Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Why would you help a stranger like me?

Anonymous



Why would you help a stranger like me? Empty
Vendég
Hétf. Dec. 05, 2022 11:59 pm



Fred

& Kirill

A vérrel színezett elegáns öltözék ezerszer jobban fest nálam, miközben remegő ujjakkal keresek támpontot az elhagyottnak tűnt épület menténél. Olykor félszegen pillantok hátra, mintha csak attól tartanék, miszerint követ, mintha... lépten-nyomon a sarkamban lenne, ami olybá' szólva is szinte lehetetlen. Igencsak nehézkesen kapok levegőt, fájlalom az egyes részeknél szúró összhatás jellegét, víz... víz folyik le az arcomon, ami még azóta sem száradt meg. Hajfürtjeim a homlokomra tapadnak, ujjlenyomatok borítják az egész nyakamat, érzem... még most is érzem, ahogy fuldoklom.. levegőért kapkodva küzdök egy szánalmasnak nevezhető életért. Meghalt a tulajdon húgom... eltemették, mert képtelen voltam őt megvédeni, mert képtelen voltam ezen az átokverte pokol-tanyán bármit is tenni érte.. Igen, lényegében az én hibámból fakad ez az... ez a... jelenség.. ámítás.. faktum. Nem jelentem meg a temetésen, sem a virrasztáson, sem az újféle eljegyzésen, sem azon a rohadt esküvőn... Nem volt kedvem jópofizni az emberekkel és úgy tenni, mintha minden a lehető legnagyobb rendben volna, amikor is... én öltem meg Merlin-re mondva, nem igaz?! Aznap én kerültem el szánt szándékkal a család minden egyes tagját, miként ne keveredjek a közelükbe.. ne legyek ott, ahol ő és... és aztán eltalálta egy átok.. Egy kibaszott átok, ami bezzeg' végül a saját vesztébe sodorta! Ott kellett volna lennem a gyászszertartáson, ellenben mégsem vitt rá a lélek... nem tudtam ránézni a testvéremre halottként, főleg azok után... azok után, amiket nekem címezve kiejtett az ajkain..

***

- Sajnálom, Sis', sajnálom, hogy idáig fajult a helyzetünk és... és nem léptem előbb az ügyben, miszerint mi... - Akadozik a hangom, s nagyot nyelve nézem, ahogy gyengén fekszik az ágyban; magatehetetlenül. Eleinte javulni látszott a helyzete, de.. de aztán... valami ok folytán ennél a pillanatnál; ebben a helyzetben.. nem is tudom. Megbántam azt, miszerint mindenért őt okoltam, hogy azokért a dolgokért voltam rá féltékeny, ami nem is az ő... ő hibájából eredeztethető, míg most'... mostan ez már túl késő, ugye?!
- Mondd; te emlékszel egyáltalán olyan pillanatra Kirill, ahol közeledsz hozzám és nem épp' lepattintasz? - A hangja ugyanolyan kegyetlen, mint, amilyen mindig is volt. - Mert én csak arra emlékszem, hogy kerültél, féltékeny voltál és mindenért engem okoltál, vagy te.. te nem?! - Hangsúlyosan nyomja meg a felém intézett szavakat, ekként lenéző stílussal illetve engem. - Ez a helyzet pedig nem hozhat számodra megnyugvást, avagy éppenséggel bocsánatot, ugyanis képtelen vagyok rá. Te eddig a momentumig egyszer sem foglalkoztál velem, akkor ezután se tedd, kérlek... Felesleges azt színlelned, hogy változott a helyzet és még... még, ha így is lenne az sem érdekelne, mert Téged sem érdekeltelek sosem, bátyus, szóval... tűnj innen és most az egyszer ténylegesen is, de végleg hagyj békén! Hisz' voltaképpen úgy szeretnék meghalni, miként eközben nem okozol nekem plusz bonyodalmat! - Ellenkezést nem tűrve mutat az ajtó felé, én pedig ostoba módon szavak nélkül... lépek le onnan; így hagyva el a szobát és ezek után mi már sosem.. sohasem beszéltünk újra egymással.

***

Némileg megcsúsznak a kőfalon az ujjaim és ezzel egyúttal elvesztem az egyensúlyomat; erőtlenül esek térdre, aztán pedig rá a kezeimre, így támasztva meg magamat gyakorlatilag a föld felett. A sikátoros részleg sötétsége beborítja a silány alakommal járó részvételem, ekként pedig úgy olvadok bele a saját környezetembe, mintha valójából is az elenyészett részese volnék. Oxigén... oxigénre volna szükségem ahhoz, miként ne fulladjak meg, ellenben, ha levegőt vennék, akkor a vizet szívnám be a tüdőmbe... vagy a... Kezek szorulnak a nyakam köré, fojtogató érzést keltve bennem, ahogy mindinkább erőszakossá válik eme folyamatának hevében. Aprónak érzékelhető lökések, mindent elöntő zihálás, jóleső halk morranás.. Erőteljesen megrázom a fejemet és szinte fókuszálnom kell az előttem heverő macskaköves felületre, miként ne essek össze, s eszerint ne is roskadjak ama porba. Nehézkesen, sőt már-már tántorogva, mintsem egy részeg, úgy állok fel onnan. Az írisztükreimet lassan futtatom végig a terepen, így győződve meg afelől, miként senki sem követhetett. De mégis... mégis ott van az a sanda gyanú, miszerint a következő sarkon befordulhat ő... ő, aki majdnem' a vesztemet idézte elő.

638 // By Gothic Storm // Kill the part of you



Vissza az elejére Go down
Fred Weasley
Szer. Május 03, 2023 8:36 pm

Kirill & Fred

Why would you help a stranger like me?
Basszus tompa, egyenletes dübögése szűrődik ki a lepukkant pub nyílászáróinak huzatos résein, falának repedésein át, ahogy kisétálva dohos ajtaján elsétálok épülete mellett. Szebb napokat látva megkérdőjelezném magam, mikor hagyott alább ennyire igényességem, de valójában sosem válogattam, vakon mentem, amerre csak hajlandók voltak elrángatni, még egy ilyen helyre is, ahová magamtól csak akkor léptem volna be, ha egy felettesem utasít rá, miután egy törzsvendég, besokallva a langyos sörtől, ámokfutásba kezdett, és még így is neki adnék igazat. Életemben számtalan alkalommal éreztem bűntudatot, gyakran olyan dolgokért is, melyekért még magam is úgy véltem, nem kellett volna, ebben a helyzetben azonban képtelen voltam, amiért szemrebbenés nélkül hagytam faképnél kollégista társaságom; különben sem állt szándékomban ténylegesen lelépni, csupán a kocsma pállott levegőjétől, és a becsmérlő tekintetektől menekültem, a csatak részeg társaságot meg majd összeszedem és hazaterelgetem pár óra múlva.
A lejárt slágereket és az artikulálatlan éneklőket kis idő múlva már elnyomják ütemes lépteim, ahogy szinte gázolnom kell a korábbi esőzések által felgyülemlett sárban bakancsommal. Ha nem ezt a lepukkant környéket választották volna, üdítően hatna az arcomat simogató, kellemesen hűvös szellő, s szívnék egy mély levegőt, ha az nem telne meg pöceszaggal. Szerencsémre nem vagyok finnyás, egész hamar kezdem megszokni, és válik egész élvezhetővé rögtönzött kiruccanásom; megvan annak a maga varázsa, mikor egyedüli lélekként bolyonghatod be az ódon épületek közötti zegzugos utcákat, nem vesz körbe a tolongó, nyüzsgő tömeg, nem kell szemlesütve sétálnod, nehogy összetalálkozz ítélkező idegenek tekintetével.
Végül egy hajdani szemetes csonka oszlopánál állapodok meg, szinte megigézve figyelve a lámpafény alatt lustán felszálló füstöt. Még magamnak sem voltam eddig hajlandó elismerni, hogy az utóbbi időben rászoktam a dohányzásra; egy-egy részegen elfogadott szál cigi, valamint a lehetőség, hogy ezáltal több időt tölthetek Wonjae társaságában -még ha ez egy dohányzásra kijelölt helyre száműzve történik - mindig kiváló kifogásnak bizonyul. Ki tudja, talán ő is épp most szív el egy slukkot egy buliban, valószínűleg egy kevésbé bicskanyitogató helyen egy kellemesebb társasággal.
Vállalhatatlanul szentimentális gondolataimból végül egy tompa puffanás, majd szabálytalan, koordinálatlan léptek hangja zökkent ki. Fejem a hangok irányába döntöm, fásultan várva, hogy megszűnjenek, mindhiába. Kelletlenül nyomom el a cigit az oszlop fémes oldalán, majd ejtem a csikket az üreges belsejébe; pár másodpercnyi tétovázás után megindulok a sikátor sötét, tátongó mélysége felé, bizonyítva, azóta sem veszett ki belőlem az az öngyilkos hivatástudat, mely a roxmortsi támadás során is hajtott.
- Lumos – hagyja el ajkaim a varázsige visszafogottan; a Zsebpiszok köz macskaköveit taposva ugyan nem kell aggódnom amiatt, hogy felhívom magamra egy mugli figyelmét, mégsem tűnt észszerűnek felvernem a környék csendjét. Próbálom elnyomni az összes gondolatot, mely próbálja elérni, hogy visszaforduljak, nehogy a vesztembe rohanjak; jobban aggaszt az a lehetőség, hogy pár nap múlva esetleg azzal a cikkel futok össze a Reggeli Prófétában, mely szerint egy holttestet találtak a környéken, pedig tehettem volna valamit, mint az, hogy az a test jó eséllyel az enyém lesz.
A hangok forrása egyre közelebb kerül, én pedig a fordulóhoz érve egy pillanatra megállok. Felesleges volna bujkálnom, a pálcám fénye egyébként is már rég elárult, talán nekem volt szükségem egy pillanatra, hogy összeszedjem magam, s felkészítsem magam bármire, ami a kanyar után vár.
- ’Estét… – szakítok félbe tétován bármit és bárkit is, mielőtt felbukkannék a fal mögül, szabad kezem is látható pozícióba emelve, szemeimmel azonnal keresve, mit is kellene látnom, amíg tekintetem meg nem akad egy roskatag, épp csak a fal támogatásával álló alakot. Nehéz kivenni részleteit, ismertetőjegyeit a félhomályban, azonban elővigyázatosságból nem szegezem neki pálcám, csupán hunyorogva próbálom beazonosítani, felmérni, több-kevesebb sikerrel; csupán annyit sikerül kisilabizálnom, hogy egy nálam pár évvel idősebb, igencsak ramaty állapotban lévő sráccal hozott össze a sors.
A józan eszemet és életösztönömet elnyomja az együttérzés és segítőkészség; egyszerűen képtelen vagyok csak így magára hagyni, mint ahogyan Rappaportot sem tudtam, ki részben az én közreműködésemnek köszönhetően – bár kétlem, hogy csupán a szegényes medimágiai ismereteimen múlt - nem csupán túlélte a roxmortsi eseményeket, de még minden terhelő bizonyíték és vallomás ellenére is megúszta büntetését, és valószínűleg ugyanúgy éli életét, mint addig a napig. Mégsem hiszem, hogy ítélkezhetek a srác fölött, akár az élethez való jogát megtagadva azzal, hogy nem segítek neki, sorsára hagyom a sikátor nyirkos kövén, még akkor sem, ha esetleg egy olyan balhéba keveredett, melyet saját magának okozott.
- Fred vagyok – mutatkozom be, hátha ezzel sikerül némi bizalmat ébresztenem, majd azonnal tisztázom számára szándékaim, mielőtt félreértené azokat - Segíteni szeretnék… ha megengeded.
Lassan, óvatosan teszek felé egy lépést, nem betámadva, meghagyva neki a lehetőséget, hogy a saját belátása szerint reagálhasson közeledésemre, akár hagyja azt, akár inkább elhúzódna.
- Megsérültél? Ittál, vagy bevettél valamit? – kérdezem nyugodt hangnemben, hogy át tudjam gondolni, mit is kezdjek vele, hívjak segítséget, vagy elég lesz eltámogatnom biztonságosabb helyre, netalán el kell rejtenem valamit, mielőtt még birtoklásért elrángatják az aurorok.
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: