Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

marlena harrison

June M. Harrison


Boszorkány

marlena harrison UazP

Lakhely :

hopeless wanderer



Multik :

grigio girls

Playby :

stefani joanne angelina germanotta ♡


46


marlena harrison Empty
June M. Harrison
Csüt. Szept. 02, 2021 9:13 pm

June Marlena Harrison

Marley, Poker Princess



"Her attitude is kinda savage but her heart is gold."



Nem:

Kor: 31 esztendős

Vér: félvér

Születési hely: usa, new york, brooklyn

Iskola/ház: ilvermorny, thunderbird; elkezdte-, de sosem fejezte be az átváltoztatástant akadémiai szinten

Munka: énekesnő, showgirl, bűvész, krupié; életművész!

Családi állapot: hajadon

Patrónus: musztáng

Pálca: 12 hüvelyk, viharmadár faroktoll, platán; rugalmas és suhogós



always bring your own sunshine

Optimista, barátságos és mindig vidám természetű nő. Érzelmei hullámvasútként működnek: gyors váltásokkal fent és lent (de inkább fent). Lelkes, ötletes, vidám és beszédes; igénye van mások közelségére, imádja más emberek társaságát, és imád beszélni, beszélgetni, de hallgatóságnak sem utolsó. Bárkivel, bármivel kapcsolatban képes társalogni, ha más nem, felhozza az időjárás témát egy hűtőszekrénynek. Tehát könnyen teremt kapcsolatot, részben azért, mert bármikor szívesen kezdeményez beszélgetést, alapvetően szereti az embertársait, részben meg azért, mert kíváncsisága révén minden és mindenki érdekli - mély érdeklődéssel figyel, akármiről is mesélsz majd neki.
Általában a bulik hangadójaként ismerik őt, sőt, kifejezetten ő a buli a buliban! Humora nyers, de - meglepő módon - tudja, hogy hol a határ a vicc és a sértés között. Szándékosan soha nem bántana senkit sem, aki nem érdemli meg azt, sem fizikailag, sem lelkileg, pláne nem egy csúnya rontással.
Személyisége vonzó, olyan, akár egy galaxis ragyogó középpontja.



aren't we all sinners?

Kiszámíthatóan kiszámíthatatlan. Heves és kitartó, lobbanékony és vehemens; olyan, akár egy arculcsapás, egyenes jellem, aki mindenkinek megmondja a véleményét, nem riad vissza a konfrontációtól. Nem köntörfalaz, meglehetősen nyers, időnként durva – egyszer még Las Vegas polgármesterének is beintett.
Független ember, akit nehéz irányítani, és nem is érdemes, mert a végén úgyis ő dönt a saját sorsa felől; állhatatos, makacs, nyakas, az akaratereje legyőzhetetlen. Az elszántság etalonja. Az útjába kerülő akadályokat egyetlen, mindent elsöprő rohammal győzi le. Kudarcaiból azonban nem tanul, képes századszor is nekirugaszkodni valaminek, gondolván, ezúttal biztosan legyőzi. Soha nem adja meg magát, küzd a végsőkig, az utolsó lélegzetvételéig. Határozott és rámenős, leginkább a robbanékonyság, a bátorság jellemzi. Imádja felrúgni a hagyományokat és a korlátokat; kifejezetten gyűlöli, ha béklyókba akarják fogni, le akarják láncolni, szabályozni akarják. Képtelen az engedelmességre? Természetesen. Ez az alaptermészete, a saját szabályrendszere szerint él.
Életművésznek vallja magát, de valójában csupán egy piti bűnöző.


better an oops than a what if

A legvadabb álmaimban hatalmas színpadon állok, ezüst, glitterekkel és ékkövekkel díszített estélyi ruhában. A nézőtéren, a vörös bársonyhuzatos székeken hasonlóan impozáns ruhába öltözött nők, és elegáns férfiak – lélegzetvisszafojtva várják, hogy megszólaljak. Teljes a sötétség, csupán engem ragyogtatnak a reflektorfények és a csillogó, gyémánt ékszerek.
Katartikus csoda – kitörő lelkesedés, tapsvihar, csorduló könnycseppek.
Grandiózus hang – maga a siker, és annak adózó elismerés.

A valóságban persze e színpad nem is volt olyan nagy. Rajtam pedig egy szakadt, fekete farmer volt, fehér férfiing és tornacipő. Boszorkányként tehetséges voltam, de átlagos, kicsit sem kiemelkedő, csak egy a sok közül. Már az Ilvermornyban sem kecsegtettek hiú ábrándokkal: nem lehettem volna más, csak egy középszerű mágus, egy aktatologató a MACUSA-ban, bolti eladó, egy kispályás kviddics csapat tagja.
Se elismerés, se hírnév nem jutott volna nekem osztályrészül, csak a szürke, monoton középszerűség egy olyan világban, ami még félig sem az enyém.
Én pedig gondoltam egyet, és felvételiztem egy magnix egyetemre – a nyugati part egyik leghíresebb színművészeti iskolájába.
Felvettek, és akkor, egy év után, ott álltam azon a tenyérnyi színpadon, az egyik utolsó próbán, és csak hallgattam, mélységes-mélyen, és úgy éreztem, akkor először, egész eddigi életemben, hogy nem tudok mit mondani, és, hogy a reflektorfények valósággal égetnek, legalább annyira, mint James Kipling – isten nyugosztalja – tekintete. Mindenki rettegett tőle, de én tudtam, hogy ő csak egy utolsó, rohadt seggfej, aki mások félelméből és utálatából táplálkozik – mint egy kibaszott dementor. Nem akartam megadni neki a lehetőséget, hogy fogást találjon rajtam, bármit mondott, lepergett rólam. De akkor, és ott fáradt voltam, nagyon fáradt. Legszívesebben térdre rogytam volna, vagy legalábbis leültem volna arra a székre, mely díszletül szolgált, és a kezeimbe temettem volna az arcomat, és álomba sírtam volna magamat.
- Baszd meg, Marlena! – mindenkinek így mutatkoztam be ott, hogy, ha rám néznek, vagy, ha így szólítanak, vagy, ha pusztán rám gondolnak, vagy szóba kerülök, Marlene Dietrich jusson eszükbe. – És basszátok meg ti is, mind! Egytől-egyig, a kurva életbe! Most már szedjétek össze magatokat, az istenit! Egy hét a premierig, és az egy dolog, hogy lejáratjátok magatokat, meg az egyetemet, de engem is lejárattok, és azt aztán kibaszottul nem fogom hagyni! Ha így folytatjátok, lefújom az egészet, és hosszú évtizedek után ez lesz az első olyan év, melynek során nem lépnek fel az elsőévesek! Mit képzeltek, kik vagytok ti? Robert de Niro és Meryl Streep copycatek? Hát, nem, basszátok meg. Szánalmas kis senkik vagytok! Beképzelt kis szarok! – hirtelen hallgatott el, és újra felém fordult. Már nem hadonászott többé, már nem üvöltött, már csak lesajnáló pillantással meredt rám. - Mondj valamit, Marlena... – úgy éreztem, ha megszólalnék, ha bármit is mondanék, elcsuklana a hangom, és csak még jobban megaláznám magamat. - Úgyis olyan nagy a pofád, te beképzelt majom. Gyerünk már, baszd meg! Üvölts! Üvöltened kellene! – nem, mintha nem üvöltöttem volna végig az elmúlt két órát, és huszonhárom percet. – De, ha már a szerepedet sem tudod eljátszani, hogy várhatnám el, hogy most üvölts, vagy táncolj, hogy cigánykerekezz, hogy megtanulj repülni, vagy vízen járni? Szánalmas vagy, Marlena. Szánalmas! – harsányan kiabált rám.
Aztán, még mielőtt lefújhatta volna a fellépést, vagy megbuktathatott volna, vagy feladtam volna, és magamtól iratkozom ki, ők rúgtak ki engem – miután fogtam azt a széket a díszletből, és nemes egyszerűséggel hozzávágtam a nézőtérről üvöltöző James Kiplinghez.

Nem volt mit tenni, James Kipling elültette a bogarat a fülemben, és be kellett látnom, el kellett fogadnom, hogy semmi keresnivalóm sincs a színészi pályán, a színház csillogóan hívogató világában. De voltak más dolgok, amikben tehetségesnek bizonyultam. Például egészen jól éneklek és táncolok.
Sok volt a pezsgő, és volt egy kis fű, meg kokain, és a zene olyan hangosan szólt, hogy nem is hallottam, hogy a világom darabjaira hullik, és összeomlik.
Ez a baj a hangos zenével – nem hallod, ha összetörik valami; mondjuk, egy szív.

A recept egyszerű: fogj egy lányt, sminkeld ki, hogy szép legyen, öltöztesd fel falatnyi ruhába, önts rá glittert, adj rá egy tollas fejdíszt, egy boát – akár élőt! -, meg necc harisnyát és magas sarkút, és tégy alá egy színpadot – ahonnan amúgy majd úgyis a nézőtér fölé emelkedik egy artista karikán -, de addig is táncol, és énekel – végig énekel, úgy énekel, mintha boldog lenne, mintha tényleg, komolyan élvezné.
Királynő vagyok egy ragyogó, hazug világban.
Silver Starlet.
Queen of Saigon.

Az életem egy egészen kicsit sem mentes a kliséktől: a lány, akit kirúgtak az iskolából, a lány, aki krupiéként kezdte, aztán, amikor újra elutasították – ezúttal a Cirque du Soleil vezetősége -, más színpad után nézett, a lány, aki a las vegasi alvilág ifjú, szép virága lett. Csak egy lány, akinek nem volt elég nagy a világ. Egy lány, aki rettegett a szürke, monoton hétköznapoktól.
Egy nő lett ebből a lányból, aki abból él, amiből tud: osztok, és italokat viszek ki nap közben, éjszaka pedig a tánclokálok és mulatók dekadens, sötét világában forgolódok – rúdon, karikán, selymen. Az alvilág leghírhedtebb szórakozóhelyének, legünnepeltebb csillaga lettem.

Mégsem ismerik a nevemet.
Titok e világ – és titok vagyok én is.
Megfejthetetlen.
Kiismerhetetlen.

Kicseng a telefon.
- Mi lesz a fizetésemmel, Patrick? Van fogalmad róla, hogy mekkora kockázatot vállaltam azzal, hogy úgy osztottam neked? Kérem a részemet - nevet.
- Úgy csinálsz, mintha nem lenne kifizetődőbb nekem dolgozni, mint a Planetben krupiéként szórakozni a lapokkal.
- Úgy csinálsz, mintha nem tudnád, hogy a sittre kerülhettem volna, ha ez kiderül.
- Ne reagáld túl
- csattan az öngyújtó a vonal túlfelén, nagy levegőt vesz.
- Kérem a pénzemet - ellököm magamat a faltól, és én is a cigibe szívok - piros Marlboro.
- Elfelejtesz valamit, kis szívem. Pedig megmondtam, baszd meg. Megmondtam. Ki foglak baszni a Venusból, ha így folytatod, aztán mehetsz, amerre látsz. Azt hiszed, hogy vagy valaki? Azt hiszed, hogy csak azért, mert a faszik tízeseket gyűrnek a bugyidba...
- Az én bugyim csak ötveneseket fogad el.
- ... hogy jelentéktelen kis showkat viszel, énekelgetsz, meg riszálod a segged, hogy elvarázsolsz ezt-azt, hogy hülye trükkökkel szórakoztatod a népet, vagy valaki? Pontosan olyan hülye ribanc vagy, mint, amilyennek gondoltalak. De, tudod mit? Az enyém vagy, úgy teszel, ahogy mondom, oda mész, ahova mondom, akkor, amikor mondom
- szinte látom magam előtt, ahogy mutogat, cigivel a kezében. És vigyorog. Olyan undorítóan, olyan tenyérbemászóan - úgy, mint akkor, amikor megtetszett.
- Nem vagyok a tulajdonod - újabb nevetés. James Kipling lesajnáló szavainak visszhangjaként csendül a vonal túlfelén.
- De igen, az vagy. Ahogy minden, és mindenki a Venusban. Ha nem találkozunk, akkor éjszaka a Planetben, ha nem fedezlek fel, ha nem hozlak ide, a birodalmamba, a világomba, akkor ugyanaz a kis senki lennél, mint előtte. De most legalább néha számítasz, néha több vagy, néha vagy valaki. NEKEM HÁLA! Ezt vésd jól az eszedbe, és soha ne felejtsd el! És ennek tudatában szopj le - hálával! Ha azt gondoltad, hogy csak azért, mert dugtunk egyszer-kétszer, majd az ujjaid köré csavarsz, és az lesz, amit te akarsz, akkor nagyobbat aligha tévedhettél volna, cicám.

(...)

Szép smink - vérvörösre festett ajkaim kétes mosolyra görbülnek, cicásra rajzolt szemeimben játékos fény szikrázik. Falatnyi, fekete body, frakkhoz hasonló blézer. Necc harisnya és - gyémántokkal kirakott - magas sarkú. Szőke tincseim decens kontyba fogva, fejemen cilinder, kezemben sétapálca. Klisék.
- Hölgyeim, és Uraim, mélyen tisztelt publikum! Had üdvözöljem önöket a Planet Hollywoodban! Roppantul izgalmas mutatványt hoztam ma önöknek. Először is, had mondjam el, hogy a főnököm nem akarta, hogy fellépjek itt ma este, de úgy döntöttem, hogy meglepem, meg különben sem akartam csalódást okozni önöknek – taps és ujjongás. – Arra gondoltam, hogy megviccelem Patricket, a már előbb említett főnökömet, és eltüntetem minden ingó vagyonát a Vegas külvárosában található villájából – nevetés. – De, persze, nem vagyok én nagyravágyó, nekem éppen elég fizetség az önök elismerése, tehát mindazt a pénzt, amit a holmik érnek, egy alapítványnak ajánlom fel – taps és ujjongás.

– tizenkilenc órával ezelőtt, éjjel egy magasságában –

Hirtelen ötlettől vezérelve mentem Patrick villájába, és törtem be a haciendába, nem kisebb céllal, semmint, hogy elvegyem tőle azt, ami engem illet. Ha máshogy nem, hát ellopok elhozok egy-két cuccot, amikről tudom, hogy sokat érnek – festményeket, vázákat, mellszobrokat, és ezekhez rettentően hasonló csecsebecséket.
Aztán bekattant valami, és úgy döntöttem, hogy nekem nem elég ennyi: gyermeteg lelkesedéssel hasítottam fel egy - valószínűleg steak - késsel a festmények vásznát, borítottam fel a vázákat és szobrokat tartó talapzatokat, és néztem, ahogy ezernyi, éles darabra törnek. Szétvágtam az öltönyeit, az ingeit, a nadrágjait. A konyhában kiszórtam az összes porcelánt a szekrényekből, a hűtőből kivettem egy üveg pezsgőt, és azt iszogattam – a hűtő ajtaját persze nyitva hagytam; gonosz én. A függönyöket leszaggattam, a hálószobáját is szétszedtem – na, nem darabjaira, de eléggé pazar érzés volt toll viharban ugrálni az ágyon -, összefirkáltam a falakat alkoholos filccel – faszkallantyú, buzi, puhapöcs feliratokkal, meg cirádás faszokkal rajzoltam tele. A varázspálcámmal apró tüzeket gyújtottam, és egy-egy mozdulatomra nyíltak a szekrények, meg a vitrinek, és a holmik ezer felé repültek belőle.
Még a csilláron is lógtam, és hintáztam, addig, míg meg nem adta magát, és le nem szakadt.
Aztán megjelent Patrick.
- Mi a szar? – ez volt ő, miután kinyitotta a bejárati ajtót, és belépett. Ekkor én éppen a nappali kandallójában lobogó tűzbe dobtam be az egyik Hugo Boss öltönyét.
- Meglepetés! – trilláztam, amikor meghallottam, hogy léptei egyre hangosabbak, majd egyszerűen elhalnak, nem sokkal mögöttem.
- Mi a faszt csinálsz, Marlena?
- Szórakozok – feleltem én, sanda mosollyal az ajkaimon. Ő pedig nem jutott szóhoz. – Tudod, hülye ötlet volt belerángatnod engem a bizniszbe, aztán nem kifizetni, pláne marhaság volt magától értetődőnek venned a jelenlétemet, és a szolgálataimat. Nem is értem, hogy gondoltad. Mit hittél, mi lesz majd? Hagyom, hogy hülyének nézz, és kihasználj? Hát, nem, baszd meg!
- Ki vagy rúgva – csak ennyit volt képes mondani. Én pedig kinevettem. – Nem vagy normális. Egy őrült ribanc vagy. Takarodj innen, de kurva gyorsan, amíg még finom vagyok, és úgy viselkedek, mint egy úriember, és a közös múltunkra való tekintettel nem hívom rád a zsarukat.
- Rendben – hanyag eleganciával rándítottam meg a vállamat, és kiittam a maradék pezsgőt az üvegből. – Elmegyek. De te itt maradsz – és ezzel elővettem a pálcámat. Hosszú-hosszú ideje már nem fogtam a kezemben, nem is értem, hogy egészen odáig hogy nem kapott lángra, hogy nem gyulladt fel türelmetlenül, és dühösen, amiért így elhanyagoltam, és afféle kellékként használtam a trükkjeimhez a színpadon.
Pedig többet és jobbat érdemelt volna – ahogyan én is.
De most... most megmutatjuk, mire vagyunk képesek. Most megmutatjuk, hogy velünk nem érdemes baszakodni.
- Abrakadabra, Patrick – a pálca lendült, szép íveket írt le a levegőben, és a következő pillanatban Patrickből nem marad egyéb, csupán egy giccses köcsög – mint, ami amúgy mindig is volt -, és, amiként még most is tengeti a napjait, egy gazdag ficsúr otthonában, egy vitrinbe zárva csücsül, talán tudva, érezve, hogy milyen volt számomra évekig az ő rabjának lenni.

– aztán a következő pillanatban –

Élő egyenesben látjuk a villát az odabent elhelyezett kamerák révén. A házban rend uralkodik – látszólag. Ez is a trükk része. Aztán – varázsütésre! – minden holmi eltűnik. Tényleg. És egy szempillantás múlva - valósággal a semmiből - hullik alá a pénz. A színpadra, a nézőtérre, olyan sok, hogy gereblyézni lehet, olyan sok, amennyit még sem az előtt, sem azóta nem láttam.

Ez volt az utolsó mutatványom Vegasban, mert ezt követően Patrick emberi, hű kutyái a nyomomban loholnak, a nyakamba lihegnek, hajtóvadászatot indítottak ellenem, sőt, mi több! Elhintették a vegasi kékeknek, hogy a főnökük – az az ártatlan, szegény, szerencsétlen pára, aki a légynek sem ártana! – eltűnt, és valószínűleg közöm van hozzá. Azon sem csodálkoznék, ha a MACUSA sem repesett az én kis magánszámomat látva...

Kopogok egy sosem látott ajtón. Kurva hideg van, legalábbis Vegas után. Ismerős idegen nyit ajtót – aztán be is akarja vágni, de nekifeszülök a nyílászárónak.
- Ne már, Charlie! - mindig is utálta, ha így szólítom. Ő Charles - szigorúan. - Engedj be, baszd meg!
- Nem tudsz eleget fizetni.
- Tedd meg a tétjeidet! Mennyi az annyi?

god makes no mistakes

Arca ovális, vonásai szabályosak, ugyanakkor lágyak, álla-, ajkai-, szemei hangsúlyosak. Brandy színű lélektükrei tele vannak értelemmel és kíváncsisággal, érzelmekkel és gondolatokkal. Olykor kihívón villan tekintete, keringőre hív, néha veszélyt, katartikus káoszt sugároz magából; közeledő vihar lecsapására figyelmeztet pillantása. Ajkaira többnyire kétes, csalfa mosoly feszül, mintha éppen sántikálna valamiben; és, valljuk be, ez legtöbbször nem is áll olyan távol a valóságtól. Elbűvölő – amíg ki nem nyitja azt a nagy és mocskos száját. Hangja karcos, mint a nyugat-amerikai sivatag homokvihara, mintha csak épp most nyomott volna el egy dekket, mintha egész éjszaka whiskeyt kortyolgatott volna.
Karakán kiállású, tartása egyenes és büszke, léptei elnyújtottak, légiesek. A kezei hidegek – mindig -, kézfogása magabiztos és erélyes. Termete alacsony, ugyanakkor formás; rosszabb-, stresszesebb-, túlhajszolt időszakaiban akár madárcsontúnak, soványnak is nevezhetnénk, de ettől függetlenül van benne erő, hisz mind a mai napig jól karban van tartva a teste – akárcsak az elméje. Haja eredendően barna, de ezüst szőkére festi, meg amúgy is, úgy váltogatja a színeit és a fazonját, mint más a lábbelijét.
Testét már-már megszámlálhatatlan mennyiségű tetoválás ékíti.
Fűszeres, markáns parfüm esszenciája-, és cigarettafüst kétes elegye lengi körbe.
Olyan, akár egy kaméleon: megosztó, különleges, egyedi, ugyanakkor elképesztő és letaglózó a megjelenése.
Szereti az egyszerű, és letisztult szabásvonalakat, a minimalista stílust, ugyanakkor nem áll távol tőle, hogy szántszándékkal felhívja magára a figyelmet, imádja az extravagáns, merész holmikat is - bár, az utóbbi időben, a menekülés és bujkálás végett okosabbnak látja, ha elvegyül a londoni tömegben (ami élete egyik legnehezebb és legembertpróbálóbb mutatványa). Kedveli a sötét, erőteljes színeket.


where life begins and love never ends

Édesapja
Richard Harrison ✦ 61 esztendős ✦ varázsló
Rick Harrison kicsit sem ismert, vagy híres varázslócsalád sarja. A család ezen fele eléggé sokfelé ágazó: vannak rokonai Amerika több részén, valamint Európában is. Richard egy végtelenül nyugodt férfi, akit szinte lehetetlen kihozni a sodrából. Remek ember, és még csodálatosabb apa és férj, és nem kevésbé kiváló seprű készítő. June rajongásig szereti a férfit, kiskorában is inkább apás volt, nagyon sok időt töltöttek együtt: horgászni jártak, Rick tanította meg June-t seprűn repülni, együtt bütykölték az autót, és a motort (utóbbira mindig is fájt June foga). A lány epekedve várta, hogy Charles után ő is az Ilvermorny tanulója lehessen, később pedig mélyen szántó, filozofikus beszélgetéseket folytattak egy-egy üveg sör-, vagy whiskey, meg pár szál cigaretta mellett. Minden különbözőségük ellenére roppantul jól kijönnek, és megértik egymást.


Édesanyja
Isabelle Tindall ✦ 60 esztendős ✦ magnix
Isabelle a húszas évei előtt-, nem sokkal az után, hogy megismerkedett Rick-kel, tudomást szerzett a varázslóvilágról - lévén soha, semmit nem (és nem is lett volna mit) titkoltak egymás előtt a férfivel. Végzettségét tekintve könyvelő, de sokkal-sokkal több időt tölt a családi pékségben, aminek mára már kizárólagos tulajdonosa, mint a számok fölött görnyedve.
Próbált szigorú lenni, de soha nem ment neki igazán. Nyilván voltak dolgok, amiket megkövetelt: hetente legalább egy levél az iskolából, a nyári szünetben az iskolai házi feladatok elvégzése mellett arra buzdította gyermekeit, hogy vállaljanak diákmunkát, hogy érjenek haza a megbeszélt időpontra, hogy soha nem lehet olyan nagy a probléma, amit ne tudnának megbeszélni és megoldani. A családja és a pékség a mindene, soha nem cserélné el az általa unalmasnak vélt életét semmire.


Testvére
Charles Harrison ✦ 36 esztendős ✦ félvér
Amikor June az Ilvermornyba készülődött, csak azt tudta, hogy a Horned Serpentbe nem akar kerülni, mert az ő mindig komoly, mindig unalmas, mindig szögletes, mindig utálatos bátyja is oda járt. Fogalma sincs, hogy hol és mikor romolhatott el a kapcsolatuk - felnőtt fejjel úgy véli, egyszerűen Charlie elkezdett kamaszodni, kizárni mindenkit a barátain kívül, és fontosnak gondolta éreztetni June-nal, hogy hozzá képest ő csak egy pisis kislány. Addig-addig feszültek egymásnak, míg helyrehozhatatlan károk nem keletkeztek a kapcsolatukban. Érdekes, mert bár Charles és June is egymás szöges ellentétei, ők egyáltalán nem értenek egyet semmiben, és nem értik meg egymást.
Az Ilvermornyban Charlie kiváló tanuló volt, szorgalmas, keményen dolgozott, sokat tanult, nem úgy, mint June, aki a szabályszegésen és a kviddicsen, meg a tiltott-titkos bulikon kívül nem csillogtatta meg a szorgalmát.
Az akadémia után azonnal a MACUSA-hoz került, onnan pedig pár évvel később áthelyezték Nagy-Britanniába, a Mágiaügyi Minisztériumba; jelenleg is ott dolgozik.


Párkapcsolat
Oh, lá, lá! Szerelmes! MINDIG! Bárkibe, és bármibe. Az ÉLETBE! Néha persze utálja az életet, és utálja az életét, de soha, semmiért sem cserélné el.
Sok szerelme volt, már az óvodában is, meg az általános iskolában is. Az anyukája egyszer azt mondta neki, hogy ne hagyja, hogy a kisfiúk meghúzzák a haját, vagy a vállába boxoljanak - ez nem szerelem; mondogatta az asszony. Aztán az Ilvermornyban is, ott volt egy idősebb pasija - ő ötödikes volt, a fiú meg hetedikes -, és ő volt June-nak az első. AZ ELSŐ! Aztán mégis szakítottak, de előtte soha, senkivel sem volt együtt olyan hosszú ideig - nyolc hónapig, tizenkilenc napig, és megközelítőleg öt óráig.
Aztán, az akadémia után, a színiiskolába jelentkezett, és igazán nyitott lett sok mindenre, és nem nagyon törődött dolgokkal, egészen lazán vette az életet, és a nagy szerelmek már nem is voltak olyan nagyok, és mindent elsöprőek, mint azt képzelte, vagy olvasta a romantikus lányregényekben, meg a szövegkönyvekben.
Sokan tetszettek neki, sokakkal megvolt az a bizonyos kémia, sokak megvoltak neki, és ő is megvolt páraknak, de semmi több, semmi olyan grandiózus, amire várt, amire vágyott.
Volt, hogy te voltál aznap a második vagy a harmadik - olyan volt, mint egy robot, amit a szexre programoztak be. Többé már nem volt romantika, nem volt se randevú, se gyertyafény, se csokor, se bonbon, se séta a holdfényben, semmi. Néha, szinte kötelességszerűen végigsimítottak a hátán, a karján, vagy a combján, és kérdezgették, vagy próbáltak vele beszélgetni, hétköznapi dolgokról, de mindketten tudták - minden alkalommal -, hogy ez csak önámítás. Magadat nyugtatod, hogy te nem kezelted ezt a nőt használati tárgyként, és most nem dobod el csak úgy, a lelkiismereteddel viaskodtál, hogy az asszony nem tudja meg, vagy, ha mégis, hát megbocsátja majd. June persze nem ámította magát, elnyomta az érzéseit, soha, senkihez nem került közelebb, pedig mennyire vágyott rá - és csak mosolygott.
A szövegkönyvekben-, aztán a színpadon, meg a könyvekben, és a filmekben valahogy ezekről-, és ezekhez rettenetesen hasonló dolgokról sosem esik szó, vagy ritkán. Az nem túl magasztos érzés, amikor üres vagy, és zsibbad az egész lelked, a szíved szilánkosra tört, és csak arra vágysz, hogy valaki kirángasson a rémálomból, hogy ott legyen, veled, neked - aztán persze rájössz, hogy voltaképpen nincs daliás, szőke herceg, se fehér ló, aminek a hátán majd ellovagoltok a naplementében; csak te vagy saját magadnak, és egyetlen dolog biztos (leszámítva a halált, és az adózást), hogy saját magad elől nem menekülhetsz el, és te, barátom, bizony életed végéig magadra vagy utalva.
De mindettől eltekintve még mindig szerelmes - az életbe, örökkön-örökké.


dance lightly with life

Amortentia
pénz, sivatagi por és homok, az anyukája frissen sült brownie-jának az illata, amit már nagyon-nagyon régóta nem érzett, az édesapja Impalájának bőrhuzatának-, és a friss dohány keverékének esszenciája


Mumus
élőnek tűnő, láncok és kötelek, melyek úgy tekerednek, mint a kígyók, és, amelyek rá akarnak csavarodni, hogy lefogják, lebéklyózzák


Edevis tükre
ha valami megfoghatatlant kellene mondania, akkor az a szabadság, a gazdagság és a hírnév lenne. Ha a tükörbe nézhetne, akkor valószínűleg önnönmagát látná, színpadon, ujjongó tömeg előtt, elismert színész-, és énekesnőként.


Hobbijai
✦ éneklés, gitározás
✦ bűvészkedés (amit a magnix gyerekek tanulnak könyvekből, vagy az internetről, és, amivel szórakoztatják magukat, a barátaikat, vagy a szüleiket)
✦ olvasás, keresztrejtvény fejtés
✦ bárról-bárra járni a barátaival, ugyanezen barátoknak szívesen ad ilyen-olyan becenevet
✦ újabban Charlie idegesítése


Elvei
✦ azt csinálsz, amit akarsz, mindaddig, míg nem ártasz vele senkinek
✦ lásd meg mindenkiben és mindenben a legjobbat, a legszebbet, légy nyitott
✦ tudd az értékedet - és add hozzá az ÁFA-t
✦ a jó magaviseletű nők sosem fognak történelmet írni
✦ a jó ügy érdekében hazudhatsz, és szabályt-, hovatovább törvényt is szeghetsz
nolite te bastardes carborundorum


Amit sosem tenne meg
✦ nem árulná el a barátait, a családját
✦ soha többé nem adja meg magát, nem hódol be, nem lesz valakinek puszta csicskája
✦ nem ártana ártatlanoknak és gyengéknek, nem rúgna bele a földön fekvőbe - inkább segíteni próbálna rajta
✦ soha nem fogna pálcát fegyvertelen varázslóra vagy boszorkányra, annak ellenére sem, ha a másik támadt rá elsőként
✦ bár, még nem került ilyen helyzetbe, úgy gondolja, hogy soha, de soha, semmilyen körülmények között nem ölne meg senkit sem


Ami zavarja
✦ amikor a brit varázslótársadalom tagjai muglinak hívják a magnixokat
✦ ha meg akarják neki mondani, hogy mit csináljon, hova menjen, mikor, kivel; tehát, ha valaki navigálni próbálja
✦ hogy általában csóró


Ami a legfontosabb az életében
✦ a szabadság
✦ bár, az utóbbi időben nem igazán mutatta ennek jelét, a családja
✦ hogy megtalálja a boldogságot - azt a belesüppedős, megnyugodós, lélekmelengető fajtát


Ami a legkevésbé fontos számára
✦ hogy ki, mit gondol róla
✦ az egyedüllét
✦ hogy mindig, mindent előre megtervezzen; éppen ezért nem is szokott ilyesmire vetemedni, meg beleélni magát bármibe is, mert úgy sem úgy fognak történni a dolgok, ahogyan azt ő 'eltervezi'


Amire büszke
kapásból nem tudná, hol is kezdje, mit is mondjon, elvégre az Ilvermornyn kívül-, illetve azon túl egyetlen iskolát sem fejezett be. Sok mindent tanult, sok mindenhez ért, sok mindent tud (egyébként iszonyatosan nagy a lexikális tudása!), de úgy érzi, miután soha, semmilyen fontos dolgot nem fejezett be, és nem vitt véghez, nincs mire büszkének lennie. Pedig, hát, lehetne... ha másra nem is, hát mindarra a tapasztalatra, amit az elmúlt években szerzett. Voltak ballépései, tett törvénybe ütköző dolgokat, fogadott rossz embereket a bizalmába, engedelmeskedett akkor, amikor le kellett volna lépnie, és lelépett korábban, amikor maradnia kellett volna, de mindezek ellenére June alapvetően jó ember.


Ha valamit megváltoztathatna
őszintén? Rengeteg mindent szeretne elfelejteni, megváltoztatni, vagy úgy nagyjából-egészében meg nem történtté tenni. Kezdve az akadémiával, a színiiskolából való kirúgásán keresztül, egészen Patrick ostoba, csalárd bizniszével, meg a piros lámpás szórakozóhelyével bezárólag - meg ilyen-olyan, egyéb csorbákat is kiköszörülhetne az életében. De nem akarja. Nem, mert mindezek formálták, tanították, leckéztették. Nem, mert mindez tette azzá, akivé mára lett.


Így képzeli a jövõjét
egyet tud csupán biztosan: öregen, boldogan, szerelmesen és részegen akar meghalni.


Egyéb
✦ metamorfmágus - született, roppantul tehetséges
✦ bejegyzetlen animágus (hirundo rustica azaz füsti fecske)
✦ képes pálca nélkül is varázsolni (és meglehetősen ügyes benne)
✦ van magnix járművekre - személy-gépkocsira (B) és motorra (A) - jogosítványa



Lady Gaga


Vissza az elejére Go down
Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

marlena harrison Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


marlena harrison Empty
Gilbert Ollivander
Kedd Szept. 07, 2021 3:41 pm
Kedves Marlena!


Kár lenne titkolnom, hogy engem már a play by-oddal megnyertél magadnak... aztán megnyitottam a karakterlapod és visszafordíthatatlanul megszerettelek. Részben az árnyalt, komplex - és badass, de még mennyire az! - jellemed, részben az izgalmas és ötletes életutad és talán legnagyobb részben a remek stílusban megírt, a karakter személyiségét tökéletesen visszaadó előtörténeted miatt. Már nagyon várom, hogy olvashassalak a játéktéren is, úgy érzem, érdemes lesz követnie mindenkinek a plotjaidat és a különféle kapcsolataid alakulását, mert annyi biztos, hogy akit veled összesodor az élet, az nem fog unatkozni. Úgyhogy futás foglalózni és játszótársakat keresni Very Happy !

June M. Harrison varázslatosnak találta



I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: