Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Mason C. Briggs

Mason Briggs


Hollóhát

Mason C. Briggs ZAPi

Lakhely :

Roxfort ◐ London


Multik :

◐ ◐ ◐

Playby :

◐ Ross Lynch


37


Mason C. Briggs Empty
Mason Briggs
Vas. Dec. 20, 2020 2:42 am

Mason Cameron Briggs

Mase, Maze



"Lying is easy. But it’s lonely..."



Nem: Férfi

Kor: 16 év

Vér: félvér

Születési hely: London

Iskola/ház: Hollóhát

Munka: Diák

Családi állapot: Hagyjuk is...

Patrónus: Rókamanguszta

Pálca: Jegenyefenyő unikornis szőr maggal, 11 és ⅓ hüvelyk, rugalmas


Somebody shine a light

Egy ideig minden egyszerű volt, és akkor sokkal tisztábban látszódtak jellemvonásai, hogy megbízható, de azért pontosan tudja, hogyan tukmálja másra Bogoly Berti-féle Mindenízű Drazsé zokni ízű darabjait. Szeret olvasni, azonban legalább ennyire élvezi a különböző sportokat, vagy elmenni valahová a barátaival. Kissé zárkózott, viszont nem rosszindulatú, és elismeri, ha hibázik.
Aztán minden sokkal, sokkal bonyolultabbá vált, és lassan elhalványultak a jól elválasztható körvonalak. Többször mond olyat, amivel megbánthat másokat, nem is igen válogat, pedig nagy részét nem gondolja komolyan, még se tudja megállni. A hangja messzire elér, olyan diákok vannak körülötte, akik előtte rá se hederítettek, és úgy tűnik, egészen kezd hasonlítani a bátyjára, akitől mindenki szerint annyira különbözött egy évvel ezelőttig. Látszólag mindent meg is tesz azért, hogy így legyen, bár valahogy tettlegességig sose sikerül elmennie.
A felszín alá viszont senki sem lát, hogy mennyire bizonytalan, hogy mi mindentől fél, és tanácstalan rengeteg dologban. Szeretne bátor lenni, azonban több dolog tartja vissza, mint amennyi előre hajtaná, a tanulás az egyetlen, ami némileg nyugtatóan hat rá. Meg persze az ikertestvére közelsége, retteg már a gondolattól is, hogy esetleg vele is történhet valami.


I'm frozen by the fear in me

Artikulálatlanul üvöltöttem, hangom a kastély régi falain visszhangozva szaladtak végig, még se értek el senkihez, üresen keringtek körbe. Ilyennek éreztem magam most én is, alaktalan zajnak, belülről feszítette valami a mellkasomat, de képtelen lettem volna pontosan megfogalmazni, mi lehet az. Öklöm a falnak csapódott, majd újra, és újra, és újra. Tompa puffanás, éreztem a jótékony zsibbadást a porcokban, fel se tűnt, hogy némileg felszakadt a bőr, és élénk piros foltot hagy a szürke köveken.
Szemem előtt felvillant egy kép, olyasféle, amit ilyen idősen nem szabadna látni, de a tiltott dolgok a legvonzóbbak egy tinédzser számára. Kevés dolgot bánok annyira, minthogy azt láttam. A hó patyolat fehérje, amit hatalmas vörös foltok mocskolnak össze.
Nem akarom látni.
Nem akarok rá gondolni.
Képtelen vagyok a sírásra, mintha csak egy érzéketlen bábu lennék, aki bámul megbénultan maga elé, pedig annyi minden kavargott bennem. Anya sír helyettem is, folyamatosan, képtelen arra, hogy megállítsa. Tekintete homályosan siklik az alakokra, ha el is időz rajtam, egy másik alakot keres, egy megnyerőbb, idősebb, talpraesettebb személyt. Valakit, aki nem én vagyok. Lemondóan pillant tovább, nem mond semmit, ez mégis kitép egy darabot belőlem. Apa nem sír, azonban nem is néma a lemondása, egy “ilyen” nem lehet az örököse. Ha tudná, milyen is az.
Gépiesen sétáltam egy mosdóhoz, és hideg vizet engedtem a sebre, a vér pedig bíbor örvényben tűnt tova a lefolyóban. Üres tekintettel néztem magam elé, a velem szemező arcot ismertem, a vonásai mégis idegenek voltak. Előre nyúlva megérintettem a szeme alatt lévő halvány lila foltot, csak az üveg hűvösét éreztem, pedig az emlékeimben meleg volt az a kéz, ami okozta.
Vicces, azt hittem egyértelmű lesz, hogy szándékosan vagyok olyan hangos, hogy direkt teszek olyan megjegyzést, amiről tudom, hogy felidegesít. Azt akartam, hogy gyere oda, kiabálj, üss meg. Hónapok óta először néztél a szemembe, hónapok óta először álltunk egymással szemben. Nevetségesen meleg volt a kezed. Túl őszinte vagy, hogy ilyen indokokat megérts.
Elzártam a vizet, már csak apró morzsák maradtak csupán, amikbe kapaszkodni próbáltam. Mi értelme? Magam se tudtam a választ, sokkal egyszerűbb lenne elengedni ezeket is. Másképpen alakult volna minden, ha Kyle élne? Minden bizonnyal. Önző módon szeretném, ha még élne, bármennyi szörnyű dolgot tett, a halála semmit se könnyít meg.
Hányingerem van a bennem kavargó érzésektől. Nem, mintha könnyíteni tudnék magamon. Mikor lettem ilyen? Undorító, ahogy ezek a felvetések az agyam valami sötét, hátsó részéből felbugyognak. Meg akarom állítani, ennek azonban csupán egyetlen módja létezik, ahhoz pedig gyenge vagyok.
Ahhoz is.
A tükör közepébe vágtam. Nem volt erős, csak amolyan jelzésértékű, mint egy lezárás. Finite incantatem.
A folyosón mosolyogva sétáltam végig, a mellettem lépdelő egyik srác kiverte egy szembe jövő kezéből a könyveket. Szinte kiabálva nevettünk, mintha ez olyasmi lenne, ami tényleg vicces. Hangos nyögések közepette utánoztam le az arckifejezését, amitől még jobban röhögött mindenki. Nem töltött ki. Még mindig üresnek éreztem mindent.
Elfordulva indultunk tovább, a vállamon pihenő kéz hideg volt, mint a jég. Bólogattam, mintha tényleg úgy lett volna, ahogy mondják, mintha tényleg úgy éreztem volna, bármit megtehetünk. Semmi meggyőződés nem volt a hangomban, ez azonban senkit sem érdekelt, ők sem figyelnek rám, azt hiszem. Ha elég hangos vagyok, elnyomom talán a bennem visszhangzó kétség zaját… úgy kell lennie. Úgy kellene.


Somebody make me feel alive

A korosztályánál talán kicsit magasabb, alakja nyúlánk, hosszú kezek, lábak, ujjak, mintha csak a végtagjai nőnének megállíthatatlanul. Szőke haját gyakran szívja szinte fehérre a nap, általában hagyja megnőni, valahogy a katonás frizura sose állt jól neki. Szemei sötét barnák, már-már feketék, mint egy kút feneke.
Öltözködés terén nem kifejezetten válogatós, az iskolában az egyenruhát hordja, néha félrecsúszott, vagy félig kibomlott nyakkendővel. Az iskolán kívül szinte bármi megteszi farmerrel és sportcipővel, nincs oda a nagy eseményekért, ahol kíváncsi tekintetek kereszttüzében öltönyben kell feszíteni, de nem idegen számára.


And shatter me

Édesapám
Russel Briggs - A jelenlegi Mágiaügyi miniszter öccse, ahogy mindenki hívni szokta, de biztos, hogy ki nem állhatja ezt a megnevezést. Sose volt kifejezetten szoros a kapcsolatuk, Kyle mindig is közelebb állt hozzá, de annyira rossznak se nevezhető, egyszerűen csupán másmilyenek. Masont nem köti le a politika, és az egész család pontosan tudja, nem üzleti tárgyalások miatt marad ki az apja olyan sokszor éjszakánként. Már az újságcikkek előtt is tudták, csupán egyszerűbb úgy tenni, mintha vakok lennének. Sose rejtette véka alá, hogy megveti Mason vérfarkas mivoltát, azonban a fia, így mindent megtesz annak az érdekében, hogy ez titokban maradjon. Az, hogy ezt maga miatt, vagy az a fia érdekemben, már majdhogynem mindegy is.


Édesanyám
Lydia Briggs - Kedves, csendes, általában véve egy törékeny asszony. Tőle örökölte Mason az olvasás iránti szeretetét, és valószínűleg az ő példája nyomán képtelen arra, hogy bárkit is a problémáival terheljen. Legidősebb fia halála óta sokat sír, érzelmileg instabil, sokszor betegeskedik, és mintha egy másik valóságban élne.


Testvéreim
Kyle - Noha életében nem állt közel a bátyához, panaszra se volt oka. Ismerte a bajos dolgait, neki azonban mindig segített, ha kellett, egyszerűen csak fivérek voltak, akik néha veszekedtek. A halála óta fogalma sincs, mihez kezdjen magával, vagy azzal a ténnyel, hogy a bátyja nincs többé.

Harper - Az ikertestvére, akinél húsz perccel idősebb, és aki a legközelebb áll hozzá az egész családban. Mint a legtöbb iker esetében, különös kötődés van közöttük, megérzik a másik hangulatát, és ha baj van. Sok dologban hasonlítanak, számtalanban különböznek, jól kiegészítik egymást. A testvérük halála csak még közelebb hozta őket egymáshoz, sok időt töltenek együtt.


So cut me from the line

Amortentia
Pergamen, fenyő, égetett cukor


Mumus
Telihold


Edevis tükre
Kyle életben van, és minden olyan, mint régen


Hobbim
Szeret szavalni, a tavalyi incidensig a színjátszó kör tagja is volt, de idén már nem jelentkezett.
Kifejezetten szép hangja van, énekelt a kórusban, bár ebben az évben azt se folytatta.
Ügyesen rajzol, szívesen illusztrál, vagy adja ki magából a dolgokat néhány színes ceruza segítségével.


Elveim
A család az első


Amit sosem tennék meg
Nem szeretne senkiben kárt tenni


Ami zavar
A jelenlegi helyzete, hogy mindegy mit tesz, valaki úgyis sérül benne.


Ami a legfontosabb az életemben
Hogy az édesanyja képes legyen “felépülni”.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Az új “barátai”


Amire büszke vagyok
Nincs mostanában sok dolog, amire az lehetne.


Ha valamit megváltoztathatnék
Kyle halála, egyértelműen


Így képzelem a jövõmet
Maga se igazán tudja, annyi biztos, hogy nem a Minisztériumban


Egyéb
Tavasszal volt egy kis “balesete”, akkor vált vérfarkassá. A családján kívül senki nem tud róla, az apja feketén szerzi be a farkasölőfű-főzetet, és sokszor telihold ideje alatt ki is kérik az iskolából különböző indokokra hivatkozva.


Ross Lynch


Vissza az elejére Go down
Anonymous



Mason C. Briggs Empty
Vendég
Hétf. Dec. 21, 2020 9:33 am

Kedves Mason!


Briggsnek lenni nem egyszerű, ha egy maga állt mágiaügyi miniszternek. Biztosan átérzed azt az érzést, hogy ha árgus szemekkel figyelik minden lépésed, ha az elvárások néha megfojtanak és főleg kamaszként sokaknak fontos, hogy miképp ítélik meg őt mások. Talán nem tévedek, ha azt mondom, hogy a bátyád halála minden eddig fontosnak hitt értéket háttérbe szorított, ha te is óvatosabb vagy és még jobban megfontolod, amit lépsz. Pedig most kell igazán erősnek és határozottnak lenni, időt hagyni a gyásznak, a családodnak. Ez most egy nehéz időszak, amin reméljük, hogy hamar túllendülsz. Találj minél előbb vissza magadhoz és a barátaidhoz, ne hagyd, hogy eltántorítsanak az utadról. Szaladj, foglalózz és csak óvatosan a vérfarkaskodással.


Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: