Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Family means nobody gets left behind

Benjamin Monaghan


Reggeli Próféta

Family means nobody gets left behind Tenor

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Family means nobody gets left behind Tumblr_m2n9u4pXvu1ru449fo1_500


Playby :

Eddie Redmayne


10


Family means nobody gets left behind Empty
Benjamin Monaghan
Hétf. Jún. 13, 2022 7:08 pm

Hunter & Benji


R
eszketett a kezemben szorongatott notesz, ahogy ott álltam a Kenmare Kestrels edzőstadionjában, pár lépésnyire a pályától. A rövid, szűkös folyosó sötét volt, elvakított a kint ragyogó napsütés, szinte alig láttam a pályán a levezető köröket repülő játékosokat. Pedig reménykedtem benne, hogy már ennyiből fel fogom ismerni az unokaöcsémet, hiszen annyiszor láttam az arcát a sportrovatban… De nem így volt, én pedig hiába rágtam véresre az arcom belső felét a stressztől, attól még nem történt változás. Nekem kellett ahhoz tennem.
Végtelenül hálás voltam Mrs. Nottnak azért, amit tett értem. Bekéredzkedtem az irodájába, félszegen, zavartan leültem és elhadartam, hogy mit és miért szeretnék csinálni. Biztosan nem gondolta a legjobb ötletnek, láttam az arcán, de azt hiszem, megeshetett rajtam a szíve, amilyen elesettnek és nyomorultnak tűnhettem. Az is voltam, annak éreztem magamat. Fogalmam sem volt, hogy másképp csinálhattam volna mindezt, hiszen nem jelenhettem csak úgy meg egy fiatal fiú otthonában (azonnal Azkabanba kerülnék, ez fix), a
levél meg egyrészt személytelen, másrészt teljesen hülyeségnek nézhette. Ez volt az egyetlen használható módszer, amit ki tudtam találni, és nagyon reméltem, hogy működni fog.
Szóval most itt álltam, olyan emberként, újságíróként, aki éppen annyit értett a sportokhoz, mint a nanotechnológiához, és nekem kellett volna meginterjúvolnom egy komoly csapat feltörekvő újoncát. Merlinre, talán mégsem ez volt az egyetlen működőképes módszer.
Beszélgetést hallottam a pályáról, egészen halkan, ekkor eszméltem fel, hogy már egyetlen játékos sincsen a levegőben. Mélyet szívtam, annak reményében, hogy az oxigén majd mindenen segíteni fog, és a lábaimra parancsolva kisétáltam a tűző napsütésbe.
- Szép volt, fiúk, a következő meccsen is legalább ilyen jó teljesítményt várok tőletek, mert a Wimbourne Wasps nem a legegyszerűbb ellenfél -hallottam az edző hangját. A következő pillanatban meglátott engem és útjára engedett mindenkit, vagyis majdnem mindenkit. -Tuttle, az úriember a Reggeli Prófétától jött, elkészítené azt az interjút, amit említettem.
Hunter Tuttle, az unokaöcsém felém fordult, én pedig azonnal láttam Ellie-t a vonásaiban. Élőben még inkább észrevettem a hasonlóságot, nem úgy, mint egy ócska fényképen. Felemeltem a kezem és idétlenül integettem felé, még idétlenebb, bizonytalan mosollyal az arcomon.
- Szia, Benjamin vagyok. Remélem nem zavar, ha tegeződünk -nyújtottam felé a kezemet, amint elég közel ért hozzám, abban reménykedve, hogy rendesen beletöröltem a nadrágomba és nem undorítóan izzadt.




Hunter Tuttle varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Hunter Tuttle


Kviddicsjátékos

Family means nobody gets left behind Ed96a65eee6627ea3a098e90f888b615828f46ad

Elõtörténet :

Az emberi cikesz

Family means nobody gets left behind 93701b9536db1fe0d2e31e478961d16d

Multik :

Zsörtike sereg

Playby :

Timothée Chalamet


73


Family means nobody gets left behind Empty
Hunter Tuttle
Hétf. Jún. 20, 2022 11:34 am



Benji & Hunter
Életemben egyszer adtam eddig interjút... a roxforti suliújságnak. A mondandóm felét egy tollvonással akkor is kitörölték, a félórás beszélgetés alatt pedig legalább ötször elhangzott az egyre türelmetlenebb és fáradtabb kérdés a hetedéves hollóhátastól, hogy "Hunter, megpróbálnál a lényegre koncentrálni?" Ha arra kért volt, hogy kézen állva egyensúlyozzak végig a Csillagvizsgáló-torony ablakpárkányain, valószínűleg annak is nagyobb magabiztossággal és a sikerbe vetett nagyobb hittel álltam volna neki. Sok mindenben nem voltam jó, a fókuszálás ezek közé tartozott - ha egy dologra koncentráltam, akkor mindig az volt a baj, hogy túlságosan az az egy, általában jelentéktelen apróság kötötte le a figyelmemet. Egyszerűen sehogy sem működött az, ami látszólag másoknak természetes könnyedséggel ment. Alinának erre biztos lett volna egy kedves, bátorító megjegyzése, ami valahogy úgy kezdődött volna, hogy "mindenki másban jó, Hunter, és egy rosszul sikerült interjú különben sem a világ vége, úgyis mindenkit az érdekel, hogyan teljesítesz a meccseken" - vagy valami ilyesmi -, és részben igaza is lett volna, de... de... hát de. Nincs ezen mit magyarázni, bárki, akinek sikerült már nyilvánosan kínos helyzetbe hoznia magát, az megérthette a problémámat.
És Alina most különben sem volt itt - úgy képzeltem, hogy éppen egy ősöreg, hatalmas előadóteremben ült az első padsorban és nagyon okos dolgokat mondott egy szakállas jogászprofesszor kérdéseire felelve -, csak a csapattársaim és Ana, akik több évnyi rutinnal a hátuk mögött és a normálisan működő agyukkal nem igazán érthették az aggodalmamat. Aminek igazán hangot sem adtam, csak az edzés elején hördültem fel teátrálisan, hogy "Ana, mi lenne, ha inkább te adnál interjút helyettem?", de elég volt a szemébe néznem és tudtam, hogy ez legfeljebb egy szép álomban fog megtörténni.
A vállamon átvetett Nimbus seprűvel, a markomban a cikesszel, feltűnő lassúsággal vonszoltam le magam a pályáról, mintha az időhúzás bármitől is megmenthetett volna. Istenem, egyáltalán hogyan illik köszönni egy újságírónak? Be kell mutatkoznom? Kezet kell fognunk? De hát nyilván tudja a nevem... Ő fog kérdezni vagy nekem kéne előbb mondanom valamit? Mi van, ha a fotón úgy fog állni a hajam a korábbi menetszéltől, mintha egy randalór lenyalta volna? Miért nem mentem el inkább mosogatófiúnak valahova?
- Szia, Hunter vagyok, mármint ezt már biztosan tudod, szóval nem tudom minek mondtam el... - Idegesen babráltam a cikesz egyik elhajlott szárnyával. - Ja, nem, dehogyis, tök jó a tegeződés.
Hirtelen nem tudtam, mihez kezdjek magammal, majdnem a cikeszt markolva nyúltam ki kezet fogni vele, de végül félúton észbe kaptam és a kis aranylabdát előbb a zsebembe süllyesztettem.
- Igazából utoljára a Roxfortban adtam interjút, szóval fogalmam sincs hogyan működik ez - vonogattam a vállam. - Nem tudom, üljünk le a lelátóra esetleg? És ez most hogy lesz, te fogsz kérdezni vagy nekem kéne mondanom valamit? Mert igazából nem tudom, mit kéne mondanom, nem vagyok túl érdekes vagy bármi ilyesmi...


Benjamin Monaghan varázslatosnak találta




Hunter Tuttle
When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives.

Vissza az elejére Go down
Benjamin Monaghan


Reggeli Próféta

Family means nobody gets left behind Tenor

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Family means nobody gets left behind Tumblr_m2n9u4pXvu1ru449fo1_500


Playby :

Eddie Redmayne


10


Family means nobody gets left behind Empty
Benjamin Monaghan
Hétf. Okt. 31, 2022 8:33 pm

Hunter & Benji


A
zt hiszem, akkor enyhült az idegességem, amikor megéreztem belőle is kisugározni azt az átkozott szorongást és zavart, ami belőlem is úgy áradt, mint jó radiátorból a meleg. Höh, elég furcsa hasonlat ez éppen tőlem… Az arcomra is majdnem felszökött egy pillanatnyi mosoly halvány árnyéka, vagy csak én éreztem úgy, de lehet, hogy ő nem vette észre, miközben magyarázkodott, amiért bemutatkozott, holott nyilvánvalóan ismertem a nevét. Tagadhatatlanul rokonok vagyunk.
- Hivatalosan nekem kellene kérdeznem, de jobban szeretem, ha a maga medrében megy a beszélgetés, az úgy… természetesebb -vonogattam a vállam, mert az istenért sem vallottam volna be, hogy amúgy én is utoljára az akadémián készítettem interjút bárkivel is, és annak már tíz éve. Meg is inogott a maradék magabiztosságom, amikor realizáltam - ismételten -, hogy ez az interjús ötlet mégsem annyira jó, mint amilyennek elsőre tűnt. Sőt, igazából egy hatalmas marhaság az egész. Ennyit a pillanatnyi
nyugalmamról.
Azt észre sem vettem, hogy a hová üljünk jellegű kérdésére nem is válaszoltam, hanem mint egy világi szerencsétlen, leültem a nézőtéren az első ülőhelyre, amit megláttam. De nézzük a jó oldalát: Hunter sem szólt semmit, ráadásul még követett is, szóval annyira csak nem lehetett értelmezhetetlen a viselkedésem… ugye?
- Vágjunk is bele akkor. Az első kérdésem… -Elszaladt a mondat vége és nem akart visszajönni hozzám, hiába hívtam. Csend állt be közöttünk, felfoghatatlanul hosszú(nak tűnő), átkozott csend, amit képtelen voltam megszakítani, ő pedig nem is próbálkozott, hiszen miért is tette volna, nekem kellett a kérdéseket feltennem. -Szóval, öhm… -Éreztem, ahogy elönti az arcomat, mit az arcomat, az egész fejemet a forróság és biztos voltam benne, hogy jelenleg úgy nézek ki, mint egy nagyon amorf paradicsom. Vagy egy homár, az több oldalról is passzolna.
Legalább egy percen keresztül babráltam úgy a pennával a kezemben, hogy azzal menthetetlenül tönkretegyem a tollat, mire megtaláltam a hangomat. Halkan, szinte suttogva, de az ártatlan, tudatlan, interjúztató újságíró szerepét végleg ledobva magamról. Úgysem lett volna értelme fenntartani, képtelen is voltam rá.
- Ismered Ellie Monaghant?




Hunter Tuttle varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Hunter Tuttle


Kviddicsjátékos

Family means nobody gets left behind Ed96a65eee6627ea3a098e90f888b615828f46ad

Elõtörténet :

Az emberi cikesz

Family means nobody gets left behind 93701b9536db1fe0d2e31e478961d16d

Multik :

Zsörtike sereg

Playby :

Timothée Chalamet


73


Family means nobody gets left behind Empty
Hunter Tuttle
Kedd Jan. 17, 2023 3:06 pm



Benji & Hunter
Elképzelésem sem volt róla, hogyan kéne kinéznie egy interjúnak, mennyire kell természetesnek lennie, mennyire kéne hasonlítania egy valódi párbeszédre. A beszélgetésben jó voltam - sokak szerint túlságosan is -, könnyen csevegtem bármiről, nem zavart, ha kicsit sem értettem valamihez, szívesen hallgattam és még szívesebben tettem fel a kérdéseimet. De az más volt, azt senki sem vetette papírra, annak az ismerkedés volt a célja, nem pedig... tulajdonképpen mi is egy interjú célja? Mármint persze, fontos és híres emberekkel készült interjúkat érthető, hogy miért olvasnak mások, de én nem voltam sem fontos, sem pedig híres. Én csak Hunter Tuttle voltam, egy egyszerű vérfarkas, mugli szülőktől, aki nagyon szeretett kviddicsezni. Nem igazán akadt mondanivalóm a világ számára, amire megérte volna értékes oldalakat fecsérelni egy újságban.
- Igen, persze, igazad van - bólogattam hevesen, idegesen tűrögetve az arcomba hulló kócos hajtincseket, mintha a kényszermozgás segíthetett volna leküzdeni a rám törő rémületet. Szedd össze magad, Hunter, mondj valami okosat! A cikesz szárnyát piszkáltam, mintha ettől könnyebb lenne értelmes mondatokat alkotni. - Másodikos korom óta kviddicsezem, szóval...
Szóval mi? Hunter, baszki, ez most teljesen komoly? Szinte láttam magam előtt Alina lemondó tekintetét és Eddie kínos mosolyát, ha ezt hallották volna. De Merlinnek hála egyikük sem volt itt, hogy szemtanúja legyen annak, ahogy mesteri érzékkel lejáratom magam.
- Mármint ezt most nem azért mondtam, hogy nagyképűnek tűnjek vagy bármi ilyesmi - tettem hozzá gyorsan hadarva. - Csak ilyesmivel szokás kezdeni... vagy nem?
Hirtelen mindent elsöprő késztetést éreztem rá, hogy Ana egyik jól megküldött gurkója elé vessem magam, lehetőleg fejjel, minimum nyolc napon túl gyógyuló sérülést szerezve. Ennél még az is kellemesebb lett volna, ennél b-á-r-m-i kellemesebb lett volna. Ilyet miért nem tanítanak a Roxfortban? Hogyan igazodjunk el a felnőtt életben, mikor csak azt mutatják meg, hogyan kell hajnövesztő bájitalt főzni és tűpárnát sündisznóvá változtatni? Mert lehet, hogy nem lettünk mindannyian kezdő celebek, de egy állásinterjú sem lehetett sokkal jobb...
És mi van, ha valahogy szóba kerül a farkaskór? Mi van, ha Benjamin azért jött, mert fülest kaptak róla, hogy a Kenmare új játékosa egy veszélyes bestia? Mi van, ha ez az egész kedves kezdés csak egy színjáték és mindjárt rám zúdítja a kérdéseit a betegségemről?
A csend kínosan, ólomsúllyal telepedett ránk. Nagyot nyeltem, hol a kezemben tartott cikeszt, hol a férfi arcát bámultam. Biztos azt akarja megkérdezni, másról szó sem lehetett, nyilvánosan meghurcolnak, kivégzik a karrierem, ami még el sem kezdődött igazán, ezt még Ana sem tudja majd megoldani, pedig ő aztán bármire képes volt...
Aztán mégsem a farkaskórról kezdett beszélni, bennem pedig hosszú, fájdalmas másodpercekre megállt az ütő.
- Igen... Igen, ismerem. - Homlokráncolva, a tekintetét fürkészve vártam. Miért emlegette Anyát? Honnan tudhatta a nevét és miért érdekelhetett ő bárkit is?
Abszurd és tragikus forgatókönyvek peregtek le előttem, a pulzusom legalább olyan magas volt, mint egy intenzív edzés tetőfokán. Nem értettem semmit, egyedül az volt nyilvánvaló, hogy ez a férfi nem a Kenmare Kestrelsről akart beszélgetni.
- Miért? Nem értem, hogy jön ő most ide, nekem azt mondták, hogy kviddicsről fogunk beszélgetni... - Ösztönösen csúsztam hátrébb néhány centimétert a padon, növelve kettőnk között a távolságot.


Benjamin Monaghan varázslatosnak találta




Hunter Tuttle
When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives.

Vissza az elejére Go down
Benjamin Monaghan


Reggeli Próféta

Family means nobody gets left behind Tenor

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Family means nobody gets left behind Tumblr_m2n9u4pXvu1ru449fo1_500


Playby :

Eddie Redmayne


10


Family means nobody gets left behind Empty
Benjamin Monaghan
Kedd Ápr. 04, 2023 2:33 pm

Hunter & Benji


H
ivatalosan tudtam, hogyan kell levezényelni egy interjút. Fel voltam készülve, ott voltak előttem a kérdések, a diktafon, a jegyzettömböm, ha esetleg valami pluszt akarnék felírni, minden. Annak ellenére, hogy nagyon nem lett volna itt a helyem, mert egyáltalán nem értettem a sportokhoz, igyekeztem komolyan venni a feladatot. Hiszen fogalmam sincsen, hogyan fog alakulni ez a beszélgetés, hogy lesz-e bátorságom a nővéremről kérdezni vagy kudarccal megyek majd haza a szorongásomnak hála. Kínos lenne, ha még a munkámat is szörnyen végezném el.
- Egyáltalán nem tűnik annak -vágtam rá gyorsan, hogy megnyugtassam. Tényleg nem éreztem, hogy nagyképű lenne, amiért fiatalon nekiállt kviddicsezni, még akkor sem, ha sokan akadtak, akik csak később kerültek a házuk csapatába. -Gondolom, azonnali szerelem volt a sport. Vagy csak később határoztad el igazán, hogy hivatásos szeretnél lenni? -Na, nem is olyan rossz ez. Tök tűrhető kérdés, amire még mondani is tud akár valamit és nem ülünk itt egymással
szemben, mint két világi szerencsétlenség. Pedig valljuk be, én határozottan egy világi szerencsétlenség voltam, nehezen változtattam volna ezen éppen itt, így és most.
Azonnal megbántam a kérdést, ahogy feltettem azt, mert láttam rajta, éreztem, hogy mennyire nem örül neki. Egy pillanat alatt megváltozott a levegő körülöttünk, már nem szorongás, hanem egyszerű feszültség töltötte be, és fogalmam sem volt, hogyan küzdjem ezt le. Arrébb is húzódott, nem akart beszélni róla, tudtam, hogy most valószínűleg el fogom ijeszteni egy életre. Soha nem kapok választ, soha nem fogom megtalálni a nővéremet, és valószínűleg az unokaöcsémmel sem lesz semmilyen kapcsolatom. Örülhetek neki, ha nem hívja rám az aurorokat zaklatásért. Vagy a biztonságiakat. Biztos vannak itt ilyen hegyi troll méretű kidobóemberek, akik a játékosokra vigyáznak, én pedig nem akartam, hogy kettétörjék a gerincemet. De ha már belefogtam, muszáj volt beszélnem, ez volt az egyetlen lehetséges kiút. Lehetséges. Talán megérti, talán most elzavar, de később elfogadja és tudunk majd beszélni róla. Talán. Ha viszont csendben maradok vagy elterelem a témát, nem kérdés, hogy magamnak fogok csak ártani vele.
- Az én nevem Benjamin Monaghan és Ellie a nővérem. Nagyon, nagyon régóta nem láttam, nem hallottam felőle és… nem tudom, szeretném megtalálni. Ne haragudj, ha felzaklattalak az említésével, csak azt reméltem, te talán tudsz róla valamit. De megértem, ha nem, komolyan, tényleg. El is mehetek, ha zavar. -Kényszerítettem magam, hogy elhallgassak és ne makogjak, dadogjak többet, mindezt hadarva. Hogy bírnak engem elviselni emberek, amikor stresszes vagyok?




Vissza az elejére Go down



Family means nobody gets left behind Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: