Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Primrose Jackson

Primrose Jackson


Medimágus

Primrose Jackson Original

Lakhely :

London


Multik :

MöjSereg

Playby :

Emily Rudd


12


Primrose Jackson Empty
Primrose Jackson
Hétf. Aug. 03, 2020 8:07 am

Primrose Jessamy Jackson

Prim, Rosie



"Every flower blooms at a different pace..."



Nem:

Kor: 21 év

Vér: félvér

Születési hely: New York, USA

Iskola/ház: Ilvermorny, Pukwudgie

Munka: Rezidens

Családi állapot: Csak apa meg ne tudja...

Patrónus: Kiskecske

Pálca: Szilfa, viharmadár tollmag, 12 és ¼ hüvelyk, rugalmas


Álmomban kert vagyok,

Azt hiszem én vagyok a család kicsi ernyős sármája, rejtve a világ szőrnyűségétől, óvó fák árnyékában nőttem fel, ebből adódóan mindig szeretetteljes és nyitott vagyok az emberek felé. Nagyapától becsületet és szerénységet tanultam, hogy legyek mindig őszinte, és akkor nem lesz olyan pillanat az életemben, ami miatt szégyenkeznem kellene. Mindig egyem meg, amit elém tesznek, mert talán legközelebb nem lesz ennyi sem, és becsüljem meg mindazt, amim van.
Nagymamától kedvességet és bájt tanultam, hogy a legnehezebb időkben is képesnek kell lenni egyenes háttal állni és mosolyogni. Mindegy, hogy gazdag vagy szegény, az embereket belső tulajdonságaik alapján kell megítélni, és a százszor hordott ruhának is lehet virágos rét illata. Ha valaki elesik, fel kell segíteni, és az ölelésnek varázslatos gyógyító ereje van.
Cissytől kitartást és tudásvágyat tanultam, hogy bármennyit veszítsen is az ember, nem szabad feladni, hogy a vesztesnek vélt helyzetekből lehet fordítani. Amikor valami olyasmivel kerülök szembe, ami lehetetlennek tűnik, tudom, hogy nem kell meghátrálnom, mert ő se teszi sosem. Megtanultam bánni a pénzzel, hogyan osszak be minden centet, és ha anya kér, sose lássa, honnan veszem elő.
Anyától önállóságot tanultam, hogy az ember nem azt kapja, amit érdemel, hanem amit megszerez magának. Bár nem leszek képes sose átgázolni másokon a céljaim elérése érdekében, voltak pillanatok, amikor boldognak tűnt. Miatta szeretem a cukormázas reggeli pelyhet, aminek szivárvány alakja van, és a tejszínhabot a kakaón.
Apától egyenességet tanultam, hogy bármiről legyen szó, azt tisztán és érthetően közöljem, köntörfalazás nélkül. A hazugságok körülvesznek, de nem szabad a részükké válni, előbb vagy utóbb úgyis átlátnak majd rajta, az ő esetében általában előbb. Már kiskoromban sem szépített semmit, néha nyersebb, mint én vagyok, de a szókincsem egy részét tagadhatatlanul tőle vettem át, és nem éppen a szalonképesebb kifejezéseket.


tarka virágillatok

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy hatalmas rét, messze vidéken a legnagyobb. Ha az ember megállt az egyik végén, el se látott a másikig. Olyan hatalmas volt, hogy képtelenség lett volna felszántani, de erre senki se vetemedett volna, mert a világ legtarkább, legillatosabb virágai hajlongtak a hűs szélben. A nap minden sugara cirógatta a színes szirmokat, az eső gyöngéd cseppjei táplálták, hogy minél szebbre, minél nagyobbra nőjenek.
Egy este a Hold sápadt fénye alatt aludtak a virágok, csöndes békességben álmodtak arról, hogy a legszebb virágokat hozzák majd másnak. Egy kis virág azonban nem aludt, szirmait az ég felé nyújtva próbált mind magasabbra nőni, de a Hold sugarai nem adtak annyi meleget, így dideregni kezdett. Ha olyan lett volna, mint a többiek, engedelmesen összezárja szirmait, és inkább elalszik, ő azonban egy bátor kisvirág volt, aki messzebb akart érni, mint bármelyik másik, szebb lenni, mint az összes többi.
A csillagok sose láttak még ilyet, amikor az égen járnak, a virágok alszanak, csak a szél ringatja őket, hisz ő sosem pihen. Csodálva figyelték a hatalmas szirmokat, a ciklámen minden árnyalata futott rajtuk, ragyogóan, még a kevés fény mellett is tündöklőnek tűnt. Az egyik csillag egészen az ég széléig merészkedett, annyira lenyűgözte a látvány, és nem vette észre, hogy egy kevés csillagpor hullik le róla, egyenesen a rét egyetlen éber lakójára.
A kisvirág úgy meglepődött, hogy ijedtében szorosan összezárta a szirmait, de csak úgy csiklandozta belülről a csillagpor, még se mert kinyílni. A hajnali harmattal ébredtek a többiek, a kisvirág viszont addig nem bontott szirmot, míg a nap az ég közepére nem ért. Ahogy kipattantak a selymes takarók, a porzók között egy apró szempár pislogott ki. Az apró szempárhoz tartozott két apró kéz, két apró láb, egy kicsike test, arc, és csillagszín haj. Pufók egy jószág volt, de a többi virág elragadónak talála, viszont a kisvirágnak fogalma se volt róla, mi lehet ez, és mit keres rajta, mit kellene vele kezdenie.
Felnézett a Napra, aki hatalmas volt, meleg fénye ragyogó, de még ő se tudta, miként került a kisvirághoz a csillagszín pislák. Körülnézett a hatalmas réten, azonban egyetlen másik ilyesféle lényt se látott széles-e vidéken. A kisvirág nem tudta, mit kellene tennie, de aztán eszébe jutott, hogy kismag korában egy öreg fűzfa tövében növekedett. Több se kellett neki, felhúzta a gyökereit, és elindult a rét csodálkozó virágai között, hogy beszéljen az öreg fűzzel.
“Ki látott már ilyet, egy sétáló virág?” szólták meg a többiek, de nem foglalkozott velük. Szirmai között csendesen kapaszkodott a csillagszín pislák, nem sírt, nem tiltakozott. A kisvirág hosszasan menetelt, két egész nap sétált, keresztül a hatalmas réten, már nem is látta, hol nyílt eddig, míg nem feltűnt a hatalmas fűzfa. Terebélyes ágairól hosszú, kecses levelek lógtak, körülölelve a fát.
”Bölcs fűzfa, szirmaim közt bújik egy csillagszín pislák, mondd mit kellene tennem most?” Kérdezte a kisvirág kimerülten.
”Vigyázz törékeny testére, hatalmas fény lakik benne.” Felelte szelíden a fűzfa, miközben szemügyre vette az apró lényt a virág szirmai között.
A kisvirág nagyokat pislogott, nem erre a válaszra számított, nem tudta, hogyan kellene vigyáznia bárkire, főleg egy ilyen kicsi lényre. A nap felé nézett, ami még itt is meleg fénnyel cirógatta, hívogatta, hogy minél nagyobbra nőjön, hogy ragyogjon. De mégis hogy lehetne erre képes, ha közben a csillagszín pislákot kell óvnia?
”Fűzfa, az én kicsike szirmaim között nem lenne akkora biztonságban ez a csillagszín pislák, mint a te hatalmas ágaid között. Engem megcibál a könnyű szellő, te a vad viharnak sem hajolsz meg. Itt hagyhatnám neked?” Kérlelte óvatos hangon.
A fúzfa elgondolkozott, majd előre nyúlt kecses ágaival, hogy megsimogassa a kisvirágot, és elvegye a csillagszín pislákot. Gyöngéden tartotta leveleivel, óvva a nap erős sugarától, és a szél hűvösétől, az apró lény pedig csilingelő kacajjal ajándékozta meg, ami betöltötte a hatalmas rét egészét…

✾✾✾✾✾

- Prim! - Éreztem a kéz érintését a vállamon, így felpillantottam a Foster nővér ismerős arcára. - Szerintem már percek óta alszanak, nem kell tovább olvasnod. - Suttogta. És valóban, az ágyakban fekvők szemei csukva voltak, légzésük egyenletes, észre se vettem, annyira belemerültem a történetbe. - Menj nyugodtan haza, nem jár plusz pont, ha túlórázol!
Felmosolyogtam rá, bólintottam, és csendesen felálltam. Tudtam, hogy nem csipkelődésnek szánja, csupán túl sokat találkoztunk az utóbbi huszonnégy órában, és ilyenkor mindig megjegyzéseket tett. Még nem voltam az osztály teljes értékű tagja, csak egy rezidens, aki igyekezett, egyesek szerint túlzottan is, azonban meggyőződés és elszántság nélkül nem láttam értelmét, hogy ezt a szakmát gyakoroljam.
Nem siettem az öltözőben, az utcai ruha olyan idegennek tetszett a köpeny helyett, mintha nem az lenne az általános viseletem. Mélyet sóhajtottam, minden valószínűséggel az átállás hatott rám így, eddig nem igazán viselt meg, ha hosszú ideig is dolgoztam. Vagy a tudat, hogy lassan itt az ideje a patológia gyakorlatnak is? Ez utóbbinál nem az rémisztett meg, hogy egy holttesttel kell majd dolgoznom, Cissy mellett számtalan történetet hallottam, nem rémítettek meg a testek, vagy a halál. Az volt az ijesztő, hogy ehhez a Minisztériumba kell majd mennem, és ha ott járok, tudom, hogy képtelen leszek megállni, hogy ne keressem fel apát.
Vajon mit fog szólni? Cissy mindig örül, ha találkozunk az otthonon kívül, sose kellett attól tartanom, hogy a látogatásom zavarja, vagy kínosan érinti, de apa… apa nagyon más eset. Szerettem volna, ha tudja, már nem vagyok kislány, nem kell óvnia, és kerülnie. Mármint ettől még nem kell hozzánk költöznie, akkor biztosan kinyírnák egymást Cissyvel, én igazából nem tudtam volna megmondani, mit szerettem volna. Beköszönni neki nyugodt szívvel. Ennyi bőven elég lehet, nem? Nekem elég lenne.


szállnak a könnyû széllel,

Kifejezetten apró termetű vagyok, a 160 centit se érem el, de ez sose zavart. Igyekszem megnyugtatóan mosolyogni mindenkire, mert a munkám során fontos, hogy számíthassanak rám. A hajam hosszú, lágy hullámokkal, de legtöbbször felkötve hordom, amíg dolgozom. A barna legkülönbözőbb árnyalataiban pompázik, attól függően, miként esik rá a fény. A szemeim égszínkékek, kíváncsi csillogásukat minden valószínűséggel apától örököltem. Az anyai ági örökségem némi véla vér, amit előfordul, hogy akaratlanul használok, ha el szeretnék érni valamit. Ruházat terén szeretem az élénk színeket, a kellemes esésű anyagokat, kényelmes cipőket, és a virágmintát. Távolra nem látok tökéletesen, ezért ha valami fontosat kell csinálnom, akkor szemüveget hordok.


s a szürke esô nem ér el,

Öreg tölgy
Bár nem töltöttünk együtt túl sok időt, meghatározó része voltál az életemnek. A legszebb meséket mondtad, és mindig vigyáztál ránk. Emlékszem a hangodra, a mélységére, a kezed melegére, a meséid végére.
Számomra mindig úgy tűnt, hogy minden kérdésre ismered a választ, és ha valaki felteszi, el is árulod neki. Szerettem a lassú fogócskákat, hogy este sose kellett félnem a szörnyektől, mert tudtam, hogy bármi történjen, te megvédesz majd.
Hiányzik a szappan illatú ölelésed, a reszkető kéz, ami így is biztosan kötötte be a cipőfűzőm. Ha tehetném, megkérdezném, hogy minden mese boldog véget ér-e, és a tanulság mindig egyértelmű? Erre te biztosan tudnál válaszolni.


Krizantém
A boldog szelídség jut eszembe emlékedről, a kedves szavak, és az őszes tincsek. A születésnapomon mindig a kedvencemet főzted, bár minden évben éppen más volt az a kedvenc. Ha rád gondolok, boldognak érzem magam.
Nincs olyan pillanat, amit ne idéznék fel szívesen. A közös házimunka, a tiszta ruhák illata, a kis lakásban bújócska. Mindent képes voltál megtölteni szeretettel és odaadással, amihez csak hozzáértél, ezért is öleltelek meg olyan szívesen, mintha csak tudtam volna, az idő véges ezekre a dolgokra.
Hiányzik a hangod, ahogy vacsorához hívsz mindenkit, ahogy egy kis dalocskát tanítasz, ahogy a nevemen szólítasz. Ha tehetném, megkérdezném, hogy mitől volt olyan jó illata minden ruhámnak, amit a szerető kezeid mostak. Tudom, hogy elárulnád a titkod.


Fagyöngy
Két napig az igazi anyukám voltál, babusgattál, becéztél, terveztél. Biztos vagyok benne, hogy volt benned szeretet, mélyen, mert máskülönben nem jöhettem volna egészségesen a világra.
Hálás vagyok az életemért, hogy csodás emberek között nőhettem fel, hogy tudtad, hol lesz jó helyem, mert hajdan neked se volt olyan rossz, mint ahogy mondtad. Nincs bennem harag, nincs bennem megbánás, olyan anyukát adtál nekem, amilyen neked volt, még ha te nem is lehettél az.  Mindig vibráltál, ragyogtál, néha boldog voltál, ugye? Ha a látogatásaid a pénzről is szóltak, sose zavart, örültem annak a kevés időnek, amíg beszélgettünk, amíg anyának szólíthattalak.
Hiányzik minden hirtelen látogatásod, akkor is, ha zavaros képek között érkezel, vagy csak tíz percig maradsz. Ha tehetném, megkérdezném, hogy nyugalomra leltél-e, végre gondtalan tudsz lenni? Biztos vagyok benne, hogy egy jobb helyen vagy.


Magányos cédrus
Apának hívlak, és annak tartalak, még ha életem nagy részében inkább kerültél. Tudom, hogy óvni igyekeztél, távol tartva mindazt, ami téged a mindennapokban körülvesz.
Ha mások durvának és nyersnek is tartanak, engem ez sose zavart, az őszinteséged mindig megbecsültem. Nem ígértél látogatásokat, mert tudtad, hogy nem fogsz jönni, és így sose kellett csalódnom. Jöttél, amikor úgy érezted, jönnöd kell, én pedig örömmel fogadlak bármikor, most is.
Hiányoznak a bejelentés nélküli megjelenéseid, hónod alatt a legkülönfélébb plüssökkel, csupa olyasmi, ami hirtelen a kezedbe akadt. Megtehetném, hogy megkérdezem, ezentúl része lehetek-e az életednek? De még nem szedtem össze hozzá a bátorságom.


Levendula
Most a mindent jelented, de régen se voltál sokkal kevesebb. Nővér vagy, anya és apa egy személyben, mert lassan azzá kellett válnod, és talán éppen ezért sose éreztem semminek a hiányát.
Bátorítasz, ha félek, felsegítesz, ha elestem, és a legfinomabb szendvicset készíted, ahogy annak idején a nagyi. Sokat tanulok még most is tőled, mert bár te nem látod, én minden jó tulajdonságod észreveszem. Az emberek egy része ostoba előítéletek miatt talán tart tőled, és ez néha helyetted is dühít, de tudnod kell, hogy mindig melletted leszek. Megharaphat a világ összes állata akár! (Bár inkább ne <3)
Hiányoznak a felhőtlen napok, hogy elringass, varázslatokról mesélj, és úgy nevess, mintha minden terhed semmissé válna egy pillanatra. Megtehetném, hogy megkérdezem, mikor lesz már a te boldogságod az első helyen? Azonban sejtem, mi lenne a válasz.


csak több színt érlel.

Amortentia
Mentol, vattacukor, nagymama öblítőjének jellegzetes illata


Mumus
Hogy képtelen vagyok valakin segíteni. (A kezemen vér csöpög, és egy élettelen testet látok csupán, amit sose tudok elérni.)


Edevis tükre
Boldogan állunk az egész családommal, mindenkiről csak úgy sugárzik az öröm és a szeretet.


Hobbim
Szeretek olvasni, és a mugli sportok közel állnak hozzám, mint a baseball, vagy a röplabda. Gyűjtöm a belépő jegyeket, ha megyek valahová, mert régen ilyesmit sose engedhettünk meg magunknak, így nagyon megbecsülöm az ilyen alkalmakat.
Közel áll hozzám a zene, szívesen hallgatom, vagy énekelek akár. Előfordul olykor-olykor, hogy a gyerekosztályon besegítek, és rajzolok a kicsiknek, jó a kézügyességem a nővérek szerint.


Elveim
„Esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz mindenkor méltó magatartást tanúsítok. Legfőbb törvénynek tekintem a betegek testi és lelki gyógyítását, a betegségek megelőzését. Az emberi életet minden megkülönböztetés nélkül tisztelem. Orvosi tevékenységem soha nem irányul emberi élet kioltására. A betegek emberi méltóságát és jogait tiszteletben tartom, bizalmukkal nem élek vissza és titkaikat haláluk után is megőrzöm. Tanítóimnak megadom az illő tiszteletet, orvos társaimat megbecsülöm. A betegek érdekében ismereteimet, tudásomat folyamatosan gyarapítom. Minden erőmmel arra törekszem, hogy megőrizzem az orvosi hivatás tisztaságát és tekintélyét."


Amit sosem tennék meg
Nem lennék képes ártani másnak.


Ami zavar
Az előítéletesség, ha valaki szerint kevesebbet ér valaki azért, mert szegény.
A hazugság, sokkal jobban fáj, amikor kiderül.


Ami a legfontosabb az életemben
Hogy kitűnően befejezzem a tanulmányaimat, és mindenki büszke legyen rám, Cissynek pedig ne kelljen aggódnia értem.


Ami a legkevésbé fontos számomra
A pénz. Van, vagy nincs, végülis mindegy, az emberek belsője számít.


Amire büszke vagyok
Remegő kéz nélkül használom a szikét, ha szükséges.


Ha valamit megváltoztathatnék
Sokkal több időt kérnék a nagyiékkal, az jó lenne.


Így képzelem a jövõmet
Addiktológusként a mungóban, egy nagy és boldog család körében.


Egyéb
Negyed részt véla.

Tanult legilimentor és okklumentor, tehetséges benne, de csak iskolai keretek közt alkalmazta eddig.



Zooey Deschanel


Vissza az elejére Go down
Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

Primrose Jackson Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


Primrose Jackson Empty
Gilbert Ollivander
Szomb. Aug. 08, 2020 10:43 am

Primrose Jackson 3xPjsQ

Kedves Prim!


Néha a genetika hatalmas csodákra képes, például olyanokra, mint te - nem tudom, miféle varázslat vagy különös bolygóállás lehetett az oka, hogy Jerry Prestonnak ilyen lánya született, de a világban az ilyen meglepetések a legszebbek. A körülmények, amelyek között felnőttél, még csak nem is közelítettek az ideálishoz, mégis remek felnőtt vált belőled, Narcissa biztosan nagyon büszke rád. Elképesztően cuki vagy - szinte már annyira, mint a kiskecske patrónusod -, ha több hozzád hasonló ember járna a világban, egy sokkal szebb társadalomban élnénk. Sokféle ember vett körül gyerekkorodtól kezdve, biztos vagyok benne, hogy ez hasznodra válik majd a munkád során.
Nem lesz egyszerű dolgod, hiszen igencsak távolra kerültél az otthonodtól, de a te személyiségeddel valószínűleg hamar sikerül majd új kapcsolatokat kialakítanod. Valószínűleg apádnál jobban fognak kedvelni Very Happy ...
Futás foglalózni és játszótársakat keresni  Primrose Jackson 492177702  !




I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: