Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

The weirdest day ever

Anonymous



The weirdest day ever Empty
Vendég
Szomb. Okt. 16, 2021 8:50 pm


Gretchen & Ale

Some things are too strange to believe it really happened.

Felsorolhatatlanul sok furcsaságot láttam már életem eddigi potom huszonkét évének során. Embereket égettek el előttem, olyanok váltak árulóvá, akiknek mindennél jobban hittünk, egykoron erőtől duzzadó varázslók esedeztek kegyelemért (nem kapták meg), a bátyám összeszedett minden szakadt jöttmentet, majd alkalmazta, mert… just for fun, gondolom és még napestig sorolhatnám volna. Ezek nyomán azt hittem, már semmi sem okozhat meglepetést, azonban tévednem kellett.
Arra mondjuk, hogy egy egyszerű fekete macska hirtelen nővé változik az utca kellős közepén, csak felvontam volna a szemöldököm. A varázslók világában ez még a legjobbakkal is megeshetett. Nem túl tehetséges animágus, vontam volna meg a vállam előítélettől túlcsordulva (még úgy is, hogy tulajdonképpen csak fehérnemű volt rajta, ami határozottan furcsának hatott). Azonban a helyzet ennél bonyolultabb volt, mert ismertem, vagy legalábbis valami ilyesmi. A Roxfortban egy évfolyamon voltunk, mind a ketten a Hollóhát diákjaiként, nem sokáig mondjuk, mivel a lány, most már inkább nő, rejtélyes hirtelenséggel tűnt el, minden nyom nélkül. A tanárok keresték egy ideig, varázslattal és hagyományos módszerrel egyaránt, eredményt azonban egyik sem hozott, így viszonylag hamar fel is adták. Nem mintha mély nyomot hagyott volna bennem, csendes lány volt, aki inkább zárkózott a saját világába, mint ismerkedett másokkal, pont mint én. Nem kerestük egymást, csak ha muszáj volt az órai feladatok okán, ez pedig mind a kettőnknek tökéletesen megfelet.
A legszürreálisabb ebben a történetben azonban nem is ez volt, a múlt ezen elővillanásait, sajnos lehetett még fokozni, ugyanis amint a nő konstatálta, hogy mi történt, rám nézett, szitkozódott egy igazán ízeset, majd beugrott az éttermünk melletti zsákutcába és bekucorodott a kuka mögé, mintha… nem tudom.
Mi a franc? Azt gondolta, így el tudna bújni előlem?
Oldalra billentett fejjel néztem a meztelen női hátat. Fogalmam sem volt, mit tévő legyek. Tovább kellett volna álljak, úgy tenni, mintha mi sem történt volna, azonban itt hagyni, ilyen állapotban, az éttermünk mellett, nem tűnt díjnyertes megoldásnak.
- Nézd Gretchen - túrtam a hajamba végül, jobb megoldás híján a beszélgetést választottam, vagy legalábbis valami olyasmit -, fogalmam sincs mit csinálsz, mi ütött beléd. Biztos valami német dolog, amit számomra érthetetlen. De nem tudnál pár sarokkal arrébb menni, egy másik étterem mellé, esetleg?
Lettek volna még kérdéseim, nem is kevés, mégsem adtam hangot egyiknek sem. Helyette összefontam magam előtt a karjaim és vártam, hogy végre történjen valami. Valami normális, például az, hogy megszólal és magyarázatot ad erre az egész őrületre, aminek a szemtanúja voltam az imént. Vagy egyszerűen csak eleget tesz a kérésemnek, és az elmúlt években összeszedett különcségével nem rontja az éttermünk forgalmát, már ezzel is elégedett lettem volna.




Vissza az elejére Go down
Kormi


Maledictus

The weirdest day ever F7907fe7aa03e44d8a87c9da37ace53cca696547

Lakhely :

(Most éppen) Börti lányánál, amíg megtűröm


Multik :

Möj sereg

Playby :

Krysten Ritter


13


The weirdest day ever Empty
Kormi
Szer. Aug. 31, 2022 2:28 am


Ale & Kormi
Time spent with cats is never wasted...
Azt hiszem egy életre elegendő szívességet tettem a Börti család részére, női, férfi, kandúr-pandúr ágon is, de persze emberi életre, nem áldoznék macska mércényit! Szóval legalább igyekeztem némi emberi ruhadarabot viselni, mert nekik szúrta a szemüket, hogy mégis hogy nézek ki.
Már elnézést, de itt én voltam az áldozat! Hát én lettem egy rózsaszín kupac szerencsétlenség, amin még csak nyoma volt a fenséges fekete bundának, semmi jelentőségteljes, semmi bajusz, a nyeszlett körmökről, és hangról nem is beszélve. Szóval itt inkább nekem kellett volna, hogy követeléseim legyenek, példának okáért megkockáztattam volna, hogy dupla adag alutasakostól lehet megszűnt volna ez az átok dolog. Vagy nem, egy próbát megérne a dolog.
Már Szöszit is egészen megszoktam, amolyan kisállat szinten mozgott, de sose felejtette el az étkezéseket, és szigorúan figyelembe vette, hogy én döntöttem el, mikor szeretném a napi vakargatást. A lakás többi lakóját majdhogynem nagy ívben kerültem, a felnőttek megbízhatatlanok, és a Börtivel lakás alatt megtanultam, egy ház bármely pontján képesek lehetnek egymásnak esni. Még most is a retinámba volt égve az a szörnyű kép a konyhából, hiszen ott enni szokás!
Alapjáraton nem mozdultam volna ki a párna tenger, és puha fekhelyek vegyes felhozatalából, azonban úgy tűnt, hogy egy madár azt gondolta, ő aztán az én ablakomban szeretne táncolni. És azért valljuk be, a ló pömpölő nem rövid, de vége az bizonyosan van! A tollas patkányok pedig valahol ott helyezkednek el. Naná, hogy addig volt nagy a pofája, amíg az üveg belső felén voltam, amint az utca macskájával szemtől szembe találta magát, egyből tova szállt a bátorsága, meg ő maga is igyekezett.
Engem viszont ez az utca nevelt, nem sokan mondhatják el, hogy két egész napot túléltek itt, teljesen egyedül! Bizony ám, semmi alutasakos, semmi alom, igazi barbár idők voltak, még a hideg is ráz, ha csak rá gondolok. Szóval követtem nyugalmam megzavaróját, amikor mit ad a macskák istene, hát nem megint fog az a sorscsapása emberítő átok?!
- Hogy a nedves szőrös talpú, túlméretezett férges anyád rágott volna el fióka korodban! - Kiáltottam a szárnyas patkány után, majd kénytelen voltam felmérni, hogy pont annyival van több ember, mint amennyit szerettem volna, amennyi épp körülöttem volt. Nincs jobb dolguk? Lusta bagázs!
Nemes egyszerűséggel vetettem be magam a sikátorba, meghúzódva a fém kukák biztos takarásában, itt tuti nem lát egyikük sem! Túl okos vagyok én ahhoz, hogy holmi egyszerű emberek utolérjenek, vagy felfogják egyáltalán jelenlétemet. Szomorú lehet ilyen ostobának lenni, de szerencséjükre nem fogják ezt fel, így majdhogynem boldognak tekinthetőek.
Az egyik bolond azonban elkezdett beszélni, látszólag a szemetessel. Már nevet is adnának nekik? Némiképp megértettem, kész kincseket lehetett belőlük kitúrni, már ha elég tapasztalt, és ügyes volt a macska lánya. De azért becézgetni nem kezdtem volna őket, az furcsa lenne. Bár az emberekhez egészen illően furcsa. Azonban kénytelen voltam tudomásul venni, hogy valószínűleg hozzám próbál meg beszélni. Mi a rojtos fityfene? Ez biztos a rózsaszín emberes dolog miatt van, összekevert valakivel, mert annyira felismerhetetlenek egymásnak, bezzeg, ha kicsit jobb lenne a szaglásuk, vagy lenne valami minta a szőrükben. Bármi NORMÁLIS dolog, amiről megismerik egymást.
- Nem tudom, miről hadoválsz itt, én aztán semmi érthetetlen nem csináltam, meg kellett volna fognom a tollas patkányt, csak ez az emberítő átok megakadályozott benne! - Szerettem volna fújni egyet a mondat végén, de persze ebben a testben ezt sem lehetett normálisan! - Miért szólítasz Gretchennek? - Nem tűnt ismerősnek, bár az emberek elég egyformák voltak, tényleg több szőr kellene rájuk.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: