Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Six feet under the misunderstandings...

Tempest Fontaine


Boszorkány

Six feet under the misunderstandings... Tenor

Lakhely :

London


10


Six feet under the misunderstandings... Empty
Tempest Fontaine
Szer. Nov. 10, 2021 1:24 pm


"When you give decision that the guilty is not guilty, only then will the guilty become not guilty..."

Holden & Tempest
A magassarkú csizma ütemesen kopogott az ócska kövön, ahogy a sietős léptek zaja visszaverődve a kissé mocskos, szürkés falakról, mintha nem egyedül lépkedtem volna. Kezdtem azt érezni, hogy túlöltöztem ahhoz képest, amilyen környékre kellett jönnöm, csak hogy megtaláljam Loryt. Vagy bármilyen nyomot, amit hátrahagyott. Vagy… tulajdonképpen bármilyen apróságot, ami maradt. Utána, vagy belőle? Nem tudtam biztosan, most még nem, viszont addig nem nyugodtam, amíg ebből a Briggs fickóból ki nem húztam legalább néhány használható választ. Nagyon meg fogja még azt bánni, hogy úgy gondolta b@szakodhat a családommal, fogalma sincs, mekkora darázsfészekbe tenyerelt bele.
Az a fajta ember voltam, aki szeretett tényekre támaszkodni, amik pedig a következők voltak. Lory Angliába jött, dolgozott, összejött ezzel a vén kecskével, aztán eltűnt. Engem pedig nem fog érdekelni, mekkora nevek, meg kinek a hülye rokona, ha képtelen egy elfogadható, mármint tényleg HIHETŐEN hangzó magyarázatot adni, akkor felásom a hátsó kertjét is. Amennyiben van kertje. Ha nincs, úgy ez kicsit nehezebb lesz, de nem engedem, hogy megússza a húgom eltűnését. Bár sose arról volt híres, milyen jól tartja a kapcsolatot a családdal, és mindig időben jelentkezik, vagy nem veszik nyoma egy nagyobb “kaland” közben, arra azért gondosan ügyelt, hogy legalább velem tudassa a terveit. Szeretném hinni, hogy azért, mert pontosan tudta, én az a fajta testvér vagyok, aki addig megy, amíg nem talál valamit, ha bármi történne.
Most pedig pontosan ez fog történni.
Nehéz lett volna megmondani, hogy a késő délutáni időpont miatt, vagy mert sötét felhőkből hatalmas cseppekben ömlött az eső, de kifejezetten baljós félhomály uralkodott, mintha valami filmbe csöppentem volna. Ha hittem volna a sorsban, úgy gondoltam volna, hogy ez is azt jelzi, hogy valami baj történt, és a férfinak köze volt hozzá. Ebben majdnem teljes mértékben bizonyos voltam, mégiscsak róla írt utoljára, ez pedig több, mint gyanús.
Szerencsére a hatalmas fekete esernyő megóvta az élére vasalt szövetkabátom, az itteni időjáráshoz még nem egészen szoktam hozzá. Szívesebben vettem volna, ha most is az aktuális tárlat darabjainak katalogizálása felett kellene inkább görnyednem, vagy néhány jegyzet felett, az azt jelentette volna, hogy minden rendben van. De nem volt. A gondolataim egyre csak a szegényes információ foszlányok körül forogtak, a név, a pontos cím, ezeket apám kapcsolatain keresztül egész gyorsan sikerült megszerezni, ilyenkor nagyon is hasznosnak éreztem a család ilyesféle befolyását.
Először a munkahelyén szerettem volna számonkérni, elképzeltem, ahogy a tisztjei előtt próbál magyarázkodni, majd megsemmisülten végül elismeri, mit is tett, legalább helyben lettünk volna. Azonban nehezebb eljutni hozzá, mint a tulajdon bátyához, aki nem mellesleg Mágiügyi Miniszter. Engem azonban ilyen könnyen nem lehet titkárnők, meg beosztottak hadával lerázni, ha a Minisztériumban nem, akkor otthon fog számot adni arról, mikor és hogyan tűnt el a húgom. Ez talán még jobb is, valószínűleg sose kutatnák át igazából a lakását, elvégre az aurorok neki, meg a bátyjának engedelmeskednek, sose találnának nála igazi bizonyítékot.
Összecsuktam a hatalmas esernyőt, aztán meg sem álltam az ajtóig, amin a megadott számok szerepeltek. Röhej, hogy mennyire nem ügyel a biztonságra, az irodáját nem lehet megközelíteni, az otthonához meg simán elsétálhat bárki. Nevetséges. Ha lehetséges, csak még inkább felhúzott az egész helyzet, pedig már az indulásnál sem voltam éppen nyugodt, úgyhogy szinte szaladtam a lépcsőn, majd a nőiesség legcsekélyebb jele nélkül dörömböltem be az ajtón. Aztán újra, és újra. Biztos voltam benne, hogy már elindult kinyitni, hallottam a közeledő lépteket, de nem sietett eléggé.
A nyíló ajtóban láttam az arcát, ahogy nem igazán érti, hogy ki vagyok, mit keresek itt, és majdhogynem sajnáltam, hogy nem terveztem erről különösebben felvilágosítani. Ahogy némi rést láttam, szinte rá borítottam az ajtót, úgy tolakodtam be rajta, nekem nincs szükségem invitálásra, és az sem érdekel, ha megpróbál kidobni, az meg pláne nem, mennyivel nagyobb nálam, majd jól bokán rúgom!
- Hol van? - Fakadtam ki, ahogy semmivel, legfőképp vele nem törődve rongyoltam a lakás mélyére, hogy valamit, bármit lássak, amiről tudom, hogy Loryhoz tartozik. - Nem kell a hülye fej, és csak felbosszant az olyasféle kérdés, hogy mégis ki? A húgomat keresem, veled látták utoljára! - Nem éppen ilyen lakásra számítottam a Mágiaügyi Miniszter öccsétől, messze állt a kertben elrejtett holtest elképzelésétől, de nem elég messze attól a gondolattól, hogy ő csinált vele valamit. - Megölted, nem igaz? - Fordultam hirtelen szembe vele, és a szemébe néztem. Látni akartam minden rezdülését, mert Merlinre mondom, ha hazudik, azt észre fogom venni.


Holden Briggs varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Six feet under the misunderstandings... 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Six feet under the misunderstandings... Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


420


Six feet under the misunderstandings... Empty
Holden Briggs
Szer. Nov. 24, 2021 12:21 am


Tempest & Holden

◈◇ Six feet under the misunderstandings... ◇◈

Silvanus Scabior egy hatalmas pöcs - ezt mantráztam magamban, amióta az öreg Scabior olyan határozottan mondott nemet a mentőakció kósza ötletére is, mintha legalább arra kértem volna, hogy hadd áldozzam fel rituálisan az elsőszülött gyerekét. Értettem én, hogy nemzetbiztonsági kockázat meg kényes külkapcsolatok, a bevetés öngyilkos jellegéről nem is beszélve, de Merlin bassza meg, egy emberéletről beszéltünk. Egészen pontosan Lori életéről, mert magyarázhatta Scabior és a többi fejes a Főosztályon, hogy akár életben és biztonságban is lehetett, és talán nem kellett volna ekkora jelentőséget tulajdonítani egy kimaradt jelentésnek, végképp nem a saját megérzéseimnek - bár hozzáteszem, ritkán csaltak -, de a zsigereimben éreztem, hogy Lori bajban volt. Kurva nagy bajban.
A szabálykövetés sosem tartozott az erősségeim közé, szemben a szabályok betartattatásával, őszintén nem értettem, miért feltételezte Potter, Granger vagy igazából bárki arról a rohadt Varázsbűn-üldözési Főosztályról, hogy mikor kitettem a lábam az irodájukból, valóban elfogadtam a döntésüket és nem a küszöb átlépésének pillanatától kezdve azon kattogtam, hogyan oldhatnám meg minisztériumi engedély nélkül, kevés emberrel ezt az égető problémát.
Nem várhattam a csodát vagy az égi jelet, cselekednem kellett. Rekordsebességgel muszáj volt összeállítanunk egy tervet Lori megtalálására és kimenekítésére, bárhol is volt - Merlinnek hála többesszámban, ugyanis Jerry kérdés nélkül nekem adott igazat és sikerült néhány öngyilkosjelöltet is toboroznunk a legálisnak és bölcsen átgondoltnak alig nevezhető mentőakciónkhoz. Jó terv jelenleg nem létezett és még a szar ötletekben sem bővelkedtünk, a lehetőségeink arra, hogy eljussunk a Magic is Might főhadiszállására, ahol feltételeztük, hogy Lorit fogvatartják (ha egyáltalán ezt tették), rendkívül korlátozottak voltak.
Dühöngeni lett volna kedvem, összetörni valamit tehetetlen haragomban. Kibaszottul aggódtam Loriért, jobban, mint amit a kapcsolatunk jelenlegi állása megindokolt volna. Dühített Scabior és a többi főnök tétlenkedése, ahogy a saját bizonytalanságom is. Az afelett érzett félelemről nem is beszélve, hogy néhány napon belül a szinte biztos bukásba terveztem vezetni olyan embereket, akiknek az épségéért felelősséget vállaltam és akik között olyanok is akadtak, akik sokat jelentettek nekem. De mégis mit tehettünk? Egyetlen bajtársat sem hagyhattunk Yaxley-ék karmai között. Lorit különösen nem.
A Byrne-akta fölé görnyedve tanulmányoztam azoknak a rohadékoknak a birtokáról készült fotókat. Mágikusan védett kapuk és őrök mindenhol, tökéletes hely arra, hogy egy csapat szervezetlen, rosszul felkészült auror megölesse magát.
Ekkor dörömböltek az ajtón. Visszasüllyesztettem a képeket a mappába, amit csak az Auguránvadász Projekt résztvevői tudtak kinyitni. Kelletlenül felálltam a kanapéról, bár egy másodpercig megfordult a fejemben, hogy a hívatlan, kései látogatót egyszerűen hagyom dörömbölni a fenébe, amíg meg nem unja. Nem vágytam társaságra, különösen azéra nem, aki úgy verte az ajtómat, mintha az élete múlt volna rajta. Ki lehetett ez az őrült?
A bejárati ajtó kinyitása után sem lettem okosabb, egy ismeretlen, zaklatott tekintetű nő állt a lépcsőházban, aki azonnal nekem esett... én pedig nem értettem az égvilágon semmit.
- Te meg ki a tököm vagy? - Átvágott mellettem, becsörtetett az előszobába, majd a rövid folyosóról a nappaliba, mintha semmi sem lenne ennél természetesebb. Aurori kiképzés ide vagy oda, a döbbenettől még hagytam is neki.
- Hát hogyne, gyere csak be, elvégre beinvitáltalak -  horkantam fel, bár a következő szavai azonnal belém fagyasztottak minden iróniát.
Kulcsra zártam az ajtót, mielőtt egy mély levegővétel után követtem a nőt a nappaliban. A pálcám nem volt nálam, a dohányzóasztalon hagytam és most hirtelen úgy éreztem a hiányát, mintha a karom szakadt volna le. Nem mintha annyira tartottam volna a nőtől, legalábbis fizikai értelemben nem. A kérdései viszont...
- Fogalmam sincs, miről beszélsz. - Nagyot nyeltem.
Megölted. Ezt mondta, szó szerint, biztosan nem félrehallottam. Honnan szerezhetett tudomást róla? Maurice biztosan nem beszélt róla senkinek, Russel sem lehetett ennyire hülye, bár hajlamos volt olykor többet inni a kurvázós estéin a szokásosnál, rajtuk kívül pedig csak Lori és Cassie tudták... Cassie biztosan nem mondta el senkinek, benne megbíztam. Lori pedig... nos, ha igazak voltak a sejtéseim, akkor ő senkinek semmit sem tudott mondani jelenleg. De akkor mégis honnan tudhatott ez a nő bármiről is? Elöntött a pánik, megálljt kellett parancsolnom a kezem remegésének. Nem tehettem ezt, nem készülhettem ki már megint emiatt.
- Ha nem tűnsz el fél percen belül a lakásomból, akkor én foglak kivágni innen, de hidd el, azt te sem szeretnéd. Nem öltem meg senkit, de nagyon erős a késztetés, hogy téged az erkélyen át hajítsalak ki. Mi a fasz ez az egész?
Honnan a picsából tudta meg? Mi lesz, ha minden kiderül és engem lecsuknak, Cassie Blackkel együtt? Nem, az nem történhetett meg. Ha ez a nő tudomást szerzett valamiről, akkor... akkor mi? A Temzébe dobom őt is? Ezt még én magam sem hittem el...

Tempest Fontaine varázslatosnak találta






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
Tempest Fontaine


Boszorkány

Six feet under the misunderstandings... Tenor

Lakhely :

London


10


Six feet under the misunderstandings... Empty
Tempest Fontaine
Szer. Aug. 31, 2022 10:00 pm


"When you give decision that the guilty is not guilty, only then will the guilty become not guilty..."

Holden & Tempest
Türelmetlen voltam? Azt hiszem ez nem egészen írta le a bennem feszülő érzéseket, a tombolás inkább. Ebben a pillanatban minden bizonnyal rászolgáltam a nevemre, édesapám keresve sem talált volna megfelelőbbet. Az esetek nagy többségében nagyon figyeltem rá, milyen az első benyomás, hogy ne süllyedjek le a személyeskedők, vagy éppen agresszív személyek szintjére. Azonban most éppen én voltam az, aki nem lesüllyedt, hanem egyenesen belevetette magát, készen arra, hogy a másikat is magával rántsa.
Igazság szerint nem állt persze szándékomban komolyan verekedést provokálni, bármilyen jól képzett voltam a szakterületemen, és a defenzív varázslatok a kisujjamban voltak, azért nem rendészeti képzést kaptam. Az pedig, aki lebecsüli az ellenfele erősségeit, eleve egy vesztes csatába indul. Talán tombolt bennem az indulat, meglehet meggondolatlanság volt egyenesen a lakására jönni Briggs parancsnoknak, főleg, amennyiben a gyanúm igaznak bizonyul, még se voltam képes türtőztetni magam. Amúgy sem hiszem, hogy meg merné kockáztatni még egy Fontaine lány eltüntetését.
Meg se hallottam a kérdését, igazából úgy se terveztem egyből bemutatkozni, a kérdésekből csak képes lesz kikövetkeztetni. Vagy talán több ember húgát is megölte? Az egy igazán szomorú helyzet lenne, sokkal veszélyesebb, mint amire először gondoltam volna. Ha Loryról volt szó, vagy az öcséimről, valahogy mindig sikerült néhány perccel lassabban gondolkodnom, a hév, amire édesapánk annyiszor figyelmeztetett már.
- Nem, mintha különösebben invitálásra vágynék, ez nem holmi éjszakai, jó baráti látogatás! Vagy így indul? Meghívtad ide, borozgattatok, csak aztán minden rosszra fordult? - Ahhoz képest, hogy minden idegszálam remegett a haragtól, egészen csendes volt a hangom, pedig ordítani szerettem volna. Arra viszont nem vágytam, hogy a szomszédok riasszák az egész parancsnokságot, azzal csak neki adnék némi előnyt.
Hallottam a zár kattanását, valahol a fülembe visszacsengett, bár varázslók között ez nem olyan erős visszatartó erő, ha csak nem látta el valamiféle bűbájjal. Ez kellett volna, hogy megint elbizonytalanítson, hogy mégiscsak ostoba ötlet volt késő este, egyedül ide jönni? De úgy tűnt, hogy a szavaim célt értek, a zavar, és feszültség ott bujkált a vonásaiban, még se lendült előre, hogy bármit tegyen velem, nem rántott pálcát. Helyzeti előnyben voltam, és csak ez számított, jelen pillanatban.
- Persze, nyilván fingod sincs róla. - Néztem a szemébe, csípőre tett kézzel. - Nézd, bár vannak feltételezéseim, itt miként mennek a Minisztériumban a dolgok, azért gondolom egy parancsnoki címhez kettőnél több IQ-t kellett felmutatnod. - Nem az auror szakmát néztem le, semmi okom nem volt erre, egyszerűen a belpolitika mindig is így működött.  
Csak figyeltem, ahogy a zavart felváltja a düh. Remek, azt hiszem bátran állíthatom, hogy nem tévedek, elvégre ki lenne dühös azért, amit nem követett el? Talán rátörtem az ajtót éjszaka, de amennyiben semmit se tett volna, ezért először is mérges lett volna. Biztos voltam benne, hogy valami van, hogy rejteget előlem valamit.
- Én is pont ezt szeretném tudni, hogy mégis mi történt. Persze, a Minisztériumban megvédenek, elvégre csak Briggs elnök öccséről van szó, hozzá nem lehet csak úgy bejutni, de hogy mennyire könnyű ellenben a címedet kideríteni, az mondjuk nevetséges. - Nemes egyszerűséggel kezdtem el a kanapét áttúrni, benézni mögé, ha nem tartottam volna attól, hogy talán rám veti magát, talán alá is kukkantottam volna, de ezt nem kockáztattam meg. - Tudom, hogy járt nálad, többet írt rólad, mint egy egyszerű munkatársról. Hol romlott el, nem tetszett neki valami undorító ferde hajlamod, aztán mérgedben elszaladt veled a ló? - Ezen se csodálkoztam volna, főleg azok után, amiket a bátyáról lehetett olvasni.


Vissza az elejére Go down



Six feet under the misunderstandings... Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: