Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

the boy who sought love, goodbye || yule byeon

Yule Byeon


Akadémista

the boy who sought love, goodbye || yule byeon 3835e98b1240a9b064869289ec1730d90e3e767b

Elõtörténet :

the boy who sought love, goodbye || yule byeon C770fc616c634b87b638bf91d52ce7a982cc46ec


Multik :

❖ kiskacsa

Playby :

Cha Eunwoo


46


the boy who sought love, goodbye || yule byeon Empty
Yule Byeon
Szomb. Feb. 25, 2023 4:23 pm

Yule Byeon

ha jót akarsz magadnak, ne...



"I take it to be true that pure thought can grasp the real, as the ancients had dreamed."



Nem: ijfúcska férfiúcska

Kor: 19 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: Seattle, Washington, USA

Iskola/ház: Ilvermorny (Horned Serpent) » Docendo Discimus (Bestiagondozó szak)

Munka: diák

Családi állapot: never ever ever

Patrónus: törpenyúl

Pálca: cseresznyefa, mohamanó szőr mag, 11 és fél hüvelyk, közepesen rugalmas



Tükör, mely a szívedet megnyitja

Mindig is aranyos kölyöknek találtalak. Láttam benned a fényt, a világ iránti végtelen kíváncsiságodat, a lelkesedésedet és a szeretet utáni vágyadat. Sokat meséltél nekem Newt Scamander munkásságáról, s arról, hogy mennyire szeretnél az ő útjára lépni, utazni és bestiákat kutatni. Annyit mosolyogtál, hogy azt hittem, téged semmi nem rendíthet meg. Még édesanyádat is képes voltál megnevettetni, pedig ő gyakran képviselte a szigorú, fegyelmező szerepet a családban.
Igaz, ahogy egyre csak telt az idő, mindez halványodni kezdett, mintha szép lassan kifordultál volna önmagadból. Próbáltam segíteni rajtad, de minden megváltozott. A lelkesedésed alább hagyott, kevesebbet mosolyogtál, s már nem meséltél nekem lényekről, erdőkről vagy Newt Scamander leghíresebb kiadványáról. Tanulmányaidhoz sosem kértél segítséget, ha felajánlottam, elküldtél inkább. Gyakran frusztrált voltál, dühös, szemeidben inkább gyűlölet fénylett, mintsem boldogság, s előbbi főleg az én irányomba szólt. Meglehet, az én hibám ez az egész. Nem szabadott volna közel kerülnöm hozzád, de mit tehettem volna? Túlságosan fontos voltál nekem. A mai napig az vagy, és rettentően hiányzol.



Levelek egy régi barát tollából


Első rész » Nem mondhatod el senkinek.

Egészen kicsi voltál, amikor megismertelek; úgy nagyjából öt-hat éves. Annyira ártatlan voltál még, annyira tiszta lelkű és naiv, hogy azonnal a bizalmadba fogadtál, pedig még a nevemet se tudtad megjegyezni. Elárultad nekem a legféltettebb titkodat, nevettél és hozzátetted: az anyukád megtiltotta, mert ez nem varázslóhoz méltó viselkedés, de te a háta mögött tovább folytattad. Mert jó érzés. Mert komfortot nyújt. Mert miért is hagynád abba?
A lelkemre kötötted, hogy ne mondjam el senkinek. Még a nővérednek sem, aki által találkoztunk. Én pedig aznap megfogadtam neked, hogy nem árulom el a titkod, hogy melletted leszek és segítek neked. Mi ketten nagyon jó barátok leszünk - ezt bátran mertem garantálni.
Tudod, én megértelek. Tényleg jó érzés. És tényleg komfortot nyújt. Tényleg nehéz abbahagyni, ha egyszer belekezd az ember. Ezért szerettem volna, hogy rám bízd magad; mert én pontosan tudtam, hogyan kell kezelni az olyan különleges gyerekeket, mint te. Én nem ítéltelek el, nem vetettelek meg azért, aki vagy, és hittem abban, hogy te így vagy jól.
Persze nem volt kérdés már akkor sem, hogy ez az állapot életed végéig meg fogja nehezíteni a mindennapjaidat. Hogy ezt a titkot a hátadon kell cipelned és soha fel nem fedheted, mert Ők nem fogják érteni. Bántani fognak téged, mert más vagy. Én hiszek abban, s már akkor is hittem, hogy ha elfogadsz engem társadként a bajban, boldog leszel mindörökké. Másra se vágytam, csak hogy téged boldognak lássalak. De ez maradjon kettőnk közt, rendben?


Második rész » Nem vagy képes szeretni.

Elmesélted, hogy tetszik neked valaki. A nevét ugyan nem árultad el, de oly’ lelkesedéssel beszéltél arról a fiúról, hogy szinte irigylésre méltónak találtam a csillogást a szemeidben, meg a mosolyt az arcodon. Nem volt nehéz kitalálnom, hogy felvillanyozott téged, akárhányszor gondolataid tengerébe sodródott az arca, a hangja, vagy éppen a nevetése. Mindössze tíz éves voltál, de úgy tűnt, egy felnőtt ember érzett a szívedben.
Nem hagyhattam, hogy összetörj. Egyszerűen nem akartam, hogy a saját bőrödön megtapasztald a másságoddal járó fájdalmat, nem akartam, hogy tudd, milyen érzés a köznép szúrós tekintetét érezni a tarkódon minden egyes nap. S mivel megesküdtem neked, hogy melletted maradok és segítek, elárultam neked az igazságot, melyet mindeddig igyekeztem előled elrejteni; de fájt. Fájt látni a keserűséget az aranyos kis arcodon. Zavart voltál, s megkérdezted, mégis miért nem?
A te helyzeted más, mint a többieké. Csak saját magadnak okoznál fájdalmat azzal, hogy megszeretsz valakit, mert képtelen vagy uralni azt, aki vagy. A cselekedeteid és a tested ellened szólnak. Megijeszted az embereket, hiszen nem mindenki áll úgy hozzá ehhez, mint én. Kérlek, jól gondold meg. Csak én segíthetek rajtad. Csak úgy lehetsz boldog, ha rám hallgatsz, higgy nekem! Én tudom, ki vagy valójában. Tudom, hogy szükséged van rám.


Harmadik rész » Nem szabad szeretned.

Sírva jöttél oda hozzám. Reszkettél, s karikás szemeid fáradtságról árulkodtak. Egyetlen gyertya narancsos lángja világította meg alakodat, de így is tisztán láttam…
Kétségbeesetten könyörögtél, hogy segítsek. Azt mondtad, nem múlik el. Hiába próbálkozol, mintha mit sem érne. Folyton az a fiú jár az eszedben, a háztársad, akitől még a közelgő ünnepek alkalmából egy aprócska ajándékot is hozott számodra a reggeli bagoly. Egyszerűen nem tudsz mit tenni. Irányíthatatlan vagy.
Mélységesen sajnáltam, hogy ezen kellett keresztülmenned, de figyelmeztettelek. Megmondtam neked, hogy ne engedj az érzéseidnek, mert csak kárt okozol saját magadban. De te nem hallgattál rám, s most bármit is tettél, az állapotod rosszabbodott. Mi lesz veled, ha vége a téli szünetnek? – csak erre tudtam gondolni. Nem tehettem meg, hogy kikérlek “egészségügyi problémák” címen, mert akkor mondanom kellett volna valamit az iskolának. A titkodat pedig meg akartam őrizni. Te se szeretted volna, ha ez kiderül, ugye?
Hallgass rám. Felejtsd el őt, mielőtt még rosszabb lesz a helyzet. Nem akarsz bajba kerülni, ugye? Mondtam már… Neked nem lesz teljes az életed sosem. Nem, ha ellenkezel velem. Mert tudod jól, hogy csak én tehetlek boldoggá, és csak én értelek meg.


Negyedik rész » Nem kellene szeretned.

A nyári nap fényében fürödtünk. Nővéred az ujján csillogó gyűrűt csodálta, s mosolyogva vázolta fel az esküvőről alkotott elképzeléseit. Virágokat szeretett volna, jó sokat. Egy tavaszi mezőt akart megeleveníteni, s egy cseresznyefa boltív alatt kimondani az esküt. Első táncunk puha szirmok közt ejtenénk, mezítláb. Te csak némán bámultad az öledben heverő olvasmányod sorait, s még akkor se fordultál felém, mikor én direktben a pillantásodat kerestem. Úgy festett, megharagudtál rám, de nem hibáztathattál, igazán nem…
Titkod tovább fogom őrizni, ha kell a síromig viszem magammal, de arra nem kérhetsz, hogy éljem a te életed. Önző lenne tőled, ha elvárnád, hogy veled ússzak a magány vizében, márpedig te nem vagy egy önző ember. Tizenhárom éves létedre, állapotod ellenére, még mindig tiszta volt a szíved… Nem szerettem volna, hogy miattam mocskold be.
Ne feledd: én itt vagyok neked. Nem megyek sehova. A tiéd vagyok s te az enyém. Az éjjeli órákban még mindig őrizlek, segítelek. Ennél többet nem is kívánhatnál.


Ötödik rész » Nem szeretsz többé.

Elhidegültél tőlem. Talán az én hibám, túlságosan elhanyagoltalak… Így, hogy életem Larisa-éval egybekötött, már nem tehettem meg, hogy időmet veled töltöm a kedvesem helyett. Felnőttél. A saját lábadra álltál. Meggyűlöltél. Talán jobb is így, s mindenki mást is épp olyannyira megvetsz majd, mint engem… Akkor soha nem fog a szíved darabokra törni.
Sérült áru vagy, és mindig is az leszel. Kívánom, hogy ezt sose felejtsd el. S kívánom neked a legjobbakat, amiket biztosan magadénak tudhatsz majd; csak emlékezz. Mert tudod… Én csak a te érdekedet tartottam szem előtt mindvégig.

Yule Byeon, ez az utolsó levelem számodra. Remélem ha egyszer ezt elolvasod, érteni fogod, mit miért tettem… Haragudj csak rám, nem bánom. De jól jegyezz meg mindent, amit tanítottam neked, mert a nagy világban csak így élhetsz túl.

Érezd jól magad az Akadémián, Karácsonykor találkozunk.


–   Marcel


Satyriasis

Túlzott mértékű, sokszor kielégíthetetlen szexuális vágy egy férfiban, mely jóval erősebb, mint más férfiak esetében. Rendszerint társul hozzá agresszivitás, impulzív viselkedés.
Satyriasis gyakran fellelhető olyan egyéneknél, akiket gyermekkorukban molesztáltak.


Tükör, mely álcádat mutatja

Már a kezdetek kezdetén is rajongtál a letisztult Dél-Koreai divatért, melyet a tévés drámákból ismertél, no meg a pasztell színekért és a különleges mintákért. Sosem riadtál vissza a kiegészítőktől sem, vagy a nőiesebb ruhadaraboktól, sőt, édesanyád és nővéred ékszeres dobozából is gyakran kölcsönvettél egy-egy nyakláncot vagy fülbevalót, amiket magadra aggattál. Mindig csak nevettünk, amikor ezekben táncoltál a nappali közepén. Hah, emlékszem a napra, mikor magadnak kilyukasztottad a füledet… Mindösszesen kilenc éves voltál, de nem jajveszékeltél, csak büszkén odajöttél hozzánk a teraszra vérző fülekkel, mondván, “nézzétek, most olyan vagyok mint Larisa”. Bevallom, tényleg hasonlítasz rá. Rémületesen. Az arcod, a hajad tapintása, az alakod…
Ahogy egyre csak nőttél, már saját ékszerdobozzal dicsekedhettél, bár ennek tartalma többnyire fekete s ezüst színekben készült, kevésbé volt feminin hatású. Édesapád továbbra is ellenezte, hogy ilyesmiket aggass magadra, de te bátran a tudtára adtad, hogy odahaza a férfiaknál ez nem volt szokatlan - ahogy a sminkelés sem, melynek legnaturálisabb formáját te magad is űzted, nagyjából tizenkét éves korodtól kezdve. Nem vitted túlzásba, de szépségedet határozottan igyekezted kiemelni vele. Eleinte eléggé bénácska voltál, de Larisa szívesen segített neked megtanulni a smink világának összes kis csínját-bínját. Ekkorra már attól sem riadtál vissza, hogy kihasználd képességedet és minden nap más-más hajszínnel vagy szemszínnel állj elő, hogy az tökéletesen passzoljon a választott öltözékedhez. Ezeket a változtatásokat persze sosem vitted túlzásba.
És lám, ahogy egymás mellett álltatok, s te életed első tökéletesre sikerült sminkálarcát viselted, aligha tudtam különbséget tenni köztetek. Ha ébenfekete frizurád nem lett volna rövidre nyírva, s vállaid nem kezdtek volna a pubertás korral szélesedni, lehettetek volna ikertestvérek is. Ugyanazokat a lágy vonásokat véltem felfedezni mindkettőtökön, ugyanazt az édes mosolyt, s szemeitek egyformán sötét árnyalatban csillogtak. Szinte ijesztőnek találtam ezt a hasonlóságot. Megkérdőjeleztem saját elmém tisztaságát, mert úgy tűnt, teljesen összezavarodtam.
Azóta persze sokat változtál, habár csípőd még mindig ugyanolyan vékony, izmaid azonban szálkásodtak, kifejezésed megkeményedett, állkapcsod élesedett, tekinteted pedig szúrt, akár egy sárkány tüskéje. De én továbbra is látom benned azt a szeretetéhes kisfiút, aki régen voltál.


Fotók a folyosó falain

Édesapád
Byeon Chul - Tiszteletbeli tagja az MIAA Operatív Irodájának. Számos bevetés sikeréhez járult hozzá karrierje fényében, s a mai napig precíz, szinte száz százalékban sikeres munkát végez. Apaként is épp ennyire elkötelezett családja mellett, s mint védelmező pajzs, őrzi feleségét és gyermekeit a világ rémségeitől. Egy nap szeretnék olyanná válni, mint ő... S úgy hiszem te is erre vágysz, Yule.


Édesanyád
Byeon Su-Ho - Valaha az Ilvermorny Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola egyik tanára volt, a Legendás Lények Gondozása órákért volt felelős. Meglehet, innen ered érdeklődésed a bestiák iránt, s édesanyádnak hála meg is tehetted később, hogy ebbe az irányba indulj az Akadémián. Persze miután első gyermeke megszületett, kénytelen volt visszavonulni és szigorú háziasszonyként tölteni mindennapjait, de úgy hallottam, mostanság megfontolta visszatérését az Ilvermorny-ba. Számára egyébként rettentően fontos a család tiszta híre. Talán ezért tartasz tőle... S meglehet, én is ezért érzem sokszor azt, hogy teljességgel átlát rajtam.


Testvéreid
Larisa Blackwood (Byeon) - Kedves feleségem, s legidősebb nővéred. A kettőtök közti majd' tizenkét éves korkülönbség ellenére mindig is jól kijöttetek egymással. Míg külsőleg szinte tökéletesen hasonlítotok, szellemetek egészen más; Larisa szerény, illedelmes és álmodozó. Szenvedélyesen vonzódik a művészetekhez, különösen a festészethez és a tánchoz. Hűsége páratlan és megtörhetetlen.

Leida Byeon - A középső testvér, kinek utazás iránti vágyát megörökölted. Leida mindig is eszes lány volt, a történelem teljességgel megbabonázta, s így nem is csoda, hogy különös ereklyék után kutat világszerte. Hetente, vagy havonta, de mindig igyekszik üzenni, ilyenkor egy-egy képeslapot küld abból az országból, ahova épp a sors sodorta. Munkája miatt keveset látjuk, mégis olyan, mintha mindig velünk lenne.


Hű barátod
Marcellus Blackwood - Ez volnék én, s merem állítani, talán én vagyok a hozzád legközelebb álló tagja a családnak. Én ismerlek a legjobban, bármennyire is szeretnéd, hogy ne így legyen. A kettőnk közti kötelék tagadhatatlan, s bármilyen messzire is utazol ebben a hatalmas világban, én mindig ott leszek neked és vigyázok rád. Rám számíthatsz, Yule, már annyiszor elismételtem, mégsem hiszel nekem...


Apróságok

Amortentia
menta, tölgymoha, vanília, zöldalma, Drew frissen mosott ruhái


Mumus
❖ Marcellus Blackwood
❖ az összetört szív fájdalma
❖ mások szörnyetegnek/förtelemnek tartják
❖ de elsősorban Marcellus Blackwood.


Edevis tükre
❖ sikeres magizoológussá válni
❖ találni valakit, aki megérti és tudja tartani vele a lépést
❖ Marcelt kirúgni a családból


Hobbik
❖ önkénteskedés egy magnix állatmenhelyen
❖ akcentusok tanulmányozása (most épp a londonit tanulja)
❖ ismert alkoholos koktélok keverése és memorizálása, új receptek létrehozása
❖ Kelet-Ázsiai kultúrák ételeinek tanulmányozása és megtanulása
❖ a Valentin Nap fikázása minden lehetséges formában


Elvek
❖ kerüljük Marcelt
❖ semmi érzelmi kötelék
❖ ne mondd el senkinek!


Amit sosem tenne meg
❖ sosem kezdene bele hosszútávú kapcsolatba (még)
❖  sosem adná fel a tanulmányait
❖ sosem árulná el Larisának az igazat


Ami zavarja
❖ hogy az egész család valami szentnek képzeli Marcelt
❖ hogy Marcel valójában egy büdös szemétláda


Ami a legfontosabb az életében
❖ a karrierterve
❖ a családja boldogsága
❖ megtanulni továbblépni


Ami a legkevésbé fontos számára
❖ távolság - a világ bármely pontján éppúgy szeretni fogja a számára fontos személyeket
❖ pletykák
❖ sztereotípiák


Amire büszke
❖ hogy megtanult együtt élni a rendellenességével
❖ hogy bejutott a Docendo-ba
❖ hogy Marcel már nem tud a bőre alá mászni


Ha valamit megváltoztathatna
Azt a napot, amikor Larisa hazahozta bemutatni a szemétládát. Ha tehetné eltörölné a francba. Meg se történt.


Így képzeli a jövõjét
Magánvállalkozó magizoológusként járja a világot.


Egyéb
❖ Metamorfmágus
❖ allergiás a magnix samponokra
❖ kedvenc varázslénye a Renarouse, szeretne egyet megszelídíteni majd a jövőben



Cha Eunwoo


Andrew Kang varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

the boy who sought love, goodbye || yule byeon 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

the boy who sought love, goodbye || yule byeon Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


419


the boy who sought love, goodbye || yule byeon Empty
Holden Briggs
Vas. Márc. 12, 2023 3:17 pm
Kedves Yule!



Hűha, ez aztán nem volt könnyű olvasmány, az első sortól az utolsóig a hideg rázott - és ezt vedd dicséretnek, ugyanis sikerült nagyon jól nyúlnod egy borzalmasan kemény témához. A karakterlapod egyszerre különleges és remekül megírt, úgy érint egy feldolgozhatatlan traumát, hogy közben nem célja a felesleges, durva sokkolás.
Yule jellemváltozása, élettörténete és kapcsolatai nagyon érdekesek, iszonyatosan kíváncsi vagyok, hogyan alakul majd ezután az élete, sikerül-e megszabadulnia Marceltől (én nagyon szurkolok, hogy így legyen), megleli-e majd a boldogságot.
Nem is tartalak fel tovább, már várnak téged és én is szeretném olvasni a játékaidat, szóval futás foglalózni Very Happy






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: