Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Faith Craven

Faith Craven


Akadémista

Faith Craven DTCpPXgWkAEuo_I?format=jpg&name=medium

Elõtörténet :

Életem története


Playby :

Chrissy Costanza


11


Faith Craven Empty
Faith Craven
Kedd Ápr. 18, 2023 5:54 pm

Faith Craven

Faith



"Ide jön egy idézet."



Nem:

Kor: 18 év (2005. Március. 04.)

Vér: mugli születésű

Születési hely: Anglia (ismeretlen hely)

Iskola/ház: Roxfort/Griffendél

Munka: diák

Családi állapot: szingli

Patrónus: kolibri

Pálca: magyal fa, egyszarvúszőr, 11 és fél hüvelyk, kellemesen rugalmas



Amit szeretnek bennem és amit nem

Kitartó vagyok, erős, bátor és céltudatos, amit pedig el akarok érni, azért nagyjából bármire hajlandó vagyok. Nem érdekelnek holmi szabályok vagy félelmek, én belevágok és igenis véghezviszem a terveimet. Makacs vagyok, nem is kicsit és ez sokkal inkább bosszantó tulajdonságom, sem mint pozitív, de én örülök, hogy ilyenné váltam, hogy nem maradtam gyáva és félénk, hogy képes vagyok kiállni magamért és tenni azért, hogy jobb legyen. De nem csak magam miatt állok ki, hanem a barátaimért és a családomért is, így aki fontossá válik a számomra, azért bármire hajlandó vagyok.
Hűséges vagyok, kerülöm a hazugságokat és tudok titkot tartani. Megbízhatónak tartanak, így nem okozok csalódást azoknak, akik féltett titkaikat akarják megbeszélni velem. Amikor tudok, igyekszem megfelelő tanácsokat is adni, bár ehhez nem mindig van türelmem.
Folyton pörgök, tüzes vagyok vad és nehéz megzabolázni. Szeretem, ha az élet zajlik és nem áll meg egy helyben a medrében. Ha pezseg a vérem, akkor érzem igazán, hogy élek. Nos, nem kerülöm el a konfliktusokat, elég nagy a szám, de a szívem is a helyén van. Képes vagyok én is odaszúrni, ha kell, de egyben bocsánatot is kérni és elismerni, ha hibázom.
Nem vagyok nagyképű, se önző, gyűlölöm is az egocentrikus embereket, főleg, ha csak a családjuk miatt viselkednek felsőbbrendűnek. Hánynom kell tőlük.
Akaratos vagyok, néha talán túlságosan is és hát előfordul, hogy ráerőltetem az akaratomat másokra. Egyesek szerint manipulatív vagyok, és nos... jó, néha ezt ki szoktam használni. A cél szentesíti az eszközt, azt mondják.


Életem története

2005 tavaszának elején születtem, de a pontos helyéről nincs tudomásom. A szüleim valamilyen oknál fogva nem tartottak meg, így az első emlékeim az árvaházhoz kötnek. Londonba vittek - vagy talán ott is voltam eredetileg is -, és egyszerűen ott hagytak az otthon bejárata előtt plédekbe csomagolva, nehogy kihűljek a hűvös éjszaka. Tehát azt akarták, hogy életben maradjak, meg mégse tartottak… Ennek az okát egyébként a mai napig nem tudom, de ki fogom deríteni, tudni akarom, hogy kik lehettek a vérszerinti szüleim.
Az árvaházak sose arról híresek, hogy a gyerekek boldogok ott, a dolgozók pedig kedvesek és sajátjaikként nevelik az ott lévőket. Voltak persze normálisak, akiket egészen megszerettem, de volt ott egy férfi, ki mindannyiunk rémálmainak főszereplőjévé vált. Ijesztő volt, és sokszor bántott minket, amikor senki se látta, a sebek pedig eltűntek, tett róla, hogy ne bukjon le. Mi pedig nem mertük beköpni, rettegtünk, fiatalok voltunk még. Én a mai napig senkinek se mertem beszélni róla.
Utólag már tudom, hogy egy varázsló lehetett, különben nem lett volna képes meggyógyítani minket. Én még a szerencsések közé tartoztam, engem ritkán nézett ki magának, voltak mások, idősebbek és szemrevalóbbak... Bele se akarok gondolni, hogy mi mindent művelt velük, én csak néhány pofont kaptam, de a félelem folyamatosan ott volt a levegőben.
Ha mások látták, akkor kedvesnek mutatkozott, mintha Ő lenne az a gondozó, aki a legtöbbet foglalkozik az ott élő gyerekekkel, mégis volt egy rejtett oldala, amit egyetlen felnőtt se látott meg. Vajon mára már tudják? Megkapta azt, amit érdemel vagy még mindig mint egy mumus, úgy van jelen az intézetben?

Öt éves voltam, amikor Clara és Owen Craven eljöttek a nevelőotthonba, hogy örökbe fogadjanak egy kislányt. Stephan óta hiába próbálkoztak, de a mostohaanyám nem esett többé teherbe, egyetlen gyógyszer vagy varázsfőzet se segített neki, így úgy döntöttek, hogy magukhoz vesznek egy kicsit azok közül, kik szinte senkinek se kellenek. Nem tudom, hogy miért pont rám esett a választásuk, nem tudhatták, hogy boszorkány vagyok és kétlem, hogy mugli gyermeket akartak volna. Valahogy nem logikus, túl sok a kérdőjel és a véletlen a történetben, a kérdéseimre mégse kaptam soha egyenes választ. Még a bátyámtól se, de Ő valószínűleg valóban nincs birtokában ezeknek az információknak.
A varázserőm jelentkezése se érte őket meglepetésként, mintha anyám tudta volna, hogy így lesz. Talán valóban tudta, talán képes volt látni, én mégse hiszek ebben, a jövőt senki se ismerheti, ahogy a múlt minden részletét sem. Szerettem velük élni, igazság szerint már az első pillanattól fogva. Furcsa volt, hogy lett egy külön szobám, hogy lettek szüleim és egy testvérem. A bátyám igaz nehezen fogadott el, de mára már valóban fontossá váltunk egymásának.
Az is eszembe jutott, hogy talán a mostohaszüleim ismerhették az igazi szüleimet. Rengeteg fajta teórát gyártottam, hogy miért pont én lettem a kiválasztottjuk és nem nyugszom addig, amíg az igazságot ki nem derítem.

11 évesen kaptam meg a levelemet a Roxfort Boszorkány és Varázslóképző szakiskolából. Ekkorra már mindent tudtam a mágiáról, a szüleim nem titkoltak semmit, én pedig öt éves fejjel hamar elhittem, hogy a varázslat létezhet. Örültem a felvételi levelemnek, de annak kevésbé, hogy Stephan már nem lesz ott mellettem.
A Griffendélbe kerültem, ahol tökéletes helyem volt, jobb ház nem is írhatná le a jellememet. Persze a tipikus ellenségeskedésekben nekem is részem volt, a Mardekár ház nem vált a szívem csücskévé, ahogy az oda járó diákok nagy része sem. Persze kivételek mindig akadnak, ahogy erős példák is, mint például Zabini. Nála bunkóbb és írritálóbb személyt nem ismerek. Vágom, hogy az agyába égették, hogy csak az való varázslónak vagy boszorkánynak, akinek a szülei is azok, de mi faszság már ez? Mintha a múltban élnének. Szóval persze szekállt. Sokszor... Újra és újra.
Az elején féltem Tőle, meghunyászkodtam, igyekeztem elkerülni Őt, elbújni, ha megláttam a folyosón, mert fájt, amikor bántott, amikor a fejemhez vágta, hogy semmit se érek. Vajon honnan tudja, hogy sárvérű vagyok, amikor még én se tudhatom? Talán nem is érdekli igazán...
Kellett pár év, mire képes voltam kiállni magamért. Talán a bátyám adta meg a harmadik Roxfortos évem után a kezdőlökést, aki megtalálta az egyik levelemet, amit egy barátnőmnek írtam. Panaszkodtam benne Zabiniről, Stephan pedig rendes fejtágítást tartott nekem. Nem engedhette meg, hogy a húga megalázkodjon bárki előtt, hogy semmibe vegye magát, erőt öntött belém és az alatt a nyár alatt megváltoztam. A negyedik évben már ki mertem állni magamért, sőt, másokért is. Lazán Zabini szemébe mondtam a véleményem és nem hogy kerültem volna, direkt idegesítettem a jelenlétemmel. Még az se érdekelt, ha miatta büntetőmunkát kaptam, a lényeg az volt, hogy felfogja, nem gázolhat át bárkin, akin csak kedve szottyan. Na nem lettem a gyengék védelmezője, de azért helyén van a szívem.
Nem mondom, hogy sose szívtam meg, hogy sose fájt utána, hogy nem tudott mélyre szúrni, de azt nem engedtem meg neki, hogy lássa. Nem látott tehát több könnyett, se fájdalmat az arcomon, minden mintha lepergett volna rólam, mostanra pedig... nem is tudom, mintha így a hetedik év végére megváltozott volna. Vagy talán megunta a civakodásunkat? Az a helyzet, hogy kezd hiányozni, hogy szívjuk egymás vérét.
Ha valakinek van egy ilyen ősellensége, mint nekem, akkor az akaratlanul időnként rá gondol. Oh félreértés ne essék, én és Ő... hát soha, ez egészen biztos, de mégis mik azok az álmok? Mi a fenét keres az álmaimban? A hideg is kiráz tőlük, így most már semmit se kell tennie, elég csak a jelenléte ahhoz, hogy melegebb éghajlatra küldjem, ha olyan napom van.

Lassan véget érnek az itteni tanulmányaim, el kell döntenem, hogy merre tovább. Az Akadémia az egészen bizonyos, szeretnék tovább tanulni, de vajon milyen pályát válasszak? Talán ismét a bátyám segítségére lesz szükségem, mert nehéz a döntés, túl sok minden érdekel és nem szeretnék rosszul választani. Nem mintha ne lehetne váltani, de már rég nem vagyok az a bizonytalan típus, nem akarok visszacsöppenni a múltba.


Ha tükörbe nézek

Nos, nem nőttem túl nagyra... sajnos egyáltalán nem. Keményen 155 cm magas vagyok, barna szemű és eredetileg barna hajú, de a hajszínemet szeretem változtatni. Van is erre egy tökéletes főzetem, így van olyan hét, amikor minden nap más hajszínnel jelenek meg. Kezdek azért leszokni róla, de szeretek változatos lenni, nem pedig egy szürke kisegér.
Kedvelem a sminkeket és az ékszereket, na meg a sok fülbevalót, így jó pár lyuk van már a füleimben. Ha nem a Griffendél ház egyenruhájában vagyok, akkor általában vagányabb viseleteket hordok, kedvelem a fekete színű ruhákat, de a hófehér is jól áll rajtam. Van aki szerint mindig, de ez tök nagy elfogultság.


Családom

Édesapám, édesapám
A valódi szüleimet sajnos nem ismertem, így a nevükről sincs tudomásom, de a nevelőszüleimet Owennek és Claranak hívják. Öt éves voltam, amikor örökbe fogadtak az árvaházból és azóta is velük élek.
Owen a Minisztériumban dolgozik, kevés időt tölt otthon, míg Clara gyógyító a Szent Mungóban. Kedves emberek, nem lehet okom panaszra, mégis egy ideig lázadtam ellenük, pedig a házukban élni ezerszer jobb, mint az otthonban volt.


Testvérem
A nevelőszüleimnek előttem már volt egy gyerekük, Stephan, aki hét évvel idősebb nálam, olyan tipikus bajkeverő típus, akire azt mondják, hogy még a szeme se áll jól, én mégis a kezdetek óta felnézek rá, keresem a társaságát, így bár nehéz volt eleinte elérnem nála, hogy ne taszítson el, mára szerintem már el se tudná képzelni az életét az idegesítő kishúga nélkül.
Stephan egyébként a Mardekárba járt, igazán sajnálatos, hogy én akkor kerültem be a Roxfortba, amikor ő már végzett. Ha nem lenne kettőnk között ennyi évkülönbség, minden máshogy alakult volna, és a jelenlétében biztos, hogy nem mertek volna pont engem kóstolgatni. Régen, azóta már megtanultam kiállni magamért és a saját lábamra állni.


Párkapcsolat
Jelenleg nincs senkim. Persze voltak fiúim, de egyik kapcsolat se tartott túl sokáig. Na nem mintha ennyi idősen már az igazit kerestem volna, de mindig hamar kiderült, hogy akivel bár barátként tök jók voltunk együtt, nos... partnerként borzasztóak. Voltak persze más csalódások is, adták már ki az én utamat, ahogy én is adtam ki másét, de a tini szerelmek már csak ilyenek, főleg egy bentlakásos iskolában, felesleges komolyabb figyelmet tulajdonítani nekik.


Apróságok

Amortentia
A tenger illata.


Mumus
Még annak idején az otthonban volt egy nevelő, egy férfi, aki előszeretettel büntette meg a gyerekeket különböző kreatív, megalázó módokon. Az arcára már sajnos nem emlékszem, így rémálmaimban mindig az árnyékban látom, de tagadhatatlan, hogy örökké tartó lelki sebeket okozott nekem és képtelen vagyok elfelejteni. Talán még mindig félnék Tőle, ha meglátnám... de talán mostanra már képes lennék szembeszállni vele.


Edevis tükre
Bár szerencsésnek mondhatom magam a család miatt, aki befogadott, mégis titkos vágyam megtalálni az igazi szüleimet, kideríteni, hogy miért dobtak el maguktól és hogy vajon élnek-e még. Vannak-e még élő rokonaim, van-e vérszerinti testvérem... Edevis tükrében Őket látom magam körül egy közös családi vacsora körében, ahol a jelenlegi nevelőszüleim is ott vannak a fivéremmel, ahol egy család lesz a kettőből.


Hobbim
Szeretem az extrém és a veszélyes dolgokat, így szívesen barangolok egyedül az erdőben, mászom sziklás falakra vagy repülök seprűvel a viharos éjszakában. Szoktam kísérletezni is, új bájitalokkal, vagy régi varázslatokkal, szeretek rosszban sántikálni, mind például megszegni a kijárási tilalmat vagy bemenni olyan helyekre, ahova nincs engedélyem, de a balhék se kerülnek el, így nem egyszer kaptam már büntetőmunkát vagy vontak le tőlem házpontok a kihágásaim miatt.
Elmondhatjuk, hogy nem szeretem a szabályokat, a saját fejem után megyek, a kíváncsiságom pedig mindig erős volt. Miért tagadjam hát meg magamtól? Egy életünk van, azt pedig élnünk kell, szembenézni akár a veszélyekkel is, azok által válhatunk erősebbé és lehetünk igazán valakik. Soha nem válok szürke, átlagos személlyé, pont nem érdekel, hogy kik kedvelnek vagy kik nem.


Elveim
Kiállni a családom és a barátaim mellett. Sose döfném hátba Őket.


Amit sosem tennék meg
Soha nem árulnám el azokat, akik fontosak nekem.


Ami zavar
A vér kérdése, hogy az aranyvérűek többnek hiszik magukat másoknál. Ezen kívül gyűlölöm a kétszínűséget és a hazugságokat.


Ami a legfontosabb az életemben
A mágia, képtelen lennék varázslat nélkül élni, egyszerű emberként.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Az, hogy ki milyen vérű és hogy ki honnan jött. Mindannyian valakivé válunk, az számít igazán, amit mi teszünk, nem pedig az, hogy honnan jöttünk vagy mit örököltünk.


Amire büszke vagyok
Ez elég egoistán fog hangzani, de büszke vagyok arra, akivé váltam. Nem vagyok tökéletes, oh közel sem, nem vagyok kitűnő tanuló se, és még a legszebb lány se az iskolában, mégis büszke vagyok arra, amiket eddig elértem, aki lettem az évek alatt és a családomra is. Nélkülük nem tudom, hogy milyen jövő várt volna rám, de örülök, hogy így alakult, hogy Ők találtak rám az otthonba és fogadtak örökbe.


Ha valamit megváltoztathatnék
Szeretném tudni, hogy kik a vérszerinti szüleim, így ha lehetséges volna, ismerném Őket, de nem hagynám hátra a jelenlegi családomat sem.


Így képzelem a jövõmet
Vannak, akik 17 évesen már tökéletesen tudják, hogy mihez akarnak kezdeni majd felnőttként, de én nos... én még nem igazán tudom. Mindenképpen tovább akarok tanulni, de túl sok lehetőség vonz és félek ettől a választástól, félek kiválasztani az utam, mert mi van akkor, ha a rossz ösvényre lépek rá? Még adok némi időt magamnak, de jól tudom, hogy hamarosan meg kell hoznom a döntést, gyűlöletes dolog kétségek között élni.


Egyéb
Látó: Faith nem hisz a jóslástan valódiságában, jelenleg tagadásban él, mégis az ereje újra és újra megmutatkozik. Időnként kisebb látomások formájában, míg máskor erős benyomása támad, így tudja, hogy mi a megfelelő és biztonságos döntést. Ezt amolyan hatodik érzékként fogja fel, de a valóság ennél sokkal több. A látomások kezdenek gyakoribbá válni és ijesztő, amikor az álomképek valósággá válnak.



Chrissy Costanza


Antonio Zabini varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Alina Scamander


Akadémista

Faith Craven 2259087b7f188ea92df5fa0eb47c284dcf496708

Lakhely :

☆ London || Abszol út ☆



Playby :

☆ Sabrina Carpenter ☆


436


Faith Craven Empty
Alina Scamander
Kedd Május 02, 2023 3:44 pm
Kedves Faith!



A Sors nem mindenkinek oszt egyszerű életet, könnyű boldogulást és felhőtlenül boldog családot, esetleg gyerekkort. Te, mint az előtörténeted mutatja, azok közé tartozol, akik a felsoroltakból, ha nem is az összeset, de több akadályt is megkaptak osztályrészül, noha a dolgok azért ennyire nem tiszták. Vagy éppen fekete-fehérek.
Hiszen a világ soha sem csak fekete vagy fehér, nem igaz?
Mindennek van jó és rossz oldala is, ahogy mindenkiben van fény és sötétség is. Igaz ez rád is, a fogadott bátyádra is az volt, hiszen bár eleinte voltak nézeteltérések mostanra mégis igazi testvérekké válatatok és talán, de csak hangsúlyozom: talán arra a Zabini fiúra is, akivel olyan nagyon rosszban vagytok. (Jó, arra az embernek nehezen nevezhető teremtményre nem igaz, akivel a gyermekotthonban találkoztál, nem igaz, ez tény.)
Persze, ha ez mégsem változna, nem féletelek, határozottan olyan lánynak tűnsz, aki képes vigyázni saját magára azokban az őrült kalandokban, amelybe a Griffendélesek általában keveredni szoktak.
De nem is szeretnélek tovább feltartani, így is elég sokáig lettél tartóztatva, arról nem is beszélve, hogy ahogy olvastam feladatod van; szeretnéd kideríteni, hogy a nevelő és az igazi szüleidnek van-e köze egymáshoz.
Foglald le azt, amit lekell, aztán irány a játéktér  Faith Craven 4018593274
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: