Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Drama – what literature does at night

Harper Briggs


Akadémista

Drama – what literature does at night Tumblr_inline_pj4bn36gWf1t8d1vp_540

Lakhely :

Roxfort ❁ London


Multik :

❁ ❁ ❁

Playby :

❁ Elle Fanning


43


Drama – what literature does at night Empty
Harper Briggs
Hétf. Jan. 25, 2021 2:29 pm

Carol & Harper
Alapvetően szeretem a színházat, most mégis szorongással töltött el, hogy itt kellett lennem, hogy ennyi ember vett körül. Hiába ültem a páholy egyik legeldugottabb sarkában, hiába próbáltam úgy csinálni, mintha nem is léteznék, mintha csak beleolvadnék a szék vörös - mint amilyen a fehér havon szétfolyó friss vér is volt - bársony anyagába, mégis úgy éreztem, mintha minden szem engem vizslatna. Holott tudtam: ez ostobaság, az összegyűltek nagy része nem látott bennem mást, csak egy szőke kislányt, aki egyedül látogatott el a szombat esti darabra és volt annyira pénzes - esetemben inkább befolyásos -, hogy az egyik legjobb páholyban kapjon helyet.
Talán a bátyámmal és a testvéremmel történtek után veszélyes volt egyedül mutatkoznom, de nem féltem. Engem nem külső ellenség akart megölni, mint  bérgyilkosok és vérfarkasok, hanem a saját szervezetem. Ez persze jelenleg senkit sem érdekelt. Ha levetettem volna magam a Tower Bridge tetejéről is csak azért derült volna ki holnap reggel, mert Mason hiányolt volna. Anya valószínű fel se fogná mi történt, apa pedig, ő az egyik olcsó pacsuli szagú barátnőjénél keresett volna vigaszt, mint mindig. Egy percig sem kételkedtem benne, hogy ebben a szent percben is ott volt. Persze, valójában nem akartam megölni magam, annál jobban ragaszkodtam az élettel, mindösszesen csak néha eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha.
Főleg az olyan sivár és magányos estéken, mint amilyen ez is volt.
A darab már a vége felé közeledett, legalábbis az események hirtelen változó láncolata és a színészek éles gesztikulálása erre engedett következtetni, valójában hiába próbáltam figyelni, nem teljesen sikerült. Nem tudtam volna megmondani, hogy miről szólt a darab. A fejem ütemesen lüktetett és hiába próbáltam elterelni a figyelmem a teliholdról, nem sikerült. Görcsösen szorítottam a táskámat, miközben a gondolatai minduntalan vissza, vissza kanyarodtak Mason-höz és ahhoz, hogy mit csinálhatott éppen. Mennyire érezhette rosszul magát egy hideg is mocskos pincébe bezárva csak mert… mert…
A kellemetlen, mégis elviselhető lüktetést hirtelen váltotta fel a szédülés, a hányinger és a nehéz légzés. Páni félelem lett úrrá rajtam, amint tudatosult bennem, mi fog történni. Nem akartam gyengének tűnni, elájulni és kórházban kikötni, megint. Remegve, mégis minden erőmet összeszedve álltam fel és botorkáltam az ajtó felé. Nem tudnám felidézni, hogy hogyan jutottam el a hátsó kijáratig, valahogy minden homályos, ködös és fullasztó volt. Időközben, valamikor biztos  Ahogy lenyomtam egy fémes ajtó kilincsét egy erkély szerű helyre értem, úgy robbantam ki, mint... nem tudom, csak kirobbantam hangosan zihálva, olyan sípoló tüdővel, mintha csak TBC-s lennék. A mugli orvosok legalábbis ilyesféle hasonlatokkal dobálóztak. Valójában fogalmam sem volt arról, mi is az a TBC. Leguggolva, a korlátnak támaszkodva, élveztem a hideget és a friss levegőt, hiába voltam télen egy ujjatlan felsőben kint. Nem tudtam eldönteni, hogy a roham kiváltója az állott és beszorult levegő volt-e vagy… inkább gondolni sem mertem, arra a lehetőségre. Mason jól volt, jól kellett legyen.
Lopva pillantottam oldalra, le a négy fokból álló lépcső sor aljára, inkább pótcselekvés volt ez,mint valódi érdeklődés, mégis meg kellett döbbennem: volt ott valaki. Egy túl ismerős valaki.
Nem voltam egyedül, ha pedig ez nem lett volna elég. Caroline Dolohovval néztem éppen farkasszemet, amint egy füstölő cigarettát tartott a kezében, valami különös jelmezt viselve. Azt hiszem, éppen egymásra licitáltunk abban, hogy melyikünk van jobban meglepődve a kialakult szituáción.
- Izé… - nyeltem egy nagyot, miközben felálltam és lepillantottam a remegő kézfejemre, amellyel egyszerre támaszkodtam a korlátnak és fogtam az inhalátorom. Nem akartam tudni, hogy mennyire szánalmasan festhetek most, de tippjeim alapján egy tízes skálán bizonyosan húsz felé lehettem, ha nem feljebb. - Nem tudtam, hogy foglalt ez a hely - nyögtem ki, miközben egy pillanatra lehunytam a szemem és felmértem az állapotom. Gyenge voltam, le kellett volna ülnöm és pihenni, még levegőt sem kaptam rendesen. Visszamenni a zsúfolt színházba veszélyes volt, nagyon nagy volt az esély arra, hogy ismét befulladok.
- Már itt sem vagyok - mondtam, noha a hangom csak erőtlen suttogásnak hatott, nem pedig határozott és erős kijelentésnek, amiért egyenesen gyűlöltem magam. Nem akartam még több gyengeséget mutatni senki, főleg Caroline Dolohov előtt.
Gyerünk Harper, nyúltam az ajtó kilincse után, meg tudod csinálni, csak egy pillanatig kell megtartani magad a saját két lábadon, nem olyan nagy dolog az…


If I were a flower…
 I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds.
Vissza az elejére Go down
Caroline Dolohov


Akadémista

Drama – what literature does at night Tenor

Lakhely :

Northumberland, Anglia



Playby :

Ginny Gardner


185


Drama – what literature does at night Empty
Caroline Dolohov
Szomb. Márc. 06, 2021 1:16 pm

Harper & Carol

Újabb nap, újabb adag munka, újabb fellépés és újabb fárasztó éjszaka a színházban. Nem zavart a monotonitása, hozott valami rutint a napjaimba és teljesen lefoglalta a gondolataimat, amikor azok a leginkább tönkre akartak tenni. Szerencsére ez egyre kevesebbszer fordult elő és nagyrészt jól éreztem magam, mind a bőrömben, mindpedig nagy általánosságban nézve a dolgokat. Jó volt a felszabadultság érzése.
Azért a cigarettáról nem tettem még le, annyira nem éreztem késznek magam, hogy még attól is meg akarjak szabadulni. Majd idővel leteszem, ebben biztos voltam, mert nem akartam az egész életemet büdös füstszagúan leélni, de amíg szükség volt rá, hogy lenyugtassa az idegeimet, addig megtartottam. Két felvonás között is jólesett a szünetben, amikor dolgozott bennem az adrenalin. Sosem értettem meg, hogy a gyakorlottabb színészek hogyan képesek a világ minden nyugalmával fellépni ennyi ember előtt, mert nálam lehetetlen vállalkozásnak tűnt, hogy ezt valaha is elérjem. Egy emberöltő nem lenne elég hozzá.
Most is kint álltam az épület mögött a kövezett úton, kényelmesen billegve előre-hátra a talpamon. Már nem volt hová sietnem, véget ért az előadás, remekül sikerült, én pedig annyira élvezhettem ki a cigit, amennyire csak akartam. A fránya jelmez persze továbbra sem volt valami kényelmes, de ráérek még átöltözni. Habár ha tudom, hogy nem egyedül fogok idekint ácsorogni, talán még bagózás előtt átveszem a jelmezem…
Hátranéztem, amikor kivágódott az ajtó, de legnagyobb meglepetésemre nem az egyik kollégám vagy valamelyik újságíró állt ott (nem mintha lett volna ma egy is az előadáson), hanem az egyik Briggs ivadék. Hosszú másodpercekig bámultunk egymásra, mint két idétlen holdborjú, szerintem egyikünk sem tudott mit kezdeni ezzel a meglehetősen váratlan és érthetetlen helyzettel. Mégis mennyi esély volt rá, hogy éppen itt fogunk találkozni?
Nem szólaltam meg, nem köszöntem, és nem akartam reagálni sem arra, hogy megfordul és visszamegy. Tisztában voltam vele, hogy ő nem tehet arról, amilyen a testvére volt, de nem voltam annyira diplomatikus ember, hogy attól még ne tartsam ellenszenvesnek pusztán a rokonsága miatt. De szarul volt, láttam rajta, hogy nem érzi jól magát, és akármennyire próbáltam nem odafigyelni, rájöttem, hogy a lelkiismeretem erősebb annál, hogy csak úgy hagyjam szenvedni. Lemondóan felsóhajtottam és eldobtam a cigimet.
- Várj! -szóltam utána, majd levettem magamról a vállamra dobott pulóveremet és a lépcsőre raktam. Határozottan, de nem erőszakosan megfogtam Harper karját, ha akarja, simán kihúzza magát a kezemből, aztán leültettem a lépcsőre. -Úgy nézel ki, mint aki mindjárt elájul. Jól érzed magad? -Nyilván nem érezte jól magát, de hátha elmondja, mi baja van.
Leguggoltam elé, mert nem akartam fölé tornyosulni (hah, mintha olyan toronymagas lettem volna).
- Hozzak egy pohár vizet? -Hölgyeim és uraim, bemutatom önöknek Caroline Daphne Dolohovot, akinek az empátiakészsége és az egészségügyi problémákra való felkészültsége kimerül abban, hogy “hozzak egy pohár vizet”. Kitagadom magam apám helyett is.


Vissza az elejére Go down
Harper Briggs


Akadémista

Drama – what literature does at night Tumblr_inline_pj4bn36gWf1t8d1vp_540

Lakhely :

Roxfort ❁ London


Multik :

❁ ❁ ❁

Playby :

❁ Elle Fanning


43


Drama – what literature does at night Empty
Harper Briggs
Szer. Márc. 17, 2021 12:59 pm

Carol & Harper
A fulladás, mint olyan nem volt új élmény, tudtam kezelni. Legalábbis szerettem azt hinni, hogy így van, mert így tarthattam fent azt a törékeny illúziót, hogy minden rendben van, hogy az elmúlt év eseményei nem viseltek meg annyira. Persze, az évfolyam ismétlésről mindenki tudott, nehéz lett volna eltitkolni, de azt lehetett emelt fővel viselni és beilleszteni a tökéletes, gyászoló családról alkotott képbe. Mert hát a világ felé ezt mutattuk és a valóság is ez volt, csak éppen másképpen. Nagyon másképpen.
Ebbe a látszatba pedig nem illett bele ez a jelenet. Noha, azt kell mondjam, ez a jelenet szerintem sehová sem illet, ahogy az én életembe, úgy Caroline Dolohovéba sem, talán még azokban a színdarabokban is idegen lett volna, amikben játszott.. játszhatott. Legalábbis a ruhája alapján vagy ezt csinálta, vagy pedig beleőrült abba, amit a bátyám csinált vele. Őszintén, reméltem inkább az első, noha ennek inkább önös érdekei voltak, mint sem a lány jóléte. Így talán egy kis feloldozást adhattam volna magunknak, hogy nem tettünk tönkre teljesen egy életet.
Nem akartam maradni, főleg nem gyengének mutatkozni. Bármennyire is gyűlöltem a politikát, tudtam hogy működik. Túl jól tudtam, valójában nem volt nehéz kiismerni, csak egy kis logika és józan ész kellett hozzá. Pont ezért nem akartam támadási felületet adni a családom ellen, főleg nem Dolohovék kezébe, mert kétségem sem volt felőle, hogy felhasználták volna, ahogy fordított esetben az én apám és a nagybátyáim is.
Oh wait… már meg is tették…
Az igazság azonban az, hogy sosem volt választásom, legalábbis nem itt és nem most, ebben a szituációban. Képtelen voltam ellenkezni, így is éppen csak sikerült megkapaszkodni és leülni és nem ráesni Caroline Dolohovra, amikor lehúzott a földre.
- Alig kapok levegőt - próbáltam mély lélegzeteket venni, ennél kínosabb már nehezen lehetett volna ez az este - és kifogyott ez a szar - emeltem meg kicsit az inhalátort, nem törődve azzal, hogy tudja-e mi az vagy sem. Inkább a sem felé hajlottam, sok muglik között járatos félvér sem tudta, nemhogy egy aranyvérű. - De szépen lassan jobb lesz, megmaradok - tettem hozzá, megnyugtatási szándékkal, hogy nem fogom itt kilehelni a lelkem, szóval nem vádolják meg még egy Briggs meggyilkolásával. Legalábbis az enyémmel biztosan nem.
- Nem köszi, csak egy kis levegő és jobb lesz, tényleg… - sóhajtottam, bár nem éreztem jobban magam, de reméltem, hogy kívülről már nem úgy festek, mint akiben már csak Merlin tartja a lelket. - Egyébként, mit csinálsz itt? Már a színházban, nem hátul, ez utóbbit értem. Komoly szereped van, vagy csak statisztálsz? - érdeklődtem, noha nem tudom mennyire volt ez valós és nem csak egy udvariassági kérdés, hogy elüssük az időt, amíg én fuldoklom, ő pedig dohányzik.
Persze, lettek volna ennél jobb témák is, de lehet nem azzal kellett volna indítanom, hogy hogy van azután, miután a bátyám megerőszakolta, majd a családom meghurcolta és hazug ribancnak titulálta. Nos igen, jobb volt az illedelmes, semmitmondó érdeklődés.

Caroline Dolohov varázslatosnak találta



If I were a flower…
 I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds.
Vissza az elejére Go down
Caroline Dolohov


Akadémista

Drama – what literature does at night Tenor

Lakhely :

Northumberland, Anglia



Playby :

Ginny Gardner


185


Drama – what literature does at night Empty
Caroline Dolohov
Szer. Május 26, 2021 2:56 am

Harper & Carol

Egyelőre nem igazán volt lehetőségem és időm belegondolni, hogy milyen bizarr is a jelenet, ami most itt elkezdődött. Kyle Briggs egyik áldozata megsegíti a fiú húgát, mielőtt az idehal. Egész jó cikk lenne belőle, majd megpályázom a Reggeli Prófétánál, biztosan nagyra értékelnék az ötletemet. De viccet félretéve tényleg annyira minimális volt ennek az eseménynek a bekövetkezte, hogy már-már regénybe illő volt, vagy egy Eggsy Fudge-féle színdarabba. De mégis mi mást tehettem volna most? Nem voltam a világ legnagyobb filantrópja, Merlinre, milyen messze álltam attól, azonban egy ilyen helyzetben nem segíteni… Nos, szerintem hónapokig próbálnám lemosni magamról úgy a mocskot, ahogy egy évvel ezelőtt is tettem. Tehát segítettem, legalább ezzel is bebizonyíthattam mind magamnak, mindpedig másoknak és talán az egész világnak, hogy én jobb vagyok. Jobb azoknál, akik jogtalanul megvádoltak és ha lehetne, most is a cipőmre köpnének. Egyébként is, Harper soha semmi rosszat nem tett ellenem.
Mindennek pedig semmi köze nem volt a politikához. Hidegen hagytak apám dolgai és a jelenlegi harca Briggsékkel, akár benne volt az én nevem is, akár nem. Eléggé belefáradtam már ahhoz, hogy igyekezzek a lehető legtávolabb maradni ettől az egésztől. Nem állítom, hogy nem fordult meg a fejemben, mekkora eszköz lehetne ez apa kezében, ha tudna róla, ha beállíthatna mint egy igazi jólelkű lányt, aki még a rosszakaróin is segít. De csupán egy kósza gondolat volt, amit egy percig sem vettem komolyan. Nem akartam senkit sem kihasználni, aki ilyen védtelen volt, mert pontosan tudtam, milyen érzés az.
- Öhm… értem. Azért ez nem hangzik túl jól. -Bizalmatlanul néztem a fura kis eszközre a kezében. Fogalmam sem volt, mi lehet az, de biztos valami gyógyászatra használatos dolog, ha azt akarta használni a fuldoklása ellen. Egyáltalán miért fuldoklott? Be kellett vallanom, hogy nem vagyok túl tájékozott ebben a témában, a medimágia soha nem vonzott. - Biztos vagy benne? Nagyon sápadt vagy. Hívhatok segítséget, talán jól is jönne, mert egyáltalán nem értek az újraélesztéshez.
Kicsit meglepődtem a kérdésén. A színházból jött ki ő is, nyilvánvalóan a darabot nézte, hacsak nem bújt el egész időre a budiban mint az a sültbolond csöves bácsi, aki azt hitte, hogy a WC tartályba szarni a legjobb ötlet. De Harper legjobb tudomásom szerint nem volt bolond, úgyhogy valószínűleg ott volt ő is a nézőtéren. Akkor hogyhogy nem látott? Nem sértette az egómat, inkább csak furcsa volt.
- Valahol a kettő között. Nevezzük fontos mellékszerepnek, a szövegkönyvben is valami hasonló áll, azt hiszem. Ha úgy vesszük, fontos, azt hiszem. -Megvontam a vállam. -És te? Teljesen egyedül jöttél vagy csak itthagytak a többiek?
Kezdett kényelmetlenné válni a póz és a lábaim közölték velem, hogy nem akarok tovább guggolni. Úgyhogy felegyenesedtem, megigazgattam a jelmezemet, aztán leültem Harper mellé.
- Nem szívesen hagylak itt ilyen állapotban, de ha zavarok, csak szólj és már itt sem vagyok. Frida, a jelmezesünk úgyis biztosan meg akar majd fojtani, amiért cigiszagúan adom vissza a jelmezt. Megint.


Harper Briggs varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Harper Briggs


Akadémista

Drama – what literature does at night Tumblr_inline_pj4bn36gWf1t8d1vp_540

Lakhely :

Roxfort ❁ London


Multik :

❁ ❁ ❁

Playby :

❁ Elle Fanning


43


Drama – what literature does at night Empty
Harper Briggs
Hétf. Júl. 05, 2021 12:02 am

Carol & Harper
Nem tudtam, hogy mit mondhatnék, hogyan magyarázhatnám meg, sokkal ki úgy ezt a szituációt, hogy Dolohovék a későbbiekben ne tudják felhasználni ellenünk. Nem mintha alapvetően Caroline Dolohovból kinéztem volna ilyesmi, nem tűnt olyan rossz embernek, mint amilyennek a családom elhordta őt. Egy hazug, aranyvérű ribancnak, főleg, hogy mind tudtuk: igazat állított, Kyle megtette. Képes volt rá, hiába akartuk tagadni magunk előtt is tényt.
Egyszerűen csak úgy gondoltam… jogos lépés lett volna tőle. Mástól nem, de tőle igen.
- Nem olyan vészes - szorítottam az egyik kezem a mellkasomra, mintha az enyhíthetne a hirtelen rám törő szúró, sugárzó fájdalmon. Még csak levegőt sem kellett vennem hozzá, elég volt a tény, hogy léteztem. Ugye… ez nem azt jelentette, hogy Masonnel is valami baj van? Ugye nem?
Ne, ne nevess rám Telihold! Ne tedd!
- Persze, volt már ilyen. Nem újkeletű a dolog - próbáltam valami mosoly felét az arcomra erőszakolni, hogy megnyugtassam magamat és megnyugtassam Carol Dolohovot is. Egészen úgy festett, mintha aggódna, nem tudtam eldönteni, hogy az én eszem kezd elmenni -, az övé - vagy tényleg az történt, amit úgy hittem, látni vélek. - Szükségtelen szólni bárkinek is, tényleg. Majd elmúlik. A medimágusok amúgy se sokat tehetnek. - Ha rajtuk múlott volna, akkor már halott vagyok. Nem mintha a tudásukat kritizálnám, mentették már meg a családtagjaimat, nem is egyszer, az én problémámmal mégse tudtak mit kezdeni. Ha anyának nem jut eszébe, hogy próbálják meg a mugliknál, sosem derül ki, hogy mi is a bajom. Nekik - már a medimágusoknak - eszükbe sem jutott ilyesmi. Majd mi megoldjuk, mondták mindig, de sosem jutottunk előrébb.
- Az jó. Gratulálok - bólintottam, mert… nem tudtam, hogy mi mást mondhatnék. Vagyis de, akadtak ötleteim, azonban az “Örülök, hogy miután megerőszakolt a bátyám, a családom meg meghurcolt, nem siklott ki teljesen az életed” nem hangzott volna túl kedvesen, lássuk be. Én nem Holden voltam, aki gond nélkül hozzávágott volna ilyesmit nos… tulajdonképpen bárkihez, azt hiszem. - Egyedül, a többiek… izé… dolguk volt - nyögtem ki végül vékony hangon.
Ne már!
Ennél gyanúsabb csak akkor lehetett volna ha… nem, ennél gyanúsabb valójában nem lehettem volna, de éppen csak egy pillanat választott el attól, hogy részletezzem Carol Dolohovnak, hogy mi a helyzet a családommal. Hogy az ikertestvérem éppen a pincébe van zárva vérfarkas alakban, hogy az anyám benyugtatózva ült egy székben és alig tudott magáról és hogy az apám éppen kurvázott valahol, minduk lehet ez utóbbit tudta, ez nem volt olyan nagy titok, mint Russel Briggs hinni akarta.
- Volt egy jegyünk, gondoltam eljövök - hogy ne legyek otthon. - A darabról is csak jókat hallottam, ígéretesnek tűnt. - Próbáltam menteni a menthetőt és reménykedni benne, hogy ha Caroline Dolohov észre is vette ezt a kis elszólást - közjátékot? -, nem kérdez rá.  Nem akartam sem neki, sem pedig másnak hazudni. Utáltam valótlant állítani, talán pontosan ezért is ódzkodtam annyira a politikától.
- Nem zavarsz, úgy sem vagyok most valami nagy társaság - suttogtam a hideg, januári fagytól nedves vas korlátnak dőlve. Fáznom kellett volna, mégis kellemesen esett a hűvös. Egy pillanatra megfordul a fejemben az is, hogy lefekszem a földre, de nem akartam még a nyomorék mellett őrültnek is mutatkozni Carol Dolohov előtt. Főleg, hogy alapvetően csak az első voltam, a második nem. - Persze, ha dolgod van, nem akarlak feltartani, csak… akkor ne küldj senkit, megleszek egyedül is. Majd felhívok valakit. - Tettem hozzá. Nem tudtam, hogy ki az a Frida, akit emlegetett, biztos jó ember volt, de… nem akartam, hogy bárki ilyen állapotban lásson. Már egy embert is megalázónak éreztem, nem volt szükség még több szemtanúra. Nem kellett, hogy még több ember azon élvezkedjen, hogy valamelyik Briggs hogy szenved.

Caroline Dolohov varázslatosnak találta



If I were a flower…
 I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds.
Vissza az elejére Go down
Caroline Dolohov


Akadémista

Drama – what literature does at night Tenor

Lakhely :

Northumberland, Anglia



Playby :

Ginny Gardner


185


Drama – what literature does at night Empty
Caroline Dolohov
Pént. Szept. 10, 2021 10:29 pm

Harper & Carol

Undorító dolognak tartottam volna felhasználni a családja ellen azt, hogy Harper rosszul van. Apám talán megtette volna, sőt, szeretném tagadni, de valójában mind tudjuk, hogy bűntudat nélkül megtenné. Én azonban nem akarok lesüllyedni arra a szánalmas és gusztustalan szintre, amit Briggsék ütöttek meg velem. Utólag már sokkal jobban bosszant az a tudat, hogy hányan lehetnek még, akikkel valaki azt tette, amit Kyle velem, és soha az életben nem adtak nekik semmi vigaszt. Én jó helyzetben voltam, mert apám befolyásos ember volt, de akinek nincsen ilyen szerencséje, az vajon hogyan járhatott? Nem akartam jobban belegondolni, csak felhúznám magam rajta. Mindenesetre nem akartam olyan lenni, mint Briggsék.
- Hát… pedig elég vészesnek tűnik. Mármint, te nyilván jobban tudod, de akkor is. Rossz nézni. -Ezzel biztosan nem segítettem a helyzetén, de őszinte akartam lenni vele. Nem csak ebben, igazából minden másban is, ha esetleg szóba jönne. De volt egy olyan érzésem, hogy egyikünk sem akar beszélni róla.
Azt hiszem, tényleg aggódtam érte. Nem állt szándékomban még egy Briggs halálát magamra vállalni, még csak az kellett volna, hogy ezt is rajtam verjék le…
- Rendben van, te tudod. De ha kell valami, tényleg szólj. Elég kellemetlen lenne egy színház mögötti sikátorban meghalni. -És ha megtenné, én elszaladnék és eltüntetném a nyomaimat is. Továbbra sem kell még egy halott Briggs a nyakamba.
Felvontam a szemöldököm a szavaira, de nem válaszoltam semmit. Én is egyedül jártam régebben színházba, de az nekem természetes volt. Mellette apáék is elkísértek többször, de amikor heti többször is mentem volna - amire nekik nyilvánvalóan nem volt idejük -, akkor magamnak kellett megoldanom. És soha nem zavart a gondolat, hogy kilógjak a Roxfortból és megnézzek egyedül egy színdarabot, de sokmindent feltettem volna rá, hogy Harper nem azért volt egyedül, mert egyedül akart lenni. Nem lepett meg, nem vártam többet a családjától azok után, hogy a saját fiuk halálára is annyi reakciójuk volt, hogy politikai hasznot próbáltak hajtani belőle. Azt hiszem, egészen megsajnáltam.
- Igen, tényleg jó kis darab. Örülök, hogy a része lehetek. -Valamiért biztos voltam benne, hogy nem nézte végig, ha már ilyen állapotban jutott ki a színház mögé. Nem tudtam, mi baja van, de tuti nem egyik pillanatról a másikra jött rá.
Őszintén örültem, hogy Hunter személyében volt egy mugli születésű barátom, mert másképp soha nem jöttem volna rá, hogy mit jelent felhívni valakit. Persze logikus, bagollyal nem mehet sokra, mert megfullad, mire bárki is ideér.
- Mára már nincsen dolgom, csak egy cigit akartam elszívni, mielőtt hazamegyek -vontam meg a vállam. -És te… te hogy vagy? Már leszámítva ezt a fuldoklós izét, ami szerinted semmiség.


Harper Briggs varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Harper Briggs


Akadémista

Drama – what literature does at night Tumblr_inline_pj4bn36gWf1t8d1vp_540

Lakhely :

Roxfort ❁ London


Multik :

❁ ❁ ❁

Playby :

❁ Elle Fanning


43


Drama – what literature does at night Empty
Harper Briggs
Csüt. Szept. 23, 2021 12:57 pm

Carol & Harper
Bármennyire is próbáltam túllépni annak az abszurditásán, hogy Caroline Dolohovval beszélgetek a Helios mögötti kis zsákutcában egy lépcsőn ülve, képtelen voltam rá. Ebben még az sem akadályozott, hogy éppen alig kaptam levegőt.
- Megélni sem leányálom, de valahol már hozzászoktam - mondtam fáradtan két köhögés között. Ahogy megtudtam állapítani, zaklatott volt, ami nem csoda. Annak, aki még nem látott ilyet, felkavaró lehetett. - Tényleg nem új keletű a probléma, már… születésem óta jelen van, egy ideig azt hittük kinőttem, csak… aztán történtek dolgok és a sokk, meg az adrenalin... - fogalmaztam meg a lehető legóvatosabba Kyle meggyilkolásának tényét. Biztos voltam benne, hogy érteni fogja a célzást, amely nem vádolta őt, csak magára a történésre utalt. - Azóta pedig nagyon óvatosnak kell lennem, mert a lehető legbanálisabb dolgok is előhozatják, mint a fülledt levegő - engedtem meg magamnak egy fanyar mosolyt.
Komolyan, volt annál szánalmasabb, hogy semmit se csinálhattam a rohamtól való félelem nélkül?
Veszélyes volt megosztani ezt az információt Carol Dolohovval, bármikor visszaélhetett  vele, de nem érdekelt. Tényleg. Voltam éppen olyan szar állapotban, hogy úgy érezzem, ha a Reggeli Próféta ezen akar csámcsogni, Dolohovék pedig élvezkedni rajta, akkor tegyék. Lelkük rajta. Mindazonáltal valamiért mégis úgy éreztem: nem én leszek a következő címlapsztori. Carol Dolohov nem hagyott magamra, hiába mondtam neki, hogy menjen. Nem terheli őt semmilyen felelősség miattam vagy az állapotom miatt, megleszek magamban is.
- Ebben egyetértek - nevettem fel, bár az is köhögésbe fúlt. - Ha választhatnék, akkor inkább párnák között halnék meg, az valamivel kényelmesebb, mint a koszos aszfalt - rúgtam arrébb egy otthagyott üveget, a fények alapján sörösnek tippeltem volna, de boros is erős játékos volt még, ha a formát is figyelembe vettem. - Mondjuk… félek a fulladástól - vallottam be halkan -, mármint a fulladásos haláltól, olyan… borzalmas és lassú. Ha már vége kell legyen, akkor az történjen gyorsan, ne pedig így… Bocsi - ráztam meg a fejem hirtelen, kiszakítva magam az elmúlással kapcsolatos elképzeléseim közül. Igyekeztem hangnemet is váltani, kicsit vidámabbra, ha gondtalanabbra nem is feltétlen. - Egészen kisgyerekkoromtól kezdve sokat voltam és vagyok is kórházban, ott néha megfordulnak ilyesmik az ember fejében.
Szabadkoztam, bár valamiért azt éreztem, hogy pont nem Carol Dolodovnak kellene magyaráznom mindezt. Nem voltam ő, sosem jártam a cipőjében, de ha engem erőszakoltak volna meg, akkor biztos eljátszottam volna a halál és az öngyilkosság gondolatával. Erős embernek tartottam magam, de azért beismerten voltak határaim, ez pedig már azon túl volt, jócskán.
- Az jó. Az eleje nekem is tetszett, majd egy jobb napon lehet megnézem a végét is. Talán egy délelőtti előadáson. Ott lehet kevesebben vannak - tűnődtem, mert tényleg érdekelt a befejezés. Nem szerettem az elvarratlan szálakat és a levegőben lógó kérdéseket. Itt pedig jó pár maradt, konkrétan a teljes második felvonás. Ha tíz percet láttam belőle rendesen, akkor szerintem már fölé becsültem. - Melyik a kedvenc szereped? - bukott ki belőlem a kérdés, engem is meglepve. Nem csak azért, mert folytattam vele a beszélgetést, hanem mert valami különös oknál fogva valóban érdekelt a válasza. Jól esett volna hallgatni bármit... bárkit, miközben a levegőért küzdök. Bár már határozottan jobban éreztem már magam, mint percekkel korábban.
- Oh… sajnálom, hogy megzavartalak benne.
A kérdése hallatán magasba szaladtak a szemöldökeim. Persze, voltak ilyen szokásos, illedelmességi körök. Az alapján a válasz az lett volna, hogy “Megvagyok” vagy “Jól vagyok”, bár ez utóbbi nyilvánvalóan hazugság lett volna. Pont Carol Dolohov fejtette ki nem is olyan sokkal ezelőtt, hogy mennyire szarúl festek.
- Furcsa érzés újra járni az ötödiket - feleltem végül óvatosan - más emberek között. Hiányoznak a korábbi évfolyam társaim és a kviddics is.
Legutolsó információim szerint jóban volt Alina Scamanderrel, így szinte biztos voltam benne, hallott arról az apró, első meccses fiaskóról, még ha azt nem is tudta meg, hogy mi miatt is történt.
- De ez van, ezt dobta a gép - próbáltam hasonlóan lazára venni a dolgokat, mint ahogy a fulladással és a betegséggel tettem korábban. Nem volt szükségem arra, hogy az ikertestvéremen kívül bárkinek is kiöntsem a lelkem. - És te? Jobban vagy a… szóval a történtek óta? - ingoványos terepre is vihetett ez a kérdés, főleg ebben a megfogalmazásban. Mégis, inkább érzetem helyesnek feltenni így, mint bárhogy máshogy. Azt hiszem - bár tudom, hogy Holden foggal, körömmel ellenkezne, majd pedig idealistának titulálna - Carol Dolohovnak joga volt ahhoz, hogy Kyle családjának legalább egy tagja elismerje, hogy nem hazug ribanc volt, hanem egy valódi áldozat.


If I were a flower…
 I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds.
Vissza az elejére Go down
Caroline Dolohov


Akadémista

Drama – what literature does at night Tenor

Lakhely :

Northumberland, Anglia



Playby :

Ginny Gardner


185


Drama – what literature does at night Empty
Caroline Dolohov
Szomb. Okt. 23, 2021 6:02 pm

Harper & Carol

Felvontam a szemöldököm a szavaira. Éreztem, hogy próbálja körüljárni a témát, amit nem tudtam, hogyan kéne lereagálnom. Egyrészt értékeltem, hogy tekintettel volt rám, akkor is, ha nem miattam, hanem önmaga miatt tette, másrészt meg pont ugyanolyan zavaró volt, mint amikor az ismerőseim jártak úgy körbe, mintha hímestojás lennék.
- Dolgok, mi? -kérdeztem vissza, elfojtva egy horkanó nevetést. -De ja, megértem. Ha történnek dolgok az sokmindent megváltoztat. -Hirtelen kezdtem megbánni, hogy eldobtam azt a cigarettát, de nem volt pofám újra rágyújtani és nem is lett volna túl biztonságos neki. Tényleg nem akartam, hogy még egy halott Briggs legyen a soha meg nem történt gyilkosságaim listáján.
Nem állt szándékomban kihasználni az állapotát, én nem az apja voltam meg a nagybátyja, akik egy lány nyomorúságából hajtanak hasznot maguknak. Talán az én apám is megtette volna ugyanezt, nem véletlenül nem állt szándékomban neki és Fionának beszámolni erről a különös találkozásról. Legalább ennyivel legyek már jobb, mint az ő elbaszott családja… vagy mint az enyém.
- Elhervadni mint a virág és elfogyni mint a gyertyaszál? Hát nem tudom, az olyan unalmasnak tűnik. Ha tudnám, milyen vég vár rám, egész biztosan nem otthon akarnám eltölteni a szobám magányában, hanem valami gyönyörű helyen, mondjuk Dél-Amerikában. Persze a színház mögötti, cigicsikkes aszfaltnál jobb az ágy is -tettem hozzá. -Egyébként sem vagyunk egyformák, ami jobb is. Nem hiszem, hogy a világ el tudná viselni, ha több lenne belőlem. -Igyekeztem kedélyesnek tűnni, legalább egy egészen kicsit, hogy ne érezzük annyira feszélyezve magunkat. Egyébként sem tudtam nagyon mit kezdeni ilyen sötét témákkal, csak viccelődni rajtuk. Nem, nem volt egészséges megoldás, egyáltalán nem, ezt még a pszichológus is megmondta, amíg hajlandó voltam eljárni hozzá a terápiás ülésekre. Mindegy is, Harper láthatóan nem volt ezzel úgy, mint én. -Ne kérj bocsánatot, teljesen egyetértek veled. Bizonyos időszakokban sokat gondol az ember a halálra, ki milyen módon. Nekem is megfordult már a fejemben, hogy talán a túloldalon minden jobb lenne, bármi is legyen ott. Végül is nem nekünk fáj igazán, hanem azoknak, akik itt maradnak. Mindegy is, tényleg hagyjuk ezt a témát, mert még a végén beutalnak mindkettőnket a Szent Mungoba szuicid késztetések miatt.
Meglepett a kérdése, nem is tudtam, mit kellene válaszolnom erre. Nem is voltam biztos benne, hogy akad kedvencem a szerepeim között. Mindegyiket élveztem valami miatt, vagy a kihívásért, amit jelentett, vagy pedig az ellenkezője miatt. Szerettem azokat a karaktereket, akikkel könnyű volt az azonosulás és mindenemet beleadhattam a játékba.
- Hát, azt hiszem Nyinát mondhatnám a Sirályból. Elég klisés egy félorosztól, hogy pont a orosz dráma egyik legismertebb darabjából választ, de tényleg ő az egyik kedvencem. Azt hiszem, elég testhezálló. -És persze akkor működött tökéletesen, amikor Dante játszotta Trigorint. De ebbe már nem mentem bele, valószínűleg nem mondott volna sokat neki Dante neve, nekem pedig nem ment olyan könnyen, hogy még ebben is megnyíljak neki. Mert én sem bíztam benne és a családjában.
Nagyokat pislogtam a szavaira, mert nem tudtam hová tenni, amit mondott. Nem igazán voltam naprakész a Roxfort eseményeivel, amióta leléptem onnan egy életre. Nem is érdekelt a benti dráma, ha őszinte akarok lenni, bőven elég volt az a pár morzsa, amit az öcsémtől sikerült megtudnom. Úgyhogy az is váratlanul ért, hogy Harpernek évet kellett ismételnie. Habár elnézve az egészségügyi állapotát, nem meglepő.
- Az… hát, nem túl kellemes. Pláne elveszíteni a kviddicset, tudom, hogy neked is sokat jelentett. Jó játékos voltál. -Nem túl megnyugtató válasz, de nem is tudtam, mit mondhatnék erre. Tényleg sajnáltam, hogy idáig fajult a helyzet, sosem kívántam ezt neki. Ő nem volt olyan, mint a családtagjainak egy része…
Sokáig csendben maradtam a kérdése után. Egyrészt nem tudtam, mit is mondhatnék, hiszen a válasz csak elkeserítő lehetett. Viszont nem akartam hazudni sem, ha már ő is őszinte volt velem, tőlem is ez a legkevesebb. Még akkor is, ha nem feltétlenül tetszik neki, amit mondok.
- Hát, még életben vagyok, azt hiszem, ez is egy nagyobb siker. Rászoktam a cigire, csak fűvel tudok úgy aludni, hogy ne legyenek rémálmaim, de ezt leszámítva kezdem összeszedni magam. Nem jó, de nem is tragikus. -Ez van, ennyit tudtam mondani neki a jelenlegi állapotomról. Ez volt a rövid történet és a majdnem teljes igazság.


Harper Briggs varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Harper Briggs


Akadémista

Drama – what literature does at night Tumblr_inline_pj4bn36gWf1t8d1vp_540

Lakhely :

Roxfort ❁ London


Multik :

❁ ❁ ❁

Playby :

❁ Elle Fanning


43


Drama – what literature does at night Empty
Harper Briggs
Kedd Ápr. 19, 2022 12:20 am

Carol & Harper
Nem tudtam mire vélni Carol Dolohov már-már gúnyosnak is mondható reakcióját. Miatta… mármint, ha egészen teljesen,  őszinte akartam lenni, akkor miatta is fogalmaztam úgy, ahogy.
Óvatosan, szeliden, finoman, nem bántva, feltépve bármilyen még heggedő sebet.
Nyilván nem volt kellemes ebben a kontextusban, a történet legsötétebb árnyainak vetületein át szemlélni a bátyám, de ha kellett megtettem. Szembe tudtam nézni azzal, hogy ki… mi volt ő valójában és groteszk mód szeretni is képes voltam így, ezzel együtt is, hiszen velem - velünk - mindig jól bánt, amolyan igazi nagytestvéresen. Ellenben azt nem tudhattam hogy Caroline Dolohov képes-e ugyanerre. Nem szeretni a bátyámat bármilyen módon, hanem szembenézni az erőszak ényével, nevén nevezni azt, amit vele tettek; amit rá akartak fogni.
- Hívhatom gyilkosságnak is, ha feltétlen ragaszkodsz hozzá - sóhajtottam csendes fáradtsággal, nem részletezve, hogy amíg neki - azt hiszem - csak képeket mutogattak a testről, én voltam olyan "szerencsés", hogy élőben is láthattam azt. Sőt! Csak hetekkel később, mikor kiengedtek a kórházból, vettem észre, hogy a napsárga báli ruhám alját vöröses rózsaszín foltok színezték el. Hosszú percekig hánytam, mire képes voltam annyira összeszedni magam, hogy olyan helyre száműzzem azt az estélyit, ahol vélhetően soha többet nem kell szembesülnöm vele. Masonnek nem is beszéltem erről.
- Nem vonzanak az egzotikus tájak, ahogy a kalandok sem. - Hazugság; szerettem az életet, ahogy az ésszerűség személyre szabott határain belül szívesen éltem az általa felkínált lehetőségekkel is. - Én egyszerűen nem szeretnék egyedül lenni a végén - vontam meg vállam hetykén, mintha csak London mindig esős időjárásról értekeznénk. Nem bocsátkozva olyan részletekbe, hogy miért, nem menve bele abba, hogy mennyiszer voltam már egyedül egy-egy roham alatt akár otthon, akár a kórházban, nem kifejtve azt, hogy minden egyes alkalommal jobban megrémített a magányos elmúlás, mintsem a halál gondolata. Azt hiszem, nem értette volna meg.
- Én… azért ilyen kontextusban sosem gondoltam rá. Ragaszkodom az életemhez, ha nem így lenne, lehet már itt se lennék - vontam össze a szemöldököm. Érthetőnek találtam, hogy Carol Dolohovnak a… történtek - nem, ezt képtelen voltam akárcsak magamban is a nevén nevezni - után megfordult ilyesmi a fejében, de normálisnak semmiképpen sem mondtam volna. Bár nem voltunk olyan viszonyban és semmi közöm nem volt hozzá, de azért valahol mélyen reméltem, a szülei voltak annyira normálisak, hogy foglalkozzanak vele és a problémáival.
- Áh… és miért? - érdeklődtem ismét, próbálva leplezni, hogy elképzelésem sincs arról, kit és mit említett. Szerettem színházba járni, leginkább Anyával, de annyira nem voltam képzett szín- és műkedvelő, hogy olyan darabokat ismerjek, amiket még sosem láttam korábban. A Sirály - ha nem csalnak az emlékeim, ezt a madarat említette - nem tartozott ezek közé.
Arra pedig, hogy miért húzom mindig tovább ezt a beszélgetést, a könnyű és gyors lezárás helyett inkább nem gondoltam. Volt válaszom, egyszerű, mint a Lumos, csak nem akartam róla tudomást venni. Nem csoda! A családom úgyis a struccpolitika híve volt, a legjobbaktól tanultam.
- Köszönöm, de ez van, csak lesz valahogy - próbáltam lazának tűnni, hiába ügyeltem gondosan minden szóra, amit elhagyta a szám. Nem merülhettem bele teljesen ebbe a társalgásba, ahogy a témák sem mélyülhettek el túlságosan. - Majd kitalálok valamit, már vannak ötleteim… - Újabb hazugság, ami nem is tudom honnan és miért jött, mégis olyan természetes könyedséggel bukott ki belőlem, mintha igazság volna.
Én csak… azt hiszem, nem akartam megadni azt az örömöt senkinek, hogy tudják: majdnem mindent elvettek tőlem, ami valaha számított. Az Anyám, a bátyám, az egészségem, a kviddics… azért is hálásnak kellett lennem, hogy Mason életben maradt azon az éjszakán és most csak farkas volt, nem pedig egy fehér, hideg márványkőbe vésett név.
Meglehetősen hirtelen, vélhetően kissé elhamarkodott döntés volt félredobni a mellébeszélést, az óvatos utalgatást, a homályos megjegyzések biztonságot ígérő sorozatát és nyíltan, majdhogynem tényszerűen érdeklődni a hogylétéről. Mégis, a hosszúra nyúlt, már-már kínosnak érződő csend ellenére is volt egy részen ami - talán a női szolidaritás okán, talán más miatt -, de azt érezte: helyesen cselekedtem úgy, ahogy azt kellett.
- Fűvel? Mármint úgy érted, rendes droggal? - nyomtam meg akarva, akaratlan az utolsó szavaim. Hiába, erre nem számítottam, sok mindenre, de erre semmiképp. Noha nem ítélkeztem, inkább csak meglepődtem, de azt nagyon. - Ez… majd lesz jobb is?
Fogalmam sem volt mit mondhatnék, hogy kellene vagy éppen illene reagálnom, erre nem készítenek fel a Roxfortban; így elővettem egy ősrégi, a világgal valószínű egyidős frázist, de mire elhalt a hangom már inkább volt ez bizonytalan kérdés, mint határozott, biztatást sugalló kijelentés.

Caroline Dolohov varázslatosnak találta



If I were a flower…
 I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds.
Vissza az elejére Go down
Caroline Dolohov


Akadémista

Drama – what literature does at night Tenor

Lakhely :

Northumberland, Anglia



Playby :

Ginny Gardner


185


Drama – what literature does at night Empty
Caroline Dolohov
Szer. Ápr. 27, 2022 4:52 pm

Harper & Carol

Nem akartam egyébként megbántani a reakciómmal, ami azt illeti, nem is ellene szólt. Csak frusztrált, hogy az emberek milyen ügyesen tudnak kerülgetni egy témát, ami nem tetszik nekik. Megértettem, nyilván megértettem, hogy ezekről a dolgokról ilyen nyíltan beszélni fájdalmas dolog és közelebb is hozza az emberhez az eseményeket, sokkal valósabbá válnak a hatására. De éppen ez lett volna a lényeg, hogy ne lehessen eufemizmusokba burkolni egy tragikus és erőszakos történést. Éppen emiatt (is) virágzott olyan szépen az áldozathibáztatás intézménye.
- Nem azért mondtam. Csak szeretem, ha az emberek kimondják, amire gondolnak, mert egyszerűbb szépíteni rajta és úgy tenni, mintha egy apróság lenne, de egyáltalán nem az. Persze most nem éppen rád gondolok, mert ezt te sem kívülállóként tapaszaltad meg. -Elhallgattam egy fél pillanatra. Tudtam, hogyan akarom folytatni, de azt nem, mennyit kéne mondanom. Nem akartam rosszat neki, őszintén nem, viszont azzal, ami bennem volt, nagy volt a valószínűsége, hogy mégis megteszem. -Az a helyzet, hogy egyáltalán nem sajnálom Kyle halálát. Szerintem pontosan ott van, ahol lennie kell, egyedül azt bánom, hogy nem szenvedett többet előtte. Azt viszont nagyon is sajnálom, hogy neked és az öcsédnek el kellett veszítenetek egy testvért. Bele sem akarok gondolni, milyen lenne Alexander nélkül… Szóval sajnálom, komolyan. -Na jó, talán mégis finomíthattam volna a szavaimon.
Ismét rövid csend állt be közöttünk, de nem zavart. Kicsit emészthettem a szavait. Mégis milyen érzés lehet tudni, hogy meg fogsz halni, pláne ilyen fiatalon? A tudat, hogy nem fogsz megházasodni, nem lesznek gyerekeid, vagy ha mégis, már azzal is arra ítéled őket, hogy korán gyászoljanak. Merlinre, milyen kibaszott rövid az élet.
- Ez nagyon hülyén fog hangzani, mert nem tudom, hogy működik ez az egész, de… ha félsz attól, hogy vége lesz, és egyedül vagy, írj egy üzenetet. Igyekszem ott lenni. Nem én vagyok a legjobb társaság, ezt jól tudom, de senkinek sem kellene egyedül meghalnia. -Kivéve Kyle-t, de ezt már nem mondtam ki hangosan. Éppen eleget beszéltünk róla eddig is. -Nem baj, jól is teszed. Az élet értékes dolog. Csak… vannak időszakok az ember életében, amikor hajlamos erről megfeledkezni.
Nem voltam büszke rá, hogy előfordult több alkalommal is, hogy a halálra gondoltam, az elmúlást idealizáltam és úgy tekintettem rá, mint egy tökéletes, romantikus végkimenetelre. Azóta persze rájöttem, hogy ezt csupán a traumám mondatta velem és ostobaság volt valaha is arra gondolnom, mennyire jó lenne eldobni magamtól mindent, amim csak volt, azért, hogy végre aludni tudjak. Nem érte volna meg, és mérhetetlenül hálás voltam, hogy mégis itt vagyok, mert sosem engedtem manifesztálódni a sötét gondolatokat.
- Nehéz nem érezni a kötődést a karakterhez. Egy gazdag, orosz lány, halott anyával, újranősült apával, akinek minden álma, hogy színésznő legyen. Meg ott van benne a szerelmi történet és még más egyéb is, amit a saját életemhez illőnek érzek. -Sosem felejtem el azt az idézetet Trigorintól, ami a legutolsó alkalommal, amikor a nézőtérről élveztem az előadást, teljesen beleégett a fejembe. Egy fiatal lány, olyan, mint maga: szereti a tavat, akár a sirály, és boldog és szabad, akár a sirály. De jött egy ember, aki meglátta, és unalmában elpusztította, mint ezt a sirályt. Azóta is az egyik kedvencem volt, amit valaha a színpadról hallottam.
Lehetséges, hogy nem kellett volna a füvet emlegetnem. Több volt, mint amit hallania kellett, már csak az hiányzott, hogy véletlenül elszólja magát otthon, akár akaratán kívül. Lehet, a holnapi Reggeli Próféta címlapján ott lesz a jól megszerkesztett arcom, hogy “A mágiaügyi miniszter unokaöccsének meggyilkolásával vádolt Caroline Dolohov keménydrogos Zsebpiszoktöltelék lett”. Viccesen hangzik, ja nem.
- Hát… olyasmi. Én nem nevezném rendes drognak, azért nem olyan, mintha intravénás cuccokat tolnék, inkább mint egy cigi extrákkal -vonogattam a vállam zavartan, próbálva menteni a menthetőt. -Lesz jobb, persze. Idővel minden jobb lesz, csak odáig el kell jutni, ahhoz viszont kell ez a kis mankó. Nem áll szándékomban túl sokáig füvezni, amint lehet, megpróbálom letenni, ha meg nem sikerül… Nos, valahogy csak lesz majd.


Harper Briggs varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Harper Briggs


Akadémista

Drama – what literature does at night Tumblr_inline_pj4bn36gWf1t8d1vp_540

Lakhely :

Roxfort ❁ London


Multik :

❁ ❁ ❁

Playby :

❁ Elle Fanning


43


Drama – what literature does at night Empty
Harper Briggs
Szer. Aug. 10, 2022 5:00 pm

Carol & Harper
Caroline Dolohovnak megint sikerült elérnie, hogy ne tudjam mit kellene, lehetne, vagy éppen akarnék mondani. Pedig éreztem én: nem nyújtható hosszúra ez a csend, akkor legalábbis nem, ha szeretném megelőzni annak a ránk telepítését, kellemetlenbe való fordulását.
- A bátyám. Mason a bátyám. Valamennyivel korábban született - percekkel és ez amúgy sem számított. Nem csak most, hanem úgy általánosságban, magunk között szerintem soha nem került még szóba, barátok és friss, kíváncsiskodó, beszédtéma kereső ismerősök kérdeztek rá mindig.
Tudtam, nagyon jól tudtam, hogy mást kellett volna mondanom, másra, a mondandójának lényegére reflektálni de… mit? Értettem, Merline hiszen én is nő voltam és ismertem Kylet, az álláspontját mégis, képtelennek éreztem magam arra, hogy teljesen, tiszta szívvel igazat adjak neki. Hiába voltam tudatában annak: milyen is a bátyám - mármint azt, aki meghalt -, hiába láttam és hallottam, hogy nem jó ember, hogy igenis vannak dolgai, amiket Apa, Maurice bácsi és Runcorn tanfelügyelő meglehetősen könnyen, mindenféle felelősségre vonás nélkül néztek el neki, nekem ő csak a nagytestvérem volt, nem a mumusom, a szörnyem, az életem megrontója, ahogy sok másik diáklánynak. Nekem soha nem ártott.
Egy részem, igencsak nagy részem, szeretett volna elfutni és ezzel kitérni a válaszadás elől, úgy tenni, mintha ez a beszélgetés meg se történt volna, de nem tehettem. A lelkiismeretem szerint tartoztam annyival Carol Dolohovnak, hogy ha már beleálltam ebbe a, akkor benne is maradok. Nem mintha a futás opció lett volna ilyen állapotban, ezzel a tüdővel.
- Sejtettem, hogy nem sajnálod a halálát. Igencsak meglepődtem volna rajta, ha mégis. Szerintem te magad is. Nem kell sajnálnod minket, mármint… oké, ez így hülyén hangzott. Szóval, ez nem a nincs szükségünk kifejezetten a TE sajnálatodra szöveg, inkább a globálisan nincs szükségünk rá. Persze fáj, hiányzik, kicsit ijesztő is, de… amúgy meg vagyunk - nagyjából. Ki jobban, ki kevésbé, de semmire se mentünk azzal, hogy szomorú szemekkel, gyászos hanggal sajnálták, minden pontosan ugyanolyan volt utána is, mint előtte.
Kyle nem éledt fel, Anya sem lett jobban, ahogy Mason is vérfarkas maradt.
Kivételesen nem az okozott őszinte, az arcomra is kiülő, visszafojthatatlan döbbenetet, hogy nem tudtam mit válaszolni Caroline Dolohovnak - voltaképpen kezdett olyan érzés lenni, mint amikor az ember egy közeli ismerőst köszönt, hiszen ez a beszélgetés eleje óta vissza-vissza tért -, hanem az, amit mondott. Annyira váratlan volt, mint amilyen kedves és nagylelkű. Ahogy őszinte is, ebben a korábban elhangzott mondatok fényében biztos voltam. Kicsit a karom is beleremegett. Volt abban valami szörnyű, hogy hirtelen nem tudtam felidézni mikor volt velem valaki utoljára kedves csak úgy, mert az akart lenni, nem azért mert  a családtagom, mert Briggs vagyok, mert megölték a bátyám, mert... még annyi, de annyi minden, hogy inkább nem is akartam a végére érni.
- Köszönöm, azt hiszem - némi bizonytalanság mégis csendült a hangomból, de erről nem tehettem, semmi szándékosság nem rejlett mögötte. Egyszerűen csak nehezemre esett elképzelni azt a szituációt, ahol fuldoklás közepedte van még időm arra, hogy értesítsek erről bárkit is. Ez nem így működött, azonban, ha egy mód volt rá, inkább hanyagolta volna az ilyen történeteket, ahogy szerintem Carol Dolohov is. Volt éppen elég sötétség és nyomorúság az életében, szükségtelen volt, hogy a sajátommat is rázúdítanom. - Biztosan így van, sokan el is dobják az életüket, ami paradox-mód egyszerre a legbátrabb és a leggyávább dolog is, amit bárki tehet. De… - haboztam, olyasmit készültem ajánlani, aminek lehet nem volt itt helye, főleg nem az én számból, mégis… - ha valamikor úgy éreznéd, hogy már nem érdemes folytatni, akkor te is felhívhatsz, nem kevés dolgot fel tudok ám sorolni, amiért érdemes élni és küzdeni.
Igaz, nem én voltam az ügyeletes hollóhátas a családban, az Mason és Holden feladatkörébe tartozott - és néha bosszantóan jól is ment nekik a végtelenbe nyúló okoskodás -, de azért a sorok között tudtam olvasni, főleg ha az ennyire evidens volt, szinte kiszúrta az ember szemét.
- Wow - kúztam magam kicsit összébb, kezdett egyre hidegebb és hidegebb lenni  ebben a kis zsákutcában, kő lépcsőn ülve, vas korlátnak dőlve. - Ez tényleg kísértetiesen hasonlít. És te éled ennek a lánynak az életét vagy ő a tiédet? - óvatos, inkább poénos fennhangon szóló, mint sem valóban komoly kérdés volt ez. A kemény témák után, mint a megerőszakolás, a gyilkosság, halál és öngyilkosság próbáltam valami, nem is tudom, vidámnak tűnő dologgal oldani a hangulatot.
- Miért tudod milyen az, ha intravénásan adja be magának valaki a drogot? Várj! - emeltem fel a kezem gyorsan, mielőtt még lehetősége adódott volna a válaszra. Miért nem maradhattunk a vidámabb, könnyebb témákná, mint a színdarabok? - Inkább ne mondj semmit, nem vagyok benne biztos, hogy ezt tényleg szeretném tudni. Viszont… tuti, hogy csak ez a megoldás van? Mármint, a varázslók ismerik az altató és szédítő főzeteket, aztán ennyi, ezt tudom én is. Tanultam. De a mugliknak sok mindenre van gyógyszerük. Az asztmámra is azt kell szednem és hellyel-közzel használ, ha éppen be tudom venni. Lehet érdemes lenne ott is körülnézned, biztosan akad valami, ami nem annyira káros, de használ. A kórházban, ahová járok, van egy nagy Gyógyszertár, ha akarod, meg tudom mutatni, amint kicsit jobban leszek.
Nem volt jogom ahhoz, hogy ítélkezzek felette és a tettei felett. Főleg annak fényében, hogy minden bizonnyal az én családom, ha nem is egésze, de a nagyobb része lökte bele ebbe. Segítő kezet azonban, a határaimon belül nyújthattam és reménykedhettem abban, hogy elfogadja. Carol Dolohov egy egészséges nő volt, előtte állt az élet, egyszerűen nem tehette tönkre magát és a tüdejét ilyesmivel, mert - ezt nálam jobban senki se tudja - nagyon nehezen lehetett rendbehozni, pótolni pedig még annál is inkább.

Caroline Dolohov varázslatosnak találta



If I were a flower…
 I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds.
Vissza az elejére Go down
Caroline Dolohov


Akadémista

Drama – what literature does at night Tenor

Lakhely :

Northumberland, Anglia



Playby :

Ginny Gardner


185


Drama – what literature does at night Empty
Caroline Dolohov
Pént. Nov. 04, 2022 1:45 am

Harper & Carol

Bólintottam csak a megjegyzésére, ő biztosan jobban tudta, hogy melyik iker az idősebb, elvégre az egyik fele volt a párosnak. Engem pedig különösebben nem érdekelt, hogy melyikük született előbb, nem éreztem azt, hogy sokat hozzátenne az életemhez vagy lényeges információ lenne a jövőmre nézve. Azért elraktároztam magamban, hogy ha esetleg megint felmerülne ez a kérdés, akkor pontos legyek. Azt pedig megértettem, hogy a többire miért nem akar reagálni, senki sem szereti, ha a halott testvérét szidják, gondolom. Szerencsére az én öcsém még életben volt, és örültem volna, ha ez így is marad.
Aztán mégis reagált rá.
- Értem, mire gondolsz. És sajnálom, hogy van ember, aki így gondolkodik a testvéredről, mert biztosan kurva szar érzés, de nem tehetek ellene és az igazság az, hogy nem is akarok tenni. Szeretném azt kérni, hogy ne haragudj érte, de neked is ugyanúgy megvan hozzá a jogod, ahogy nekem ahhoz, hogy gyűlöljem Kyle Briggs emlékét is. Szerintem ez így tiszta, én pedig nem neheztelek, bárhogy is érzel vagy bármit is gondolsz mindezzel kapcsolatban. -Éreztem, hogy le kellene zárnunk ezt a témát. Szükségem volt rá, hogy kimondjam mindezt, éreztem, ahogy a lelkem valamivel könnyebb lett, mégis tudtam, hogy elértük a határt. Nem akartam, hogy ő még rosszabbul érezze magát, nem állt szándékomban kínozni vagy szenvedést okozni neki.
Elmosolyodtam a szavaira, vagy talán az arcán ülő döbbenetet látva, lehet mindkettőn is. Őszinte volt, semmit nem kellett megjátszanom hozzá. Pedig én magam is meg voltam lepve, sosem gondoltam volna egy pillanatra sem, hogy éppen mi fogunk ilyen ajánlatokat feltenni egymásnak. De ez így volt helyénvaló, kivételesen tényleg azt éreztem, hogy valami jót csinálok, valami igazán jót és hasznosat.
- Ezeken a gondolatokon már túl vagyok, azt hiszem. De köszönöm, ha szükségem lesz rá, igénybe veszem. Ha valakinek elhiszem, hogy tényleg van, amiért érdemes élni, az azt hiszem, csak te lehetsz. -Elvégre ki más tudná, milyen szép és jó az élet, mint az, akitől korán elveszik? Egész biztosan nem az, aki el is dobná magától, mint egy használt rongyot.
Látva, hogy összébb húzza magát, levettem a pulóveremet, ami eddig a jelmezemet takarta és felé nyújtottam. Kettőnk közül neki veszélyesebb, ha esetleg megfázik, nem én táncolok a halál küszöbén.
- Nos, ez egy nagyon jó kérdés -gondolkodtam el, hiába nem volt a kérdés komoly. -Kicsit olyan, mint a tyúk meg a tojás. Vagy Csehov időutazó volt és beleírta a nyomorult életemet a színdarabjába. -Ha így volt, akkor Csehov bekaphatja a bal bokámat.
Először felnevettem, amikor visszakérdezett, de rögtön le is intett, hogy nem akarja hallani a válaszomat, aztán a következőkre úgy néztem rá, mint valami űrlényre. Pedig a családom és a barátaim szerint is éppen én vagyok az űrlény, mégis, most úgy éreztem, hogy Harper az. Hogy miért? Mert olyat vetett fel, ami nekem rohadtul nem jutott az eszembe, pedig egyáltalán nem volt bonyolult megoldás.
- Nos… erre eddig még nem gondoltam. De most, hogy mondod, lehet megpróbálhatom, jó ötletnek tűnik. Majd megkérdezem a pszichomágusomat, szerintem ő is örülne neki, ha nem lenne büdös fűszagom. -Meg Dante is, az ő véleménye pedig még jobban számított.


Vissza az elejére Go down



Drama – what literature does at night Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: