Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

rethinking life choices | Wilhelm.

Wilhelm E. Harstad


Akadémista

rethinking life choices | Wilhelm. Ezgif-com-crop-3

Lakhely :

Manchester

Elõtörténet :

rethinking life choices | Wilhelm. 73994097017359fc7bb0b2510188c179d59690c2
rethinking life choices

Multik :

✓ kiskacsa

Playby :

Nicholas Galitzine


8


rethinking life choices | Wilhelm. Empty
Wilhelm E. Harstad
Csüt. Okt. 26, 2023 11:47 pm

Wilhelm Eyre Harstad

AKA classic_atheris, AKA Atheris



"Common sense is not so common."



Nem: férfi

Kor: 20 év

Vér: félvér

Születési hely: Harstad-kúria, Castle Combe, UK

Iskola/ház: Roxfort » Mardekár (végzett)
Docendo Discimus » Politikatudományi Intézet (végzett) » Idegennyelvi intézet (folyamatban)

Munka: akadémista

Családi állapot: nem szolgálja az érdekeimet

Patrónus: sárga bőröndhal

Pálca: galagonya, főnixtoll mag, 11 hüvelyk, nagyon merev






i want luck, i want love

Szép jó estét, Atheris Family! Remélem jól vagytok! Tudom, tudom, mára Apex stream-et ígértem, viszont a srácok jelezték, hogy egy órát csúszni fognak, úgyhogy gondoltam addig elbeszélgethetnénk egy kicsit - közben pedig egy random személyiségtesztet fogok kitölteni, amit ti küldtetek be nekem. Kezdjük is el!


SZEMÉLYISÉGTESZT

Instrukciók:

-Ez a teszt 120 különböző állításból áll. Nincs időlimit.
-Kérünk, hogy minden állításra jelöld be a válaszod.
-Próbáld meg a lehető legkevesebbszer választani a "semleges" opciót, hogy tisztább eredményt kaphass a teszt végén.
-Válaszaid az aktuális és őszinte álláspontodat tükrözzék.

Az alábbi tesztben különböző állításokat fogsz találni, mellettük pedig egy 5 értékből álló skálát. A skála értékei a következőképp fognak alakulni, balról jobbra: -- egyáltalán nem értek egyet, - nem értek egyet, -/+ semleges, + egyetértek, ++ teljes mértékben egyetértek.
A feladatod, hogy minden állítás mellett bejelöld, hogy a fent említettek közül melyik igaz rád. Ha az aktuális oldal összes állítására válaszoltál, a "Következő" gomb megnyomásával tudsz továbblépni!

Húha, ez izginek hangzik!


1. Sokat aggodalmaskodok. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Nem értek egyet. Nem gondolom, hogy sokat aggódnék... Szeretek sodródni az árral, a spontaneitás se ijeszt meg, sőt! Anno a suliban sem aggódtam a jegyeim miatt sose. Ti hogy vagytok ezzel, srácok? Sokat aggódtok, vagy lazábbak vagytok? Írjátok le a chatben!

2. Könnyen barátkozom. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Ez határozottan igaz rám, különben nem büszkélkedhetnék azzal, hogy az Atheris Family elérte a hatszázezer főt! Egyébként köszönök minden feliratkozást, skacok, fantasztikusak vagytok!

3. Nagyon élénk a képzelőerőm. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Még szép! Néha akkora baromságok jutnak eszembe, hogy még Lewis Carroll is megirigyelné! Huh? Hogy ki Lewis Carroll? Ugyan már, hát ő írta az eredeti "Alice Csodaországban" könyvet! Ó, bananabop55, köszi a feliratkozást!

4. Megbízom másokban. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Semleges. A bizalom elég érdekes kérdés, talán ha a teszt pontosítana rajta könnyebb lenne válaszolnom... Úgy vagyok vele, hogy ameddig igazán meg nem ismerünk valakit, a bizalmatlanság teljes mértékben normális dolog. Utána meg úgyis tudni fogjuk, hogy megbízható-e a személy vagy sem.

5. Minden feladatot sikeresen teljesítek. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Egyetértek. Bízom a képességeimben, eddig nem sokszor buktam el bármiben is... Jó, nem vagyok tökéletes, ezt ti is tudjátok. De ha valamire megkérnek, abba belefektetem az energiát és megcsinálom rendesen! Hmm? "Ha egy face reveal-t kérek tőled, azt is vállalod?" - Hahaha, nem. Csalódást kell okoznom, little_unicorn23, egyelőre nem tervezek face reveal videót csinálni. baby.bunny, köszi a tokent! Nagyra értékelem.

6. Könnyen felidegesítem magam. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Eh, egyáltalán nem értek egyet. Még a legidegesítőbb játékok sem tudnak kifogni rajtam, hahaha! Nálam szerintem nincs is chillesebb srác a gamerek közt!

7. Nagyon élvezem a nagyszabású bulikat és összejöveteleket.
---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Még szép! Nincs is jobb egy szombat esti őrült bulinál! Azt hallottam, hogy egyes európai országokban hajnali négy-ötig is eltarthatnak a bulik... Aki Európában lakik írja meg, hogy ez igaz-e! Megöl a kíváncsiság!

8. Úgy gondolom, hogy a művészet fontos. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Abszolúte! Igaz, hogy nem vagyok túlzottan művészi beállítottságú, ezért se nyomtam a legszélső válaszra, de ettől függetlenül szerintem baromi fontos dolog! A videojátékok is egyfajta művészetnek minősülnek, csak ezek teljesen interaktívak. A grafika, a sztori... Micsoda? "Melyik a kedvenc gamed?" Köszi a kérdést, hootytoot42, de nehéz lenne választani... Annyi fantasztikus játék létezik, hogy a bőség zavarában már azt se tudom, melyiket próbáljam ki először! De ha mindenképpen válaszolnom kell... Alice: Madness Returns. Undi, félelmetes, szórakoztató! Ha szeretnétek, hogy legyen egy Alice gameplay stream, írjátok meg Discordon!

9. Néha a saját céljaim elérésének érdekében félrevezetek másokat.. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Hogy mi?! Léteznek ilyen emberek? Srácok, jól jegyezzétek meg, a karma létező dolog és nagyon csúnyán ad vissza mindent, amit elkövettek mások ellen! Esküszöm! Egyszer szemét voltam a volt osztálytársammal és rossz válaszokat súgtam neki a teszt közben, aztán még aznap délután akkorát tanyáltam hazafele, hogy megzúztam a karomat! A karma valódi, és egy igazi kis köcsög, úgyhogy csak jót tegyetek vagy semmit!

10. Nem szeretem a rendetlenséget - szeretem tisztán tartani a környezetemet. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Semleges. Ne kövezzetek meg érte, de bármennyire is élvezem a tisztaságot, hajlamos vagyok elfeledkezni a rendrakásról. Bár most egész szépen néz ki a szobám, de vannak napok, amikor az egyik üres székemre halmozom az összes pulcsimat - tudjátok, mert egyszer már volt rajtam, így ahhoz nem elég tiszta, hogy a szekrénybe visszategyem, viszont nem is elég koszos ahhoz, hogy a szennyesben landoljon. Marad a szék, haha!

Upsz, úgy látom a többiek is ideértek végre. Köszönöm a tesztet not_your_mum111 - imádom a usernevedet amúgy -,  a többit kitöltöm a stream után és beküldöm az eredményt a Discord szerverünkre!



sharing earphones on the bus

Na nézzük ezt a csodát... Komolyan, miért is csinálom ezt?

1. Sokat aggodalmaskodok. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Egyáltalán nem aggódom. Tisztában vagyok a képességeimmel és az értékeimmel; a siker kulcsa az alapos tervezés és említett terv követése lépésről lépésre. Ha minden meglepetéssel előzetesen számolunk és kizárjuk az összes problémát generáló faktort, nincs esély a bukásra.

2. Könnyen barátkozom. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Nincs időm ostoba baráti kapcsolatok ápolgatására, sem felesleges mosolygásokra vagy értelmetlen tivornyázásokra. A céljaim eléréséhez szövetségesekre van szükségem, ezek megszerzése pedig egyáltalán nem nehéz - elég bemutatnom a tudásomat és az alkalmasságomat.

3. Nagyon élénk a képzelőerőm. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Nem tagadom, ám nincs is miért - én vagyok a huszonegyedik század Da Vincije, egy igazi fenomén, géniusz a digitális bennszülöttek világában. Persze, hogy képzelőerőm határtalan!

4. Megbízom másokban. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Jó amerikai mondás: "Hell no." - A bizalom meggondolatlansághoz vezethet, a meggondolatlanság pedig hibákhoz, a kódnak azonban tökéletesnek kell lennie, különben az egész program szétesik.

5. Minden feladatot sikeresen teljesítek. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Természetesen. Ez nem is kérdés, még álmomban se lennék képes hibákat véteni - nem hiába dolgozom már a második diplomám megszerzésén húsz évesen. Már a feltételezés is sértő.

6. Könnyen felidegesítem magam. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Nos, egyáltalán nem. Túl magabiztos és felkészült vagyok ahhoz, hogy bármi is kifogjon rajtam. Mint azt az első kérdésnél mondtam is - azaz, elmebéli gondolatsíkomon megfogalmaztam -, egy akkurátus terv kidolgozásával elkerülhető minden ballépés, s így a hiba vétésével járó ingerültség esélye is kizárható.

7. Nagyon élvezem a nagyszabású bulikat és összejöveteleket.
---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Az Akadémia... Nos, elmegy. A számomra ideális szintet nem üti meg, de célnak megfelelő, az oktatás átlagon felüli erősségű, s némi extra energia befektetésével az itt szerzett tudás hasznosítható is. Ám a diákok... Egy csordányi teszetosza, félcédulás, ütődött birka. S hogy én ezekkel közösködjek? Határozottan, s visszavonhatatlanul ki van csukva. Ráadásul az alkoholfogyasztás hosszútávú mellékhatása lehet a májbetegség, valamint az ideg- és agykárosodás, márpedig én törekszem a minél egészségesebb, és minél hosszabb ideig tartó életre.

8. Úgy gondolom, hogy a művészet fontos. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Korábbi válaszaim alapján talán meglepő lehet, de véleményem a színtiszta egyetértés: a művészetek fontosságát sosem kérdőjelezném meg. Hiszen az aktuális művészet egyfajta tükröt mutat társadalmunk mentális egészségéről, érzelmi intelligenciájáról, gondolkodásmódjáról, s mindenek felett minden individuális személy világnézetéről. Ahhoz, hogy megértsük egymást, s annak megfelelően hozzunk döntéseket, szükségünk van a művészetekre. De be kell vallanom: én magam egy szót sem értek belőle. Azaz értem, de a várt érzést nem képes kiváltani belőlem. Mert hát... Abban sem vagyok biztos, hogy érzek-e egyáltalán.

9. Néha a saját céljaim elérésének érdekében félrevezetek másokat.. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Előfordul. Nem kívánok rosszat még a legfrusztrálóbb személynek sem a Földön, ám ha a kőkemény betonra kell taszítanom őt, s még át is kell taposnom rajta az általam képzelt jövőképhez vezető úton, nos megteszem, s ha szükséges, még vissza is fordulok, hogy belerúgjak egyet az illetőbe. De aggodalomra semmi ok; az efféle drasztikus vágyaimat többnyire a virtuális kozmosz síkján élem ki. A valóságban tudásom, s túlteljesítő elmém éppen megfelelő eszközöknek bizonyulnak az előrelépéshez.

10. Nem szeretem a rendetlenséget - szeretem tisztán tartani a környezetemet. ---> ()-- ()- ()-/+ ()+ ()++

Annak idején egész Castle Combe-ban talán az én szobám volt a legfényesebb, legtisztább, s legrendezettebb helyiség; ennek egyszerű oka az, hogy sosem engedtem be oda a házvezetőnőt, s annak kelekótya szobalányait. A takarítást én magam végeztem el, mert ugyan a tisztaságmánia távol állt tőlem, s a mai napig ellenzem az efféle mérgező habitusokat, mégis úgy gondolom: a rend a lelke mindennek. A jó tervezés része a rendezettség. Ha minden holmimnak megvan a maga helye, s be is tartom a kialakított rendszert, tevékenységem gyorsaságát meg tudom növelni legalább húsz százalékkal.

Ez a teszt felesleges időpocsékolás volt, belátom, de... Hmm. Talán mégis szórakoztató volt.

Nem... Ez volt a lehető legrosszabb dolog, amire tizenöt percet és harminckét másodpercet elpazarolhattam az életemből. Ha valamelyik feliratkozóm el mer küldeni még egy ilyet, törlöm a Discord szerveremet.


and wake up next to you in Glasgow

venting101 - 07/07/2015 13:35:13

Hali! Megint én!
Ma van a születésnapom. Igen. Másnak talán éppen ez a kedvenc napja az egész évben, hiszen mindenki körbeveszi és ünnepli a létezését, ajándékokat kap meg hatalmas tortát gyertyákkal, de - - - tudtátok, hogy a középkori Németországból indult ki a születésnapi torta hagyománya? - - - én nem tudom, mit gondoljak erről a napról. Itt volt Alfhild nénikém, Gustav bácsikám, meg két lány akiknek a nevét nem jegyeztem meg, mert nem igazán érdekelt - - - egyenesen Norvégiából… Körbeültek, tapsoltak meg rettentően hamisan énekelték azt a mugli dalt… Az egyiküktől egy Nimbus seprűt kaptam, a másikuktól pedig egy nagy csomag csokibékát, amit aztán az idegesítő Alfhild néni lányai elloptak tőlem; ostoba, ostoba ajándékok ezek. Egyiknek sem veszem hasznát… De legalább a diabéteszt megúsztam így, hogy az a két dinka, miniatürizált tehén megette az összes békás csokit - - - viszont bosszút fogok állni! Majd meglátjuk mit szólnak, amikor döglött patkányt találnak a reggeli szendvicsükben. Gustav bácsi szerint meg kellene ismernem egy új szót: individualizmus.


venting101 - 01/08/2015 16:12:55

Helló mindenkinek!
Ma elutaztunk Londonba, hogy bevásároljunk a következő tanévre. Nem akarok visszamenni a Roxfortba! Ott nincs se wifi, se elektronika, nem tudok játszani… Nem tudok csinálni semmit sem! Unalmas az egész, ráadásul mindenki hülyének néz, amikor előre megadom a választ egy kérdésre… De olyan buta kérdéseket tesznek fel, nem értem, hogy miért ilyen lassú mindenki más felfogása! Talán nem is velem van a baj, hanem velük. Apa tanított nekem ma egy új szót: tolerancia.


venting101 - 22/12/2015 15:58:20

Hurrá! Végre itthon!
Már nagyon vártam a téli szünetet. Rémálom ez az iskola, egyenesen utálom! Az igazgatónő beszélni akar apámmal, nem tudom mi lehet neki ennyire fontos, de… Nincsenek rossz eredményeim, úgyhogy tuti nem erről van szó! Egyébként ma egy új szót tanultam: adekvát. A szó adekvát használatát még gyakorolnom kell.


venting101 - 25/12/2015 09:01:49

Karácsony! Yay..?
Az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban szokássá vált, hogy Karácsony reggelén bontjuk ki az ajándékokat. Jönnek ezzel a hülye mesével, hogy December 24-én éjszaka a Mikulás bemászik a kéményen - - - lehetetlenség, hogy az a kövér zaba-masina befér rajta - - - és elhelyezi az ajándékokat a fa alatt, megtölti a kiakasztott zoknikat és megeszi a számára kikészített kekszet, aztán leöblíti tejjel vagy mi. Na most, szerintem ez baromság, ugyanis a Mikulás csak egy kitaláció. Ráadásul még a varázslók körében is lehetetlen feladat lenne egyetlen személynek egyetlen éjszaka alatt kihelyezni minden ajándékot minden háztartásban minden karácsonyfa alá, még úgy is, hogyha csak az egymáshoz közel álló időzónákban kell ezt megtennie. Egyszerűen ennek így nincsen értelme. Azt könnyebben el tudom képzelni, hogy ez a bizonyos Mikulás rendelkezik ötmillió jól betanított bagollyal, és egész éjszaka rabszolga munkát végeztet velük, hogy minden házba eljussanak az ajándékok. Ez viszont állatkínzásnak minősül! Tehát a Mikulás egy gonosz szörnyeteg, azt pedig kimondottan inkorrektnek tartom, hogy még ezért meg is jutalmazzuk őt édességgel! Egy ide tökéletesen kapcsolódó új szót fedeztem fel ma: svindler.


venting101 - 01/01/2016 00:02:06

Boldog új évet! Vagy inkább lencsefőzeléket mindenkinek!
Édesapám úgy döntött, hogy Újév alkalmából magyar és olasz hagyomány szerint lencsefőzeléket fogunk enni. Állítólag ez a bőséget szimbolizálja, szerintem meg csak a megnövekedett bélgáz termeléshez járul hozzá, ám azt kell mondjam, egy kis ecettel és disznóhússal egészen elviselhető ez az étel. Sőt, kellemesen sós-savanyú, ha megfelelő arányban adagoljuk hozzá az ecetet. Nemrég láttam egy mugli műsort a tévében, ahol az Újév közeledtével éppen ezt a trutyit készítették el, színre, állagra, s kinézetre tökéletesen imitált egy friss emberi hányást, de saját tapasztalatból állíthatom, hogy kifogástalan recept Január elsejének köszöntésére. Csak tudnám, hogy hol van az a bizonyos pénz, amit ígérnek érte?! Egy újabb szót tanultam: honorárium.


venting101 - 20/06/2016 19:43:00

Évugrás!
Egy képzett pszichomágus, s jó néhány roxforti tanár megerősítésével arra jutottunk, hogy intelligenciám meghaladja az átlagos szintet. Azt állítják, hogy ezért unatkoztam az órákon, ezért tudtam megválaszolni a legnehezebb kérdéseket is, és ezért tanultam meg az egész éves tananyagot minden tárgyból, mindössze néhány hét leforgása alatt. Igaz, a tanulás a hobbim, így számítógép és telefon hiányában minden Roxfortban töltött estém tankönyvek bújásával telt, a délutánok pedig a könyvtárban. Az igazgatónőnek több győzködésre volt szüksége, számos teszten és újabb felesleges kérdéssorozaton kellett átesnem, mire elismerte: nekem nem a harmadik évfolyamban kellene kezdenem a következő tanévet. Kihívás elfogadva! Ki tudja, talán jövőre ismét évet ugorhatok, ha eleget hajtok érte! Óh, és tanultam egy új szót: kompetencia.


venting101 - 30/08/2019 20:55:11

Mugli technológia az Akadémián.
Igen, nos… Felnőttem. És szükségleteim vannak, azok kielégítésének érdekében pedig beszereltem egy magas teljesítményű számítógépet, három képernyővel, creamy hang-effektusú billentyűzettel és egy csodás, ismétlem csodás gamer egérrel. Természetesen furcsa tekintetek sokaságát kaptam lakótársaimtól, nemcsak eszközeim, de korom végett is, ám ők túlságosan primitívek ahhoz, hogy megértsék a modern mugli technológia értékeit, s jelentőségét, eszem fejlettségéről nem is beszélve. Talán ők megelégednek az ostoba köpkő játékukkal, meg a labdák dobálásával seprű lovaglás közben, de én az elmémet mozgatom, s kizárólag annak mozgásával fogok elérni valódi, értékes eredményeket a jövőben. Edzésben tartom magam, igen, hiszen az egészség számomra esszenciális tényező a hosszú élethez, ám agyam is egy hatalmas izomtömeg, minek éppen ugyanannyi stimulálásra van szüksége, mint testem bármely más pontjának. A pszichomágusom szerint jót tenne nekem az internetes szocializálódás - - - mert ott nem lenne zavaró tényező az alexithymia. Régi szó, új értelem: stream.


venting101 - 13/10/2019 22:28:20

Alteregó?
Miután azon az augusztusi napon a “stream” szó kutatásával eltöltöttem körülbelül hat órát és negyvenhárom percet, rájöttem: nem csak patakot jelent, hanem egy bizonyos internetes tevékenységet is; egy adatfolyamot, mely során egy személy információt - - - legfőképpen videó és hanganyag formájában - - - továbbít a világhálón keresztül. Csodálatos, csodálatos módja ez a kommunikációnak, s a mai nap folyamán úgy döntöttem, próbát teszek… Az anonimitás érdekében választottam magamnak egy álnevet, afféle “művésznevet” vagy modern mugli felfogással “user nevet”, amin mások szólíthatnak - s kedvenc kígyófajtám, a bozótvipera latin megnevezéséből eredően létrehoztam Atheris-t, az amerikai származású, karizmatikus és joviális személyiségű streamert. És most, alig néhány percen belül meg fogom tapasztalni, hogy milyen érzés névtelen, s arctalan személyekkel beszélgetni, chatelni… Szívem érdekes ritmusban ver, talán el kellene mennem vele egy medimágushoz. Új szó: kardiológia.


venting101 - 11/04/2023 03:33:33

Puskapor, pénzcsörgés és fekete zászlók.
Rossz hírrel érkezett egy bagoly tegnap este. Elmém mintha képtelen volna a releváns reakció produkálására, immúnis a sok sírásra, a hullajtott könnyek látványára, pedig láttam belőle sokat, s még többet. A szobalányok, a házvezetőnő, az inas, a kertész, s még a pszichomágus is mellkasára szorított kézzel itatta az egereket, s nem tudtam, mi az a zsibbadó érzés, mi bordáimat feszegette, fejem nehéz volt és bizsergő, most pedig a semmi ürességében lebegek - - - azt hiszem ez volna a megfelelő kifejezés. Holnap tartjuk meg a búcsúztatót, a testet hamvasztjuk, hogy a mugli lőfegyver töltényének nyoma ne csúfítsa őt a túlvilágon. Új szó: maliciózus.


venting101 - 13/04/2023 12:00:27

Hangzavar. Családi összetartás és megértés hiányában menekülési kísérlet. Meg fogok őrülni!
Mindenki életében van egy irritációt kiváltó rokon, azt hallottam, nos ez valóban igaz, s most már saját bőrömön is tapasztalhattam azt a gerinc mentén végigszaladó hideg bizsergést, mi akkor jelentkezett, amikor először, majd másodszor, s végül harmadszor is beszélgetésbe kellett elegyednem Lyra-val, az állítólagos féltestvéremmel. Nem hiszek kettőnk rokoni összeköttetésében, mert már az elképzelés is gyomorforgató érzetet kelt bennem, hogy mi ketten egyazon anyán osztozunk… Képtelenség, hogy ő és én hasonlítsunk, mert nem hasonlítunk, s nem is akarok vele egy mondatban szerepelni semmiféle kontextusban. Kizárt dolog, s nem kívánok ezen változtatni. Megkíséreltem elhagyni az otromba házat, mit ők otthonuknak mernek hívni, a rendetlenséget és rozoga padlóléceket, mik lehetetlenné teszik az ottani életet - - - vissza kívánok utazni Castle Combe kellemes falujába, mert ott van a helyem a Harstad-kúria márványos termeiben, a mesébe illő nagyságú franciaágyam kényelmében, a luxusban, drága teák körében, mert ez… Ez a zsivaly, ez a zsúfoltság és ez a város… Ha nem lenne lehetőségem kollégiumban lakni a tanév alatt, inkább egy híd alá költöztetném magam. Új szó: kakofónia.


venting101 - 04/09/2023 17:39:10

Félnótás, irritáló, kretén.
Idegen nyelvek - - - csodálatos irányzat, megannyi lehetőségnek tárháza, s a külpolitikához elhanyagolhatatlan részlet. Való igaz, a közös nyelv az angol, mert egyszerű, szinte már ostoba, s szabályai könnyen megjegyezhetőek, ráadásul ötven százalékos tudással is perfektül megérthetik egymást az emberek, azonban: az igazán sikeres és meggondolt politikus felkészül más országok nyelveire is, hiszen a logikus lépés egy új szövetség megkötésénél az, ha kimutatjuk tiszteletünket a másik fél kultúrája felé. S mi volna tökéletesebb eszköz erre, ha nem a nyelv? Nos, nem tagadom, határozott célommá vált elsajátítani minél többet, minél különlegesebbeket, s minél hasznosabbakat, hiszen ezen tudással feltörekedhetek a legnagyobbak közé, s azt hiszem, továbbra is ez volna a célom… Ám a zavaró tényező, mi ma reggel az előadóterem padsorai közt utamba került, meg fogja nehezíteni a dolgomat. Mert engem választott, az én társaságomat, az én drága időmet, mit most pazarolhat mindennapos jelenlétével, s nem, nem elég, hogy az órákra fordított figyelmemet megszakítja, még magányomban töltött tanulási folyamatomat is meg kívánja zavarni - - - mert a lakótársam lett, talán az egyetlen, mivel a másik szoba még mindig üresen áll. De nem hagyhatom, hogy tönkretegye az esélyeimet, nem lehet! Némító átkot fogok szórni rá, megesküszöm Milétoszi Thalész összes kutatómunkájára, hogy meg fogom tenni! Új szó: unikális.


some days i'll laugh, one day i cry

Atheris:

Alteregóm tökéletes ellentétét képzi önmagamnak, s ha valaha kamera előtt meg kívánna mutatkozni, elképzelésem szerint a fekete színt választaná öltözetéhez, hiszen ez semlegessé, felismerhetetlenné tenné őt, sötétté és rejtélyessé; utóbbiban hasonlítunk, hiszen mindenki számára rejtély vagyok. Egy rejtvény, mit maga Sherlock Holmes se volna képes megfejteni, bármennyire is próbálkozna. S ha már kamera elé állna, arcát maszk fedné, fehér, vagy sötétszürke akár házi kedvencének pikkelyes bőre - minek létezéséről követői nem tudnak egyébként -, s talán ez is pikkelyes volna, szemeinek pedig vékony, mandula alakú vágás biztosítaná a látási lehetőséget. Szemhéjait fekete festékkel fedné be, hogy még halovány esélyt se adhasson nézőinek az arca felismerésére. Talán kontaktlencsét is hordana, hogy íriszei világoskéknek tűnjenek, szőke haját pedig kapucni alá rejtené, s csak néhány tincs látszana ki néha. De ez csak a képzelet szüleménye, egy angol fiú amerikai származású kitalált karaktere, egy ember nagyságú maszk, vagy gamer kifejezéssel élve egy skin, amit magára ölt, hogy senki se tudja meg, ki is ő valójában. S amíg nem kerül sor a kamerák megjelenésére, nos, a feliratkozóknak meg kell elégedniük csilingelő hangjával, kedves szavaival és pozitív kisugárzásával.


Wilhelm:

A csúf valóság, habár nem ítélkezhetek saját külső adottságaim felett, hiszen ez a genetika műve s nem saját hibámból jött létre, mégis, Atheris vonzó személyiségjegyei mellett én eltörpülök egészen, s korántsem vagyok olyan laza felfogású, amit öltözetem és megjelenésem is tükröz; mert mint mondtam, mi szöges ellentétei vagyunk egymásnak. Szekrényem egyik felében a “nyilvánosságban való megjelenésre alkalmas” ruhadarabjaimat tartom, ezek többsége ing, nyakkendő és öltöny, s az ezekhez esztétikailag megfelelő öltönynadrágok, színviláguk - az ingek kivételével - kifullad a fekete, szürke és kék finom árnyalataiban. A szekrény mellett egyébként található egy komód is, ennek fiókjaiban a hasonló színekben akkumulált zoknik és alsóneműk tömegei találhatók, valamint eggyel feljebb az elegáns karórák kisebb sorozata és nyakkendőláncok, nyakkendőtűk. A legalsó fiókban karkötők, fülbevalók és gyűrűk rejtőznek, mik a szekrényem másik felében található “erősen antiszociális napokra megőrzött” kollekcióval párosíthatók, mi többek közt túlméretezett kapucnis pulóverekből, sötét farmerekből és bő pólókból áll. Ezeknek színei azonosak a másik csoportosulással. Mind a kék, mind a fekete s szürke kedvelt árnyalat a politikai irányzatban dolgozó férfiak körében, többnyire mivel ezek letisztult, elegáns színek, komolyságot és határozottságot tükröznek. A vörösben túl sok volna a szexualitás, míg a neonzöld vagy a sárga a komolytalanság és a gyermeteg világnézet benyomását kelti. De ez csak néhány példa... Nem kívánok több szót pazarolni saját magam jellemzésére.


see my mum and father die

Édesapám
Thomas Jan Harstad » A Norvég Mágiaügyi Minisztérium hűséges politikusai közé tartozott, igencsak nagy sikernek örvendett munkájában és sokan szerették. Karizmatikus volt, jóképű és szenvedélyes - furcsa is volt számára, mikor egyetlen fiáról kiderült, hogy mindebből talán csak a szép arcvonásokat sikerült megörökölnie... Ennek ellenére szeretett, szárnyai alá vett és bevezetett a politika izgalmas világába, megtanított beszédet írni és előadni azt, segített amiben csak tudott... Aztán paff. Valaki a tárcájára pályázott, túlságosan is, s még csak el se tudtunk búcsúzni egymástól.


Édesanyám
Lara Dawson » Pszichiáter létére természetesen első dolga volt a költözésemet követően terapeutához küldeni. Nehezemre esik komolyan venni őt, sokszor érzem azt a furcsa, belső késztetést, hogy nemet mondjak mindenre, amit javasol vagy kér, s hogy épp az ellenkezőjét tegyem annak, amit elvár - amennyiben az a tanulmányaimra nem hat ki. Talán köze lehet ahhoz, hogy egészen mostanáig a kisujját sem mozdította, hogy találkozzon velem.


Testvéreim
@Lyra Dawson » Féltestvér, de már annak is túl sok. Szíves örömest lecserélném egy kiskutyára, ha tehetném, de sajna anyánk nem egyezett bele. Túl hangos, túl energetikus, nem ismeri a "személyes tér" fogalmát... Önuralom és baráti manipuláció gyakorlására azonban kiváló tesztalany.


but the sun will shine tomorrow

Amortentia
égetett akácfa, őszi avar, csípős téli levegő, sült gesztenye, radír, shea vaj


Mumus
» megbukni az akadémián bármiből, vagy rossz jegyet kapni - nem mintha ezért bárki is elfenekelne otthon

» egy nap arra ébredni, hogy már nem is olyan okos - sírva fakadnék... ami azt hiszem a szomorúságot jelzi

» Lyra szobája - az a hely tele lehet olyan dolgokkal, amik egyenesen a Pokol legmélyéről kerültek a világunkba

» kristálykrumplik - egyszerűen ijesztőek és kész!!


Edevis tükre
Sokadik diplomáját veszi át, s a nagy tudása miatt a világ összes politikusa hozzá fordul tanácsért... Nem pazarolja az idejét apró vágyálmokra.


Hobbim
» tanulás - igen, ez is lehet hobbi!
» hegedülés
» főzőműsorok, drag show-k nézegetése lefekvés előtt
» nyelvek tanulása - anyanyelvei: angol és norvég, beszélt nyelvek: spanyol, francia, japán (még csiszolgatja), swahili, arab és quechua (perui nyelvváltozat)
» random blog bejegyzések írása, amiket sosem tesz publikussá és csak a laptopján gyűjti őket egy "venting101" nevű mappába
» névtelenül és arctalanul vezet egy elég népszerű YouTube csatornát, aminek fő témája a videojáték és a streamelés - a terapeutámat hibáztassátok


Elveim
» "nincs szükségem mások segítségére"
» ha jó eredményeket akarsz, csináld meg a munkát te magad - egyedül!!
» "semmit nem bízok a véletlenre"
» egy party csak akkor jó, ha elhangzik legalább két Gaga szám - eredeti, nem feldolgozás vagy remix! na nem mintha annyit járnék bulizni...
» a konfliktus elkerülésének legjobb módja a kommunikáció és a szocializálódás teljes minimalizálása
» amennyiben az előbbi opció nem lehetséges, tartózkodjunk a kevésbé professzionális fogalmazásmódoktól, legyünk kimértek, direktek, hidegek és tiszteletteljesek


Amit sosem tennék meg
» sosem hagyná, hogy egy fontos munkát más végezzen el helyette - főleg, ha az a tanulmányaihoz köthető
» sosem adna lejjebb az életkörülményeiből - ugye, Lyra?
» soha, semmilyen körülmények közt nem árulná el senkinek, hogy ő Atheris
» sosem csinálna magából hülyét mások szórakoztatására - és amúgy sem.


Ami zavar
» rendetlenség
» igénytelen öltözet
» felesleges, jelentéktelen beszélgetések
» bonyolult érzések
» amikor tönkremegy az utolsó vonója is
» hiperaktív emberek
» Lyra


Ami a legfontosabb az életemben
» a tanulmányai és a karrierje
» Loki
» a tiszta megjelenése
» a YouTube csatornája
» tiszta elmeállapot, tiszta gondolatok, koncentráció


Ami a legkevésbé fontos számomra
» barátkozás
» sportok, tanítás utáni foglalkozások
» szociális események
» bármi, ami időpazarlásnak számít neki


Amire büszke vagyok
» hogy húsz évesen már a második diplomájára gyúr
» hogy még nem menekült világgá a jelenlegi körülmények ellenére
» hogy a hátrányos helyzete ellenére képes viszonylag teljes életet élni


Ha valamit megváltoztathatnék
megakadályozná az apja tragikus - és váratlan - eltávozását.


Így képzelem a jövõmet
annyira koncentrál a tanulásra, hogy már azt sem tudja, mit akar kezdeni vele...


Egyéb
Párszaszájú » Hat évesen fedezte fel képességét, amikor egy vízisikló beszökött a kúriába; a szobalányok menekülőre fogták, ő viszont illedelmesen kitessékelte a kis kígyót a bejárati ajtón.

Van egy fekete bozótviperája (atheris hispida) » Loki. Mérges kígyó, így sokan - okkal - tartanak is tőle, ám Wilhelm szoros barátságot ápol vele.

Fiatal zseni » Húsz évesen már a második diplomájára gyúr az Akadémián, IQ-ját 160 fölöttire saccolják.

Alexithymia » Mások (és saját) érzelmeinek felismerése/azonosítása nehezen megy neki, emiatt nem képes kapcsolatok kialakítására, és sokszor az emberek idegeire is megy ezzel. Egyelőre nem tartja ezt zavaró tényezőnek.

Stabil Angina » Főleg fizikai terhelés vagy erős érzelmi kitörés hatására lép fel nála, ilyenkor mellkasi fájdalmat tapasztal, ami alkalomadtán átterjedhet más területekre is.



Nicholas Galitzine


Vissza az elejére Go down
Admin


STAFF

rethinking life choices | Wilhelm. Tenor

Keresem :

◇◈ Canonok
és
Keresettek
és
Bárki más
◈◇

Playby :

◇◈ Faceless ◈◇


2489


rethinking life choices | Wilhelm. Empty
Admin
Kedd Nov. 14, 2023 11:44 pm
Kedves Wilhelm!


Minden karakter egyedi és megismételhetetlen – egyszerre színesíti és tágítja a megismert univerzumunkat, amelynek nem csupán része, hanem irányíthatója is lehet. Nyomot hagy, lehetőségeket teremt, kapcsolódási pontjai egyediek, ugyanakkor az oldalt átitató plotok fősodrát is eltérítheti, módosíthatja.
Örülünk, hogy megérkeztél közénk, reméljük, számodra éppen annyira lesz izgalmas építkezni, mint számunkra olvasni a folyamatot.
Mielőtt azonban a játéktérre engednénk, kérjük, ne hagyd ki a bürokratikus lépéseket, és foglalózz, ahol Cas esetében szükséges!

A legfontosabbakat az alábbi linkeken találod:

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: