Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Calvinus Augustin Yaxley-Rosier

Calvinus Rosier


Auror

Calvinus Augustin Yaxley-Rosier 2cabdafadd7d942144ab03d69c53172cd24f06b3

Lakhely :

Richmond, North Yorkshire

Elõtörténet :

There's something wrong with me.
_______________________

“We are like water, aren’t we? We can be fluid, flexible when we have to be. But strong and destructive, too. And something else, I think to myself. Like water, we mostly follow the path of least resistance.”


Multik :

"The busy bee has no time for sorrow." – William Blake

Playby :

Drew Starkey


16


Calvinus Augustin Yaxley-Rosier Empty
Calvinus Rosier
Szer. Feb. 28, 2024 11:29 am

Calvinus Rosier

Cal



“What if I’m not okay?”



Teljes név: Calvinus Augustin Yaxley-Rosier

Nem: férfi

Kor: 28 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: London

Iskola/ház: Roxfort (Mardekár), Docendo Discimus (SVK szak + Pszichomágia szak - az utóbbit egy küldetés miatti beépüléshez vette fel nem rég)

Munka: auror a szervezett bűnözésnél (és titokban hírszerző ügynök az RMIA-nál)

Családi állapot: nőtlen

Patrónus: koronás sas

Pálca: diófa, feketesárkány pikkely, 12 hüvelyk





Belsõ tulajdonságaim

Cal összetett személyiség, akiről több külső réteget le kell hámozni ahhoz, hogy valaki közelebbről is megismerhesse. Alapvetően nagyon higgadt, fegyelmezett természetnek tűnhet, udvariasan távolságtartónak, aki, ha teheti, kerüli a fecsegést, és az első adandó alkalommal kivonja magát a szerinte sehová sem vezető jelentéktelen csevegésekből. Kivéve, ha a munkája épp azt követeli meg tőle, hogy barátságossá váljon, közvetlen legyen, beszélgessen és kerüljön közelebb valakihez, mert akkor nagyon könnyen bele tud simulni egy karizmatikus, megnyerő férfi szerepébe. Meglehetősen célorientált, erős kötelességtudattal és rengeteg bizonyítási vággyal, illetve egy halom megfelelési kényszerrel. Ám ahogy lefelé ásunk a rétegek közé, ráébredhetünk, hogy rengeteg elfojtott érzés, harag, indulat, fájdalom és magány lakozik benne. Ezeket nagyrészt tökéletesen el tudja zárni, kordában tudja tartani - legalábbis másfél évvel ezelőtt így lehetett volna jellemezni. Vérfarkassá válása óta azonban sajnos már nem mindig kezeli olyan jól a feszültséget és az elnyomott érzéseit, mint azt hinni szeretné magáról. Főképp a holdtölte körüli napokra jellemző, hogy kissé labilissá válhat, és agresszíven feltör minden, amit magába zár. A Minisztérium és a Brit Hírszerzés rendszeres terápiával, Farkasölőfű-főzetettel és más szükséges eszközökkel igyekszik őt kontroll alatt tartani, ami többé-kevésbé segít is, rosszabb esetben Cal egyéb módszerekhez nyúl, illetve az elmúlt másfél évben éppen emiatt szokott rá a dohányzásra is.

Ha tovább ásunk, olyan szintekre kerülhetünk nála, ahová nem sokan érhettek el eddig, vagy talán még senki. De akkor megérthetjük, hogy valójában azért ennyire jó a munkájában, azért annyira veszélyes, azért tudja olyan könnyen elzárni az érzéseit, mert amíg egy feladatra fókuszál és parancsokat követ, igazából nem teljesen önmaga, átadja az irányítást, és azzal együtt a felelősséget is a saját tettei felett. Ilyenkor érzi magát igazán szabadnak, akkor is, ha épp meg kell kínoznia vagy ki kell végeznie valakit. Csakhogy eközben egyre távolabb kerül a valódi önmagától, és egyre több új réteg kerül rá. A rétegek egyre jobban elfedik azt, aki gyerekként volt, és amilyennek mélyen legbelül még mindig érzi magát. Árvának, magányosnak, valaki olyannak, aki senkinek sem kellett igazán, aki mindenki számára csak teher volt, és csak akkor vetülhetett rá némi átmeneti figyelem, amikor épp szükségük volt rá, és kihasználhatták.


Életem története

Nem tartozik a kedvenc elfoglaltságaim közé a Roxfortban való járőrözés, de megvannak ennek is az előnyei, mert bármennyire is szeretem a munkámmal járó izgalmat, adrenalint, változatosságot, olykor nekem is jól esik egy-egy nyugodtabb nap is. És itt határozottan békések a hétköznapok. Persze érthető, hogy a Roxmortsban történtek után feszült a légkör, és a biztonság kedvéért muszáj, hogy valaki mindig figyelje a gyerekeket, de igazából soha semmi nem történik... legalábbis semmi olyan, ami ne az iskolába való volna.  

Viszont a mai nap több okból is érdekesebb, mint a többi, hiszen hétvége van és meccsnap. A kviddics pálya tömve van diákokkal, a jó időnek hála szinte mindenki lecsődült a kastélyból. Ez egyszerre nehezíti és könnyíti a munkánkat, de én élvezem, hogy ezzel most kicsit az egyik hobbimnak is áldozhatok. A saját időmben én is játszottam a Mardekár csapatában, jól esik nosztalgiázni. Ameddig tart... tekintve, hogy nagyjából félidőnél muszáj kilopódznom a birtok területéről, és lemennem a faluhoz. Tegnap este végre sikerült felvennem a kapcsolatot a célszeméllyel, és leszerveznem vele egy találkozót a Szellemszállásnál. Vagy mondjuk úgy, azoknál a romoknál, ami maradt belőlük a tavalyi zavargások után. Nem lesz sok időm, gyorsan kell cselekednem, és reménykedem, hogy az illető bekapta a csalit, mert valószínűleg nem lesz második esélyem. Ha megneszeli, hogy mi történik, és elmenekül, nem fogunk újra rábukkanni a nyomára egyhamar.

- Hív a természet, mindjárt jövök - jelzem a partneremnek, mielőtt elvonulnék a lelátók mögött, majd elsurranok a fák felé. Néha kurva nehéz kettős - sőt, ha úgy vesszük, hármas - ügynöknek lenni, de én imádom a kihívást benne. Az ügynökség amúgy is tökéletesen tisztában van vele, hogy mikor min dolgozom éppen, hová osztanak be, mi a dolgom, és úgy adják ki a feladataimat, hogy a kettő ne ütközzön, épp ellenkezőleg. Mondhatnám, hogy kellemest a hasznossal, de itt inkább a hasznost a hasznossal játszik. A hivatalos aurori bevetéseim gyakran jó alibit és lehetőséget szolgáltatnak az ügynöki teendőimhez, pláne, ha jól játszom ki a lapjaimat. Nem tudom, meddig fogom tudni ezt ilyen tempóban végezni, főleg úgy, hogy közben a MiM felé is jelentek, és megbízásokat intézek, de egyelőre nem panaszkodom.

Lelassítok, amikor a Tiltott Rengeteg széléhez érek. Még van egy kis időm, és innen már egész jól rejtve vagyok. Néhányszor megállok útközben, mikor gyanús avarropogást vagy gallyrecsegést hallok, de nem látok senkit, aki a nyomomban lenne, és nem is hiszem, hogy bárkinek oka lenne követnie, szóval végül csak rossz előérzetnek könyvelem el a dolgot, amit igyekszem lerázni magamról.  

Amikor megérkezem a lebeszélt találkahelyre, a fickó már vár rám, és ebben a pillanatban még azt hiszem, könnyű dolgom lesz. Ám még elő sem húzom a pálcámat, nem teszek semmi olyat, ami megijeszthetné a másikat, az mégis rémülten pillant végig rajtam, mintha tudná, érezné, vagy felismerne valami alapján... Menekülni kezd, vaktában lőve hátrafelé átkokat. Én is futásnak eredek, és ádáz pálcapárbaj alakul ki közöttünk. Némi küzdelem után sikerül lefegyvereznem egy bűbájjal, de nem számítok rá, hogy pálca nélkül is varázsoló mágussal van dolgom. Pillanatok kérdése, és mindkettőnk pálcája a fűben hever, mi pedig ököllel esünk egymásnak. Ennek nem kellett volna így elfajulnia. Gyors, tiszta munka kellett volna, hogy legyen. Időt veszítek, és egyre nő a lebukás veszélye, ezért az ütéseim egyre erőteljesebbek és agresszívebbek lesznek. Felszínre tör a bennem lakozó farkas ereje és állatiassága. Aztán egy bukfenccel végre sikerül újra magamhoz vennem a fűben heverő pálcámat, majd egy éles zöld villanással végre vége.

Vagyis akkor még azt hiszem, ám aztán megpillanatom a romok közt reszkető alakot. - Sissy? – villan felé a sötét tekintetem, amiből még nem hunyt ki teljesen a vadság és veszély. Csak akkor sikerül valahonnan mélyről újra előásnom magamból némi szelídséget és nyugalmat, amikor felfogom, hogy tényleg ő az. Az unokahúgom, akivel annyi csibészséget elkövettünk együtt az aranyvérű és családi összejöveteleken, amikor kicsi volt. Ő és a testvérei bizonyos értelemben szintén számkivetettek, kitaszítottak voltak, éppen úgy, mint én, az árva, a jótékonysági eset, és ez gyakran feléjük vonzott. Tulajdonképpen Sienna az én szemeimben még mindig ugyanaz az öt-tíz éves copfos szőke kislány, pedig azóta időközben már kész nővé cseperedett, és mostanában kezdte az akadémiát is, ha jól rémlik. És bizony észrevettem, hogy máshogy kezdett nézni rám, másféle csillogással a szemeiben, valahányszor összefutottunk az elmúlt hónapokban. Sőt, gyakran tűnt úgy, folyton belé botlok a legváratlanabb pillanatokban, de szándékosan figyelmen kívül hagytam a közeledését. Pedig, ha jobban vigyáztam volna, most nem kellett volna ezt látnia.


Ha tükörbe nézek

Jeges kék szemek, sötét szőke haj, amelyet gyakran egész rövidre vágatok, mert így jóval egyszerűbb kezelni, kevesebb a gond vele. Ez nem jelenti azt, hogy ne szeretnék adni magamra, vagy foglalkozni a külsőmmel. Sőt! Nagyon is igyekszem figyelni a mindig alkalomhoz illő öltözetemre, szeretem az elegáns ruhadarabokat, a karórát, a családi címerrel ellátott kiegészítőket, pecsétgyűrűt. De azzal sincs problémám, ha az adott alkalom egy sokkal lezserebb összeállítást kíván.
Az alkatomat illetően magas vagyok, 188 centiméter, szálkásan izmos, a rendszeres testedzés a mindennapjaim része.
Vérfarkasként a termetem szintén kicsit nagyobb az átlagosnál, állati alakban a szemem épp olyan világos kék, mint emberként, a bundám pedig hamuszürke.  


Családom

Édesapám
Cephas Rosier - A biológiai apám, aki a születésem másnapján lemondott rólam, és hátrahagyott, hogy új életetet kezdjen. Egyszerűen lepasszolt a nagyszüleimnek és a nagynénémnek, hogy ők gondoskodjanak rólam, miközben ő új családot alapított. Jelenleg az Azkabanban ül a második felesége meggyilkolásáért. Őszintén megvetem, sőt, ki nem állhatom az öreget, valamiért mégis folytonos késztetést érzek rá, hogy bizonyítsak és megfeleljek neki. Vagy hogy megmutassam, kit is dobott el egykor olyan könnyedén. Néha én sem tudom, melyik érzés az erősebb.

Edmund Yaxley - A nagynéném férje, a nevelőapám, akinek a szemében sokáig inkább csak kolonc voltam, majd a saját fia halála után a nevére vett, hogy fel tudjon mutatni egy örököst.


Édesanyám
Cornelia Rosier (née Lestrange) † - A biológiai anyám, akit sosem ismertem. Elhunyt, miközben életet próbált adni az iker húgomnak. A család nem sokat mesélt róla, úgyhogy valójában elképzelni sem tudom, milyen volt.

Valeria Yaxley - A nagynéném, és egyben nevelőanyám, az elcseszett családom talán legnormálisabb tagja. Kilenc éves koromtól voltam a gondjaira bízva, miután a  nagyszüleim már nem tudtak, vagy nem akartak gondoskodni rólam.


Testvéreim
@Castor A. Rosier - A féltestvérem, apám második kísérlete a családra, de ezt is jól elcseszte. Nem állunk egymáshoz túl közel, külön nőttünk fel, de ellenségesek sem vagyunk egymással. Leginkább semlegesnek nevezném a kapcsolatunkat.

Calvina Rosier (0) † - A halva született ikerhúgom. Valaki jó ötletnek gondolta, hogy a nevem női változatát adja neki, számomra meg ettől olyan, mintha egy részem vele halt volna a születésemkor.

Stephanus Yaxley (16) † - A kuzinom, és egyben nevelt testvérem volt. A szülei imádott sztárja, aki mellett megtanultam a háttérbe húzódni, az árnyékok között létezni. Csak szegény kölyök elég beteges volt, aztán végül nem húzta sokáig. És miután elhunyt, a szüleinek hirtelen eszébe jutottam, mert rájöttek, hogy kéne nekik egy élő, lélegző örökös.


Apróságok

Amortentia
Erdő és fák illata, házi sütemények, régi könyvek, liliom


Mumus
Apám alakját veszi fel, a tekintete tele haraggal és gyűlölettel, és arról beszél, mennyire értéktelen vagyok.


Edevis tükre
A kép nagyon homályos, alig kivehető, de a ködben néha fel-felsejlik a saját tükörképem, és egy, az őt körbevevő szerető család alakja.


Hobbim
kviddics, olvasás, főleg történelmi könyvek és sárkányokkal kapcsolatos könyvek olvasása, vadászat és a munkám


Elveim
Alapvetően nem ölnék, és nem bántanék senkit ok nélkül. Főleg ártatlanokat nem. De a cél gyakran szentesíti az eszközt. Amikor pedig parancsot követek, én magam vagyok az eszköz, nem gondolkodom sokat, nem habozom, csak megteszem, amit elvárnak tőlem.


Amit sosem tennék meg
Passz.


Ami zavar
A képmutatás, a felszíneskedés, de mivel a mindennapok része az elit világában, megtanultam ehhez alkalmazkodni és művelni is.


Ami a legfontosabb az életemben
A munkám talán, és mindaz, amit azon belül eddig elértem.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Azt azért nem mondanám, hogy a legkevésbé fontos, de a saját érzéseim. Megtanultam azokat háttérbe szorítani, elnyomni, elzárni, hogy ne akadályozzanak bevetések közben, vagy úgy általában az életben.


Amire büszke vagyok
Mindarra, amit a munkában, és úgy általában az életben elértem, annak ellenére is, hogy gyerekként sokszor csak úgy tengődtem céltalanul.


Ha valamit megváltoztathatnék
Egy egész listám van.


Így képzelem a jövõmet
Jelenleg nem igazán tervezek előbbre a jövőhétnél.


Egyéb
• Másfél éve bevetés közben megmarta egy vérfarkas, de mostanra egész jól megtanult együtt élni a kórral. Az RMIA állandó ellenőrzés alatt tartja.
• Legilimentor (4) és okklumentor (5).
• Közepes szinten tud pálca nélkül varázsolni.
• Egy újabb küldetés előtt áll, amikor is akademistaként be kell majd épülnie a Roxfortba.



Drew Starkey


Sienna Lestrange-Avery varázslatosnak találta



I'm okay.
Vissza az elejére Go down
Admin


STAFF

Calvinus Augustin Yaxley-Rosier Tenor

Keresem :

◇◈ Canonok
és
Keresettek
és
Bárki más
◈◇

Playby :

◇◈ Faceless ◈◇


2486


Calvinus Augustin Yaxley-Rosier Empty
Admin
Szomb. Márc. 02, 2024 8:54 am
Kedves Cal!


Minden karakter egyedi és megismételhetetlen – egyszerre színesíti és tágítja a megismert univerzumunkat, amelynek nem csupán része, hanem irányíthatója is lehet. Nyomot hagy, lehetőségeket teremt, kapcsolódási pontjai egyediek, ugyanakkor az oldalt átitató plotok fősodrát is eltérítheti, módosíthatja.
Örülünk, hogy megérkeztél közénk, reméljük, számodra éppen annyira lesz izgalmas építkezni, mint számunkra olvasni a folyamatot.
Mielőtt azonban a játéktérre engednénk, kérjük, ne hagyd ki a bürokratikus lépéseket, és foglalózz, ahol Cal esetében szükséges!

A legfontosabbakat az alábbi linkeken találod:

Calvinus Rosier varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: