Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Albus Perselus Potter

Albus Perselus Potter


Akadémista

Albus Perselus Potter Tumblr_inline_p58bm3kbZ21tlcom0_500

Lakhely :

Potter lak / Roxfort

Elõtörténet :

"Kicsi" Albus


Playby :

Cole Sprouse


103


Albus Perselus Potter Empty
Albus Perselus Potter
Szomb. Dec. 05, 2020 8:59 pm

Albus Perselus Potter

Al, Albi, Potter, „Kicsi” Albus



"The new beginning. Beyond the endless skyline"



Nem: férfiú

Kor: 15 év

Vér: félvér

Születési hely: London, Anglia

Iskola/ház: Roxfort/Mardekár

Munka: diák

Családi állapot: majd kiforrja magát

Patrónus: főnix

Pálca: Cseresznyefa; sárkányszívizomhúr mag; 10 és ¾ hüvelyk; enyhén rugalmas



Amit szeretnek bennem

Vannak pozitív tulajdonságaim? Azt hiszem ez még engem is nagyon meglepett… No, de biztos arról van szó, hogy mennyire megértő vagyok, illetve jó hallgatóság. Bár nem indult túl jól a sulis létem, az idők folyamán egész jól sikerült a barátkozás, szóval kijelenthetem, hogy barátságos is vagyok. Szeretem a társaságot, de inkább csak szűk körökben. Azért odafigyelek, hogy kiket engedek közel magamhoz, de ha valakit megkedvelek, őt nem engedem el. Erre a legjobb példa Scorpius, kérdezzétek csak meg. Segítőkész vagyok másokkal szemben, de legfőképpen hugival. Persze ő családtag, szóval nem számítana ebben az esetben, de Lily is csak jó példa erre a tulajdonságomra. Azt hiszem márt nem tudnék mondani. Kamaszodok, szóval mikor milyen napom van, mi jön a fejembe. Meg ha mások véleménye kell, hát kérdezz meg másokat.



Ami zavar bennem másokat

Szerencsére egyre kevesebbszer fordul már elő, de ha mégis megtörténik, akkor eléggé távolságtartó és csendes tudok lenni. Olyankor mindenkit elhajtok, csak egy személy tud kiszedni abból a vacak állapotból. Ami zavarhat másokat, hogy Potter létemre Mardekáros lettem. Eleinte irritált, most már teszek rá alapon létezik ez a dolog. Emiatt tudok nem törődöm lenni másokkal, de ezek tényleg csak a rosszabb napjaimon vannak. Tudok szétszórt lenni és makacs is… Ha meg apám szóba kerül, akkor extra hirtelen haragú is. Egy szerencse van ilyenkor: nem sül el a pálcámból valamilyen átok az illető felé, pedig kéne. S persze nem ütöm meg a tagot sem. Azért van bennem annyi tartás, hogy ne hozzak még nagyobb szégyent a Potter névre… Nehezen birkózom meg ezzel a „teherrel”, de az idő gyógyír, nem?


Életem története

Ideges voltam… Úton voltunk a vonathoz, ami a Roxfortba fog majd vinni. Más korombeli biztosan izgatottan ült a szüleivel az autóban. Én azonban csendbe néztem a tájat, próbálva nyugtatni magamat. Folyamatosan James szavai kattogtak a fejemben, miszerint a Mardekárba fog osztani a süveg. Egyáltalán nem akartam abba a házba kerülni. Milyen már, hogy egy Potter nem Griffendéles, nem? James állandóan szekált, és otthon akartam inkább maradni. Be akartam zárkózni a szobámba és ki sem mozdulni… Csak mire feleszméltem, már késő volt. A peremen búcsúzkodtam szüleimtől, halvány reménysugárral, hogy csak Jamest tesszük fel a vonatra én meg hazamehetek velük és Lily-vel. De persze ez nem így történt. Nyugtalanságomat próbáltam leplezni, mialatt a vagonokban sétálva kerestem egy helyet, ahova leülhettem. Egy szőke hajú fiú ült magányosan az egyik fülkébe, így bátorkodtam bemenni hozzá. James és Rose ezt nem is nézte túl jó szemmel, mert tudták, hogy ki ő… legalábbis a pillantásokból ezt szűrtem le. Én viszont nem mentem ki, és ez volt a legelső döntés életemben, amit nem bántam meg. Scorpius-szal mind a ketten a Mardekárba kerültünk, és ez alaposan megpecsételte első évemet. Már csak az, hogy Potterként a zöldeket erősítem, elég indok volt a gúnyolódásra… Az meg, hogy egy Malfoy legyen a legjobb barátom, még inkább táplálta ezt a lángot. Nem is volt kire számítsak első évemben. Bőven elég volt nekem Scorpius, és ez olyan elválaszthatatlan kötelékké és barátsággá forrott össze, hogy lehetetlenségnek tartom a szétszakítását.

Az évek elteltek… Sok minden változott szerencsére vagy szerencsétlenségre. Apámmal valamiért nem tudtam túl jó kapcsolatot ápolni az évek során. Talán a név volt az, ami megtette ennek hatását. James továbbra is szekál és ugrat, de most már nem hagytam magam, mint régebben. Visszaadtam neki a dolgokat, de mindig rám tudott kontrázni és én húztam a rövidebbet. Scorpius volt az egyetlen mentőövem ezen a helyen. Ami elsőben kialakult, a további éveink alatt csak erősödött, akármennyire nem szeretik ezt az ősök. Persze azért már járjuk a saját útjainkat, főleg ő, amióta sikerült Rose közelébe férkőznie. Boldog voltam, hogy végre jól érzi magát a barátom és egyáltalán nem érzem azt, hogy elhanyagolt volna. Én magam is szereztem más barátokat, társaságot. Már annyira nem voltam magamba fordult, de néha azért elkap az öt perc és olyankor jobb, ha nem szólal meg senki sem a közelemben. Majd talán ezt is ki fogom nőni, de nem lehet tudni. Addig viszont próbálom túlélni a mindennapokat, a tesóimmal, a sok Weasley rokonnal és Scorpius-szal az oldalamon. Na meg persze Neville bácsi idegein néha napján


Ha tükörbe nézek

Apám kócos, fekete fürtjei… Anyám szemei… Tipikus Potter kinézetnek mondható, de tényleg. Úgy nézek ki, mint a bátyám James, csak fiatalabb kiadásban. Jó, azért annyira nem, mert kettőnk közül én vagyok a jóképűbb és előszeretettel meg is mondom neki. Ha már ő is szekálhat, akkor én is viszonozhatom ezt valamivel, nem? Magasságom átlagos, de több mint valószínű, hogy szedni fogok még centiket az évek során, kivéve ha valami krach beüt és ilyen alacsony maradok. Testfelépítés az átlagnál kicsivel jobb, hála az izomzatnak. Azért mégsem jó dolog, ha elfújja az embert a szellő, meg jó érzés formában lenni.
Öltözködésemet illetően a lazább holmikat szeretem. A túl elegáns nem én vagyok. Asszem ebben James-re ütöttem. Fúj, közös dolog bennünk??? Kerülni szoktam azokat a holmikat, amikkel kitűnnék a tömegből. Elég, ha a nevem miatt ismernek, nem kell még az mellé, hogy kirívóan öltözködjek. Éppen emiatt van az, hogy csak sötétebb színek vannak a ruhatáramban, kivéve azokat a színes darabokat, amiket anyától kaptam. Vagy éppen azokat, amiket Lily előszeretettel díszített ki.


Családom

Édesapám
@"Harry J. Potter" – Ide jöhetne az a tipikus apa-fia kapcsolat szöveg, de ki kell, hogy ábrándítsalak titeket. Sajnos valamiért nem túl felhőtlen a viszonyunk, amióta a Roxfortban tanulok. Nem szoktam rá hallgatni, meg nem szoktam szót se fogadni neki. Mikor vele beszélek, valamiért úgy érzem az egészet, mintha kényszer lenne számomra, és egyáltalán nem élvezem… Néha úgy érzem, hogy két idegen vagyunk egymásnak… de remélem ez idővel változik majd.


Édesanyám
@Ginevra Potter – Anyával jobb a kapcsolatom, mint apával, de ne kérdezzétek meg, hogy miért. Többször írok neki, ha úgy tartja kedvem, de azért nem viszem túlzásba, nehogy apa még emiatt is megorroljon rám. Szeretem, mikor küld sütit vagy mikor otthon vagyunk és százával ehetem a főztjét. Tudom, hogy rá mindig számíthatok, még akkor is, ha ezt nem mondjuk ki hangosan.


Testvéreim
@James S. Potter – Előszeretettel szekál és ugrat, meg jósolgat nekem. Tipikus testvéri viszony van közöttünk: rivalizálás, baromkodás egymással, utálás… De ha úgy van, akkor természetesen megvédjük egymást és kiállunk a másikért. Kivéve amikor nem, de hát ilyenek ezek a testvérek, nem? Én azért bírom a fejét, csak nem kötöm az orrára.

@Lily Luna Potter – Az egyetlen kis hugicám. Ő az, akit védeni kell mindenkitől, mert hát egy bátyó azért bátyó, hogy védje a kistesót. Pláne akkor, ha lány. Azért nem vagyok a sarkában 0-24-ben, de amikor kell, akkor segítek neki. Védem, óvom, összefogok vele James ellen. Szóval ő a legjobb szövetségesem, ha testvérháború van. Így legalább nem érzem azt, hogy egyedül lennék.


Párkapcsolat
Életre szóló barátság Scorpius-szal, az ennek számít? Ha nem, akkor nincs senki, majd kiforrja magát


BFF
@Scorpius Malfoy – Ő a legfontosabb személy az életemben. Mindent tud rólam és én is tudok róla mindent, elvégre ezért is vagyunk barátok. Mindig számíthatok rá, legyen szó akár szórakozásról, tanulásról vagy lelkifröccsről. Elválaszthatatlan kötelék van közöttünk, mely olyan erős, hogy senki nem képes szétszakítani. Nem is hagynám, mert érte olyan dolgokra is képes vagyok, amik nem biztos, hogy megállnák a helyüket a törvények között.


Apróságok

Amortentia
Cseresznye; anya sütijeinek illata :3; fahéj; étcsoki (bármennyire is hihetetlen)


Mumus
Családom és Scorpius elvesztése


Edevis tükre
Rendeződek a dolgok édesapámmal, és végre elfogadja mindenki a barátságomat Scorpius-szal.


Hobbim
Varázslósakk; Scorpius társaságában felfedezni a dolgokat; éjszakába nyúló beszélgetések; apa bosszantása


Elveim
Spontanitás, de azt hiszem a családnevem is elég meghatározó dolog a tetteimben. Persze a lázadásban inkább.


Amit sosem tennék meg
Biztosan nem szakítanám meg a barátságomat Scorpius-szal, még akkor sem, ha ezt a családjaink nem nézik jó szemmel.


Ami zavar
Potterség (kis mértékben már csak… talán); James szekálása, a folyamatos tanulás és hogy olyannak kell lennem, amilyen nem akarok. Nem is vagyok képes apa tökéletes kisfia lenni.


Ami a legfontosabb az életemben
Scorpius barátsága.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Apa Édesség és a nassolás. Nem azt mondom, hogy olykor-olykor nem bűnözök, de nem viszem túlzásba ezek fogyasztását.


Amire büszke vagyok
Hogy nem hagytam ott Scorpius-t a vonaton elsős koromban. Ha megtettem volna, most nem lenne az örök barátom, nem igaz?


Ha valamit megváltoztathatnék
Nem úgy indítanám a kapcsolatomat apámmal, ahogyan az elindult…


Így képzelem a jövõmet
Egy boldog kapcsolatban látom magam, a családom oldalán. Nyugodt környezetben természetesen, ahol nincsen semmi probléma már. No meg Scorpius-sal az oldalamon, mint örök barát.


Egyéb
Legilimenciát akarok tanulni!



Louis Partridge


Vissza az elejére Go down
Anonymous



Albus Perselus Potter Empty
Vendég
Szer. Dec. 09, 2020 11:06 am

Kedves Albus!


Te remek példája lennél annak, hogy mivel jár egy nagy név, de ahogy látom, elég jól megbirkózol vele. Ha néha nehéz is felébredni Potterként, nem tartom lehetetlenek főleg azok után, hogy ha a barátaid és a családod melletted áll - attól függetlenül is, hogy nem mindig felhőtlen a viszonyotok. Ha csibészségről van szó, azonban nem kell a szomszédba menned, hisz a bátyádon sem nagy gond köszörülni a nyelved. Szerintem ennyi problémával és dilemmával kamaszként épp teljesen rendben vagy. Nem véletlenül mondják azt, hogy a kamaszkor a legbonyolultabb és legzűrösebb időszak, amikor az ember nem találja a helyét.
Nem is tartalak fel, nyomás foglalózni és boldogítsd a szeretteidet. Albus Perselus Potter 1709043634



Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: