Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Hollyn & Theo III.

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Hollyn Shelby


Akadémista

Hollyn & Theo III. - Page 2 Tumblr_inline_qyxewgNmzK1xz71r0_500

Lakhely :

Birmingham | Hogwarts


Keresem :

the Shelby boys

Multik :

Beehive

Playby :

Emma Mackey


172


Hollyn & Theo III. - Page 2 Empty
Hollyn Shelby
Szomb. Júl. 01, 2023 12:28 am


“I think of you every night and day, You took my heart, and you took my pride away. I hate myself for loving you. Can't break free from the the things that you do. I wanna walk but I run back to you, That's why I hate myself for loving you.”


Mélyen beszívom a levegőt, majd sóhajtok, és a szemeimet forgatom, amikor elkezd utánozni. - Olyan vagy, mint egy öt éves. Egy kis genyó öt éves – ingatom a fejemet, aztán elkezdek nevetni. Egy óvodás, aki más lányok cicijéről magyaráz nekem. Erre a gondolatra pedig még jobban nevetek. - Komolyan mondom, mázlid, hogy ilyen helyes pofid van, és nem szívesen tennék kárt benne – bökök felé grimaszolva, megjátszott fenyegetően. Az agyamra megy néha. Nagyon. És nyilvánvaló, hogy abszolút nem vagyok normális, mert ennek ellenére is oda vagyok érte. Ha nagyon őszinte akarok lenni, olykor még azt is élvezem, amikor felidegesít. Az élet időnként túl unalmas, egyhangú, kiszámítható. Hát... mellette nem az.

Tetszik az a kíváncsiság, izgatottság, ami a szemében csillan, amikor elárulom neki a titkomat a metamorfmágiáról. Látom rajta, hogy ez beindította a fantáziáját, de ez igazából egyáltalán nem zavar. Azt hiszem, ha más nézne így rám, ha más is tudna a titkomról, az zavarna. De benne tényleg bízom. Annak ellenére, hogy most is játszadozik velem. Persze tudom, hogy akkor sem adná tovább, amit most megosztottam vele, ha nem „fizetném meg” a hallgatását. A csibészes mosolyával azonban könnyen belevisz ebbe a játékba, hiszen ezekre a figyelemelterelésekre valószínűleg nekem is éppen annyira szükségem van, mint neki. - Hmm... Ha szükséges, bevetem ellened minden piszkos kis módszeremet... - válaszolom sejtelmesen, de aztán halkan megint kicsit elnevetem magam. Nem tartom magamat valamiféle démoni csábítónak, sosem tartottam, de azt gondolom, Theot már kezdem elég jól kiismerni, és van róla némi sejtésem, hogy milyen módszerekkel tudnék a kedvében járni.

Nailah felbukkanása először megijeszt, de rögtön utána meg is nyugtat. Ő képes előre érezni és jelezni a veszélyt, szerintem amíg a közelben van, biztonságban vagyunk, és ez jó. A Theo felől érzett hangulatváltozás azonban hamar felülírja ezt a biztonságérzetet, és elkezdek aggódni, illetve törni a fejemet, hogy mi is volna most a legokosabb. Visszafordulhatnánk, még nem késő. Csakhogy Theo erről hallani sem akar. Menetel tovább, előre, az ujjaimat szorítva, és a kezeinken át lassan, fokozatosan szivárog át belém is a feszültség. Ettől pedig egyre biztosabb vagyok abban, hogy többről van szó, mint óvatosságról, vagy a bennünket körülvevő sötétségben megbúvó ismeretlentől való egészséges félelemről. Ez valami több, mélyebb, valami fojtogató, amibe az ember képes belesüllyedni, és valóban fuldokolni. Nem tudom, hogy máris pánikrohama van-e, vagy még csak annak a küszöbén áll, de érzem, hogy ha továbbra is ugyanilyen célirányosan nyomulunk előre a Rengetegben, annak nem lesz jó vége. Ugyanakkor tudom azt is, hogy Theo nem kér a segítségemből, és ahogy ezt már egyértelművé tette, visszafordulni sem hajlandó. Muszáj hát taktikát váltanom, olyan módszerhez folyamodnom, ami remélhetőleg elér hozzá.  

- Oké, rendben. Én.. én sem akarok, csak... gondoltam, talán téged is ugyanúgy elfogott a borzongás ettől a helytől... Azt hiszem, az erdő így éjjel kicsit... ijesztőbb, mint vártam... - Nem igazán kell megjátszanom magamat, hogy riadtnak tűnjek, bár jelenleg jobban félek attól, hogy neki baja lesz, mint hogy bármi elénk ugorhat a semmiből. Elengedem az ujjait – egyébként is elzsibbadtak már a szorításától – és inkább átölelem a derekát. Félősen, bújósan, mintha ő jelentené a menedéket számomra, és ez valahol igaz is, de most én szeretnék neki az lenni. Abban reménykedem, hogy a közelségem kizökkenti egy kicsit a pánikhoz közeli állapotból; illetve a tipikus griffendéles hőskomplexusa, lovagiassága és ösztönei, hogy ha a saját félelmei helyett elkezd foglalkozni velem, ez felülírhatja azt, amit most érez. De igazából fogalmam sincs, hogy ez beválik-e.
Theo & Hollyn

playlist



They say if the love is true,

THEN IT’S EASY. BUT THAT’S FALSE. LOVE IS COMPLICATED. IT’S STICKY. IT’S BLISS AND IT’S A MIX OF EMOTIONS. IT’S NOT EASY.
Vissza az elejére Go down
Theodore Nott Jr.


Akadémista

Hollyn & Theo III. - Page 2 E4891d91c8a08fe85f160623bba8044499587f9c

Lakhely :

Glenridding


Multik :

James Potter

Playby :

herman tommeraas


94


Hollyn & Theo III. - Page 2 Empty
Theodore Nott Jr.
Csüt. Júl. 13, 2023 12:24 pm

Hollyn & Theo

my mood depends on how good my hair looks

Felnevet és megrángatja a vállait. Elvigyorodik, tényleg úgy viselkedik, mint egy ötéves, de legalább most jól érzi magát. Eltűnik a mellkasát szorongató kellemetlen érzés, hogy egyedül van, hogy bármikor maga alá temetheti a sok szar amit a hátán cipel. Az ember vajon meddig képes úgy hordozni a terheit, hogy azt nem osztja meg másokkal? Meddig képes úgy tenni, mintha minden rendben lenne amikor láthatóan semmi sincs rendben? Meddig képes azt hazudni magának, hogy el fogja bírni egyedül is?

Az ilyen pillanatokban, mint amilyen ez is, amikor nem megváltoztatni akarod és nem válaszokat követelsz tőle, Theo otthon érzi magát. Mintha ledobná a láncait: képes viccelődni, neveti, szekálni és szeretni. Képes úgy lenni, mint ahogyan régen volt azelőtt, hogy megszületett volna a saját démonja. El sem tudja mondani, hogy mennyire jól esik ez az egész most neki, hogy mennyire hálás azért, hogy megteremted ezt a közeget, hogy alkalmazkodtál hozzá és megértetted mire van szüksége: akaratlanul is azon kezd gondolkozni, hogy vajon neked is rá van-e szükséged, hogy nem fog-e majd magával rántani. Olyan, mint egy fuldokló aki bármikor képes lerántani a mélybe azt aki segítő kezet nyújt.

Nem kellene vele megfulladnod mégis végtelen hálát érez amiért ha kell - Theo így érzi legalábbis - vele süllyedsz. Itt vagy és ez sokat jelent neki, még ha ki sem mondja. Az ujjai a tiedbe kapaszkodnak és úgy tart, mintha te lennél az egyetlen aki képes megtartani, megmenteni és megvédeni. Csakis ezért, csakis miattad menetel tovább, pedig minden gally reccsenése a talpa alatt, minden széllökéstől megremegő falevél, minden bagoly hirtelen huhogása újabb éles kés a gyomrában - előbb a mellkasában árad szét  a pánik aztán az izmait rántja görcsös ugrásra készen állapotba. Fél. Kissé zihál.

Azt szeretné, hogy egyszerre vedd észre és hagyd figyelmen kívül. Meg szeretné osztani veled a titkát csak nem akarja bevallani a saját gyengeségét. Ez is csak egy erdő gondolja. Ezen is túl lehet jutni.

Kizökkented, ugyan csak minimálisan de ahogyan megszólalsz feléd fordítja a pillantását - el sem tudod képzelni milyen nehéz most visszatérnie a jelenbe. A gondolatai már az erdő egy másik pontjára kalauzolták, fényes nappallá változtatták az éjszakát, kicserélődtek a fák és a levelek. Nyel egy nagyot. - Semmi baj Hollyn. - Ahogy átkarolod, automatikusan karol át ő is, hogy magához tudjon húzni. - Ez csak egy erdő. - Magát meg téged próbál nyugtatni. - Nincs benne semmi. Már nincs ott. - Furcsa összevisszaságban beszél most, hogy egyszerre van itt meg valahol nagyon máshol. - Csak tíz perc innen. - De a falu vagy az a másik helyszín? - Minden ugyanolyan lesz, mint volt. Mintha meg sem történt volna. - És kissé lebiggyed az ajka ahogyan erre gondol: semmi sem változott, pedig a barátja meghalt és ő nem tudott semmit sem tenni. Ehhez sem volt elég, mint ahogyan ahhoz sem lesz, hogy téged megtartson maga mellett.
<3

Hollyn Shelby varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Hollyn Shelby


Akadémista

Hollyn & Theo III. - Page 2 Tumblr_inline_qyxewgNmzK1xz71r0_500

Lakhely :

Birmingham | Hogwarts


Keresem :

the Shelby boys

Multik :

Beehive

Playby :

Emma Mackey


172


Hollyn & Theo III. - Page 2 Empty
Hollyn Shelby
Csüt. Júl. 13, 2023 5:21 pm


“I think of you every night and day, You took my heart, and you took my pride away. I hate myself for loving you. Can't break free from the the things that you do. I wanna walk but I run back to you, That's why I hate myself for loving you.”


Bár ezzel először csak gúnyolódom, de egy ideig Theo tényleg olyan, mint egy nagyra nőtt gyerek, pimasz, kötekedős, de jókedvű és felszabadult, és nem esik nehezemre elnéznem neki az összes szemtelenkedését, mert jó újra ilyennek látni. Túl rég volt közöttünk ilyen könnyed a hangulat ahhoz, hogy ne akarjam kiélvezni, úgyhogy még azt is megbocsátom, hogy más csajok melléről magyaráz nekem, pedig szinte tuti hogy csak fel akart húzni ezzel a témával.

Ám a játékos jó kedvet így sem tudjuk elég sokáig élvezni, mert minél beljebb és beljebb kerülünk a Tiltott Rengeteg fái között a sötétben, Theo annál inkább megváltozik. Hamarosan nyoma sem marad benne a vidámságnak vagy pimaszságnak, merev és feszült lesz, és mintha egyre inkább csak előre fókuszálna - csak hogy nincs előttünk konkrétan semmi a sötétségen kívül. A pálcáink fénye csupán egy-két négyzetmétert képes megvilágítani körülöttünk, annál távolabbra nem ér el, ő mégis mintha a távolba révedne, miközben töretlen határozottsággal menetel előre. Épp csak a tekintete és az ujjai szorítása árulkodnak arról, hogy a magabiztossága csupán látszat, hogy valójában fél... És azt gondolom, már elég jól ismerem őt ahhoz, hogy tudjam, nem az erdő és annak hangjai ijesztik őt meg ennyire. Csakhogy hiába próbálom jobb belátásra bírni, megadni a lehetőséget, hogy visszaforduljunk, vagy épp elterelni a figyelmét, semmi sem segít igazán. Annyira makacs. Vajon kinek akar bizonyítani? És mit is pontosan? A Griffendéles természete néha meglehetősen bosszantó tud lenni.

Látom, hogy részben sikerül kizökkennie, amikor felém fordul, majd átkarol, de csupán részben érek célt ezzel nála. És most már tényleg igazán aggódom. Persze igen, az erdő ijesztő, tele különös hangokkal, nem árt felkészültnek lenni bármire, óvatosan nyomulni előre, de... Theo nem olyan, akit valóban ennyire meg tudna rémíteni néhány huhogó hang a sötétben. De félek rákérdezni. Tartok attól, hogy csak kiborulna, amiért faggatom, és újra bezárkózna előttem, az eddigieknél is jobban, vagy ami még rosszabb, még inkább felerősíteném, bármi is megy végbe éppen benne, ha arra koncentrálnánk.

- Mi nincs ott? - kérdezek vissza halkan. Próbálom értelmezni a szavait. Olyan mintha két időben vagy két világban létezne egyszerre, és félig nekem válaszolna, félig valami teljesen másról beszélne. Valamiről, amit csak ő lát, ő érzékel. - Teddy... Mi történik? Mit látsz? Történt valami itt az erdőben? - faggatom csendesen minden további ellenérzésem ellenére is, és közben próbálom kicsit lelassítani mindkettőnk lépéseit. Mintha ezzel visszahúzhatnám őt a jelenbe, kiszakítva abból a valamiből, ami felé ilyen sietősen igyekszik. - Kérlek, mondd el, mi a baj?
Theo & Hollyn

Witches Burn



They say if the love is true,

THEN IT’S EASY. BUT THAT’S FALSE. LOVE IS COMPLICATED. IT’S STICKY. IT’S BLISS AND IT’S A MIX OF EMOTIONS. IT’S NOT EASY.
Vissza az elejére Go down
Theodore Nott Jr.


Akadémista

Hollyn & Theo III. - Page 2 E4891d91c8a08fe85f160623bba8044499587f9c

Lakhely :

Glenridding


Multik :

James Potter

Playby :

herman tommeraas


94


Hollyn & Theo III. - Page 2 Empty
Theodore Nott Jr.
Csüt. Aug. 31, 2023 9:24 am

Hollyn & Theo

my mood depends on how good my hair looks

- Hm? - Kérdez vissza zavartan, feszült és homályos pillantással ahogyan érzékeli a jelenléted: nagyon furcsa érzések kavarognak benne, egyrészt érzékeli a közös jeleneteket, a sötétet és a hűvös-friss levegőt ami az erdőt jellemzi, a gallyak reccsenését és az erdei állatok neszezését a távolban, másrészt viszont az erdő más részein jár már gondolatban, érzi az avar kesernyés szagát az orrában, talpa alatt meg-megcsúszik a föld, a távolból tompa kiáltások és átkok becsapódásának zaja húzza össze a gyomrát, a háta mögé tekinget, téged keres és valami egészen másba botlik bele. Nem akar eljutni odáig, mégis érzékeli, hogy arra haladtok, hogy átvezet egy ösvényre, egy kevésbé jártra amit térdig gaz nőtt be a tompa fényben ami képes átszűrődni a levelek között. - Csak gyere. - És rászorít az ujjadra és rád mosolyog, tompán, hamisan, mint aki nem pontosan itt van, nem pontosan veled.

Nem akarja, hogy félj, tőle vagy attól ami jön, de ő is retteg és hiába húzod visszafelé, hiába próbálod lassítani, ő csak menetelne tovább. - Mindjárt ott vagyunk. - És a hangja elcsuklik ahogyan bokrok mellett húz el téged és faágak csapódnak az arcába, a pálcája nagyon kevés teret világít meg előttetek még sem kell figyelnie merre lép: minden kiugró gyökérrészt ki tud kerülni, arrébb húz a gödröktől vagy a hatalmas, kiálló kövektől: annyiszor tette meg már gondolatban ezt a távot, hogy pontosan tudja mikor, hol és mire kell figyelnie ahhoz, hogy ne essetek el - ha a pálcátok nem világítana, akkor is meg tudná találni azt a helyet.

- Csak...csak meg akarom nézni, jó? Hogy mi van ott. - Beszívja az alsó ajkát ahogyan úgy szólítod meg., megremeg tőle valami benne, mintha ki akarna szakadni belőle. - Itt lesz. -Olyan erővel dobog a szíve, hogy egy percig azt képzeli, hogy át fogja szakítani a mellkasát, a bordakosarait ostromolja, feldobog a torkába, le az ujjaiba és szorítja, egyre csak szorítja a mellkasát amíg egy lejtős tisztásra nem értek. Összeszorul a torka ahogyan megállítja magatokat a szélén - ha te el is akartál menni eddig, olyan erővel szorított, hogy ne tudj kiszabadulni a kezei közül, nem azért mert téged akarna bántani, hanem mert beléd kapaszkodik.

Most feléd fordul a szemei rémülten akaszkodnak a tiedbe, bepárásodnak ahogyan mély, reszketeg levegőket vesz. - Itt volt, itt van. - Suttogja és elkezdi kirázni a hideg, pedig tudja, hogy nemhogy a halott fiú, semmi más sincs itt rajtatok kívül. - Futott, gondolom, félt, Merlinre Hollyn... nagyon félt és a mellkasa csupa vér volt, körülötte az avar is és én téged kerestelek és egy pillanatra, én... azt hittem te vagy, és hörgött, és minden annyira véres volt, és--- Megakad a mondandójában, igazából azt sem tudja, hogy tudod-e követni: kihúzza az ujjait a tieid közül, izzad a tenyere és kifejezetten zihál. - Üldöz Hollyn, álmodok róla vagy néha csak úgy megjelenik a tükörben, egy pocsolyában, a reggeli töklé tükörképében. Engem bámul és véres, a szemei ugyanolyan révetegek és semmit sem mond, de tudod az mindennél többet elárul. - Magasabbra emeli a pálcáját, hogy el tudjon suttogni egy Lumos Maximat és a tisztás nagyobb megvilágításban részesül de így is alig-alig lehet mindent tisztán látni, mindenfele árnyékok táncolnak ahogyan lépked, kettő-három öles lépés után támaszkodik csak meg, lebámul maga elé, levilágít az avarra - ha voltak is vérfoltok azt az eső elmosta, a vadállatok felnyalogatták, az idő eltakarta. Csak benne fodrozódik még az egész, mintha tegnap történt volna.

Letérdel vagy térdre zuhan a mellkasát úgy fojtogatja a sírás, mintha egy kisgyerek lenne és nem akarja, hogy előtted történjen, de ahogyan vesz egy mély levegőt és elkezdenek folyni a könnyei arra gondol, hogy rajtad kívül nem igazán maradt mása. - Nem tudtam megmenteni. - Egyfolytában ezt hajtogatja, szüntelenül.
<3

Hollyn Shelby varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Hollyn Shelby


Akadémista

Hollyn & Theo III. - Page 2 Tumblr_inline_qyxewgNmzK1xz71r0_500

Lakhely :

Birmingham | Hogwarts


Keresem :

the Shelby boys

Multik :

Beehive

Playby :

Emma Mackey


172


Hollyn & Theo III. - Page 2 Empty
Hollyn Shelby
Kedd Szept. 05, 2023 4:45 pm


“I think of you every night and day, You took my heart, and you took my pride away. I hate myself for loving you. Can't break free from the the things that you do. I wanna walk but I run back to you, That's why I hate myself for loving you.”


Szinte minden lépéssel érzem a növekvő feszültséget közöttünk, bennünk... benne, ahogy egyre beljebb jutunk a Rengetegben. Mintha a levegő fokozatosan válna egyre hűvösebbé. Hisz nem is olyan rég még könnyed hangulatban ugrattuk egymást, próbált felidegesíteni az exei emlegetésével, most meg... minden annyira más lett, és még csak nem is értem, miért. Persze a sötét, sűrű erdő tud nagyon ijesztő, sőt, nyomasztó is lenni, de ösztönösen érzem, hogy ennél többről van szó. Mintha Theo nem is itt lenne velem, mintha félig máshol járna, és olyan dolgokat látna, amiket én nem. Ettől pedig egyre tanácstalanabbá válok, és nem igazán tudom, mit kellene tennem. Több mindennel próbálkozom, esélyt adok arra, hogy visszaforduljunk, ha szeretne, aztán azon vagyok, hogy eltereljem a figyelmét, visszarántsam a jelenbe, ide hozzám... de valahogy nem jutok vele egyről a kettőre, csak követem őt, egyre növekvő aggodalommal, miközben ő egyre határozottabban és erősebben szorítja a kezemet, és egyre célirányosabban nyomul előre, vonszolva maga után.

Aztán azt veszem észre, hogy már nem is a szokott, kitaposott ösvényen haladunk, és bár sötét van, és nem ismerem olyan jól ezeket az utakat, de kezdem úgy érezni, hogy már nem oda tartunk, ahová eredetileg indultunk. Szeretném megkérdezni, hogy biztos erre akar-e menni, de akkor kijelenti, hogy mindjárt ott vagyunk, és inkább csendben maradok. Úgy vagyok vele, ha nem szólok közbe, ha türelmes vagyok, talán végre kiderül, hogy mi ez az egész. Szóval csak elmotyogok egy „okét”, és egy kicsit megszaporázom a lépteimet, hogy könnyebben tudjam tartani vele a lépést.

- Hogy mi van ott? - kérdezek vissza értetlenül a magyarázatára, mert ahogy követem a pillantását, én az ég világon semmit nem látok. De már egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem ugyanazt látjuk, hogy ő csak félig van itt velem, és talán félig egy emlékben. Erre utal az is, amilyen magabiztosan járja ezt a kevésbé ismert ösvényt, és az is, hogy annak végén egy tisztásra érünk ki, amelyről én eddig nem is sejtettem, hogy itt van. Ő azonban egyértelműen jól ismeri már ezt a terepet.

Megállunk az erdő szélén, mondhatni megtorpanunk, aztán csak meredünk előre a semmibe, amit a hold és a csillagok csak alig-alig világítanak meg. A Theoból jövő feszültség, félelem és más számomra behatárolhatatlan érzések pedig körbevesznek, szinte fojtogatnak. Vagy lehet, hogy önkéntelenül felejtek el levegőt venni, amint azt várom, hogy kiderüljön, miért vagyunk itt. És amikor Theo végre elkezd beszélni... őszintén szólva először nem is tudom, hogyan kellene reagálnom. Nem is értem azonnal, időbe telik, mire értelmet nyernek a szavai a fejemben. Akkor azonban a szívem kicsit meghasad érte. Csak figyelem, hallgatom őt, és bennem is felelevenednek a Roxmortsban történtek emlékei – mert már nem kétlem, hogy arra a napra emlékezik vissza. Az a nap sokunkban örökre nyomot hagyott. A sok veszteség, a pusztítás és halál, ami körülvett akkor bennünket... Ijesztő, nyomasztó, fájdalmas... Néha nem is tudom, hogyan voltam képes ép ésszel kikerülni belőle. De azt hiszem, én valóban a szerencsésebbek közé tartoztam. Annyira arra fókuszáltam akkor végig, hogy a hozzám legközelebb állókat védjem, és épségben kijuttassam onnan, hogy többnyire képes voltam kizárni minden mást, elvonatkoztatni valamennyire a valóságtól, és bátornak maradni. Hiszen ott volt az akkor még csak két éves kisöcsém, ott volt a bátyám, és ott volt Theo is, és elsősorban őket kellett szem előtt tartanom. Az pedig, hogy ők végül mind túlélték, épségben átvészelték azt az őrületet, segített abban, hogy talpra álljak utána. De ez nem azt jelenti, hogy nem érdekelt volna mások sorsa, vagy hogy ne kísértettek volna az emlékeimben. Többeken is próbáltam segíteni, ott voltak azok a harmadéves lányok is, akiket én magam láttam el és rejtettem el egy omladozó házban, mielőtt Munterék az életünkre törtek volna, és elszakadtunk egymástól Theoval. És jól tudom, hogy sokan fontos közeli hozzátartozókat veszítettek el, és az a májusi nap örökre gyásznappá vált az életükben. Ám mindezidáig nem is sejtettem, hogy Theoban is ennyire még nyomokat és sebeket hagyott az a nap. Persze gondoltam, hogy rá is hatással volt, mint sajnos mindenkire, aki lement akkor a faluba, és tudom, hogy sokat változott azóta, csak... sejtelmem sem volt, hogy ez belül ennyire felemésztette és megtörte őt. Könnyek szöknek a szemeimbe már csupán a gondolattól is, hogy mindezt ilyen sokáig magában cipelte elzárva. Bárcsak tudnám, hogy tehetném számára könnyebbé ezt a terhet!

Térdre ereszkedem előtte én is, és először csak a kezét fogom meg. - Annyira sajnálom, Theo. Sajnálom, ami történt, és sajnálom, hogy ezt egyedül kellett magadban hordoznod ilyen sokáig – mondom egy kicsit megszorítva az ujjait, majd egyik kezemet felemelve megsimítom az arcát, miközben a sajátomon könnyek gördülnek végig. - De nem a te hibád volt... Semmi sem a te hibád ebből, hisz... Biztos vagyok benne, hogy megtettél minden tőled telhetőt, hogy segíts, de... Az a nap... annyira sokan vesztek oda értelmetlenül... Olyan sokan voltak, akiken nem tudtunk segíteni, de... Legalább itt voltál vele. Itt voltál az utolsó pillanataiban, és nem kellett egyedül lennie. Hála neked, nem kellett egyedül meghalnia. És ez számít, hidd el, nagyon is sokat számít. - Nem tudom, kiről beszél, ki az, akinek itt kellett kilehelnie a lelkét ezen a mezőn, menekülés közben. A hallottak alapján talán egy diák, aki nem tudtam megvédeni magát... valaki, akit ismert. Lehet, hogy csak látásból, lehet, hogy közelebbről is. Talán egy barát volt... Akárhogy is, meg kell értenie, hogy nem az ő hibája, és hogy a legfontosabb, hogy vele volt, nem hagyta magára.  
Theo & Hollyn

Witches Burn



They say if the love is true,

THEN IT’S EASY. BUT THAT’S FALSE. LOVE IS COMPLICATED. IT’S STICKY. IT’S BLISS AND IT’S A MIX OF EMOTIONS. IT’S NOT EASY.
Vissza az elejére Go down
Theodore Nott Jr.


Akadémista

Hollyn & Theo III. - Page 2 E4891d91c8a08fe85f160623bba8044499587f9c

Lakhely :

Glenridding


Multik :

James Potter

Playby :

herman tommeraas


94


Hollyn & Theo III. - Page 2 Empty
Theodore Nott Jr.
Csüt. Szept. 14, 2023 10:17 am

Hollyn & Theo

my mood depends on how good my hair looks

Nem hiszi azt, hogy majd ettől, ennyitől, jobb lesz az egész. Nem hiszi azt sem, hogy ettől majd villámcsapásra eltűnnek a rémálmok, hogy nem látja majd fel-felbukkanni az emlékei között a fiút, hogy majd kevésbé érzi magát hibásnak. Tudja, sejti, érzi, hogy ez időbe fog kerülni, hogy munka van vele, hogy át és meg kell dolgoznia magában ezt az emléket, hogy nem zárhatja el örökké, nem sajátíthatja ki és nem hagyhatja, hogy feleméssze, de neki fogalma sincs, hogy kivel oszthatná meg, hogy ki adhatna neki biztos nyugalmat - mindenki más rögtön a szüleit mondaná, azt javasolnák, hogy forduljon az apjához vagy az anyjához, mert mindenki más szülei biztosan ezerszer jobb szülők, mint az ő apja vagy az anyja: el sem tudod képzelni, hogy mennyire szeretné, ha meg tudná tenni, ha csak haza tudna menni, odaállni az ismerős arcok elé és csak kimondani, választ meg megnyugvást találni, de Theo nincs ilyen viszonyban a családjával, nem tudna nekik ennyire megnyílni, neki, egyedül te vagy és beléd tudja minden hitét, vágyát és bizodalmát nyomni, de te is csak éppen felnőttél, neked is megvannak a saját gondjaid, Theo pedig sosem akarna ennyire önző lenni veled. Minden másban talán igen, de nem akarna felesleges terheket rád nyomni, nem akarná azt, hogy cipeld az ő gondjait, mégsem tudja magában tartani, most nem amikor itt álltok a tisztáson, amikor körbe lengi őt az emlékek keserű szaga, amikor fulladozik tőlük.

Nem is tudja pontosan visszaidézni, hogy mibe avat be, azt sem tudja, hogy egyáltalán érted-e az össze-vissza mondatokat: van amit elmond, de van amit csak lát maga előtt - a vért, a fiút. Merlinre, hiszen hozzá tudna nyúlni: az agya játszik vele, olyan képeket vetít elé amik csak emlékek - egyszer valaki azt mondta neki, hogy az emlékek elhalványulnak és megfakulnak, de ez a pillanat ez nem akar eltűnni, ez úgy tobzódik a tudata peremén, mintha tegnap történt volna.

Jól esik neki, hogy itt vagy, hogy te vagy itt, hogy oda térdelsz elé, hogy megpróbálod elterelni a figyelmét és ő nagyon próbál rád koncentrálni, mert te élő vagy a fiú, a barátja pedig halott, de igazán nehéz amikor minden csak fojtogatja, amikor úgy érzi, hogy valami víz alá nyomja és csak néha engedi a felszínre egy-egy korty levegőért. - Nem. - Rázza meg a fejét. - Nem. - Ismétli és az arcán valami nedves folyik végig, sír és utál gyenge lenni, mert mindig erősnek és elérhetetlennek akar látszódni, de ebben a pillanatban nem több egy megtört fiúnál és utálja, gyűlölni fogja magát, hogy így kell látnod, majd holnap úgy tesz, mintha meg sem történt volna, de most muszáj hagynia, hogy az egész kirobbanjon belőle, hogy szétáradjon, mint tintapaca a papíron. - Nem tudtam, hogy mit csináljak, hogy hogyan segíthetnék neki és--- te tudtad volna, bárki más tudta volna Hollyn. Én meg csak térdeltem felette és a vére, Merlinre, annyira meleg volt, és úgy nézett rám. - Még mindig össze-vissza beszél, szaggatva kapkodja a levegőt, a mellkasa meg úgy szorít, mintha mindjárt minden kirobbanna belőle. - Azt akarta, hogy mentsem meg, hogy segítsek neki... de én csak... egyszerűen nem tudtam. - És Theo, aki soha, semmikor nem engedte magát gyengének látni, aki folyton csak ellökött magától most egészen megzuhan, a fejét lesunyja a föld felé, a nadrágjára, mint a záporeső, úgy hullanak a könnyei, a száját szét harapja, a nyelvét a fogsorának nyomja, megtörik, összezuhan, darabokra hullik.
<3

Vissza az elejére Go down
Hollyn Shelby


Akadémista

Hollyn & Theo III. - Page 2 Tumblr_inline_qyxewgNmzK1xz71r0_500

Lakhely :

Birmingham | Hogwarts


Keresem :

the Shelby boys

Multik :

Beehive

Playby :

Emma Mackey


172


Hollyn & Theo III. - Page 2 Empty
Hollyn Shelby
Csüt. Szept. 14, 2023 4:30 pm


“I think of you every night and day, You took my heart, and you took my pride away. I hate myself for loving you. Can't break free from the the things that you do. I wanna walk but I run back to you, That's why I hate myself for loving you.”


Ahogy hallgatom Theot, összeszorul a torkom, úgy érzem, nyelni sem tudnék, a szívem fájdalmasan verdes a mellkasomban, könnyek mossák az arcomat, és csak szorongatom a kezét, mert fogalmam sincs, mi mást mondhatnék neki, mit tehetnék érte. Egyrészt hálás vagyok, hogy végre megnyílik előttem, megbízik bennem ennyire, beenged az égig érő falai mögé, és végre megérthetem, mi történt vele... Másrészt viszont végtelenül tanácstalannak és tehetetlennek érzem magam, mert szeretnék neki segíteni... Olyan nagyon szeretnék. Bármit megtennék, hogy enyhíthessem a fájdalmát... Ám sajnos én sem tudom, hogyan kell lelki traumákat feldolgozni. Pocsék vagyok ebben, talán még pocsékabb, mint ő. Mert ő legalább a maga módján megéli, kitombolja magát, dühöng, verekszik, elszív vagy felszív valamit. De én csak elzárom egy dobozba, és ha egy mód van rá, rá sem nézek többet. Egyszerűen csak próbálok nem gondolni azokra a rossz dolgokra, amik történtek velem, akár otthon, akár Roxmortsban, nem foglalkozni azzal, ami fáj, úgy tenni, mintha képes lennék kitörölni a saját emlékeimet. Ám ez itt most a legkevésbé sem segítene.

- Egyáltalán nem biztos, hogy én, vagy bárki más tudta volna, hogy mi a teendő. Aznap annyi halálos erejű átok és átkokkal meg veszélyes bűbájokkal átitatott golyó repkedett a levegőben, és... Még a legképzettebb, legtapasztaltabb medimágusok és gyógyítók sem tudtak mindenkin segíteni, minden sebet összeforrasztani. Értem, hogy felelősnek érzed magad, de... Egyikünk sem mindenható. A sérülést nem te okoztad. Nem a te hibád, Theo, nem te tehetsz arról, ami történt... - ismétlem újra és újra, hogy biztosan meghallja, hogy megértse. Közben pedig egyre inkább megszakad érte a szívem. Még sírni sem láttam őt soha, most pedig teljesen darabjaira hullik előttem, és annyira tehetetlennek érzem magam. - Sajnálom. Annyira sajnálom, Theo – suttogom. Bárcsak tudnám, hogyan segíthetnék! De csak annyit tehetek, hogy átölelem őt, szorosan, mintha ezzel egyben tarthatnám, és ölelem, ameddig csak úgy érzem, szüksége van rá. Ha kell, akár órákig, és még utána sem húzódom el teljesen, épp csak annyira, hogy a szemeibe nézhessek. És akkor pedig úgy döntök, egy másik titkolt képességemmel megpróbálom őt kihúzni őt abból a fájdalmas, véres emlékből, illetve a rideg, hűvös jelenből, a januári kopárságból és a holdfényes, borús félhomályból. Mert azt hiszem, segítene, ha most kicsit máshol lennénk, ha legalább csak néhány pillanatra nem szomorúság, hideg, és rossz emlékek vennék körül.

Szóval az illuzionista képességeimhez nyúlok, amelyben közel sincs akkora tapasztalatom, mint a metamorf mágiával, és nagy koncentrációt igényel, de lassan elhomályosul, majd eltűnik körülöttünk a táj, és helyette egy napfényes, meleg tengerpart homokján találhatjuk magunkat, a fülünkben a hullámok morajával, orrunkban a tenger sós illatával.

- Remélem, nem bánod... Úgy éreztem, jót tenne, ha kicsit „megszöknénk” a valóságtól és az emlékektől... - suttogom halkan, az ölelésből elhúzódva, de újra megfogva Theo kezét. - Szeretném, ha tudnád, hogy én tényleg nem hibáztatlak. És hogy nagyon fontos vagy nekem...
Theo & Hollyn

Witches Burn



They say if the love is true,

THEN IT’S EASY. BUT THAT’S FALSE. LOVE IS COMPLICATED. IT’S STICKY. IT’S BLISS AND IT’S A MIX OF EMOTIONS. IT’S NOT EASY.
Vissza az elejére Go down
Theodore Nott Jr.


Akadémista

Hollyn & Theo III. - Page 2 E4891d91c8a08fe85f160623bba8044499587f9c

Lakhely :

Glenridding


Multik :

James Potter

Playby :

herman tommeraas


94


Hollyn & Theo III. - Page 2 Empty
Theodore Nott Jr.
Csüt. Szept. 14, 2023 4:58 pm

Hollyn & Theo

my mood depends on how good my hair looks

Nagyon szeretne hinni neked, elhinni mindent amit mondasz, egyetérteni vele, de Theo elferdítette a saját valóságát és már nem tudja, hogy mi az igazság és mi nem az: olyan ember szeretne lenni akire számítani lehet, mindig ott volt a barátainak, akármi történt és az, hogy akkor, azon a napon nem tudta megmenteni, örökre heget fog hagyni rajta, neki meg ötlete sincs miként tudná ezt feldolgozni, hogy hogyan szabadulhatna a kínzó emlékektől, hogy mikor lesz képes megbocsátani magának.

Csak rázza, rázza és rázza a fejét amíg annyira meg nem fájdul, hogy nem bírja megmozdítani, amíg nem marad más csak te meg ő, a hangod, az ahogyan öleled: egészen beléd kapaszkodik, köréd fonja a karjait, belebújik az ölelésedbe és hagyja, hogy a dolgok csak úgy megtörténjenek, hogy az érzelmek amíg eddig benne raboskodtak, most elszabaduljanak és mindkettőtöket leterítsék.

Megnyugtatod, legalábbis jól esik neki, hogy ezúttal nincs egyedül, hogy itt vagy mellette, hogy hagyod, hogy beléd kapaszkodjon: nem biztos abban, hogy csak ez jön most ki belőle, ez indítja el, de minden más amiért keserűnek és színtelennek érzi magát ott lebeg körülütte, a kudarcai, a magánya, a félelmei, mind árnyakként köröznek a fejetek fölött, de csak ő láthatja, ő érezheti mennyire lesben állnak, hogy megtámadjanak mindkettőtöket.

Biztos pont vagy, annak tűnsz, annak érez, a fejét oda nyomja a nyakad tövéhez a lélegzeted inhalálja be, a közelséged, a bőröd melegét és próbál csak erre, csak rád koncentrálni, hogy aztán arra legyen figyelmes hogy a sötét helyett a csukott szemhéját a fény piszkálja: hátrébb húzódik ő is kissé és értetlenül, hunyorogva pillant körbe. Nem érti miként lehetséges, hogy az erdőből hirtelen ide kerültetek - egy pilanatra arra gondol, hogy megőrült, csakis ez magyarázhatja ezt az egészet, de aztán megszólalsz és ő feléd pislog, nyűgös-gyűrött pillantásokkal. - Ezt te csináltad? - Kérdezi meg sírástól rekedt, elhasznált hangon.

Megtörli az arcát a pulcsija ujjával ahogyan jobban körbe néz, a mellkasa még mindig nehéz a korábbiaktól, de a kíváncsisága, a hálája és az irántad érzett szeretetet sokkal erősebben lüktet benne. - Hollyn. - Pillant feléd. - Csodálatos vagy. - Tényleg annak tart, tökéletesnek. - Szeretlek. -
<3

Hollyn Shelby varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Hollyn Shelby


Akadémista

Hollyn & Theo III. - Page 2 Tumblr_inline_qyxewgNmzK1xz71r0_500

Lakhely :

Birmingham | Hogwarts


Keresem :

the Shelby boys

Multik :

Beehive

Playby :

Emma Mackey


172


Hollyn & Theo III. - Page 2 Empty
Hollyn Shelby
Csüt. Szept. 14, 2023 5:52 pm


“I think of you every night and day, You took my heart, and you took my pride away. I hate myself for loving you. Can't break free from the the things that you do. I wanna walk but I run back to you, That's why I hate myself for loving you.”


Csak rázza és rázza a fejét, amitől az az érzésem, hogy minden egyes szavam egyszerűen lepattan róla, mintha meg sem hallaná. Nem is akarja hallani, nem akarja tudomásul venni, hogy ami történt, nem az ő hibája, hogy én tényleg komolyan úgy gondolom, ő megtett mindent, amit abban a helyzetben lehetett. De megértem. Több, mint fél éve, nyolc súlyos hónapja hordozza magában annak a napnak a fájdalmas, véres, gyászos terhét... egyedül, magába zárva. Hosszú idő ez egyedül szenvedve, önmagát hibáztatva; valószínűleg beleivódott minden egyes sejtjébe az önvád, amit nem lehet két szóval kitörölni. Bárcsak megtehetném! Bárcsak meg nem történtté tehetném azt az egész napot! Bár úgy sejtem, sokan kívánjuk még ugyanezt, és ettől sajnos nem lesz kevésbé valóságos mindaz, ami történt, vagy a sok fájdalom, amit okozott.

Nem is erőltetem tovább a beszédet, a győzködést. Talán később, idővel... lassanként sikerülni fog, képes lehetek majd hatni rá, meggyőzni arról, hogy nem volt vétkes, de most egyedül annyit tehetek, hogy itt vagyok. Hogy meghallgatom, magamhoz ölelem, a támasza vagyok, miközben teljesen összeomlik, és kapaszkodó leszek, amikor készen állna rá, hogy újra felálljon. Végül, amikor úgy tűnik, már nem remeg és rázkódik már annyira az ölelésemben, hirtelen ötletem támad, és úgy gondolom, hogy talán többet is tehetek ennél. Ha csak rövid időre is, de teremthetek neki egy másik valóságot, ami nem ennyire keserű, gyászos, fojtogató. Egy képzeletbeli napfényes világot, ami egy kicsit elhomályosíthatja a rémes, sötét emlékeket.

- Igen, az én művem – bólintok lassan, az arcát nézve, amelyre kiül a csodálkozás. - A másik titkos képességem – ismerem be egy aprócska, kissé szégyenlős mosollyal, hisz ez már nem az első, amit prezentáltam ma előtte. Aztán... aztán azt mondja, szeret, és a mosolyom hirtelen meglepettségbe vált, a szám kissé elnyílik a csodálkozástól, és azt hiszem, levegőt venni is elfelejtek egy pillanatra. Csak pislogok nagy, könnyes szemekkel, amelyek már sokkal inkább a meghatódottságtól csillognak, és próbálom felfogni. Majd egyszerűen csak előre hajolok, és megcsókolom. Nem hirtelen, inkább lassan, óvatosan, mégis megannyi érzést közvetítve.

Ez a mai este igazi érzelmi hullámvasút. Nem rég még azért veszekedtünk, mert ismét verekedett miattam, és elkeserítettek a rólam keringő pletykák, aztán én verekedtem, de közben abban sem voltam biztos, hogy pontosan mi is van közöttünk. Most meg itt vagyunk ebben az álomban, ő levedlette előttem a páncélja minden gondosan felhúzott darabját, és azt mondja, szeret. Szinte beleszédülök a sok érzésbe, ami hirtelen átjár, és fogalmam sincs, mit kezdhetnék mindezzel, azon kívül, hogy beletöltöm a csókunkba, illetve abba, ahogyan az ujjaimat a hajába fúrom a tarkóján, ahogy belélegzem az illatát, ahogy szorosabban ölelem, miközben még a könnyeim sem apadtak el igazán.
Theo & Hollyn

Just Give Me a Reason



They say if the love is true,

THEN IT’S EASY. BUT THAT’S FALSE. LOVE IS COMPLICATED. IT’S STICKY. IT’S BLISS AND IT’S A MIX OF EMOTIONS. IT’S NOT EASY.
Vissza az elejére Go down
Theodore Nott Jr.


Akadémista

Hollyn & Theo III. - Page 2 E4891d91c8a08fe85f160623bba8044499587f9c

Lakhely :

Glenridding


Multik :

James Potter

Playby :

herman tommeraas


94


Hollyn & Theo III. - Page 2 Empty
Theodore Nott Jr.
Kedd Nov. 21, 2023 4:45 pm

Hollyn & Theo

my mood depends on how good my hair looks

Minden zakatol benne, az elmúlt hónapok magánya, a rémes emlékek, a veled vívott szélmalom harcok, a csalódottság, az elanyátlanodás: minden tobzódik most benne és habár azért hasadt fel benne az a seb, mert idejöttetek, de azért szakad tovább, mert már nem fér el benne ez a sok érzés, olyan, mint egy túltömött zsák, egyszer csak kifolyik rajta minden. És nem akarja rád nyomni ezt, nem szeretné, ha ezt a terhet neked kellene elcipelned helyette, de most már nem tudja visszafogni - te vagy az egyetlen akiben bízik, aki előtt lemeri vetni a páncélja különböző rétegeit és megmutatni mit is rejteget. Valami hibásat, valami roncs-szerűt. Nincs jól és Theo már nagyon régóta nincs jól. Az élete kisiklott, a lehetőségeit mind egytől-egyig elbaltázta, az embereket elmarta maga mellől és most csak úgy van valami furcsa, parttalan állapotban.

Úgyhogy olyan szorosan tart amennyire ez lehetséges, nem akarja, hogy kicsússz az ujjai közül vagy, hogy ő a tieid közül. Veled akar lenni, szüksége van rád és ezt el is akarja mondani neked, de mostanában nem a szavak embere és most hirtelen annyi minden tobzódik a nyelve hegyén, hogy nem tudja mit mondjon először - lehet, hogy vannak pillanatok amikor az embernek nem is kell mit mondania, amikor elég egyetlen gesztus, hogy a másik tudja mi jár a fejében - Theo kicsit reméli, hogy ez is egy ilyen pillanat, hogy az ahogyan ölel, ahogyan most megadja magát a saját érzéseinek elégnek bizonyul ahhoz, hogy megérezd a feltétlen, őszinte bizalmat benne feléd.

Beinhalálja az illatod és belőled merít energiát, a közelségedből, hogy biztosan itt vagy vele, hogy nem zárkózol el, csak hagyod, hogy megélje a pillanatot - aztán napfény férkőzik be a szemhéja mögé és neki hunyorogva kell felnyitnia azt, hogy lássa mi történik pontosan: a táj hirtelen megváltozik és a sötét, komor erdő helyett valami sokkalta nyugodtabb és szebb környezetbe kerül. Annyira meglepi hirtelen ez az egész, hogy kirántja abból a melankóliából amibe került - rád mered, hitetlenkedve és csodálkozva és olyan hálát, olyan szeretetet érez irántad, mint eddig még soha. Eltölti egészen, elnyom benne minden más érzést, nem is kell hát gondolkoznia, hogy kimondja-e amit gondol. Kimondja. A hangja rekedt, a szíve vadul ver, a pillantása feldúlt - tényleg az egyetlen biztos pontja vagy Hollyn. - Sajnálom. - Suttogja. - Hogy fasz voltam veled, hogy ellöktelek. - Sóhajtja valahova a szádra. Meghittnek érzi a csókot, igaznak, valami olyannak amitől a világ benne, ha csak egy pillanatra is, de a helyére mozdul.
<3

Vissza az elejére Go down



Hollyn & Theo III. - Page 2 Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
2 / 2 oldal
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: