Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Lux in tenebris - 1. csoport

Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Bogar bárd


STAFF

Lux in tenebris - 1. csoport F98150972f73694bc4835a0d142544f9

Keresem :

◇◈ Canonok
és
Keresettek
és
Bárki más
◈◇

Playby :

◇◈ The Tales of Beedle the Bard ◈◇


123


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Bogar bárd
Szomb. Május 14, 2022 10:36 am
Lux in tenebris

...mert a sötétséget elűzi a fény

Bár az időjósok kellemes, napsütéses tavaszi délelőttöt ígértek Roxmorts lakosainak és látogatóinak, a valóság - mint olyan sokszor - keresztülhúzza mindenki számításait. Még csak éppen elkezdenek kipakolni a standok tulajdonosai, éppen csak elkezdik felállítani a színpadot a főtéren, amikor sötét viharfelhők gyülekeznek a hegyek irányából érkezve, pontosan a falu felett. Hozzászoktak már Roxmorts lakói, az utóbbi időben sokkal gyakoribbak a zord viharok és ködös napok, mint korábban - nem meglepő, hiszen a Minisztérium sokszor küld errefelé dementorokat a terrorveszélyre hivatkozva. Ez azonban senkit sem tántorít el attól, hogy megtartsák az első Nagy Karrierbörzét.
A roxforti reggelit követően elkezdenek leszállingózni a faluba az első diákok. Az iskolai birtok határában aurorok fogadják őket, egyesével megmotoznak minden tanulót, elkérik a szüleik és házvezető tanáruk által aláírt igazolásaikat, amelyek tanúsítják, hogy lemehetnek Roxmortsba - aki nem rendelkezik ilyen papírral, az szerencsétlen (vagy talán szerencsés?) módon kénytelen ezt a napot a kastélyban tölteni.
Még szigorúbb a beléptetés a varázslófaluban. A hopp-hálózattal érkezőket azonnal, éppen csak a kandallókból kilépve átkutatják és igazoltatják a rend éber őrei, szintúgy azokat, akik gyalog lépik át a falu határát. Egyetlen lélek sem teheti be engedély nélkül a lábát Roxmortsba, komoly védővarázslatok őrzik a települést, amelyek sem befelé, sem pedig kifelé nem engedik a hoppanálást és a zsupszkulcsok használatát, csak és kizárólag az ellenőrzőpontokon lehet bejutni.
Természetesen a védelem nem tökéletes. A Minisztérium emberei nem tudják, hogy a Magic is Might tagjai már hetekkel ezelőtt felkészültek erre a napra: a Szellemszálláson fekete, csuklyás egyenruhát és csillogó, ezüst maszkokat helyeztek el, amelyek egytől egyig mitológiai lények arcát idézik, vicsorgó agyarakkal, hegyes szarvakkal, dühösen kitáguló orrcimpákkal, rémisztő szemnyílásokkal. A szervezet nem akar nyílt összecsapást, csupán rá szeretnének ijeszteni az emberekre, hergelni akarják a Minisztériumot és legfőképpen felhívni a társadalom figyelmét arra, hogy a kormány alkalmatlan a védelmükre és nem hisz a szólásszabadság eszméjében. Persze mindig fel kell készülni a legrosszabbra, nem csoda hát, hogy a falu szélén található évtizedek óta üresen álló, romos házban egy bűbájjal láthatatlanná változtatott zsákban elrejtették a Munter család mágikus lőfegyvereit, robbantásra és összezavarásra alkalmas bájitalokat, illetve egy ősrégi, színarany mágikus kést, amely képes átvágni bármely védőbűbájon, ezzel pedig tökéletes eszközzé válik a gyors szökésre.
A Mágiaügyi Minisztérium minden óvintézkedés ellenére fél egy ekkora tömegrendezvénytől, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a faluba kirendelt több tucat auror, akik nem csak a beléptetési pontokon őrködnek. Aki szemfüles, észreveheti őket a hömpölygő tömegben: ott vannak a színpadnál, a legsűrűbben rakott standok környékén, az üzletek falának támaszkodva, a házak tetején kémlelve.
★ ★ ★
A rendezvény zökkenőmentesen indul. A főtéren felállított nagy színpadon folyamatosan váltják egymást a zenekarok és az előadók, a standoknál rohamosan fogynak a szórólapok, Roxmorts üzletei több eladást bonyolítanak le néhány óra alatt, mint máskor egy egész hétvégén.
Talán éppen a prospektusokat bújod, talán veszel egy vajsört magadnak és a barátaidnak, talán azon gondolkozol, mire költsd el a Mézesfalásban az utolsó galleonodat, talán éppen azon tűnődsz, hogy már ideje lenne hazamenni vagy vissza a Roxfortba, amikor szemerkélni kezd az eső. Lehet, hogy Leperex bűbájt használsz, lehet, hogy a fejedre húzod a kapucnidat - és emiatt megeshet, hogy észre sem veszed a tömegben egyre gyakrabban fel-felbukkanó fekete taláros, csuklyás alakokat, akiknek az arcát ezüstösen csillogó, állatias maszk takarja -, de az is lehet, hogy egyszerűen csak hagyod, hadd áztasson bőrig az egyre fokozódó eső.
Mikor a színpadra új ember lép fel, talán azt gondolod, csak felszólítanak majd mindenkit, hogy húzódjon fedett helyre a vihar elől. Aztán meghallasz egy határozott, mágikusan felerősített hangot az emelvény irányából:
- Kit véd az a kormány, amelyik egy ártatlan fiatal halála felett huny szemet pusztán azért, mert aranyvérű volt? Kit véd az a kormány, aki a szólásszabadságot lábbal tiporva békés tüntetőket vitet el, csak mert nem ért egyet velük? - Ha a színpadra nézel, láthatod, hogy egy magas, rövid szőke haját rendezetten hátrasimító nő áll a mikrofonnál. Talán már láttad a Reggeli Prófétában, Nyx Selwynnek hívják, a pár napja megalakult Walpurgis nevű párt elnöke. Sokan neo-halálfalónak kiáltották ki őket, de bizonyítékuk nincs rá, hogy a pártnak bármi köze lenne illegális tevékenységekhez. Csak az aranyvérűek elleni diszkriminációt akarják megszüntetni és el akarják törölni a Varázstitok-védelmi Alaptörvényt, ki tudja, lehet, a lelked mélyén még te is egyetértesz velük. Hiszen nem lehet minden aranyvérű velejéig romlott, nem igaz? És néha tényleg annyira kényelmetlen bujkálni a muglik elől, az az ócska törvény inkább a varázstalanok érdekeit védi, nem a tiédet, ugye? De az is lehetséges, hogy a hideg kiráz ettől a nőtől, valóban van benne valami különös, valami igazán vérfagyasztó a tekintetében, az őt körüllengő aurában... De el kell ismerned, jól szónokol - bár mintha a rendezvény szervezői is össze lennének zavarodva, hiszen nem ők hívták ide a politikust, hogy szóljon a nagyközönséghez.
- Az unokaöcsémet, Devon Selwynt azért gyilkolták meg, mert aranyvérű. A kormány hallgat róla, a médiát nem érdekli, de mi nem fogunk hallgatni. Nem fogunk hazudni és bujkálni, hiszen erre kényszerítenek minket évszázadok óta, nem igaz? Rettegünk, korlátok közé szorítjuk magunkat és mégis miért? Olyanok védelméért, akik hosszú éveken át máglyán akartak megégetni minket? Őket védjük és a saját, tisztavérű fiataljainkat hagyjuk erőszakos halált halni? - Mrs. Selwyn beszédét a tömegből egyszerre fogadja egyetértő és felháborodott morajlás.
Ha körbenézel, most már biztosan látod a fekete ruhás alakokat. Hiába próbálsz a csuklya alá nézni, az arcukból semmi nem látszik, a maszk rései mögül éppen csak egy-egy szempár villanhat rád. Talán kezdesz félni, talán csak kíváncsiságot érzel, talán csak izgalmat, mert te is egy vagy a maszkos alakok közül és ismered a tervet.
A tervet.
Azt a tervet, aminek biztos nem része, ami ezután történik.
Újabb ember lép fel a színpadra. Széles vállú, majdnem két méter magas, nagydarab férfi, durva vonásait még keményebbé teszi az elszánt homlokráncolás. Gregory Goyle az - bár lehet, fogalmad sincs róla, ki ez a férfi.
Goyle elveszi a mágikus mikrofont Mrs. Selwyntől, a törékeny nőnek esélye sincs ellenkezni, dühösen rázza a fejét, látod, hogy az ajkai mozognak, valószínűleg próbálja elzavarni Gregory Goyle-t, de hiába.
- Éljen a Sötét Nagyúr, éljenek a tisztavérű varázslók! - ordítja bele a mikrofonba a férfi.
Aurorok indulnak meg a színpad felé, a színes egyenruhások utat törnek maguknak, de nem érnek oda időben.
Mire bárki észbe kaphatna, Goyle a színpad elé hajít egy mágikus bombát, a robbanás az első sorokban állókat méterekkel hátrarepíti és megégeti, a hatalmas robaj megrázza az egész főteret. De itt még nincs vége az ámokfutásnak, mielőtt az aurorok leteperhetnék Goyle-t, a bomba maradványaiból sűrű, fekete füst kúszik elő, másodpercek alatt teljes sötétségbe borítva Roxmorts utcáit.
Elszabadul a pokol, sikítozó emberek lökdösik egymást, menekülnek, amerre érik. Bárkivel is érkeztél, bármerre is akartál elindulni, most valószínűleg csak sodródsz az emberek áradatával. Fényt csak a pánikszerűen kilőtt varázslatok villanásai jelentenek, a színes fénycsóvákban fel-felvillannak melletted ismerős és ismeretlen arcok.
Mikor végre percek múltán szertefoszlik a sötétség, teljesen máshol találod magad, mint ahol korábban voltál. És ha felnézel az égre, láthatod a dühös, szürke viharfelhők között kirajzolódó koponyát és kígyót. A Sötét Jegyet.

@Arthur Parkinson a káosz közepén elkeveredik édesanyja közeléből, mire újból kivilágosodnak Roxmorts utcái, csak két ismerős arcot lát a környezetében: @Noah Runcornt és @Maddox McLaggent. Azonban mielőtt bármit is mondhatna nekik, egy auror és egy maszkos alak - a három fiú nem tudja, de @Maxim Karkaroff az -párbajának kellős közepén találják magukat. Az egyik átok lepattan valakinek a kutyafuttában felhúzott pajzsbűbájáról, tompítva ugyan, de visszapattan és egyenesen Maddox lábát találja el. Arthur és Noah előtt áll a döntés, hogy menekülnek vagy megpróbálnak segíteni sérült társuknak.

Első kör vége: 2020. június 4. (Addig annyi reagot írtok és olyan sorrendben, amennyit szeretnétek, ha mesélőre lenne szükségetek közben, akkor jelezzétek a staff felé)
Vissza az elejére Go down
Anonymous



Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Vendég
Szomb. Május 14, 2022 8:18 pm
Arthur & Noah & Maddox

lux in tenebris

Már meg sem lepett a tucatnyi auror jelenléte, s amikor átvizsgáltak, akkor sem akadtam fenn semmin, talán csupán vicceskedve megjegyeztem Desinek, hogy ő biztosan örülne neki, ha egy bizonyos auror motozná meg. Ezt leszámítva nem problémáztam, hiszen elfogadtam, hogy az őrvarázslók a civilek, a mi védelmünk miatt voltak itt, és bevallom, egyikük ittléte sem okozott olyan szorongást, mintha apám állt volna mellettem.
Épp a srácoknak taglaltam roppant lelkesen, hogy immár idén a harminchatodik rivallót kaptam kézhez az öregemtől, amely rekordot döntve immár ötvenhét percesre sikeredett, amikor a pódiumon kisebb vita tört ki. Fintorogva hallgattam a szónoklatot, és azon merengtem, hogy erre aztán tényleg jól esne egy korsó vajsör, vagy jobb esetben egy pohár Lángnyelv Whisky. Azonban mielőtt elterelhettem volna a csapatot a Három Seprű irányába, valaki a Sötét Nagyurat kezdte éltetni. Földbe gyökerezett a lábam, és elszorult a torkom pusztán a gondolatra, hogy mi történt.
− Hé… Tűnjünk innen – szóltam oda az unokatestvéreimnek és Desinek, de mielőtt ténylegesen is cselekedhettünk volna, kitört a káosz. Pálcát rántottam, de nem azért, mert annyira harcolni akartam, csupán meg akartam védeni magamat, ha arra került volna a sor.
A látásom elhomályosult, semmit nem láttam, pusztán sodródtam a tömeggel a többiek nevét kiabálva. Ide-odalökdöstek, nehezemre esett talpon maradni úgy, hogy a fülemben csengett megannyi ember sikolya. Nem találtam a rokonaimat és a barátaimat, a torkomba gombóc költözött, ahogy a szívverésem is felgyorsult. Meg kellett találnom őket, muszáj volt megtalálnom őket, mert Ned lett volna olyan hülye, hogy megöleti magát, Desi olyan ügyetlen, hogy megsérül, Noah pedig annyira vakmerő, hogy szintén valami baromságot csináljon. A fenébe is! Miért nem hallgattunk Yates-Newmanre, aki az alsó évesekkel maradt köpkövezni, mondván, hogy az egész Bazár egy baromság?!
A sötétség oszlani kezdett. Nem tudom, hogy minek a hatására, de az égre pillantva talán mégis jobban díjaztam volna a vak tapógatózást. A Sötét Jegy… A Sötét Jegy, amelyet leginkább tankönyvek lapjain láttam, hiszen apám úgy került minden ex-halálfalót, hogy egyszer sem volt lehetőséges testközelből megtapasztalni.
− Noah! Itt vagyok! – kiáltottam az unokatestvéremnek, miközben lehúztam a fejemet egy elrepülő átok miatt. A szemem sarkából kiszúrtam Parkinsont is, aki mintha szintén ismerős arcok felé sietett volna. Megpróbáltam elindulni az irányukba, de fél úton, ahogy a tömegben lökdösődni kezdtem én is, valami eltalálta a lábamat, én pedig a fájdalomtól felkiáltva térdre estem. Annyi lélekjelenlétem volt, hogy egy pajzsbűbájt megpróbáljak felhúzni magam köré, miközben az egyik kezemmel a fejemet igyekeztem védeni a tömeg elől.
A másik dolog, amit tettem, hogy egy Periculum elmormogásával piros szikrákat lőttem az égbe, hogy Noahnak jelezni tudjam a hollétemet. Hittem benne, hogy a segítségemre siet, hiszen egy család voltunk.

Vissza az elejére Go down
Noah Runcorn


Akadémista

Lux in tenebris - 1. csoport BMqXkgC

Lakhely :

Coventry, Nagy-Britannia


Multik :

palotapintyő

Playby :

Troye Sivan


56


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Noah Runcorn
Szomb. Május 14, 2022 9:51 pm
Arthur & Noah & Maddox

lux in tenebris

Mintha egymásba csúszott volna ezernyi másolata ugyanannak a pillanatnak – éppen belekapaszkodtam Desi karjába, egyfajta tanult tehetetlenséggel és túlságosan jól ismert sokkal minden egyes szívdobbanásomban, tekintetemet Ned felé ívelve (kétségbeeséstől és értetlenkedéstől tompa, zsibbadt tekintet), amikor valami eldördült, dobhártyaszaggatóan, és azt hiszem, akkor valahogy mégis minden elcsendesült, és csak néztem, néztem és néztem Nedet, a levegő megrekedt valahol toroktájékon, aztán… mindannyiunkat beborított valami sűrű, fullasztó, nehéz füst, az ujjaim pedig, amelyek addigra már belevájódtak Desi alkarjába, egy lökéshullám erejétől egyszerűen lecsúsztak róla, az egyetlen stabil pontról. Földre kerültem, vörös, zöld, kék, lila, mindenféle színű villanások közepette, tenyeremet felhorzsoltam, jelentéktelen fájdalom reszketett végig rajtam, nem is érdekelt, mert csak arra tudtam gondolni, hogy…
Csak arra tudok gondolni, hogy…
… hogy fogalmam sincs, hol van Ned, kétségbeesetten tapogatózom, az orromig sem látok, Merlin bassza meg, azt sem tudom, én egyben vagyok-e, mert hallottam már ilyesmiről, hogy ilyenkor elönti az embert egy adrenalinhullám, ezzel védi magát az agy, egyszerűen leblokkol mindent, de nem tudom, nem igazán érdekel, mi van vagy lesz velem, nekem meg kell találnom a testvéremet, mielőtt bárki más megtalálná, mert Runcorn a neve, Merlinre, Runcorn a neve, és bármelyik oldal megtámadhatja, vagy tehet vele valamit, apa miatt, minden mindig ugyanoda fut vissza, ugyanabba a spirálba, apa múltja, apa bűnei, apa letartóztatása, miért nem téphetjük le magunkról egy másik generáció hibáit, ballépéseit, gonoszságát, egyáltalán a történelmét, miért kell, hogy rajtunk legyen a súlya ennek az egésznek?
– Ned! – kiáltok rekedten, amilyen hangosan jelen körülmények között lehetséges, a füst maradéka fojtogat, sikoltozás és ordítozás nyeli el, valaki rám tapos, a lábszáramba mélyed egy bakancs, és közvetlenül az arcom mellett becsapódik egy átok, szétrobbantva a macskaköveket. Mielőtt ismét kísérletet tehetne rám a fénycsóvák jótékony villanásaiban, eltalálhatják, mert tompa puffanás kíséretében eltűnik, én pedig mászni kezdek, rettegve, remegő végtagokkal, a földön csúszom, húzom és lököm magam, miközben cipőorrokba és más, vadul keresgélő kezekbe botlom.
Valakivel megragadjuk egymást, a felszálló füstben kibontakozik mindkettőnk arca, évfolyamtárs, felismerem, és azt hiszem, ha lenne időm gondolkodni, még nevet is társítanék hozzá. Egyszerre nézünk az ég felé, ezüstös derengés a sötétlő, komor felhők között. A Sötét Jegy.
Mi a szar folyik itt?
Pillanatok alatt megtalálják, egy másik lány rángatja fel, elengedjük egymást, nekem néhány elfúló Ned kiáltás jut csak, egy sietős felpattanás, pálcarántás, és folyamatos lebukás a fejem felett elzúgó átkok miatt. Két lépés között botlom Arthurba, automatikusan megkapaszkodom benne, ösztönös, megmagyarázhatatlan, értelmetlen, mégsem foglalkozom az analizálásával, nekem meg kell találnom a testvéremet.
– Jól vagy? Nem láttad Nedet? Valahol, akárhol, akár egy pillanatra is – szinte látom kívülről, ahogyan az alsó ajkam megreszket, valaki hátba lök, egyenesen Arthur mellkasának, lefejelem az állát. Mielőtt tovább faggathatnám, a fülemet megüti Maddox kiáltása, rögtön a hang irányába fordulok, megindulunk egymás felé, még mindig görcsösen kapaszkodom Arthurba, vonszolom magam után, emberi testek sűrűjében, lökdösődve.
Tartom a szemkontaktust, ameddig csak lehetséges, de aztán… – Maddox? – próbálok lábujjhegyre állni, átpillantani egy tengernyinek tűnő fej és váll felett, keresni az unokatestvéremet, és ha rajtam múlna, valószínűleg azonnal eltalálna egy átok, Arthur azonban megránt, visszacsúszok a tömegbe, a masszába, ami jelen pillanatban éppen annyira veszélyes, mint biztonságos.
Piros szikrákra leszek figyelmes, meg sem köszönöm a segítséget, Ned eltűnt, Desi eltűnt, Maddox majdnem megkerült, mielőtt ő is semmivé lett volna az emberáradatban, mindenki eltűnt, nekem viszont muszáj megtalálnom, és mivel nagyjából onnan pattognak fel a vörös kis csillagok, ahol legutóbb láttam, gondolkodás nélkül megindulok felé, még mindig Arthur csuklóját markolászva, kérlelhetetlenül.
Mire odaérünk, ritkulni kezd a tömeg, talán a becsapódó átkok miatt, talán a párbajozók miatt, akik fáradhatatlanul támadják egymást, az egyikük azzal sem törődik, a célt nem érő rontásai hová pattannak, talán a szanaszét heverő, ájult vagy sebesült diákok és felnőttek miatt, nem tudom, nem is érdekel, engem kizárólag Maddox érdekel, azonnal letérdelek mellé, még egy menekülés közbeni rúgás pont elfér a vállamban, nem is foglalkozom vele, pedig éles fájdalom hasít belém. – Hagyd, majd én – fordítom lefelé a pálcáját, és egy jóval erősebb, stabilabb védőbűbájt vonok magunk köré, mindhárman beférhetünk alá. Ebben jó vagyok. Merlinre, bár ne kellene ilyen jónak lennem benne. – Hol találtak el? Mit csináljak? Mit tudok csinálni? Mit… mit csináljunk? Nem láttad Nedet? Maddox, mi a fenét csináljunk? – én utálom legjobban azt a sírós tónust, a gyűrűző pánikot a hangomban. A kezem megreszket, éppen annyira, hogy apró érményi lyukak jelenjenek meg a védőpajzson.

Vissza az elejére Go down
Anonymous



Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Vendég
Kedd Május 17, 2022 9:44 pm



Everyone

& Arthur

A rendezvény jellege szinte hamar átvált egyféle tragikumba, mintha a környezeti adottságok sokasága erre az egyetlen momentumra játszott volna rá. A pódiumon történő előadás sorozat egyvelegének katyvasza, a nem sokkal később lezajló robbanás összhatása, valamint a hirtelenszerű füstös jelleg által jutunk el oda, ahol lényegében már-már teljesen eluralkodik a káosz. Az emberek megzavarodnak, fejvesztve kiabálnak, avagy éppen rohannak egyik végletből a másikba, mintha azzal megoldanák a kialakult helyzetkörrel járó szemszöget. A sötét jegy karcolata az égen, a levegőben reppenő átkok és ellenátkok bűvölete, egyesek földre kerülése, avagy éppen másokon való átgázolása teszi ki a közegben játszódó mozzanatot. Némi szintű pánik dominál felettem, miként az előbbiekben még mellettem lévő anyámnak hűlt helye, sőt már-már nyoma sincsen egyszeriben. Sebtében fésülöm át a terep adta státuszt, írisztükreimmel a saját tulajdon édesanyámat keresve, akinek egyetlen ismerős vonása sem bukkan fel a tömegbe zártan. Szétszórtan tekintek oda-vissza, kapkodó lélegzetvétellel igyekezve lenyugtatni önmagam. Heves szívveréssel, elfojtott rémülettel és bizonyos fokú ijedtséggel kutatok az emberek között, míg rá nem lelek valamiféle ismerős arc szerkezetére. Az egyik véglet aspektusában kiszúrom Maddox-ot, míg tőle nem messze Noah is megjelenik előttem. Már épp' mondanék nekik valamit, amikor is az egyik őrült a hátamnál lökdösődve próbál meg előrébb nyomulni. A repkedő átkok közepette: állok totálisan lefagyva. Köpnyi-nyelni nem tudok a cselekmények kapcsán, s amint... belegondolok abba, miként esetlegesen a nővérem is benne ragadt ebbe az őrületi közérzetben, nos.. még jobban megrökönyödök a helyzet okán. Kósza könnycseppek szántják végig az arcomat, s egy minutumig képtelen vagyok bármiféle ténykedésre. Se az anyám, se a nővérem... senki sincs a közelemben és az, hogy... hogy aggódni kelljen értük.. vagy, miszerint bármi történhet velük.. némiképp' felzaklat.
Időm sincs úgyszólván spekulálni, ugyanis a realitás mezsgyéjére Noah jelenléte húz vissza. Enyhén mondva meghökkent, amikor is automatikusan megkapaszkodik bennem, s habár zavarba ejtőnek titulálom e körülményt, mégsem vörösödöm el azon nyomban, mintsem egyféle rák. Arra fókuszálok e jelenetsor alatt, miszerint ezen állapot kikötésének tudható be maga a tényállás. Nyelnem kell egy nagyobbat, ahogy meghallom a hangját, s kell néhány másodperc mire sikerül ráncba szedni a személyemet mellette. Ám, amire ténylegesen is választ adnék neki, addigra már valaki őt meglöki és a mellkasomnak ütközik, míg nem sokkal később le is fejeli az államat. Mindösszesen csak enyhe fejrázás telik tőlem arra vonatkozóan, miként egyáltalán nem láttam a testvérét, akiért minden bizonnyal aggódhat. Szavak nélkül, tettek láncolatának hiányából fakadva ránthat önmagával; az emberek töméntelen jellegén keresztül. Zavartan követem őt, hagyom, miszerint fogja a csuklómat és úgy vonszoljon át mindenen, ahogy csupán szeretne. Viszont van egy adott pont, amikor is muszáj vagyok végre összeszedni a lényemet és erőt véve magam felett megállni ebben a szituációban. Mindenféle nyugtalanság nélkül, kényszeresen rántom vissza a személyemet a józan ésszerű érvek keretébe, s amint az elmei körből végül kitörök; egy színes átok elől cibálom vissza az emberek közé Noah-t.
- Ígérem, hogy megtaláljuk és segítünk neki, ellenben muszáj koncentrálnod, könyörgöm, mert így... nem jutunk ki innen élve! - Emelem meg kissé a hangomat, ahogy megszólalok némiféle reakciót adva neki. Koránt sem akarom, hogy baja essen és azt sem szeretném, ha egyszerre tízezer részre kellene szakadnom mindenki miatt, így ösztönösen, ámbár biztatni kezdem őt, hátha ezzel sikeresebben átvészeljük ezt az egészet. Pirosas szikrák tűnnek fel nem messze a hangforrásának az irányából, amit természetesen Noah is rögvest kiszúr. Minden ellenkezés nélkül engedem, miként hetykén magával rántson, s ekként megtaláljuk Maddox-ot. Lassacskán kitisztul körülöttünk a terep és csak azon személyek párosítása marad eme körzetben, akik egymással vívnak párbajt, ezért is eshetett meg azon balszerencsés lépés, miszerint McLaggen egy sérülés következtében került a földre. Amint elenged Noah; jómagam szintén letérdelek melléjük, s míg ő átveszi Maddox-tól a védőbűbáj varázslatát, nos addig én igyekszem kitalálni mi tévő lehetnék hirtelenjében. Alaposan szemrevételezem a fiú pozícióját, végigmérem tetőtől-talpig, majd' előhúzom az eddigiekben eltett pálcámat.
- Vulnera sanentur! - Ejtem ki az ajkaimon a varázsigét, miközben a lába felé irányítom a varázspálcát, mert, ha nem tévedek és a számításaim sem csalnak, akkor ott találhatta el őt egy visszapattanó igézet, vagy pedig egy kéretlenszerű varázslati jelleg. Ezen gyógyító varázslat által tudom le a sérüléssel járó kalibert, majdan egy ösztönös mozdulattal kerülök előrébb; valahová Noah közelébe.
- Protego! - Húzok fel ezúttal én egyfajta pajzsbűbájt. - Össze kell szedned magad, Noah, oké? Muszáj leszel, mert most Maddox-al karöltve fogod magatokat és gyönyörűen eltűntök innen, érted? Elindultok valamiféle mellékutcába, avagy bánom is én, de itt a nyílt terepen nem maradhatok, rendben? Én addig fedezlek benneteket, ellenben nincs sok időtök, szóval fiúk voltaképp' sietnetek kell! - Magyarázom számukra, miközben igyekszem tartani az általam megidézett bűbájt. S amennyiben lehetőség, avagy csak árnyalatnyi esély nyílik rá, azon nyomban jelzem nekik, miszerint indulhatnak is. - Rajta, most'.. gyerünk! Futás! - Ordítom, ekként engedve le az általam felhúzott varázslatot, míg az elkövetkező minutumban már készen állok bármi áron megvédeni őket, hogy biztonságosabb területre juthassanak. - Reducto! - Egy ellenségesebb személy felé küldöm a taroló átkot, ezzel is igyekezve lassítani a felém közelítő; vészjóslóan félelmes álruhás alakot.

801 // Can't Hold Us // It is for a purpose



Vissza az elejére Go down
Anonymous



Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Vendég
Szer. Május 18, 2022 9:12 pm
Arthur & Noah & Maddox

lux in tenebris

A kitörő káoszban tudatosult bennem egy korábbi mozzanatnak a jelentősége: tisztán láttam, hogy Mulciber elkapta Maisy karját, majd a fülébe suttogott valamit, és a lány visszament a kastélyba. Az a szemétláda tudta, hogy történni fog valami, s nem szólt senkinek, kivéve az unokatestvérét. Még a tulajdon húga társaságában sétált le a faluba. Talán mindketten tudtak volna róla?
Hiábavalóan gondolkoztam rajta, hiszen a sikolyok hamar elkergették ezeket a gondolatokat, és a lökdösődés sem segített éppen a családom és barátaim megtalálásában. Éreztem, ahogy eluralkodott rajtam a pánik, hiszen tudtam, hogy Ned és Desi nem élték volna túl ezt nélkülünk, és kivételesen hálás voltam azért, hogy René az önfeledt köpkövezést választotta az alsóbb évesekkel.
Hiába kiáltottam a barátaim nevét, feleslegesen szólongattam őket, vagy próbáltam átküzdeni magamon az őrült tömegen, egyszerűen hasztalan volt. Egyedül Noah-t sikerült kiszúrnom a forgatagban, s bár megpróbáltam eljutni hozzá, egy káosz átok lábon talált, és a lábszáramon végighasított. Fájdalommal telve estem térdre, s csak még inkább eluralkodott rajtam a pánik, hiszen tudtam: ha nem tudok talpra állni, akkor széttapos majd a tömeg.
Azt tettem, ami hirtelen eszembe jutott, s megpróbáltam egy varázslattal jelezni az unokatestvéremnek a tartózkodási helyemet, majd egy pajzsbűbájjal és a kezemmel próbáltam védeni magamat. Számtalan ember taposott meg, rúgott belém, ahogy elrohantak mellettem, a forgatag pedig egyre lejjebb és lejjebb nyomott, közel a földhöz. Kezdett úrrá lenni rajtam a pánik, s egyedül az mentett meg a teljes összeomlás elől, hogy Noah és Arthur megérkezett.
Először képtelen voltam megszólalni, amikor Noah rám zúdította a kérdés áradatát, csupán szótlanul megráztam a fejemet, és hagytam, hogy a Parkinson sráccal együtt intézkedjenek. Elborzadva pillantottam végig a pusztuláson, a tekintetemmel Desit és Nedet keresve, amíg Arthur helyrehozta a lábamat.
Hálásan pillantottam fel a srácra, és a pálcámat markolva feltápászkodtam. A varázslat nem hatott gyorsan, összehúzta a sebet és elállította a vérzést, de még mindig nem tudtam könnyedén ránehezedni a lábamra. Mégis Arthur kijelentésére ismét megráztam a fejemet, miközben rátaláltam a hangomra.
− Felejtsd el. Meg kell találunk Nedet és Desit. Nélkülünk meghalnak – keredett felül bennem egyfajta védelmező ösztön, ahogy Arthurra pillantottam, miközben ő taroló átkot küldött egy ellenségünk felé. Fogalmam se volt arról, hogy pontosan mit akartak tőlünk ezek az alakok, de mozognunk kellett volna, ha nem akarjuk, hogy eltaláljanak minket.
− Ők sem hagynának itt minket, sőt, nem fognak menekülni, amíg meg nem találjuk egymást. Itt lesznek a faluban… valahol – szólaltam meg tanácstalanul, majd amikor újabb ellenfél csatlakozott az előzőhöz, akkor megragadtam Arthur felsőjét, hogy hátrébb húzzam.
− Nem tudok elfutni, és nem veszíthetjük el egymást – szóltam a fiúknak, hiszen a lábam még mindig nem volt olyan állapotban, hogy szaladni tudjak. Nem maradt más választásunk, csak az, hogy a pánikot lenyelve szembe nézzünk a felénk közelítő két maszkossal.
Az elsőnek az átkát visszavertem egy pajzsbűbájjal, amely az egyik közeli üzletnek az ablakát törte szilánkosra. A másodikat sikerült eltalálnom egy dadogó átokkal, amelynek következtében nem fog tudni varázsolni.
− Hárman vagyunk kettő ellen, ha elég gyorsan sorozzuk meg őket, akkor nem fognak tudni kivédeni mindent – szóltam a fiúknak, remélve, hogy Noah is rátalál a saját bátorságára. Szinte hallottam is a rokonaimnak a megjegyzését: „Már megint olyan hülyén viselkedsz, Mad, mint egy idióta griffendéles.” Pedig most kivételesen szerettem volna elmenekülni a baj elől, de képtelen volt futni, és biztos voltam benne, hogy Noah nem fog hátrahagyni, pedig akkor nekik lett volna esélyük megúszni ezt.

Vissza az elejére Go down
Noah Runcorn


Akadémista

Lux in tenebris - 1. csoport BMqXkgC

Lakhely :

Coventry, Nagy-Britannia


Multik :

palotapintyő

Playby :

Troye Sivan


56


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Noah Runcorn
Kedd Május 24, 2022 9:11 pm
Arthur & Noah & Maddox

lux in tenebris

Pedig szeretnék bátor lenni, igazán bátor, koncentrálni, ahogyan Arthur kérte tőlem pillanatokkal az első vöröslő szikrák megjelenése előtt, valahogy túlnőni minden félelmemen, meghaladni magamat, csakhogy szegényes eszköztárral dolgozom, ennek bizonyítéka egyenesen veszélybe sodor mindannyiunkat, mert az első néhány lyuk megsokszorozódik másodpercek alatt, tenyérnyivé tágulnak, és beengedik egy átok lepattanó, félig elnyelt erejét, amitől a térdre esésem automatikusan seggre üléssé módosul. Ezzel párhuzamosan pajzsbűbáj ernyője vibrálni kezd hasítékonként húzódik vissza a semmibe, alapszerkezete még néhány szívdobbanás erejéig parázslik, végül nyomtalanul eltűnik.
Eddig még sosem hagyott cserben, soha, egyetlen alkalommal sem, minden kísérletező rontást megfogott, stabilan tartotta magát a folyosókon, a termekben, a birtok különböző részein, most pedig olyan, mintha azt sem tudnám, hogyan kell egy rendes pajzsot felhúzni, és fogalmam sincs, hol van Ned, és szeretnék nem aggódni, nem ennyire aggódni, és szeretném, ha nem uralkodna el rajtam ez az elviselhetetlen félelem, de Ned valahol kint valaki, a káoszban, teljesen egyedül, tökéletes célpontként bárki számára, és én csak…
Arthur hangjára leszek figyelmes, pánikszerű levegővételek közepette – valaki mondja már meg, hol van Ned, én nem akarok mást, engem nem érdekel más, csak valaki végre mondja meg, merre induljak, min küzdjem át magam, mit viseljek el, mert nem érdekel, kibaszottul nem érdekel, mibe kerül –, hellyel-közzel befoltozta Maddox sérülését, bennem meg akkora a szégyenérzet, hogy egyikükre sem bírok nézni, mert csinálnom kellett volna valamit, vagy ha már csináltam valamit, azt csinálhattam volna rendesen is. Pajzsbűbájt húz fel, pótolja az enyémet, össze kell szedned magad, Noah, mondja, nem kegyetlenül és nem is bántóan, inkább valami különös, megmagyarázhatatlan együttérzéssel és nyugtalansággal, mintha tényleg szeretné, ha a saját érdekemben, kizárólag magamért, és talán valami olyasmiért is, amire egyelőre képtelenség címkét ragasztani, megerőltetném magam, és menekülőre fognám.
Dühösen pillantok rá, persze a dacosan ráncolt orr és megfeszülő állkapocs összképén némileg ront minden szempillámon megülő könnycsepp. Nyilván nem vagyok annyira bátor, mint ő vagy Maddox, de hogy feltételezhet rólam ilyesmit? Hogy itt hagynám, hogy nem vonszolnám tovább magammal, nem markolásznám a csuklóját, nem kapaszkodnék belé, nem akarnám, hogy egy darabban kijusson innen, és nem akarnék szerepet vállalni ebben?
– A nagy francokat! – még szemöldököt is ráncolok, komolyan, ennél erélyesebb sosem leszek, szóval illene komolyan vennie. – Maddox-nak igaza van, ők sem mennek el, mi sem mehetünk, ráadásul az anyukád… láttalak az anyukáddal, Arthur – puhán megérintem a felkarját, miközben tekintetemmel lekövetem tarolóátkának nyomvonalát, lenyűgöz, és próbálok arra gondolni, hogy nem gyűlölhetek egy átkot, amiért egyszer már ellenem is használták. Merthogy hasznos. Nem kiskorúak ellen, hanem ilyen esetben, amikor tényleg szükség van rá.
– Szerintem mozoghatunk – kiabálok keresztül a csörömpölés és beszűrődő párbajok hangzavarán, rögtön felhúzok egy stabilabb pajzsbűbájt, amiről lepattan a dadogásra ítélt nonverbális átka, és a másik félszívvel küldött hátráltató ártás, de rögtön veszít az erejéből, még egy párosmenüt semmiképpen sem bírna el. Suttogóra fogom, amikor elég közel kerülünk egymáshoz. – Két Lumos Maxima kell tőletek, mert béna vagyok hozzá – pillantok egyenként rájuk –, és egy erős pajzsbűbáj tőlem. Ha szerencsénk van, elvakítja őket annyira, hogy ne célozzanak pontosan. De Maddox, szépen kérlek, nagyon szépen, hogy amint ellőtted, és utána küldesz még valamit, akármit, mondjuk egy kábítót, besántikálsz mögém, mert nem tudom majd tartani ennyi emberre, hárman sokan vagyunk. Te pedig egy tarolóátkot – pillantottam Arthurra –, és ha szerencsénk van, két három kör alatt találhatunk egy fedezéket is. Vagy... ártalmatlaníthatjuk őket. – Leráztam a bűbáj maradékát a pálcámról, és újabbat húztam fel közénk és a két támadó közé.

Vissza az elejére Go down
Anonymous



Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Vendég
Csüt. Május 26, 2022 12:58 pm



Everyone

& Arthur

Méregként terjedt szét a testemben a rémület egyféle érzete, 'mely, mint paranoia vert éket az elmém szegletében. Féltem a ránk leselkedő veszélyek átfedő sorától, s pánikoltam mindattól a végkimeneteltől, amivel... amivel voltaképp' szembe kellett kerülnünk. Valahol sejtettem ezt, egy adott ponton tisztában is voltam vele, miszerint a higgadtság most' többet ér, avagy, miként számottevően jobb hasznomat veszik, ha alapvetően nem feszengek itt előttük. Azt akartam, hogy kívülről magabiztosnak tűnjek, aki tudja mit miért is tesz és közben... valami.. valami belső hang mégsem engedte meg nekem az asszertív meglét teljes kialakítását. Nem mondom azt, miként makulátlan egyetértést vártam a részükről, ellenben bizonyos fokig reménykedtem abban, miszerint képesek lesznek itt hagyni és ezáltal menteni a saját bőrüket. Azonban az a fránya csökönyösség, amivel megilletek engem, amiért megmertem lépni e apró tettet; hangyányit szíven ütött. Egyrészről sokat jelentett számomra az aggodalmuk, de másrészről ez egy opcionális lehetőség volt a menekülésre, s nem... nem akartam megérteni azon elv logikáját, miszerint miért nem éltek eme eshetőség áldásával. Annyival könnyebb lett volna biztonságban tudni őket... őt... vagy a fene tudja mi ez a kényszeres érzelmi hullám, amely átsöpör a bensőmön, miközben találkozik a tekintetünk, de, amint ráeszmélnék, nos elfog a kétségbeesés. Mindenki, aki fontos lehet, aki számíthat valamilyen szinten, sőt, aki a mindennapjaim része... itt van és... és küzdeniük kell az életben maradás mibenlétével. S ekkor... pontosan ekkor döbbenek rá a cselekvés szükségszerűségére, mint egyféle hadviselés képviseletére.
- Nem hinném, miként ennyire barátságos volnék a számotokra Mardekáros létemre! - Csúszik ki e válasz teljesen átgondolatlanul az ajkaimon, miközben Maddox hátrébb húz a felsőmnél fogva. - Édesanyám tud magára vigyázni, akármennyire is aggódom érte, ugyanis nála menőbb nincs is e terepen szerintem jelenleg. Mindenesetre igazatok van, hisz' másoknak is segíteni kell, azonban... akaratlanul is, de sokkal jobb volna kevesebb mindenkiért aggódni, mint mindnyájatokért egyszerre.. - Szinte suttogom magam elé a szavakat, ekként alig merve beismerni az aggályaimat, ahogy megérzem Noah érintését a felkaromon. Aprót bólintok az újabb mondatra, így kísérelve meg nem mártírrá tenni önmagam. Figyelemmel követem McLaggen ténykedését, miként kószán visszaver egy átkot, majd egy ismételt pálca mozdulattal dadogó átokkal jutalmazza meg a másik ellenséges személyt. Runcorn erre pedig felhúz elénk egy stabilabbnak tűnő pajzsbűbájt, mire oda-vissza pillantok felváltva rájuk, miközben azt ecsetelik, miként is történhetne, avagy valósulhatna meg a tervezet végrehajtás műveleti részlete. Szimplán lepattan két fajta átok is a védelmi keretről, mialatt sikerül nagyjából felfognom ezt az egészet. Túlságosan is jól hangzik az előrevetített számítás, ám mégsem sorolom ezt a fenntartások foglalatába. S amint végül felkerül egy újabb fedezék, nos úgy vágok neki a megemlített akció sorozatnak.
- Lumos Maxima! - A hangom szinte beleremeg, miként reszketeg módon tartom magam elé a pálcát. - Reducto! - E mozzanat kapcsán hátrálni kezdek, míg aztán el nem esek egy a hátamnál földön fekvőben. Ijedten ugrom el a holtan elterült alaktól, élettelen tekintete a lelkem legmélyéig hatol, s midőn sikerülne felfognom a helyzet magaslatát; hetykén kikerülök a pajzs bűvöletéből. Levegőért kapkodva tenyerelek bele az üvegszilánkok törmelékébe, így igyekezve felállni a koszos talajról. Könnyek folynak le az arcom felületén, s hullnak alá a por felé. Heather villan fel az írisztükreim előtt, s ámbár megeshet, miszerint képzelődőm, azonban a pálcám után kapok, s még épp'... épp' időben védek ki egy felém száguldó varázslatot, de a következő percben megakadok: egyszerűen elcsuklik a hangom és fojtogató érzetként tör rám immár' az iszonyat megrázkódtatásának átható vonulata.

546 // Leave It All Behind You // It is for a purpose



Vissza az elejére Go down
Bogar bárd


STAFF

Lux in tenebris - 1. csoport F98150972f73694bc4835a0d142544f9

Keresem :

◇◈ Canonok
és
Keresettek
és
Bárki más
◈◇

Playby :

◇◈ The Tales of Beedle the Bard ◈◇


123


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Bogar bárd
Szomb. Jún. 04, 2022 5:02 pm
Lux in tenebris

...mert a sötétséget elűzi a fény

A három fiú terve részben sikeres. A felvillanó Lumos Maximák megvilágítják a szűk roxmortsi utcát, néhány másodperc erejéig elvakítva mindenkit - a maszkos alakokat és a diákokat is. Az egyik arctalan támadó vakon téríti el @Arthur Parkinson átkát, a Reducto egy épületbe csapódik, és mire a fénybűbájok vakító villanása elhal, az út elfeleződik: Arthur az egyik felén marad, @Maddox McLaggen és @Noah Runcorn a másikon.
(Mesélői instrukció: Arthur mostantól a második helyszínen folytatja a kalandot!)
Nem tehetnek semmit, nincs idejük eltakarítani a közöttük rekedt magas törmeléket, a feléjük záporozó átkok kereszttüzében. Noah ekkor veszi észre, hogy alig néhány épületnyi távolságban Desiree Frye és Simon-Payton Murakami pajzsbűbáj mögé rejtőzve próbálnak épségben kijutni a csata sűrűjéből. Noah belátja, hogy Maddox segítségre szorul, azonban éppen csak eltámogatja az auroregyenruhába öltözött férfiig hugrabugos barátját, ismerős, kétségbeesett ordítást hall:
- Noaaaah! Noaaah, hol vagy? - Az ordítás az ikertestvérétől, @Ned Runcorntól származik.
(Mesélői instrukció: Maddox mostantól a negyedik helyszínen folytatja a kalandot!)
Noah futva indul a hang irányába, észre sem veszi, hogy eközben halvány ezüstösen fodrozódó füstbe rohan, amely egyre és egyre magasabbra tör - egy nagy bájitalos üvegből származik, amelyben lilás folyadék párolog el éppen, talán a Magic is Might tagjai dobták el szándékosan, talán valamelyik roxmortsi üzletből származik, senki sem tudja és senkit nem is érdekel.
Noah meglátja a testvérét, Ned egy ház falának simulva kapkod levegő után. Azonban mielőtt a fiú kiabálhatna, köhögnie kell a füsttől, a halántéka tájékán pedig enyhe fájdalmat érez - ahogyan Ned és az ekkor felbukkanó @Rainer Wessex és @Declan McCaskill is. A bájitalból származó füst eltompítja őket, fejfájást okoz és néhány másodpercen belül mindhárman legnagyobb félelmeikkel kénytelenek szembesülni a főzet belélegzésétől.
(Mesélői megjegyzés: A négy fiú valószínűleg nem tudja, de a füst okozta hallucinációkat csak két módon lehet megszüntetni. Egyrészt, ha szembe néznek a félelmeikkel, másrészt, ha valamilyen nagyon erős hatás kizökkenti őket. Például erős fájdalom, intenzív pozitív érzelem stb., de legyetek nyugodtan kreatívak)

Második kör vége: 2022. június 25. (Addig annyi reagot írtok és olyan sorrendben, amennyit szeretnétek, ha mesélőre lenne szükségetek közben, akkor jelezzétek a staff felé)
Vissza az elejére Go down
Anonymous



Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Vendég
Vas. Jún. 05, 2022 8:14 pm
Warning: May contain offensive language !!



Everyone

& Declan

Oh, hogy baszódna meg az, aki kitalálta ezt a nyomorék rendezvénysorozatot, de komolyan már! Természetesen nem elég, miszerint elcseszte az egész napomat ezzel a mászkálós banzájjal, azonban még jófejet is kell vágnom a tanárok előtt, miközben végig kell sétálnom a kiállított standok sokasága között. Oké, persze, nyilván... mondhattam volna, hogy nem jövök, ellenben, akkor én lennék az a suttyó kis szemétláda, aki bezzeg' utolsó évesként a fáradtságot sem veszi a továbbtanulása érdekében. Nem, mintha amúgy annyira meghatna az a sok szórólapos faszság, amit úgy kapkodnak el egyesek, miképp' csak pislogva bámulok feléjük, miként egyáltalán jól érzik-e magukat. Vitathatatlanul ők tudhatják a miérteket, azonban, akkor is... igencsak' fura! Mármint ki a fenének kell ennyi papír? Nincs otthon mivel fűteniük, vagy mi bajuk van úgy alapból? Szimplán nem értem meg ezt a sok idióta barmot körülöttem és a legrosszabb értelemszerűen még nem is ez... Kész borzalom, ami itt történik: jó, valahol sejtettem, hogy a Magic is Might valamilyen szinten és fajta módon lecsap ma, de, hogy ennyire kibaszottul agyatlan módon... Mi ez a színpadi produkció, ember?! Ajh, a fejemet fogva konstatáltam az eseményekre, ekként fel sem fogva, miként mi a fészkes fene történik jelen esetben, bár őszintén szólva kurvára nem is érdekelt.. Csupán csak egy cigarettára volt szükségem és az időzítésem: fenomenálisan nem illet be ide, ellenben én mégis lezserül rágyújtottam egy szál bagóra, mint, aki körül amúgy kurvára nem repkednek ám a színes szivárványos átkok.
Sikító, rikoltó, üvöltő félvér-retkeken keresztül mászva haladok valamerre, habár fogalmam sincs merre tartok, azonban ez lényegében nem is igazán érdekel. Olyan tömegpánik alakul ki egyetlen minutum okán, miszerint egyesek képesek agyon taposni még a saját társukat is. Fejvesztve rohangálnak balra, aztán meg jobbra, sőt még amarra is... eközben én meg olyan hetykén szívom be a nikotint a tüdőmbe, mintha konkrétan szólva vak lennék, holott voltaképp' a szemem előtt zajlanak le a történések. Lazán vállat rándítva haladok tovább, 'míg meg nem érkezem valami kellemesnek sem nevezhető ezüstös színezetű füst-szerűségbe, ám mire tudatosulna bennem, miszerint mi is ez a vacak, nos addigra már... Az ujjaim közül a földre hullik az égő cigaretta, fájdalmas nyöszörgéssel kapok a fejemhez, s rettentően nehéz módszerrel sikerül friss oxigénhez jutnom, ugyanis a körülöttem lévő légtérben szinte intenzíven áramlik ez a féle vegyszer.
- Faszomat bele ebbe az eseménybe, én sem vállalkozom soha többet ilyenre... - Nyavalygok egy sort a földre kényszerülve, miközben elhaló hangon suttogom inkább magamnak, mintsem a mellettem lévőknek. A realitáshoz köthető érzékelésem alig néhány másodperc elteltével tompul, a külvilág zaja jócskán kiesik és olyan mértékű fejfájással találom szembe önmagamat, amit talán még egyszer sem éreztem ilyen átfogóan. A koszos talajra kényszerülök, vergődve fekszem egy sötét... nagyon-nagyon fekete helyen, ahol a fény csaknem' megszűnik létezni, s ahol én magam sem vagyok képes többé épelméjűen gondolkozni. Így üvöltve kúszik az elmém szegletébe a felismerés általi kínzó faktum, hogy lám-lám, Declan, immár' újfent üdvözölheted az életed legnagyobb félelmét. Könyörgőn csúsznék arrébb, ha tudnék, avagy, ha koránt sem volna olyan valóságos azon táptalaj, amit a képek sorozata vetít elém. Félve, rettegve, elnyomva szenvedek a föld peremén, miközben szilánkok szaggatják át a ruházatomat és ezáltal sértik fel könnyűszerrel a bőröm felületét.

514 // By Hypersonic Music // Stay The Fuck Away From Me



Vissza az elejére Go down
Noah Runcorn


Akadémista

Lux in tenebris - 1. csoport BMqXkgC

Lakhely :

Coventry, Nagy-Britannia


Multik :

palotapintyő

Playby :

Troye Sivan


56


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Noah Runcorn
Kedd Jún. 07, 2022 7:10 pm
Ned & Declan & Rainer

lux in tenebris

Maddox megrángat egyszer – még mindig kétségbeesetten tapogatózom, ujjnyi rést keresek, bármilyen keskeny hasítékot, amin keresztül megbizonyosodhatnék Arthur épsége felől, hiába, tényleg hiába –, Maddox megrángat kétszer – rekedten kiabálom Arthur nevét, tompa csengés, távoli, mintha több tonnányi víz alá szorultam volna –, Maddox megrángat háromszor, egyre elkeseredettebb, az ordítása inkább csak suttogás, megdörzsölöm a bal fülemet, azt hiszem, valami komolyabb baj lehet vele, mert a kézfejemen elmaszatolt vérre leszek figyelmes.
– Szerintem valami baj van a fülemmel – megrázom a fejem, oldalra döntöm, piszkálni kezdem, mintha csak víz ment volna bele, és éppen ilyen érzés, ráadásul nedves is, újra és újra összevérzem a kezemet, nem győzöm a pólómba törölgetni. – Azt hiszem, beszakadt a dobhártyám – gépies ténymegállapítás, közben igyekszem egyik lábamat a másik után rakni, ahogy Maddox bicegve elrángat, amíg szerepcserére nem szánom magam, elvégre nekem kellene őt támogatnom, nem pedig fordítva, az én problémát egy javasasszony fél másodperc alatt megoldja. Persze véletlenül sem nevezném taktikai előnynek, vagy egyáltalán túlélési esélyeket alig csökkentő sérülésnek egy gigantikus párbajorgia közepén.
Desiree-t látja, valahonnan egy tó fenekéről beszél, ezért átslisszolok a másik oldalára, innen végre minden normális hangerőn zajlik, sikerül felfognom, merre próbál navigálni, tekintetemmel megtalálom Desit, hatalmasat dobban a szívem, mert ha Desi ott van, akkor Nednek is ott kell lennie, igen, így egyértelmű, kétfelé szakadtunk, így logikus, máshogy nem is lehet… Képtelenség elmagyarázni, milyen érzés Nedet nem megtalálni, milyen ráeszmélni, hogy a kontúrjaira bomló férfialaknak köze sincs hozzá, hogy a vonásokban nem találom meg a lélegzetvételnyi nyugalmat és megkönnyebbülést, hogy az auroregyenruha láttán milyen gyorsan rándul görcsbe a gyomrom, és milyen fájón szorul össze a torkom.
Segítek eltámolyogni hozzájuk, tehermegosztásra törekszem, félig tulajdonképpen átnyújtom Maddox-ot, úgyis tudják, tudniuk kell – mindig is tudták, akármennyire makacskodtam, játszottam primadonnát, szegtem fel az államat, tetettem süketséget – hah, milyen ironikus –, ha róla beszéltem, téptem félbe az anyától kapott leveleket, amikben két bekezdést rá szánt, tudósított és magára vállalta az örök mediátor szerepét, hiába játszottam a hűvöset és érzéketlent, amikor visszajött, hiába kerültem vagy feledkeztem meg róla mintegy véletlenül –, hogy úgysem maradok velük, mert nem maradhatok. – Láttad…?
Be sem tudom fejezni, máris meghallom, tompítottan és messziről, ez zizegős, befoghatatlan rádióadás sistergéseként, rögtön a hang irányába fordulok, tekintetem reszketve keresi, amíg meg nem találja, és csak annyi időt engedek meg magamnak, amíg kibújok Maddox karja alól, szelíden és bocsánatkérően, vetek egy pillantást mindkettőjükre, igazán nem tudom, mit kellene ilyenkor mondani, és azt hiszem, olyan régóta szeretjük egymást, olyan mélyen és őszintén, hogy nem is kell, egyszerűen megiramodok Ned irányába.
Futva verekszem át magam egy kisebb csoportosuláson, szinte alakzatot vettek fel, egyikük könyöke bordaközt talált, felszisszenek, mégsem lassulok, mert a távolság összeomlani látszik közöttünk, még tíz méter, még nyolc méter, még öt méter – enyhe lüktetés a halántékomon –, még három méter – különös, édeskés íz a számban –, még két méter – homlokig kúszó fájdalomingerület, amely szétbomlik egy ponton, és beteríti az egész koponyámat –, még másfél méter –, megtorpanok, a tarkómhoz kapok, aztán a mellkasomhoz. Fogalmam sincs, melyik visel meg jobban, a tompából hasítóvá váló fejfájás vagy a köhögési inger, a levegőtlenség, fulladás érzése. Megpróbálom Nedre emelni a pillantásomat, elmosódva látom, pedig pár másodperc választott el tőle, csak néhány lépés, talán eltaláltak út közben, és észre sem vettem, talán nem a dobhártyám szakadt be, hanem egy tégladarab fejen vágott, nem tudom, annyira különös, igyekszem nyitva tartani a szememet, hunyorítok, Ned előbb pacává olvad, majd egyetlen kontúrtalan folttá lesz körülöttem a világ, aztán…
Csend. Végtelen fehér tér, vakító világosság, bokám körül tejfehér füst, itt nincs senki más, csak én, talán én sem, ha ilyen meghalni, akkor baromira csalódott vagyok, ennél azért tovább vártam volna, nem tudom, fogadóbizottságot, vagy legalább egy recepciós pultot. – Hahó…? – a kérdés elhal, majd felerősödik, ezerszeresen verődik vissza a semmi falairól, fülsiketítően. Mert itt most hallok, és látok, és teljesen egyedül vagyok.
Tompa puffanás mögöttem, ijedten megpördülök, az ösztönös sikítást valami elnyeli, valami mély és áthatolhatatlan, Ned élettelen teste összeroncsolódva hever előttem, tekintete a semmibe réved, üveges, opálos fényű, halott, halott, halott. Még egy puffanás, Ned újabb teste, majd még egy, és még egy, és még egy, egymás után csapódnak be körülöttem – megállíthatatlanul.

Ned Runcorn varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Ned Runcorn


Akadémista

Lux in tenebris - 1. csoport Users%2F66%2Ficons%2F3928ccd2-2af9-471b-85dc-ab2e632ab855_glasses1


78


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Ned Runcorn
Pént. Jún. 17, 2022 12:42 pm

Akár lehettem volna tök hálás is Desi pedomackójának. Akár. De figyelembe véve, hogy aurorként igazából ez volt a kötelessége - például mások apjának iskolai kiránduláson való lecsukatása és diákok folyosón baszogatása helyett -, akkor annyira nem is volt nagy szám, hogy segített rajtunk. És ha éppen nem éreztem volna hatalmas késztetést arra, hogy sikítva rohanjak valamerre, mindegy merre, csak el innnen, még némi szkepticizmussal azt is megjegyeztem volna, hogy igazából a pedoauror hagyott volna megpusztulni minket, ha nem akart volna valami végtelenül etikátlan dolgot Desitől. Mert nyilván akart, nekem senki sem tudta megmagyarázni, hogy ez egy ártatlan barátság volt - depresszióval diagnosztizáltak, nem agysorvadással és zöldhályoggal, hello.
Persze, mindezek ellenére meg is köszönhettem volna a faszinak a segítséget, ehelyett mégis csak Desibe kapaszkodtam - vagy inkább az indákba -, ha szóltak is hozzám valamit, a fülemben doboló vértől és a tömeg zajaitól semmit sem hallottam. Alig pár lépést tettem meg, a homlokomról törölgetve a vért, amikor megéreztem.
Sosem voltam még ilyen közel dementorhoz, mégis ismerős volt.
Úgy kúszott a lelkemig a hideg, az az üres, minden örömöt kiszorító érzés, mint álmatlan éjszakákon, megbénította a lábaimat, összeszorította a mellkasomat és a torkomat, a gondolataim közül száműzött mindent, ami szép és örömteli. Noah hülye mosolya, a barátaim nevetése, anya ölelése, apa kicsit sem vicces dad joke-jai, a kedvenc könyveim, a Spotify lejátszási listáim, a nyár-és sörillatú koncertek, a Hugrabug klubhelyiségének bolyhos sárga szőnyegének otthonos érzése a zoknim alatt, az érzés, amikor a kvaff csattanva csapódott a tenyerembe egy sikeres védésnél... ezek mintha mind eltűntek volna. Csak félelem maradt, szomorúság és magány. Észre sem vettem, hogy a csuklómról eltűnt az inda, hogy a tömeg sodort magával és Desi már nem volt sehol.
Botorkáltam, egyre távolodva a dementoroktól, de még mindig reszketve attól, amit miattuk éreztem. A legkisebb szél is elég lett volna, hogy elfújjon.
- Noah... - Csak panaszosan nyöszörögtem, a pulóverem ujját gyűrve, ebben a másodpercben bármit, tényleg bármit megadtam volna érte, hogy lássam őt. Nem volt racionális, mégis a halálnál is biztosabb voltam benne, hogy csak akkor jöhet rendbe bármi, ha mi egymásra találunk. Újból kimondtam nevét, ezúttal hangosabban, aztán újra és újra, ezúttal már ordítva. - Noah, hol vagy?
Tompa, majd egyre erősődő fájdalmat éreztem a halántékomnál, gyorsan terjedt, kisugárzott a fejembe, a szemem mögé, a légzésem nehéz lett, füst kúszott a tornacipőim körül, de mielőtt beazonosíthattam volna a forrását, a látásom homályos lett. Pislogtam egyet, kettőt, hármat, a szemeim előtt tisztulni kezdett a kép.
Minden szürke volt, a macskakövek, a házak, a lámpaoszlopok, a ruhám, a kezem, a cipőm orra, a kézfejemre kenődött vér, az ég, a pocsolyák... És minden üres volt. Körbefordultam, kiabálni akartam, de a torkomon nem jött ki hang. Aztán meghallottam...
Fémes koccanás, újra és újra, mikor oldalra kaptam a fejem, rázkódó vasrácsokat láttam, az egyik épület fala eltűnt és egy sötét, hideg cella vette át a helyét, mögötte rabruhában Apa. Őrjöngött, rázta a rácsokat, könyörgött, hogy engedjék ki. Futni kezdtem felé, de megbotlottam, fájdalmasan zuhantam... nem, nem a földre, egy puha, lassan kihűlő testen feküdtem. Pánikolva löktem el magam tőle, rákjárásban távolodtam a szürke macskaköveken, amíg meg nem láttam Noah élettelen arcát. Aztán újabb testnek tüődtem, ezúttal Maddoxé volt, a szemei tompán meredtek a semmibe, tőle alig pár méterre Desi hevert, kicsavarodott tagokkal.
- Minden a te hibád. Cserben hagytál minket. - Noah hangja volt, de nem tudtam honnan jött, mintha mindenhonnan őt hallottam volna, mágikusan felerősítve, de sápadt teste még mindig nem mozdult a földön. Ordítani akartam, de még mindig néma voltam, csak tátogtam, mint egy haszontalan aranyhal.
Magzatpózba kuporodtam a földön, felhúzott térddel sírtam, már meg sem próbáltam menekülni.
Noah & Rainer & Declan & Ned
Vissza az elejére Go down
Anonymous



Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Vendég
Vas. Jún. 26, 2022 9:02 pm

Everyone & Castor

Lux in tenebris

Haszontalan vagy! Cserbenhagytál minket! Miért kellett elmenned? Miért nem tudtál őszinte lenni? Megvetlek téged! Soha többet nem akarlak látni! Takarodj a szemem elől! Remélem, magányosan fogsz megdögleni!
A füleimre szorítottam a kezeimet, miközben lassan a ködből megjelentek előttem a családtagjaim és Felix. Nem akartam őket hallgatni. Túlságosan is fájtak a szavaik. Képtelen voltam a testvéreim szemébe nézni, és bocsánatot kérni azért, amiért megszegtem az ígéretemet.
A földön vergődve olyan tisztán hallottam őket, mint csak a fülem mellett beszéltek volna. Reszkettem a gondolattól, hogy örökre egyedül maradok, és esélyem se adódik arra, hogy jóvátegyem mindazt, amelyet alaposan elszúrtam. Ők pedig mind itt voltak, hogy az orrom alá dörgöljék mekkora csődtömeg voltam: Cassie, Corvus, Leo, apa, de még Felix is bírálóan és lenézően pillantott rám.
Megsaccolni sem tudnám, hogy mennyi ideig hallgattam őket, amíg lassan talpra nem küzdöttem magamat. Nem volt teljesen jogos, amiket a fejemre olvastak.
A kezem megremegett a súlyom alatt, ahogy először térdre támaszkodtam, majd feltápászkodtam a sárból. Először Felix felé fordultam, hiszen egyszerűen nem tudtam elhinni, hogy ennyit beszélt volna. Mindig is megtartotta magának a gondolatait. Ráadásul, miként került volna ide? Otthon hagytam, Londonban maradt.
− Ha cserbenhagynék mindenkit, akkor rég halott lennél, Felix – pillantottam rá mérhetetlen szomorúsággal, hiszen sosem dörgöltem az orra alá, nem vártam semmiféle hálát, vagy viszonzást, de igenis nekem köszönhette, hogy életben volt még.
− Corvus, te pedig semmivel nem vagy jobb nálam, mert éppúgy fájdalmat okoztál nekik, ahogy én is – fordultam ezután a bátyám irányába, aki apám mellett ácsorgott. Szokatlan volt őket egymás mellett látni, hiszen… Hány éve is volt már, hogy elment?
− Apa, sajnálom, hogy csalódást okoztam neked, és megszegtem az ígéretemet. Remélem, egy nap megérted, hogy a ti épségetek miatt tettem – masszíroztam meg a nyakamat tétován, ahogy néhány lépést tettem az irányába, de szinte azonnal megtorpantam, amikor az ikertestvérem került a látóterembe.
− Cassie… − nyúltam a keze felé, de ő a fejét rázva hátrált tőlem. A mellkasomat szinte azonnal elárasztotta a keserűség, hiszen… Én nem ezt akartam. Soha nem akartam a lelkébe tiporni, s talán neki kellett volna a legjobban tudnia, hogy mennyire nehezemre esett akkor megtennem ezt a lépést.
− Egy bocsánatkérés nem elég ahhoz, hogy helyre hozzak mindent, ami kettőnk között történt, de szeretném, ha tudnád… Ha tudnád, hogy soha nem akartam rosszat neked. Remélem, egyszer képes leszel megbocsájtani nekem – csuklott el a hangom, ahogy kiejtettem ezeket a szavakat a számon. A ruhám ujjával töröltem le a könnyeimet, mert nem akartam, hogy a kisöcsém ilyen állapotban lásson.
− Leo! – fordultam meg a tengelyem körül őt keresve, kétségbeesetten kiáltva a nevét. Kellet egy kis idő, hogy ráébredjek, valami nagyon nem volt rendjén. Hiszen az imént még a standok között sétálgattam Leoval, mielőtt kitört volna a káosz.
Éles fájdalom hasított a koponyámba, olyannyira fájt, hogy be kellett csuknom a szemeimet. A francba, meg kellett találnom Leot! Ha baja esik, akkor az ő sérülése is felkerülne azon listára, amin azok a cselekedetek szerepeltek, amelyeket soha nem bocsájtottam meg magamnak.

***

Szédültem, fájt a fejem és olyan hányingerem volt, hogy képtelen voltam hirtelen mozdulatokat tenni.
Amikor legközelebb kinyitottam a szemeimet, valóban a sárban feküdtem, de a családtagjaim a közelben sem voltak. Ezzel ellentétben azonban rengetegen hevertek a földön: némelyikük teljesen mozdulatlan volt, némelyikük rángatózott, remegett, mintha csak valami szörnyű rémálomba rekedtek volna. Talán valóban az is volt.
Pokolian hasogatott a fejem, ahogy talpra küzdöttem magamat. Esküszöm, rosszabb volt, mint egy-egy sikeres betörés utáni parti okozta másnaposság. Ritkán ünnepeltünk, ezért könnyen a fejembe szállt az alkohol, ha nem vigyáztam, de ez… Mindennél rosszabb érzés volt.
Leo nyomára kellett volna akadnom, de nem hagyhattam magukra ezeket az emberek, főleg nem a gyerekeket. Talán éppen az öcsém évfolyamtársai lehettek, vagy olyasvalakik, akikkel szóba állt egyáltalán. Nem hagyhattam, hogy bajuk essen.
Odabotorkáltam mindenkihez, ahhoz a majdnem tucatnyi emberhez, és akiknek kitapintható volt a pulzusa, vagy láthatóan levegőt vettek, mozogtak, azokat egy közeli épületbe húztam be. Csak reménykedni tudtam benne, hogy egyetlen kósza átok sem becsapódni ide.
− Hé! Ébredjetek! Hallotok? – próbáltam finoman keltegetni egy fekete hajú, tetoválásokkal borított srácot meg a mellé letett egyik szőkét, aki korábban megrúgott, miközben bevonszoltam ide.
− Srácok, ne csináljátok már! Nem érek rá erre! – morogtam halkan, miközben végigpillantottam az összes testen, akiket becipeltem ide. Fásult sóhajjal álltam fel, majd hangosan feljajdultam, amikor az egyikük bokán rúgott. Komolyan képtelenek voltak akár egy pillanatra is abbahagyni a rúg-kapálást?
− Aguamenti – szegeztem rájuk a pálcámat, és irányítottam a vízsugarat az első négy srácra, akik előttem feküdtek. Ezek után igazán megérdemelték a hidegzuhanyt, és titkon talán bíztam benne, hogy sikeresen felkeltem őket, mint ahogy annak idején MacBoonnal is kiszúrtam.
Remélem, tetszeni fog <3

Vissza az elejére Go down
Anonymous



Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Vendég
Hétf. Jún. 27, 2022 4:20 pm
Warning: May contain offensive language !!



Everyone

& Declan

Hangos gyerekzsivajtól zengenek az épület falai az éjszakai órák berkein belül, miként átszeljük a birtokot övező hosszú folyosókat, ekként kötve ki a külső övezetek valamelyikén. Bele sem gondolunk a következményekkel járó felelősségekbe, szinte számba se vesszük az éjjeli kiruccanásunk kockázatait, s valahol érthető is részünkről eme felelőtlenség... valahol netán még elfogadható indokként is szolgálhatna, ha nem az lenne a végkimenetele a dolgoknak, ami azon az estén történt. Egyszer csak felrémlik előttem, miszerint nevetve futunk előre, így verve le a helyéről egy antik-vázát. Hallom a minket szolgáló házimanó rosszalló hangját, miként: "Tűnés vissza a szobájukba aludni, fiatalemberek!", ámbár mi magunk figyelmen kívül hagyjuk e aprócska figyelmeztetést. Kiérünk a hátsókertbe, megállva még visszapillantunk az elénk tárulkozó hatalmas birtok horizontvonalaira, majdan... pedig egy utolsó sokatmondó jelleggel hagyjuk magunk mögött; az épületi halmazt.

***


- Merlin-re... - Anyám remegő hangja térít vissza a valóság pereméhez. - Merlin-re, fiam... - Könnyeket ejt, s megrázkódtatásában belekapaszkodik a mellette lévő hófehér falba. - Dec... Declan, drágám, ez... - Lépne felém, mire én csupán hátrálok egyet. - ...ez nem a te hibád, ez... oh, Merlin... - Zokogva hullik a padlóra, így térdelve a faburkolású alapzaton, miközben az arcát a tenyereibe temeti. S én bármennyire is közelebb akarnék lépni hozzá; mégsem teszem.
- Ha... ha gyorsabb vagyok, ha... ha még épp' időben megindulok, akkor... - Nem találom a megfelelő szavakat, nem tudom kifejezni mindazt, miként mennyire is sajnálom a történteket. - ...akkor még ő... - Némileg elcsuklik a hangom, s reszketegen indulok meg a kijárat felé.
- Declan, állj meg! - Hallom apám szigorúnak nevezhető hangszínét, ahogy a kilincsre csúsznak az ujjaim. - Azt mondtam neked, hogy maradj itt! - Áll fel a székről a papírhalmazok mögül, ezáltal kerülve meg az íróasztalát.
- Mégis minek? - Vonom fel a szemöldökömet, felé irányítva a tekintetemet. - Min változtat egyáltalán az a tény, ha veletek maradok? - Emelem meg némiképp' a hangomat.
- Te koránt sem ellenkezhetsz velem, tehát fogd meg magad és ülj le oda! - Rivall rám, ennek dacára én mégis kisétálok azon a nyomorult ajtón, így vissza se nézve rájuk.

***


- Artek! - A megszólalásom betölti a terepet övező sötétlő fák vonulatát. - ARTEK! - Ordítom, hunyorogva az éjszakai feketeségben, azt remélvén, miként felbukkanhat az alakja az egyik fa törzsének a láncolatában. - Hallod?! Ez nem vicces.. - Félve kerülök meg egy hatalmas fát, fürkészőn szemlélve az elém táruló környéket, ellenben még sem szúrom ki a fivérem alakját. Ugyan hol a fenében lehet? Egészen a szirtig lépkedem, 'míg az írisztükreim eközben a mélységbe révednek.
- Szerinted mit keresnék ott lent? - Artek megszólalására azon nyomban összerezzenek, rémülten fordulva felé, s csak a szerencsén múlt az, miként nem ijedtem meg annyira, hogy lezuhanjak a szakadék legaljára.
- Normális vagy?! A frászt hozod rám! - Fújom ki feszülten a tüdőmben tartott oxigént. - Gyere, menjünk haza! - Intek neki lazán, s már csaknem' elhiszem, miszerint teljesülhet egy öt éves gyermek jelentéktelen kérése, amikor is a bátyám visszaránt erőteljesebben a felsőmnél megragadva.
- Ne legyél már ennyire gyáva nyuszika! - Tárja szét a karjait, ezzel engedve el. - Csak nem beijedtél egy kis szórakozástól? - Nevetve lép egyet hátrálásként. - Egy kis bújócska még senkinek sem árt... - Egy óvatlan mozdulat eredményeként megcsúszik a lába és hirtelenjében a szakadék perspektívájává avanzsál. Riadtan, sőt magatehetetlenül állok a helyzet magaslatán és úgy bámulok a szirtes rész adta eshetőség felé, mintha... mintha... Hevesen dobogó szívvel, s másodpercek elteltével futok oda. Nem mondom azt, hogy időben, azonban rögvest, amint tudok, nos.. utána kapok. Megpróbálom őt felhúzni abból a szituációból, amelybe benne rekedt. Szerencsére még... még kapaszkodott.. ellenben... Igyekszem őt megtartani, rásegíteni a felmászás mivoltának tényére, de egyre komplikáltabbá válik a légkör, aztán... az ujjai... az ujjai kicsúsznak az enyéim közül és... és... sírva nézek utána: figyelve, ahogy immár' földet ér valahol a mélységben.

***


Teljességgel elnyel a sötétség áttetsző képzete, magával ránt a feketeség áthatolhatatlansága, s olyan rémálomként tör rám, amelyből kicsit sem szabadulhatok. Nincs menekvés, nincs kiút, nincs... nincs semmi sem, amivel megtörhetném e kényszerűen rám törő jelleget. Fájdalom hasít keresztül az elmémen, amíg kívülről víz mossa a mozdulatlanságom ékességét, s nyöszörgőn... alig-alig mozdulva, de eme átokszerűségtől megfulladok. Lassan megfulladok... Köhögök -, legalábbis kívülről mindenképp' -, azonban ez nem ereszt... nem engedi az emlékek töméntelensége a szabadság negédes ízét. Árnyaltan kapok a talajhoz, avagy kapnék oda, ha tudnék, ha felébrednék, ha tehetnék ez ellen valamit, de a víz nyelése csak ront a helyzeten. A félelem eluralkodik felettem, hisz' a képzetekből nem juthatok ki élve, s míg e láncolati állomány kelepcébe zár, addig... addig a külső megmentés ötletével pusztán annyi válik elérhetővé, miszerint fuldokoljak, s mindezt úgy.. úgy, hogy én magam még csak tisztában sem vagyok vele.

728 // By Hypersonic Music // Stay The Fuck Away From Me



Vissza az elejére Go down
Ned Runcorn


Akadémista

Lux in tenebris - 1. csoport Users%2F66%2Ficons%2F3928ccd2-2af9-471b-85dc-ab2e632ab855_glasses1


78


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Ned Runcorn
Vas. Júl. 24, 2022 9:30 am

Zsongott és hasogatott a fejem, a görcsbe rándult gyomrom bukfenceket vetett, a hányinger kezdett leküzdhetetlenné válni. Reszkettem, magam sem tudtam, hogy a félelemtől vagy a fizikai rosszulléttől - sőt, azt sem tudtam volna megmondani, a kettő közül melyik jött előbb és melyik volt erőteljesebb.
Egymásba folyt a rázkódó rácsok fémes hangja, Apa üvöltése, Anya sírása, Noah, Mad, Desi csalódott monológja egy masszává sűrűsödött, de nem kellett értenem a szavakat ahhoz, hogy tudjam mit mondtak. Olykor átszűrődött rajta Harper és Maisy dühös szidalma, hogy tönkreteszem és hátráltatom a csapatot. Hallottam Sebastian Mulciber gúnyos röhögését, mintha fölém és az egyre sokasodó holttestek fölé hajolt volna kárörvendve.
- Elég, könyörgöm, legyen már vége! - tapasztottam a fülemre a kezem, az izzadtságtól csatakos hajamba markolva. Könnyek csorogtak le az arcomon, sárral, esővel és a homlokomból szivárgó vérrel keveredve tapadtak a bőrömre.
Legyen vége...
Legyen mindennek vége...
Könyörgöm...
Noah-t akarom. Anyát és Apát akarom...
Könyörgöm...

Hirtelen jeges víz zúdult az arcomba, azt hittem, itt a vég, megfulladok, elnyel valamiféle özönvíz. Noah mozdulatlan teste után kaptam, olyan erősen szorítottam, hogy az ujjperceim elfehéredtek, a testvérem karja pedig vörös lett a tenyerem alatt. Vártam, hogy elsodorjon a víz, de nem történt semmi.
A dühös hangok elhallgattak, a börtönrácsok nem zörögtek többé, helyette viszont sikolyokat és robbanásokat hallottam, az orromat megtöltötte az az égett szag, amit korábban éreztem és amely a bomba óta nehézzé tette a levegőt Roxmortsban. Lassan, bizonytalanul nyitottam ki a szemem.
Egy házban voltam, nem az utcán, a kezeim viszont tényleg Noah karjára kulcsolódtak. Tényleg itt volt, az emiatt érzett örömöt azonban rögtön pánik váltotta fel, amíg a testvérem nem rúgott egyet. Élt, baszki, élt...
Ekkor láttam meg a szemem sarkából egy ismeretlen férfit, aki pálcát szegezett ránk. Ösztönösen vetettem rá magam Noah-ra, mint egy vézna, csontos takaró, mintha ezzel megvédhettem volna.
- Ha bántani meri a testvéremet, akkor puszta kézzel megölöm! - ordítottam rá az idegen férfire, tőlem teljes idegen agresszív éllel a hangomban, még magamat is megleptem ezzel az elszánt, dühös, erőszakos indulattal.
Az ismeretlen azonban nem támadt ránk. Ahogy alaposabban szemügyre vettem, tudatosult bennem, hogy ő locsolt le minket vízzel - legalábbis a cipője orrától induló kisebb tócsa és a tekintete erre engedett következtetni.
- Ja, hogy maga igazából... - Elvörösödtem, miközben engedtem a szorításon Noah karján. - Köszönjük, azt hiszem. Akkor a víz segít?
Noah-ra szegeztem a pálcám és elmormoltam egy Aguamentit, hideg vízsugarat fröcskölve az arcába. Láttam, hogy nem ő volt az egyetlen némán rázkódó alak a házban, azonban a hugrabugos altruizmusom nem éledt fel. Magasról leszartam Declan McCaskillt és mindenki mást is ebben az épületben. Csak el akartam tűnni innen Noah-val, hősködjön az, akinek elment a józan esze. Ők sem segítettek volna nekünk, McCaskill biztosan nem.
Noah & Castor & Declan & Ned
Vissza az elejére Go down
Bogar bárd


STAFF

Lux in tenebris - 1. csoport F98150972f73694bc4835a0d142544f9

Keresem :

◇◈ Canonok
és
Keresettek
és
Bárki más
◈◇

Playby :

◇◈ The Tales of Beedle the Bard ◈◇


123


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Bogar bárd
Vas. Júl. 24, 2022 1:59 pm
Lux in tenebris

...mert a sötétséget elűzi a fény

Castornak és @Ned Runcornnak közös erővel sikerül felébreszteniük a házba cipelt embereket. @Noah Runcorn esetében működik a jeges víz, míg Declant kénytelenek egy intenzív csiklandozó bűbájjal kiszabadítani a füst okozta hallucinációk fogságából. Declannak esze ágában sincs az ismeretlen férfivel és a Runcorn ikrekkel maradni - sosem voltak barátok -, amint múlni kezd a szédülés és a fejfájás, a fiú azonnal elviharzik a házból. (Mesélői instrukció: Declan a 11. csoportban folytatja a játékot.)
Ned és Noah felsegítik egymást a földről, majd jobb lehetőség híján @Castor Blackkel együtt hagyják el a házat, jelenleg a férfi tűnik a legjobb esélyüknek a túlélésre. Az épületből kiérve azonban borzalmas látvány fogadja őket...
Két maszkos alak - az egyikük tarrgot, a másikuk kelpie-t idéző maszkot visel (Mesélői megjegyzés: előbbi @Nero Graves, utóbbi @Raymond Rappaport) - a tér közepén küzdenek a Roxfort tanáraival. Castor, Noah és Ned látják, ahogy az Ilvermornyból érkezett SVK tanár, Wilhelmina Wilkinson egy fekete árnyékszörnyeteg áldozatául esik (mozdulni lehetősége sincs, mintha a tarrg maszkos férfi az árnyékánál fogva mozdulatlanul tartaná a nőt), miközben a kelpie maszkos a téren lévő szökőkút vizét labdává alakítja, Batsheda Babbling, a rúnaismeret professzor köré irányítja, majd egyszerűen belefojtja a tanárnőt. Nincs lehetőségük megakadályozni a halálukat. Ekkor fordul ki egy ház mögül @Leo Black, pontosan szemből végignézve a két tanár kegyetlen kivégzését.
Hirtelen, néhány másodpercre sötétség lepi el a teret - Castor, Noah, Ned és Leo semmit sem látnak, azonban a fülüket különös, vízfolyásra emlékeztető hang üti meg. Amikor pár pillanat múlva a sötétség megszűnik, a két maszkos alaknak már nyoma sincs: a tér azonban tele van őrjöngő árnyszörnyetegekkel, a szökőkútból kivezetett víz pedig csillogó tükörjéggé fagyva feszül a talpuk alatt a macskaköveken.

A kör vége: 2022. augusztus 14. (Addig annyi reagot írtok és olyan sorrendben, amennyit szeretnétek, ha mesélőre lenne szükségetek közben, akkor jelezzétek a staff felé)
Vissza az elejére Go down
Noah Runcorn


Akadémista

Lux in tenebris - 1. csoport BMqXkgC

Lakhely :

Coventry, Nagy-Britannia


Multik :

palotapintyő

Playby :

Troye Sivan


56


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Noah Runcorn
Hétf. Júl. 25, 2022 5:31 pm
Ned & Castor & Leo

lux in tenebris

Hangszálaim szinte belemerevednek az iszonyatba – mégis, különös, fizikai képtelenség, de valami mély, rekedt üvöltés visszhangja verődik vissza rám, a saját hangom, pedig némán tátogok, kétségbeesetten és riadtan, miközben egyik testet követi a másik. Megszámlálhatatlan csonttörés, a ropogásuk, mint valami bizarr, fáradhatatlan fegyver, ütemes és rettenetes, émelygés kínoz, és a puffanás, a tompa földet érés ritmusa egy rémálomból szakad fel, földbe gyökerezett láb és tétlenség keretezi, a tehetetlenség elviselhetetlen súlya, hogy én akkor nem szólaltam meg, nem fogtam a kezét, nem rángattam le, csak néztem ijedten, hitetlenkedve és gyáván, csak néztem ostobán és tétlenül, és ha akkor úgy dönt, nem mászik le, hanem…
Tekintetem felfelé ível, a semmiből egymáshoz illeszkedő kövek bontakoznak ki, elnyelnek néhány holttestet, Ned holttesteit, mintha abból sarjadna a kastélytorony, emeletről emeletre építkezik, én pedig csak állok ott, ugyanolyan passzívan, moccanni sem bírok, csak nézem, ahogyan elér az ablakig, kőpárkány, a szélén két ismerős tornacipő sarok, egyszerre látom távolról, elmosódottan és közelről, tűélesen – a félholdját, az apró rücsköket, a talpon kirajzolódó mélyedést, a gumírozott szegélyt, egy fűfolt maradékát, sárcseppeket, és tudom, mi történik majd, és tudom, hogyha nem fordulok el, soha többé nem tudom majd nem felidézni ezt a pillanatot, mégis dermedten várom, hogy Ned kilépjen, ki, egyszerűen a semmibe, és zuhanni kezdjen, a teste zúgjon, majd kicsavarodva földet érjen, közvetlenül előttem.
– Elég! – sikoltom némán, ezernyi suttogó hang buckázik keresztül a végtelen téren, elég-elég-elég susogják, majd csend, tejfehér, nyomasztó csend.
Ned nyaka beleroppan, ahogyan a fejét fordítja, és annyit mond kifejezéstelen arccal: – Azt hittem, elkapsz majd.
Riadtan oldalra fordulok, ott áll, betört koponyával, semmibe révedő szemekkel, és egyenesen nekem zuhan, a bűntudatom teljes súlyával, és süllyedek, fulladok, félek, és azt hiszem, egy részem azt gondolja, éppen ennyit érdemlek, semmivel sem többet.
A levegőtlenség torkomra szorul, vizet érzek mindenhol, prüszkölni kezdek, két kezemmel próbálom leseperni magamról a fuldoklást, valami puhába ütközöm, valami ismerősbe, valamibe, ami meleg, és biztonságos, és él…
– Ned…! – nyöszörgöm rekedten, megragadom a karját, egyszerűen belekapaszkodom, markolászom, kétségbeesetten és megkönnyebbülten. Előttem az arca, minden tökéletlenségével, minden gyönyörű, csodálatos hibájával, és szeretnék sírni, szeretnék nevetni, szeretnék megszólalni, helyette köhögni kezdek, néhány csepp víz még ingerel.
Nincs időm felmérni a helyzetet, fekszenek körülöttünk, azt hiszem, és valakinek a lábát megpillantom pár méternyi távolságban, és már tudom, nem rám zuhant, nem rám hordták, mint halott törmeléket, hanem rám vetette magát, hogy megvédjen. Valami gyámoltalan, később abszolút letagadást igénylő hang szökik ki belőlem.
– Megsérültél? – tapogatom a felkarját, a vállát, a nyakát, a fejét, keresem a betört koponyák maradékát, agyvelőt, csúszós nedvességet. Alvadt vérre bukkanok a homlokán, néhány makacs tincs mögött. – Láttad Maddoxot? – kicsúszok alóla, ülő helyzetbe tornázom magam, kitapogatom a zsebemben a pálcámat, és bizalmatlanul fürkészni kezdem az előttünk ácsorgó férfit. – Elvesztettem, amikor… – elcsuklik a hangom, és utálom magam érte, mert nem lehetek érzelgős, mert nem sírhatok, mert nem szolgáltathatom ki magam, elvégre olyan erősen dolgoztam azon, hogy elhiggye, sosem voltam jobban, elment, hátrahagyott, és én túléltem, igenis túléltem. – Nem találtalak sehol – vallom be, miközben minden létező módon megpróbálom elkerülni a tekintetét.
Nincs időnk tétovázni, nem is tudom, melyikünk mozdul előbb, pálcámat srégen eltartom a combomtól, ha az ismeretlen férfi mégis támadásra szánná magát, legalább egy pajzsbűbájt felhúzhassak magunk elé. Fogalmam sincs, mikor döntünk úgy, hogy együtt megyünk tovább, hogy milyen nonverbális jelből olvasunk egyszerre mindhárman, de közösen botorkálunk ki, tompa, füstös fény hasít a szemembe, nehezen pislogok néhányat, a félhomály és hallucináció után egyszerre minden túl éles, túl hangos, túl vibráló, egyszerűen túlságosan sok.
Mire sikerül hozzászoknom a megváltozott látásviszonyokhoz, az agyam valahogyan utoléri magát, a mozgó kontúrokból emberek bontakoznak ki, két felnőtt, két ismerős arc, Wilkinson és Babbling professzor, egyiküket széttépik, a másik magatehetetlenül hánykolódik egy vízgömbben, mielőtt megfulladna, és a holtteste a macskakövekre zuhanna.
A jég alattomosan indul meg felénk, szívdobbanásról szívdobbanásra terebélyesedik, felülete sima, csillogó, mesterségesen tökéletes, mágiával átitatottan fenyegető, az utolsó métereket szinte egy légvétellel teszi meg, esélyünk sincs elmenekülni. Cipőm talpa alatt megnyikordul, ügyetlenül csúszok néhány centimétert, és már éppen megkapaszkodnék Nedben, amikor megpillantom az egyenesen felénk trappoló szörnyeteget. Még éppen annyi időm marad, hogy felhúzzak egy félelemtől reszkető, bizonytalan pajzsbűbájt, mielőtt mindannyiunkat elsodorna az egyik fenevad.

Ned Runcorn varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Anonymous



Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Vendég
Pént. Aug. 12, 2022 10:53 am

Everyone & Castor

Lux in tenebris

Úgy éreztem, kezdtem kifutni az időből, hogy megtaláljam az öcsémet, azonban ezeket az embereket sem hagyhattam magára. Bíztam Leoban és a képességeiben, és reméltem, hogy kitartott, amíg felébresztettem a földön heverőket, ugyanis nem szívesen hagytam volna senkit hátra. Arról nem is beszélve, hogy szerencsétlenek magatehetetlenül vergődtek a saját elméjük fogságában.
Jobb ötlet híján hideg vizet zúdítottam rájuk – tapasztalatból tudtam, hogy ha fel akartál kelteni valakit, akkor ez a módszer bevált −, azonban úgy tűnt, hogy csak az egyiküket kizökkenteni ebből az állapotból.
Nem mondom, hogy kicsivel több hálára számítottam a részéről, de valahol talán érthető volt az aggodalma. Talán én is hasonlóképpen cselekedtem volna, ha testvéreimről, vagy Felixről lett volna szó. Természetesen, az utóbbit Cassie aligha hitte volna el, de attól még igaz volt.
− A halálos fenyegetéseidet tartogasd másnak inkább – billentettem oldalra a fejemet, láthatóan, hogy mennyire nem hatott meg egy tizenéves, alulképzett gyerek üres vagdalkozása. Nála sokkal tapasztaltabb varázslók és boszorkányok loholtak a nyomomban, nem pont tőle fogom összecsinálni magamat.
Lassan, nagyon lassan, de csak ráébredt arra, hogy egyáltalán nem ártó szándékkal álltam előttük. Az elmúlt években nem bántottam másokat, csak akkor, ha nem volt más lehetőségem. Egykor talán előszeretettel űztem gúnyt másokból és szórakoztam velük, de hosszú ideje már az élni és élni hagyni elvet vallottam.
− Nálad bevált, nála nem – böktem a tetovált srácra, aki nemrég bokán rúgott rángatózás közben. Miután ő nekiállt a másik szőkét keltegetni, én neki fogtam annak, hogy másokat is felébresszek. A többségnél bevált a vizes megoldás, azonban akadtak olyanok, akiknél drasztikusabb megoldásokhoz kellett folyamodnom.
A szemem sarkából láttam, ahogy a másik srác prüszkölni kezdett, de én továbbra is a közelben fekvőket locsoltam vízzel.
− Én is elvesztettem valakit. Az öcsémet, Leo Blacket. Nem láttátok valahol? – szakítottam meg a pillanatukat, ugyanis ez remek lehetőségnek tűnt arra, hogy Leoról kérdezzem az iskolatársait. Azt is megtehettem volna, hogy elviharzok, ahogy a harmadik fiú tette, de képtelen voltam hátra hagyni őket. Valljuk be, ilyen kevés esélyük volt a túlélésre, én pedig egész életemben menekültem, alkalmazkodtam és túléltem. Senki nem rendelkezett annyi tapasztalattal, mint én.
Indulnunk kellene. Ők is tudják ezt, így talán valami néma megállapodás után döntöttünk úgy, hogy útra kelünk. A házban hagytam néhány embert, mondtam nekik, hogy húzzák meg magukat, majd mielőtt kiléptünk volna az épületből egy álcázó bűbájt és egy pajzs bűbájt szórtam köréjük. Nem voltak olyan állapotban, hogy velünk jöjjenek. A srácokat talán ki tudtam vinni a faluból, ha megtalálom Leot is. Miután mindhárman kikerültek innen, utána visszatérhettem volna értük is.
Papíron olyan szépnek és kivitelezhetőnek tűnt ez a terv – pontosan olyan faék egyszerűnek tűnt, mint az összes többi tervem szokott lenni −, azonban nem vettem bele olyan tényezőket, mint a téren küzdő két maszkos alakot. Segítenem kellett volna a civileknek, meg kellett volna óvnom őket,  mégis megtorpantam, és egyszerre ragadtam meg a két fiút, és húztam hátrébb őket.
A megérzéseim óva intettek attól, hogy idióta módjára szálljak be a párbajba, amikor ennél sokkal fontosabb dolgom volt.
Elborzadva figyeltem, ahogy a maszkosok kíméletlenül kivégezték azt a két embert. Talán utánuk is eredtem volna, de az elmém hátsó szegletében egy kis hang – ami akár Cassie is lehetett volna −, figyelmeztetett, hogy nem voltam ezekkel az alakokkal egy súlycsoportban.
Épphogy megpillantottam az öcsém a közeli utcából kifordulni, megkönnyebbülten indultam volna az irányába, amikor mindent elárasztott a sötétség. Utána kiálthattam volna, de nem akartam magunkra hívni a figyelmet, így csak egy-két lépést tehettem meg az irányába, amikor hirtelen csúszóssá vált a talaj a talpunk alatt. Épphogy megőriztem az egyensúlyomat, amikor észleltem, hogy nem maradtunk egyedül.
− Lumos Maxima! – fordítottam a pálcámat a felénk trappoló szörnyeteg felé, hiszen az iménti demonstráció alapján a sötétségből teremthették őket. A fénycsóva telibe találta a lény egyik lábát, hogy aztán a jégen elvágódva elcsússzon mellettünk.
− Leo! Próbáld meg megolvasztani a jeget! A fény hatásosnak tűnik, próbáljátok feltartani őket! – szóltam a mellettem lévő srácoknak, miközben én magam megpróbáltam egy védőbűbájt vonni körénk és az öcsém köré. Leo viszont messzebb volt tőlünk, a két fiúnak kellene feltartania a lényeket, hogy a varázslatot fenn tudjam tartani és ki tudjam terjeszteni a testvérem felé.
Nem volt időm megkérdezni, hogy jól volt-e – szemmel láthatóan megúszta komolyabb sérülés nélkül −, nem értem rá felesleges szócséplésre, ugyanis most nem csak a saját életemért voltam felelős, hanem mindhármójukért is.

Remélem, tetszeni fog <3

Vissza az elejére Go down
Ned Runcorn


Akadémista

Lux in tenebris - 1. csoport Users%2F66%2Ficons%2F3928ccd2-2af9-471b-85dc-ab2e632ab855_glasses1


78


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Ned Runcorn
Szomb. Aug. 13, 2022 10:55 am

Csak a hallucinációk - már ha egyáltalán azok voltak, szinte még hallottam a rácsok zörgését és éreztem a hideg holttestek visszataszító tapintását a bőrömön - tűntek el, a fejem továbbra is tompán lüktetett, a gyomrom kavargott és Noah oly ismerős vonásai el-elmosódtak a szemem előtt. De mindez nem számított, csakis az, hogy még élt, hogy nem falfehér hullaként feküdt Roxmorts macskakövein. Együtt voltunk, nem biztonságban, de legalább együtt.
- Jól vagyok, ne is foglalkozz vele - legyintettem, és ezúttal nem a jól titkolt griffendéles attitűdjeim törtek felszínre. Tényleg jelentéktelen volt. Mit számított egy migrénre emlékeztető fejfájás vagy a homlokomon keletkezett vágásból szivárgó vér, amikor odakint halott emberek hevertek halmokban? Bele sem akartam gondolni, hogy vajon futás közben hány régi baráton és ismerősön léptem át. Diákokon, akikkel talán egy szakköre jártunk, akikkel csoportmunkán dolgoztam valamelyik órán, akik eljöttek a slampoetrys estjeinkre, akik kettyósnak neveztek a toronyablakos eset után, és akik már soha többet nem fognak onnan felkelni. Soha. A torkom tájékán éreztem az egyre szaporább pulzusomat, szinte beleszédültem a borzalmas gondolatokba. Mostanság a halálra amolyan semmiségként gondoltam, aminek a gondolata mindenhova elkísért, mint egy hűséges árnyék. Mennyire ostoba voltam, Merlin bassza meg... Gyűlöltem magam, amiért erről fantáziáltam hónapokon keresztül, pedig ebben kibaszottul semmi hívogató nem volt. Hosszú idő után most döbbentem rá először, hogy élni szeretnék. Muszáj volt ezt túlélnünk Noah-val, mindegy hogyan, de nem kerülhettünk mi is a hullahalom tetejére, nem tehettük ezt Anyával és a barátainkkal... - Nem, fogalmam sincs hol van Mad. Desivel voltam, aztán jött a pedo aurorja, de őket is elveszítettem. Én is téged kerestelek, de történt valami...
Nagyot nyeltem, egyelőre magamban tartottam a kérdést: te is láttad Apát és azt a rengeteg holttestet? Nem a válaszától féltem, tulajdonképpen bármit megadtam volna, hogy tudjam, ő mit látott az előbb, amitől öntudatlanul reszketett és nem érzékelt semmit a külvilágból. De ez a hely, ez az időpont tökéletesen alkalmatlan volt egy lelkizős, terápiás beszélgetésre.
Az ismeretlen férfi szavai rántottak ki kettőnk kis buborékjából.
- Leot? Nem, utoljára a kastélyban láttam, még reggelinél. - Mégis honnan tudhattam volna, hol volt Leo Black? A Black gyerek nem vegyült sok mindenkivel, velem és Noah-val biztosan nem. Ha a pasi szavaiból nem lett volna nyilvánvaló, hogy Leo nemrég még vele sétálgatott Roxmortsban, magabiztosan kijelentettem volna, hogy biztosan le sem jött a Börzére.
Nem bíztam meg a férfiben, most, hogy már a nevét is tudtam - legalábbis a családnevét -, még kevésbé. Black volt, a leghülyébb elsős is tudta, hogy a Black család milyen elveket képviselt. Azonban most nem válogathattunk az átmeneti szövetségesek között, eltüntetni vagy kiütni pedig úgysem tudtuk volna. Nem maradt más választásunk, mint hogy vele együtt léptünk ki az utcára.
A látvány borzalmas volt. Wilkinson professzort a szemünk láttára tépte szét valamilyen sűrű, fekete masszából álló, árnyékra emlékeztető lény, miközben Babbling professzor némán sikoltott segítségért egy mágikusan egyben tartott vízgömbben fuldokolva. Földbe gyökerezett a lábam, ordítani akartam vagy fejvesztve elrohanni, de képtelen voltam mozdulni és megszólalni. Minden elsötétült, először azt hittem, elájultam a rémülettől vagy egy kósza átoktól, de a lábszáramon felkúszó hideg tudatta velem, hogy még magamnál voltam.
A sötétség szertefoszlott, a lábaimba kezdett visszatérni az erő - vagy inkább csak a pániktól vezérelt életösztön késztetett mozgásra -, azonban ahogy megtettem az első lépést, majdnem hasra vágódtam, Noah-ba kellett kapaszkodnom, hogy ne essek el a csillogó, sima tükörjégen.
Mr. Black az utolsó pillanatban ártalmatlanította a felénk loholó lényt, ami talán könnyedén áthatolt volna Noah reszketeg pajzsbűbáján. Remegő kézzel emeltem magam elé a pálcámat:
- Lumos Maxima! - A fény azonban éppen csak pislákolt, nem tudott félelemből táplálkozni. Össze kellett szednem magam, a rohadt életbe, nem hagyhattam cserben Noah-t... - Lumos Maxima!
Minden koncentrációmra szükség volt, hogy egy kvaff méretű fénygömböt idézzek meg, ami egyenesen egy felénk tartó árnyékfarkas pofájába csapódott. Az árnylény feje, majd az egész teste szertefoszlott. Nem maradhattunk itt, nem játszhattunk hőst Noah-val, nem érdekelt mi lesz Blackékkel, én csak a testvéremet akartam menteni.
- Piroinitio - szegeztem a varázspálcámat magam elé, néhány méteres körzetben megolvasztva magunk előtt a jeget. - Tűnjünk innen, keressük meg Madet és Desit, aztán meneküljünk!
Noah & Castor & Leo & Ned
Vissza az elejére Go down
Leo Black


Akadémista

Lux in tenebris - 1. csoport Fd908be6cf79af1d661aac29224f4e49f72f17a1

Lakhely :

❖ london ❖

Elõtörténet :

❖ what light breaks ❖


Playby :

❖ aidan gallagher ❖


32


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Leo Black
Szomb. Aug. 13, 2022 11:21 pm
lux in tenebris
Noah & Castor & Ned & Leo
Szerencsére nem maradt semmi ereje a maszkos férfinak, így ellenállás nélkül tehettem mozgásképtelenné, hogy remélhetőleg később rátaláljon egy auror, vagy akár a halál, mindenesetre nem vesztegettem tovább az időm a tetőn szerencsétlenkedőkre, hisz messziről is látható volt, testvérem nincs közöttük, és akkor úgy tűnt, abban a pillanatban csak önnönmaguknak árthatnak.
Sietősen haladok a zegzugos utcákon, megpróbálva figyelni arra, hogy véletlenül se rohanjak be semmibe, amivel biztosan nem tudok semmit sem kezdeni, például egy dementorba, vagy egy nővérbe, akinek tulajdonképp a szemébe hazudtam, mikor azt mondtam, eszem ágában sincs ma kitenni a lábam a Roxfortból, hogy politikusokkal és egyéb állatfajokkal kelljen vegyülnöm.
Elég egy pillanatra elkalandoznom, hogy az egyik sarkon befordulva majdnem beszaladjak egy küzdelem kellős közepére. Kettejükben professzoraim ismerem fel, de akár arra is fogadhatnék, hogy az identitásukat maszkkal elfedő alakokhoz is volt már szerencsém, ha máshol nem is, de valamelyik agysorvasztóan unalmas esküvőn biztosan. Minden szövevényes rokoni szál ellenére az előbbi párosnak drukkolok, de egyre inkább tűnik úgy, hogy mindhiába: a két ismeretlen ismerős egyre nyilvánvalóbban kerekedik felül a tanárokon.
Görcsösen markolom a pálcám; ritkán fordul elő, hogy a józan eszem képes elnyomni a harci lázat, a tenni akarást, gátat szabjon indulataimnak. Kétségbeesetten próbálok terveket szőni, meggyőzni magam, hogy képes volnék segíteni a professzorokon, ha egy támadással elterelném a köpenyes degeneráltak figyelmét, azzal sikerülhetne megzavarnom őket annyira, hogy valamelyik áldozatuk kitörjön a fogságból és visszatámadhasson. Ha nem is szabadítom ki mindkettejüket, legalább az egyiküket meg tudnám menteni… Elkapom tekintetem, ahogy a kátrányszerű árnylény széttépi Wilkinsont, ki már az Ilvermornyból ismerős volt. Rajta már nem lehet segíteni, de Babblingon még igen, csak egy átkot kell küldenem… A nő teste rövidesen már elernyedve lebeg a vízbuborékban, de hátha csak elájult... Hátha még... Mennyi ideig  bírja az ember egy levegővétellel? Csak egy átkot kell…
Talán nem is a racionalitás tart vissza, hanem a rettegés. A gondolatra elfintorodok; ha látnának, biztosan minden hajdani háztársam és barátom azt mondaná, szégyent hozok rájuk, és még csak nem is tagadhatnám. Pár pillanatra elsötétedik előttem minden, ha nem verne hevesen mellkasomban szívem, azt hinném, észrevettek, azonban újra feltárul előttem a szebb napokat is látott utca, a fekete lepellel együtt pedig a két köpenyesnek is hűlt helye marad: a tükörsima jég csakhamar elér hozzám, akadályozva előrejutásom. Akár meg is fordulhatnék, semmi hangulatom a maradék méltóságom és félredobva azt színlelni, van bármi közöm a korcsolyázáshoz, de az odébb felbukkanó három alak – vagyis csupán az egyikük – azonnal maradásra bír.
Csak egy pillanatra derül fel az arcom bátyámat meglátva, de a tehetetlenségem és bűntudat szinte azonnal legyűri örömöm, szégyenteljesen kapom el tekintetem róla. Elég nagy a valószínűsége annak, hogy Castor is látta, ami a két professzorral történt, és arra is fogadni mernék, ő is azt tanácsolta volna, ne vonjam magamra a két neohalálfaló figyelmét, de… mivel leszünk jobbak náluk, ha hagyjuk, hogy bármit megtegyenek?
Esélyem sincs időben közelebb jutni és fivérem segítségére lenni, mikor ráront egy koromfekete dög, melyet biztosan az egyik vérbajos hagyott hátra búcsúajándékként, de megkönnyebbülésemre feltalálja magát, s fénnyel sikerül kiiktatnia támadóját.
- Kérned sem kell – felelem hozzám intézett szavaira, majd Piroinitioval megcélzom a jégtükröt. Majd még egyszer. És ismét. Más helyzetben, mikor nem kellene az árnyakkal foglalkozni, valamint nem élne bennem a félsz, hogy ismét elveszíthetem bátyám, még áldanám is Merlint, amiért ilyen lehetőséget kaptam tőle, viszont muszáj elnapolnom a hálaadást, ha el akarom érni Castort. Tulajdonképp van valami indokolatlanul megnyugtató abban, ahogy újra és újra felvillan a narancsos fény, s a lángok az ég felé törnek, ahogy a hő végigsimít arcomon, a jég pedig visszavonulót fújva enged utat a tűznek és nekem egyaránt. Bármennyire is ez a béke az, amire talán a legnagyobb szükségem van most, emlékeztetnem kell magam az eredeti célomra: csatlakozni bátyámhoz, véletlenül sem megkérdezni a Runcorn ikrektől, hogyan érzi magát a selejt apjuk az Azkabanban, és megúszni ép bőrrel a mai napot, hogy Cassie ne jöjjön rá, itt voltam.





The corners of my broken heart will be sharp
I will be the one stabbed again anyway
Vissza az elejére Go down
Bogar bárd


STAFF

Lux in tenebris - 1. csoport F98150972f73694bc4835a0d142544f9

Keresem :

◇◈ Canonok
és
Keresettek
és
Bárki más
◈◇

Playby :

◇◈ The Tales of Beedle the Bard ◈◇


123


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Bogar bárd
Vas. Aug. 14, 2022 10:20 pm
Lux in tenebris

...mert a sötétséget elűzi a fény

Az ikrek, @Noah Runcorn és @Ned Runcorn sikeresen kijutnak a tükörjéggel borított térről, hátrahagyva a Black fivéreket. @Leo Black varázslata sikeres, a varázspálcájából előtörő lángok egy cikesz gyorsaságával olvasztják meg a jeget, menekülési útvonalat nyitva nemcsak Leo és @Castor Black, hanem több civil számára is. A két Black együtt hagyja hátra a most már vizes teret, Castor fénygömbjei megölik a legtöbb árnylényt. (Mesélői instrukció: Castor és Leo a 3. csoportban folytatják a játékot.)

Noah és Ned Desiék után kutatva rohannak végig az utcákon, ekkor botlanak bele @Theo Nottba, a három évfolyamtárs együtt indul tovább, annak a reményében, hogy sikerül megtalálniuk a barátaikat. Újból elhaladnak az épület mellett, ahol korábban az ikrek belélegezték a hallucinációkat okozó különös füstöt, ezúttal azonban észreveszik a macskakövekből párolgó bájitalt, kikerülik és visszatartják a lélegzetüket. Ekkor látják meg, hogy egy csoport maszkos, feketébe öltözött alak vág át egy mellékutcán - nem harcolnak, céltudatosan tartanak valamerre. Egészen addig, amíg egyikük, egy markoláb maszkos férfi (@Klaus Munter), kezében puskával meg nem torpan: nem elég figyelmes, mélyen belélegzi a különös füstöt. A szer hatására elönti a pánik, legborzalmasabb félelmei elevenednek meg előtte. Klaus tehetetlenül lőni kezd a csak számára látható fenyegetésre, nem is látja, hogy valójában élő célpontokat talál el. Az első lövés Noah Runcornt éri, a fiú először nem érez fájdalmat, csak tompa ütést valahol a bordái alatt, majd szinte a semmiből jön az elviselhetetlen kín. Noah összecsuklik, Nednek és Theo Jr.-nak kell megvédeniük. Theo ekkor szúrja ki a káosz közepén édesanyja ezer közül is felismerhető vörös haját. @Rhiannon Nott, @Rose Granger-Weasley és az idősebbik @Theodore Nott együtt érnek az utcába, látják, ahogy a maszkos alak válogatás nélkül, önkívületi állapotban lövöldözni kezd és eltalálja Noah-t. Azonnal a három fiúhoz sietnek, azonban mielőtt odaérhetnének, újabb lövés dördül és Mr. Nottot vállon találják. A férfi bár csillagokat lát a fájdalomtól, mégis megteszi a maradék pár métert és letérdel Noah mellé, hogy ellássa a sérüléseit. Talán azt már nem is látják, ahogy a maszk mögé bújt Sven Munternek sikerül elrángatnia a fivérét. (Mesélői megjegyzés: @Klaus Munter a 2. csoportban folytatja a játékot, nem kell interakcióba lépnetek vele!)
@Holden Briggs és @Rebecca Briggs @Frida Scamandert cipelve és a sérült bokájú @Hollyn Shelbyt támogatva érnek az utcába, a Carol Dolohov tüzében felemésztett inferusokat hátrahagyva. Holden felismeri az egyik ház falának dőlő, Noah sérüléseit ellátó Theodore Nottot, aki számtalanszor segített már sebesült aurorokon, tudja, hogy Fridának azonnal az ő segítségére van szüksége.
- Nott, segítenie kell! - Az auror kérése inkább parancsnak hat, azonban ebben nincs semmi meglepő, Fridának talán már negyed órája sincs hátra...
Rose nem tehet semmit a sebesültekért, nem csoda, hogy próbálva hasznossá tenni magát, az esetleges újabb támadások kivédésére készülve árgus szemekkel figyeli az utcát. Ő veszi észre először: kék lángokból testet öltő sárkányalak emészti fel egy ház fagerendáit, majd pokoli tűzből álló szárnyaival és fogaival csattogva tovább halad, mindent elpusztítva maga körül. Rose felismeri hatodéves SVK tanulmányaiból a táltostüzet, csupán azt nem érti, miért öltenek kék színt a lángok, ez azonban nem is számít. Valahogy fel kell tartaniuk a vészesen közeledő tüzet, legalább addig, amíg Noah és Frida mozdíthatóak lesznek.
(Mesélői megjegyzés: a kék táltostűz a Protego Diabolica varázslat eredménye, amelyet Napoelon Mulciber szabadított el. A lángok csak azokra veszélyesek, akik nem Mulciber szövetségesei, tehát a Magic is Might hűséges tagjai sértetlenek maradnak, azonban minden mást elpusztít. A Protego Diabolica varázslatot rendkívül bonyolult irányítani, a legerősebb sötét mágusokon is képes kifogni, éppen ezért senki nem birkózhat meg vele egyedül. Azonban a tűz elementalisták képesek lehetnek ideiglenesen feltartani - nagyon nagy erőfeszítések árán! -, illetve ha a faluban tartózkodók többsége egyszerre hajtja végre a Finite Incantatem varázslatot, akkor képesek lehetnek szétoszlatni, ehhez viszont mindenképp össze kell dolgozniuk.)

A kör vége: 2022. szeptember 4. (Addig annyi reagot írtok és olyan sorrendben, amennyit szeretnétek, ha mesélőre lenne szükségetek közben, akkor jelezzétek a staff felé)
Vissza az elejére Go down
Theodore Nott


Politikus

Lux in tenebris - 1. csoport 1137fbdf559bc42a349b4ad525f7677dfe49fbf3

Lakhely :

Glenridding, Nott kúria


Multik :

Zsörtike serege

Playby :

Jeremy Strong


92


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Theodore Nott
Szomb. Aug. 20, 2022 9:10 am

Mindenki & Theodore

Lux in tenebris

Adott némi megnyugvást Draco jelenléte, hogy egy darabban láttam és az adrenalin ellenére elöntött a nosztalgikus "Malfoy és Nott eltapossa a világot" érzés - nagyjából három másodpercig, ennél tovább jelenleg semmi kellemes nem tudott életben maradni. A két Munter emlékei egy-egy pálcaintéssel törlődtek, talán nem Napoleon Mulcibert megszégyenítő precizitással, de a két férfi maszkon át is feltűnően elködösülő tekintete egyértelművé tette, hogy Draco sikerrel járt. És ezzel a lendülettel már magunkra is hagyott minket, mielőtt még javasolhattam volna, hogy keressük meg együtt a gyerekeinket, elvégre több szem többet lát, több Protego több átkot véd ki...
A Maisy Crouchnak hazudott, indákat bűvölő kislány egy szempillantás alatt tűnt el, Merlinnek hála Rose Granger-Weasley-nek több esze volt annál, hogy fejvesztve vele tartson (egyáltalán miért érdekelt ennyire, hogy a vörös kislány épségben megússza ezt a napot?). Kivont pálcával, továbbra is magammal cipelt puskával és egy állandóan fenntartott pajzsbűbáj mögött araszolva haladtunk tovább, az előbbiekből okulva fél kézzel Non karját szorítottam, nem bírtam elviselni még a gondolatát sem, hogy elveszíthetjük egymást a káoszban. Az előbbi jelenet után szívem szerint Rose-t is karon ragadtam volna, mint egy kisgyereket a mugli gyalogátkelők előtt, nehogy kivasalja egy autó, jelen esetben egy kicsit sem jó szándékú átok, de ezt a feladatot inkább Nonra bíztam, mégiscsak illendőbb volt, hogy ő szorongasson egy tinilányt.
Szinte azonnal észrevettem Theót a menekülők között, két szőke fiú társaságában tartott valamerre... hogy merre, az már nem derült ki. Újabb lövések dörrentek, a szinte semmiből előbukkanó, szabályosan rohanó neo-halálfalók irányából. Egyikük németül ordított, a nyakamat mertem volna rá tenni, hogy kit rejtett a markolábot mintázó ezüst maszk - csupán az okokat nem értettem, az a Klaus Munter, akivel gyerekkorom óta évente egyszer-kétszer együtt vadásztam, nem szegezett volna fegyvert önkívületi állapotban, egy ártatlan gyerekre. A lövés éppen csak kikerülte a fiamat, a két szőke közül az egyik viszont összecsuklott.
A sort vezetve tartottam feléjük, magamban mantráztam, hogy csak Theót ne bántsd, csak Theót ne bántsd, naivan bízva abban, hogy Klaus engem és a családomat megkímélne... Aztán tompa ütést éreztem a vállamon. A fájdalom nem jelentkezett azonnal, az első másodpercek csupán egy erős lökésre emlékeztettek. Az agyam előbb felfogta, hogy mi történt, mint hogy az égető, pokoli fájdalom a vállcsontomba nyilallt volna. Munter rám lőtt.
Megtántorodtam, de talpon maradtam, ha valamiben hatalmas rutinom volt, az a fájdalom ignorálása. Szinte csillagokat láttam, éreztem, ahogy a korábban hófehér ingemet válltájékon átáztatja a vér, ez azonban olyasmi volt, amit ki kellett zárnom. Nem végzetes, fájdalmas, de abból jutott már bőven életem során, ez csak egy volt a sok alkalom közül.
Letérdeltem a két szőke fiú és Theo mellé, akik egy ház falánál kuporogtak.
- Nem lesz baj, csillapítjuk a vérzést és túléled, rendben? - próbáltam higgadt hangon nyugtatni a sebesült fiút, miközben a másik szőke, aki valószínűleg a testvére lehetett, megállás nélkül óbégatott.
Éppen csak egy pillantást tudtam vetni a lőtt sebre - borda alatt, talán szervet nem ért, de ezt ennyiből nem tudtam biztosan megállapítani, legfeljebb reménykedhettünk -, mikor a nevemet hallottam, olyan parancsoló éllel, ahogy apámon kívül soha, senki nem szólt még hozzám. Holden Briggs közeledett egy kisebb csapattal, egy ernyedt nőt cipeltek - ismerős volt, de Merlinért sem tudtam volna hirtelen megmondani a nevét -, csoda, ha egyáltalán eszméleténél volt még. Briggs már-már követhetetlen tempóban darálta el, hogy mi történt a nővel, de a lényeg eljutott a tudatomig: szervsorvasztó átok. Viscera Dolor. Thaddeus Selwyn személyes kis kedvence. Gyors döntést kellett hoznom, vagyis leginkább lehetetlen döntést. A meglőtt fiú és a haldokló nő ugyanúgy azonnali segítségre szorultak.
- Valaki foglalkozzon a fiúval, mondom mire lesz szüksége. - Csak élje túl a kölyök, Merlinre... - A lényeg, hogy minél kevesebb vért veszítsen. Erős nyomást kell kifejteni a sebre, a golyót senki, semmilyen körülmények között ne szedje ki, jó helyen van az ott, ahol van, bent tartja a vért. Nézze át valaki, hogy van-e kimeneti seb, szerintem nincs, de ha mégis van, arra ugyanaz érvényes, mint a bemenetire. Valaki ellenőrizze, hogy ért-e szervet a golyó. Ostulgeo Morbus a varázslat, nem bonyolult. Ha nem ért szervet és nincs belső vérzés, próbáljátok összezárni a sebet, amennyire csak tudjátok, minden más másodlagos, most az a legfontosabb, hogy ne vérezzen el. Ha szervet is ért... mindegy, azzal majd foglalkozunk akkor.
Visszafordultam a szőke nőhöz, ránézésre már nem bírta sokáig. És ekkor tudatosult bennem, hogy terhes... volt. Merlin bassza meg... A látvány segített ignorálni a vállamban lüktető, egyre erősödő fájdalmat és Holden Briggs idegbeteg ordítozását. Nem tudtam teljesen rendbe hozni a nőt, nem létezett tökéletes ellenátok, bájitalokkal is csak nehézségek árán lehetett visszafordítani a varázslat kegyetlen hatását, de lassítani képes voltam. Csak idő kellett - ez azonban nem rajtam múlt, hanem mindenki máson.

Hollyn Shelby and Rhiannon Nott varázslatosnak találta





Theodore Nott
Nobody ever died of a feeling, he would say to himself, not believing a word of it, as he sweated his way through the feeling that he was dying of fear. People died of feelings all the time, once they had gone through the formality of materializing them into bullets and bottles and tumours.
Vissza az elejére Go down
Hollyn Shelby


Akadémista

Lux in tenebris - 1. csoport Tumblr_inline_qyxewgNmzK1xz71r0_500

Lakhely :

Birmingham | Hogwarts


Keresem :

the Shelby boys

Multik :

Beehive

Playby :

Emma Mackey


172


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Hollyn Shelby
Hétf. Aug. 22, 2022 2:18 pm


“I like the darkness. There's something to the feeling of not knowing your surroundings, not seeing the color of things as they appear, but as they truly are. There's something about the unknown, the quiet, the cold. There's something unspoken about the dark, something I can never quite put words to. Something terrifying yet beautiful.”


A holtak felénk tartó serege szabályosan sokkol néhány percre. Megmozdulni, szinte beszélni is alig tudok, csak összefüggéstelenül dadogok valamit arról, amit korábban erről a szörnyű varázslatról olvastam. Nehéz levenni róluk a szemeimet, nehéz nem bámulni a több helyen ismerős, élettelen arcokba. A falu lakói, szülők, tanárok... diákok. Barátot és családtagot szerencsére egyelőre egyet sem látok közöttük, de olyan sokan vannak, nem tudhatom...  

A mellettem állók párbeszédje, annak hozzám is eljutó foszlányai rántanak ki ebből a bénultságból. A szőke lánynak segítségre van szüksége, és talán én vagyok most az egyetlen, aki tényleg segíthet. Nekem mindenesetre jól jön a figyelemelterelés, ezért egy gyors vizsgálat után, míg felmérem, mi történhetett a karjaival, második nekifutásra, de leveszem róla az érzéstelenítő bűbájt. Nem sokkal később már lángok borítanak mindent előttünk. A tűzmágus és az auror által megidézett tűz hamar ártalmatlanítja az inferusokat, de ezt szinte már csak fél szemmel követem figyelemmel, egyrészt mert nem is igazán szeretném látni, másrészt mert közben már a menekülési útvonalat keresem. Míg a szőke hátra marad fedezni bennünket, én az összeverődött kis csapat mellett bicegve indulok tovább, és nagyon igyekszem nem tudomást venni a fájdalmasan sajgó bokámról.  

Amíg az auror meg nem szólítja Mr. Nott-ot, hogy a segítségét kérje a karjában tartott nőhöz, addig őt igazából észre sem veszem, mert ebben a pillanatban én csak a fiát látom, és egy sziklányi kő gördül le a szívemről, hogy továbbra is életben van. Talán a nyakába is vetném magam a megkönnyebbüléstől, ha a hirtelen jött lövések nem vonnák el a figyelmem. Azoknak hangjára rémülten bukom le a földre, és hajtom le a fejem, a szívem közben a torkomban dobog a rémülettől. Még akkor is cseng a fülem, és szinte reszketek, amikor újra talpra állva megindulok, hogy az idősebb Nott segítségére legyek a sérültek ellátásában.

- Én... azt hiszem... segíthetek, Mr. Nott – felelek a kiáltozásokra közelebb sántikálva. - Te... te Noah Runcorn vagy, ugye? Megengeded? - kérdezem, és nagyon igyekszem nem dadogni, miközben letérdelek az iskolatársam mellé, aki számomra hirtelen leginkább a kviddics pályáról ismerős, és arról, hogy általában összekeverik a tesójával. Aki most épp mellette gubbaszt, és erősen pánikol. Éppen ezért inkább a közelben levő Theohoz fordulok a következő kérdéssel. - Segítenél megemelni egy kicsit? Megnézni, hogy van-e kimeneti seb... - Segítséggel, vagy anékül, de megvizsgálom. Úgy tűnik, a golyó még odabent van, de azt hiszem, fontosabb, hogy ért-e valamilyen szervet. Pálcámat a sebre szegezem, majd megnyugodva veszem tudomásul, hogy legalább már nem remeg a kezem. Azt hiszem, a feladat épp eléggé lefoglal ahhoz, hogy ne legyen lehetőségem túlságosan kiborulni. - Ostulgeo Morbus! - Először nem vagyok benne biztos, hogy mit kellene látnom, vagy néznem a varázslat nyomán, de aztán felismerem azokat a fényeket, amiket elsősegély szakkörön már nem egyszer tanulmányoztunk. - Jó hír, hogy a golyó nem ért fontosabb szervet. Nincs belső vérzésed - mosolygok halványan, de biztatóan a fiúra. Bár ezúttal ezt Mr. Nott nem említette, de mindenesetre elvégzek egy Expurgot is, amivel kitisztítom a sebet, ahogy korábban a harmadéves lányoknál. Mivel a golyó még bent van, talán nincs nagy jelentősége, de nem árthat. Aztán jön a neheze. - Most összezárom a sebet, rendben? - pillantok fel futólag. Nem szeretném, ha látná a bizonytalanságot a szemeimben, hiszen ilyet eddig csak bábukon csináltam. - Ez lehet, hogy nem lesz kellemes... - figyelmeztetem, bár igazából nem tudom, milyen lesz. Gondolom, már így is épp eléggé rossz. Megpróbálkozhatnék egy érzéstelenítéssel, de ebben nem vagyok profi, és nem merem az időt húzni tovább. Pálcám hegyét újra a sebre irányítom. - Vulnus Coalesco! – mondok el egy seb beforrasztó igét.
Lux in tenebris


Rhiannon Nott varázslatosnak találta



They say if the love is true,

THEN IT’S EASY. BUT THAT’S FALSE. LOVE IS COMPLICATED. IT’S STICKY. IT’S BLISS AND IT’S A MIX OF EMOTIONS. IT’S NOT EASY.
Vissza az elejére Go down
Frida Scamander


Helios társulat

Lux in tenebris - 1. csoport Tenor

Lakhely :

London



Playby :

Emily Blunt


194


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Frida Scamander
Kedd Aug. 23, 2022 2:53 am

Lux in Tenebris


Semmi fájdalmat nem éreztem jó sokáig, csak forróságot, zsibbadást és mérhetetlen fáradtságot. Vajon ez normális? Nem kéne ordítanom a folyamatosan engem kínzó gyötrelemtől, mintha izzó vasat forgatnának a hasfalamban? És vajon jó jel, hogy nem ez történik, vagy éppen az ellenkezője? A legfontosabb pedig: a kisbabám rendben van? A kábaság hatására eltompultak a körülöttem lévő hangok, alig érzékeltem az emberi beszédet, a kiáltásokat és a rombolást is, a saját gondolataim azonban pontosan így zakatoltak, folyamatosan visszakanyarodva az egyetlen fontosnak tűnő kérdéshez: mi lesz a gyermekemmel?
Az első fájdalomlöket akkor érkezett, amikor Holden - neki kellett lennie, ő volt mellettem, ő tartott a karjában - lépett egyet. Ártatlan mozdulat volt, éppen olyan, mint az előzőek, mégis úgy éreztem magam tőle, mintha valaki egy lángoló tőrt szúrt volna belém és el is kezdené azt forgatni. Nem kiáltottam, a fájdalom még a hangomat is elvette, csak levegő után kaptam, amit utána képtelen voltam kiengedni. Ezúttal már nem gondolkodtam azon, hogy ez mit jelenthet, mert egyértelműnek tűnt: az átok hatása előrehaladt. Talán a baba már menthetetlen. De nem, erre nem is volt szabad gondolnom.
Pár percig bírtam csak, mielőtt kinyitottam volna a szemem, Holden arcát keresve, helyette azonban mást, egy régebben nem túl kedvelt roxfortos társamat pillantottam meg elsőre. Holden éppen azt magyarázta neki, hogy velem mi történt, én pedig minden maradék erőmet összeszedve nyúltam utána, gyengén kapaszkodva a férfi zakóujjába.
- Theodore, kérlek… csak a babával foglalkozz. Ne hagyd meghalni a kisbabámat. -Vajon eddig is folytak a könnyeim?



Life has knocked me down a few times, it showed me things I never wanted to see. I experienced sadness and failures. But one thing for sure, I always get up.
Vissza az elejére Go down
Noah Runcorn


Akadémista

Lux in tenebris - 1. csoport BMqXkgC

Lakhely :

Coventry, Nagy-Britannia


Multik :

palotapintyő

Playby :

Troye Sivan


56


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Noah Runcorn
Kedd Aug. 23, 2022 7:13 pm
Ned & Castor & Leo

lux in tenebris

Mindhárman sokkal eredményesebben reagálnak – nekem védekezés jut, mindig csak védekezés, feszes pajzsbűbájok, lassítást segítő rontások, elegáns megoldások, amelyekkel egérutat nyerhetek, Ned azonban magabiztosan használ órákon elsajátított, igazán hasznos varázslatokat, ezúttal is sokkal hamarabb ocsúdik fel, nem is értem, hogyan tudnak mindannyian a megoldásra koncentrálni, miközben nekem minden gondolatomat átitatja a rettegés. Mindenesetre közösen megakadályozzák mindannyiunk szétmarcangolását, talpunk alól visszahúzódik a jég, stabilan állunk végre, csak az én ujjaim reszketnek megállás nélkül, egyszerűen nem értem, miért nincs vége, már régen véget kellett volna érnie, szenvedtünk eleget, menekültünk eleget, féltünk eleget, az nem lehet, hogy órákon keresztól konstans gyomorgörcsben létezzek, mikor esik össze mellettem Ned holtan, mikor tépi szét valami, mikor találja el egy átkot, amely mentén szétbomlik valami rettenetes és feltartóztathatatlan, mert nincsenek eszközeim, egyedül végignézni tudnám, végigélni, végighalni.
Sietős léptekkel indulunk tovább, előtte gyors pillantást vetek rá, jól van, tényleg jól van, sápadt arc, nyúzott vonások, szempár, amelynek íriszére a tragédia hártyája feszül, pedig azt hittem, azt hittük, túl vagyunk a legborzalmasabb dolgon, a családunk széthullásán, megaláztatásán és diszfunkcionális vegetálásán, az egymástól való elszakítottságon, talán haragon is, nem tudom, igazán nem tudom. Ismerős szakaszhoz érünk, macskakövekből szivárgó füst, ezernyi Ned holttestére számítok, fehér, végtelen síkra, visszhangzó segélykiáltásokra, a tompa puffanások elviselhetetlen ritmusára, helyette azonban Theo Nott-ot pillantom meg, aki bizalmatlanul fürkészi rémálmaim helyszínét.
– Ne lélegezd be! – lépek hozzá határozottan, megragadom a karját, levegőben annyiszor találkoztunk már, néztünk farkasszemet, eszembe jutott, ha kicsit jobban odafigyelne, helyes fiú lenne, igazán helyes, és gondoltam már rá, hogy megjegyzem neki, figyelem, hogyan reagál majd, elpirul, megilletődik, összeráncolja a homlokát, hogy keresem majd valami szokatlan, végtelenül emberi reakciót, valami, ami nem szomorúságot és enerváltságot tükröz, amitől nem tűnik olyan végtelenül depisnek. Rossz nézni. Komolyan. Most viszont magától értetődően segítek rajta, megkapaszkodom Nedben is, hármas láncot alakítunk ki, elvégre ha egyikünk véletlenül mégis levegőt venne, ketten tudnánk elvonszolni, mielőtt felemésztené a hallucináció.
Félúton sem járunk, amikor megpillantunk egy csapat felnőttet, céltudatosan haladnak előre, egységben mozdulnak, valamiért menekülő blokk helyett támadásra kész szakasz jut róluk eszembe,  maszkot viselnek, pontosan olyan maszkokat, és tudom, mit kellene futnunk, most kellene futnom, mozdulnom, elfelé, messzire, mert ezek közül valamelyik már megsebesített minket, mert ezek diákokat öltek meg, mert ezek nem kímélnek senkit, mégsem bírom megmozdulni, földbe gyökerezett lábakkal, vadul dobogó szívvel várom, amíg elérik a füstöt, és egyikük egyenesen belesétál. Borzasztó kívülről nézni, hogyan merevedik meg a teste, hogyan járja át valami ösztönös riadtság, hogyan emeli fel a puskát, és mielőtt bármelyikünk rájöhetne, mi következik, éles pattanást követően furcsa rántást érzek a bordáim alatt, mintha nekimentem volna az asztal sarkának, vagy fennakadtam volna egy kilincsen.
Másodpercek telnek el bizonytalanságban, aztán a tompa ütés helyén fájdalom hasít belém, éles szúrás, belülről, bennem. – Ez mi…? – kérdezem kétségbeesetten az epicentrumához kapva, ujjaim között vér szivárog, nem is szivárog, inkább kibuggyan, rémülten nézem, ahogyan mindkét kezemet eláztatja. Megtántorodom. Nem tudom, a sokktól vagy fájdalomtól, vagy vérveszteségtől vagy Ned arckifejezésétől, vagy rosszulléttől, vagy egyszerűen azért, mert felfoghatatlan, mi történik, mindenesetre elvágódom.
Egyik tenyeremmel vadul markolászom a vértől síkos és emiatt csak sejtett sebet, a másikkal Ned felé nyúlok, nem tudom, mit láthat most, nem tudom, ugyanaz a félelem járja-e át, mint engem, amikor a párkányon állt, és azt hittem… azt hittem… – Basszameg… – sírhatnékom támad, dühvel keveredik, halálfélelemmel, mert persze eszembe jutott, persze, miután Ned elment, megszakított velem minden kapcsolatot, félbe metszett, mindenem fájt, mindenhol dideregtem, tényleg mindenhol, mindenki mellett, mindenhogyan, de nem komolyan akartam, nem úgy… nem igazán. – Ned…? – megremegnek az ajkaim, el kellene mondanom neki, mert ha én… szóval, tudnia kellene, hogy haragudtam rá, és haragszom is, mert elment, itt hagyott, mert nem vett számításba, mert azt hittem, egyedül kell szenvednie, pedig osztoztunk az egész szarságon, és én mégis, mégis, mégis szeretem, olyan mélyen, és olyan intenzíven, és olyan elpusztíthatatlanul, és tudnia kell, nem lehet, hogy azt higgye majd, hogy tönkretett mindent, mert tönkretett, persze, valamennyire, valahogyan, én mégis… én annyira… – Én…
Nincs időm befejezni, valaki mellém térdel, megnyugtató arc, aggódó, de magabiztos, pontosan tudja, mit csinál, sterilen bátorító, mint egy orvos, azért megnyerő is, valahonnan ismerem, valakire nagyon hasonlít, egyre laposabbakat pislogok, furcsán távoli minden egyes hang, mintha süllyednék, lefelé, miközben a világ fent marad, és egyre messzebbről nézném, egyre kisebbek lennének, egyre jelentéktelenebbek.
Cserélődnek az arcok, Hollyn, ó, úgy szeretem hajtóként, utálok ellene játszani, mert elképesztően jó, de úgy szeretem nézni más meccseken, ahogy előretör, erőszakosan, megállíthatatlanul, yass, queen, mondanám most, helyette csak halványan – és minden bizonnyal bárgyún –, elmosolyodom. Aprót bólintok a kérdésére, mintha nem is az én testemet mozgatnák, mintha kívülről nézném az egészet, a kis Noah Runcornt most oldalra fordítják, és megtapogatják, a kis Noah Runcorn fájdalmasan nyög egyet, majd nyöszörögni kezd, kivehetetlen, mit mond, kérlek, ez fáj, nem akarom, Ned, valami ilyesmi patakzik belőle. Belőlem.
Hiába figyelmeztet, legszívesebben üvöltenék, amikor elhangzik az utolsó bűbáj, eltorzult arccal, lihegve meredek az ég felé, olyan erősen harapom a számat, hogy vér serken belőle, és olyan erősen szorítom ökölbe a két kezem, hogy a körmeim a tenyerem húsába vájnak.

Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Lux in tenebris - 1. csoport 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Lux in tenebris - 1. csoport Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


420


Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Holden Briggs
Szer. Szept. 07, 2022 10:47 am
[Chaos, chaos, chaos]

Lux in Tenebris



Talán még sosem kellett olyan önuralmat tanúsítanom, mint most, Frida ernyedt testét magunkkal cipelve, a hátunk mögött lángok között vergődő inferusokkal és magára hagyva Carol Dolohovot, akivel kapcsolatban közel sem voltam olyan biztos, hogy megoldja egyedül a helyzetet. De mi mást tehettem? Semmit. Mégis ólomsúllyal nehezedett rám a döntés, mintha Frida egyre sápadtabbá váló arca önmagában nem lett volna elég. Ki kellett juttatnom innen - a gondolataim közül erőszakosan száműztem a pánikoló kis hangot, ami folyton azt mondta: a babát már nem fogod hazavinni - őt is, Beccát is és a gyerekeket is, akik mellénk csapódtak. Nem tettem kitérőt, nem foglalkoztam az öngyilkos módon tőlünk elszakadókkal, nem rohangálhattam egyesével utánuk.
Lövéseket hallottam, de a zavargás zajaival összemosódva szinte már lehetetlen volt megállapítani, pontosan honnan érkeztek a hangok. Nem tehettem mást, csak kivont pálcával haladtam előre, a szedett-vedett csapat élén, felkészülve bármilyen támadásra. Láttam az egyik utca végén sietve távozó maszkos alakokat, de túl sokan voltak ahhoz, hogy bármit is kezdjek velük. Mégis kire számíthattam volna? Fridára, Beccára vagy éppen a sánta kislányra, aki egyre nehezebben haladt előre? Öngyilkos hajlamaim nem voltak, a kötelesség most nem azt diktálta, hogy a MiM-es gecik után induljak.
Ekkor szúrtam ki egy ismerős arcot a káosz közepén - pontosabban mindennek a szélén, egy ház falának dőlve, egy csapatnyi kölyök és egy nő között, akit azonnal felismertem, amint felém fordította az arcát.
- Nott, segítenie kell! - Inkább hatott parancsnak, mint kérésnek, de ez a hely nem volt alkalmas az udvariaskodásra, ahogy arra sem, hogy rég nem látott, kellemes ismerősökként üdvözöljem Rhiannont, aki már régesrég nem Rappaport volt, ahogyan én megismertem, hanem Mrs. Nott.
Beccával letettük a házfal takarásába Fridát, de egy centimétert sem tágítottam mellőle.
- Szervsorvasztó átok, egészen biztosan az. Thaddeus Selwyn volt, pontos találat és erős átok, nem olyan rég történt, negyed órája talán - daráltam, mintha minden tizedmásodperc számítana, és valószínűleg tényleg számított is.
Az egyenruhám zsebe megrezzent. Majd újra és újra. Ignoráltam, elképzelni sem tudtam, ki találta ezt megfelelő pillanatnak a telefonhívásra, de jelenleg minden fontosabbnak tűnt annál, hogy felvegyem. Félpercenként sürgettem Nottot, hogy siessen már, miközben stabil pajzsbűbájt vontam az összeverődött társaság köré. Azonban a varázslat egy másodpercre megingott, mikor Granger vöröshajú kislánya megszólalt.
- A kurva életbe... - A kislány válla felett elnézve abba az irányba, ahova mutatott, összeszoruló mellkassal néztem a távolban fel-felcsapó kék lángokat. Szárnyakat láttam, agyaras pofákat, karmokat, amelyek a házak tetejébe kapaszkodtak, mindent megállíthatatlanul elpusztítva. - Protego Diabolica...
Nem volt nehéz kitalálni, hogy melyik tábor szabadította el. A legbalfaszabb, legostobább auror sem használta volna - és őszintén szólva kételkedtem benne, hogy túl sokan képesek lettek volna elszabadítani egy ilyen komplex varázslatot a kollégák közül, akiről pedig feltételeztem ilyen fokú ismereteket, annak több esze volt annál, hogy használja egy civilekkel teli faluban -, a kétségbeesetten menekülő neo-halálfalóktól viszont ravasz húzás volt, ha bilincsek nélkül akartak kijutni innen. Attól azonban egy hangyafasznyit sem lett jobb a helyzetünk, hogy tudtam, mivel álltunk szemben.
A telefon pedig tovább csörgött. Idegesen rántottam elő a zsebemből, hogy kinyomjam a hívást, az utolsó pillanatban szúrtam ki a nevet a kijelzőn: Pénzes Aranyvérű Picsa, felette a kép, ahol az auror csapatépítőn Cassie Black a vállamon ülve éppen fejbe rúgott valakit.
- Mi a fasz van már? Egész Roxmorts lángol, baszd meg, mi ilyen sürgős? - nyomtam rá a zöld hívásfogadás ikonra, mert bár a kérdés egyértelműen ingerülten hangzott, minden intuícióm azt súgta, hogy Cassie nem a reggeli kocogása élményeit akarta velem megosztani.
Újból ráordítottam szerencsétlen Theodore-ra, hogy kapkodja már magát, mielőtt nem minden, de a figyelmem jelentős részét újból Cassie-nek szenteltem.
- Jó, továbbítom, de ezt akár te is megtehetted volna egy patrónussal. - Az ötlet kétségkívül jó volt, talán az egyetlen esélyünk arra, hogy ne csak egy maroknyi ember vagy még annyi se élje túl ezt a napot, de nem voltam olyan hangulatban, hogy dicséretekkel halmozzam el Cassie-t. És gyanítottam, hogy amúgy sem erre vágyott. - Vigyázz magadra, te pénzes aranyvérű picsa.
A megnevezés ellenére - belsős poén volt kettőnk között, kívülállók számára talán nagyon sértőnek hangozhatott, de kettőnk között közel sem volt az - a kérés cseppet sem volt durva, sokkal inkább hatott aggódónak és a korábban odaugatott mondatok után meglepően gyengédnek. Hiába tudtam, hogy jelenleg vigyázhatott bármennyire, lehetett bármilyen tehetséges, ez semmit sem ért. Arra azonban nem volt időm, hogy a kérés értelmetlenségén vagy túlzott érzelgősségén merengjek, a kék lángszörnyek egyre közeledtek.
- Figyelem, emberek! - váltottam vissza azonnal a katonás, figyelmet és tiszteletet parancsoló hangszínre, éppen csak egy bizonytalan pillantást vetve Frida és Nott felé. Nem engedhettem, hogy a félelem eluralkodjon rajtam. - Mindenki, aki tud patrónust idézni vagy bármilyen más módon távkommunikálni az ismerőseivel, az üzenje meg minél több embernek, hogy amint a lángok elérik Madam Puddifoot kávézóját, használják a Finite Incantatemet vagy ha van itt tűz elemi mágus, akkor a képességüket. Ez táltostűz, abból is a legrosszabb fajta, ezt máshogy nem lehet megállítani.
Még be sem fejeztem a mondatot, mikor már a hiéna patrónusom megindult, minden lépésnél többfelé osztódva, hogy aztán elrohanjon. Jerryhez, Payton-Murakamihoz, Vivhez, Ariannéhoz és az összes aurorhoz, akiről sejtettem, hogy képesek lesznek a kezükbe venni az irányítást.
- Mindenki pálcát elő - osztottam ki a parancsokat, félresöpörve a hátborzongató érzést, hogy képzett aurorkollégák helyett rettegő gyerekeket, az ártalmatlan sógornőmet és Rhiannont kellett utasítgatnom. - Amint jelzek, mindenki küldjön Finite Incantatemet erre a szarra, világos?
Gondolatban visszaszámoltam.
Öt.
Négy.
Három.
Kettő.
Egy.
Az első lángszörnyeteg elérte a rózsaszín teaház épületét.
- Most! Finite Incantatem!







Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down



Lux in tenebris - 1. csoport Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 2 oldal
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: