Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Mathias Leynaud-Sartre

Mathias Leynaud-Sartre


Akadémista

Mathias Leynaud-Sartre Tenor

Lakhely :

Roxfort / Nizza

Elõtörténet :

Matthy


Playby :

Gino Pasqualini


24


Mathias Leynaud-Sartre Empty
Mathias Leynaud-Sartre
Vas. Feb. 28, 2021 12:17 pm

Mathias Leynaud-Sartre

Math, Matty, Thi, Ash



"I can do this all day. Back it up, back it up!"



Nem: Férfiú

Kor: 16 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: Nizza; Franciaország

Iskola/ház: Beauxbatons / Roxfort (Griffendél)

Munka: Cserediák

Családi állapot: persze, hogyne

Patrónus: Coracopsis

Pálca: Mogyorófa; sárkányszívizomhúr; 11 hüvelyk



Amit szeretnek bennem

Bármire kapható vagyok, talán ezt szeretik bennem. De tényleg. Ha bulizni akarsz, csak hívj; ha inni akarsz, akkor is hívj; ha új füstöt akarsz kipróbálni, hívj. Közvetlen, beszédes és barátságos alak vagyok, mindenkivel próbálok szót érteni. Legfeljebb, ha nem sikerül, akkor előkerül a piásüveg és már ered is meg mindenkinek a nyelve. Aztán, hogy azokból mi sül ki, az titok. Végtelenül jó arc tudok lenni, aki mást mond, az hazudik vagy nem találkozott még velem. Aranyvérű, arisztokrata francia létem ellenére tökre imádom a muglikat. Már mint inkább csak azt, amilyen partikat rendeznek. Sokan emiatt is szeretnek, hiszen tudjuk nagyon jól, hogy az ilyen családok sarjait nem mindig nézik jól szemmel, mert majd biztos jövök itt a vérmániával. Maximum eret vágok, ha vért kívánok. Nem, nem az enyémet…


Ami zavar bennem másokat

S talán ezt utálják is bennem a legjobban. A szüleim biztosan, hiszen ők azt akarják, hogy vessem meg a sárvérűeket meg a muglikat. Én persze nem teszem meg, hiszen minek? A lázadásomat sem bírják sokan, mert ha valami nem tetszik, annak hangot adok. No persze, mikor el kell játszani a sznob farkat, akkor minden olyan ismeretségemet előszeretettel hagyok figyelmem kívül, aki nem tiszta vérű mágus. Ez a kétszínűség áldás, de egyben átok is, de hogy meddig fogom ezt a kettős életet játszani, azt nem tudom. S ez zavar, hogy még nem tudtam ezt levetkőzni…


Életem története

– Ash, ugye tudod, hogy apa kiherél ezért? –Drága Öcsém intő szavai voltak az utolsók, amit hallottam szemeim lecsukódása előtt. Az esti buli annyira baszó volt, hogy teljesen szétcsaptam magam. Még az volt a szerencsém, hogy Matt, az öcsém is velem volt, különben nem kerültem volna haza egy darabban. Cipeltem magammal minden alkalommal, hiszen meg kellett neki mutatom azt a világot, amit az őseink nem szerettek. Tipikus aranyvérű banda volt mindegyik egytől-egyig, de szokták mondani, hogy jobb családokban is van selejt. Na, ebben én voltam az és az öcsémet is szerettem volna selejtté tenni. Őt sokkal könnyebb volt átformálnom, mint bármelyik másik aranyvérű kölyköt. Na meg ahogy láttam rajta, élvezte is.
– Tehet egy szívességet, meg is csókolhatja őket. Úgy is lelépünk, fel sem tűnik majd neki. –Az utolsó párizsi buli volt a nyáron a mostani. Egy hét múlva kezdődött az iskola mind a kettőnk számára, csupán az volt a különbség, hogy az idei tanévet, a Roxfortban kezdjük majd meg. Mikre nem jó ez a cserediák program.
– Ajj Ash.. –Már nem hallottam kuncogó hangját és csóváló fejét se láthattam. Az álom elnyomott. Annyit éreztem, hogy befeküdt mellém az ágyba. Imádtam vele aludni, na.

Sok mindent hallottam már a Roxfortról, és itt volt az ideje annak, hogy magam is megtapasztaljam a falak rejtélyeit. Tudtam, hogy mit akarok felfedezni… vagyis inkább, hogy kit akartam megtalálni. Igen, látni akartam Őt is, hiszen a nyár egyik bulija egész jól sikerült és nagyon is jó társaság volt a számomra a másik. Pár dolgot ki tudtam deríteni róla, de mielőtt elmondhattam volna azt, hogy egy suliba járunk szeptembertől, hűlt helye volt. Ökölbe is szorult miatta a kezem, ahányszor csak rá gondoltam. Ha összefutok vele, azt nem fogja megúszni szárazon. Ohh, de nem ám. Úgy belebaszom a tóba, hogy egy életre megjegyzi, hogy velem nem kekeckedhet. Elcsábít, aztán meg otthagy. Mondjuk a bulik már csak ilyenek voltak: általában a mosdók szolgáltatták az egy patronos dolgokat, úgy hogy nem is értettem magam, miért bosszankodtam ezen. Vagyis de… benne volt valami, ami megragadott. Ohh bassza meg és baszd is meg magad Mulciber! Veled sokkal jobb volt, mint bárki mással. Már csak azért is, mert nem a szutykos mosdó volt a színtér, hanem egy egész pofás kis szoba. Másabb voltál, mint a többi egytöltényes kaland. Csak találjalak meg…

– Hé Matt, jól vagy? –Aggódó tekintetem végigkúszott a másik arcán.
– Persze, úgy nézek ki? Csak kedvem támadt bemosni magamnak… –morrant rám nem túl kedvesen. Láttam a monokliját, meg hogy fogja a vérző orrát, de tudhatta volna, hogy mélyebb értelemben kérdeztem rá. Azt már meg sem mertem kérdezni, hogy mi történt pontosan, de az bosszantott, hogy már itt is talált magának ellenséget. Nekem meg nem kellett több: már pattantam is fel a fotelból, és indultam is a nyomorékok megkeresésére. Ismertem az öcsémet, tudtam jól, hogy nem hagyta magát, ezért a gyengélkedőt kezdtem el keresni. A parancsoló tekintetem és számon kérő hangnemem meg is rémisztette szegény kölyköt, akitől megkérdeztem az irányt. Majd kiengesztelem a segítségéért. Átszeltem a folyosókat, és láss csodát kit láttam meg, mikor befordultam az egyik sarkon:
– MULCIBER!!!!! –Förmedtem is rá azonnal, és már indultam is meg felé fenyegető léptekkel.


Ha tükörbe nézek

”Ohh, milyen dögös francia!”
Megkaptam én ezt már nagyon sokszor szemtől-szemben is, meg a hátam mögött is súgtak már össze emberek. Olyankor mindig önelégült vigyor terült el a képemen, mert mi tagadás: ha egyszer jól nézek ki, legyen már mire verni legyek már büszke magamra. A csodás gének ugyebár, amik adták az igézően szép szemeimet, amik sokszor tűnnek sötétnek vagy szürkének. Barna hajam tűnik inkább kócosnak, sem mint kinyaltnak, de persze mikor megkövetelik, akkor rendbe szedem azt is. Ahogyan a ruházatomat is. Kitudok úgy nézni, mint egy sznob fasz, azzal a pingvin kosztümmel, meg egyéb nyalánkságokkal. Én persze a laza, divatosabb mugli öltözeteket preferálom, ez is inkább a lázadásom része. Ha végig nézel rajtam képzelj el ruha nélkül láthatod, hogy izomzatból nem szenvedek hiányt. Ezt a sportolásnak köszönhetem. Ha pedig figyelmes vagy, és végig csorgattad már a nyálad, akkor kiszúrhatsz egy tetoválást is a jobb oldalamon. Hogy pontosan mi az: gyere is fedezd fel személyesen. Cool


Családom

Édesapám
Timothée Leynaud – gyűlölöm. Szerintem ez a szó, mindent elmondott a kettőnk kapcsolatáról. Tipikus aranyvérmániás és annak akar nevelni engem is… kisebb sikerrel. A munkája miatt alig látom, de ez így is van rendjén. Sokkal nyugodtabb az életem, mikor nincs a szemeim előtt. Emiatt sosem alakult ki közöttünk az apa-fia kapcsolat, de persze, mikor kell, igyekszem nem végig égetni a munkatársai előtt. Vagy nem.


Édesanyám
Lucia Leynaud-Sartre – semleges. Ő is a tipikus aranyvérmániás, aki nem érti, hol siklott félre a nevelésem. Talán a sok erőszakos monológ miatt, de ezt nem tudja elképzelni. Néha azért tudunk szót érteni és már kezdi rám hagyni a dolgokat, miszerint irányítsam saját magam az életem (nem, mintha nem azt csinálnám). Kicsit jobb a kapcsolatunk, mint apámmal, de azért túlzásokba itt sem esünk. Minek azt.


Testvéreim
Mattheo Leynaud-Sartre – öcskös. Az első és szerencsére az utolsó testvérem is. Bőven elegen vagyunk ahhoz, hogy vigyük tovább a családi nevet. Mondjuk te csak azért vagy, mert apáék azt hiszik, hogy benned van még remény vérmániást nevelni, csak azt nem tudják, hogy én ezt gátolom. Mindig vittelek magammal bulizni és előszeretettel „mosom” az agyad és nevellek a saját formámra, szóval imádom a hülye fejed. Tökéletesen jó kapcsolatot ápolunk.


Apróságok

Amortentia
Szőlő, Whiskey, cigifüst, sajt, sós tenger


Mumus
Egy baszott nagy piásüveg, ami agyonnyomni készül…


Edevis tükre
Egy olyan tál, amiben mindenféle sajt van és mellette egy pezsgőspohár, a világ legfinomabb pezsgőjével. És természetesen ezek soha nem fogynak el.


Hobbim
Buli, buli, buli és még több buli.
Kivéve, amikor nem. Ha nincs buli, akkor előszeretettel imádok mezítláb sétálni a tengerparton és érezni a homokszemek csiklandozását. Amennyiben ezt sem tehetem meg, egy eldugott helyen szoktam olvasni, vagy új varázslatokat gyakorolni. Vagy amit kevesen tudnak: szeretem nyomogatni a zongora billentyűit vagy éppenséggel hegedülni. De ezek olyan titkok, amiket, ha felfed az illető, vérrel fizet.


Elveim
Az életem túl rövid ahhoz, hogy ne partizzam végig; Soha nem mutasd magad gyengének, mert kihasználják.


Amit sosem tennék meg
Egy partit sem hagynék ki, amiről tudomást szereztem. Nem játszanék egy hangszeren sem közönség előtt.


Ami zavar
Szeretnék leszokni a cigiről, de valahogy képtelen vagyok rá.


Ami a legfontosabb az életemben
Mulciber A cigisdobozom, meg az öngyújtóm.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Mások véleménye.


Amire büszke vagyok
Megittam egy üveg whiskey húzóra és még életben vagyok. Kevesebb, mint fél óra alatt megtanultam egy bonyolultnak mondható zongora darabot.


Ha valamit megváltoztathatnék
Nemet mondanék a cigire.


Így képzelem a jövõmet
Életben.


Egyéb
Csak a fekete Dunhill.



Gino Pasqualini


Vissza az elejére Go down
Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

Mathias Leynaud-Sartre Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


Mathias Leynaud-Sartre Empty
Gilbert Ollivander
Szer. Márc. 03, 2021 12:04 pm


Kedves Mathias!

Nem egyszerű a mai haladó(bb) szellemű, rohanó világban egy tradicionális aranyvérű családba születni, ahol az elvárások ritkán találkoznak a gyerekek vágyaival. Nem csoda, hogy próbálsz kitörni ezek közül a szűk keretek közül, bár nem lesz egyszerű dolgod, ha valóban a saját utadat akarod járni. Mindenképp jót tesz, ha távol a szüleidtől kicsit angol levegőt is szívhatsz - meg dohányfüstöt persze, már amennyiben nem határozod el ennél komolyabban a leszokást, de nyilván nem ítélkezünk -, különösen valakinek a társaságában... Igazán izgalmasnak ígérkezik egy francia aranyvérű és egy Mulciber kapcsolata, én biztosan olvasni foglak titeket Very Happy
Várnak a bulik és Lennie, szóval nem is tartalak fel tovább, futás foglalózni!





I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: