Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong

Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Kedd Jún. 27, 2023 2:19 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
-Ca-me-lon Ca-sü-til-lo… - Keresve sem találhattak volna számára nehezebb kiejtésű nevet. A koreaiak ugyanis nem bírták kimondani az „r” betűt, és kifejezetten utálták, ha két mássalhangzó van egymás mellett, így oda akaratuk ellenére is beékeltek egy „ü” hangot, hogy könnyebb legyen számukra a kiejtés. Direktbe ki akartak velem cseszni. Bár azt nagyjából már megszokta, hogy ezek a nyugati népek nagyon szeretnek olyan neveket adni a gyereküknek, amiknek vagy semmi értelme sincs, vagy éppenséggel lehetetlenség kimondani. Nem állítja, hogy az ő neve könnyű, bár a barbár angoloknak nem olyan rettenetesen nehéz.

Kezében a papírokkal sétál a parancsnokságon, s közben gyakorolja kiejteni az új kis „társa” nevét. De egyszerűen nem megy neki. Nem hívom a nevén. Ennyi. Megpróbálta. Ő tényleg igyekezett, viszont a beszéde nem tökéletes, soha nem is volt, s talán soha nem is lesz. Igen, meg lehet érteni amit mond, még akkor is, ha sokszor egyébként nagyon ostobán hangzik a beszéde. Jobb, mint az átlag koreaié, de igen… Hallatszik, hogy nem ott született.

Némi késéssel jelenik meg az egyeztetett teremben, ahol hivatalosan fel kell szedniük az újoncokat, de csak azért, hogy ne kelljen keresgetnie, hanem egyből csak rámutasson az illetőre – legalább a kinézetét meg bírta jegyezni –, s így elkerülje azt, hogy a nevén kelljen szólítania. Belépve pedig nem köszön hangosan, csupán biccent egy aprót, majd nézelődni kezd. Ahogyan sejtette, a legtöbben már el is mentek, így nem tart neki sokáig, hogy kiszúrja a srácot. – Ya! – kiállt rá, mikor találkozik a pillantásuk, s kezével maga felé int, hogy menjen oda hozzá. Csak ekkor veszi észre, hogy egy picikét magasabb nála a srác, ami… Lelkileg egy kerek másodpercre meg is viseli, majd rájön, hogy viszont ő az idősebb és magasabb beosztású is, így lényegtelen az a pár centi. Bár tisztában volt vele, hogy ebben a kultúrában sajnos kevésbé fontos a kor és a rang, de ő még mindig úgy gondolta, hogy ennek elégnek kell lennie ahhoz, hogy megkapja a minimális tiszteletet.

-Byeon Taeyong. – nyújtja felé a kezét, s bár automatikusan döntené kicsit előre a fejét, ahogyan náluk szokás, most mégis megálljt parancsol magának. Inkább egyenesen a szemeibe néz, ahogyan itt illik – vagyis ezt tanulta. Igaz is… A szemeidről könnyű felismerni. Míg a nyugatiaknak az ázsiai nép, addig neki ezek a barbárok voltak egyformák, így mindig kellett találnia valamit, ami alapján képes megkülönböztetni az embert a többiektől. Cameron esetében ez a szeme volt. Rejtély, hogy miért.
465


Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down
Cameron Castillo


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Cameron Castillo
Kedd Jún. 27, 2023 6:11 pm


Taeyong & Cameron
Mozgalmas három éven vagyok túl. Amióta elvégeztem a Roxfortot és megkezdtem az Akadémiában a tanulmányaimat, no meg mellette az Aurorképzőt is, szinte elrepültek a hetek, majd a hónapok, most pedig úgy érzem, hogy az évek is. Sok minden történt és lettek olyan emberek az életemben, akik komoly hatással voltak rám, akik változásokra késztettek és akik miatt mertem önmagam lenni, mássá válni, mint akivé apám formálni akart. Immáron ellene szervezkedem, a hűségem pedig a kommandó parancsnokához, Holden Briggshez köt. A célom nem kevesebb, mint ami eddig volt, bekerülni a csapatába és bár egyszer azt mondta, hogy sosem lesz ott helyem, azóta úgy sejtem, hogy megváltozott már a véleménye ezzel kapcsolatban. Hiszem, hogy megkedvelt... a maga módján, akárcsak én Őt. Igen, felnézek rá, egyfajta példakép lett a számomra, akkor is, ha neki is vannak hibái és gyenge pontjai. Ő is csak ember.

Most tehát, hogy végeztem az alap aurorképzővel, ideje, hogy nyomozóvá váljak, mert ez a következő lépcsőfok, ez után jelentkezhetek majd a kommandóba. Sokat gondolkodtam azon, hogy melyik irányt válasszam, de végül a nyomozókhoz jelentkeztem, az auguránvadász projekt és egyéb tetteim miatt pedig nem volt kérdéses, hogy felvételt nyerek.
Szeretném, ha elégedettek lennének velem és tudom, hogy nem mindig egyszerű velem, de azért talán annyira nem is vészes. Egészen izgatottan indultam meg még reggel a gyülekező terem felé, ahol elvileg a mentorommal kell majd találkoznom. A neve... Hát sokszor elolvastam, de egyszerűen nem ragad meg. Ázsiai hangzása van, ez biztos, de hogy pontosan honnan jött, hát arról fogalmam sincs, bár mélyen egyelőre nem is érdekel.
Cassel beszélhettünk volna erről, de... vele is minden bonyolulttá vált, végül meghozott egy olyan döntést, melyel bár én nem értettem egyet, mégis el kellett fogadnom. A legjobbat akarom neki, szeretném, ha boldog lenne, mert igenis megérdemli, de én képtelen voltam megadni neki azt, amit szeretett volna. Pedig mindig mellettem volt, gondoskodott rólam a szüleim helyett is, védelmet nyújtott... még a kórházból is kihozott, de... nem tudtam viszonozni az érzéseit. Elment tehát, a lakást maga mögött hagyta és úgy döntött, hogy szüksége van a levegőváltozásra, ezért is választotta Amerikát. Messzebb aligha mehetett volna tőlem.
Bár felajánlotta, hogy maradhatok a lakásában, én nem gondoltam volna célszerűnek. Talán Holdennek igaza volt, nem volt etikus ez az egész, hiszen a tanárom volt... Mindenesetre jelenleg bérlek egy lakást, még meglátom, hogy maradok-e ott hosszabb távon is vagy máshol veszek majd egyet. Lenne rá pénzem, mert bár apám nem repes a boldogságtól, hogy a fia vagyok - ezt a legutóbbi tette után biztosan tudom -, mégse vonja meg tőlem a vagyont, nem tesz olyan lépést ellenem, mely egyértelmű, nyílt vélemény-nyílvánítás lenne.

Túl sok minden van most a fejemben, így fel se tűnik, hogy repül az idő, csak akkor kapok észbe, amikor már alig maradunk a teremben. Hol a fenében van már By... pfú, még mindig nem jut eszembe a neve.
És éppen ekkor érkezik meg egy ázsiai kinézetű férfi. Egész fiatalnak tűnik, amikor pedig felém int és mond valamit, elvigyorodom.
- Ya? - ez meg mégis mi? De a nemzetközi intést azért feismerem, szóval felé lépkedek. Az öltözetem átlagos, egy egyszerű fekete póló és farmernadrág van rajtam, a pálcám pedig a derekamnál az övemhezhoz erősítve. A nyakam bal oldalánál látszik egyébként egy nagyobb vágás nyoma, amelyet a kommandó parancsnoka ejtett rajtam a legutóbbi küldetésünkön, és amely végighalad a vállamon és a mellkasom egy részén is. Senki se ismeri ezt a történetet azok közül, akik nem az auguránvadász projekt részesei, így azok csak találgathatnak, hogy vajon mi történt, de tőlem választ nem kapnak. Nem szegem meg az esküm. Csoda egyébként, hogy túléltem azt a napot. Én túléltem, de Devon... Ő nem.
Ahogy a férfi beszélni kezd és bemutatkozik nekem, már biztosra veszem, hogy Ő az, akire várok. Byeon, oké, ez még megvan, de a másik neve... Mák, hogy a Byeont kell megjegyeznem, mégse a vezetéknevén akarom majd hívni.
- Üdv, Cameron Castillo vagyok! Ezek szerint maga fog mentorálni, örvendek! - még egy mosolyt is kap, miközben kezet rázok vele. Nem hallottam amúgy még a pasiról, de majd megismerem. A kettőnk között lévő minimális magasságkülönbséggel pedig eszembe se jut foglalkozni. Nem vetem fel neki amúgy, hogy késett és hogy egy ideje rá vártam, úgyis elvoltam a saját gondolataimmal.
- Szóval, most vár némi papírmunka vagy terepre megyünk vagy merre? - tárom szét némileg a kezeimet, mert felőlem bármi lehet. Nagyon remélem, hogy nem fogunk az irodában ücsörögni egész évben. Egy éves ez a képzés, szóval addig el kell tudnom viselni és valamilyen szinten a pasas kedvében járni, mert sok múlik azon, hogy év végén milyen véleményt ír rólam. Tehet róla, hogy sose jussak tovább, ahogy egy jó ajánlás is lehet a kommandóba. Igyekszem pozitív lenni, hogy az utóbbit érjem majd el nála jövő ilyenkorra.


Byeon Taeyong varázslatosnak találta





approach without a word,
stare blankly at you.



Vissza az elejére Go down
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Kedd Jún. 27, 2023 9:49 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
Sose bírta felfogni ezt az állandó mosolygást. Nem mondott semmit, még csak kedves sem volt, szóval… Ennyire lelkes lenne? A maga módján ő is az volt, mikor elkezdte ezt az egészet, pláne olyan szülőkkel, mint amilyenek az övé. Mind a kettő a bűnüldözésnél volt, így logikusnak tűnt, hogy ő maga is ezt az utat válassza. Meg amúgy is szeretett igazságot tenni, nem feltétlenül bírta a gyilkolást, bár volt az az indok, ami miatt szemet hunyt felette. Bízott benne, hogy egyszer majd eljön egy olyan világ, ahol nem kell majd ezt művelnie, bár… Elég erősen kételkedett, hiszen korrupt emberek mindig lesznek, emiatt pedig a béke is állandó veszélyben van.
Értetlenkedésére csak szemet forgat. Te se láttál még koreai drámát. Egyébként nem hibáztatja, valóban rémesek és nyálasak, s akkor még nem is említette a koreai pop zenét, amely nagyon sok esetben meggyalázza a férfiakat, hiszen a srácok szoknyát hordanak, és több flitter van rajtuk, mint Kim Yuna műkorcsolyás ruháján. Viszont ha legalább egy ilyen „remek” sorozatot megnézett volna, akkor már ismerte volna az alap kifejezéseket. De semmi gond, majd megtanulja mellette, mert időnként igenis hajlamos koreaiul szitkozódni, vagy ilyesmiket mondani. Azt is megtehetné, hogy igyekszik odafigyelni, hogy ne beszéljen anyanyelvén, de nem a kedvességéről híres. Azt megfogadta magának, hogy próbál nem teljesen tuskó lenni, viszont nem fog csak egyetlen ember miatt változtatni a stílusán.
Közelebb lépve hozzá pedig akkor már be is mutatkozik, mivel nagyjából sejti, hogy ötlete sincs hogyan kell kiejtenie a nevét. Nyilván, hát egyébként ő sem boldogult a fiú nevével, így igazából nem is érdekli. Nem ő az első, aki meg se próbálja, csak a szükség kedvéért kitalált becenevét használja. Éppen ezért – meg mert az angolba amúgy sincs magázódás – mindenkivel tegeződik, s felajánlja, hogy használják a keresztnevét.
A fiú esetében viszont nem nagyon foglalkozik azzal, hogy mit enged meg neki, vagy mit nem, hiszen hiába hallja a bemutatkozását, még mindig nem biztos a kiejtésben. – Cam! Az öröm kölcsönös. – Vagy valami hasonló. – Javaslom hanyagoljuk az egyébként röhejes formalitásokat és nyugodtan hívj a keresztnevem, ha egyáltalán képes vagy jól kiejteni. De a Tae vagy TY is megfelel nekem. – Közben pedig akkor már végigfuttatja rajta a szemét. Megint az a hülye mosoly… Tényleg nem képes felfogni, hogy minek ez. Nem mondott semmit. Nem volt vele rendes, aranyos, cukorfalat vagy bármi egyéb, s cserébe mégis egészen normálisan reagálja őt le a srác. Meglepő. Bár tekintve, hogy tőle függ a jövője, annyira nem is.
Nyakán megpillantja a vágás, de egy másodpercre foglalkozik csak vele. Nem kérdez rá, mert egyébként nem is nagyon érdekli, hogy mi történt a fiúval. Az a múlt, melyben ő nem szerepelt, így logikusan köze sincs az egészhez. Ő a jelenben van, attól a pillanattól kezdve van csak behatással a srác életére, hogy összenéztek, így jobb esetben is csak arról érdeklődhet, amibe mostantól belekeveredik. Azért jó tudni, hogy esetlegesen egy gyengepontja lehet. Még ilyenkor sem képes leállni az információ szerzéssel, elvégre honnan tudhatná, hogy a jövőben nem lesz szüksége pont erre?
-Ha annyira papírozni szeretnél, akkor rossz helyen vagy… - csóválja meg a fejét. – Bár le kell jelentenem, hogy felvettelek, de ezt mindjárt megteszem. Utána kiviszlek egy helyszínre. Megnézzük, mit tudsz. – Bár már megérkezett a hivatalos jelentés, azért tesztelné, hogy mondjuk ő mit lát meg a helyszínen. Ahány ember, annyi féle módon látják a világot. Lehet az egyik elcsúszik egy apró részlet felett, míg a másik számára egyértelmű, s elsőre feltűnik. Nem hiába talán, hogy az ember sose dolgozik egyedül. Bár ő maga jobban szerette a magányt, de ha már úgy esett, hogy Cameronnak ő lett a mentora… Akkor ki is használja.
-Maradj itt… - Csupán pár percet vesz igénybe, amíg beszél a kollégájával, s a kötelező körök lefutása után ismét a fiúhoz lép. – Ga… Vagyis – torkot köszörül. – Menjünk. – Valóban jobb lenne, ha leszokna a koreairól, legalább addig, amíg a fiú meg nem tanul valamennyit. Persze ez nem kötelező elem, ezen aztán semmi nem fog múlni, csupán neki tenné kényelmesebbé a helyzetet.
-Néztél már valaha koreai drámát? – teszi fel a kérdést, ahogyan kilépnek a folyosóra. Akár ismerkedésnek is fel lehet fogni a helyzetet, viszont ő csak szimplán kíváncsi, hogy valóban jól tippeli-e hogy lövése sincs az egész koreai kultúráról, vagy nagyon jól játssza, hogy még egy olyan egyszerű szót sem ért, hogy „ya”.
523


Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down
Cameron Castillo


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Cameron Castillo
Kedd Jún. 27, 2023 9:52 pm


Taeyong & Cameron
Ezt a "Ya"-t egyáltalán nem értem és meg se próbálok olyannak tűnni, mint aki érti. Ettől függetlenül az intésnél tudom, hogy mit szeretne, így odalépek hozzá, majd egy kézfogás mellett bemutatkozom. Mondjuk szerintem tisztában van vele, hogy ki vagyok, nem véletlenül felém intett, ahogy én is sejtettem, hogy Ő kicsoda. Nincs annyi ázsiai a gyilkossági nyomozóknál... mármint gondolom én.
Amikor Camnek nevez némileg meglep vele, az a kevés barátom, aki van is ritkán hív így. Cas hívott még régen, Tőle egészen megszoktam, de mástól... hát szokatlan. De még mielőtt ezt szóvá tenném hallhatom, hogy mi lenne az indoka annak, amiért a Camnél maradna és bár én simán rávágnám, hogy maradjunk a Cameronnál - régen egészen biztosan megtettem volna -, most igyekszem moderálni magam. Nem úgy, mint Ő, aki ezek szerint nem bízik túlságosan a memóriámban. Idővel biztosan megjegyezném a nevét, de akkor nem erőlködök, végtére is úgy tűnik, hogy feleslegesen tenném.
- Ahogy kívánod, akkor megmaradnék a Ty-nál. Egyébként azt hittem, hogy a Byeon a keresztneved... Már ha jól ejtem. - nagyjából sikerül talán, mert nemrég mondta, és a rövidtávú memóriámmal azért nincs probléma. Közvetlennek tűnik... végülis, jobb, mintha karót nyelt típus lenne. Van rá esély, hogy nem lesz olyan rémes ez az év, de nem iszok előre a medve bőrére.

- A francokat szeretnék papírozni, csak sose úszom meg. Mindent dokumentálnak. - forgatok némileg szemet, de végül bólintok, hogy jól van, akkor intézkedjen, a terep egyébként is jobban az én terepem. Emlékszem, amikor Devonnal jártunk járőrözni az Abszol útra. Pfú, annál kevés unalmasabb munka volt, bár olykor azért szerencsénk volt. Khm... beleütöttük olyasmibe az orrunkat, amibe egyesek szerint biztosan nem kellett volna.
- Jól van. - nem megyek sehova, amíg nem hív. A "Ga"-val nem tudom, hogy mit akart mondani, de nem kérdezek most rá, inkább felzárkózom mellé. Gondolom majd hoppanálunk, de nem teszek fel felesleges kérdéseket, azokat Holden se szokta értékelni. Gondolom ezt egészen addig, amíg Ty nem teszi meg ezt. De hogy jutott eszébe pont a koreai dráma? Érdekes témafelvetés...

- Már miért néztem volna? A drámákért nem vagyok oda, koreai filmet pedig szerintem még nem is láttam. Igazság szerint filmeket is csak nemrég óta nézek, fura ez a sok mozgókép, de egészen szórakoztatóak tudnak lenni. - nos igen, a televízió és a filmkészítés mugli találmány, amikkel Cas ismertetett meg. Eleinte eléggé ellene voltam, aztán már megkedveltem őket. Ezért is tudom, hogy mi az a dráma. Ha pedig esetleg Ty eddig nem sejtette volna, most már biztosan rájött, hogy aranyvérű vagyok. Nos... az a mugli dolgoktól magát sokáig távol tartott fajta.

- Ezek szerint te koreai vagy. Jó is, hogy mondod, nem tudtam volna biztosan megállapítani, tippelni pedig necces, főleg, ha rosszat mondok. - nem hatott volna meg olyan mélyen mondjuk a dolog, de Ő még esetleg sértésnek is vehette volna. Nem is értem amúgy, hogy az ázsiaiak mit keresnek Angliában.


Byeon Taeyong varázslatosnak találta





approach without a word,
stare blankly at you.



Vissza az elejére Go down
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Kedd Jún. 27, 2023 9:56 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
Nem igazán foglalkozott azzal, hogy tetszett-e neki, vagy sem, neki egyszerűbb volt ezt a becenevet használni és kész. Inkább örüljön neki, hogy nem valami random nevet kapott tőle, vagy még rosszabb, hogy megkísérelte nem is nevén nevezni, hanem csak annyit odaszólni neki, hogy „te”. Mert egyébként képes volt rá, miután a memóriája név terén igen rémes volt, és sose jegyezte meg senkiét csak akkor, ha már ötödik alkalommal mutatkozott be. Szerette azt hinni, hogy a memóriáját a fontos információk telítik el, így nagyon másra nem is marad hely. Az igazság viszont az, hogy csak szimplán nem találta elég fontosnak, hogy megjegyezze, így nem is tette.
Cameron azért volt kivételes, mert mióta megkapta a kis papírt, melyen a fiú neve szerepelt, állandóan csak azt gyakorolta kimondani. Így is az első tagot volt képes elfogadhatóan mondani, szóval meg is maradt ennél a verziónál. Később, ha esetleg valamilyen csoda folytán közelebb kerülnek egymáshoz – melynek esélye az elkövetkező egy évben minimális, szinte nulla – akkor megkéri, hogy tanítsa meg.
-Húzd hátra a nyelved,mikor az eo-t ejted és akár össze is keverlek egy busanival. – Mely egyébként az ő szemében sértés lenne, hiszen Daegu-ban született. Nem bírta azt, ahogyan Busanban beszéltek, szerinte nevetséges volt. – Egyébként Koreában fordítva van a sorrend. Előbb a vezeték, aztán a keresztnév. És a keresztnév két tagból áll. Mellékes infó. – Neki a TY egyébként is tökéletesen megfelel. A munkatársai is így hívják, vagy Tae-nek, bár az ritkább. Inkább az unokatestvére szerette ezt a becenevét, sőt a kíni becézési formának megfelelően még meg is duplázta a tagot. Picit hiányzik a hiperaktív kölyökkutya.
-Én általában rásózom valakire, vagy közlöm, hogy nem érdekel. –  Persze ennek ellenére nem ússza meg, de szerencsére utálják annyira, hogy sok esetben inkább elengedik, ha nem olyan fontos, mint elviseljék a morgolódását, hogy a sok papírmunkával is csak viszik az ő drága idejét. Most viszont pont nem mehet el anélkül, hogy lejelentené, felvette az újonnan nyakába sózott kölyköt, így ezen gyorsan túl is esik, mert már most elege van úgy… Mindenkiből itt. Szerinte ez egy felesleges felhajtás, hogy közönség előtt találkozzanak az új társak. Nyugodtan meg lehetett volna ezt úgy is oldani, hogy egymás között a párok megbeszélnek egy találkozót.
Utána pedig kihívja magával, bár majdnem sikerül koreaiul, s közben érdeklődik, mennyire is van képben a kultúrával. Ahogyan sejtette, semennyire. Kijelentésére meg is áll egy pillanatra, majd vele szembe fordul. – Akkor jobb ha előre szólok aranyvér úrfi, hogy én félvér vagyok. Tapasztaltam már ellenszenvet irányomba csupán ezért, így amennyiben ez probléma, úgy most szólj. – Valahol egyébként reménykedett benne, hogy azt mondja, hogy ez gond, így ő igazából most rögtön le is adhatja ezt a munkát, s mehet, amerre akar.
-Amíg nem japánt mondasz… -  kezdi el forgatni a szemeit. Ő legalább okosan nem tippelt, csak megvárta, míg elhangzik az információ. Fel is jegyez magában egy piros pontot neki. – Éppen ezért házi feladat, megnézni jövő hétre a Bad Guys című koreai drámát. Imádni fogod. – Egyébként még relatíve kellemes egy nyomozós sorozat. Kellően giccsparádé, de szórakoztató.
434


Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down
Cameron Castillo


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Cameron Castillo
Kedd Jún. 27, 2023 9:57 pm


Taeyong & Cameron
Nem igazán ismerek ázsiaiakat. Persze láttam már őket, de úgy hosszabb távon szerintem korábban még eggyel se beszélgettem. Ty nevét viszont nem ártana megjegyeznem, ha már hozzá osztottak be, így a nevét is igyekszem jól kimondani, de hogy húzzam hátra a nyelvem? Azt mégis hogyan gondolja?
- By-eo-n. - próbálkozom, ami külső szemlélőként valószínűleg tök szórakoztatónak tűnhet és még én is zavartan vigyorodom el a végére, majd túrok bele a hajamba is.
- Jó, maradjunk a Ty-nál, ezt lehet, hogy feladom. Amúgy hogy érted azt, hogy busanival? - nem, én nem asszociálok most településre a szóból és talán rájön lassan, hogy totálisan nem értek a koreai dolgokhoz, de ha japán vagy kínai lenne se lenne egyszerűbb.
- Aham, oké, megjegyeztem! - már ezt a neves dolgot.
- A többi ázsiai országban is így van? - csak hogy tudjam, ha esetleg valaki más mutatkozik be. Egyszerű lenne, ha mindnél egyforma lenne a dolog, nem kellene itt kevernem Őket.

A papírmunka viszont nincs a kedvemre, és hah, ezek szerint Ty-nak sem. Én is simán rásóznám másra, ha nos... megtehetném, de egyelőre én még túl alul vagyok a ranglétrán ahhoz, hogy ezt következmények nélkül csinálhassam. Ő viszont úgy tűnik, hogy nem. Nem tudok róla szinte semmit, de majd körbekérdezek, hogy mi a véleményük a nyomozóról. Megvárom egyébként, amíg végez, majd amikor hív, akkor megyek utána, de a koreai drámákkal némileg megint megakaszt. Tökre nem értem, hogy ez most hogy jutott eszébe, amikor pedig felelek, majd megáll és szembefordul velem, felé sandítok, majd finoman oldalra döntöm a fejem. Tehát leszűrte, hogy aranyvérű vagyok. Nem mintha nehéz dolga lenne vele, de Holden esetéből tanulva most igyekszem csak minimálisan reagálni erre.
- Nem az. - végülis most már tényleg nem. A szüleim hatása már megkopott. Máshogy neveltek, de amióta az aurorságra kerültem nos... megváltoztam, és én is érzem, hogy mindez az előnyömre történt.

- Mi a baj a japánokkal? - nekem amúgy egy kutya a kettő, de akkor már kifejthetné, ha már szóba hozta. A következőkre viszont nagyokat pislogok, hogy mivan? Ilyen plusz feladatot nem adhat nekem, és egyébként is...
- És azt mégis hogy tudnám beszerezni? Am, még tévém sincs... - mert hát azt valahonnan be kellene szerezni, de nincs mugli pénzem és ahhoz se értek, hogyan kellene abba műsort varázsolni. Cast felhívhatnám, talán... segítene, így szóban, de nem akarom, Holdent pedig ilyesmivel zargatni... Nos, igen, rájöttem arra, hogy baromira magányos vagyok, mert rohadtul nincsenek barátaim. Devon azzá vált, hiába voltam vele olyan szemét a Roxfortban, az akadémián összebarátkoztunk, de Ő már nincs többé.
- Egyébként meg tök buzis címe van, szóval kössz, kihagyom. - csóválom meg a fejem, lépjünk ezen tovább és hagyjon békén ezzel a marhasággal. Egy pillanat alatt lett rossz kedvem. Szeretnék X-boxozni is, Holdennél tökre tetszett, de azt se tudom, hogyan kéne beszereznem, és azt a játékot egyáltalán... a muglik világa túlságosan idegen. Nem érzem magam otthon közöttük.

Úgy tudom, hogy az a dolga, hogy tanítson, szóval bár nincs ellenemre, hogy... barátkozzunk? De azért nem fogom a kedvéért a szabadidőmet ilyesmire fecsérelni. Már a nyelvemen van, hogy ezt ki is mondjam hangosan, közölve vele, de időben kapcsolok, hogy ez eléggé taplón hangzana.
- Milyen helyszínre megyünk? - gondolom gyilkosság történt ott, a nyomok pedig talán még nem hűltek ki. Inkább beszéljünk a munkáról, az egyszerűbb. Számomra komfortosabb.


Byeon Taeyong varázslatosnak találta





approach without a word,
stare blankly at you.



Vissza az elejére Go down
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Kedd Jún. 27, 2023 10:04 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
Egy picikét egyébként aranyosnak gondolja, hogy próbálkozik. A legtöbb ember csak szimplán legyint, és elfogadják a felajánlott becézést. Most viszont egy halvány mosoly jelenik meg az arcán, ahogyan hallgatja azt a szerencsétlen kiejtést. Kicsit olyan, mint Yule. Mármint nem egész, s teljesen csupán rá emlékezteti, ő szokott ilyen kis bolondos lenni. A próbálkozást viszont értékeli, így ezt mindenképpen pozitívumnak írja fel magában. – Nem volt rossz. – von vállat, mintha egyébként tényleg nem lett volna rémes, pedig… Nos finoman szólva, nem volt a legjobb. – Busan egy déli település. Az ő dialektusuk elég egyedi, komolyan mondom, hogyha akarnám se lennék képes utánozni. – De nem akarja, mert szerinte nagyon hülyén hangzik. Mindenhova plusz hangsúlyokat helyeznek, ráadásul náluk nincs is különbség nagyon a két „o” hang között, ami egyébként a saját nevében is lényeges lenne. De persze mindegy, hiszen ezt a srác honnan is tudhatná? – Igen egyébként. Bár nem sűrűn kell aggódnod emiatt, hiszen a legtöbben, akik idejönnek, választanak maguknak egy angol nevet, hogy könnyebb legyen. Az enyémnek csak nincs jó fordítása. – Nem mintha valaha vágyott volna arra, hogy a barbárokhoz hasonlóan egy nyálas hangzású névvel illessék. Sajnos ő ehhez túl koreai, nem úgy, mint a nagybátyja és családja. Mondjuk a Yule még egészen kellemes volt. Vagy lehet csak elfogult.
Viszont a csevegést jobbnak látja, ha nem itt folytatják, így gyorsan elintéz mindent és már megy is kifelé a fiúval az oldalán, aki nem elég, hogy nem rendelkezik semmilyen tudással Koreát illetően, de még aranyvérű is. Őt nem érdekli annyira a származás, sőt ha nem lett volna már gond abból, hogy ő maga félvér, akkor valószínűleg hidegen hagyná az egész. Viszont ha valóban nem gond neki, akkor csak bólint a kijelentésre és el is felejti az egészet. Felőle aztán valami nagyon híres és neves család tagja is lehet, számára nem jelent semmit. – Lerohanták a hazámat, plusz most is még elég ellenségesek vagyunk egymással. – Főleg a muglik, bár varázslók között sincs meg annyira az összhang.
Egyik szemöldöke felkúszik, ahogyan a kérdést hallgatja. – Számítógép? Netflix? – Melyről akarata ellenére is eszébe jut a netflix and chill kifejezés. Nem fog hazudni, szívesen csinálná most, de nem lehet. Egy pillanatra viszont elgondolkozik, hogyha ennyire butácska ehhez, akkor megmutatja neki, hogyan kell ezt összerakni, meg hozzá mindent beszerezni, csakhogy…  A következő megjegyzése minden eddig kedvességet is megsemmisített benne. Mély levegőt vesz, s egy pillanatra az ajkába harap, hogy ne kezdjen el vele ordibálni. – Talán baj van a „buzikkal”, akikre kedvesebb a „meleg” kifejezést használni? – Ha ennyiből nem jön le neki, hogy érzékenyen érinti a téma, s talán vissza kéne vonnia, amit mondott, akkor már most tudja, hogy csapnivaló nyomozó lesz.
Enyhén oldalra dönti a fejét, s úgy néz rá kérdőn. Még vigyelek el dolgozni? Legszívesebben elrángatná a saját lakására és a kanapéhoz ragasztva nézetné vele végig a teljes sorozatot egy nap alatt. Viszont ez talán túl merész lenne még tőle is, s fél, hogy fel is jelenti a főnökénél, az pedig nem lenne túl kellemes. – Előbb egy kávé? Már most lefárasztottak. – Személy szerint itt rá gondol, de ezt ilyen nyíltan MÉG nem mondja ki. Majd he elgurult a gyógyszere.
476


Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down
Cameron Castillo


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Cameron Castillo
Kedd Jún. 27, 2023 10:05 pm


Taeyong & Cameron
Megpróbálkozom a neve normális kiejtésével, igyekezve hallgatni arra, ahogy javasolta, de nos... nem érek el túl nagy sikert. De hogy nem volt rossz?
- Nyugodtan lehetsz őszinte, közel se volt ez megfelelő kiejtés. - bár kedves, hogy pozitív visszajelzést akar adni, ilyenkor erre semmi szükség. Busan pedig, mint hallom egy koreai település, ahol más akcentussal beszélnek. Most megjegyeztem, de az agyam szelektálja a felesleges információkat, így valószínűleg erre nem fogok azért túl sokáig emlékezni.
- Hmm, értem. És mit jelent a neved? - mert ezek szerint van jelentése, szóval figyelek, hallgatom, magamban meg jegyzetelek.

Ami pedig a vér kérdését illeti, bár arra neveltek, hogy nagyon is számítson, Cas és Holden tettek róla, hogy megváltozzon a véleményem, így nem, nem zavar, hogy Ty is félvér, nem lesz ettől kevesebb a szememben. Azt viszont elmesélhetné, hogy mi a gond a japánokkal.
- A világban mindig voltak és lesznek háborúk, de értem az ellenszenvet. - de nem tudok ennél többet mondani rá. Talán nem is kell. Remélem, hogy nem kell.
A drámákat viszont kerülöm, már amióta tudom, hogy mit jelent a műfaj se érdekel, de szerintem még sose néztem egyébként, ahogy koreai filmet sem. Nem most tervezem elkezdeni, és azt se tudom, hogyan juthatnék a Ty által ajánlott filmhez.
- Nincs számítógépem, és... hát még sose használtam. - de látni már azért láttam! Haladás, tudom, de öhm...
- Netflix? Az meg mi? - pislogok is rá értetlenül, és esküszöm, hogy nem tettetem hülyének magam, de a mugli dolgokhoz akkor sem értek. A film címéről viszont olyasmire asszociálok, amire talán nem kellene, és hoppá, érzékenyen érinti a mentoromat? Csak nem? Bár csak azért, mert kioktat ezzel kapcsolatban, még nem jelenti azt, hogy meleg lenne. Cas óta tudom, hogy ezt nem nagyon szokták felvállalni. Én se tenném, bár nem vagyok az, akkor se, ha az a csók... Lopott csók volt, és nem voltam jól, hagyjuk is, mintha meg sem történt volna.

- Nincs gondom velük, de nem is érdekelnek a rájuk irányuló filmek, már ha az általad javasolt valóban olyan. - ez így talán még nem hangzik bunkón, ha meg mégis, hát most nem tudok mit tenni, ez vagyok én, majd megszokik vagy megszökik és átad másnak. Nem lepődnék meg amúgy azon se. Inkább menjünk, mutassa meg a helyszínt, dolgozni akarok és tanulni, ezért vagyok itt. De hogy kávé? Komolyan?
- Mármint én fárasztottalak le, igaz? Pedig nem kellene, hogy meglepő legyen, hogy egy varázsló nem ért a mugli dolgokhoz. - mindenesetre ha kávézni akar, akkor vele tartok jobb híján.
- Ha nem gond, ne mugli kávézóba menjünk, nincs nálam mugli pénz. - oké, lehet, hogy meg kellene tudakolnom, hogy kinél tudok ilyet váltani, mert talán néha kellene, erre kezdek rájönni azóta, hogy Cas elment.


Byeon Taeyong varázslatosnak találta





approach without a word,
stare blankly at you.



Vissza az elejére Go down
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Kedd Jún. 27, 2023 10:07 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
-Hallottam már rosszabat is. Ez az őszinte véleményem. – Éppen ezért nem is erőlteti, magában csak megköszöni az erőlködést. Kimondani nem mondaná, legyen elég az apró mosoly az arcán, mely gyorsan el is tűnik és hamar visszatér a szokásos fapofája. Mert hát alapból ilyen volt ő. Minimális érzelmet mutatott, nem is azért mert direktbe el akarta rejteni azokat, inkább csak nem tudta mit lehetne. Persze tudott ő nevetni és vigyorogni, csak ritkán. Előbb lehetett dühösnek látni, mint kedvesnek. Bár voltak elvetemült emberek, akik tudták, hogy a kemény külső egy érző szívet takar.
-A nagy föld sárkány. – Édesapja nem is tévedett nagyot, hiszen valóban tudok olyan veszélyes lenni, mint egy sárkány. Különösen, ha nem kaptam meg a reggeli kávéját, vagy az esti italát. Retteneten fontosak voltak neki. Nyilván Dél-Koreában a sárkánynak teljesen másmilyen jelentése volt, általában a hatalmat és gazdagságot szimbolizálta. Akit ezzel a névvel illettek, az sokkal inkább volt dicséret, mint inzultálás, nem úgy, mint itt nyugaton.
A japánok felé irányuló ellenszenve egyébként mellékes volt, pusztán meg akarja jegyezni, hogy nem bírja, ha japánnak hívják, így jobb, ha nem teszi. Ez se fogja soha megérteni az ázsiai kultúrákat. Mert igazából tényleg képesek voltak egy életen át haragudni egymásra egy a múltban történt esemény miatt. Mai napig rivalizálnak, s még ki tudja meddig fognak.
-Most őszintén nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek. Egyiket se teszem túl gyakran, de melletted kedvem támadt mind a kettőhöz. – Mert olyan nincs, hogy egy aranyvérű ennyire ne legyen képben semmivel, igaz? Tudja ő, hogy neki mázlija volt a mugli anyjával, aki egyébként repeset volna az örömtől, ha varázstalant – na meg heterót – tudott volna belőle nevelni.
Se fel is hozza a még japánoknál is kellemetlenebb témát, a melegeket, akiket Ő nem illet ilyen szép szóval. Kicsit érzékenyebben reagálja le, de őszintén? A saját anyja már majdnem kitagadta azért, mert a férfiakhoz vonzódik, így igazából ennél rosszabb már nem is jöhet. Neki mindegy ki tudja, vagy ki nem, hiszen nem ettől fog függeni a teljesítménye. Ha pedig valaki kerülni akarja… Ad ő nyomósabb indokot is rá ennél. – Nem olyan… Valójában egy csapat bűnözőről szól, pontosabban tömeggyilkosokról, akiket kihoznak a börtönből, hogy egy még náluk is veszélyesebb tagot elkapjanak. Az érdekessége az, hogy ez az új szociopata a csapat minden tagjának gyilkolási módszerét felhasználta. Érdekes elemezni. – Ha olyan sűrűn lett volna unalmas órája, valószínűleg gyakrabban nézett volna ilyeneket. Nem feltétlenül koreait persze.
-Nyitottabbnak kéne lenned. – teszi karba a kezeit maga előtt. – Minél több mindennel tisztában vagy, annál több dolgot fel tudsz fedezni. Például a mostani helyszín, ahova viszlek… Több olyan seb is van a hullákot, amiket nem varázslat okozott, s mágiának nyomát sem lehetett találni egy-két áldozat esetében. Mi következik ebből? Fegyvert használtak. Mugli fegyvert. – Vagyis jobb lesz, ha kicsit megtanul mugli fejjel gondolkodni, mert bizony akadnak félvér vagy akár sárvérű gyilkosok is, akik szívesen alkalmaznak vegyes technikákat.
-Mugli kávézóba megyünk. – jelenti ki, majd vállát megragadva hopponális az egyik sikátorba. Még gyorsan megigazítja a ruháját, majd Cameron-ra néz, hogy ő rendben van-e, s ha igazából sikerült összeszednie magát, akkor el is indul a kávézó felé.
476


Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down
Cameron Castillo


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Cameron Castillo
Kedd Jún. 27, 2023 10:08 pm


Taeyong & Cameron
A koreai kiejtést szerintem nem fogom gyakorolni, és szerencsére Ty se erőlteti, így részemről lapozhatunk is. Az viszont érdekelne, hogy mit jelent a neve, ha már így felhívja a nevek jelentésére a figyelmemet. A válaszra viszont némileg meglepetten pillantok rá.
- Hű, nem rossz! - bár nekem erről a kínai sárkány ugrik be, de eszembe sincs ezt szóba hozni. De az van a kínai horoszkópban is. Vajon van koreai is? Oké, hagyjuk, szóval sárkány.
- És mennyire illik rád a név? Nem tűnsz tűzokádónak. - vigyorodom el, némileg ugratom, majd kiderül, hogy vevő lesz-e rá vagy sem. A japánokat viszont hagyjam, értem én.

Ami a filmnézést és a számítógépeket illeti, most már tudom, hogy mi az, de használni még sosem használtam, a Netflix viszont annyira idegen, mint maga Busan városa volt, fogalmam sincs, hogy miről beszélhet, de Tyt láthatóan szórakoztatom vele, így már én is mosolygom.
- Hát nem gondoltam volna, hogy már az első nap megsiratom a mentoromat. Egyébként pedig nem szép dolog kinevetni, csak azért, mert nem értek a mugli dolgokhoz. Aranyvérű vagyok, mint már tudod. - vonok némileg vállat. Mégis mit vár tőlem? Mert segíteni nem segít, még csak ki se fejti, hogy mi az a szó, amiről beszélt, hiába kérdeztem. Bár talán, ha megtenné, még több további kérdést vetne fel bennem.

A melegséggel kapcsolatban viszont igyekszem nem különösebben véleményt nyilvánítani. Tény, szarul fogalmaztam, de nem akartam én megsérteni őket, elvégre Cas is az, aki fontossá vált nekem. Az viszont nem esik le, hogy Ty is homoszexuális lehet.
- Hmm, ez tényleg érdekesnek tűnik. Ha egyszer majd úgy adódik, megnézem. - még nem tudom, hogyan, de majd... majd kitalálom. Azért el nem fogom kapkodni a dolgot, de Ty leírása alapján tetszene. Meglehet, hogy még el is tudnánk beszélgetni róla, véleményt cserélni, bár kétlem, hogy olyan illetők rendezték volna, akik tisztában lennének a nyomozások tényével.
- Én igyekszem az lenni, de nem megy minden azonnal. - ha tudná, hogy milyen voltam... Ha ismert volna három éve, akkor egy szava se lenne a mostani énemet illetően, hanem nagyon is értékelné a változást. A további szavaira viszont nagyon is figyelek.
- De akkor miért nem vonják be a mugli rendőrséget? Még ha varázslók is az áldozatok, akkor is ilyenkor össze szoktunk dolgozni. Kétlem ismernem kellene a muglik fegyvereit... - nem véletlenül vannak kapcsolataink velük. Majd megszokja, hogy szokásom okoskodni.

A kávé egyébként nincs ellenemre, ihatunk valamit, mielőtt a gyilkosság helyszínére mennénk, de mivel mugli pénzzel nem járok, ezért egyértelműen egy olyan kávézóba mennék, ahol fizethetek galleonnal.
- Most mondtam, hogy nincs nálam mugli pénz. De max váltunk. - mármint vele, vagy tudom is én. Nem is értem, hogy miért ragaszkodik a mugli helyhez, de amikor megfogja a vállam és már hoppanál is, sikerül némileg meglepnie. Semmi bajom se lesz a dologtól, megszoktam már, de azért felé sandítok.
- Azért szólhattál volna, hogy máris indulunk. - jól van, követem, mutassa akkor az utat. Ha a kávézóhoz érünk, akkor besétálok, majd megnézem az itallapot is, már csak a megszokás kedvéért, de részemről csak egy egyszerű espressot kérek, némi tejjel és egy kevés cukorral.


Byeon Taeyong varázslatosnak találta





approach without a word,
stare blankly at you.



Vissza az elejére Go down
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Kedd Jún. 27, 2023 10:10 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
Valóban nem rossz a neve, ő kifejezetten szereti, bár az egyik idegesítő idolnak is ez a neve, ami már kevésbé tetszik neki. Pusztán azért, mert szerinte a fiúra semennyire sem illik, de ez mellékes. Saját magáról viszont úgy gondolta, hogy passzol hozzá, s nem, egyáltalán nem azért, mert annyira gyorsan dühbe jönne, vagy hasonló. – Hm… Mondjuk, hogy majd te kitapasztalod. – mosolyog rá aranyosan, s még a szempilláit is megrebegteti. Tudatlan… Bár nem ő az első, így hajlandó ezt elnézni neki, s ha partner akkor mellette némileg többet megérthet a kultúrával kapcsolatban. Szerette mikor valaki nem zárkózott el Ázsiától. Tudja, hogy merőben más és sokszor ijesztőnek tűnhet külső szemlélőnek, de mindennek megvan az oka. Valamennyire már ő is nyugatiasodott, de vannak dolgok, melyeken nem tud és nem is akar változtatni. Ezt viszont el kell fognia másoknak.
Pár pillanat erejéig elgondolkozik, s közben a plafont bámulja. Mondja? Ne mondja? Legyen kedved? Fura lenen tőle. Viszont a mentoráltja, így még talán értékelhetik is az igyekezetét. – Nem tettem végül egyiket sem, nem igaz? – mélyet sóhajt. – Egyszer tarthatunk Netflix maratont egy szabadnapon… Gondolom. – kezd el vakargatni a tarkóját. Az egész abszurd helyzetet pedig, hogy ő ennyire nyitott valakivel, betudja annak, hogy az unokatestvére jut eszébe a srácról. Semmi másért nem volna vele ilyen rendes.
Viszont egy pillanat száll el belől minden jóindulat, mikor a melegekre térnek át. Ige, felfogja, hogy nem nekik szólt be, viszont ez most egy jókora mínusz volt nála. Főleg a szóhasználat miatt. – Ez az esetek nagyobbik részében azt jelenti, nem fogod. Nem kell persze. Csupán jó pontot tudtál volna szerezni. – Nem azért mondja, csak… Megjegyezte természetesen. Bár az is igaz, hogy nem azzal fogja belopni magát a szívébe, ha látástól vakulásig csak ezeket a vacak drámákat nézegeti. Annyira egyébként sem jók, van egy-két kivétel, de ennyi. A többitől ő is falnak megy.
Jó, ezt aláírom, nem mehet minden egyből! Ezért is van ő itt, hogy felhívj a figyelmét ezekre és tanuljon tőle. Igaz, már most látja, hogy nehéz eset lesz ez a fiú. Bár mikor riadt vissza ő egy kihívástól? Meglehet még sose volt mentor, talán tényleg csapnivaló lesz benne, de igyekszik annyi tudást átadni, amennyit csak tud. Elég sajátos módszerei vannak erre, s ha már úgy alakult, hogy egy igazi aranyvérűt kapott maga mellé, akkor némileg kikupálja a mugli dolgokból is, csak… Cameronnak elég fájdalmas lesz, ha megpróbál ellenállni. – Nem kötelező, viszont mennyivel hasznosabb tud lenni egy olyan nyomozó, aki… - végigmutat magán – Mind a mugli és mind a varázsvilággal tisztában van. Ez lehet, hogy csak egy plusz, de hidd el sok hasznod származhat a varázstalanok furcsa szokásainak és eszközeinek ismeretéből is.
Nem kívánja tovább ragozni ezt, inkább már menne kávézni, bár ezt is csak egy kicsit időhúzásnak szeretné, hogy olyan helyre vigye, ahol még biztosan nem járt. Bár tekintve, hogy még angol fontja sincs… Nem lesz olyan nehéz dolga. – A vendégem vagy. - A fiú vállát megragadva egyből hopponál is egy sikátorba, s miután úgy látja rendben van, meg is indul a megfelelő irányba. – Tulajdonképpen megtehettem volna. – De nem akarta. Nincs különösebb indoka rá, egyszerűen nem volt kedve.
Viszont ahova viszi… Ha eddig jól bírta a kiképzést, hát most biztosan ki fog akadni. Egy a Koreai Poo kávézó mintájára felépített kis helyre tér be. Első ránézésre átlagos, viszont ha jobban megnézi a fiú mások asztalait, akkor látszik, hogy a kávékat WC csészébe hozzák ki, s a reggeliket és egyéb ételeket pedig piszoárban. Még ha meg is jegyzi ezt, ő akkor is leül egy üres asztalhoz, majd az étlapot kezdi nézegetni. – Enni is kérsz? Van zöld tea fagyis gofri barna tejszínhabbal. – mosolyog rá kedvesen. Mondanom se kell, mire hasonlít a hab, igaz?
476


[/color][/i]

Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down
Cameron Castillo


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Cameron Castillo
Kedd Jún. 27, 2023 10:10 pm


Taeyong & Cameron
A sárkány név hangzatos, de hogy mennyire illik a nyomozóhoz, arról egyelőre fogalmam sincs. De jól mondja, majd kitapasztalom. Azt viszont nem értem, hogy miért pislog ilyen furán, mert... igen, ez határozottan furcsa most Tőle. Eléggé összezavar a pasas, de ezt képes fokozni a koreai dolgaival és a filmekkel. Levehette volna, hogy nem értek a mugli témához, távol áll tőlem, bár idegennek már nem hat teljesen.
- Még mindig várom, hogy elmondd végre, hogy mi az a Netflix. - addig lesheti, hogy csak úgy rábólintok a dologra. Fejtse ki szépen, és ha szerencséje van, akkor még érdekesnek is fogom találni a dolgot, ahogy a film se tűnik rossznak, amit röviden leír nekem. De a következtetésére már enyhén felszalad a szemöldököm.
- Az esetek nagy többségében meglehet, hogy így van, de nálam ne gondolj többet bele, mint amennyit mondtam. Azért válaszoltam ezt, mert nem értek a mugli technológiához, mint arra már nem egyszer utaltam, és fogalmam sincs, hogy juthatnék hozzá az általad ajánlott filmhez, és azt hogy tudnám utána megnézni. - így már ért legalább egy kicsit? Nem olyan nehéz velem, csak figyelnie kellene rám, de túl szórakozottnak tűnik. A jó pont meg... oké, mindketten tudjuk, hogy arra szükségem van, de nehogy már egy film döntsön a sorsomról, az elég gáz lenne, minden téren.

Ami pedig a nyomozást illeti, ha mugli fegyverek nyomait is találtak az áldozaton vagy áldozatokon, akkor egyértelmű, hogy be kell vonni a mugli rendőrséget is. Azokat, akik tudnak a varázsvilág létezéséről. Nem értem, hogy nekem miért kellene többet tudnom ezzel kapcsolatban, ez sose volt követelmény.
- Nem tagadom, hogy hasznos ismeret, de még bőven van olyan tudás, amit mágusként kell elsajátítanom. - egyszerre minden nem megy, ezt tudhatná, de persze, neki más, mert félvér és levonom a következményt, ért a mugli nyomolvasáshoz is. A kávé helyett mennék egyébként rögtön a helyszínre, de persze, nem gond a kitérő, arra pedig, hogy meghív csak vállat vonok. Jól van.

Hoppanálunk, bár nem értem, hogy miért nem szólt előtte, de csak némileg szemeimet forgatom, aztán követem arra, amerre irányít. Kivülről nem tűnik furcsának a kávézó, talán felújítják az elejét, azért nincs kitáblázva, hogy mi vár rám odabent, így minden gond nélkül sétálok be. Eleinte még nem nézek igazán körbe, de aztán csak megakad a tekintetem a különös csészéken. Hogy mivan? Ez most komoly?
- Mi ez a gáz hely? - mert annak tartom, és valahol undorítónak is, Ty viszont lazán ül le, nem foglalkozva azzal, hogy kvázi fölötte állok és magyaráz az ételekről is. Éppen az egyik pincér lány visz ki néhány khm, furcsa tejszínhabos gofrit az egyik asztalhoz és mindennek mondanám, csak gusztusosnak nem.
- Te tényleg az ilyen elbaszott helyeket kedveled? Tudod mit? Kint megvárlak! - mert itt étkezni vagy italt fogyasztani is már megalázó. Igen, rangomon aluli, amivel Ő is tisztában lehet. Igyekszem levetkőzni az aranyvérű felsőbbrendűségem, de ez azért... hát ez rendesen kiakaszt, így inkább sarkon fordulok és pont hidegen hagy, hogy mit reagál majd erre, távozom. Ha velem akar kávézni, akkor menjünk normális helyre. Mással is volt már gondom, tartottam mást is furcsának, de Ty kezdi átvenni az első helyet. Most én nem tudom hirtelen, hogy sírjak-e vagy nevessek. Vajon át tudnám kérni magam máshoz? Én ezt a pasit hosszú távon képtelen leszek elviselni, ezt már most látom.


Byeon Taeyong varázslatosnak találta





approach without a word,
stare blankly at you.



Vissza az elejére Go down
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Kedd Jún. 27, 2023 10:12 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
Talán itt Angliában még egészen illik is rá a neve, hiszen Koreában gyakran csesztették azzal, hogy inkább valami olyan rusnya nevet kellett volna kapnia, aminek a jelentése „nagy fejű” vagy „véres kezű”, hogy a személyiségéhez illő legyen. Mégis, inkább azt javasolja, hogy a fiú maga derítse ki, hogy mennyire illik rá a név. Elvégre, ha saját maga mondja meg… Az egyáltalán nem lesz majd hiteles.
-Egy olyan netes oldal, ahol lehet filmeket és a sorozatokat nézni. Nem ingyen nyilván. De miután neked annyira nem pálya a mugli világ, így gyanítom mindegy is, hogy mi az. – Már most érzi, hogy nehéz lesz a fiúval, hiszen az egy dolog, hogy a koreait hanyagolnia kell majd – melyhez akár akarja, akár nem, idővel hozzá fogja szoktatni – még a mugli dolgokat is el kell számára magyaráznia. Eredetileg mentor pozícióra vállalkozott, nem pedig kistanárnak vagy gyerekfelvigyázónak, akinek meg kell őt tanítania a varázstalanok apróságaira, melyek nélkül szinte már élni sem tudtak. Sőt több olyan varázslót is ismert, akik beszereztek legalább egy tv-t vagy számítógépet, s tessék, erre itt van az élő példa, hogy nem mindenki akarta keveredni a mugli technológiával. Nem szimpi.
Egyik szemöldöke a magasba szökik a magyarázatra. Sajnos igazat kell neki adnia, de ahelyett, hogy ezt ki is mondaná, inkább csak vészjóslóan néz rá. – Rendben. - Kvázi veheti fenyegetésnek, hogyha csak kifogásokat keres, akkor sose kap nála jó pontot, bár kivételesen nem erre gondolt, egyszerűen nem volt mit mondania már. Az arca viszont nem tükröz túl sok érzelmet, így bármire gondolhat Cameron igazából. Nem is zavarná, ha a legrosszabb lehetőség merül fel benne, hiszen amúgy sem fogja megtudni, hogy jár abban a szép kis buksijában.
-A kettőt egymás mellett talán nem lehet? Ha tapasztalsz, úgyis tanulsz. – Ezt egyébként tényleg mélyen utálta a koreai oktatásban. Csak elméletet vertek beléjük, a gyakorlatot pedig hanyagolták sok esetben. Ő éppen ezért inkább kivitte a terepre már az elején az embereket, meglehet ő már a ló túlsó oldalára esett át, amiért túl keveset vagy éppen semennyit nem magyarázat, csak mondta, hogy hajrá, csináld, ahogyan szeretnéd, majd rájössz, ha rossz volt.
Viszont mivel valamilyen furcsa oknál fogva tetszik neki a muglik bizarr dolgaira adott reakciója, így úgy dönt, hogy a hopponálást követően egy még furább helyre viszi. Nem számít arra, hogy élvezni fogja, még neki is érdekes egy hely úgy, hogy Koreában azért ez nem idegen. Azt viszont meg kell hagyni, hogy a kávé finom itt, csak ez az egyedüli indoka, amiért néha ellátogat ide. Meg mert szerinte röhejesek az itteni ételek kinézete, meg a tudat, hogy wc csészéből iszik.
Nem tud nem kuncogni a fiú reakcióját látván. Nem is mondd inkább semmit, az a legjobb, s inkább csak bólint arra a kijelentésére, hogy kint megvárja. Még egy picit üldögél, majd mikor megkérdezi a pincér, hogy mit kér, akkor csak két espressot rendel rózsa cukor sziruppal, elvitelre. Amint pedig kézhez kapja, már megy is ki a sráchoz. Annyira egyébként nem várakoztatta meg, s amint mellette áll, csak felé nyújtja az egyébként átlagos kinézetű papír poharat. – Tessék. Azért a kávé ne maradjon el, még a végén azt kell hallgatnom munka közben, hogy fáradt vagy. – Amit egyébként nem akar. Reméli azért el fogja nyerni a tetszését a kávé íze, s némileg kárpótolja, mert tényleg finom.
456


Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down
Cameron Castillo


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Cameron Castillo
Szer. Jún. 28, 2023 9:33 am


Taeyong & Cameron
Úgy érzem, hogy nem értünk szót egymással, a nehéz kezdet pedig nem feltétlenül jelent pozitív fejlődést a kettőnk viszonyában. Mintha nem is figyelne rám vagy figyel, de… el lenne varázsolva. Fogalmam sincs, nagyon furcsa fazon. Vagy talán minden ázsiai ilyen? Nem szeretnék általánosítani és rossz következtetést levonni, így inkább igyekszek némi türelmet gyakorolni, ezért teszem fel már sokadszorra ugyanazt a kérdést. Mi az a Netflix? És végre hajlandó felelni is nekem, erre már hangosabban sóhajtok… végre.
- Áh, nagyjából értem… És mint mondtam, néztem filmeket én is. - de ezek szerint erre se figyelt. Cas azért megismertetett néhány mugli dologgal és egészen a kedvemre voltak, de Ő normálisan is magyarázott. Sokkal érthetőbben és nem hagyott bennem felesleges kérdéseket. Jó, talán túl sokat is beszélt, de elfogadtam olyannak, amilyen, pedig az elején gyűlöltem, ahogy Ő is engem. Talán Ty-nál is változni fognak a dolgok.

A félreértéseket viszont nem szeretem, így én nagyon is érthetően adom a tudtára, hogy mit miért mondok, Ő pedig végül csak felfogja, mert nem reagál többet egy rendbennél. Nem hat meg, hogy miként néz rám, ezt a csatát most én nyertem meg és kezdem úgy érezni, hogy mindet én fogom. A kérdésére végül finoman vállat vonok, még mielőtt válaszolhatnék.
- De, természetesen lehet. - nem mondtam, hogy elzárkózom mindentől, vagy… nem feltétlenül akartam erre utalni, de a kommandóba készülök, ahhoz viszont olyan nyomozói ismeretekre kell szert tennem, amiket ott is kamatoztatni tudok majd, és azok nem a mugliismerethez köthetőek. De max. beszélek Holdennel is erről, hátha felvilágosítja Tyt vagy legalább rávilágít, hogy miért is lesz ez nekem hasznos biztosan. Igen, rá hallgatok. Másra… nem igazán. De még így is örülhet a férfi, mert közel sem vagyok olyan ellenséges, mint voltam.

A kávézóba is elkísérném, ha ezt szeretné, még mielőtt a bűntett helyszínére megyünk, de azért jelezhetné, mielőtt hoppanálni akar. Ha viszont ez teszt volt, akkor úgy sejtem, hogy átmentem rajta, mert nem leszek rosszul ettől az utazási formától. A hely viszont, ahova betérünk minden korábbi gondolatomat felülmúlja és egyenesen taszít. Nem meglepő, hogy kiakadok, mert mégis hogy hozhatott ide? Főleg az első találkozásunk alkalmával? Van valami dilije, amiért szeret wc csészékből inni mondjuk? Undorító az egész, így távozom, engedélyt se kérve rá, hogy megtehetem-e. Még pont elkapom, ahogy biccent, de válaszra nem méltat, odakint pedig magamban mérgelődöm percekig, amíg mellém ér. Csak felé sandítok, majd a két pohárra… hát… a bent látottak után nem mondanám, hogy kívánom a kávét.
- Nem fogod hallgatni, idd csak meg. - nem kell innen semmi. Nem vagyok kialvatlan, se fáradt, nem is értem, hogy miből következtet erre. Most nem vagyok nyúzott sem.
- Mehetünk végre? Unom a bájcsevejt. - morgom felé, kicsit mászkálok is ide-oda, érezhetően rohadtul nincs kedvem ehhez az egészhez. A nap végén lehet, hogy közlöm majd vele, hogy kérjen másik tanoncot maga mellé, biztos tudna valakivel cserélni. Mit meg nem adnék például Prestonért! Holden ezerszer jobban járt anno… Majd nem felejtem el ezt a tényt közölni vele.


Byeon Taeyong varázslatosnak találta





approach without a word,
stare blankly at you.



Vissza az elejére Go down
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Csüt. Jún. 29, 2023 8:57 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
Sosem volt egyszerű vele kommunikálni. Rengetegszer előfordult vele, hogy nem reagált le valamit, vagy úgy tett, mintha nem foglalkozna mások szavaival. Enne ellenére minden apróságra figyelt, s nem csak azért, mert információkat kívánt gyűjteni, hanem mert érdekelte. Yule anno biztosan utálta, amiért nem volt képes nyíltan kedves lenni vele, mostanra – úgy, hogy érettebb lett – képes lett értékelni az apróságokat, amiket tesz érte. – Én ezt értem, de gyanítom ötleted sincs hogyan szerezd meg a Netflixet, így mindegy, hogy mi az. – Hiszen ha semennyire sincs képbe a muglik dolgaival, akkor mégis honnan szerezne laptopot? De menjünk egy picit messzebb… Honnan lenne internete?! Egyszerűbb, ha tényleg egyszer beülteti a TV elé és megmutatja neki. Nevezhetik csapatépítésnek.
A szavaira pedig ismét csak bólint. Nem szereti, ha valaki csak a kifogásokat keresi, ahelyett, hogy mondjuk tényleg azt látná, hogy nyitott arra, hogy valami újat tanuljon. Pedig ő semmi olyat nem kíván neki mutatni, aminek később nem veszi hasznát valahol. S állítja, hogy azok, akik többet tudnak, mint az átlag sokkal kelendőbbek. Bármihez is akar később kezdeni, tényleg szüksége lesz minden olyan tudásra, mely előnyként fog szolgálni a többi jelölttel szemben.
Viszont az ő kiképzési módja nem, hogy nem szokványos, még elég durvának is lehet nevezni. Nem azért, mert képes random hopponálni, vagy olyan kiborító helyekre vinni, mint egy Poo Cafe, hanem azért, mert sokszor meg se magyarázza a tetteit. És emiatt aztán sokszor lesznek rá mérgesek, vagy éppen kiakad az illető, mint ahogyan azt most Cameron is tette. Pedig a külseje ellenére nagyon is kellemes a kávé.
Először csak nevet a srác reakcióján, de utána muszáj fejet csóválnia. Túl fiatal még. Mondja ezt úgy, mintha ő legalábbis már 50 felett lenne. Sokszor megkapja egyébként, hogy lélekben ő már egy vénember, s csak egy fiatal testbe van zárva. Csakhogy Koreában ez dicséretnek számít! Így igazából ez őt büszkeséggel töltötte el.
Mindennek ellenére képes neki venni egy adag kávét, bár olyat kap, amilyet, de legalább visz neki. – Nem kérsz már, vagy csak azért, mert azt láttad amit? – kérdezi egyik szemöldökét felvonva. – Mert ha utóbbi, akkor szerintem már most hagyj fel azzal, hogy jó nyomozó leszel. Tudod, ha mindenkit a kinézete alapján ítélnénk el, akkor sok jó ember lenne most rács mögött. Az igazi rosszfiúk öltönyt hordanak, nem szakad, sötét ruhákat. – Ezt csak mint tanács mondta, s még mindig tartja felé a kávét, de most már csak egy percig vár rá, ha addig nem fogadja el, akkor kidobja. Ő nem issza meg azt, amit másnak vett.
-Türelmetlen vagy. – mélyet sóhajt, de azért csak ismét  vállára fog. – Hopponálni fogunk. – S most már igazán nem teheti szóvá neki, hogy nem szólt előre. Bár most már sejthette, hogy ez a mozdulat azt jelzi, hogy utazni fognak, így a következő pillanatban egy elegánsnak mondható villa előtt állnak. – Nézz körbe kint először, amíg én beszélgetek. Aztán gyere oda és mondd mit találtál. – Magára is hagyja.
Csodálkozna egyébként, ha bármi gyanúsat fedezne fel, hiszen a gyilkosok nem a főbejáratot használták nyilván.
487


Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down
Cameron Castillo


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Cameron Castillo
Vas. Júl. 09, 2023 10:53 am


Taeyong & Cameron
Ha már valami szóba kerül, akkor szeretek tisztában lenni azzal, hogy mi az az adott dolog, így tehát a Netflixel is. Ne csak beszéljen róla, hanem fűzzön hozzá magyarázatot, főleg, hogy nem először kértem. A megjegyzésére viszont csak némileg elhúzom a számat, de nem hagyom válasz nélkül.
- Nem, tényleg nincs, de attól még érdekelt, hogy pontosan mi az. - talán tényleg kicsit túlragoztuk már a témát, így mindketten végül elengedjük a dolgot.

A kávézó viszont felháborít, amit meg se próbálok titkolni, így rövid időn belül távozom a helyiségből, szóljon ehhez azt, amit akar. De nem teszi és nem is követ túl hamar, így odakint tovább forrongok, majd amikor megjelenik a kávékkal egyértelmű, hogy visszautasítom. Inkább menjünk a bűntény helyszínére, az lenne egyébként is a dolgunk, nincs kedvem jópofizni vele.
- Sejthetted volna, hogy nem fog lenyűgözni a hely. - jegyzem meg szájhúzva, majd a következőkre enyhén feljebb szalad a szemöldököm.
- Köszönöm a tanácsot, de nem értek egyet. Azzal viszont nagyon is tisztában vagyok, hogy milyenek a rosszfiúk. Nem vagyok kezdő. - elvégre ott voltam azon a bizonyos eseményen is, amikor Yaxley-ék összejövetelt tartottak, és a saját apám is az MiM tagja... Nekem aztán nem kell mondania, hogy a látszat olykor csal, nálam jobban kevesen tudnák, de persze, Ő nem ismer, a világon semmit se tud rólam ezek szerint.

Végül elveszem a kávét, hátha akkor végre elhallgat, de amikor belekortyolok némileg furcsán nézek vissza a löttyre.
- Mi van még benne, a kávén kívül? Fura az íze. - nem mondanám feltétlen rossznak, de jónak sem. A türelmetlenségre pedig vállat vonok, végül ha megittuk a kávénkat akkor hoppanálhatunk, egészen a tetthelyre.
Nézzek körül, amíg Ő beszélget? Komolyan? Hát jó, nekem mindegy, így végül szó nélkül hagyom magára, majd előveszem a pálcám, hogy néhány bűbáj segítségével nyomokra találhassak. A drága villa egyébként számomra nem lenyűgöző, se nem impozáns, világ életemben ilyenekbe jártunk, és a Castillo család se él kisebben.

Természetesen én se csak a főbejáratot nézem meg, hanem körbejárom az épületet, majd jó húsz perccel később térek csak vissza Tyhoz. Ha beszélget, akkor finoman jelzek neki, hogy jöjjön félre, ki tudja, hogy kivel dumál jelenleg, ez maradjon kettőnk között.
- Valaki hátul betörte az épület falát és azon át hatolt be, a védelmet is megsemmisítve egy kétszer két méteres résen. Miután pedig végzett, távozott, a falat visszaépítette, de a védelmet nem sikerült nyom nélkül. - mondom el neki, amit láttam, de nem mentem be, hanem tettem, amit kért, viszont hiányoznak az információk.
- Mi történt itt pontosan? - mert erről eddig még nem mesélt. Találtak bent egy hullát? Vagy többet? És milyen állapotban? Ideje lenne bemenni nem? De nem mondom most neki, még a végén megint türelmetlennek fog tartani.
- Szerintem a tettes ismerte ezt a helyet és a kúria védelmi rendszerét, mert ahol behatolt, ott gyengébb volt a varázslat. - teszem még hozzá, mert ezen is agyaltam idefelé jövet, de persze könnyen lehet, hogy tévedek.


Byeon Taeyong varázslatosnak találta





approach without a word,
stare blankly at you.



Vissza az elejére Go down
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Kedd Júl. 18, 2023 1:44 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
Inkább csak a fejét kezdi el ingatni, mert van abban valami, amit mond, ugyanakkor feleslegesnek gondolja a magyarázkodást, ha már egyszer annyira létszik rajta, hogy lövése sincs a mugli dolgokról. Azt hitte, hogy a mai világban már az aranyvérűek is hajlandóak voltak lejjebb adni az arcukból, s hacsak egy kicsit is, de átvettek néhány dolgot a varázstalanoktól. Például az internet használatát. Tévednie kellett. Micsoda csalódás az emberiség.
S valóban, tovább akarta őt bosszantani, ezért is vitte abba a kávézóba, amelyikbe. Még egy ázsiainak is sok(k) lett volna, hát még egy vérbeli britnek, akiknek a tény, hogy ilyesmi létezhet már zavaró, nem még ha be is viszik egy ilyenbe. Ugyanakkor mindennek két oldala van. Az ő szemében egy jó teszt volt, miszerint az ifjú Cameron igenis képes első ránézésre ítélkezni. – Nem is állt szándékomban lenyűgözni. Sajnálom, ha azt hitted ilyen nevetséges szándék vezérelt. – Elsősorban mindig azt tette, ami szerinte helyes volt, vagy abban a pillanatban neki kedvezett. Mindenki egyért, de legfőbbképpen saját magunkért. Nyilván az unokatestvére és édesapja kivételt képezett ez alól, de annyi. Senki más nem számított. – Oh…? – halványan elmosolyodik. – Akkor miért is osztottak be mellém? – Van egy olyan sejtése egyébként, hogy azért, mert meg kell tanulnia türelmesnek lenni. Vagy elfogadóbbnak. Esetleg mind a kettő. Nem ismerte őt, viszont alig várta, hogy minél többet kideríthessen róla.
Végül elveszi tőle a kávét, ez pedig némi elégedettséggel tölti el. Nem volt olyan nehéz, igaz? Talán még kuncogna is, ha nem próbálná adni a szőrös szívű mentort. – Rózsás cukorszirup. Hely különlegesség. – von vállat. – Néha szívesen iszom így, de csak egy régi mondás miatt. – S amint megitta ő maga, hopponálnak is a helyszínre.
Nem mondja, hogy nem díjazza, amiért ilyen türelmetlen egy figura, de tényleg az idegeire fog menni, ha ennyire nagyon pörögni akar mindig. Minden esetre most megteheti, mert neki beszélnie kell a kollégával, s addig el is küldi, hadd játsszon buzgómócsingot. Legalább azt is megtudja, hogy mennyire ügyes, mert ha nem kezdő, akkor bizonyára van már némi tapasztalata. Mondjuk… Ha idáig eljutott akkor bizonyára ügyes srác.
Ő már csak bájcsevejt folytat a másik férfival, mikor a mentorálltja visszaér, így amint jelez neki, csak elvonul vele, s végighallgatja, hogy mit talált. – Egyes számban beszélsz… Ezek szerint egy emberre gyanakszol? – dönti oldalra a fejét, miközben igyekszik érzelemmentes arcot vágni. Csupán kíváncsi, mert a hivatalosan jelentés szerint minimum négyen voltak, akik betörtek.
-Gyilkosság. Majdnem egy egész családot kiirtottak. – húzza el a száját, bár míg Cameron azt hiheti azért, amiért ennyire rémesnek gondolja az egészen, addig valójában az a legnagyobb baja, hogy az utolsó pillanatban néhány családtag lemondta a meghívást, ezért nem tudtak mindenkitől megszabadulni. Így pedig téves infókat adott át a másik félnek.
-Ismerte? Hmm… Vagy valaki belülről segített? Vagy lehet… Csak elterelés volt? – inkább elindul befelé. – Ha megnézted bentről a helyzetet, utána újra kérdezek. Szerintem úgy egy picit másképp fogod majd gondolni a dolgokat. – Egyébként csak két férfi tört be. Abban viszont igaza van, hogy ismerték a kúriát, pontos leírást adott nekik. Kíváncsi vagyok, mikre jössz majd rá magadtól.
495


Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down
Cameron Castillo


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Cameron Castillo
Szer. Aug. 02, 2023 9:27 pm


Taeyong & Cameron
Elképzelni se tudom, hogy Ty miért döntött úgy, hogy egy ilyen kávézóba hoz. Mégis mit gondolhatott? Komolyan azt hitte, hogy jól fogom majd érezni magam odabent és arcomon mosollyal vidáman cseverészek majd vele? Mert ha igen, akkor nagyot tévedett. Lazán magára hagyom, felőlem akár be is sértődhet rajta, hidegen hagy. Hihetetlen, hogy pont Ő hozzá osztottak be, vajon ha Holdennel beszélek majd erről, hisztinek fogja venni vagy megért és áthelyez egy normálisabb aurorhoz? Miközben ezen gondolkodom a nyomozó is kiér hozzám, de a kávét egyelőre nem fogadom el. Megvagyok nélküle, ahogy azt már korábban is mondtam, Ő ragaszkodott ennyire ehhez. Miért akar az idegeimen táncolni? Normálisan is kijöhetnénk, csak... ne viselkedjen szélsőségesen, ennyi a titka.
- Nem szó szerint értettem, de mindegy is. - forgatok némileg szemet, majd ami a rosszfiúkat illeti, kár kioktatnia. Nem érzem magam kezdőnek, hiába most végeztem még csak el az alap képzést.
- Ötletem sincs, de nyugodtan átpasszolhatsz másnak. - jegyzem meg cseppet se kedvesen. Kétlem, hogy Ő élvezné az én társaságom, de jól van, elveszem a kávét, örüljön csak. Viszont elég fura az íze, akarom én tudni, hogy mi van benne? Jahm, akarom...
- Pff, remek... Nekem egy normális kávé is megfelelt volna. - sóhajtok, de igyekszem nem túl pofátlan lenni, ezért iszom még belőle.
- Mit mond az a mondás? - erre még tud felelni, amíg kávézunk, de aztán irány a helyszín. Végre! Szeretnék már dolgozni és felőlem tesztelgethet is, de akkor az aurori tudásomat tesztelje, ne pedig az ízlésemet. Egyébként nem vagyok én rasszista, hát az se zavar példának okáért, hogy Ő ázsiai, de azért ami sok, az sok. Azon a helyen szerintem egy darabig nem fogom tudni túltenni magam.

A helyet kivülről rendesen átnézem, nem kapkodok, így eltelik jó húsz perc is, mire visszatérek Tyhoz, amikor pedig csatlakozik hozzám, elmondom neki, hogy mire jutottam. Érdekel, hogy jól láttam-e a dolgokat, ahogy az is, hogy Ő mit fűz majd ehhez az egészhez, na meg hogy vajon mi történhetett itt.
- Egy ember műve volt az új bejárat létrehozása, tehát ott még csak Ő varázsolt, de hogy hányan mentek be, azt nem tudom. - a lábnyomokat is eltűntették, így nem tudnám ezt jelenleg megmondani, de ezek szerint többekről van szó.
- És mi volt az indíték? Tudjuk? - én is elhúzom némileg a számat, mert egy egész család kiírtása... El kell kapnunk a tettest vagy a tetteseket!
- Szerintem segítették. - felelek, majd rábólintok a további feladatra.
- Akkor bemegyek. Te nem jössz? - vagy térjek vissza hozzá? A döntése fényében indulok el befelé, ahol az étkezőben nem kevés vérnyom látható. A holttesteket már elszállították, de látszik, hogy küzdöttek az életükért, bár valószínűleg hiába. Meglepték őket, méghozzá egy lakoma alatt. Előveszem a pálcámat, majd azzal igyekszem jobban felmérni a helyet, de ha Ty kérdezne, akkor figyelek rá és igyekszem helyesen válaszolni.



Byeon Taeyong varázslatosnak találta





approach without a word,
stare blankly at you.



Vissza az elejére Go down
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Kedd Aug. 08, 2023 7:47 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
Volt egy nagyon rossz szokása, mégpedig az, hogy szerette kiakasztani az embereket. Nagyon is. Nem azért, mert a kultúrája annyiban más lenne, bár igaz, nem az Angolokra hasonlítottak a leginkább az európai népek közül. Valójában rengeteg mindent átvett már az itteni szokásokból, tudott volna úgy viselkedni, ahogyan azt itt elvárták, de nem szeretett volna. Ha pedig valami furcsaságot tett, úgy azt a koreaiakra fogta… Koreában mindenki így csinálja. Hazugság, csak mivel senki sem tudja mi az igazság, így könnyen átverhette az embert.
-Tudom, hogy régóta élek itt, de néha nehezen értem meg a te országod viccnek szánt dolgait… Úgy is mondhatnám, hogy kifejezetten nem vagytok szórakoztatóak. – Nem mintha az ázsiaiak azok lennének. Sőt! Ők sem azok, nagyon nem. Nem értik a szarkazmust, meg iróniát sem. Főleg akkor nem, ha a hanglejtés nem megfelelő, hiszen az ő nyelvükben nem mindegy, hogy felfelé viszed a hangsúlyt, lefelé, vagy éppen csak pluszba megnyomod az utolsó szót, mert ettől függően akár három különböző dolgot is mondhatsz. Rendkívül bonyolult!
-Hah… - Ezen erősen elgondolkozik, hiszen ez lenne a legjobb megoldás. Egyszerűen meg tudna tőle szabadulni, mind a ketten örülnének neki, szóval… Mire is vár? Itt és most visszamehetne, s megmondhatná a zseniális főnökének, hogy ez nem fog működni. Ugyanakkor pontosan tudja, hogyha mindjárt az első nap panaszkodna, akkor csak elutasítanák a kérvényt azzal, hogy próbálják meg elviselni a másikat, hiszen a jövőben sem válogathatják majd meg a partnert, illetve nem feltétlen. Szóval… Bukó. Majd egy hónap múlva hitelesebb lesz, mert akkor már tudja azt mondani, hogy elég sokáig elviselte a fiút.
Viszont ezt nem osztja meg vele, nem látja értelmét, ahogyan elsőre annak sem, hogy elárulja azt a bizonyos mondást, de arra rákérdez. Ezek szerint érdekli, mely kissé meglepi, de egy apró mosolyra húzódik a szája. Pusztán azért, mert aranyosnak találja, hogy ilyen kis puffancs, de azért kérdez, ha érdekli valami. – Az élet olyan, mint a kávé. Keserű, sötét, időnként SZAR, de egy kis cukorral mindent elviselhetővé lehet tenni. – kortyol egyet a kávéjából. – Csak meg kell találni, hogy mi a cukor a te életedben. – Az övében még nem volt egészen biztos. Jelenleg Yulet tudta mondani, hiszen messze tőle kapta a legtöbb szeretet. Ugyanakkor vágyott volna többre is, de nincs kitől. Keserűen amúgy is jobb.
Viszont nem váratja tovább a fiút, gyorsan elmegy vele a helyszínre, ahol el is küldi, hogy nézelődjön egy kicsit, ha már annyira profi, akkor állapítson meg mindent, amit csak tud. – Egy teljes család lemészárlása… Csak próbálj tippelni. Jelenleg nem baj, ha nem tudod, csak gondolkodj, hány ember kellhet hozzá. – A kollégák legalább négy-öt emberre gyanakodnak. Valójában kettő volt, ezt pontosan tudja. Viszont kíváncsi Cameron mennyire tippelhet. Egyesek szerint nem jó dolog, ha előre ötletel az ember, mert az befolyásolhatja később. Viszont valakiknek pont az segít, ha már van egy elméletük, mert azt tudják tesztelni a nyomokkal. – A túlélők szerint a vagyon. Viszont látszólag nem vittek el semmit. Erősen kétlem, hogy ez lenne. A másik indok a személyes bosszú volt, így viszont könnyű lesz megtalálni a tettest, hiszen olyanokat kell keresni, akik konfliktusban álltak a családdal. Ugyanakkor… - elkezdi ingatni a fejét. Hiszen az indok valójában nem volt más, mint egy pár könyv, meg egy ékszer, melynek hiánya fel sem tűnik senkinek, ha nem tudtak annak létezéséről. Márpedig még a családon belül is csak néhány tag volt tisztában annak hollétével. A két férfinak pedig ez kellett, meg a mágikus könyvek. Megintcsak elhanyagolható, meg egy akkora könyvtárban nehezen fellelhető a hiányuk.
-Bingó. – kezd el suttogni, majd halványan a fiúra mosolyog. – Akkor ezt rakd össze… Segítettek, de a családban csak azok maradtak élve, akik el sem jöttek. Plusz a szolgákat is kinyírták. Ki segített? – Könnyen lehet, hogy a beépített embert is megölték. Ez persze logikus lenne. Csakhogy élek!
-Hm? Szeretnéd? Nézzelek miközben dolgozol, vagy zavarna? – ha nem zavarja, hát vele megy, ha pedig igen, úgy marad a helyén és megvárja.
636


Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down
Cameron Castillo


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Cameron Castillo
Vas. Aug. 20, 2023 12:32 pm


Taeyong & Cameron
Már meg se lep az, hogy nem érti az angolok szófordulatait, hogy nem mindent kell esetleg szó szerint érteni. Arra pedig, hogy mi nem vagyunk kifejezetten szórakoztatóak felciccenek, majd némileg szemet forgatok.
- Na ki beszél... - ebben nagyon nem értünk egyet. Inkább Ő az, aki számomra egy kicsit se humoros. Egy koreai számára bizonyára az lenne, talán egy ázsiai imádta volna azt a helyet, ahova engem vitt, de én nem. Majd idővel, ha hajlandó lesz megismerni rájön, hogy milyen vagyok valójában. Másabb, mint a többség, és sok elfojtás is van bennem, mert meg kell felelnem a Castillo név elvárásainak, így nem viselkedhetek akárhogy. Bár olykor lázadok, a belém nevelt normák erősen érződnek.
Abban viszont határozottan egyetértünk, hogy nem vagyunk éppen jó partnerei egymásnak. Nehéz lesz együtt dolgoznunk, de Ty tehet érte, hogy ezt a problémát megelőzzük. Egyszerűen csak adjon le másnak, hátha kap egy hozzá jobban passzoló tanítványt. Én is értékelnék egy Holden típusú mentort, bár tény, nekem Ő kéne, mert Őt tartom a legjobbnak. Talán elfogult vagyok, és bár kezdetben az agyamra ment a parancsnok is, mára példaképpé nőtte ki magát.
A kávét azért elfogadom végül, ha már hozott nekem is, bár elég fura az íze, de iszok belőle, lássa csak, hogy nem vagyok én mindig feltétlen bunkó, sőt, még a mondása után is érdeklődöm. Nem azért, mert annyira érdekelne, de... talán próbálkozom nyitni felé? A magam módján, mégha az idegeimre megy, akkor is. A válasz viszont meglep, el is csendesedek, nem kap most megjegyzést tőlem, inkább csak a gondolataimba merülök.
- Lehet benne valami... - mondom némi idő után, de hogy az én esetemben mi lenne a cukor? Miért érdekli egyáltalán?
- Kétlem lenne... Az élet úgy szar, ahogy van. - azt hittem, hogy ez változott, de az élet folyamatosan beint nekem és tesz róla, hogy véletlenül se lehessek boldog. Szépen lassan mindent elvesz tőlem, még azt is, amit adott. Elhiteti, hogy még én nekem is jár a boldogság, aztán huss... immáron nem maradt semmim. Nem meglepő, hogy szúrós vagyok, mint egy kaktusz. Talán némi depresszió is megkörnyékezett, a sötét, borongós fellegeket még magam is látom lelki szemeim előtt a fejem fölött. Lehet, hogy még újdonsült mentorom is kiszúrja...

A helyszín jobban az én terepem, mert nehezen beszélek magamról és az érzéseimről, egy idegennek pedig nem is szándékozok így tenni. Jó másra összpontosítani, így felmérem a terepet, majd megkeresve Tyt félrehívom, hogy elmondhassam neki az észrevételeimet. Lehet, hogy nem helyesek, de minden tőlem telhetőt megtettem, hogy jól teljesítsek.
- Az indítékot se tudom, hogy miért akarták lemészárolni a családot... Egyébként, lehetett akár csak egy ember is, főleg, ha előtte megmérgezte vagy elaltatta a családtagokat, ha ügyesen hatolt be az épületbe, ha észre se vették... De ha nem így volt, lehettek többen, nem tudom, mert nem ismerem a részleteket. - azok nélkül pedig nem kicsit nehéz ám a nyomozás. Felesleges találgatás minden tőlem.
- Ha nem vittek el semmit, akkor tényleg nem a vagyon. - a személyes indítékra viszont biccentek. Igen, így meglenne a megfelelő nyom, mert tuti, hogy nem csak úgy kinézték magukat ezt a családot, indíték mindig van, még az őrült elmék mélyén is.
- Valaki olyan, aki tudta, hogy többen itthon lesznek, akit ismertek a családtagok, akiben megbíztak és akinek mégis volt indítéka elárulni őket. - hümmögök, majd végül bólintok arra, hogy odabent is körbe kellene néznem. Ki tudja, ott találhatok más nyomot is, amit eddig még nem vettem észre. De hogy szeretném-e, ha jönne?
- A mentorom vagy, szóval... gondolom kéne, hogy figyelj közben, nem? Amúgy nem zavarna. - már miért zavarna? Beérve azért Ty felé nézek, hogyha esetleg segítene vagy rávezetne bármire, akkor most nyitva vannak a füleim és a szemeim is. Nem is szívózom vele egy percig se, hanem érezhetően most először igazán elfogadom azt, hogy Ő a felettesem, akitől tanulhatok. Igyekszem felmérni a helyszínt is, de... nem, egyszerűen nem áll össze, mégse akarom ezt rögtön elárulni.
- A te számodra is rejtély az eset vagy tudod a pontos történetet? - nézek végül fel rá némi idő után. Meg van oldva a nyomozás vagy még nincs? Mert ha utóbbi, akkor legalább tudom, hogy Tőlem se várnak éppen csodát. Ha viszont egyértelműnek kellene lennie mindennek, akkor az... az gáz.



Byeon Taeyong varázslatosnak találta





approach without a word,
stare blankly at you.



Vissza az elejére Go down
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Kedd Aug. 22, 2023 8:41 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
Sose állította, hogy ő vicces lenne. Nem is akart az lenni, ez pedig egy lényeges különbség volt. Amúgy is szerinte a humor csak egy eszköz volt, melyet mindegy mi ellen próbáltak használni, a végén nem javult semmit sem a helyzet. Nyilván ez személyes vélemény volt, melyet eléggé befolyásolt azon tény, hogy az ő családja komoly volt és szinte sose poénkodtak. Főleg nem az édesanyja. Egyszóval lehetett a lelki traumájára is fogni, hogy olyan volt, amilyen.
Egyedül Yule-al volt kedves. Mellette sem volt szórakoztató, csupán elviselhető. Ha egyszer ltna vele… De úgyse fog. Mert biztosan nem visz senki olyat a közelébe, aki számára fontos volt. Pláne nem egy ilyen fiút, aki semennyire sem nyitott szerinte. Bár unokatestvére aranyvérű, ráadásul kilométerekkel szociálisabb alkat, nem szívesen ismertetné össze vele. A találkozás lehetősége pedig igencsak minimális, pláne ha leadja őt, melyre sajnos igen kicsi az esély. Most még legalábbis biztosan nem fogja tudni, hiszen a felettesei elutasítanák egyből. Eleve valószínűleg azért osztották be, mert kevés az olyan bolond, aki önként és dalolva vállalja el egy kölyök mentorálását.
Nem is válaszol erre a témára és inkább a kávéra tér át, mely kifejezetten izgalmasabbnak ígérkezik. – Utólag is lehet édesíteni egy kávét. – von vállat. Ő maga szívesen rakott a saját kis feketéjébe cukrot, s amennyire úgy érezte, hogy nincs semmi olyan jó az életében, mégis akadt, csupán erősen kellett gondolkodnia. Ott volt például az édesapja és Yule, akik szerették és támogatták. Volt egy jó állása, amit effektíve szeretett csinálni. Így szinte biztos abban, hogy Cameron életében is akadnak szép dolgok, csak rá kéne világítani. Viszont nem ismeri eléggé, azon túl pedig nem is az ő dolga, hogy a pozitív pszichológusát játssza. Ő csak mentor. Semmi több.

És mint olyan, inkább el is viszi a helyszínre, hogy ne csak beszélgessenek – abból amúgy sem sült ki eddig semmi jó – így inkább dolgozni küldi, ahol reméli lefoglalja majd magát. Bár ahhoz sincs túl sok kedve, hogy ő maga egy bájcsevejbe kezdjen a kollégájával, de az még talán mindig kellemesebb, mintsem, hogy felhúzza magát a fiún. Persze feleslegesen. – Egy…? - apró mosolyra húzódik a szája. El akarta őt bizonytalanítani, hiszen látszólag lehetetlennek tűnt az, hogy egyetlen egy ember kiirtson egy családot. Mondjuk igaz, ketten voltak. – Ügyes. – jegyzi meg halkan, mert valóban így gondolja, még ha időközben talán valóban kétségei lettek volna afelől, hogy egyetlen ember ezt meg tudta volna tenni.
Közben tovább kérdezgeti, olyan dolgokról, amikhez ugyan odakint nincs elég bizonyíték, de hátha a fiúnak van sejtése, vagy véletlenül valóban beletrafál a megfejtésbe. Fel akarja mérni, hogy mennyire ügyes, mennyire kell félnie tőle, s vajon mennyire kell vele kezdőként bánnia. Mert elsőre mindenképpen annak kezelte. Viszont mostani megfejtésére a száját húzza csak. Nem akarja elmondani neki a teljes igazságot, hiszen a két orosz őt fogja kinyírni, ha kiderülne, elárulta őket. – Nem hiszem. Mármint, azt nem gondolnám, hogy olyan volt, akiben megbíztak. A gyilkos egészen bizonyosan nem. – Egy auror… Benne igen. De honnan tudhatták volna, kellő mennyiségű pénz ellenében könnyen kiadja őket? Senki.
Viszont bármennyire is veszélyes ez a játék, amit űz, nem tagadja, élvezte azt, hogy egy olyan gyilkossági ügyet próbál megoldani Cameron, aminek ő minden részletét pontosan tudja. – Az, hogy kéne, és hogy mit igényelsz két külön dolog. Ellenben szívesen megyek. – Mert valóban szórakoztatja a helyzet.
Beérve pedig egyből látszik, hogy merre van a legtöbb auror, egyes pedig szintén hozták a mentorálltjukat. Ő viszont ráteszi kezét a fiú vállára, ha véletlenül elindulna arra, majd közelebb hajolva a füléhez halkan kezd beszélni. – Ez ráér… Eléggé egyértelmű mi történt. Ígérem később megnézzük. – Elszakad tőle, s fejével a lépcső felé biccent, majd meg is indul arra, hogy az emeleten lévő könyvtárba vigye.
-Hivatalosan nincs… Nem hivatalosan van egy elméletem. – Melyet talán meg is oszt vele. Persze van köze az igazsághoz, de nem a valóság. Nyilván saját magát kihagyta a meséből. Így is hihetőnek hangzik szerinte, viszont mivel nem kérték még ki a véleményét ezért nem is szólt semmit. Majd a srácnak beadja, hiszen... Neki most úgyis mindent megmutat majd. Kezdve  akönyvtár zárjával, amit úgy pusztítottak el, hogy belülről megfagyasztották.
636


Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down
Cameron Castillo


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Cameron Castillo
Pént. Szept. 15, 2023 8:17 am


Taeyong & Cameron
Ez a kávés hasonlat talán az első, ami úgy igazán elgondolkodtat Ty szavai kapcsán és sajnos rávilágít arra is, hogy az életem szar, ahogy van. Nem látom már benne a jó dolgokat, talán már csak ez az egy maradt nekem, az aurorság és a cél, hogy egyszer Holden alá, a kommandóba kerülhessek. Az élet adott, majd beintett és mindent elvett és ez így a legszarabb, hogy megtapasztalhattam, hogy egy rövid időre érezhettem a jót, rájöttem arra, hogy én is lehetnék boldog…
- Jah… - csak ennyit morgok némileg a nem létező bajszam alá, de ebben az egyetlen, rövid szóban nincs semmi remény arra, hogy így lenne. Minek reménykednék? Az az egyik legborzasztóbb dolog a világon, mert elhiteti az emberrel, hogy minden jobbá fordulhat. A francokat. Jobb is lesz inkább a munkára koncentrálnom, túlságosan depresszív a hangulatom.

A helyszínen már teszem a dolgom, már nem húzom a számat, így meglepően szófogadóan cselekszem, Tynak most nem lehet oka panaszra. Amikor viszont visszakérdez az “egyre”, finoman megrántom a vállaimat.
- Tudjukki is sok mindent vitt véghez egyedül. - ezt csak úgy mondom. Nem célzok én arra, hogy egy erős mágus felemelkedéséről lenne szó egy ilyen mészárlás kapcsán, de a Nagyúr is tett hasonlót a múltban. Rég nem jutott már eszembe, nem is értem, hogy most mégis hogyan. Viszont a történtek részleteiről még sok mindent nem tudok, sok az üres, fekete folt, így akár lehettek persze többen is. A rövid dicséretre nem reagálok, mert túl sok a feltételezésem, de teljes képet egyedül nem tudok ennyiből alkotni és helyszínelő se vagyok. De persze, nem árt beletanulni.
- Pontosan kik voltak az áldozatok? Mivel foglalkoztak? Tudunk az ellenségeikről? - mert ezek olyan információk, amiket kideríthettek már korábban és Ty igazán elmondhatná, segítve ezzel egy kicsit nekem. Ideje viszont bemennem, ott is körbenéznem, bár furcsálom, hogy kérdéses egyáltalán az, hogy velem tartson. Nem volt még közvetlen mentorom, így nem tudom, hogy mi ennek a módja, de gondolom nem ártana velem tartania, megfigyelnie, hogy dolgozom és jelezni, ha esetleg valamit szerinte rosszul csinálok.
- Hogy mit igényelek? - pillantok felé kérdőn. Kicsit összezavar…
- Gyere… - mondom ki, mert talán ezt várja tőlem? Nyomozó és bár fura fazon, gondolom okkal bíztak rá valakit, aki most végzett az akadémián, hogy tanítsa, tehát… valamennyi bizalmat csak kell szavaznom neki.
A házba beérve látom, hogy nem mi vagyunk itt egyedül, tehát ez egy olyan helyszín, melyet többen jó kezdetnek tartanak a tanítványuknak. Megindulnék én is, de a vállamra kerülő kéz megakadályoz bennem, így rápillantok a férfira, végül biccentek és követem felfelé a lépcsőn, egészen be a könyvtárba. Miért jövünk ide?
- Hallgatlak! - tényleg érdekelne. Az ajtóhoz érve viszont látom a zárnál a fagyás nyomokat, amire halkan hümmögök. Ez lehetett egy pálcából kilőtt elemi varázslat, vagy akár valaki, aki ért az elemek manipulálásához.
- Biztos, hogy semmi se tűnt el? Csak gyilkosság lenne? - mert ez egy könyvtár, hullát pedig nem látok.Persze lehetett és elvitték, de a nyomát meg kellett volna jelölniük. Mit akartak a könyvtárban.
- Lehetséges, hogy kerestek valamit. Egy ritka könyvet? - mert ez nem kis könyvtár és a miénkben is vannak otthon olyanok, amelyeket nem szívesen adnánk ki bárkinek. Beljebb lépkedek, körbefordulok, majd pálcámat elővéve varázsolok, hogy megjelenjenek az esetleges lábnyomok és ujjlenyomatok, már ha nem tüntették el ezeket is. Bár úgy sejtem, hogy megtették, óvatosak voltak.






approach without a word,
stare blankly at you.



Vissza az elejére Go down
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Szomb. Szept. 16, 2023 7:13 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
Nem mondja, hogy minden hasonlatának van értelme… Mert nincs, néha ő maga e tudja, hogy mit jelentenek ezek a régi koreai mondások. Viszont ezt az egyet pont képes feldolgozni, s sajnos egyet is kell értenie vele. Azonban az ifjú partnere levertebb lesz, melyet nem tud hova tenni, s hiába próbálja vigasztalni, nem jön össze. Áh, nem értek én ehhez!

Így jobb ötlet híján csak elviszi dolgozni, mert az mindig segít! Neki legalábbis. Mert bár sejtelme sincs, hogy milyen szörnyű élete lehet egy aranyvérűnek, amiért még arra sem lát esélyt, hogy egyszer a kávéjába valaki majd beledob egy kockacukrot. De legyen, ha nem is cukor, legalább egy kis figyelemeltereléssel tud neki szolgálni.
-Ehhh… - erősen rázni kezdi a fejét, hogy jelezze, nem egyedül volt az illető. Mondjuk nem is tízen, melyet egyébként lövése sincs, hogy honnan vettek a kollégák. Rochus írta volna? Megint nem figyelt. Meg se lep! S bár imádja a munkatársát, néha fogna egy fém evőpálcikát és elkezdene vele a fején dobolni.
De most nincs itt, egyedül Cameron, aki a minimális mennyiségű információ ellenére eléggé ügyesnek mutatkozik, s egy fél fokkal talán szimpatikusabbnak is tartja most a fiút. Meg is dicséri, melyre nem reagál, de… Ő is így tenne, így nem veszi magára túlságosan.
-Papíron kereskedők voltak, gyakorlatilag a jelentős részük a Magic is Might tagjai voltak. Gyanítom hallottál már róluk, szóval… - Nem is húzná azzal az időt, hogy bemutatja őket, mivel semmi értelme. S csak most gondolkodott el igazán, hogy a két orosz bajon akkor miért akart ártani nekik…? Hiszen legjobb információ szerint is az ő köreikből rengetegen tagok. A fiú láthatja is, hogy mélyen elgondolkozik, fejében csak úgy pörögnek a kis kerekek, de ezt most még nem tudja összerakni magában. Majd otthon az íróasztal felett.
Most viszont a fiún a sor, hogy döntsön menjen-e vele vagy maradjon. Ő már többször járt a helyszínen, meg anélkül is pontosan tudta, hogy mi történt. De amint megkapja az engedélyt, megindul a fiú mellett, s ahelyett, hogy hagyná, hogy bárárny mód kövesse a többieket, inkább felviszi az emeletre. – Az elméletem… Hogy aki a jelentést írta, azt ki kéne rúgni. – halkan kuncogni kezd. – Kettő gyilkos volt… Magasan képzettek mágia és mugli fegyverek terén. – közben pedig beengedi a fiút. – Külső segítséget a bejutáshoz, s nem személyes indíttatásuk volt, hanem valamit meg akart szerezni… Innen. – teszi karba a kezeit és ő is elkezd nézelődni, bár már egyszer végigment a könyvtáron.
Hatalmas hely volt, tele olyan könyvekkel, melyek tiltott mágiát tartalmaztak. Bármelyiket is vitte volna el egy átlagos varázsló, biztosan talált volna benne újdonságot. Csakhogy ha végignéznek mindent, akkor valóban úgy tűnik, hogy minden a helyén volt. – Hmmm… Szerintem valami igenis hiányzik. De nyilván nem olyasmi, ami elsőre feltűnik. – S közben az egyik ablakhoz sétál, pontosabban az asztalkához, mely előtte volt felállítva, rajta néhány csésze, egy kanna, és különböző teák sorakoztak.
-Egy könyv, hm? Logikus lenne! – Csakhogy nem mindenkinek ugyanolyan a logikája, pláne akkor nem, ha valamilyen mentális betegséggel rendelkezik. – Azért én lehet a helyedben nem a könyveket nézegetném. – pillant hátra a válla felett. – És nem vesztegetném az időmet nyomok keresésével… - von vállat, majd ahogyan visszapillant az asztalkára elmosolyodik, s egy gyors mozdulattal el is vesz valamit, amit utána az ujjába csúsztat.
529


Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down
Cameron Castillo


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Cameron Castillo
Hétf. Szept. 25, 2023 10:48 am


Taeyong & Cameron
A helyszín átnézése után vannak bizonyos észrevételeim, de kérdésem még több. Tudjukki említésére viszont egészen más reakcióra számítottam, nem csak egy “ehh”-re és némi fejrázásra. Ez a Taeyong egyre furább fazon…
- Természetesen… Az egyik összejövetelükön is ott voltam. - különös, hogy erről Ő nem tud. Kis csapatként vonultunk be Holden vezetésével és apám révén én Castilloként könnyedén be tudtam olvadni az ott lévők közé, majd beengedni a kommandó tagjait. Lorit mentünk kiszabadítani, de túl sok áldozatot követelt az az esemény. Devont is akkor veszítettük el és én is majdnem otthagytam a fogamat. A parancsnok átka örök nyomot hagyott a testemen, most is látszik nyakam bal oldalán, vállamon és mellkasomon is. Ha Cas akkor nem jön be értem a kórházba és visz haza, akkor nem is tudom, hogy mi lett volna velem. A szüleimet nem érdekeltem, Ő viszont gondoskodott rólam, mégis… mégis a távozás mellett döntött. Még mindig nem értem az okát, vagyis… de… értem. Én voltam az oka, nem volt képes tovább a közelemben maradni. Én mindent elszúrok, minden széthullik körülöttem, de most vissza kell térnem a jelenbe, most nem szabad hibáznom.
- Az aktámban benne van. - köszörülöm meg a torkom, zárom rövidre. Ne értse félre, nem másért voltam az MiM-esek között, bár apám meggyőződésem, hogy a tagjuk, mégse sikerült még mindig bizonyítékot szereznem ezzel kapcsolatban, ezért sincs még az Azkabanban. A nyomozó elgondolkodását viszont nem érzékelem, pont azért nem, mert én magam is a saját gondolataim rabságába kerültem egy időre. Menjünk inkább be.
- De ha… ha ennyi mindent tudsz, miért nem közlöd a nyomozókkal, hogy hibás a jelentés? - állok meg egy pillanatra a könyvtár előtt, még mielőtt bemennénk és nem kicsit meglepetten nézek Ty felé.
- Biztos vagy ebben? - amit most nekem mondott, abban.
- Honnan szeded a mugli fegyverekhez való szakértelmüket? Talán találtál golyó nyomokat is? - vagy valami mást? Belépve körbe is nézek, majd igyekszem felfedni az ujjlenyomatokat vagy akármilyen más nyomot, amit találhatok. Némi idő után viszont mégis Tyra nézek, majd felé indulva fürkészem a kis csészéket a mellette lévő asztalnál. Utalgatna? Tesztelgetne? Számítottam végülis ilyesmire.
- Jól van. - leeresztem a pálcám, majd elkezdem átnézni a helyet. A csészéket és a kannát is megnézem, majd a mögötte lévő ablakot, a falakat és jó negyed óra is eltelik, mire az asztalokat tanulmányozom és… és mintha az egyik asztalnak egy része sötétebb lenne, mint a körülötte lévő terület és ahogy tapogatom és leguggolva nézegetem…
- Innen hiányzik valami! - szólalok fel nagy lelkesen. Igen, egészen biztos, hogy itt volt valami. Ty ezek szerint tudta, tehát a helyszínelők is már kiderítették, csak kíváncsi volt arra, hogy vajon én is megtalálom-e.
- Tudjuk, hogy mi? - kérdezgetem tovább, egészen izgatott lettem.






approach without a word,
stare blankly at you.



Vissza az elejére Go down
Byeon Taeyong


Auror

Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Tumblr_inline_ox52k610LE1tlqojs_540

Lakhely :

☵ None of your business Darling

Elõtörténet :

They wonder how my spotlight is so bright
Dumb ways to go || Cameron & Taeyong JLSMdzm
THE ODD ONE, that's me

Keresem :

The last time I was actually nice with someone


Playby :

☵ Yang Yang


44


Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Byeon Taeyong
Hétf. Szept. 25, 2023 1:01 pm


give me a day or two, to not be an asshole wtih you
taeyong & cameron
I swear you will get used to it
A Sötét Nagyúrral nem különösebben reagál, hiszen ő annyira nem is ismerte, s igazából nem is érdekelte, így hogy egyébként halott. Ő csak arra reagált, hogy nem egyedül volt az illető. Persze, ha valaki elég ügyes akkor egyedül is meg tudná ezt tenni, de még a hülye is belátja, hogy az embernek kell egy társ. Még ő is… Pedig nem szeretné beismerni.
-Megbocsáss…? – S most el is gondolkozik, hogy hogyan kerülhet az aurorok közé? Nyilván van valami turpisság a dologban, hiszen senki nem olyan ostoba, hogyha bekerül ide, akkor csak úgy elszólja magát, hogy egyébként egy ilyen szervezet összejöveteleire jár. Vagy lehetséges, hogy tud arról, hogy néhány tagnak már adott el információkat…? Most még nem mond semmit, csak kérdőn méregető őt.
Még ha valóban tag is, akkor sem ismerheti fel. Képtelenség volna. Ha viszont más indokból volt már a közelükben, akkor jobb, ha csendben marad, mert nem kívánja ilyen nevetséges módon elveszíteni egyik állását sem.
-Az aktádban? – kapja fel fejét hirtelen. – Hol? – Szeretné azt mondani, hogy mindent alaposan átolvasott és nem csak a nevének kiejtésével szórakozott 10 percig, de lássuk be, nem így volt. Bár feltett szándéka volt, hogy minden apró részletet kiderít a fiúról, még azt is, hogy pontosan hány grammal született, de már a neve is nehézséget okozott, s mint macska aki megpillantott egy vörös pontot, úgy ugrott rá, hogy aztán addig kergesse, míg el nem kapja, de sose fogja tudni. Emiatt pedig nem jutott túl sokáig az olvasásban, ezt beismeri. – Majd újra átnézem… - Ezúttal komolyan is veszi és nem csak úgy tesz, mint aki átfutja.
Addig viszont inkább beviszi, s mutatja is neki a fontosabb helyszínt, ahova már be is lépne, ha nem áll meg a fiú hirtelen. Így viszont csak felé fordul, és vállat vonva mosolyog rá halványan. – Egy fecske nem csinál nyarat. – Azt már meg se említi, hogy nem akarja az orrukra kötni. Az ifjú tanoncnak elmesélte, de tudja ő is, hogy a többi nyomozó csak kinevetné, még akkor is, ha igaz, amit mondott. Hiszen ő is benne volt, ő volt a külső segítség. – Egy valami biztos az életben, s az az, hogy egyszer véget fog érni… - kuncog fel halkan. – De meg vagyok győződve arról, hogy igazam van. – S ezt most nem nagyképűségből mondja. Bár jó nyomozónak minősül, természetesen ő is tud hibázni. Ezért szoktak többnyire párban menni. Hiányzik is neki a kis német társa.
-Balta és kés nyomok. A megmaradt hullákon és egy-kettő a falakon vagy padlón. – Nyilván persze ehhez fel kell tudni ismerni ezeket a nyomokat… Vagy tudnia kellett, hogy mivel támadnak még az elkövetők. Ezt már persze a fiúra bízza, hogy mit gondol. Talán valahol érvezi is, ha kicsit túlkomplikálja magában a dolgokat.
Például azt is, hogy miért ment oda az asztalkához, hiszen hamarosan csatlakozik hozzá, s azt a kis területet kezdi el vizsgálgatni. Homloka ráncba szalad, ahogyan vizsgálgatja őt, de egy szót sem szól. Hagyja, hadd nézelődjön, aminek hamarosan meg is lesz az eredménye, hiszen felfedezi azt a picike helyet, amit sokan figyelmen kívül hagynak. Felé fordulva pedig tapsolni kezd. – Gratulálok, okosabb vagy, mint a munkatársaim hetven százaléka. – Ez pedig egy plusz pont volt a szemében. – Egy kis doboz. Bár nem tudjuk mi volt benne. De olyasmi volt benne, amiről még a családtagok sem tudtak. Valami tipp?
538


Cameron Castillo varázslatosnak találta





말 없이 다가가
널 멍하니 쳐다 봐.



Vissza az elejére Go down



Dumb ways to go || Cameron & Taeyong Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 2 oldal
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: