Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

The Queen of Mean | Annamarie Vogel

Annamarie Vogel
Hétf. Jan. 02, 2023 9:54 pm

Annamarie Vogel

Anna; Rie;



"I have lost many precious things in my life. But I will not give up! I have promised myself that I will survive and fight until my last breath."



Nem:

Kor: 18 év

Vér: aranyvérű

Születési hely:
Németország ❆ Berlin

Iskola/ház:
Durmstrang ❆ Suliformes
Roxfort ❆ Mardekár

Munka: Mások életét megkeseríteni
Cserediák

Családi állapot: Eljegyezve

Patrónus: Tajpán

Pálca: Cseresznyefa, viharmadártoll, 11 hüvelyk, kellemesen rugalmas




Keep your head up! It's unacceptable to be shameful



❆ Ha a szülei halál előtt valaki találkozott vele... ❆

Akkor talán még aranyosnak is gondolhatták. Ugyan sokat beszélt, de egészen kedves volt. Édes kislánynak tekintették aki mindig mosolygott és hihetetlenül szerette a családját. Elsősorban az öccsét. Igaz, hogy a kapcsolatukon rontott, hogy Anna megtudta, hogy a testvére többet számít, mint ő, mert fiú, de ennek ellenére nem tudta őt utálni. Mindig ölelgette őt és úgy gondolta, hogy elválaszthatatlanok lesznek. Ő akart lenni az az ember, aki a legfontosabb lesz Anton életében. Rengeteget beszélgetett másokkal és szívesen mesélt az embereknek. Különösen imádott a műkorcsolyáról fecsegni, mert abba volt a legjobb. Már akkor is imádta, ha mindenki rá figyelt és szerették az emberek. Mindenkit el akart bűvölni és azt akarta, hogy imádják. Egy kis hercegnőnek képzelte magát a saját kis álomvilágában.

❆ Ha a szülei halál után valaki találkozott vele... ❆

Valószínűleg azt hitték, hogy kicserélték. Már messze nem volt már olyan kis aranyos és barátságos. Sokkal inkább volt határozott. Ha valamit a fejébe vett, akkor senki sem tudta megváltoztatni a véleményét. Kőkeményen kiállt az igaza mellett. Erős jellemnek tekintik, akit senki sem tud megbántani és semmi sem képes megijeszteni. Bár azt hiszik, hogy egy ostoba liba, de valójabn eszes és soha nem ugrana neki semminek sem terv nélkül. Hihetetlenül büszke egy jellem. Szinte senki sem képes összetörni őt. Eléggé kitartó, nem ismeri azt a szót, hogy "feladni". Bár páran úgy gondolnák, hogy ez rossz tulajdonság, de a nagyapja szentül hitte, hogy igeni hasznos, hogy nem tudják az érzelmek befojásolni a döntését, hanem megpróbál a józan eszére hallgatni.



Hide your tears! It's only showing how weak you are



❆ Ha valaki kívülről látja... ❆

Egy idegesítő és hülye libát lát csak. Valószínűleg elsőre nála komolyan is veszik a szőke nőkről alkotott sztereotípiákat. Mindene a külseje, mert túl sok ész nem szorult belé. Ráadásul tiszteletlen az emberekkel. Azt hiszi, hogy ő mások felett áll, holott még csak nem is férfi, hogy különösebben számítson a családjában. Önző és figyelem mániás, aki csak hisztizni bír, ha valaki nem őt nézi, vagy nem vele beszélget. Nem lehet megfelelni neki, mert mindenkiben talál valami apró hibát, ami alapján elítélheti az embert. Saját magát bezzeg tökéletesnek hiszi. Egy akaratos és szemét dög, akinek nincs egyetlen kedves szava sem az emberekhez. Előbb harapná le a nyelvét, minthogy valakivel jófej legyen. Mindenki utálja.

❆ Ha valaki igazán ismeri... ❆

Valóban szeretne tökéletes lenni, de ő is tudja, hogy nem az. Zavarja például, hogy ő nem a Hollóhátba került, mert így azt hiszi nem olyan okos, mint másik két családtagja, emiatt pedig több energiát fektet a tanulásba. Bár az emberek véleményére nem ad, de az nagyon tudja bántani, mikor a barátairól és a hozzá közel álló személyekről azt hiszi, hogy nem kedvelik. Igazából azért is hisztizek olyan sokat, mert elég érzékeny tud lenni, pláne, ha nem veszik komolyan. Azt nem tagadja, hogy valóban élvezi a figyelmet és elég sűrűn mond bántó dolgokat másoknak, de ezen nem is akar változtatni. Viszont ha valaki jobban megfigyeli, akkor tud ő kedveskedni, sőt szokott is, csak eléggé sajátos módon mutatja ki a szeretetét. Azt néha maga is sajnálja, hogy hirtelen felindulásból mond olyanokat, amik már túlzásnak számítanak, főleg olyan embereknek, akik nem érdemlik meg.


Do you wish to know the truth about the shooting stars at night?



Once upon a time, a girl named Annamarie had the life many could have dreamed of... But tragedy following in her steps, turned everything into a nightmare, and she found herself in a miserable place, called Borderland... Called reality.

Annamarie úgy tekintett a saját életére, mint egy mesére. Ez azonban nem volt csak akármilyen mese. Ő volt a főszereplő, egy gyönyörű hercegnő, aki majd egyszer a trónon fog ülni. Azt hitte, hogy az életében minden szép és jó lehet, hogy minden úgy fog alakulni, ahogyan majd ő akarja. Úgy képzelte el, hogy kicsiként majd csak játszani fog az öccsével kettesben, hogy semmi sem ronthatja el a napjait és örökké boldogan fog élni a családjával. Időközben megházasodna, egy helyes és kedves herceg első látásra beleszeretne, és többé nem engedné el maga mellől. Egyszerűen tökéletes lett volna ez számára. Boldogan élni míg világ, a világ…


Az álom akkor ért véget, mikor kiderült, hogy ő sosem lesz örökös. Mindent a testvére kap, a kisöccse, csak azért, mert férfi. Abban a pillanatban elfogta a gyűlölet és féltékenység. Nem értette, hogy ő ugyan miért lenne kevesebb, neki miért nem jár az örökség, hiszen ő volt előbb. Haragjában tombolt és sírt, sőt saját testvérével kezdett el hisztizni és a fejéhez vágta, hogy minden az ő hibája, hogy sose lesz királynő. Sose bocsátotta meg azt, hogy összetörték álmát. Sokáig Antont hibáztatta. Képes volt olyanokat kívánni titokban, hogy bár sose született volna meg, vagy bárcsak sose lett volna fiú.
A helyzet javulni látszott. Annamarie már nem hisztizett, hanem hajlandó volt beszélgetni a családjával, és ami még ennél is fontosabb, már nem volt folyton dühös az ikrére. Persze továbbra is utálta, hogy kivételeztek vele és csak ŐT kezelték örökösként, ami miatt Anna úgy érezte rengeteg mindenből kihagyják.
A balszerencse viszont úgy tűnt, hogy a lány sarkában jár. Az álmának egy újabb foszlánya vált semmivé, amikor a szülei meghaltak. Először nem is tudta igazán felfogni, hogy ez mit jelenthet a számára. Napokig sírt és kiabált, hogy nem létezik ilyesmi. Az ő családjával sosem történhetett ilyen tragédia, hiszen ő ezt sosem akarta. Igazságtalannak találta, hogy nem elég, hogy a trónját, de még a boldog családját is elveszik tőle. Nem akart a nagybátyához költözni és nem akart az unokatestvéreivel élni. Főleg nem a félvérrel, hiszen őt sosem szerette. Még annyira sem, mint a többi családtagját. Napokig nem volt hajlandó szóba állni senkivel sem. Úgy érezte akkor a legkönnyebb feldolgoznia a gyászt, ha egyedül lehet és korcsolyázhat.


A csendben egyedül csak a fém hangját lehet hallani, ahogy csúszik a jégen. Néha lassabb, néha gyorsabb. A jégen egy szőke hajú lány korcsolyázik. Néha lassabban, néha gyorsabban. Szemén látszik, hogy sírt. Nem is ő volt ott, nem ő nézte végig a szülei halálát és még így is megviseli. Szegény Anton! Sokszor inkább emiatt aggódik, hogy mit élhetett át a testvére. Mégsem kérdezi meg soha, ahogyan azt sem, hogy úgy egyébként jól van-e, kell-e neki testvéri támogatás vagy bármi. Őt jobban sajnálják, mint engem! Én ugyanúgy elveszítettem a szüleimet! Miért mindig ő kap mindent? Én miért nem számítok? Ennek a történetnek rólam kéne szólnia, de mindig mindent elvesz tőlem. Ezek a gondolatok viszont csak arra voltak jók, hogy egy pillanatra elfeledkezzen a bánata valódi okáról.
Nem tudta mihez kezdjen. Sose gondolt abba bele, hogy mi lesz, ha egyszer már nem lesznek mellette a szülei. A családnak vannak más tagjai persze, de az messze nem ugyanaz. Úgy gondolta, hogy egyedül maradt. Illetve Antonnal maradt. Ez is zavarta. Mihez kezdjen az ikrével? Hiába tudta magáról, hogy effektíve ő az idősebb, nem évek voltak közöttük, hogy ennek jelentősége legyen. De valaminek úgy gondolta, hogy csak változnia kéne, hát nem maradhatott minden csak így! Ha csak magára gondol… Akkor egész életében csak sírt volna? Gondolatai annyira elterelték a figyelmét, hogy el is csúszik, majd a jégre huppan. Zokogásban tör ki, ahogy arra gondol, hogy még korcsolyázni sem tud. Nekem soha semmi nem jön össze!
Sírva áll fel és a lábát kezdi nézni. Nem akarom, hogy kinevessenek… Azt akarom, hogy rám is figyeljenek. Olyan akarok lenni, mint Anton. Számítani akarok! Még pár percig szipogott, de végül csak letörölte a könnyeit. Ismét korcsolyázni kezdett. Aki kívülről nézte, akár azt is hihette, hogy valaki gyorsan kicserélte Annat. Szinte egy pillanat alatt változott meg az arckifejezése. Inkább harag tükröződött rajta, mint szomorúság. Onnantól kezdve igazából szinte sose látták sírni. Csak az tűnt fel, hogy már nem ölelgeti a testvérét, messze többet hisztizett, és ahogy idősödött, úgy lett egyre gonoszabb az emberekkel. Mindenkit lealacsonyított magához képest és nem igazán érdekelte kit bánt meg a szavaival. Csak az számított, hogy Neki jó legyen.


Mindig tudta, hogy egyszer férjhez fog menni. Igaz azt nem sejtette soha, hogy nem szerelmen fog alapulni a kapcsolata az illetővel, de még csak nem is ő választhatja ki a jövendőbeliét, hanem a nagyapja egyszer majd közli vele, hogy megvan kihez KELL hozzámennie. Bár azt hitte, hogy a nagypapa biztosan olyan embert választ neki, aki jól néz ki és aki majd igazán szerelmes lesz belé. Ennek ellenére csalódnia kellett. A fiút ugyan csak fiatalon látta utoljára és akkor sem fordított neki különösebb figyelmet, de már első látásra elítélte.
-Miért egy koldust kapok?! Nekem egy királyfi járna! – Hiába volt a fiú ugyanolyan aranyvérű és hiába volt neves a családja a varázslók körében, ő elutasította. Nem volt hajlandó elfogadni, hogy egy számára nem megfelelő fiúhoz adják. – Még csak korizni sem tud! Én így nem megyek hozzá! – A kinézete mellett ez bántotta még a legjobban. Hiszen ő maga annyira imádta a műkorcsolyát, hogy elképzelni sem tudta, hogy a párja ne tudjon majd vele táncolni a jégen. Ha tehette volna még az esküvőjét is ott tartotta volna, ahogyan egy gyönyörű, fehér műkorcsolya ruhában mondaná ki a boldogító igent.
De úgy érezte, hogyha ez a fiú lesz a jegyese, akkor a mesebeli életének egy újabb darabkáját semmisítenék meg. Ezt már igazán nem hagyhatta, hiszen így is a tökéletes kis elképzelése darabokra hullott. Így is elveszített mindenkit, akit szeretett, valamint az öccse is utálja. A minimum az lett volna, hogy olyan férjet kap, amilyet ő akart.
A nagyapja hihetetlenül megharagudott rá, amiért ilyen tiszteletlenül viselkedett. Anna pedig megijedt, hogyha túl morcos lesz rá, akkor már ő sem fog vele többet foglalkozni, így inkább csak belenyugodott a helyzetbe. Éveken keresztül úgysem látta a vőlegényét. Szinte már el is feledkezett róla, hogy ki is ő, vagy mi is a neve. Belenyugodott a helyzetbe, hogy egyszer meg fog házasodni és kész. Addig pedig próbálja élvezni az életét.


Szemet forgatva indul el Anton szobája felé. Már megint el kell neked mondanom, hogy csináld, amit kérnek tőled? Kezdek beleunni… Valójában nem unta. Egy kicsit sem. Inkább gyűlölte ezt tenni. Odaállnia a saját testvére elé és minden alkalommal leszidnia. Nem volt muszáj neki persze, akár azt is megtehette volna, hogy csak hagyja az egészet. Viszont úgy érezte, hogy csak így tudja vele megértetni, hogy muszáj azt tennie, amit a nagyapjuk mond neki. Félt, hogyha túlságosan ellenáll, akkor csak még több fájdalmat fog okozni az öccsének. A nagyapja ellen semmit nem tudna tenni, de testvérének még tud segíteni. A stílus viszont, amiben beszélt vele… Nem tudta magát visszafogni még a fiú mellett sem. Évekkel ezelőtt mikor úgy döntött, hogy igenis kemény lesz és többé nem sír, akkor vette fel ezt a rideg stílust Antonnal szemben is. Ugyan sűrűn megbánta, hogy többé már nem mutatta ki mennyire fontos is neki a fiú, de attól tartott, hogy ezzel csak azt érné el, hogy mások meglátják a gyengébbik felét. Bele se mert gondolni, hogy mennyien ki akarják majd használni, ha egyszer rájönnek, hogy nem annyira jeges a szíve, mint amilyennek mutatja.
Hangosan kopog be a fiú ajtaján, de meg se várja a választ már be is nyit. – Mit hallok? Csak nem megint le lettél szidva nagypapi által? – köszönés nélkül lép be és zárja be maga mögött az ajtót, hogy más ne hallja. Hangja gúnyos és halk. – Hányszor kell nekem, érted NEKEM a picike fejedbe vernem, hogy amit az öreg mond, azt úgy is KELL csinálnod?! Mondd te ennyire hülye vagy? Szánalmas, hogy ennyire próbálsz ellenállni. Mire jó ez, hah? Játszod itt a menő és lázadó örököst, holott tudod mi vagy? – Keserű mosoly jelenik meg az arcán, ahogyan folytatja. – Csak egy kisgyerek vagy! Semmid sincs. Érted? Nem vagy más csak egy gyenge… kisfiú! – Ez volt az utolsó csepp a pohárban. Anton kimegy a szobából, Anna arckifejezése pedig megváltozik. A haragot hirtelen szomorúság váltja fel. Tudja, hogy nagyon kemény volt vele. Mindig az. Sajnálom Anton! Úgy sajnálom! Én csak… Én csak jót akarok neked, de nem tudom hogyan! Nem vagyok se apa, se anya, hogy tudjam mit kéne tennem!
Egy könnycsepp gördül le az arcán, ahogyan erre gondol. Mióta a szülei meghaltak sose tudta rendesen kimutatni a szeretetét Anton iránt. Még csak megölelni sem merte. Az egyedüli, amit tudott, hogy apró jelzéseket küldött felé, amikről nem is tudta, hogy a fiú észreveszi vagy sem. Még egy percig a szobában állt és próbált megnyugodni. Így nem kerülhetett mások szeme elé. Mikor végre visszaerőltette magára szokásos megjelenését kiment a szobából és inkább mással kezdett foglalkozni. Anton pedig mikor visszament a szobájába megláthatta, hogy egy csésze forró gyógytea várta. Az asztalán pedig egy friss csokor vörös rózsa.


A szülei után már nem kifejezetten hatotta meg a nagyapja halála. Hirtelen érte ugyan, nem számított rá, hogy az öreg mostanában fogja feldobni a talpát, de külsőleg alig látszott rajta valami. Egyedül a temetésén hullajtott el egy könnycseppet érte. Azóta sem volt képes sírni miatta, vagyis nem mások előtt. Időnként a szobájában pityergett, ha belegondolt, senki sem szereti már.
Furcsa kapcsolata volt a nagyapjával. Egyszerre szerette és utálta. Ő volt az utolsó családtagja, akiről úgy érezte, hogy ténylegesen kedveli is. Mindig meg akart felelni neki, mert úgy gondolna, hogy könnyebben átvészeli majd az életet így. Elvégre tudta milyen kemény tudott lenni a nagyapja és ő nem akarta megtapasztalni a szóbeli szidásokat. Másodszor pedig nem bírt ellenállni annak, hogy mennyire dicsérte őt. Ha megölelte és kedves dolgokat mondott róla, akkor úgy érezte, hogy végre van valaki, aki mellette áll. Szerette megkaparintani minden figyelmét és azt kívánta bárcsak kizárólag vele foglalkozna. Anna örömet tudott szerezni az öregnek, míg a többiek csak fejfájást okoztak neki.
Ugyanakkor gyűlölte azért, amit az öccsével tett. Az unokatestvérei nem zavarták, hiszen őket amúgy sem szerette annyira. De Anton… Ő sosem érdemelte volna meg, hogy akárcsak egy rossz szót is mondjanak rá. Viszont hiába akarta védeni, a nagyapja ellen ő sem tudott volna semmit sem tenni. Csak várt arra, hogy az öccse egyszer megérti, hogyha azt teszi, amit mondanak neki, akkor könnyebb lesz és nem szidják majd. Néha úgy érzem, hogy nem vagy annyira okos Tony… Csak hazudnod kellett volna neki.
Mélyet sóhajt, ahogyan közelebb lép a nagyapja sírjához, majd letérdel. A szokásos rózsáját hozta, mely enyhén narancssárga színű volt. Óvatosan helyezte le a földre, majd a sírkő tetejét finoman megütögette kétszer, mintha csak megveregette volna valaki vállát. – Ne izgulj papa. Hamarosan találkozunk a pokolban. – Óvatosan feláll és elindul haza. Azért mindig rózsát hozott, mert ő maga imádta ezt a virágot. Nehéz vele bánni és könnyen meghal, de ha kellően odafigyelnek rá, akkor gyönyörű lesz. A saját szobájában is mindig volt egy-két szál, csak azok vörös színben pompáztak, hiszen ez volt a kedvenc színe.


A legtöbb fiatalnak a szobája jelenti a biztonságos helyet. Anna számára ez mondjuk a jégpálya volt, mert szinte biztos volt benne, hogy oda senki sem fogja követni. Ott nyugodtan szomorkodhatott. A mai nap viszont valahogyan nem bírta ki és egy kisebb veszekedés után, amit az egyik állítólagos barátnőjével folytatott, inkább a szobájába viharzott és magára zárta az ajtót. Nem félt attól, hogy bárki be akarna jönni, ugyan ki keresné pont őt?
Ajkába harapva sétál oda az ágyához, ahova alig ült le, de elsírta magát. Igyekezett halk maradni, hiszen nem tudhatta ki fogja hirtelen meghallani szipogását. Ez egyébként szinte lehetetlennek tűnt, elvégre Anna nem sír! Anna nem érez! Anna nem tudja milyen, ha megbántják! Anna senkivel és semmivel sem törődik magán kívül! Néha egyébként tényleg ezt kívánta, hogy bárcsak ennyire erős lenne. A szülei halála után azt akarta, hogy szinte sebezhetetlen legyen, hogy ne kelljen másokra támaszkodnia, hanem egyedül is bírja! Csakhogy nem volt képes mindig rideg maradni. Nem tudta elnyomni az érzéseit. Én nem vagyok szörny! Én csak… Én csak erős akartam lenni! Azt akartam, hogy engem is elismerjenek, és ne úgy tekintsenek rám, mint egy kislányra! Valahol mélyen megbánta, hogy úgy döntött, inkább lesz egy kiállhatatlan liba, ha már a kedves énjét senki sem hajlandó észrevenni. Ugyanakkor meg elérte, amit akart, így sokkal több figyelmet fordítottak rá, az is igaz, hogy senki sem szerette, illetve ő ezt hitte. Ez viszont nem kellett volna, hogy meglepje, hiszen ha egy kedves szava sincs senkihez, akkor nem is fogják kedvelni. Mégis a lelkére vette. Ő arról álmodott, hogy olyan hercegnő lesz, akinek kijár majd a tökéletes élet és mindenki rajongani fog érte. Most viszont ahogyan körbenézett egyedül találta magát. Csak a párnáját tudta magához ölelni. Jó nekem ez így. Nem fogok megtörni! Erős maradok…

To be continued…



Baby how do I look? Tell me I'm the most beautiful.



I've got a sexy figure
Well, for a tiara with a diamond❆

Ha valaki ránéz az első dolog, amit valószínűleg mondana az a "Wow". Vagyis ő ezt gondolja. Tisztában vele, hogy jól néz ki és előszeretettel fesz vel olyan ruhákat, amibe kifejezetten jól látszik nőies alakja. Lehet néha túl sokat is képesek mutatni a ruhái, főleg most, hogy a nagyapja meghalt. Így már nem kell öltözködésileg megfelelnie neki. A Roxfortban pedig távol van mindenkitől, aki parancsolgathatna neki. A sminke  mindig makulátlak és általában erőteljes színeket használ, ezzel is még inkább magára szeretné vonni mások figyelmét. Mondjuk ki, ő akar lenni az az ember, akire mindenki felfigyel, ha besétál valahova. Ahogyan arra is törekszik, hogy minden férfi megforduljon utána. Arcán mindig egy mosoly terül szét, mint akinek semmi problémája sincs a világon. Igaz ez elég sűrűn átcsap egy gúnyos vigyorba. Külsőre mindenki a nagymamájához hasonlítja (vagy Anjahoz, ami miatt legszívesebben mások fejét venné). Egyenes háttal jár, sőt látszik rajta, hogy magasan hordja az orrát. Szereti a divatos és elegáns ruhákat, valamint alacsony termete miatt odáig van a magassarkúkért. Nem túlzás azt mondani, hogy több cipője van, mint amennyire egy embernek valaha is szüksége lenne az életben.

Oh, I'm sorry, but that's not what we're showing
For a refund, go that way❆

Csupán két esetben képes feladni az önmaga által "fenségesnek" titulált stílusát. Ebből az egyik, amikor ki sem akar lépni a szobájából. Olyankor senkit nem enged be, mert nincs kisminkelve és nem vette fel szép ruhát, hanem valószínűleg csak egy pulcsiban fekszik az ágyán. Azt pedig nem engedheti meg, hogy így lássa bárki is. A másik eset, mikor képes lemondani még a magassarkú cipőiről is, az az edzés. Ilyenkor mintha az arcából is visszavenne, a mosolya eltűnik és erősen koncentrál. Ha valaki nem ismeri, akkor egy másik embernek is gondolhatná, holott csak arról van szó, hogy a tökéletességre törekszik még a harcban is. Amiatt aztán nem is foglalkozik a külsejével, csak arra figyelj, hogyan tudna győzni.


With you by my side, though our mouths stay silent, my heart is at peace


Nagyapa

❆ Adolf Vogel ❆

"Én vagyok a kedvenc unokája! Csak én érdemeltem ki!"
(Miközben senkinek nem mutathattam ki, hogy valójában mit érzek.)

"Csak én kapok tőle ölelést!"
(Bár jobban esne, ha más is adna, nem csak ő.)

"Sosem lesz senki olyan tökéletes, mint én!"
(Tudod milyen nehéz neked megfelelni papa?!)

Igaz, mindig ő volt a kedvenc családtagja és ő volt az egyedüli, akinél látványosan ki is mutatta az öreg, hogy büszke rá. Anna viszont úgy érezte ez csak pluszban hozzátesz ahhoz, hogy a többiek utálják. Még ha ez nem is volt így, ő legbelül, mélyen, úgy érezte, hogy senki sem szereti, csak a nagypapája és a szülei. Viszont mikor meghaltak, egyedül maradt. Már senkinek sem volt ő az első, már nem tudott azzal büszkélkedni, hogy Adolf csak őt dicséri.


Szülők

❆ Adler Vogel ❆

Mindig azt mondta neki, hogy egy az egyben a nagymamája. Apukája mellett kis hercegnőnek érezhette magát még úgy is, hogy nem ő volt az örökös. A nagyapjának sose hagyta, hogy túl szigorú és kemény legyen vele. Az egyedüli dolog, amit sosem tudott megérteni az apja tettei közül az az volt, hogy miért hagyta Anja-t életben. Mire pedig megkérdezhette, meghalt. Viszont mivel szerette és tisztelte, így sosem kérdőjelezte ezt meg. Sőt még arra is képes, hogy vigyázzon az unokatestvérére a kedvéért. Bár azt nehezen tudta elengedni, hogy az apja nem állt ki mellette, hogy ő az első szülött, így neki is járna ugyanannyi figyelem, örökség, meg szeretet, mint az ikrének, de ennek ellenére nagyon is odáig volt az apjáért. Még azt is megbocsátotta, hogy szerinte neki Anton fontosabb volt.

❆ Anselma Vogel (neé. Bagshot) ❆

Nagyjából úgy állt hozzá az édesanyához, ahogyan bármelyik más lány is tette volna. Kicsiként képes volt a rúzsával kisminkelni magát és fel akarta venni a magassarkúit. A mai napig ugyanazt a parfümöt használja, mint anyukája és néhányat megtartott a ruháiból is meg ékszereiből is. Szeretné azt hinni, hogy amúgy neki adta volna őket. Nagyon szerette és pont emiatt zavarja, hogy az öccse kicsit rá emlékezteti. Mindig az anyukáját juttatja eszébe. Ő képes volt vele elfeledtetni, hogy nem ő az örökös és valószínűleg az egyetlen ember volt, aki képes volt meggyőzni, hogy ne az öccsét okolja emiatt. Inkább arra bíztatta, hogy vigyázzon rá és legyen vele jóba, mert ha úgy alakul, akkor ott lehetnek egymásnak.


Testvér

❆ Anton Vogel ❆

"A szüleink mindig engedelmességre neveltek, most mégis ellenállsz!"
(Kérlek öcsi, te is tudod, hogy neked lesz rosszabb...)

"Néha komolyan mondom, hogy szánalmas vagy!"
(Csak tegyél úgy, mintha egyetértenél, nem kell komolyan úgy is gondolnod!)

"A papának egy csalodás vagy!"
(Csak bírd ki míg meghal, aztán csinálsz, amit akarsz.)

De bármennyire is szidta az öccsét, ha meglátta, hogy megsérült, akkor hozta az elsősegély ládat és elláta. Ha valamit utált a nagyapjában az az, hogy bántotta a testvérét. Sokszor furcsán áll Antonhoz, mintha maga sem tudná eldönteni, hogy szereti-e vagy sem. A valóságban viszont nagyon is fontos volt neki. Igen, a féltékenység sokszor elvakítja és emiatt képes órákig kiabálni vele és veszekedni, megsértődni, majd a szobájába vonulni és a fiút okolni mindenért. Azonban maga is tudja, hogy Anton nem önként és dalolva választotta ezt. Minden bizonnyal utálta, ahogyan Adolf bánt vele, amit Anna meg is értett. Bárcsak sose lettél volna fiú! Bárcsak én lennék az örökös. És nem mindig azért mondja, mert ő akarja magának az örökséget, hanem azért is, mert utálta azt látni, hogy a kistestvére szenved. Így a veszekedések mellett igenis vágyna arra, hogy a testvérével jóba legyen és csak úgy megölelhesse, viszont tudja jól, hogy ez gyengeség lenne. Nem engedheti meg magának az ilyen látványos dolgokat, inkább megmarad az olyan apró tetteknél, mint az, hogy folyamatosan keresi az iskolában, hogy tudja jól van; hogyha megsérül, bekötözi a sebeit; és hogy nem használja rajta a legilimenciát engedély nélkül.


Unokatestvérek

❆ Anja Vogel ❆

"Sose értettem, hogy miért fogadtunk be a családba..."
(Nem mintha nagyon zavarna, igazából pont nem tud érdekelni, amíg nem hozol ránk szégyent.)

"Apám nélkül már rég halott lennél!"
(Nem tudom miért döntött így apu, de tiszteletben tartom és elfogadlak.)

"Szerencséd, hogy Anton nem utál."
(Mindig zavart, hogy téged jobban szeret, mint engem...)

Az unokatestvére számára igazából sosem volt annyira fontos. Tudta, hogy létezik, hiszen vele élt, de egyébként nem nagyon foglalkozott vele. A nagyapja miatt azt hitte, hogy ő is csak egy hiba, akit muszáj elfogadnia, viszont szentül hitte, hogy az apja okkal hagyta életben, így nem bántotta sosem. Vagyis szóban elég sűrűn, de ez nála egy alap volt, nem csak a lányt szemelte ki magának. Hogy szereti-e... Nem utálja, és valószínűleg, ha valaki bántani akarja, akkor ugyanúgy, mint az öccsénél, az illető előbb fulladna vízbe, minthogy kettőt tudna pislogni. De az, hogy megtűri nem jelenti azt, hogy szereti, sőt! Kifejezetten nem szereti Anjat. Féltékeny is rá az öccsével ápolt kapcsolatáért, meg azért is, mert az ő apja még él. Arról nem is beszélve, hogy csupán csak egy félvér, akit el kellett fogania. Ezt gyakran fel is hozza neki, ahogyan azt is, hogyha Anna apja nincs, akkor bizony a lány sem lenne most itt.

❆ Anette Vogel ❆

"Haszontalan egy gyerek vagy!"
(Mondjuk még lehet, ha felnősz, akkor valamire lehet majd használni...)

"Még a Durmstrangot sem tudnád túlélni!"
(Jobb is, hogy nem jöttél oda, tuti kinyírnának.)

"Csak a baj van a sok betegeskedéseddel és érzékenységeddel."
(Éppen ezért nem is nagyon szólok be neked, van elég gondod.)

Az elején még őt is sűrűn szidta és bántotta többször is szóban, de mivel látta mennyire fáj ez a kicsi lánynak, inkább abbahagyta. Valahol jó mélyen ő is tudja, hogy nem kéne ártatlan unokatestvérével gonoszkodnia, így igyekszik tartani a távolságot tőle. Legtöbbször nem is foglalkozik vele, időnként lehet hallani, hogy beszélgetnek, akkor is csak nagyon általános témákról, mint az idő, vagy az iskola. Talán még vele a legelviselhetőbb azzal, hogyha rajtuk kívül más is tartozkódik velük egy szobában, akkor levegőnek nézi. Kettesben persze időnként mogorva, de igyekszik nem megnehezíteni az amúgy is szerencsétlen életét a lánynak. Ennek ellenére fél Annatól, pedig nem lenne képes ártani neki. Elvégre ő is családtag, nem mellesleg aranyvérű.


Párkapcsolatok

❆ A Vőlegény ❆

A férfi, akit még a nagyapja választott ki neki. Az a személy, akit már évek óta nem látott, sőt valószínű, hogy fel sem ismerné, ha mellette sétálna el az utcán. Az a bizonyos férfi, akinek a neve c-vel kezdődik, de már Anna is régen elfeljtette őt, hiszen a munkája miatt sosincs ideje beköszönni hozzá. Annyira sem érdekli a lány, hogy legalább egy eljegyzési gyűrűt hozzon neki, hogy látványos is legyen az, hogy Anna már foglalt. Ez persze nem annyira zavarja, hiszen így bátran nézelődhet. Viszont az határozottan idegesíti a lányt, hogy bár hivatalosan el vagy jegyezve és kész összeházasodni a férfival, ő mégse hajlandó megjelenni.

❆ Nereus Spade ❆

Mindig úgy gondolta, hogy a professzor egy kicsit bolond. Már a megjelenése is olyan volt, amire Anna normál esetben sose figyelne fel. Igazából nem is érdekelte nagyon, mert ő is csak egy tanár volt. Azonban az is feltűnt neki, hogy kicsivel több figyelmet kap tőle, mint egy átlag diák. Szegény ember nem volt vele tisztában, hogy Annának a bókolás is olyan, mint halottnak a csók, ha nem érdeklődik a férfi iránt. Viszont nem volt képes tagadni, hogy nagyon is élvezte ezt a helyzetet. Nagyapja halála óta most érzi azt először, hogy valakit érdekel mi van vele. Ennek az érzésnek pedig nehezen tud csak ellenállni.


Barely two words in and you already look like you want me dead


Amortentia
❆ Levedula
❆ Friss hó
❆ Anyukája kedvenc parfümje


Mumus
❆ Hogy soha senki nem fogja igazán szeretni.
❆ Hogy az öccse inkább mást választana helyette.
❆ Hogy egyedül fog maradni.


Edevis tükre
Egy boldog család. Az ikrek szülei a gyerekek két oldalán állnak és mosolyogva nézik, ahogyan Anton és Anna úgy ölelik egymást, hogy lassan megfojtják a másikat. Persze csak szeretetből!


Hobbim
❆ Műkorcsolya
❆ Zongorázás
❆ Rajzolás
❆ Anton nyaggatása
❆ Mások életének megkeserítése


Elveim
❆ A gyengék semmire sem tudják vinni ebben az életben. Ha pedig csak egy picike sebezhető felületet is találnak az emberen, akkor már meg is van, amivel árthatnak neki. Így inkább tesz úgy, mintha magán kívül semmi és senki sem számítana neki.
❆ Semmit sem tart fontosabbnak a túlélésnél. Bármit megtenne azért, hogy életben maradjon, hogy megőrizze a tekintélyét, és hogy megvédje azokat, akik fontosak számára. Ezért volt az, hogy mindig keményen dolgozott. Mindig meg akart felelni a nagyapjának, meg a szüleinek, hogyha egyszer örökölni nem tud, akkor legalább szeressék. Mindig úgy gondolta, hogy az, hogy kedveljék és ne maradjon egyedül hozzátesz ahhoz, hogy túl is éljen. Most viszont, hogy ők meghaltak, nem tudja mihez kezdjen. Egyszerre akar erős és független lenni, miközben vágyik mások szeretetére. Azt meg maga sem tudja, hogyan tudná ezeket egyszerre elérni.  


Amit sosem tennék meg
❆ Nem kezdene szexuális kapcsolatba, maximum a férjével.
❆ Nem lenne képes elviselni, hogy valaki bántsa a családját.
❆ Sose venne fel narancssárga színű ruhát.
❆ Nem lenne képes lemondani a műkorcsolyázásról.
❆ Nem nézne az öccse fejébe engedély nélkül. Most már, hogy tudja hogyan kell visszafognia magát...


Ami zavar
❆ Sárvérűek és félvérek
❆ Anja és Anton kifejezetten jó kapcsolata
❆ A narancssárga szín
❆ A mérhetetlen mennyiségű tetoválás. Egy-kettő még rendben van.


Ami a legfontosabb az életemben
Bármennyire is furán hangozhat, de Anton. Ugyan van más élő rokona is, de őket nem szereti annyira. Meg ő az, aki valaha a legközelebb állt hozzá és akit bármi áron meg akarna védeni. Valószínűleg azért is, mert ő az idősebb és ugyan nem évekkel, de mégis úgy érzi, hogy felelős a kistestvéréért. Még akkor is, ha a szeretetét nagyon nehezen tudja kimutatni felé.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Az emberek véleménye. Sosem tudta érdekelni, ha valaki olyan kezdi el szidni a stílusa miatt, akit egyébként nem is kedvel. Sőt, valószínűleg csak tovább alázná az illetőt.


Amire büszke vagyok
❆ A legilimencia képességére. Nagyon sokat gyakorol, hogy minél előbb juthasson magasabb szintre.
❆ A harci képességeire. Főleg arra, hogy milyen hajlékony és, hogy milyen jól bánik az számszeríjjal is a varázspálca mellett (bár a kedvenc fegyvere a fejsze).
❆ A műkorcsolya tudása. Pici korától kezdve imádta ezt a sportot, és a mai napig gyakorol.


Ha valamit megváltoztathatnék
A szülei még mindig élnének. Mindenkinek könnyebb és jobb lenne úgy. Talán ő sem lenne ennyire rideg és bántó, meg akkor a nagypapája sem bántotta volna annyira az öccsét. Szóval elég sok dolog van, amit a szülei halálára fog, így az egyedüli dolog, amit megváltoztatna, hogy meg nem történté teszi azt a balesetet.


Így képzelem a jövõmet
Legszívesebben műkorcsolyázna és versenyekre járna. Viszont tudja jól, hogy úgyis egy házas asszony lesz, akinek semmi dolga sem lesz azon kívül, hogy gyereket szüljön, majd felnevelje őket.


Egyéb

Legilimencia ❆ Harmadik szint


Született legilimens, akit 11 éves korában már elkezdtek oktatni. A nagyapja a legjobb embert választotta ki mellé, így képes volt 18 éves korára elérni a harmadik szintet. Azonban harc közben semmilyen mértékben nem képes még használni a képességét. Hajlamos tovább használni a mágiát, mint az ajánlott, így sűrűn fáj a feje, azonban ezt csak ritkán vallja be bárkinek is.

Fontosak neki a ❆ színek ❆

Kifejezetten szereti például a vöröset, feketét, rózsaszínt és a fehéret, abból is az elsőt a leginkább. A kék, zöld és lila színeket is kedveli, bár azokat messze nem annyira. A sárga még elmegy nála, ellenben a narancssárga egy olyan szín, amelyet, ha lehetne akkor el is törölne. Gyakran a hangulatának megfelelően öltözködik, de ha bevisz a szobájába egy csokor virágot, akkor is nagyon ügyel, hogy olyan színek legyenek benne, amiket igazán kedvel. Érdemes figyelni arra is, hogy amikor valakinek ajándékot ad, akkor milyen színű a csomagolása.



Dove Cameron ❆




Some ambitions remain as they were in the beginning, burning bright and true, for all eternity.


Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

The Queen of Mean | Annamarie Vogel 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

The Queen of Mean | Annamarie Vogel Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


419


The Queen of Mean | Annamarie Vogel Empty
Holden Briggs
Vas. Márc. 26, 2023 11:57 am
Kedves Annamarie!



Kevesen látnak bele az életedbe, kevesen képesek tovább látni az irigylésre méltó csillogás, a durva megjegyzéseid és az áttörhetetlennek tűnő, fagyos felszín alatt. Nem tudják, hogy valójában az életed nem olyan egyszerű és boldog, mint amilyennek első és talán sokadik ránézésre is tűnhet. Pusztán azért, mert lánynak születtél, nem élvezheted ugyanazokat a privilégiumokat, mint a fivéred, sosem leszel olyan értékes az aranyvérű rokonaid számára, mint ő - még akkor sem, ha tulajdonképpen mindent megtestesítesz, amit ez a közeg elvár tőled. A szüleid halálakor senki nem nyújtott neked olyan támaszt, amire szükséged lett volna, ismét a mellőzöttség, a folyamatos második helyre szorulás érzését kellett átélned. Nem meglepő, hogy ezek a fiatalkori élmények olyan emberré tettek, amilyen jelenleg vagy.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan alakul majd a továbbiakban az életed, milyen szerepet vállalsz majd ebben az egyre jobban kiéleződő konfliktusban a szélsőséges aranyvérűek és a társadalom többi tagja között.
Futás foglalózni, vár a családod és a Durmstrang-gang Very Happy !






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: