Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay

Blaise Rainberry


Mardekár

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Be39ad9cef6e4ee7b06817537a1619dcb7c94e7a

Lakhely :

Roxfort / Doncaster


Keresem :

♔ looking for my dignity


Playby :

Joshua Colley


159


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Blaise Rainberry
Csüt. Márc. 16, 2023 10:33 am


can't get over you, no matter what i do. i know i should but i could never hate you.
blaise && jay


Szinte jégtömbbé fagyva ülök a háztársaim között, mereven bámulva a vacsorámat, melyhez hozzá se nyúltam egész este. Az agyam még most sem képes teljesen feldolgozni a tényt, hogy Ő itt van.. Nem csak, hogy itt van, de észrevett. Nem csak, hogy észrevett, de egy évfolyamra is járunk. Ráadásul ő Griffendéles. Én Mardekáros. Mégis, a legrosszabb, amin most kattogni tudok, az a tény, hogy hazudott. Nem ment vissza Amerikába, nem, sőt! Itt van. És varázsló. Ha lenne nálam egy kidobni való taknyos zsepi, hozzá fordulnék vele, hiszen az ilyesmit illik egy erre alkalmas tárolóegységbe helyezni - márpedig ő egy igazi szemétláda. Merlin bokát verdeső, retkes szakállára esküszöm, hogy meg lettem átkozva.
Csak azt veszem észre, hogy a mellettem ülő lány megböki a vállamat. Nagyokat pislogok rá, s ő megkérdezi, minden rendben van-e. Én csak bólogatok, aztán ismét a kajámat kezdem elemezgetni. Mikor beléptem a Nagyterem ajtaján nem sokkal korábban, farkaséhes voltam és már alig vártam, hogy magamba tömhessek egy jó nagy adag krumplipürét valami isteni csirkével, erre most… Csak lesni tudom. Mintha abban reménykednék, hogy előbb vagy utóbb a számba repül.
Már akkor éreztem, hogy a szívem sikítva fog kiszakadni a mellkasomból és világgá menekülni, amikor meghallottam a nevét a beosztási ceremónián. Először fel se akartam fogni, azt gondoltam, biztosan csak hallucinálok, meg aztán az is lehet, hogy ez egy tök gyakori név és semmi köze a két embernek egymáshoz. Viszont ez az elméletem hamar megdőlt, mikor megláttam Jay idegesítő képét; ugyanis akkora véletlen már tényleg nem létezik, hogy ugyanaz a nevük és még külsőre is egyformák, de teljesen más személyek. Úgyhogy igen, valaki tuti megátkozott.
És még rám is nézett az a szemét. Láttam rajta, hogy felismert, sőt, mintha… Na nem. Szóval azt hiszem senki nem hibáztathat azért, hogy most teljes kiakadásban, nulla étvággyal próbálok a létezéshez hasonló valamit produkálni. Mert hogyan máshogy kellene viselkednem egy ilyen helyzetben?!
Szerencsére egészen gyorsan véget ér a tanévnyitó vacsi, a prefektusok pedig már készülődni is kezdenek, hogy mindenkit a megfelelő klubhelyiségekbe vezessenek. Csak az van a szemem előtt, hogy minél előbb eltűnjek Jay látóköréből és soha, de soha ne kelljen hozzászólnom a következő évben - vagy években. Ki tudja, meddig lesz a nyakamon…
Furcsa belegondolni, hogy ugyanez a fiú alig néhány hete még kellemes melegséggel töltötte meg a szívemet; s ha nem lenne a kis pumpáló ketyere a mellkasomban darabokra törve, talán ugyanez az érzés fogna el most is. Így viszont csak a sírás kerülget, keveredve egy jó nagy adag idegességgel. Legszívesebben elbújnék a szobám sarkába és soha többet nem jönnék elő onnan.
Csak érjek már ki innen…








i got a sick and twisted fascination
my own decimation
me and Icarus are cut from the same cloth


Vissza az elejére Go down
Mae Eun Jae


Griffendél õrzõje

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay GLT4RCm

Lakhely :

➣ In your heart


Keresem :

➣A never seen before situation

Multik :

Cavern of Madness

Playby :

➣ Lee Jeno


75


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Mae Eun Jae
Csüt. Márc. 16, 2023 9:17 pm


Between now and then, 'til I see you again, I'll be loving you





– jay X rain –

Álmomban nem gondoltam volna, hogy majd pont a Roxfort nagytermében találkozom ezzel a szépséggel újra. A sors akarta biztosa, hogy a beosztási után rögtön őt szúrjam ki. Felvette a szemkontaktust, én pedig az ajkamba harapva mosolyogtam rá. Nem bírtam ki! Lehet, hogy ezt a körülötte ülő lányok mind félreértették, de neki szántam és ezt ő is pontosan tudja. Ha nem, akkor pedig magam közlöm majd vele. Ugyanis terveztem, hogy a vacsora után elkapom. Pedig olyan szívesen odamentem volna hozzá már most, hogy átöleljem őt hátulról és ugyanazzal a mély hanggal suttogja a fülébe, amivel nyáron elvarázsoltam. Mégis inkább a saját házam asztalához sétálok, miközben magamban azon gondolkozom, hogy mikor tudnám megközelíteni. Igaz, ötletem sincs merre van a saját klubhelyiségem, vagy háltermem, én mégis azt tervezem, hogy úgy átugrom a kísérgetést és egyből utána eredek a vacsora után.
Úgy foglalok helyet az asztalnál, hogy időnként rá tudjak lesni. Furcsállom, hogy ennyire nem figyel rám, meg nem is eszik. Sokkolta volna a jelenlétem? Nem láttam, hogy mosolyogna. Igazából ha úgy vesszük, akkor hazudtam neki. Összetörtem a szívét, azt mondtam visszamegyek Amerikába, most mégis itt vagyok vele szembe, egy iskolába járunk, így igazából együtt is tudtunk volna lenni. Aznap mikor bevallotta, hogy szeret, akkor igazából bennem is összetört valami. Nem akartam visszautasítani, mégis azt találtam logikusnak, hogyha eltaszítom magamtól, mert féltem, hogy az egész „távkapcsolatunk” hazugságokra épülne. Egyszer könnyebb volt, mint egy életen át kamuzni. Azt meg akkor nem is teszem hozzá, hogy az ő érzései teljesen összezavartak engem is. Most mégis, legszívesebben levenném a kesztyűm és megérinteném, hogy tudjam mi van vele. Mégsem tehetem, nem akarom, hogy ez befolyásoljon. Nem is biztos, hogy örülne, ha belemásznék az érzéseibe, pláne úgy, hogy irányítani sem tudom magam. Áh, sehogy se jó ez! Bezzeg mikor eltöltöttük azt a közös estét… Dupla élvezet volt nekem!
Ugyan a fiún nem láttam volna, hogy olyan nagyon éhes lenne, én úgy ettem, mintha 3 napja éheztetnének. Nagyon is boldog voltam és rengeteget tömtem magamba ebből a finom ételből. Emiatt aztán csak még boldogabb lettem. Mikor végre vége volt a vacsorának. Persze élveztem a többiek társaságát, állítom, hogy már most látom kikkel leszek jóba, mégis inkább a fiú után eredtem. Igyekeztem nem lökdösődni, hanem inkább kedvesen megkérni az embereket, hogy engedjenek előre, mert az egyik ismerősömhöz igyekszem. Nem tudom, hogy pusztán szerencsém volt és kedves emberekkel futottam össze, amiért tényleg el is engedtek, vagy csak szimplán a karizmám segített abban, hogy elengedjenek, de hamar eljutottam hozzá. – Blaise! Jaggia! – Nyáron is sűrűn hívtam így, mert szerintem illet hozzá ez a koreai becenév. Viszont csak hogy biztosra menjek, csuklóját is finoman megfogtam. Most aztán nem szabadul!


Blaise Rainberry varázslatosnak találta





can’t be defeated. can’t be deleted. can’t be repeated.



Vissza az elejére Go down
Blaise Rainberry


Mardekár

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Be39ad9cef6e4ee7b06817537a1619dcb7c94e7a

Lakhely :

Roxfort / Doncaster


Keresem :

♔ looking for my dignity


Playby :

Joshua Colley


159


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Blaise Rainberry
Csüt. Márc. 16, 2023 11:10 pm


can't get over you, no matter what i do. i know i should but i could never hate you.
blaise && jay


Utálom, hogy az Univerzum ennyire ellenem dolgozik. Tudom, most azt gondolod, hogy minden tinédzser ugyanezt érzi és én is csak a tomboló hormonjaim miatt hiszem ezt, de nem, én komolyan mondom, a lehető legkomolyabban… Azért küldte ide Jayt, mert büntetni akar. Nem volt elég a nyári szívfájdalom, még folytatás kell. Biztos élvezi a műsort. Remélem belefullad a popcornjába!
Főleg, mert látszólag Jay annyira örül a jelenlétemnek, mintha meg se történt volna az az idézőjeles “szakítás”. Ahogy rám néz, ahogy mosolyog rám és az ajkába harap… Élvezi. Tuti élvezi ezt az egész helyzetet. Lehet, hogy végig csak ki akart velem cseszni. Lehet, hogy szadista, vagy szociopata, vagy bánom is én mi, és az okoz neki örömet, hogy az érzéseimmel játszhat. Vagy amnéziás. Vagy hülye. Vagy szimplán egy seggarc.
De annyira nem is fontos, hogy mi áll a háttérben; csak szeretnék előle eltűnni egy életre és addig kerülni, ameddig végre el nem húz innen. Szóval év végéig minimum. Azt hiszem, menni fog. Hajlandó vagyok feladni a glitteres cuccok viselését is és egyszerű egyenruhába bújni, csak ne vegyen észre. Sőt, átműttetem az arcomat is. Biztos ami biztos.
Viszont egyelőre semmi mást nem tudok tenni, csak magam elé bámulni és kifejezéstelen arccal koncentrálni a saját légzésemre, ugyanis esélyes, hogy elfelejtenék levegőt venni, ha nem figyelnék rá oda. A fincsi illatokat árasztó étel a tányéromon meg se hat. A háztársaim feleslegesen beszélnek hozzám. Miért nem állhatok fel és húzhatok ki innen a francba most rögtön?!
Szerencsére azért egészen hamar véget ér a vacsora, én pedig a lehető leggyorsabban igyekszem a többi Mardissal együtt eljutni a kijáratig, hátha akkor Jay elveszít a tömegben és meg se próbál megkeresni. Pedig fülelek, és már hallom is a hangját, ahogy utat kér a többi diák között… Direkt nem nézek hátra, csak igyekszem eltűnni onnan, sőt, egy idő után arra se figyelek, hogy egyre hangosabban hallom őt magam mögött.
Pedig figyelhettem volna, mert akkor most talán jó eséllyel el tudnék vágódni másik irányba, mielőtt még sikerülne elkapnia; de mivel egy két lábon járó szerencsétlenség vagyok, nem tudom elkerülni ezt a sorsot. Érzem, ahogy ráfog a csuklómra és visszatart, s végre eljut a tudatomig az is, hogy minek szólított. Nem fordulok meg, csak nézem, ahogy a többi diák távolodik, s hirtelen kínos csend ülepszik a folyosókra. Szerencsére nem várok egy fél pillanatot sem, mielőtt megtörném.
– Engedj el – mondom a fiúnak erőtlenül, de nagyon igyekszem, hogy egy pillanatra se remegjen meg a hangom. Nem akarom, hogy gyengének lásson, vagy esetlennek. Nem akarom neki kimutatni, mennyire fáj a hazugság, amivel beetetett a nyár végén. – És többet ne hívj így – teszem hozzá. Nem akarom hallani ezt a becenevet soha többet, mert csak fájdítja a szívemet.




Mae Eun Jae varázslatosnak találta





i got a sick and twisted fascination
my own decimation
me and Icarus are cut from the same cloth


Vissza az elejére Go down
Mae Eun Jae


Griffendél õrzõje

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay GLT4RCm

Lakhely :

➣ In your heart


Keresem :

➣A never seen before situation

Multik :

Cavern of Madness

Playby :

➣ Lee Jeno


75


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Mae Eun Jae
Vas. Márc. 19, 2023 10:52 am


Between now and then, 'til I see you again, I'll be loving you





– jay X rain –

A kesztyű az évek során igazából a részemmé vált. Szinte már meg se tudtam különböztetni milyen az, mikor enélkül érintek meg valamit. Amerikában persze hozzá voltak szokva a srácok, nekik már nem volt olyan különleges és fura, mint itt a Roxfortban. Éppen ezért is lep meg, mikor leülök vacsorázni és egyből elkezdik kérdezgetni, hogy ugyan minek nekem kesztyű? Elsőre fel sem fogom, majd utána esik le, hogy persze, engem itt nem ismernek, nem tudhatják az igazságot.
Egyszerűen vállat rántok és közlöm velük, hogy empata vagyok, viszont így nem tudnak összezavarni mások érzései, hogy véletlenül hozzájuk érek. Szerintem nincsen ebben semmi különös. Bár tudom, hogy nem sokan „élvezhetik” ezen csodás képesség előnyeit, de talán jobb is. Elég nehéz úgy élni, hogy érzed, amit a másik és, közben pedig pontosan meg tudd különböztetni, hogy akkor most melyik érzés melyikkőtöké. Éppen ezért nagyjából csak alváshoz és fürdéshez vettem le a kesztyűket. Meg persze volt az a felejthetetlen este…
Életemben akkor voltam először fiúval. Előtte persze a lányokkal néha összeakadta, de azért nem ugyanaz. Blaise egy teljesen új élmény volt, nagyon szerettem volna elhinni, hogy nem pusztán azért élveztem vele, mert ő ezt érezte. Bevallom mellette is sokáig aggódtam, hogy talán mégis magamon kellett volna hagyni a kesztyűt, de utólag örülök, hogy nem tettem. Így, hogy eltelt némi idő, mióta utoljára láttam, már tudom mit érzek. Azt hiszem… Nem hinném, hogy ennyi idő után is befolyásolni tudna, és én tényleg kedvelem a fiút. Egyértelműen lejött, hogy mikor megláttam nem az idegesség fogott el, hanem az izgatottság. Mint egy kiskutya, aki meglátja a gazdáját az ajtóban és alig várja, hogy lerohanja.
Pontosan ezt éreztem, mikor a vacsora végén odaszaladtam hozzá. Nem érdekelt semmi és senki, csak beszélni akartam vele. Ha kell, este a folyosón alszok, amiért nem tudom hol van a klubhelyiség, de nekem tisztáznom kell vele mi is történt a nyáron. Persze azt nem gondolom végig, hogy ő mit akarhat, tulajdonképpen magasról teszek rá, hogy az elválásunk után neki fáj-e, hogy mégis itt lát vagy sem. Tudom, hogy azt mondtam neki, hogy visszamegyek Amerikába, de nem így lett és ennek igazán örülhetne.
Viszont a reakciója rosszabb is, mint arra számítottam. – De szeretted, hogy így hívtalak. Azt hittem tetszik, mikor koreaiul beszélek hozzád. – Ugyanis akaratom ellenére, néha kicsúszik egy-egy megjegyzés a számon. Most mégsem értettem, hogy miért ilyen velem. – Blaise… - engedem el végre a csuklóját, bár ha menekülni akar, akkor azért újra megfogom. – Nem beszélhetnénk? Kérlek! – Ha ennyire nem örül nekem, akkor ott bizony baj van. Egészen eddig azt hittem, hogy szeret! És én, bár csúnyán leráztam, azt meg kell értenie, hogy nem azért volt, mert nem viszonoztam volna az érzéseket, csak… Bonyolult volt az egész helyzet!






can’t be defeated. can’t be deleted. can’t be repeated.



Vissza az elejére Go down
Blaise Rainberry


Mardekár

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Be39ad9cef6e4ee7b06817537a1619dcb7c94e7a

Lakhely :

Roxfort / Doncaster


Keresem :

♔ looking for my dignity


Playby :

Joshua Colley


159


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Blaise Rainberry
Vas. Márc. 19, 2023 3:16 pm


can't get over you, no matter what i do. i know i should but i could never hate you.
blaise && jay


Egy részem a “szakítás” óta félt attól, hogy egy nap majd viszont látom Jayt. Reméltem, hogy az a nap csak évtizedek múlva fog eljönni, hogy addigra már kiegyensúlyozott és boldog lehessek, és simán az arcába tudjam bökni, hogy “el is felejtettelek azóta”; de nem, úgy fest, még egy év gyászidőt se kapok, a fiú máris visszatért az életembe. Ráadásul egy évfolyamra járunk, a házaink természetes ellenfelei egymásnak és bizonyára rengeteg közös óránk lesz, amin bámulhatjuk egymás képét. Nagyszerű.
Ám mindebbe bele se tudok gondolni hirtelen, mert annyira lesokkolt korábban a pillanat, amikor megláttam őt kilépni a cserediákok köreiből, hogy jelenleg csak az alap funkciókat tudja ellátni az agyam; a lélegzést, a vérkeringést és a magam elé bámulást. Így töltöm végig a vacsoraidőt, s még arra se vagyok képes rávenni magam, hogy legalább egy pohár vizet letoljak a torkomon. Nem hiszem el, hogy ez történik.
Egyébként alaphelyzetben nem lennék ennyire magam alatt, hiszen mindenkinek vannak exei, mindenkinek összetörik legalább egyszer a szívét ebben a korban… A probléma ott kezdődik, hogy a kettőnk köteléke frissen lett elvágva, ráadásul előtte sokkal erősebb volt mint bárki mással, mert neki adtam… Vele volt az első…
Ebbe belegondolni is rossz. Menekülhetnékem van, nem is kicsit, így amint adódik rá lehetőségem már a kijárat felé is masírozok a háztársaimmal, hogy biztosan elkerüljem a Jay-el való találkozást. Bár úgy tűnik, ő egészen másképp gondolja ezt, mert sikeresen utolér és le is választ a többiektől, hogy… Hogy Merlin tudja, mi a faszt csináljon.
– Szerettem. A múlt időn van a hangsúly – válaszolom egészen halkan, küszködve azzal a szemét gombóccal a torkomban. Nem akarok előtte gyengének tűnni. Mert akkor azt hinné, hogy én még mindig érzek valami pozitívat iránta. Nem szabad megtudnia, hogy tényleg így van. Amikor végre elenged, kezemmel a csuklómra fogok és megdörzsölöm azt. Ismerős érzés a kesztyűjének érintése, és rohadtul idegesítő. – Nincs miről beszélnünk – pillantok végre rá, aztán körbenézek, hogy megbizonyosodjak róla, hogy kettesben vagyunk. – És ha van egy kis eszed, innentől nagy ívben elkerülsz. Hidd el, nem örülnél neki, ha bárki meglátna a társaságomban. – Legalább is, ha nem szeretne magának kapásból hat-hét bullyt szerezni, ha nem többet.
Az meg csak bónusz lenne, ha cserébe én is megúsznám a vele való beszélgetést. Szeretném ezt az évet úgy végigcsinálni, hogy nem kell közben az “exem” miatt rágnom magam. A ruháimra akarok koncentrálni, meg a tanulmányaimra, hogy majd bekerülhessek a divat- és textiltervezés szakra az akadémián. Ezen és a túlélésen kívül más célom nincsen, és nem is szeretnék hozzáadni a listához semmi egyebet.
– Úgyhogy ha megbocsájtasz, én most megyek a dolgomra – húzom ki magam, s már indulok is, hogy aztán őt megkerülve eltűnhessek végre a közeléből.








i got a sick and twisted fascination
my own decimation
me and Icarus are cut from the same cloth


Vissza az elejére Go down
Mae Eun Jae


Griffendél õrzõje

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay GLT4RCm

Lakhely :

➣ In your heart


Keresem :

➣A never seen before situation

Multik :

Cavern of Madness

Playby :

➣ Lee Jeno


75


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Mae Eun Jae
Vas. Márc. 19, 2023 8:23 pm


Between now and then, 'til I see you again, I'll be loving you





– jay X rain –

Valahol igazából sejthettem volna, hogy Blaise nem fog olyan nagy örömmel fogadni. Volt egy-két szép közös napunk, én viszont csak ennyit akartam tőle elsőre, meg egy csodás estét. Illetve eredetileg az nem volt tervben. De így alakult és nem bántam meg. Viszont pont azért, mert azt hittem, hogy ő mugli, nem akartam azt, hogy ebből több legyen, mint egy kellemes kis nyári kaland. Milyen lett volna az a kapcsolat? Állandóan csak hazudtam volna neki mindenről. Arról, hogy hol vagyok, hogy miért nem találkozhatunk… Tulajdonképpen az egész életemről! Nem árulhattam el, hogy empata vagyok, hogy valójában varázsló volnék és még sorolhatnám, hogy mennyi mindent kellett volna megtartanom magamnak. Egyszerűbb volt azt mondani neki, hogy nem fogunk tuni összejönni, mert én megyek vissza Amerikába, ami túl messze van és nem bírnánk a távkapcsolatot. Nem lenne nekem való. Én olyan vagyok, hogyha egyszer valakit megszeretek, akkor közel akarok lenni hozzá és sokat bújnék. Talán még meg is érinteném, de nem úgy, mint ahogyan a legtöbb embert szoktam. Nem… A bőrömet érinteném az övéhez. Ezt pedig nem tudtam volna vele.
Neki mégis el kellett mondania, hogy belém szeretett. A szívem zakatolt, mikor ezt kimondta, bár akkor még nem tudtam, hogy azért, mert még mindig hatással van rám és talán az érzései megzavarták az enyémet. Én meg legnagyobb pánikomban mindent elnyomtam magamban és csak hazudtam. Azért, hogy aztán ne kelljen többet hazudnom neki és lehetőséget adhassak arra, hogy valaki másba szeressen bele, valaki olyanba, aki illik is hozzá.
Az, hogy itt újra találkoztam vele, egyszerre lehet a sors ajándéka, vagy a karma átka. Számomra inkább az előbbi volt, mert így megtudtam, hogy nem mugli, vagyis szabad a pálya, szabad a csók! Viszont a reakcióját figyelve inkább volt átok az, hogy hazudtam neki. De mit tehettem volna? Nem akartam összetörni a szívét azzal, hogy sose vagyok őszinte. Helyette azzal törtem össze, hogy elutasítottam, de a jó szándék vezérelt.
-Miért? Már nem ugyanúgy mondom? – Szerintem nem változott sem az akcentusom, sem a hangom. Akkor meg nem értem, mi a baj a becézgetéssel! Igazán folytathatnánk ott, ahol abbahagytuk most, hogy tudjuk egymásról, hogy varázslók vagyunk.
-Te most szégyelsz engem…? – nézek rá böbbenten. Mindjárt meghalok! Komolyan ennyire rémes lenne, hogy egy koreaival kavart? Azt hittem, hogy őt az ilyesmi nem érdekli. Emiatt aztán tényleg beszélnünk kellett már. Ha van egy konkrét problémája velem, akkor mondja a szemembe, mert nekem ezek a találgatások így nem mennek.
Mikor elindulna, ismét megragadom, azonban most a kezét és közelebb húzom magamhoz. Fél kézzel átölelem őt, hogy biztosan ne tudjon szabadulni. – Megbocsájtok, azonban nem engedlek el… - kezdek el suttogni, hogy csak ő hallja, majd szabad kezemet a számhoz emelem, hogy a fogammal vegyem le a kesztyűm. Utána persze kiveszem a számból és a zsebembe teszem a ruhadarabot. – És ha nagyon rossz leszel, akkor másképp foglak megérteni. – vetek rá egy kedves mosolyt. Remélem tudja, hogy nem bírnék ártani neki.


Blaise Rainberry varázslatosnak találta





can’t be defeated. can’t be deleted. can’t be repeated.



Vissza az elejére Go down
Blaise Rainberry


Mardekár

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Be39ad9cef6e4ee7b06817537a1619dcb7c94e7a

Lakhely :

Roxfort / Doncaster


Keresem :

♔ looking for my dignity


Playby :

Joshua Colley


159


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Blaise Rainberry
Vas. Márc. 19, 2023 8:56 pm


can't get over you, no matter what i do. i know i should but i could never hate you.
blaise && jay


Ha az életem egy torta lenne, a hab a tetején képviselné a Roxfortban szerzett megannyi kellemetlen élményemet. S mivel ezekből elég sok van, inkább habot ennék tortával, nem pedig tortát habbal… S ugyan ki ne hagyjuk a cseresznye díszítést; ami megtestesíti Jay váratlan visszatérését. De ez egy mérgezett cseresznye, én pedig nyáron úgy haraptam bele, mintha ez lett volna a legfinomabb része az egész desszertnek. Pedig nem, valójában gonosz és gyors méreg volt, ami egyenesen a szívemet támadta.
S most újabb néhány csepp került a szervezetembe, habár ez nem halálos dózis, de mégis ugyanannyira fáj, mint mikor először ízleltem meg; természetes, hogy menekülni próbálnék előle. De a mérget csak ellenanyaggal lehet legyőzni, nekem pedig nem áll ilyesmi a rendelkezésemre.
– Dehogynem, épp ugyanúgy mondod… Mintha minden a legnagyobb rendben lenne – sóhajtok fel. – Csak ne becézgess többet, érted? – Túlságosan fáj hallgatni. Szeretném elfelejteni, meg nem történtté tenni és a szekrény legaljára száműzni, akár egy régi rongyot. Azt kívánom, bár Jay is így gondolná és végre békén hagyna, de nem úgy fest, mint aki annyira távozni akar. És hiába figyelmeztetem, hogy ne akarjon velem nyilvánosan beszélgetni, nem esik le neki, hogy miért mondom. Sőt, azt hiszi vele van itt a gond.
– Nem, én… – idegesen csettintek a nyelvemmel, közben a tarkómat dörzsölgetem. Most ezt hogy fogalmazzam meg neki úgy, hogy értse is? – Nézd, nem vagyok túl közkedvelt errefelé. Ha a többiek velem látnak, ki fognak nézni maguknak és megkeserítik az egész itt töltött idődet. Szóval ha ezt el akarod kerülni akkor ne mutatkozz velem nyilvános helyen – magyarázom, bár magam sem értem, hogy miért. Hidegen kellene hagynia, hogy vele mi lesz, nem igaz?
Inkább igyekeznék is tovább, hogy ne kelljen ezt a beszélgetést folytatnom vele, s már majdnem sikerrel is jár a menekülő hadműveletem, de nem, ő továbbra se hagy elsétálni. Miért nem tud békén hagyni végre?! Miért kell ezt csinálnia? Hülye mamlasz barom… Annyira utállak, Jay…!
– Mi a francot csinálsz?! – Vergődve próbálok kiszabadulni az öleléséből. Orromat megcsapja egy ismerős illat, az ő illata, s ennek hatására érzem is a könnyeket a szemembe tódulni. – Nem érted, hogy… Hagyj már… – Nézem, ahogy leveszi a kesztyűjét; azt, amit összesen ezelőtt egyszer volt hajlandó a társaságomban levenni, és ettől automatikusan elfog a pánik. A szavai sem hangzanak sokkal biztatóbban - és bár félelmem nem azt súgja, hogy bántani akar, továbbra is próbálkozom a szabadulással, de egyre erőtlenebbül. A mosolyától végigfut a gerincemen a hideg. Még mindig hatással van rám és ezt utálom. – Mégis… Mit akarsz tőlem? – kérdezem, ezen a ponton feladva a küzdelmet. Nem fogom megúszni, ugye? Ha kérve könyörgök neki, akkor se fog elengedni ameddig nem hallgatom meg.








i got a sick and twisted fascination
my own decimation
me and Icarus are cut from the same cloth


Vissza az elejére Go down
Mae Eun Jae


Griffendél õrzõje

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay GLT4RCm

Lakhely :

➣ In your heart


Keresem :

➣A never seen before situation

Multik :

Cavern of Madness

Playby :

➣ Lee Jeno


75


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Mae Eun Jae
Hétf. Márc. 20, 2023 9:02 pm


Between now and then, 'til I see you again, I'll be loving you





– jay X rain –

A koreai nyelv sok ember számára egyébként idegesítő. És itt most nem csak arra gondolok, hogy bosszantó, mikor nem értik, hanem arra, hogy a nyelvtana egyébként rettenetesen eltér az angoltól. Így aztán sokan feladják annál a résznél, hogy megtanulták a betűket. Olvasni már tudnak, de érti nem képesek. Így aztán néha nehezen oldódom fel annyira mások mellett, hogy merjek koreaiul beszélni. Már csak azért is, mert ugye nem értik a legtöbben, de az esküszöm stresszes, mikor rám ordibál valaki, hogy hagyjam már abba. Pedig én igazán nem akarok rosszat, egyszerűen néha automatikusan jön a koreai.
Így mikor Blaise nem bánta, hogy koreaiul becézem, repesett a szívem. Mindig is akartam egy olyan párt, aki ezt megengedi nekem. Most viszont, hogy azt mondja ne használjam, valami összetörik bennem. Nem a szívem, mert azt jobban éreztem volna, de mintha megrepedt volna. – Értem is meg nem is… De vettem nem foglak többet becézni. – A kezdeti kedveskedős énem mintha darabokra hullott volna. Hangom inkább volt hűvös most. Míg az elébb sokkal inkább hasonlítottam egy boldog kiskutyára, addig most egy távolságtartó macska voltam. Nagyon bántott, főleg, hogy tudja mennyire szeretem becézni.
A magyarázkodására csak megforgatom a szemeimet. Még ő lesz ideges? Nekem kéne annak lennem, amiért ennyire elutasító velem, holott én igyekszem vele rendbe hozni a dolgokat. – Hogy oda ne rohanjak… Mintha olyan könnyű lenne velem elbánni. Hidd el, hogy engem aztán nem lehet olyan könnyen elintézni és az életemet is elég nehéz lesz megkeseríteniük. – Nem volt az a mindig pozitív és mosolygós srác, de kifejezetten nehéz volt lelombozni.
Utána persze egyből meg akar szökni, amit én nem hagyhatok neki. Én igenis meg akarom érteni őt és ha… Ha csak ez az egy lehetőségem is van, ha muszáj ehhez folyamodnom, én megteszem! Utálom, gyűlölöm, és csak akkor csinálok ilyet, ha megkérnek vagy nincs más választásom. Közben szerencsére ő is lecsillapodik – vagy inkább belefárad a felesleges próbálkozásba – és így már nekem sem kell olyan erősen tartanom. Kezemmel óvatosan simítok végig az arcán, ahogyan próbálom őt értelmezni.
Rengeteg bánat és keserűség… Legszívesebben itt és most elsírnám magam, ahogyan ezt érzem. Ajkamba harapva kapom el a kezem, ezzel együtt pedig elengedem őt is. – Miattam vagy ennyire szomorú…? – Egoizmus vagy sem, de más nem jutott eszembe. Arról nem is beszélve, hogy muszáj volt tudnom, hogy én voltam-e a probléma forrása.
Torkomat többször meg kell köszörülnöm és nagyokat nyeldekelek, hogy a feltörni készülő könnyeim mégse találjanak maguknak utat. Esküszöm rémes volt átérezni ezt most, pláne a múltkoriak után, ahol tökéletesen átjött mennyire boldog volt.


Blaise Rainberry varázslatosnak találta





can’t be defeated. can’t be deleted. can’t be repeated.



Vissza az elejére Go down
Blaise Rainberry


Mardekár

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Be39ad9cef6e4ee7b06817537a1619dcb7c94e7a

Lakhely :

Roxfort / Doncaster


Keresem :

♔ looking for my dignity


Playby :

Joshua Colley


159


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Blaise Rainberry
Hétf. Márc. 20, 2023 9:36 pm


can't get over you, no matter what i do. i know i should but i could never hate you.
blaise && jay


Meg kell értenie, hogy ez nekem marhára nem könnyű. Feldolgozni a jelenlétét, a hazugságát, a közösen töltött időnket, és a napot, amikor összetörte a szívem… Ez túl sok most nekem. Persze bármennyire is szeretem őt fejben szemétnek becézni, meg elhordani mindennek, tudom jól, hogy nem ő tehet róla. Én vallottam szerelmet annak ellenére, hogy megbeszéltük, hogy ez csak egy nyári kaland lesz. Tudtam jól, hogy el fog utazni, legalább is ebben hittem, mégis elmondtam neki az igazat. Magamnak csináltam ezt az egészet, a saját lábaim alatt kezdtem gödröt ásni, s túl mélyet, hogy aztán biztosan bele is zuhanhassak. És most a gödör fenekéről próbálnék visszakapaszkodni valahogyan, de mintha Jay szánt szándékkal akarna minden alkalommal visszalökdösni, mikor végre elérném a peremét… Nem segít a helyzeten, hogy itt van, de az pláne nem, hogy még meg is állított. Pedig csak szerettem volna elfelejteni őt, hiszen megmondta, hogy köztünk azon a nyáron kívül nem lesz semmi. Miért kell összezavarnia?
– Köszönöm – nyögöm ki kissé keserűen. Valóban, néhány hete még nagyon szerettem, amikor koreaiul becézgetett; minden alkalommal megremegett a lábam tőle és a szívem hatalmasakat dobbant. S testem most is így reagált volna, ha nem lennék összetörve legbelül. Ha nem repültem volna túl közel a Naphoz…
– Rendben Jay, ahogy akarod – bólintok. Nem találom értelmét annak, hogy tovább győzködjem, ha nem akar vigyázni magára és elkerülni a mardis bullykat, akkor csak tessék. Előbb vagy utóbb úgyis ezüst tálcán fogja megkapni őket, ha velem látják… Sajnálnám. De az ő döntése. Én meg jelenleg amúgy sem vagyok abban a pozícióban, hogy védelmezni akarjam.
Legszívesebben inkább csak menekülnék, amire kísérletet is teszek, ám Jay nem hagyja, s bármennyire is igyekszem kivergődni valahogy az öleléséből, nem enged el. Gyengének érzem magam a közelében, pláne így, hogy most már akaratom ellenére teljesen hozzá is simulok; érzem az illatát, a bőrének melegét, a ruháinak tapintását az ujjaim közt… Szinte reszketek, ám nem a félelemtől vagy a boldogságtól. Ez a reszketés az agyam, a szívem és a testem háborújának külső mutatványa, mert míg az előbbi arra ösztökél, hogy meneküljek, a másik legszívesebben elsírná magát, a harmadik pedig itt maradna örökre, mert most otthonra talált a fiú karjai közt. Gyűlölöm ezt az érzést.
Egy pillanatra összerezzenek, ahogy megérinti az arcom, s rengeteg emlék jut most eszembe róla, ami csak még jobban megkavar. Emlékeim közé bekúszik az a rengeteg boldogság, a melegség és a puhaság, amit mellette éreztem a nyáron, s néhány másodpercig mintha ismét ezt érezném, de… De mindez eltörpül a szívem fájdalma mellett. Az emlékek keserű ízt kaptak.
– Mégis mit gondolsz? – kérdezek vissza, miközben átölelem magam mindkét karommal, miután elenged. – Hazudtál nekem, Jay. Én hülye bíztam benned… – Végre sikerül megtalálnom a hangom, bár nem vagyok benne biztos, hogy a fiú örülni fog annak, amit hall majd. – De tudod mit? Nem hibáztatlak. Te tényleg csak egy nyári kalandra vágytál, én voltam az, aki idióta volt és hagyta, hogy az érzései befolyásolják – magyarázok tovább, közben hátrébb lépek tőle. – De mondd, minek jöttél ide, hmm? Nem is, minek jöttél utánam? Nem te voltál az, aki véget akart ennek vetni? Akkor meg mit akarsz? Mire jó ez neked?! Úgy teszel, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, mégis miért?! – A végére már egészen megemelem a hangom.
Pedig igazán tudhattam volna már akkor is, hogy mellettem senki nem marad meg. Hogy nekem nem szabad senkit közel engednem magamhoz, mert úgyis csak feledésbe merülök. Te is elfelejtesz majd, Jay… Csak engedj most el.




Mae Eun Jae varázslatosnak találta





i got a sick and twisted fascination
my own decimation
me and Icarus are cut from the same cloth


Vissza az elejére Go down
Mae Eun Jae


Griffendél õrzõje

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay GLT4RCm

Lakhely :

➣ In your heart


Keresem :

➣A never seen before situation

Multik :

Cavern of Madness

Playby :

➣ Lee Jeno


75


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Mae Eun Jae
Pént. Márc. 24, 2023 4:41 pm


Between now and then, 'til I see you again, I'll be loving you





– jay X rain –

Nagyon nem szívesen tettem le arról, hogy becézgessem. Ez nekem olyan volt, mintha hátrafelé haladtunk volna a kapcsolatban, ami rémesen hangzott. Tudom, hogy elváltunk némi időre és én utasítottam vissza, de azt ő is beláthatja, hogy jobb volt egyszer hazudni, mint egy életen keresztül. Honnan tudhattam volna, hogy ő is varázsló? Ha csak egy apró jelzést kaptam volna erről, akkor eszem ágában sem lett volna őt elutasítani. Most pedig hogy itt vagyunk mind a ketten, van esélyem javítani a kapcsolatunkon. Én ezt egy égi jelnek fogom fel, hogy igenis egymáshoz tartozunk és ezért találkoztunk újra.
Blaise viszont ahogyan látom, inkább éli meg egy csapásnak. Eltaszít magától, menekül előlem és még a becézgetéssel is le kell állnom azért, mert neki már nem tetszik. Csak halkan morgok az orrom alatt a köszönömére. Nagyon nem szívesen Rainberry! De nem feszegetem ezt tovább, ha ennyire nem bírja már, akkor legyen, nem is hívom többet így. Pedig előtte aztán senki másnak nem járt ki ez a becenév…
A következő pedig az, hogy ne legyek a közelébe. Rémes kifogás az, hogy zaklatói vannak és ezért féltene, hogy engem is fognak. Felakasztom őket az alsógatyájuknál fogva a zászlótartóra, vagy a köpenyüket felkötöm a kviddics karikákra! Bánom is én igazából, de el tudok velük bánni. Engem ugyan nem mernek majd zaklatni és akkor őt sem fogják, ha tudják, hogy hozzám tartozik. Ha egyáltalán így lenne… Viszont akkor is meg akarom védeni, ha már nem járunk. Mégsem hagyhatom, hogy valakit csak random bántsanak.
Ahogyan azt sem engedhetem meg most Blaise-nek, hogy elmenjen. Igenis meg kell ezt beszélnünk, mert bőven lenne mit. Viszont nem hajlandó megadnia magát, helyette el akar szökni. Ezt egy öleléssel könnyen lerendezem, majd a képességemet is használom rajta, amit egyébként nem szoktam. Nagyon ritka az, mikor én önszántamból úgy döntök, hogy igenis meg akarom érteni a másik embert. Általában csak jobban összezavarodok, bár időnként hasznos, mikor valamennyit át tudok venni. A másiknak is könnyebb. Az is igaz, hogy ezt csupán néhányszor sikerült eddig, mert sose tanultam meg rendesen használni.
Most ahogyan az arcára simítok, egyből átjön a szomorúság. Talán halványan valami melegséget is érezhetek, de nem tudom ezt pontosan beazonosítani, mert a negatív érzések sokkal erősebbek. Én magam is elszontyolodom, emiatt is eresztem el végül. Muszáj is megkérdeznem, hogy miattam van-e ez az érzés benne, bár már nagyjából tudom a választ. Mégis reménykedem, hogy inkább valami más az oka, de a szavait hallva, csak még jobban elkeseredem. – Mert nem akartam, hogy vége legyen! – Most már én is hangosabban beszélek. – Megvolt a magam oka… Valóban azt hittem, hogy soha többé nem látlak, hogy két külön világban élünk és nem esne nekem jól, ha mindig csak pusmognék, hogy hol vagyok. Igen, vissza kellett volna mennem, de apám azt akarta, hogy itt járjam végig az utolsó két évem. – Próbálok egy mély levegőt beszívni, hogy ezzel is nyugtassam magamat. Nem szabad, hogy a fiú érzései úrrá legyenek az enyéimen és emiatt aztán kikeljek magamból. Vagy hogy elsírjam magam. – Én nagyon szerettem az együtt töltött időt veled! És ha nem az lett volna, hogy esetleg te mugli vagy, akkor sose váltam volna el tőled. Higgy nekem Blaise, én tényleg kedvellek! – Tudom, rossz ötlet, hogy arra kérem ismét bízzon meg bennem. Tisztában vagyok vele, hogy összetört a szíve, de én össze tudom forrasztani. Én tényleg nagyon szeretném jóvá tenn!






can’t be defeated. can’t be deleted. can’t be repeated.



Vissza az elejére Go down
Blaise Rainberry


Mardekár

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Be39ad9cef6e4ee7b06817537a1619dcb7c94e7a

Lakhely :

Roxfort / Doncaster


Keresem :

♔ looking for my dignity


Playby :

Joshua Colley


159


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Blaise Rainberry
Szomb. Márc. 25, 2023 2:59 pm


can't get over you, no matter what i do. i know i should but i could never hate you.
blaise && jay


Azon a napon teljesen összetörtem. Persze az én hibám volt, én nem tudtam csendben elengedni Jayt, pedig már az elején letisztáztuk, hogy ebből semmi komoly nem lesz. Meg is fogadtam magamnak, hogy nem fogok többet érezni iránta, mint amennyit kellene. De ahogy bánt velem, ahogy megnevettetett, a mosolya, a közös percek… Ki ne szerette volna meg? Nem is. Ki ne szeretett volna belé azonnal?
Eleinte nem akartam neki elmondani. Úgy voltam vele, hogy egy ilyen vallomás csak elrontana mindent. Ráadásul nem is voltam teljesen biztos az érzéseim mélységében, hiszen korábban sose tapasztaltam ilyesmit. Bizonytalan voltam és ügyetlen, ha romantikáról volt szó  - nem mintha most másképp lenne. Mondhatnám, hogy anyám tehet róla, de… Szerintem csak magamnak köszönhetem.
De aztán minden megváltozott… Azon az estén, amikor kettesben voltunk abban a hotelszobában. Nekem az volt az első, hogy valaki úgy ért hozzám, úgy nézett rám és úgy bánt velem. Azon a ponton megbizonyosodtam róla, hogy az érzéseim valódiak. Hogy tényleg megszerettem azt a mamlaszt, és nem akartam elbúcsúzni tőle a nyár végén.
Az egy dolog, hogy Jay itt van. És varázsló. És nem ment vissza Amerikába. De az, hogy még utánam is jött, amint vége lett az évnyitónak? Na nem. Ez az én szilánkosra tört szívemnek most túl sok. Érzem, ahogy az összeragasztott kis darabok összefacsarják magukat a mellkasomban, fájdalmasan és keservesen. Legszívesebben elsírnám magam, de túl makacs vagyok ahhoz, hogy előtte tegyem. Szóval minden erőmet bevetve próbálom visszatartani a könnyeimet.
Ő viszont nem akar elengedni, nem akarja annyiban hagyni a dolgot, pedig nagy szívességet tenne nekem, ha most hagyna elsétálni - vagy inkább fejvesztve elmenekülni. De nem, visszatart és az ölelésébe von, amitől csak még több fájdalmas emlék szabadul el a fejemben. S hallom a nevetését visszhangozni, érzem az érintését kísérteni a bőrömön és az illatát, mely a valóságban is megcsapja az orromat. Elgyengít. Most már egészen biztos vagyok benne, hogy még nem léptem túl rajta. Hívhatom őt szemétnek akár százszor is egy nap, ez akkor sem változtat a tényen, hogy ő még mindig ugyanolyan fontos nekem. Utálom…
Szerencsére elereszt azután, hogy az arcomhoz ér, s így van lehetőségem fellélegezni. Ám nem sokáig, mert a kérdésével elindít bennem egy lavinát, ami keveréke a szívfájdalomnak és a dühnek. Nem tudom, melyiknek kellene több helyet adnom, mert mindkettőt erősen érzem. Mindenesetre végre sikerül kinyitnom a számat.
Most bezzeg nem akarja, hogy vége legyen! Hát ez röhej… Minél tovább hallgatom, annál mérgesebb leszek, mert mindez csak egy hatalmas, hülye kifogás amivel a hazugságát akarja védeni. Eszébe se jut bocsánatot kérni. Mekkora marha! Érzek egy könnycseppet legördülni az arcomon, de azonnal le is törlöm, miközben várom, hogy végre befejezze a mondandóját.
– Nem érdekelnek a hülye kifogásaid, Jay! – fakadok ki. – Ha nem tudnád, ebben a szaros országban minden harmadik utcasarkon van egy bentlakásos iskola! Mondhattad volna, hogy valamelyikbe beírattak és ezért nem tudsz velem találkozni olyan sűrűn! Tudod, máshol is létezik őszi szünet, téli szünet, meg anyám kínja! Ha annyira szerettél velem lenni, igazán vehetted volna a fáradtságot és kitalálhattál volna valami értelmesebb hazugságot! Mit gondolsz, mi lett volna, ha tényleg mugli vagyok és valami véletlen folytán mégis összefutunk mondjuk a téli szünet alatt?! Akkor mit mondtál volna?! – folytatom miközben közelebb lépek hozzá. – Nem Jay, itt nem azzal van a gond, hogy dobtál. A probléma ott kezdődik, hogy hazudtál nekem, aztán meg idejöttél és még úgy is tettél, mintha a szakítás meg se történt volna. Mit vártál, hogy majd a nyakadba borulok és visszafogadlak?!
Pontosan ezért félek közel engedni magamhoz másokat. Túlságosan sebezhető vagyok. Csak nézz rám…








i got a sick and twisted fascination
my own decimation
me and Icarus are cut from the same cloth


Vissza az elejére Go down
Mae Eun Jae


Griffendél õrzõje

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay GLT4RCm

Lakhely :

➣ In your heart


Keresem :

➣A never seen before situation

Multik :

Cavern of Madness

Playby :

➣ Lee Jeno


75


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Mae Eun Jae
Szer. Márc. 29, 2023 9:14 pm


Between now and then, 'til I see you again, I'll be loving you





– jay X rain –

Szörnyű vagy sem, de nem értettem vele egyet. Szerintem az, amit tettem a legjobb volt, mert hittem, hogy egyszerűbb lesz neki egyszer hazudnom, mint egy életen keresztül. Mert ki akarna valakinek, akit elvileg szeret mindig füllenteni? Most komolyan… Blaise sem gondolhatta komolyan, hogy ez így élet lett volna. Az én szememben az kevésbé tűnt önzőnek az, hogy inkább hagyom élni, meg esélyt adok neki, hogy egy normálisabb sráccal legyen, mintsem magam mellett tartsam. Ha azt nem számolom bele, akkor ott van az a gond, hogy empata vagyok. Sose fogok tudni úgy hozzáérni, hogy ne félnék attól, hogy esetleg az érzései engem is befolyásolnak. Rendben, néha leveszem a kesztyűmet, de nem vagyok képes egész nap ezek nélkül lenni. A végén az én fejem fájdulna bele, arról nem is beszélve, hogy azt se tudnám, hogy melyikük érzése lenne az övé, vagy az enyém. Ez így nem lenne sohasem jó.
Viszont most utána jöttem, mert hiszem, hogy az égiek hozták velem újra össze. Ez egy jel, hogy nem szabad őt elengednem, helyette viszont ő lök el magától . Ennek aztán végképp semmi értelme sincs. Mégis miért tenné?! Ha valóban szeretett, akkor most ő maga is a karjaimba vetné magát. Megbántottam, értem én, de aznap az én szívem is összetört, mikor el kellett válnom tőle. Ő miért nem képes úgy felfogni ezt, mint én?
Fejben már-már könyörgök neki, de kifelé csak az látszik, hogy hiába akar elmenni, én nem hagyom neki. Erőszakosnak tűnhetek, pedig nem szoktam az lenni. Én voltam mindig az a srác, aki a házamból a legkevésbé akart verekedni, vagy balhézni. Még kviddicsbe is az egyik legnyugisabb posztot kaptam. Most mégis, a szerelmi bánatom annyira elvakít, hogy akarata ellenére ölelem magamhoz, és nem is foglalkozom azzal, hogy mennyire fájhat neki ez most. Csak arra gondolok, hogy nekem jó legyen, így még azt a szabályomat is megszegem, hogy nem használom másokon az erőmet. Miután megérzem azt a mérhetetlen mennyiségű fájdalmat és szomorúságot, végre én is észbe kapok és elengedem.
Blaise érzései miatt én is küszködök a könnyeimmel, amiket mond nekem pedig csak rosszabbítanak a helyzeten. Szinte megfulladok a könnyeimtől a gombóctól, ami a torkomban van. – És az mit segített volna rajtam, ha mugli vagy?! Mondd te hazugságban akarnál élni? Jobb lett volna, ha egész életedben rejtegettem volna előled, hogy varázsló vagyok? Ha csak sejtettem volna, hogy nem mugli vagy… Hidd el akkor nem játszom ezt el! De pánikoltam… Nem tudtam mit mondjak, vagy mit tegyek, hogy minél kevesebbet ártsak neked. Esélyt akartam adni neked, hogy boldog légy. Lehet, hogy nem velem, de mással. – Felőlem ha mással lett volna boldog az is jó lett volna, csak éljen olyat életet, amilyet akar. – Jó, akkor te mit akarsz, hm? Mondd el mit szeretnél Blaise!






can’t be defeated. can’t be deleted. can’t be repeated.



Vissza az elejére Go down
Blaise Rainberry


Mardekár

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Be39ad9cef6e4ee7b06817537a1619dcb7c94e7a

Lakhely :

Roxfort / Doncaster


Keresem :

♔ looking for my dignity


Playby :

Joshua Colley


159


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Blaise Rainberry
Csüt. Márc. 30, 2023 9:57 am


can't get over you, no matter what i do. i know i should but i could never hate you.
blaise && jay


Sose vallanám be senkinek, de félek az elköteleződéstől. Nem az a problémám vele, hogy a “szabadságom” oda lesz, vagy mert így nem tudnék utána másokkal kavarni, nem. Én attól félek, hogy egyszer véget ér. Hogy egy nap a másik felébred és rájön, hogy nem akar velem lenni. Engem ennek a kockázata rémiszt meg igazán. Éppen ezért nehezen engedek másokat közel magamhoz; mert ha mégis megteszem, annak általában rossz vége lesz. Mert valaki mindig elárul és tönkretesz mindent.
Jay esetében a saját szívem volt a rossz, az áruló, a valóságos szemétláda. Külső szemmel talán azt gondolnád, hogy a fiú a hibás, hiszen ő hazudott nekem, ő utasított el, pedig az igazság az, hogy egyáltalán nincs miért haragudnom rá, és tudom, hogy nem ő tehet erről az egészről.
Most felmerülhet a kérdés, “de hát Blaise, akkor miért utasítod vissza?” - a válasz erre egyszerű. Félek. Nem is, inkább… Rettegek. Egyszer már hagytam elsétálni, elvesztettem és beletörődtem abba, hogy soha többé nem fogom látni, s ez rendben is volt, hiszen mást amúgy sem tehettem volna. De most, hogy itt van és a viszonylag friss sebeket feltépte, már csak arra tudok gondolni, hogy ennek megint szívfájdalom lesz a vége; ilyen rövid idő alatt pedig nem biztos, hogy el tudnék viselni még egyet. Ezért inkább az ösztöneimre hallgatok és megpróbálom ellökni magamtól Jayt.
De ő nem akarja elengedni a dolgot, még így sem, hogy egyértelművé tettem számára, hogy nem szeretnék tőle semmit. Erősködik, magához szorít, ezzel megannyi emléket felidézve a nyáron eltöltött közös perceinkből; s csak azután változik meg a hozzáállása, hogy az arcomhoz ér. Ekkor el is enged, s ahogy ismét rápillantok, saját tükörmásomat fedezem fel a tekintetében. Szinte olyan, mintha most ugyanazt érezné, mint én. Mintha neki is összefacsarodna a szíve, ha csak egy pillanatig is a szemembe kell néznie.
Miközben hallgatom a következő szavait, csak arra tudok gondolni, hogy ezen a ponton már tényleg feleslegesen folytatjuk a vitát. Sőt, elsősorban bele se kellett volna kezdenünk. Folytathatnám azzal, hogy az én szüleim is csodásan megoldották az együttlétet annak ellenére, hogy két külön világból származnak, így ez egy újabb hülye kifogás csak. Aztán azt is mondhatnám neki, hogy meg se próbálta kideríteni, hogy varázsló vagyok-e, de mivel én se tettem, most ezt nem hozhatom fel ellene. Végső soron pedig elárulhatnám neki, hogy engem nem érdekel más, nyáron sem érdekelt senki más csak ő, de inkább megtartom magamnak ezt a gondolatot is. Nincs értelme.
– Hallanod kéne saját magadat… – szólalok meg a beszéde végén, s most már potyognak a könnyeim. Meg se próbálom letörölgetni őket. – Mondtam már, nem érdekelnek a kifogásaid! Tudod, elég lett volna azt mondanod, hogy sajnálod, hogy hazudtál… De te jössz a hülye magyarázkodással, ahelyett hogy egyszerűen bocsánatot kérnél! Esélyt akartál adni, hogy boldog legyek mással? Nem gondolod, hogy ebbe nekem is lenne beleszólásom?! Ki kért arra, hogy ezt eldöntsd helyettem? – Ha most lenne a kezemben valami, biztosan hozzávágnám. Szerencsére csak a fali festmények vannak itt, de azokat azért nem dobálnám Jaynek. Nem akarom bántani. Csak azt akarom, hogy felejtsen el. Előbb utóbb úgyis ide lyukadnánk ki, akkor is, ha adnék most neki egy második esélyt. – Azt… – Jaj ne… – Azt akarom, hogy felejtsd el azt is, hogy létezem. – Annyira utálom magam ezért… Közelebb lépek hozzá, hogy nyomatékosítsam a mondandómat. – Tegyél úgy, mintha nem ismernél, mintha sose találkoztunk volna és mintha még a nevemet se tudnád.
Így lesz a legjobb. Most hitegethetném magam azzal, hogy ezt az ő érdekében is teszem,  s ez igaz is lenne, tekintve az itteni csodás hírnevemet… De nincs így. Önző módon most csak saját magamat próbálom védeni az újabb csalódástól. De egy részem már most borzasztóan bánja, hogy ezeket a szavakat kimondtam. Az a részem most ki akar szakadni a mellkasomból és elmenekülni a Tiltott Rengeteg mélyére.
Sajnálom. Én tényleg nagyon sajnálom…
622
szófosás, also i'm so sorry :c








i got a sick and twisted fascination
my own decimation
me and Icarus are cut from the same cloth


Vissza az elejére Go down
Mae Eun Jae


Griffendél õrzõje

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay GLT4RCm

Lakhely :

➣ In your heart


Keresem :

➣A never seen before situation

Multik :

Cavern of Madness

Playby :

➣ Lee Jeno


75


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Mae Eun Jae
Pént. Ápr. 14, 2023 6:54 pm


Between now and then, 'til I see you again, I'll be loving you





– jay X rain –

Mióta tudom, hogy én… Szóval, hogy nem pont az átlagosnak megfelelően élek, és nem pont a női nem vonz, azóta nehezen engedek közel magamhoz bárkit. Melegnek lenni nem gáz, viszont még most is kockázatos ezt hangosan kimondani. Az elején még én is rejtegettem, el akartam hinni, hogy ez csak átmeneti, azért van, mert már unom, hogy a haverjaim azt akarják, hogy minden lányt megfektessek, de nem… Én igenis a fiúkat kedvelem. S amint erre végre rájöttem már ki mertem mondani. Minek titkoljam? Attól még az maradok, csupán hazudok magamnak, a családomnak és a barátiamnak is, ha az ellenkezőjét állítom. Inkább akkor ne szeressen egyik régi ismerősöm se, de nem fogom eltitkolni. Kivéve a család elől, de… Nekik mit mondhatnék?
Én vagyok az egyedüli fiú gyermek, nekem kéne továbbvinni a család nevét, de nem fog menni, mert pont nem fogok egy csajt sem elvenni. Nem hiszem, hogy kiutálnának, nem olyanok a szüleim. Viszont most még nem is akarom, hogy megtudják mi a helyzet. Egyedül a nővérem tudja és ez rendben van így.
Ellenben a férfiakra másképp tekintek mióta ezt tudom. Azt hiszem logikus, hogy miért. Nem tudom, hogy kinek a közeledése nevezhető ártatlan barátkozásnak, és kié flörtölésnek. Az egyetlen ember, aki eddig tetszett és tisztán látszott rajta – mert lássuk be, tényleg ordít róla – hogy szintén nem a heterók sorát erősíti, az Blaise volt. Egy gyönyörű fiú, szinte már szobornak lehetett volna nevezni, annyira tökéletes volt. Éppen ezért elismerem, hogy hülye voltam. Harcolhattam volna érte keményebben is, megpróbálhattam volna a távkapcsolatot, akár burkoltan érdeklődhettem volna, hogy varázsló… De nem így lett. A múltat nem tudom megváltoztatni, a jövő pedig örök kérdés marad, de a jelenemet én alakítom. Most pedig igenis rendezni akarom az életemet, vagyis… Szeretném visszakapni. Képes lennék ezért bármit megtenni, de tényleg! Ha kell egy baziliszkusszal is megküzdök, vagy küldjenek rám sárkányokat, engem nem érdekel, csak hadd kapjam vissza.
Emiatt aztán erőszakosabb leszek, nem engedem neki, hogy elhúzódjon, sőt szorosan ölelem magamhoz, hogy meg se tudjon szökni. Még meg is érintem az arcát, amit alapból sose tennék! Ez sem volt éppen egy csodás ötlet, szinte meg is bánom, ahogyan megérzem a bánatot és keserűséget. A szavaim pedig… Amiket mondok neki csak még jobban fájhatnak. Az szemeiből folyik a könnye, végig azon az édes és szépséges arcán… Még ez sem tudja elcsúfítani, bár gyönyörködni sem tudok benne, hiszen miattam van ez.
Nagyot nyelek, ahogyan hallgatom őt. Magam is a sírás szélén állok, de mégsem engedem magamnak, hogy ennyire gyenge legyek. Nem fogok pityeregni azért, mert kikosaraztak. Még akkor sem ha… Ha egyébként pont az az ember volt, aki miatt kész lettem ezernyi zaklatót elviselni és már most leszerepelni a diáktársaim szemében. Érted megérte volna Blaise! Nem is tudod mennyi mindent megtennék érted még most is, hogy így elküldesz.
-Sajnálom… - mondom szinte suttogva. Hangomon érezni, hogy rekedt, mintha egészen eddig kiabáltam volna pedig… Hiába akartam nem tettem. Nem érdemelte meg. Engem sem igazából. – Gondoltam velem nem lehetsz boldog. Ez be is bizonyosodott. – tárom szét a karjaimat. Nem tudok mit mondani erre. Ha ő valóban úgy érzi, hogy megbántottam – amit nem tagadok – és még csak új esélyt sem akar adni nekem, akkor értelme sincs ennek a veszekedésnek tovább. Én megpróbáltam, de úgy fest a sors kegyetlen velem, ahogyan mindig is és nem adja vissza nekem azt, amire vágyok.
Jobb is ez így. Blaise nem érdemelnek egy olyan férfit, aki ki tudja mennyi időn belül lesz lelki roncs, amiért nem tudja irányítani a képességét. Továbbá természetesen egy hazudozó és seggfej srácot sem érdemel. Mert hát… Mi mást is gondolhatna most rólam? – Nem nyaggatlak tovább. Te éled az életed és én is a sajátom. De egy valamit jegyez meg…! – Mély levegőt veszek, ahogyan ismét egy kicsit közelebb lépek hozzá. – Sose foglak elfelejteni Blaise Rainberry… - Túl kedves vagy a szívemnek.
Elhajolok tőle, párat hátrébb is lépek tőle, ahogyan egy ideig magam elé bámulok. Nem is tudom mire várok. Arra hogy reagáljon, hogy rájöjjön, hogy nem is annyira jó ötlet ez az egész vagy csak… Vagy egyszerűen azt szeretném, ha ő zárná ezt le és menne el elsőnek. Mivel én nem tudom csak így itthagyni. Még egyszer nem.






can’t be defeated. can’t be deleted. can’t be repeated.



Vissza az elejére Go down
Blaise Rainberry


Mardekár

you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Be39ad9cef6e4ee7b06817537a1619dcb7c94e7a

Lakhely :

Roxfort / Doncaster


Keresem :

♔ looking for my dignity


Playby :

Joshua Colley


159


you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Blaise Rainberry
Pént. Ápr. 14, 2023 11:18 pm


can't get over you, no matter what i do. i know i should but i could never hate you.
blaise && jay


Azon a keserves augusztusi napon nem csak Jayt veszítettem el; hanem az aprócska reménysugarat is, mely’ az első találkozásunkkor fellobbant bennem, és a magamba fektetett hitemet. Míg a fiú azt éreztette velem, hogy nekem is kijár a boldogság, s elhúzta az orrom előtt azt a bizonyos mézes madzagot, én tényleg azt gondoltam, hogy van esélyem. Nekem is lehet valakim, aki kihozza belőlem a legjobbat és aki ott van mellettem jóban-rosszban. Aztán szakítottunk, én pedig aligha voltam képes feldolgozni ezt. Nem hiába gondoltam rá olyan sokat, nem hiába szidtam és morogtam rá fejben… Hazudnék, ha azt mondanám, hogy már nem szeretem.
Nem voltam mindig ilyen egyébként. Úgy értem, ennyire érzékeny és csilivili. Jó pár évig igyekeztem palástolni azt, aki vagyok, pusztán azért, mert attól féltem, hogy ha valaki közel kerül hozzám azt el fogom veszíteni - s ehhez a hozzáálláshoz egy zárkózott, csendes fiú álarca társult, egy olyan Blaise-hasonmásé, aki hajlandó volt magára kényszeríteni a legocsmányabb férfi melegítőt is, csak hogy a lehető legelhanyagolhatóbb személynek tűnhessen a tömegben. Tagadta, hogy meleg, hülye kifogásokkal lemondott minden találkozót és inkább a telefonját bújta, ha éppen a kezei közé akadt. Belül vágyott a szép ruhákra, a sminkre, a fényűző csillogásra, de legfőképpen a szeretetre, ám megtagadta magától ezeket, mert nem akarta, hogy valaki elvegye őket tőle.
Szerencsére van egy csodás nővérem, aki nem hagyott összeaszalódni a kis gubómban; leült velem egy hosszas beszélgetésre, kisminkelt, rám adta a kedvenc crop topját és lőtt rólam néhány nagyon előnyös képet. Attól a naptól fogva nem bujkáltam többé, és lassan megtanultam megnyitni a szívemet a nagyvilágnak.
Most viszont másra sem vágyom, csak arra, hogy ismét az a csendes fiú lehessek, aki nem enged magához közel senkit sem, aki forgatja a szemeit mindenkire és akinek elég nagy a szája ahhoz, hogy megvédje magát. Ugyanis Jay itt van, és Merlin tudja miért, de próbál visszamászni az életembe, amit néhány héttel ezelőtt örömmel fogadtam volna, most viszont csak fájdalmat okoz és arra késztet, hogy menekülni akarjak. Azt kívánom, bár erősebb lennék, bár képes lennék bántó dolgokat a fejéhez vágni, hogy eltaszítsam magamtól, de… Az is csoda, hogy ki tudom mondani, hogy miért fáj, amit most csinál. Beszéd közben sós könnycseppek követik egymást az arcomon, aprócska folyóként csordogálva egészen az államig, s nem is próbálok megszabadulni tőlük, hiszen úgysem hagynám abba a sírást, ameddig egy légtérben vagyok a fiúval, aki összetörte a szívemet.
– Tévedsz, Jay. Hatalmasat tévedsz – csóválom a fejem, ám magyarázatot nem fűzök hozzá a keserédes szavakhoz; de ő tényleg boldoggá tett. Azon a nyáron olyan euforikusan pezsgett a vérem, ahogy még sosem azelőtt. Mindennek édesebb íze volt, a nap melegebben sütött, az éjszaka illata parfümmel ért fel. A szomorúságomat az okozta, hogy ő elment. Dobott. Magamra hagyott. Persze, hogy most nem vagyok boldog! Hogy is lehetnék?!
Egy részem szinte üvöltve próbál ellenkezni, könyörög, hogy ne mondjam ki azt a borzalmas mondatot, ne küldjem el Jayt, ne kérjem arra, hogy felejtsen el engem. Rettegek attól, hogy mások elfelejtenek, mégis, ettől az édes fiútól most épp ezt várom. Pedig én még mindig…
A válasza méginkább elkeserítő, s a lelkem egy titkos szegletében csalódott vagyok, amiért feladta, de tudom, hogy így lesz a legjobb. Nekem legalábbis. Viszont nem vagyok képes visszafogni magam, a könnyfolyókból könnytenger duzzad, amitől már nem is látom tisztán Jay sármos arcát, hiába lép közelebb. Utána pedig nem mozdul, nem hagy itt, s néhány rövid másodpercig megfordul a fejemben, hogy a karjai közé vessem magam és visszavonjak mindent, de nem teszem. Látványosan hezitálva ugyan, de csak sikerül ismét megtalálnom a hangomat.
– Annyira utállak… Mae Eun Jae – vágom a fejéhez hatalmas gombóccal a torkomban, de hiába szeretném hitelesen kimondani, tisztán látszik, hogy hazudok. Ha tényleg utálnám, most nem sírnék ilyen keservesen. Nem hátrálnék ilyen gyáván. És nem menekülnék el előle, miközben magamat ölelgetve próbálok nem összerogyni a folyosó kellős közepén.
628
i don't hate you :c








i got a sick and twisted fascination
my own decimation
me and Icarus are cut from the same cloth


Vissza az elejére Go down



you were easy on the eyes, but looks can be deceiving || Blaise & Jay Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: