Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Jerry Preston

Jerry Preston


MACUSA

Jerry Preston Tenor

Lakhely :

New York / London

Elõtörténet :

fuck off


Playby :

Holt McCallany


45


Jerry Preston Empty
Jerry Preston
Hétf. Feb. 10, 2020 10:06 pm

Jerry Preston

Preston



"If what we're doing doesn't get under your skin, you're more screwed-up than I thought, or kidding yourself."



Nem: férfi

Kor: 48 év

Vér: félvér

Születési hely: Lancaster, Anglia

Iskola/ház: Roxfort (Mardekár)

Munka: MACUSA auror (Legfőbb Nyomozóiroda)

Családi állapot: szar

Patrónus: szar(ka)

Pálca: tiszafa, sárkányszívizomhúr, 12 és fél hüvelyk




Amit szeretnek bennem

Az egyik legjobb vagyok a munkámban. Példaként használják a nevemet a sikeres aurori karrierre és őszintén szólva igazuk is van. Sokat tettem azért, hogy ott legyek, ahol most vagyok és a szükségesnél talán többet is áldoztam fel a munkámért, ha azt kellett tennem. Mindig is karrierorientált voltam, ez az évek alatt nem enyhült és nem is változott meg egy percre sem.
Bármilyen hazugságon átlátok. Annyi kihallgatást vezettem már le a varázsvilág legnagyobb és legrosszabb pszichopatáival, hogy abból regényt lehetne írni. Nekem egyetlen újonc se próbálja beadni, hogy azért késett, mert elszakadt a cipőfűzője, amikor olyan másnapos mint a kurvaélet és még mindig cefreszaga van. Talán tényleg könyvet kéne írnom a jövő aurorjainak.
Remek kiképzőtiszt voltam, amikor még foglalkoztam ilyesmivel. Az én kezem alól kerültek ki a legjobbak, én szórtam ki a legkönnyebben és a legnagyobb lelki békével azokat, akiket nem tartottam megfelelőnek az aurori munkára. Azok viszont, akiket én végeztettem és utána végigmentoráltam az egész aurori karrierjén, a mai napig jó barátjuknak tartanak. Sokat foglalkoztam a fiatalokkal, éppen ezért, hogy utána is bármikor legyen valaki, akihez fordulhatnak kérdéssel vagy problémával.



Ami zavar bennem másokat

Jobban teszem, ha leredukálom a rossz tulajdonságaimat a legrosszabb tulajdonságaimra, vagy itt ülünk újévig.
Úgy káromkodok mint egy kocsis. Telibe szarom, hogy ez valakinek nem tetszik, hogy a magukat szentnek gondoló nők felháborodottan sóhajtoznak, ha elengedek valami különösen trágárt és hogy ezt megtanítom minden kölyöknek, akivel együtt dolgozon. Akit zavarok, az oldja meg magának, mert nem érdekel a nyomora.
Egy paraszt vagyok. Nincs ezen mit szépíteni, a viselkedésem és a jellemem alappillére, hogy nem állok le feleslegesen kedveskedni senkivel, nem tartok igényt bájcsevejre, mert rohadtul nem érdekel, milyen gyorsan nő a fű a szaros kertedben, Karen. Ha valakiről megvan a véleményem, azt az arcába mondom, nem érdekel, hogy megsértem azzal vagy sem, ami azóta, hogy kellően magas pozícióba kerültem, határozottan könnyebb és kevésbé rizikósabb. Ha velem akarsz beszélgetni, rakd félre a mellébeszélést és a szende kis lelkedet is.
Karrierorientált vagyok. Annyi magánéleti kapcsolatot csesztem el ezzel, hogy már számát sem tudom. Úgyhogy idővel szépen abbahagytam a munkán kívüli kapcsolatok fenntartását, pláne az alakítását.
Láncdohányos vagyok és nem érdekel a kamu asztmád meg a gyenge tüdőd. Ha zavar a füst, állj a széllel ellenkező irányba, én nem fogok miattad forgolódni.


Életem története

1992. Jerry Preston elvégzi az aurorképzőt. Csoportelső, mindenből kitűnő eredményekkel, a kiképzőit már most lenyűgözi, milyen képességekkel rendelkezik és mennyi ambíciója van. Nagy karriert jósolnak neki, pedig egyikük sem látó. Ennek ellenére igazuk lett.

1995. Egy közepes méretű prostitúciós hálózat feloszlatása. Négy vezető, már az indulástól kezdve belső konfliktusokkal, problémás stricikkel, de rengeteg munkással. Nem volt egy különösen nehéz ügy.
Preston fiatal aurori korszakának legjelentősebb eseménye, amely elindította azon az úton, ahol most halad.

2001. Wales legnagyobb vallási szektájának felszámolása, a vezetők Azkabanba zárása. Zárt szekta volt, ahol általános dolog volt a poligámia kiskorú lányokkal, nyilvános deflorálás és emberáldozatok bemutatása. Azóta megpróbálták újraalapítani, sikertelenül.
Preston karrierjének első nagy sikere.

2003. Thomas meghal. Jerry dolgozik, nem megy el a temetésére sem. Ekkor lett ő az év aurorja.

2005. Az első aurorévfolyam kerül ki Preston kezei közül, akiket ő maga képzett ki az elejétől kezdve. Őket még több követte később, de az elsők mindig különleges helyet foglalnak el az ember szívében. Pláne, hogy a legjobbakat Preston rögtön beledobta a mélyvízbe és az ő közös munkájuk segített kézre keríteni egy szervkereskedelemmel foglalkozó bűnszervezetet.
Preston kitüntetést kap.

2007. Emberkereskedelemmel dolgozó hálózat leépítése. Tizennyolc fiatal lány menekül meg a biztos haláltól, további negyvenkettőt szabadítanak ki raktárakból. Két auror életét veszti.
Preston újabb kitüntetéseket kap.

2008-2010. Sűrű évek. Rengeteg kisebb-nagyobb bűnszervezet kerül teljes felszámolásra, Preston egyre feljebb és feljebb halad a ranglétrán, a kitüntetései gyarapodnak.
Otthon, egy zárható fiókban akták sorakoznak a megoldott ügyekről. Egy másik fiókban személyes akták foglalnak helyet szolgálat alatt életét vesztett aurorokról. Kettő. Két ember halt meg az általa vezetett nyomozások és akciók során. Nem akarja növelni ezt a számot.

2012-2016. Beépülés egy Dél-Amerikát és az Egyesült Államokat is nagyban érintő, de angliai központú drogkartellbe. Hosszú munka, gigászi siker. Az egész kartell felszámolásra került, bár az áldozat, amit meghoztak érte, nagy volt, rengeteg jó auror életébe került a siker.
Preston három kitüntetést is kapott az itteni munkájáért és ezek után került a MACUSA különleges osztagához.
Ennek a nyomozásnak a közepén veszítette el édesanyját. Az első alkalom volt, hogy fiókba dugta a jelvényét és inkább a családját választotta egy pár napra.

2017-?. A Kiméra Szindikátus utáni nyomozás. Nagy fa, baromi kicsi fejsze, de legalább a csapat nagy.
Preston eddigi legnehezebb feladata.


Ha tükörbe nézek

Átlagos magasság, széles vállak, nem valami jóképű, szinte mindig mogorva, szájából cigi lóg és kapanyél. Nagyjából így írnának le és ez így pontos is. A szemeim kékek, a hajam egykor barna volt, de hát ez a része ki a faszt érdekel. Általában öltöny vagy egyenruha van rajtam, mást nem igazán hordok, úgyhogy a szekrényem is elég üres, de legalább hely van benne. Azt mondják, a kisugárzásom ijesztő, szerintem inkább csak tekintélyt parancsoló, úgyhogy a gyáva kis szarosok az aurorok között messziről elkerülnek.


Családom

Édesapám
Roger Preston, 80 éves.
Apám fénykorában átoktörőként dolgozott, ezért nem sokat láttuk otthon, akkor sem volt igazán otthon. Egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor folytattam vele normális beszélgetést azelőtt, hogy auror lettem. Még ujjak sem kellenének hozzá. Meggyőződésem volt, hogy nem érdekli egyáltalán, mi van velünk, hogy felesége van és gyerekei, de amikor a bátyám meghalt, hamar rájöttem, hogy nem ez a helyzet. Beleroppant a gyászba, lefogyott, nyugdíjba vonult, anyám halála után pedig teljesen elmentek neki otthonról. A saját biztonsága és maradék egészsége érdekében a Szent Mungóban él állandó felügyelet alatt, bár egy végtelenül békés öreg lett belőle. Ha Angliában járok, naponta látogatom. A legkevesebb, amit megtehetek, hogy segítek neki enni, ha már a remegő kezével nem képes.


Édesanyám
Polly Preston, 6 éve halott.
Anyám olyan tipikus esete volt az otthon ülő, gyereket nevelő és háztartást vezető családanyának, hogy tankönyvi példa lehetne belőle. Nagyon szerette ezt az életet, élvezte, hogy mindig velem és a testvéremmel lehet és végignézheti, ahogy szépen lassan felnövünk. Még hetedéves koromban is kikísért a King's Crossra. Egész életében folyamatos bűntudat gyötörte Thomas miatt, hogy nem tudta jobban felnevelni őt és tisztességes embert faragni belőle. Mindegy volt, hányszor mondtam neki, hogy "anya, egy fasz akkor is fasz marad, ha nem áll", nem érdekelte és csak rám szólt, hogy ne beszéljek csúnyán. Agyvérzés vitte el, New Yorkból utaztam haza a temetésére.


Testvéreim
Thomas Preston, 17 éve halott.
A szüleim kurva viccesnek gondolták magukat, hogy a két fiukat egy macskáról és egy egérről nevezték el. Én nem találtam annak, most sem az, de el kell ismernem, hogy egészen találó lett, ami a rajzfilmet illeti. Thomas (nem vagyok hajlandó Tomnak hívni) 7 évvel volt idősebb nálam, ennek ellenére mindig ő volt az éretlenebb. Hitvány teljesítményt nyújtott az iskolában, a magatartása botrányos volt, 18 évesen nemibetegséggel kezelték, 22 évesen a második elvonót járta. Nem tudom, hogy tudott 38 évig élni, de akkor tolta be magának az aranylövést és akkor temettük el. Néha eszembe jut, de csak felhúzom magam rajta.


Párkapcsolat
Nem az én világom, a Valentin-nap meg pokolra való és undorító.


Gyermekeim
Merlin faszára, nagyon remélem, hogy nincsen egy vérszerinti sem.
Fogadott több is van, auroroknak hívják őket. Kiképzőként rengeteg különféle fiatallal volt dolgom, akadtak olyanok, akik a dicsőséget hajhászták, akik hősnek képzelték magukat, akik mindig mindenben az igazságot keresték és olyanok is, akiket semmi más nem vezérelt, csak az őszinte segíteni akarás. Az én kezem alól csak a legjobbak kerültek ki, velük pedig a mai napig tartom a szakmai kapcsolatot.


Apróságok

Amortentia
dohány, égő fa


Mumus
szánalmas halál


Edevis tükre
Jelenleg a Szindikátus vezetői, amint megkapják a dementorcsókot.


Hobbim
Nyomon követem a legtöbb kviddichez kötődő eseményt és ha az időm engedi, magam is sok meccsre eljárok. De általában nincs időm rá.


Elveim
Professzionalitás, precizitás, példamutatás


Amit sosem tennék meg
Nem teszem kockára egyetlen potenciális áldozat vagy kolléga érdekét. Ilyesmiről szó sem lehet. És nem, nem fogom abbahagyni a káromkodást.


Ami zavar
Lusta, hanyag emberek, főképp ebben a szakmában. Más emberek életével nem játszunk.


Ami a legfontosabb az életemben
Mindig a jelenlegi nyomozásom.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Ha valaki panaszkodik, mert sokat káromkodok. Az ilyenek basszák meg.


Amire büszke vagyok
Minden sikeresen lezárt nyomozásra, minden megmentett életre, minden szar alak börtönbe juttatására, a kitüntetésekre, de elsősorban azokra a kiemelkedő aurorokra, akik az én kezem alól kerültek ki.


Ha valamit megváltoztathatnék
Helyreráznám a bátyámat. Talán saját családom is lenne és nem basznék el mindent a magánéletemben.


Így képzelem a jövõmet
Ugyanott, ahol most, csak még több aktával a megoldott ügyek fiókjában.


Egyéb
Fuck off.



Holt McCallany


Vissza az elejére Go down
Richard Avery
Szomb. Feb. 22, 2020 11:42 pm



Elfogadva!





Kedves (?) Jerry!

Mindig öröm olyan karaktert olvasni, aki eltér valamiben az átlagos és népszerű karaktertípusoktól. Te ennek a szempontnak többszörösen megfelelsz. Negyven évnél idősebb agglegény, cseppet sem elbűvölő jellem, ritka, de amúgy zseniális pb választás (most úgy őszintén, lehet nem rajongani a Mindhunterért?). Imádtam a lapod minden sorát, kezdve a családtörténeteddel, a személyiségeddel - messziről könnyű kedvelni, közelebbről már lehet sírva menekülnék tőled -, a munkáddal, a céljaiddal. Minden aurornak megtiszteltetés lesz veled dolgozni, azért lehetőleg ne edd meg reggelire a fiatalokat. A káromkodás miatt én biztos nem fogok panaszkodni, bár ha bántaná azt az érzékeny lelkemet, neked akkor sem mernék szólni miatta. Remélem, gyorsan beleveted majd magad a nyomozások sűrűjébe és a régi ügyeidről is olvashatunk majd, mert az biztos, hogy tőled tanulhatnak majd az új aurorgenerációk. Nem is tartalak fel tovább, hiszen sok munka vár rád, csak előtte még ne felejts el foglalózni!

Ui.: visítok a patrónusodon

FoglalókNyilvántartásokJátékostárs kereső








Jerry Preston Richar11
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: