszabadítom. Semmijéhez nem nyúlok, tapasztalat és szakértelem nélkül nagyobb kárt tehetek benne. A gepárdom csupán másodszorra hajlandó előmászni a patrónusbűbájomból, lediktálok neki minden információt, a pontos címet, a sérülés súlyosságát, és máris küldöm a Szent Mungóba, innentől kezdve nem érdekel, milyen döntést várnának tőlem, nem tartok igényt Brendan engedélyére sem, ez már túlnőtt mindannyiunkon.
– Minden rendben lesz – átmeneti védőbűbájt rendezek köré, a lehulló törmelékdarabok innentől kezdve nem tehetnek kárt benne. Nem tudom, mit hallok meg előbb. Az éles sikítást, a medve elkínzott bőgését, amely elvékonyodik, majd megszűnik, de azt pontosan tudom, mit érezne Diane, ha felébredve azt mondanám neki, képességeim és lehetőségeim birtokában nem védtem meg a családját, inkább mellette kuporogtam. – Nemsokára jönnek a medimágusok – súgom oda neki, vagy inkább magamnak, mielőtt ismét talpra szökkenek, és az udvaron elharapózó zűrzavarba vetem magam.
És megtorpanok. Három test láttán. William segítségére érkezik valaki, talán Brendan, azt kívánom, bárcsak jobban tudnék koncentrálni, bár lenne bármilyen előképzettségem, hogy ilyen esetekben higgadt és összeszedett maradjak, így viszont… Tudom, mit tettek, tudom, hogy ránk rontottak, tudom, hogy ők a felelősek mindenért, tudom, hogy miattuk fekszik Diane eszméletlenül, hogy nekik köszönhetően tántorog Sebastian, az unokaöcsém, vérveszteségtől az ájulás szélén, tudom, mégis… Tizenhét éves vagyok, vértől nehéz kézzel tapogatózom a fürdőszobában, megcsúszok a férjem, a férjem vérének és agyvelejének nyúlós tócsájában, sírni sem vagyok képes, reszketek, hányingerem van, és tudom, mindent tudok, igazán, de ez az auror… valakihez ugyanúgy tartozik.
Néhány lépés, lerogyok mellé, a vágások túl mélyek, újabb és újabb lüktetésnyi vér tódul ki belőlük, néhány aprót sikerül ideiglenesen beforrasztanom, nem tarthat soká, konyhai balesetekhez tervezték, sosem gondoltam volna, hogy bármi másra használnám, két tenyeremmel pedig egyenesen az oldalától a bordákig kirajzolódó véráztatta sebre támaszkodom. Elállítani a vérzést, várni a medimágusokra. – El ne ájuljon nekem, mert így tényleg nem tudom majd leátkozni magáról azt az ízléstelen nyakkendőt – hajolok egyenesen az arcába, lassan elködösülő tekintetét keresve. – Értesítettem a Szent Mungót, már jönnek, és maga ezt kurvára túl fogja élni, rendben? Legyen ez az egyezségünk. – Feszesen tartott ujjaim közül is vér szivárog. – Preston! – kiáltom a semmibe, az imént Brendan említette, hogy ez a neve, hátha hallgat is rá. – Preston! Hé, öreg! Jól jönne itt még két kéz. Öreg! – arcok és tekintetek között keresem az idősebbik aurort, egyelőre eredménytelenül.
   
Nyárzáró parti
Vissza az elejére Go down
Fiona Dolohov


Jegelt karakter

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Ef02c26d1da7d4d8b0890138363a4f8b

Lakhely :

Northumberland, Anglia

Elõtörténet :

♕ Queen D. ♕


Playby :

Hayden Panettiere


216


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Fiona Dolohov
Szer. Ápr. 06, 2022 8:13 pm

It’s important to be organized and ruthless. Three piles, I always say. The stuff you wanna keep, the stuff you might need later that you put in storage, and the stuff you have to destroy.

Kertiparti


A megérzéseim ezúttal sem csaltak. Nagyon is jól éreztem, hogy baj van, hogy valami készülődik ezen a birtokon és nem akartam, hogy én vagy a húgom a részesei legyünk annak, legyen bármi is.
Egy ideig próbáltam a tömegben megtalálni a húgomat, de nem sikerült - persze hogyan is gondoltam, hogy ott lehet, nem olyan volt mint én, szívesebben kerülte az emberek társaságát és nem kedvelte túlzottan a haszontalan csevegéseket. Várható volt, hogy nem ezek között a karót nyelt arisztokraták között fogja megtalálni a helyét, hanem valahol elvonulva, valószínűleg a többi fiatallal. Szóval elindultam biztosabb helyszínek felé megkeresni, ahol végül nagyobb sikerrel is jártam. Szinte azonnal egymásba futottunk, nekem pedig eltökélt szándékom volt jó messzire eltűnni innen.
- Bassza meg. Ha tényleg ez a helyzet, nem lesz szükség rá, hogy Levinre fogjuk, mert ízekre szedem Byrne-éket, amiért veszélybe sodortak egy halom embert, köztük téged is. Talán még arra is jó indok lesz, hogy felbontsuk az eljegyzésedet azzal a szürkemarhával.
Elindultunk kifelé, abban a hitben, hogy talán még elkerülhetjük az eseményeket, amik biztos voltam benne, hogy be fognak következni. Elég ilyet láttam már és az én megérzéseim soha nem csaltak. De persze nem jutottunk semmire és sehová, egy pillanat alatt kaotikussá vált minden, amint kivágódtak az ajtó szárnyai. Megtorpantam Brivel együtt, és néhány másodpercig hasonlóan döbbenten szemléltem az eseményeket: a medvét, az ájult embert, a repkedő átkokat, mire sikerült felfognom, mekkora szarba keveredtünk. Karon ragadtam a húgomat és együtt behúzódtunk a tartóoszlopokhoz, abban a reményben, hogy ott védelem vár ránk.
- Vedd le a cipődet! Gyerünk! -szóltam rá Brire határozottan és szigorúan, miközben az egyik kezemben már a pálcámat tartottam, a másikkal pedig a tűsarkút húztam le az egyik lábamról. Tudtam futni bennük, gond nélkül, de nem egy ilyen helyzetben akartam megkockáztatni egy ilyen balesetet. A fűben pedig határozottan nem volt előnyös tűsarkúban már sétálni sem.
Alig sikerült lehúznom a cipőm egyik felét, amikor becsapódott felettünk egy átok és az oszlop kisebb-nagyobb darabokra robbant. Reflexből cselekedtem, abban a reményben, hogy valamit talán tudok segíteni magunkon, mielőtt a romok maguk alá temetnek minket örökre.
- Protego! -A célom elsősorban Bri védelme volt, a pajzs mindkettőnket elért részben, de egyikünket sem teljesen. Egy nagyobb tetődarab a bal lapockámra zuhant, amitől nem csak elestem, de az egész karomba olyan fájdalom nyilallt, hogy képtelen voltam magamban tartani a fájdalmas kiáltást. De még éltem, még egyben voltam, és amúgy sem én számítottam.
- Briony? Kérlek mondd, hogy hallasz engem -szóltam hangosan, aggodalmasan, mert a terasz darabjaitól nem láttam, hol van pontosan a testvérem. Merlinre, csak baja ne legyen…

Vissza az elejére Go down
Jerry Preston


MACUSA

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Tenor

Lakhely :

New York / London

Elõtörténet :

fuck off


Playby :

Holt McCallany


45


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Jerry Preston
Szer. Ápr. 06, 2022 9:08 pm

Szilaj faszom

A büdös kurva életbe.
Úgy szaladt ki a tüdőmből minden levegő, amikor földet értem, mintha a szervvel együtt húzták ki volna belőlem. Fájdalom hasított a hátamba is az ütődés erejétől, hosszú másodpercekig csillagokat láttam tőle és minden erőmmel azon voltam, hogy legalább egy kevés oxigént visszajuttassak a testembe, mert még az sem akart sikerülni. Milyen nyomorult egy halálnem lenne így megdögleni, ennek a köcsögnek a birtokán.
Becsapódott egy átok, közvetlenül a fejem mellett, nekem pedig cselekednem kellett. Azt hiszem, az adrenalinnak köszönhetek mindent, hogy nem pusztultam meg ott helyben és volt annyi erőm, hogy visszatámadjak. Rámarkoltam a mellém esett pálcára és visszaküldtem egy Stuport az eredeti átok feladójának, akárki is legyen az - mintha nem tudtam volna, melyik geci támadt rám. Nem vártam találatot, de arra éppen elég volt, hogy gyorsan felhúzzak magam elé egy pajzsot arra a pár másodpercre, amíg talpra állok. Alig emeltem fel a fejem, már védenem is kellett a következő zöld fénycsóvát… majd a következőt, a következőt és a következőt is. Hátrálni kezdtem, támadni nem volt lehetőségem sem, annyira gyors egymásutánban jöttek felém a főbenjárók. Csak egy embert ismertem, aki így párbajozott, ilyen jól és ilyen gerinctelenül: Corban Yaxley.
- Azt hitted, sosem fogunk megtalálni, te geci? -kiáltottam oda neki, túlharsogva az emberek rémült kiabálását, az átkokat, a kibaszott medve bőgését és még a fájdalmas sikolyokat is. -Azt gondoltad, hogy majd leéled itt az életedet, mint aki soha életében nem tett semmi rosszat? Egy utolsó szarházi vagy Yaxley, és kibaszottul ott fogod végezni, ahová való vagy!
Persze nem csak a számat jártattam, az első adandó alkalommal, hogy láttam a lehetőséget rá, visszatámadtam. Persze én nem használtam főbenjárókat, nem azért, mert távol állt tőlem az ilyesmi, hanem mert nem voltam egy gyászkereszt mint ez a segg itt előttem, akit csak a haragja irányított. Egyébként pedig sokkal kielégítőbb lett volna végignézni, ahogy megkapja a dementorcsókot, mint azt, hogy egyszerűen megdöglik egy Avada Kedavra által. Túl kíméletes halál lenne.
Nem tudtam, mennyi idő telhetett el a párbaj közben, és a színes fénycsóvákon kívül mást nem is láttam és az egymás felé intézett inzultusok jobban lefoglaltak, mint a káosz, ami a környezetemben volt. Egészen addig, amíg meg nem hallottam, hogy egy női hang a nevemen szólít és segítséget kér. Nem az enyémek közül volt valaki, de mégis… valami azt súgta, hogy oda kell figyelnem rá, és hogy kurva nagy a baj. Valaki megsérült. Nem, nem akárki, egész biztos voltam benne, hogy Holden sérült meg. Már nem is érdekelt a párbaj.
- Confringo! -Most nem Yaxleyre céloztam, hanem a lába előtti földre szegeztem a pálcámat. A szép zöld gyep ettől egy nagyobb foltban szétrobbant, barna-zöld felhővel nehezítve a látási viszonyokat. Ez éppen elég volt ahhoz, hogy elfordulhassak és egy sokkal fontosabb teendővel foglalkozzak.
A hang irányába indultam, jobbra-balra átkokat szórva, ahová szükségesnek éreztem - talán még azt a szarosfaszú Napoleon Mulcibert is sikerült eltalálnom valamivel -, közben kitartóan csörtetve a hang irányába. Amint megláttam Holdent a fűben heverni, gyorsabbra vettem a lépteimet, nem is foglalkoztam vele, hogy Yaxley is elindult utánam idő közben, azt pedig még inkább telibe szartam, hogy a fia ott vérzett el az enyém mellett. Nagyon helyes, Holden jó munkát végzett vele.
- Helyet! -utasítottam Miss Bootot, miközben akaratom ellenére kissé erősebben löktem arrébb Holdentől, hogy odaférjek mellé. -Észnél vagy még, kölyök? Válaszolj, baszd meg, mert a szülőszobás nyöszörgést kurvára nem fogadom el!
Széttéptem a gombokat a zakóján, fel kellett mérnem, milyen sérülései vannak. Tennem kellett valamit még most, mielőtt a karjaim között hal meg. Túl sok embert veszítettem már el a munkám során, nem ő lesz a következő, akit temetni viszek haza. Éppen próbáltam megszabadítani a nyakkendőjétől, hogy jobban kapjon levegőt, amikor látszólag a semmiből megjelent Yaxley és vehemensen megrázta az amúgy is haldokló Holdent, az ellenátkot akarva. Nem mondom, szívem szerint ott helyben szaggattam volna apróbb darabokra, mint a saját fiát, ehelyett csak megragadtam annak az ocsmány ingnek a nyakát fél kézzel, a másikkal pedig a fiára fogtam a pálcámat.
- Vedd le a mocskos mancsaidat róla, vagy a maradék esélyedet is elveszíted, hogy életben tartsd a fiadat. -Azzal el is löktem magamtól, nagyon mertem remélni, hogy tudja a helyét és fontosabb neki annak a medvének az élete mint az, hogy minket baszogasson.
Ismét Holden felé fordultam, de fogalmam sem volt, honnan kezdjem el egy animágus medve támadásait kezelni, mert kibaszottul nem voltam erre kiképezve. Visszafordultam Miss Boot felé.
- Két lehetősége van: vagy segít kijuttatni őt innen, vagy igen. Remélem, tudja használni a pálcáját és képes megidézni egy kibaszott Protegot. -Nem tudtam egyszerre cipelni Holdent és a hátamat is védeni, úgyhogy muszáj volt bevonnom a térdprotézisem elrendelőjét.
Vissza az elejére Go down
Maeve Byrne


Akadémista

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 9Ost2-hn5pEsXBPvFQ-4UllS8Wd1Jxv4jR6qeN4AHs4YjhV05ALePjsUVX6riSHzH66N4w

Elõtörténet :

Előtörténetem


Playby :

Kristina Bazan


20


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Maeve Byrne
Pént. Ápr. 08, 2022 8:44 pm


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj

A meglepetés erejének köszönhetően sikerül meglepnem az engem rövid időre fogvatartó férfit, majd már csúszok is ki kezei közül, hogy minél rövidebb idő alatt minél távolabb kerülhessek Tőle, így adva meg apámnak a lehetőséget a támadásra. Nem is habozik, az indulatok elszabadulnak, én pedig tekintetemmel Ronant és Sebet keresem. Minél hamarabb ki kell jutnunk innen!
Anyámra pillantok, látom, hogy Williamnek hála nem lesz baj, de azt is, hogy aki eddig apám mögött állt fiatal srác, úgy tűnik, hogy nem a mi oldalunkon van. Hiába akarok mindennél jobban segíteni nekik és csatlakozni a harchoz, nem akarom, hogy hátrányba kerüljenek miattam. A makacsságom most háttérbe szorítom, azt teszem, amit apám javasolna, így érkezem meg Seb mellé, majd nyúlok kezéért, hogy magamhoz húzzam, ha pedig kell, fel is segítem, támaszkodjon rám nyugodtan.
- Ki kell mennünk, gyere! - nem tűrök ellentmondást, ezt láthatja felé villanó szemeimből, ha esetleg maradni akarna és már húzom is, hogy kijussunk. Bal kezemmel fogom a srácot, jobbomban szorongatom a pálcámat, kapkodom tekintetem, miközben a nemrég kreált "ajtó" felé haladunk, kiérve pedig örömmel látom, hogy mi vagyunk túlerőben. Ez az öröm viszont elszáll egy pillanat alatt, mert nemsokára a tartóoszlopok sérülnek, így lendítem pálcám, hogy a fölöttünk leomló törmelékek kissé arrébb érjenek földet, de por száll fel, köhögni kezdek, húzom Sebet tovább, hogy menjünk biztonságos helyre, próbálva megtalálni a megfelelő irányt a szabadba. Anyámat észre se veszem a nagy porfelhőben, viszont az a baj, hogy a kisöcsémet se látom sehol. Igyekszem védeni magunkat a törmelékektől, kijutni egy olyan helyre, ahol nem látnak ránk, vagyis pontosabban nem látnak rá a vőlegényemre. Biztonságba akarom helyezni Őt.
- Meg kell keresnem Ronant, te maradj itt, nem lesz gond! - finoman engedem el Sebastian kezét, segítek neki leülni, ha kéne és ha meg akar állítani, ha nem, én mindenképpen az öcsémért indulok. Segítenem kell neki, meg kell Őt találnom minél előbb. Ha pedig menet közben rátalálok anyámra, akkor róla is igyekszem lelebegtetni a törmelékeket, majd kijuttatni, kimaradva a harcokból, a háttérbe húzódva. Nem hősködök feleslegesen, bármilyen hihetetlen.

//Maeve innentől NJK, a mentésben vesz részt, ha a mesélő másképp nem dönt. Smile //
Vissza az elejére Go down
Anonymous



Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Vendég
Pént. Ápr. 08, 2022 10:27 pm

Partizók

Nem volt erőm veszekedni, vagy vitatkozni. Tudtam jól, hogy egyszerűen a lábamon alig bírtam megállni, nem hogy varázsoljak, így teljességgel a menyasszonyomra voltam utalva. Az események olyannyira felgyorsultak, hogy szinte fel sem fogtam, ami történt körülöttem.
Szédültem, a fülem csengett, a látásom pedig olyan zavaros volt, mintha szívtam volna abból a szarból, amit a többiek szoktak körbekínálgatni. A hányinger kerülgetett minden egyes megtett lépésnél, így némán tűrtem, hogy Maeve magával cibáljon. A maradék erőmet összeszedve igyekeztem legalább nem rá helyezni a testsúlyomat, hanem valamelyest méltósággal botorkáljak menedék irányába.
Átkoztam annak a mocsoknak az életét, aki majdnem letépte a karomat, és összerezzentem arra az ismerős villanásra, amely a leendő sógoromat is telibe találta. Tudtam jól, hogy harcolnom kellett volna, hogy nekem kellett volna megvédenem Maeve-t, és nem fordítva, mégis amióta annak a fattyúnak az átka eltalált, azóta a világomat sem találtam.
Maeve ugyan segített leülni a földre, és kijelentette, hogy elindul az öccse után, azonban egy pillanatra fogtam, és visszahúztam, miközben a fejemet az oszlopnak döntöttem.
− Légy óvatos – szólaltam meg rekedtes hangon, még a hangom is hűen tükrözte, hogy mennyire szarul voltam. Azonban hiába hagyott magára, a zajok, a sikolyok és az átkok csapódása eljutott hozzám is. Nem bírtam kiverni a fejemből azt a jelenetet is, ahogy Williamet eltalálták, így Maeve intése ellenére összeszedtem a maradék erőmet, és megpróbáltam elvergődni Mr Byrne és a fia felé.
Az sem érdekelt, ha menetközben eltalált valami, tudtam jól, hogy kockázatos volt elmozdulnom a helyemről, mégis én voltam az egyetlen, aki talán segíthetett rajtuk. Így borzasztóan kimerülve, de csak elértem hozzájuk, és térdre rogyva ennyit mondtam Mr Byrne-nek: − Kutassa át az elmémet, a megoldásnak benne kell lennie.
Én magam képtelen voltam a további beszédre, kivette minden erőmet a korábbi sérülés okozta vérveszteség, de tudtam, hogy a válasz valahol ott rejtőzött az elmém mélyén, csak elő kellett keresni. Felőlem, akár apámat is idecibálhatta volna, ő biztosan pillanatok alatt feltúrta volna az emlékeimet.
A kezeimmel megpróbáltam kitámasztani magamat, de már nem bírtam el a saját súlyomat, esetlenül csuklottam össze, és éreztem, ahogy lassan elnyel a sötétség.

Vissza az elejére Go down
Brendan Byrne


Törvényen kívüli

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 ZXKiGbej_400x400

Lakhely :

San Francisco

Elõtörténet :

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Aeaa4f37a588161987c8088de2306e827f79a6fd

Multik :

Börti serege

Playby :

James Spader


47


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Brendan Byrne
Vas. Ápr. 10, 2022 11:08 pm

Nyárzáró kerti parti

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj

Türelmes ember voltam. Hogy is ne lettem volna türelmes, mikor huszonnégy éve ültem a babérjaimon, várva a megfelelő pillanatot a visszatérésre és porondra lépésre? Azonban a szinte végtelen türelmem nem párosult jámborsággal és könyörülettel, ezt senki sem tanúsíthatta jobban, mint a pincéből kimenekített Lorena Fontaine, akiben mostanra annyi erő sem maradt, hogy magához térjen, miközben elszabadult körülötte a pokol.
Csak a tökéletes másodperc kellett, hogy Billyvel egyszerre támadásba lendüljünk. Az első átkom hangos robajjal pattant vissza a láthatatlan tükörfalként közénk simuló pajzsbűbájról - azonban a varázslat nem a brit varázsbűn-üldözési kommandó parancsnokától származott, hanem Cameron Castillotól. Habozás és bűntudat nélkül estem neki a fiúnak, válogatott átkokat zúdítottam rá és Briggsre, éppen csak sikerült kivédeniük némelyiket, miközben egymást fedezve araszoltak az ajtó felé, amelyen alig néhány pillanattal ezelőtt Jerry Preston egy jól megcélzott gurkó erejével repült ki a fiam pálca nélkül útjára eresztett átkától.
A fénycsóvák többsége a falnak csapódott, vakolat és berendezési tárgyak törmelékei szálltak mindenfelé. Bátran ki mertem jelenteni, hogy az egész világon egyetlen dolog létezett, amiben egyetértettem az otthonomba betörő csőcselékkel: nyílt terepre kellett vinnünk ezt a harcot. Nem a házat féltettem - bár a festmények és szobrok eszmei értéke felbecsülhetetlen volt -, hanem az abban élőket, idebent túl könnyen célt téveszthetett minden átok, éppen ezért én magam csupán takaréklángon mertem párbajozni, nem kockáztathattam meg, hogy miattam érje végzetes találat a gyerekeket vagy Diane-t... akiket a hatalmas kavarodásban szem elől tévesztettem. Bíznom kellett benne, hogy egyedül is kijutnak a házból, nem maradhattam mellettük a védelmükre kelve - már csak azért sem, mert a közelségemmel veszélybe sodortam volna őket, ezeknek az auroroknak nem egy ártalmatlannak tűnő feleség és egy csoport gyerek volt a célpontja. Ismertem Jerry Prestont, tudtam, hogy kevés erkölcsi gát határozta meg a cselekedeteit, de nem ártott volna ok nélkül civileknek. Nekem viszont annál inkább. De Merlinre esküszöm, nálam jobban senkiben nem ütötte fel a fejét az elnyomhatatlan, tomboló ártani akarás, ami most csak és kizárólag Jerry Prestonra irányult.
Láttam, hogy Billy a Fontaine lányt cipelő fiatal auror után eredt, nem láttam értelmét, hogy őket kövessem, minden figyelmemet Prestonra fordíthattam. Prestonra, aki még éppen csak próbált felkelni a fűből, tökéletes célpontot szolgáltatva. Először a feje mellé céloztam, már-már üdvözlő jelleggel, azonban ő sem késlekedett. Könnyedén hárítottam a sebtében kilőtt kábítóátkát, majd azonnal megrohamoztam. Ezúttal viszont már nem a villa óvó falai között voltunk, nem állt közöttünk egyetlen gyerek, feleség és kolléga sem, az átkok nem csapódhattak vissza a falakról, nem kellett odafigyelnünk senkire. Nem fogtam vissza magam. A gyilkos átkot két Cruciatus követte, majd legalább ugyanennyi erős pajzsbűbáj, szinte nem telt el másodperc anélkül, hogy ne cikázott volna át kettőnk között egy-egy fénysugár, olyan gyorsasággal és olyan dühvel, hogy külső szemlélő talán követni sem tudta volna.
Hallottam a leomló tartóoszlop dobhártyaszaggató robaját, a sikolyokat, Billy haragos medvebőgését, de nem tehettem semmit. Egy másodpercre sem lankadhatott a figyelmem, mert Preston felülkerekedett volna. Már nem pályakezdő volt, nem egy ambiciózus fiatal férfi, nagy karrierúttal a lába előtt. Nem, most már készen volt. A profik hidegvérével és tapasztalatával támadt vissza rám, minden mozdulatából áradt a rutin, valami olyan, amit az utolsó találkozásunkkor még nem láttam rajta. Rengeteg idő eltelt azóta, talán alábecsültem őt, mikor azzal a szándékkal eredtem utána a kertben, hogy könnyedén végzek majd vele. De ez már nem számított, semmi sem számított, csak az, hogy minél hamarabb pontot tegyek ennek a végére, mert nem tudtam szabadulni attól a tarkóbizsergető, kellemetlen érzéstől, hogy valami mindeközben nem volt rendben. Nem tudtam semmi biztosat, nem láttam vagy hallottam semmit, hiszen a rémület hangjai egy borzalmas masszává olvadtak össze a háttérben, az átkok fénye pedig minden mást kizárt a külvilágból. De tudtam, zsigeri szinten éreztem, hogy történt valami.
- Még mindig naivan idealista vagy, Preston, ha azt gondolod, bárki is azt kapja az életben, ami jár neki. Mikor tanulod meg végre, hogy a világ nem ilyen fekete-fehér? Mikor jössz rá végre, hogy a rossz oldalt választottad, te ostoba?
Épp csak kilőttem egy újabb Cruciatust Preston felé, mikor elhajolt előle és újból támadott. Őajzsbűbájt húztam magam elé, azonban egyetlen átok sem csapódott belé, Preston robbanóátka a lábam előtt ért célba. Hátratántorodtam a varázslat erejétől, a szanaszét szálló föld és fű maradványai elvakítottak, mire észbe kaptam, addigra Jerry már céltudatosan rohant valami felé... Édes Merlinem... Összetéveszthetetlen volt a fűben fekvő alak, akinek félig fehérnek kellett volna lennie a nyári melegben kiválasztott elegáns, de vékony fehér ingben, és most mégis vérvörös volt. Megállt bennem az ütő, de éppen csak egy tizedmásodpercig, a rendíthetetlen tenni akarás minden gyomorszorító félelmet és haragot felülírt.
Átvágtam a párbajozók hadán, nem törődtem a mindenfelé repkedő átkokkal, nem néztem a leomlott teraszra, nem gondoltam semmire, csak Billy felé meneteltem eltántoríthatatlanul. Láttam, hogy Preston talán nekem szánt átka mellettem repítette el Napoleont, de a szemem sem rebbent, nem álltam meg, nem követtem a tekintetemmel hol ért földet a teste, nem engedhettem meg magamnak, ahogyan azt sem, hogy Maeve-t, Ronant vagy Diane-t keressem a káoszban. Ők akár biztonságban is lehettek. Biztonságban kellett lenniük. Nem eshetett bajuk, mert egyszerre csak egy helyen lehettem...
Minél közelebb értem, annál borzalmasabb volt a látvány. Láttam a Billy széttépett inge alól előbugyogó friss vért, amely tócsában gyűlt össze körülötte a fűben. Mellette Briggs feküdt, halálsápadtan, tocsogva a fiam és a saját vérében, gyorsan, de gyengén fel-le emelkedő mellkassal pihegve. Ő tette, nem volt kérdéses, hogy ő tette, bármi is volt az az átok, amivel eltalálta a fiamat, biztosan tőle származott. Preston ott térdelt mellette, Cressida vértől csatakos kezében varázspálca - miért nem használta? miért nem végzett velük? -, de egyikük sem érdekelt már, csakis Billy.
Megragadtam Briggs inggallérját, felhúztam a földről és erősen megráztam.
- Az ellenátkot! Mi az ellenátok, te mocskos félvér? - Újra és újra megrángattam, az auror talán máskor erős teste csak rongybabaként mozdult arra, amerre én cibáltam. - Mondd már meg!
Alig kapott levegőt, de az undorral felém vetett szavakat mégis tisztán értettem: szopj le, te rohadék. Ennyit mondott, mielőtt Preston félrelökött volna, szorosan az ingembe markolva. Megölhettem volna, mindkettejüket kivégezhettem volna, de ettől Billy nem kelt volna fel a földről.
Félrelöktem Preston kezét és letérdeltem a földre a fiam mellé, elkeseredetten húztam végig a varázspálcámat újra és újra a felsőtestét borító mély vágások felett.
- Vulnera Sanentur, Vulnera Sanentur, gyerünk már, Vulnera Sanentur... - mantráztam újra és újra, egyre kétségbeesettebben. A sebek éppen csak egy-egy pillanat erejéig húzódtak össze, majd ismét felszakadtak, hogy aztán újabb adag vér törjön fel belőlük. - Cressida, gyere ide, Cressida, segítened kell...
Fel sem néztem a fiamról, talán mire kimondtam ezeket a kérlelő szavakat, addigra Cressida már rég messze járt. Semmit nem fogtam fel a külvilágból addig, amíg Sebastian Mulciber teste szinte zsákként nem zuhant mellénk. Először nem értettem miről beszél, aztán megláttam a karját borító alvadt vérfolt alatt húzódó hosszú, friss heget. Most gyógyították meg.
Nem haboztam, legilimenciát használva Sebastian elméjébe másztam, hogy cseppet sem finoman, hanem türelmetlenül és durván keressem elő az egyetlen emlékképet, ami megmenthette Billyt. Homályosan, de ott volt, a pontos szavak néha kusza mormolássá álltak össze Sebastian vérveszteségtől és fájdalomtól pontatlan emlékei között, de a semminél több volt.
Azonnal nekiláttam az ellenátok tökéletlen végrehajtásának. Még akkor sem fejeztem be, amikor Devon Selwyn elrohant mellettem, majd felrángatta a földről Cameron Castillot és futásnak eredt. Már nem érdekelt, hogy ki jut ki innen, csak meg kellett gyógyítanom a haldokló fiamat.

Vissza az elejére Go down
Tempest Fontaine


Boszorkány

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Tenor

Lakhely :

London


10


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Tempest Fontaine
Hétf. Ápr. 11, 2022 3:03 pm


"Hear no evil, speak no evil,
and you won’t be invited to cocktail parties..."

Mindenki & Tempest
Nem tudtam volna megmondani, hogy csalódottságot éreztem-e, amiért a Byrne - vagy inkább Yaxley, mindegy is, minek kellene neveznem - legidősebb fiú egyszerűen csak lefékezett. Azt akartam, hogy fájdalmat érezzen, hogy tudja, miért történik ez vele, hogy ettől egy kicsit kevesebb harag maradjon bennem. Bár tapasztalatból tudtam, ennyi kevés lenne, de legalább elindulhatnék Lory után, tudnám, hogy megtehetem.
Szerettem volna frappáns választ adni Briggs nagyságos parancsnok úrnak is, pedig magamban tudtam, igaza van benne, az lenne a legokosabb, ha sarkon fordulnék, és meg sem állnék a húgomig, majd vele együtt a biztonságot jelentő… bárhová. A büszkeségem engedné, elvégre élces megjegyzést távozóban is tehetnék, mégis csak nehezen indulok neki. Mert még mindig ott dübörög bennem az érzés, hogy most itt volna az alkalom, most, a káosz közepén ki kérné számon rajtam, hogy egy háborús bűnös felé milyen átkot küldtem? Ésszerűnek hangzott, de leginkább a harag motivált, amit egyrészt miattuk, másrészt magam miatt is éreztem. Ez utóbbival azonban foglalkozhatok majd később, és meglehet Holden Briggsen sem leszek rest leverni, ha egy darabban kikeveredik innen, és valahogy eddig úgy tűnt, sokszor úszik meg ilyesmit.
Már a kijáratnál álltam, még láttam a Loryt cipelő lányt, ahogy egyre távolodik, és azt hiszem ez nyugtatott meg annyira, hogy még se lépjek ki, ne induljak utánuk. Biztos bolondnak fog nevezni, pedig tudom, hasonló helyzetben ő is a maradást választotta volna. Sok mindenben hasonlítottunk, és bár én a magam részéről jól titkoltam, a temperamentumunk ezek közé tartozott.
Amikor visszafordultam, mintha már egy örökkévalóság telt volna el, mintha egy csata utolsó másodperceire érkeztem volna meg, amikor mindenki próbál az életébe kapaszkodni. Alig pár perccel ezelőtt még olyan vehemensen ordibáló auror parancsnok a földön feküdt, és nem volt egyedül. Ökölbe szorult a kezem, volt egy pillanat, amikor arra gondoltam, igen, ez egy esély, ez most egy kibaszott esély arra, hogy egyenlítsek a számlán, és nem voltam büszke erre a gondolatra. Azt hiszem az előtt józanodtam ki az idősebb férfi kiabálására, mielőtt olyat tettem volna, ami miatt többé nem tudnék tükörbe nézni.
- Össze kell zárni a sebeket, mielőtt elhurcolná innen, mert különben külön kéz kell a belsőségeinek is. - Nem, még mindig nem kedveltem Holden Briggst, de mióta tudtam, hogy nem ő ásta el valahol Loryt, már a halálát sem kívántam olyan erőteljesen. Úgy léptem közelebb, mintha eddig is itt lettem volna. - Megoldom, láttam már rosszabbat is.
Nem hazudtam, volt dolgom felrobbanó törmelék okozta sebbel, többel, mint amennyit bevallottam a családomnak. Amikor rám nézett valaki, csak egy törékeny nőt látott, aki irodában üldögél, leporol egy-egy műtárgyat, és maximum az okoz neki kihívást, milyen koktél ruhát válasszon, ha lobbizni indul egy összejövetelre. Ennek örült volna leginkább édesapám, nem győzte hangoztatni, de távol állt ez az igazságtól.
Felemeltem a pálcám, és némán rajzoltam két jelet a sebek felett, amik lassan, de összehúzódtak. Azt hiszem annak is örültek volna annak idején, ha a medimágiát választom, egészen veszélytelen szakma, azonban ez csak felszíni ellátás volt, annyira elég, hogy amíg igazi segítséget nem kap, ne tocsogjunk tovább a vérében. Az én elmém is lefoglalta a koncentráció, annyira, hogy a vörös köd felszálljon, és ne arra gondoljak csupán, a Byrne család egy részét a puszta kezemmel át tudnám tuszkolni a pokol egy igen szűk résén is.
- Kész, ez kicsit még egyben tartja. - Felálltam, és a magán kívül lévő, kétségbeesett Mr. Byrne-re néztem. - A következő alkalommal nem sétálok csak így el, és hidd el nekem, lesz következő alkalom… - Szánalmas látványt nyújtott, de megértettem, hasonlót éreztem, amikor Loryt megláttam, és épp ezért nem tudtam sajnálni. Egy kis részem, egy nagyon apró, halvány gondolatfoszlány azt súgta, megérdemelnék mindketten, ha a fiú nem élné túl.


Vissza az elejére Go down
Briony Rutledge


Akadémista

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Tenor

Multik :

Zsörtike sereg


16


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Briony Rutledge
Pént. Ápr. 15, 2022 6:41 pm

A kerti parti
B ármikor máskor örültem volna, hogy okunk és lehetőségünk nyílt lelépni innen, sőt, Fiona még lehetséges kiskaput is látott az események bizarr alakulásában arra, hogy felbontsuk az eljegyzésemet Randalór Byrne-el. Azonban most éreztem, hogy nem szabad örülnöm annak, ami a háttérben zajlott, bármi is volt az. Mr. Byrne és a fia zaklatottak voltak, aggódtak valamiért, valami olyanért, aminek én is vészesen a közelébe kerültem, mikor Maeve-el és a többiekkel le akartunk jutni a pincébe. Fionának igaza volt: el kellett tűnnünk innen, de legalábbis minél messzebb kellett kerülnünk a háztól, ahova Byrne-ék szerint olyanok jutottak be, akiknek sosem kellett volna.
Azonban mielőtt bármit is tehettünk volna, elszabadult a pokol. Egy férfi repült ki a villa széles bejáratán és terült el a földön, William hatalmas medveként rohant az Ellaként bemutatkozó lány után, aki a karjaiban egy ájult nőt cipelt - akinek ugyan nem láttam az arcát, de mintha kísértetiesen ismerős lett volna valahonnan -, majd hatalmas hangzavar és varázslatok cikázó fényei között egyre többen rontottak ki a házból.
Még arra sem volt időm, hogy Fiona utasítása szerint mindkét magassarkú cipőmet levegyem, ezzel megkönnyítve a futást. A robbantóátok egy ágyú erejével csapódott neki az oszlopnak, a törmelék szanaszét repült, a terasz teteje pedig vészjósló reccsenéssel indult meg a talaj és ezzel együtt mindenki felé, aki éppen alatta tartózkodott. Nem tudtam pálcát rántani és felesleges is lett volna, nem ismertem egyetlen védőbűbájt sem, ami megvédett volna mindkettőnket. Fiona láthatatlan pajzsot húzott kettőnk fölé, de éppen csak arra volt elegendő, hogy tompítsa a kődarabok ütését. A vállamat és a felkaromat érte a fényes márványdarab, éles fájdalom nyilallt belém, olyan, amit eddigi kényelmes, biztonságos életem során egyszer sem éreztem. Elfojtottam egy feltörni készülő, fájdalmas sikolyt, éppen csak felszakadt belőlem, de talán még azt sem hallotta senki a hatalmas zűrzavarban. Elterültem a földön az ütés erejétől, remegve próbáltam feltornázni magam, Fiona keze után kapva.
- Fiona, menjünk innen, muszáj eltűnnünk innen, ez borzalmas - daráltam a pániktól összemosódó szavakkal, reszketve meredve magam elé. Nem voltam benne biztos, hogy a nővérem támogatása nélkül egyáltalán képes lennék felállni innen, hiába nem sérültek meg a lábaim, mégis hasznavehetetlennek éreztem őket, két gyenge pálcikának, amelyek képtelenek lennének megtartani a súlyomat.
Aztán meghallottam az ordítást - nem emberi hang volt, állati bőgés, durva és fájdalmas, sosem hallottam még ehhez foghatót. Tudtam, kihez tartozott, és minden gyűlöletem és haragom ellenére összeszorult a szívem, annyira borzalmas volt. Az eséstől szédelegve és a fénycsóváktól rossz látási viszonyok között is láttam, ahogy William medveként a földre zuhan a gyepen, még éppen látótávolságon belül, majd visszaváltozik.
Sosem láttam még ennyi vért. Eddig nem is gondoltam, hogy egyáltalán ennyi vér lehet egy emberi testben. Elfelejtettem levegőt venni, elfelejtettem fájdalmat érezni, csak azt a rengeteg vért láttam. Hányingerem volt, szédültem és remegtem, görcsösen kapaszkodva a nővérem karjába a használható kezemmel.
- Fiona... szerintem meghalt... - Nem voltam benne biztos, hogy hallotta, amit mondtam, halkan beszéltem, mintha ettől kevésbé lett volna súlya a szavaknak.
Én nem akartam, hogy meghaljon. Történt bármi is a családjaink között, ezt egyáltalán nem akartam. Nem halhatott meg így, kínok között, elvérezve a saját kertjükben... Ez csak egy szörnyű rémálom lehetett, az én életem nem ilyen volt, nem véres és rémisztő, hanem kényelmes, lehetőségekkel teli és mindenekelőtt biztonságos...
Vissza az elejére Go down
Bogar bárd


STAFF

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 F98150972f73694bc4835a0d142544f9

Keresem :

◇◈ Canonok
és
Keresettek
és
Bárki más
◈◇

Playby :

◇◈ The Tales of Beedle the Bard ◈◇


123


Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Bogar bárd
Pént. Ápr. 15, 2022 8:49 pm
These violent delights have violent ends

Nyárzáró kerti parti a Byrne villában


A harc hirtelen kezdődik és éppen olyan hirtelen közeledik a végéhez.
@William Byrne és @Holden Briggs magatehetetlenül fekszenek a fűben egymás mellett - William sebeiből fel-felbugyog a vér, a férfi arca egyre és egyre sápadtabb lesz, alig bír már eszméleténél maradni, míg Holden képtelen felülni, a törött bordái és a felsőtestét átszelő mély karmolások megbénítják.
@Tempest Fontaine sikeresen összébb húzza Briggs parancsnok sebeit, amelyek @Cressida Boot próbálkozása nyomán éppen csak néhány másodpercre szüneteltették az erős vérzést, mielőtt újra felszakadtak volna. Cressidának azonban ideje sincs megkönnyebbülést érezni Tempest közbelépése után, ugyanis @Jerry Preston azonnal ráförmed, hogy segítsen kijuttatni Holdent a birtokról. A nőnek esélye sincs ellenkezni, látva a Preston kezében szorongatott varázspálcát és tudomásul véve, hogy Tempest is időközben átállt a betolakodók oldalára. Jerry felnyalábolja a földről Holdent, majd Cressida és az idősebb Fontaine lány társaságában rohamléptekben elindul a legközelebbi kapu felé - közben Jerry csupán annyira szakít időt, hogy Devon Selwynnek odavessen egy határozott utasítást, aminek a fiú azonnal eleget tesz és felkapja a földről az ájult Cameront, hogy aztán az idősebb auror és a két nő után eredjen.
@Brendan Byrne nem avatkozik közbe, már nem is érdekli a menekülő társaság, csakis a fia megmentése. A mellé roskadó és idő közben eszméletét vesztő @Sebastian Mulciber elméjéből sikerül a hiányos ellenátkot kihalásznia, amellyel sikerül annyira összehúznia William sebeit, hogy biztosra vehessék: még kihúzza addig, amíg ideér a segítség, akiket Cressida értesített.
Habár Mr. Byrne futni hagyná a menekülőket elkeseredésében, de @Napoleon Mulcibert nem bénítja meg a félelem. A férfi Jerry Preston átkától vérző halántékkal lódul meg az aurorok és a két nő után, kihasználja az alkalmat, hogy Devon méterekkel lemaradva fut a többiektől. Olyan könnyedséggel küldi a fiú után a gyilkos átkot, mint ahogy más egyszerű lefegyverző bűbájt lő mások felé. Devon hátát éri a zöld fénycsóva, szemei fennakadnak, testéből kifut az élet és a karjaiban Cameronnal elterül a földön. Devon Selwyn halott.
Hestia Jones csak ekkor ér a menekülők nyomába. Nem habozhat, tudja, hogy nem tehet már semmit a Selwyn fiúért. Hátulról elkábítja az idősebb Mulcibert, majd egy lebegtető bűbájt szór Cameron ernyedt testére és futni kezd velük Jerryék után. Átjutnak az őrvarázslókon, akikből alig néhány maradt a birtok ezen részén, szinte mindegyikük a terasz törmelékei alá szorult emberek mentésén dolgozik.

Fél órán belül kiérkeznek a medimágusok a helyszínre Cressida patrónusának köszönhetően. Eddigre az aurorok és Lori már nincsenek a helyszínen, sikeresen visszajutnak zsupszkulccsal Londonba, ahol rövid időn belül el kell majd számolniuk a Varázsbűn-üldözési Főosztály vezetőségének, akik közül többen már értesültek a Magic is Might információs hálózatán keresztül a történtekről. Cressida és Tempest az aurorokkal tarthatnak Angliába vagy vissza is térhetnek a Byrne villába, amennyiben Jerryékkel mennek, a Szent Mungóba érkeznek majd.
A gyógyítók sikeresen ellátják William, @Diane S. Byrne és @Ronan Byrne sérüléseit - a fiút @Maeve Byrne találja meg, nem messze onnan, ahol Devont megölték. Elképzelhető, hogy Ronan látta az eseményeket, azonban a nővérével nincs alkalma beszélni, a medimágusok azonnal elviszik, hogy helyre hozzák a vállát. Mire Diane magához tér, a fia sérüléseit ellátják és William sincs már életveszélyben, azonban mindhármukra több hetes gyógyulási idő vár majd.

Az estének csupán egyetlen halálos áldozata volt, Devon Selwyn. Abban azonban senki sem kételkedik, aki azon az estén a Byrne birtokon járt, hogy a mentőakcióval nem lezárult valami, hanem elkezdődött.

Frida Scamander varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down



Szilaj gyönyörnek vége is szilaj - Page 5 Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
5 / 5 oldal
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: