Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Hold the line until it's over || Rere & Anna

Annamarie Vogel
Vas. Szept. 17, 2023 2:48 pm


Nereus
Anna

My pain is a memory, pouring over like the stormy weather

Három hét után végre úgy érezte, hogy képes bemenni Spade professzor órájára. Az incidens óta nem volt hajlandó eljárni az előadásra. Sőt egy hétig ki se dugta az orrát a szobájából. Caly és Sven próbálták győzködni, hogy beszéljen arról, ami történt, mert látszott rajta, hogy nincs jól. Mindig rengeteget beszélt, határozott volt és minden olyan embernek beszólt, aki szálka volt a szemében. De nem az után az este után. Az is csoda volt, hogy saját árnyékától nem ijedt meg, csak az emberektől, ha hozzáértek. Néma volt, két napig meg se szólalt, már azt hitték elátkozták.
Idő kellett neki, mire újra rátalált önmagára. Nem engedhette meg magának, hogy gyengének gondolják és esetlennek. Bár senkinek sem mondta el mi történt, ismerősei pontosan sejtették, hogy Nereus és közte történt valami, mert az addig lelkes lányka, aki képes volt csak azért az első sorba ülni, hogy flörtölgethessen, most a közelébe se mert menni a tanáruknak. Ha meglátta a folyosón is inkább kerülőt tett, csak ne találkozzanak. Azonban nem lóghatta el örökké az órákat, kénytelen volt elmenni rá.
Viszont nem ült előre, de még csak azt se merte bevállalni, hogy egyedül üljön egy padba. Nikinek könyörgött, hogy aznap legyen vele. Még jegyzetelni is képes volt az órán, vagy legalábbis úgy tett, csak ne kelljen felnéznie, s ha fel is szólította a tanára, akkor csak vállat rántott és azt mondta, nem tudja mi a válasz. Nem kívánt vele kommunikációt kezdeményezni.
Csakhogy az oka nem feltétlen az volt, hogy rettegett tőle. Igen, megrémisztette őt aznap este, de visszafogta magát. Nem nevette ki, nem tett vele semmit, hanem abbahagyta és inkább elment. Miért…? Szerette volna azt hinni, hogy ez mind azért volt, mert nem pusztán flörtölgetés volt ez köztük, hanem komoly érzelmi háttér volt mögötte. El akarta hinni, hogy volt annyira fontos a férfinak, hogy az ő lelki nyugalma fontosabb volt, mint saját kiéhezettsége. S talán a sokk, a pánik elérte, hogy ne beszéljen senkivel sem két napig, de… Amikor senki sem nyaggatta, s nem jött álom a szemére, gondolkozott. A gondolatok pedig szépen lassan elméletek lettek, míg nem rájött, hogy ahányszor Nereus eszébe jut, a szíve hevesebben kezd el dobogni és legerősebb emlékei az érzéki csókokról, az ölelésekről és édes szavakról szólnak.
Nem engedhette meg magának a szerelem érzését, s hogy nyelvén érezze a túlcukrozott rózsaszín mázat, mert el van jegyezve, kezét egy számára idegen férfinak ítélték oda, ki még annyit sem tett érte, hogy meglátogassa. Így inkább menekült ettől a férfitól, hátha a gyengéd érzések idővel halványulnak, hátha egyszer csak megszűnnek létezni.
Óra után pedig sebesen pakol össze, hogy elfuthasson. Mindegy volt merre, mert egyébként nem lett volna következő órája, csak el akart szabadulni, így hacsak valaki meg ne állítja, nem fog sokáig időzni már a teremben.




Some ambitions remain as they were in the beginning, burning bright and true, for all eternity.


Vissza az elejére Go down
Nereus Spade


Roxforti professzor

Hold the line until it's over || Rere & Anna Tumblr_orus561kRL1qcbd7po6_r1_400

Lakhely :

Hampstead Garden Suburb, London

Elõtörténet :

The Shadow Man



Playby :

Harry Shum Jr.


44


Hold the line until it's over || Rere & Anna Empty
Nereus Spade
Vas. Szept. 17, 2023 3:23 pm



fallin in too deep, without you i can't sleep cause my heart belongs to you
anna & nereus
Nem volt erőm megtartani az óráimat, sem kedvem, mert a szégyenérzet három hosszú héten át folyamatos kísértésben futkosott végig a hátamon, akárhányszor egy szőke tincset láttam a Roxfort folyosóin, vagy egy jóízű lányos kacagást hallottam a terem végéből. Minden, de minden arra a borzalmas éjszakára emlékeztetett, mely egyébként annyira csodásan indult, s amilyen szépen kezdődött, olyan katasztrofálisan ért véget - mert nekem pont azon az estén kellett figyelmetlenül lehúznom egy egész koktélnyi szerelemdrogot. Vagy minek is nevezhetném azt a förmedvényt, ami az egész reproduktív szervrendszeremet megbolondította, a józan eszemet ködbe borította, s a szívemet jéghideggé fagyasztotta.

Sokszor gondolok vissza azokra az óráknak tűnő percekre, mikor szégyentelenül csókoltam Annamarie Vogel pihe-puha ajkait, már-már örömmel töltenének el az emlékek, de bemocskolja őket a tudat, hogy bántottam őt, hogy fájdalmat okoztam törékeny szívének és rémes múltbéli pillanatokat idéztem fel benne. Ennél jobbat érdemelne, nálam jobbat érdemelne. Az azt követő napokban el akartam ásni magamat, egészen a föld felszínétől hat láb mélységbe, mert épp a férgek közé való vagyok, ott a helyem köztük, elzárva a Nap ragyogó fényétől. Eh… De nem tehetem meg, mert sajna kötelességeim vannak, így összesen egy napot hagytam ki - amikor is a drogot igyekeztem kiüríteni a szervezetemből folyamatos rókázások és egyéb barátságos módszerek segítségével. Nem tudhattam, meddig fog tartani a hatása, így minél előbb meg akartam szabadulni tőle.

Ám a három hét nem csak arra volt elég, hogy felemésszen a bűntudat; szép lassan visszatértem a megszokott rutinhoz, a megszokott tanmenethez, s a megszokott stílushoz, amit kisdiákjaim annyira szeretnek tőlem. Folytattuk a közös munkát, mintha mi sem történt volna, mintha Spade professzor egyetlen atomja sem változott volna meg az utóbbi időben, pedig az igazság az, hogy nagyon is megváltoztam, éreztem, hogy egy bizonyos Vogel kisasszony hogyléte folyamatosan dolgoztatja az elmémet, kérdések halmozódnak kérdésekre, s ott van az a bizonyos hiányérzet is, hiszen… Hiszen hiányzott a szép arca, a csillogó szemecskéi, s a merész megszólalásai. Most mintha túl nyomasztó lenne a csend.

Még így is, hogy ma - hosszas kihagyás után - végre ismét megjelent az óráimon. Nem vártam, hogy ugyanazt a szintet hozza, mint eddig, sőt, nem is csodálkozom, hogy még csak rám sem méltat nézni, mégis… Egész végig kongott az üresség és a némaság a teremben. Olyan, mintha csak szellem lett volna az iskola falai közt. Az óra első felében folyton felé-felé pislogtam, figyeltem, hátha ki tudok valamit olvasni az arcvonásaiból, a tartásaiból - mert nem tehettem meg, hogy csak úgy a fejébe nézzek -, de semmi. Így hát meg sem próbáltam kommunikálni vele.

Tán nem is csoda, hogy amint vége az órának, ő felpattan és sietve megkísérel távozni, viszont nem hagyhatom annyiban a dolgot, beszélnem kell vele… Elsősorban bocsánatot kell kérnem. Másodszor, meg kell kérdeznem, hogy jól van-e. Harmadszor pedig… El kell magyaráznom, mi történt. Nem akarom, hogy egy perverz szörnyetegnek tartson, mert nem vagyok az. Hinnie kell nekem. – Ms. Vogel – szólítom meg, még mielőtt kiléphetne az ajtón. Nem nézek rá, nem merem felvenni vele a szemkontaktust, mert így, hogy egy légtérben vagyunk, csak még jobban szégyellem magam. – Maradna néhány percre? Szeretnék beszélni Önnel… Az elmúlt három hét lemaradásairól – fűzöm hozzá, torkomat kissé megköszörülve, s most végre veszem a bátorságot, hogy felé pillantsak, de ha esetleg összetalálkozna a tekintetünk, úgy azonnal elfordítom az arcom, mert… Mást se látok, csak azt az emlékképet. Mikor rettegve nézett fel rám és könyörgött, hogy hagyjam abba. Hánynom kell magamtól.

551
i'm so so so sorry!







they gonna claim you like a
souvenir,
just to sell you in a year.



Vissza az elejére Go down
Annamarie Vogel
Vas. Szept. 17, 2023 4:05 pm


Nereus
Anna

My pain is a memory, pouring over like the stormy weather

Nem tudja mit gondolhatott most Nereus. 3 hét elég hosszú idő, még neki is, aki gyakorta megette annak idején, hogy a neki nem tetszető órákra csak nem ment be. De 2 alkalom, ennyivel a maximum, amit megengedett magának, máskülönben tudta, hogy elmaradna.
Most legszívesebben soha többé meg se jelent volna. Egyszerűen elküldte   a többieket, hogy helyette jegyzeteljenek, mondjanak el mindent és talán a vizsgán nem kérvényezte volna, hogy más felügyeljen. El akart menekülni, már annak határán volt, hogy szól a nagybátyjának, hogy vigye el innen, de nem tette. Folyamatosan azt mondogatta magának, hogy később sem fogja tudni magát kihúzni az ilyen jellegű helyzetből, így még most kell megtanulnia kezelni ezeket. Arról nem is beszélve, hogy egyedül magát hibáztathatta, hiszen ahogyan tanára is mondta… Ő kezdte ezt az egészet. Ő keverte magát egy olyan helyzetbe, mely ennél sokkal rosszabbul is végződhetett volna, ha a professzor nem kap észhez, nem les bele elméjébe és végül nem sajnálja meg.
Talán még ez is zavarta. A szégyen, hogy egy ilyen gyenge és szánalmas pillanat szemtanúja volt a férfi. El akart bújni, semmissé tenni, mert ő nem ilyen gyenge csak… A félelem, hogy valaki megpróbál vele összefeküdni… Nem képes megtenni. Úgy érzi felfordul tőle a gyomra, hogy elárulja a szüleit azzal, ha ő elveszíti a szüzességét, melyre olyan nagyon vigyázott mindig. De ezt honnan is tudhatnák a többiek, hiszen külső szemmel ő egy olyan lánynak tűnik, ki minden második srácnak odadobná magát. Valójában pedig pont ezen tett szokta jelenti a végét a kapcsolatainak.
Megkönnyebbülve veszi tudomásul, hogy a férfi nem szólítja fel. Bár így is zavarja, mikor magán érzi a pillantását. Elsőre olyan, mintha semmi sem történt volna. Talán a többieknek fel se tűnik, hogy valami megváltozott. Anna többet nem akar elől ülni, valószínűleg összeveszett a tancival. Igen, ők bizonyára erre gondolnak, holott az igazság ennél sokkal bonyolultabb volt. Talán annyira, hogy még maga Nereus sem tudta valódi távolságtartásának okát, s ez így volt jó. Magában könyörgött is, hogy csak hagyja őt békén, engedje el, nem kell semmit megbeszélniük. Remélte, hogy kiolvassa elméjéből, megengedte volna neki. Ez az egész senki másra nem tartozott, csak rájuk, viszont ő maga nem gondolta magát elég erősnek ahhoz, hogy a szemébe nézzen és elmondja neki az igazságot. Senkivel nem volt képes ennyire őszinte lenni.
De csalódnia kellett... A férfi nem kúszott fejébe, nem hallgatta meg néma könyörgését, hanem amint végeztek és már indult volna kifelé, maradásra bírta. Kegyetlen húzás volt mindenki előtt erre kérnie, hiszen így nem tudott nyíltan ellenállni. Mélye levegőt szív be és száján fújja ki, ahogyan végül bólint. – Persze Spade professzor. – vállat von, olyan könnyedén, mint ahogyan mindig is szokott, s talán most azt hiszik a többiek, hogy minden olyan, mint eddig, hogy Anna nem változott, ugyanolyan nemtörődöm és tiszteletlen, mint eddig. Csakhogy egy valami elárulta őt, melyre minden ismerőse fel is figyel, s ez pedig az, hogy nem néz mélyen tanára szemébe, hanem inkább a padlót fürkészi, kezében pedig szorosan tartja a könyvet, ha elég erős lenne, akkor most biztosan szét is tudná szakítani, annyira ideges.
Megvárja, míg egy lélek sincs már a terembe, de még ekkor sem megy közelebb, az unott arckifejezése pedig ellazul és sokkal inkább félelem tükröződik rajta. – Igazából be tudom hozni magam! Dashkov meg Munter segíteknek! Nem vagyok lemaradva, esküszöm! – ugyan nem néz rá, de így is lehet látni, hogy nem érzi jól magát, s hirtelen meg is szédül, gyomra felfordul, mintha zsupszkulcsot használt volna, így muszáj a falnak döntenie hátát.




Some ambitions remain as they were in the beginning, burning bright and true, for all eternity.


Vissza az elejére Go down
Nereus Spade


Roxforti professzor

Hold the line until it's over || Rere & Anna Tumblr_orus561kRL1qcbd7po6_r1_400

Lakhely :

Hampstead Garden Suburb, London

Elõtörténet :

The Shadow Man



Playby :

Harry Shum Jr.


44


Hold the line until it's over || Rere & Anna Empty
Nereus Spade
Vas. Okt. 22, 2023 3:44 pm



fallin in too deep, without you i can't sleep cause my heart belongs to you
anna & nereus
Undorodtam magamtól, nem tagadás; három hétig tartó önutálat, igen, ezzel büntettem magam a megbocsájthatatlan tetteimért, pedig ismerem magam, s meg mernék esküdni, hogy soha nem lennék képes ilyesmire, mégis… Megtettem, bántottam őt, úgy igazán… Még talán szerencsés is volt, hogy nem találkoztunk azóta, így nem kellett a szemeibe néznem, hiszen akkor… Óh, akkor én magam vetettem volna véget a tanóráknak, én lebegtettem volna meg a fehér zászlót, mert nem bírtam volna elviselni még egy percet.

Ám az idő múlása segített elhalványítani ezt a gyomorforgató érzést bennem, s most már csak arra vágyom, hogy megmagyarázhassam tettem miértjét a lánynak, s hogy bocsánatáért esedezzek, hiszen az a férfi, akit ő látott azon a borzalmas estén, az nem én voltam. Szer hatása volt, ezt most már jól tudom, s gyűlölöm, hogy korábban nem jöttem erre rá, hogy ott helyben nem fújtam visszavonulót, mielőtt még a baj megtörténhetett volna. Tudnia kell, hogy az a szörnyeteg ott… Az nem én voltam.

Ám ahelyett, hogy elküldenék mindenkit az óráról s annak minden maradék percét a lánnyal való társalgással tölteném, hagyom, hogy ő csak elsüllyedjen padjában és úgy tegyen, mintha nem is lenne ott, én pedig magyarázok, bár magam sem tudom miről szól a tananyag, de előadom a jól betanult monológot, felrajzolom a táblára a jól memorizált ábrákat, s az előre kikészített házi feladatot is kiosztom, mikor közeledünk az óra végéhez. Amikor pedig már semmi mondanivalóm nem marad, távozásra bírom a kis diákjaimat, további kellemes napot kívánok nekik, emlékeztetem őket a közelgő dolgozatokra, majd édes, kedves Annám pillantását keresem, s meg is szólítom, hogy maradásra invitáljam. Ostoba indokkal persze, de legalább így sikerül rávennem. Talán gonoszság tőlem, hiszen nekem, a tanárának nem mondhat nemet, de muszáj, mert másképp nem érhetném el, hogy kettesben maradjunk.

Kísértenek a szörnyű este emlékei, hiába is igyekszem őket elhessegetni lelki szemeim elől, újra és újra abban a hotelszobában találom magam, vagy éppen a szórakozóhelyen, s a hibát keresem az egyenletben, a pillanatot, ahonnan minden csak egyre rosszabbra fordult. Kizárólag magamat okolom óvatlanságomért, senki mást. Ám tudatomnak egy összeszedettebb fele emlékeztet, hogy miért is vagyunk most itt, kettesben: Bocsánatkérés. Empátia. Magyarázat. – Köszönöm. Nem szeretném sokáig húzni az idejét, ígérem, gyors leszek – válaszolom, s magamban hálás vagyok, amiért csak-csak maradni képes, és nem menekül el amint lehetősége nyílik rá.

S amint minden diák távozik, mindkettőnk kifejezése szinte szinkronban változik meg; az övén félelem és távolságtartás egyértelmű jeleit látom, míg sajátom bűntudatot és szégyenérzetet tükröz. Most őszinték vagyunk. Mind a ketten. – Tudom, tudom, valójában nem ezért akartalak marasztalni – bólintok, s egy intéssel is igyekszem jelezni, hogy egyáltalán nem került bajba a hiányzása miatt. Igazából megértem, hogy nem jelent meg az óráimon mostanában, a helyében ugyanezt tettem volna, sőt… Felsóhajtok, s inkább az asztalomra ülök, mit sem törődve a tanároktól elvárt etikettel. – Bocsánatot szeretnék kérni – jelentem ki egészen halkan, s még csak palástolni se próbálom, hogy mennyire rosszul érzem magam a történtek miatt. – Ami azon az estén történt, Anna… Tisztában vagyok vele, hogy most bizonyára ez az utolsó dolog, amiről beszélgetni szeretnél, de tudnod kell, hogy soha… Soha, de soha nem tennék ilyesmit veled, vagy bárki mással. Rettentően sajnálom, hidd el… Nem tudom, mi ütött belém… – Szégyenemben tarkómat kezdem masszírozni, meg talán saját magam nyugtatásáért is teszem. Habár, jelen helyzetben egyáltalán nem segít. – Szóval csak szeretném, ha tudnád, hogy tényleg sajnálom. Szégyellem magam… Te ennél jobbat érdemelsz.

551
i'm so so so sorry!



Annamarie Vogel varázslatosnak találta





they gonna claim you like a
souvenir,
just to sell you in a year.



Vissza az elejére Go down
Annamarie Vogel
Szomb. Nov. 25, 2023 7:03 pm


Nereus
Anna

My pain is a memory, pouring over like the stormy weather

Fejében folyamatosan a férfi szavai visszhangoznak, ahogyan ráfogja, hogy minden az ő hibája volt, hogy addig fajultak a dolgok, ameddig. Pedig ő igazán nem gondolt rosszra, hogyan is tehette volna? Hiszen a múlt puszta emlékétől is pánikolva menekülne el messzire, a szobája biztonságába, ahol a párnáját szorongatva próbálná magát nyugtatni. Azonban ezt nem tehettem most meg. Így is gyanússá vált Svennek és Calynak, amiért a tőle nem megszokott módon csendben volt, elzárta magát a világ szeme elől, sőt még sminkelni sem volt hajlandó. Igen, ebből lehetett látni, hogy nagyon nem volt jól. Egy vacak szempillaspirált sem bírt feltenni.
Azonban tudta mik a kötelességei, s így nem engedhette meg magának, hogy túl sok órát kihagyjon. Mély levegőt vett, minden bátorság összeszedte és eljött a férfi előadására. Bár hátul ült, igyekezett elrejtőzni a szemei elől, még barátnőjét is megkérte, hogy üljön le mellé, mert csak így érezte magát igazán nagy biztonságban.
Csakhogy az idegesítő érzés nem múlt el, mert minél többet gondolt arra, hogy valóban csak magának köszönhette azt, ami történt, annál nehezebb volt lélegeznie, s egyértelműen hibáztatta magát. Azon túl, hogy ez a sok negatívum a szerelem undorítóan nőies illatával elegyedett. Mert már múltkor tudta, hogy elveszett, csupán nem akarta önmagának bevallani, hiszen amíg tagad, addig van esély arra, hogy elfelejtheti őt, hogy egyszer majd eltűnik ez az érzés. Nem volt ekkora luxusa, a jegyese nem tűnt el, nem szabadult meg tőle, s bár felbonthatná az egészet, de… Mindezt egy tanárért?
De ő foglalkozna velem, nem? Neki tetszem. Ez pedig igencsak vonzó volt. El is gondolkodott, hogyan beszéljen újra a professzorral, azt hitte talán majd lesz elég ereje az óra után, de gyáva mód el akart futni, amint elengedte őket. Nem állt erre készen, még túl frissek voltak az emlékei. Nereus viszont megoldotta helyette a problémát, hiszen marasztalta.
Reszketett a félelemtől és az idegességtől, hogy vajon most mi fog történni. Rá se mert nézni, inkább csak magyarázkodásba kezdett, hátha akkor elengedi, hátha tényleg csak a lemaradás miatt aggódott. Talán nem is a szavak, hanem a fogalmazás az, ami először feltűnik neki. Egy pillanatra ránéz, majd persze ismét elkapja tekintetét. Tegez… Könyveit csak jobban szorítja mellkasához, ahogyan hallgatni kezdi a magyarázkodást. Közben csak-csak visszavándorol rá a pillantása, most már kevésbé rémült, bár inkább Nereus könnyedsége és őszintének tűnő szavai miatt könnyebbült meg.
S ugyanezen mondatok azok, melyek egy pillanat alatt fel is húzzák. – Bárki mással? – dönti oldalra a fejét, ahogya kérdőn pislog rá. Az eleje még tetszett neki… Akkor még úgy érezte, hogy valóban csak valami ostobaság miatt volt olyan erőszakos vele, mert hát… Az érzései miatt egyébként sosem lett volna képes ártani neki. Mikor a fejébe nézett, az állította meg, de most azt állítja, hogy „bárki” lett volna ott, akkor is leállt volna? Ajkába harapva hallgatja meg az utolsó mondatot, igyekszik magát megnyugtatni, de ahogyan mindig, most is elbukott.
-Na idefigyelj Nereus… - csapja le a könyveit a padra, ahogyan megindul felé, s tőle pár centire áll csak meg. Most majdnem ugyanakkorák, így, hogy a tanára ül, sőt kivételesen ő a magasabb, amit ki is használ. – Nekem ne próbáld meg beadni, hogy bárki mással is így viselkedtél volna! Lehet, hogy nem vagyok egy zseni, mint az uncsim meg az öcsém, de vak sem vagyok, szóval valld be…! – emeli fel az ujját fenyegetően. – Csak valld be, hogy tetszem neked! És azért álltál le, mert BENNEM nem akartál kárt tenni! – Nem hajlandó elfogadni az általánosítást. Különlegesnek akarja érezni magát, mert eddig a tanára megadta neki azt az érzést, hogy ő más, mint a többiek. Nem veheti ezt el tőle. – Kérlek mondd, hogy nem csak játszottál velem. – Érzi, ahogyan az a bizonyos gombóc elkezd nőni a torkában, nyomja, zavarja, de csak azért is visszanyeli a könnyeit. Nem fog megint sírni előtte.




Some ambitions remain as they were in the beginning, burning bright and true, for all eternity.


Vissza az elejére Go down
Nereus Spade


Roxforti professzor

Hold the line until it's over || Rere & Anna Tumblr_orus561kRL1qcbd7po6_r1_400

Lakhely :

Hampstead Garden Suburb, London

Elõtörténet :

The Shadow Man



Playby :

Harry Shum Jr.


44


Hold the line until it's over || Rere & Anna Empty
Nereus Spade
Csüt. Márc. 21, 2024 1:52 pm



fallin in too deep, without you i can't sleep cause my heart belongs to you
anna & nereus
Az idő alattomos és kegyetlen gyilkos. Ha valami igazán fáj, lelassul, a másodpercek heteknek tűnnek, a percek éveknek s az órák évszázadoknak, ha viszont valami jó, valami kedves és édes, minden nap másodpercek alatt telik el, a hetek percek alatt, a hónapok órák alatt. Tehát ha szomorúság tölt el, tovább szenvedsz. Ha boldog vagy, örömöd csupán néhány pillanatig fog tartani. Azok az örömteli percek drága Annám mellett mindössze egyetlen másodpercnek tűnnek a múltamban… De a bűntudat, na az látszólag évekre nyúlik vissza.

Bűnös vagyok, ostoba, nem több vagy jobb az Azkaban foglyainál, mert erőszakos cselekedetet követtem el a számomra legkedvesebb személy ellen, bántottam őt, traumáit felelevenítettem, s tetteim mögött nem szerelem vörös rózsabimbója nyílt, hanem mérgezett szív fekete vadvirága. Rosszul vagyok magamtól… S félő, hogy az én Annám is rosszul van tőlem.

Mégis marasztalom, s ő mégis marad, kínos pillanatok követik egymást, majd a többi diák távozásával igazi érzéseink helyet kapnak; az ő fájdalma s az én bűntudatom. Soha nem volnék képes olyasmit tenni, mit azon az éjszakán elkövettem, s fel sem tudom fogni, miféle szerelemdrog az olyan, mi egy magamfajta férfiból képes szörnyeteget csinálni… Nem újdonság, sosem volt kérdés, hogy belőlem hiányzik a testi szerelem iránti vágy, sosem éreztem azt a sokak által ismert izgalmat, amikor más megérintett, és sosem kívántam felfedezni ezt a fajta örömöt. Ezért sem értem… Mégis hogy lehettem ennyire óvatlan? Ennyire felelőtlen, idióta! – Senki mással – csóválom a fejem. Visszakérdezését nem egészen értem, de… Tudnia kell, hogy én nem vagyok ilyen. – Senkivel sem bánnék ilyen kegyetlenül – egészítem ki. S ez, ebben a formában igaz is. Kezemen sokak vére szárad már… Sok ép elmét tettem sötét disztópiává… De lelket és testet ilyen formában sosem bántanék. Ezt a büntetést senki sem érdemli meg.

Ám most, Annamarie Vogel édes arcocskájára pillantva mintha haragot látnék lángra gyúlni, s könyvei a padon landolva nagyot csattannak, ám nem rezdülök, nem mozdulok, s szúrós tekintetét is állom, miközben ő vészesen közel sétál hozzám. Figyelek, figyelmem csak az övé. S érthetetlen számomra, hogy haragjának forrása nem is az, amit tettem, hanem az, amit mondtam. Hogy bárki másnak is megkegyelmeztem volna. Ha nem volna a helyzet túlságosan komoly, s nem fájna szívem a szavaktól, most bizonyára nevetnék… A megkönnyebbüléstől, vagy a lány reakciójának abszurditásától? Fogalmam sincs. Némán bámulok rá, emésztem válaszát, emésztem azt a finoman csengő kérést…

– Hallgass ide – sóhajtok fel, s pillantását keresem sajátommal, melyben Annám ezúttal némi gyengédséget is felfedezhet. – Nem játszottam veled, erről szó sincs. Sosem állt szándékomban átverni téged, bántani vagy erőszakoskodni, épp ezt mondom… Nem akarom, hogy tarts tőlem egyetlen ostoba ballépés miatt, mert ahhoz már túlságosan megkedveltelek. – Vallomásom talán nem az igazi, de… Ez lenne az első, hogy valakinek ki akarom önteni a szívemet. Nincs elég gyakorlatom hozzá. – Azt próbáltam elmagyarázni, hogy… Nos gyanítom, aznap este valaki drogot tett az italomba – számat húzva közlöm, s már maga az emlék is csak felforgatja gyomromat. – Mert magamtól, tiszta tudattal sosem bántanálak és sosem kényszerítenélek ilyesmire. És igen, azért álltam le akkor is, mert benned nem akartam kárt tenni. Ahhoz túl fontos vagy nekem. – Az utolsó mondatot nagyot nyelve teszem hozzá. Mi ez? Mellkasomban a kis ketyere ki akar szakadni a helyéről. Bizsergek, melegem van. Beteg volnék? A szerelemdrog. Visszajött a hatása. Erről lesz szó… Mégis, jobbomat lassan megemelem, s finoman odébb söprök egy kósza szőke tincset, mely a lány arcába lógott, épp csak érintve őt, szinte félve, hogy ezzel is csak elijesztem majd. – Nem vagy vak, tudom. És bármennyire vagyok jó a hazudozásban, tudom, hogy így is észrevetted már… Bár én nem “tetszésnek” írnám le, annál ez sokkal komplexebb érzés, nincs is rá megfelelő szó… – Azaz, a legmegfelelőbb szót túl korai lenne kimondani. – Csak abban vagyok biztos, hogy bármit megtennék, hogy újra mosolyogni lássalak.

613
i'm so so so sorry!







they gonna claim you like a
souvenir,
just to sell you in a year.



Vissza az elejére Go down



Hold the line until it's over || Rere & Anna Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: