Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Cameron Castillo

Cameron Castillo


Auror

Cameron Castillo Cam-icon

Lakhely :

Docendo Discimus Mágusakadémia

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Jeremy Irvine


259


Cameron Castillo Empty
Cameron Castillo
Szomb. Ápr. 17, 2021 11:24 am

Cameron Castillo

Cam



"A végzet az erősnek kedvez és elpusztítja a gyengét."



Nem: férfi

Kor: 19 éves

Vér: aranyvérű

Születési hely: Anglia

Iskola/ház: Roxfort, Mardekár -> Docendo Discimus Mágusakadémia, Mágiatudományi kar, Sötét Varázslatok és Kivédésük Tanszék, 2. éves || Aurortanonc a Mágiaügyi Minisztrériumban

Munka: tanuló

Családi állapot: egyedülálló

Patrónus: kobra

Pálca: 13 hüvelyk, kökény, sárkányszívizomhúr mag



Amit szeretnek bennem

Intelligens, célratörő és kitartó ember vagyok, aki a barátommá válik, az mellett pedig teljes vállszélességgel kiállok. Bár senkinek se engedem, hogy teljesen megismerjen - az túlságosan is veszélyes lenne -, ettől függetlenül a barátaim bízhatnak bennem, hűséges vagyok hozzájuk, amíg az lehetséges. De nincs sok barátom, soha se volt, de vágynék rá, hogy több legyen, hogy valakiben teljes mértékben megbízhassak. Kedvesnek nem mondanám magam, de szimpatikus tudok lenni, ha akarok. Akár csak apám, én is tudom manipulálni az embereket és bár a legilimenciát ritkán használom, a szükség olykor nagy úr.


Ami zavar bennem másokat

Sokszor bunkó vagyok, lekezelő, erőszakos. A makacsságom és akaratosságom nem ismer határokat, de ha kell, akkor azért tudom, hogy hol van a helyem. Apám vérét nem tagadhatom le, sajnos a rossz tulajdonságai egy része rajtam is kiérződik, hiába akarok ellenállni neki, hiába nem akarok olyanná válni, mint amilyen Ő.
Nem titkolom, hogy nem érdekelnek a muglik, de azért a sárvérű-elleneséggem igyekszem, bár olykor az is nyilvánvalóvá válik. Aranyvérűként és Mardekárosként talán ez nem is annyira egyedi eset.


Életem története

Csepp...csepp...csepp...
A csillogó, drága márványpadlóra lassú cseppekben csöpög le az értékes aranyvér, a test összerándul, de egyetlen fájdalomra utaló hang se hagyja el torkomat, miközben apám keze újra lesúlyt, az öv csatja pedig felsérti hátamat. Megremegek, anyám pedig a sarokban kuporog, könnyeivel küzd, de nem mer megszólalni, nem mer közbelépni, ahogy soha. Még fejét is elfordítja, hogy ne lássa gyermeke elkínzott arcát, a lehulló, sós könnycseppeket, amiket bár visszafolytanék, idővel előtörnek. Mert megtörök... ahogy mindig. Időről időre a fájdalom lesz osztályrészem, apámmal szembemenni pedig nem érdemes. Újra és újra megtanítja számomra ezt a leckét, melyet bár gyermekként könnyebben elfogadtam, mostanra mégis olykor ellenállásba ütközik. A legilimencia már nem hat rám úgy, mint régen, így marad a fizikai fájdalom, a bántalmazás, mert ez az a nyelv, amit mindenki megért. A test sérüléseit pedig el lehet tűntetni, hogy nyoma se legyen, ha nem akarja.
- Azt hittem elég világos voltam, fiam! Az aurori pálya nem választás kérdése, neked nem! Szükségünk van arra, hogy beépülj közéjük és te mindent el fogsz követni azért, hogy sikerüljön! Halljam, hogy megértetted! - lép elém, fölém magasodva, én pedig lassan felnézek rá. Térdeim a padlón pihennek, megpróbálok kiegyenesedni, de a kínzó fájdalom a hátamból kihat egész testemre. Mégis apám ujja állam alá kerül, feljebb emeli fejem, így a kék íriszek a rideg, szinte feketének látszó szempárra vetülnek.
- Megértettem, apám! - itt az egyén döntése nem számít, ahogy a veszély se, mivel ha lebukok, ha kiderül minden, a halálba küldene vagy ami még rosszabb, az Azkabanba. De önző és csak a saját javát akarja, és bár Voldemort elbukott, a régi eszmék még élnek. Ő kitart, bizonyítani vágyik, hogy a családunk is felemelkedhessen, ha elérkezik a mi időnk. Botor voltam, amiért ellent akartam mondani neki, más utat választani, más hivatást. Bár elenged az Akadémiára, egyértelmű, hogy mi lesz számomra az elsődleges.
- Jó... Helyes! Szedd rendbe magad, vacsoránál találkozunk! - simít végig hófehérré vált arcomon, majd anyámra néz egy lesúlytó pillantással, de már régóta semmibe veszi. Egyetlen szót se szól hozzá, csak távozik, elsétálva mellette, én pedig összeroskadok. Ahogy apám tisztes távolságba kerül anyám megindul felém, majd letérdel, hogy arcom kezeibe vegye.
- Hagyj békén! - kelek fel dühösen, majd nem törődve a fájdalommal felpattanok, hátat fordítok neki, mutatva az anyának, hogy mit tett férje egyetlen életben maradt gyermeke testével és elvondulok.

A családi életem korábban se volt kellemesebb, se boldogabb. Apám árnyékában élni, az Ő szabályai szerint cselekedni... csak ezt ismerem. Ez a kötelességem, kijutni alóla pedig nem lehetséges. Kezdetben még finomabban bánt velem, csak néhány pofon csattant el, néhány kellemetlen átok, de ahogy nőttem, úgy változtak a fenyítési módszerek, tapasztalhattam meg magamon a kínzás fogalmát, mégse törtem meg, nem lettem gyenge, nem lettem behódoló. Ettől lettem erősebb.
Boldog voltam, amikor a Roxfortba kerültem, távol a családomtól és bár anyámat féltettem, tudtam, hogy nem lesz baja. A Mardekár volt az új otthonom, a háztársaim közül barátokra leltem, mégse voltam teljes, mégse én döntöttem a sorsomról, nem én irányítottam a jövőmet. Apám megkövetelte a kitűnő eredményeket, hogy ne hozzak szégyent a családra, hogy erős legyek. Erős lettem, akár csak Ő, a jelleme pedig olykor kiütközött rajtam is. Az agresszió, mások lenézése, mások fölötti irányítás... A magatartásommal voltak problémák, sok büntetést kaptam, amiért otthon ismét megszenvedtem, a házpontokat pedig vissza kellett szereznem. A házamra se hozhattam szégyent.
Olykor eltűnődöm azon, hogyha Alice élne, vajon más lenne minden? Más ember lennék? Szerethetőbb... kedvesebb? Hiányzik a húgom, akit alig ismertem, mert hiszem, hogy jobb emberré tenne. Nem akarok olyan lenni, mint apám, mégis sokszor Őt látom tetteimben. Nem vagyok rájuk büszke.

A Roxfort elvégzése után egyértelmű volt, hogy tovább tanulok. Az aurorság apám kívánsága... parancsa volt, de a jó tanulmányi eredményeimmel elértem, hogy felvételt nyerjek a Docendo Discimus Mágusakadémiára, a sötét varázslatok kivédése pedig előnyt jelent az aurori szakmában. Ezt apám is belátta, ezért se ellenezte. Így talán könnyebben észrevesznek majd, hamarabb törhetek előre. A célom nem kisebb, mint bekerülni a kommandó tagjai közé, és bár még hosszú út áll előttem, el fogom érni. Nem vallhatok kudarcot, azt apám soha se bocsájtaná meg.


Ha tükörbe nézek

A tükörbe nézve egy átlagos fiút látok, nagyjából 180 cm magas, barna hajú, kék szemű srácot, aki mindig sötét - általában fekete - ruhákban jár, néha törve meg némi zöld díszítéssel. Büszke vagyok a Mardekár házra, így bár már végeztem a Roxfortban, a házam színe olykor megjelenik viseletemben. Ruházatom elegáns, lerí róla, hogy nem szegény családból származom, de időnként látható vagyok sportos ruhadarabokban is. Ékszereket és egyéb kiegészítőket ritkán viselek, bár mostanában egyre többször látni bal kezemen a fekete bőrszíjas órát, melynek hátoldalán a családomat jelképező C betű díszeleg.


Családom

Édesapám
Név: Nathan Castillo.
Foglalkozás: varázstárgyak beszerzése és eladásával foglalkozik a családunk.
Erőskezű családfő, aki bármire képes azért, hogy az akaratát érvényesítse. Erőszakos, durva és szadista, aki nem riad vissza a testi bántalmazásoktól. Ügyes legilimentor, így nem csak fenyegetéssel, de az elme befolyásolásával is képes hatni a környezetére.
A külvilág számára egy intelligens, de komoly úriember, akivel megéri üzletelni. Gazdag, befolyásos családja van, akiknél fontos a vér, bár ezt egyértelműen nem hangoztatják. Behízelgő tud lenni és ügyesen tudja manipulálni az embereket. Alapvetően szimpatikusnak mondható, amíg meg nem ismerik. Az igazság viszont az, hogy a családján kívül senki se ismeri, mert az élet egyéb területein szerepet játszik.


Édesanyám
Név: Amanda Castillo.
Simulékony, kedves, de gyenge nőszemély, aki nem képes kiállni se önmagáért, se a gyermekéért, így értem se állt ki soha. A családfő szava szent és sérthetetlen a számára. Még kicsi voltam, amikor régen megpróbált kiállni értem és a húgomért is, de apám túl erős személyiség és tett róla, hogy anyám megtanulja, hogy hol van a helye. Azóta egyetlen szóval se mer fellépni ellene.
Aki ismeri az egy kedves, barátságos nőt lát, aki szereti a családját és bármit megtenne értük. Mindig mosolyog, érdeklődik, kellemes társaság. Nem érződik rajta a családon belüli erőszak és elnyomás.


Testvéreim
A húgom, Alice, három éves korában meghalt. Nekem azt mondták, hogy betegség vitte el, de az igazság az, hogy apám egy olyan varázstárgyat hozott haza, ami valahogy a húgom kezébe került, mely átkot bocsájtott rá és szépen lassan kiszívta belőle az életet. Anyám tudja az igazságot, de még nem árulta el, hogy apám tehet Alice haláláért. Talán soha se fogja...


Párkapcsolat
Csak futó kapcsolataim voltak, de soha se voltam még szerelmes.


Apróságok

Amortentia
Szeretem az eső illatát.


Mumus
Apám.


Edevis tükre
Magamat látom néhány évvel később, a Varázsbűn-üldözési kommandó tagjaként, önállóan, akire nem vetül rá az apja árnyéka, aki van olyan erős, mint Nathan Castillo.


Hobbim
Szeretek olvasni, új varázslatokat megismerni, érdekelnek a különféle varázstárgyak - ez családi vonás lehet -, és a holt nyelvek. Ezeken kívül szeretek párbajozni és kviddicsezni is, a terelő pozícióban érzem a legjobban magam.


Elveim
Mindig a család az első! Szinte belém égették, hogy a vér a legfontosabb.


Amit sosem tennék meg
Nem mennék szembe az apám akaratával. (Legalábbis most még így gondolom, de a jövő kifürkészhetetlen...)


Ami zavar
Hogy apám mindig meg akarja mondani, hogy mit csináljak. Irányít, én pedig semmit se tehetek ellene.


Ami a legfontosabb az életemben
Számomra a család a legfontosabb, de főleg anyám.


Ami a legkevésbé fontos számomra
A muglik. Teljesen hidegen hagynak a varázstalanok, ahogy a manók és a többi varázslény jogai se érdekelnek. A pletykák is az egyik fülemen be, a másikon ki... nem véletlenül nem olvasok pletykarovatokat.


Amire büszke vagyok
A Castillo vérre, mely természetesen régi múltú, aranyvérű család és az iskolai eredményeimre. Mindig kitűnő voltam, ahhoz, hogy auror lehessek ez alapkövetelmény volt. És apám se elégedett meg kevesebbel.


Ha valamit megváltoztathatnék
Ha tehetném, megmenteném a húgom életét.


Így képzelem a jövõmet
A Varázsbűn-Üldözési Kommandó tagja akarok lenni.


Egyéb
Legilimentor vagyok, akár csak az apám.



Jeremy Irvine


Vissza az elejére Go down
Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

Cameron Castillo Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


Cameron Castillo Empty
Gilbert Ollivander
Vas. Ápr. 18, 2021 1:52 pm
Kedves Cameron!


Senkinek sincs egyszerű dolga, akinek a saját álmai elérése helyett a szüleiét kell kergetnie. Hatalmas elvárások súlya nehezedik rád, és nem csupán a kimondott és ki nem mondott szavak képében - elfogadhatatlan, ahogyan apád bánik veled, kevés borzasztóbb dolog létezik a világon a családon belüli erőszaknál. Nem csoda, hogy ilyen gyerekkor után magadban is gyakran felfedezed az erőszak jeleit és a neveltetésed miatt lenézek azokat, akiknek a családod szerint nem megfelelő a származása. Azonban fiatal vagy még, csak a felnőtté válás küszöbén állsz, és biztos vagyok benne, hogy az aurorparancsnokságon, illetve az akadémián sok új hatás ér majd, amelyek talán formálhatják a személyiségedet, gondolkodásmódodat.
Futás foglalózni és már vár is a játéktér Very Happy !



I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: