Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Gertrude Weasley

Gertrude Weasley


Boszorkány

Gertrude Weasley Tumblr_po639iRv8z1x0zs2ro3_400

Lakhely :

London


Playby :

Karen Gillian


14


Gertrude Weasley Empty
Gertrude Weasley
Csüt. Május 07, 2020 12:18 am

Gertrude Ginger Weasley

Trudie



"I thought that was a really childish idea. So I did it."



Nem:

Kor: 19 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: London

Iskola/ház: Roxfort, Griffendél

Munka: Pálca fejlesztő, feltaláló, hivatásos suta

Családi állapot: Ne beszéljünk róla

Patrónus: Csikóhal

Pálca: Barackfa griff toll mag, 10 hüvelyk, rugalmas


Csacskaságok

Ha szökdelve és dudorászva jön szembe veled valaki, elég nagy a valószínűsége, hogy én vagyok. Kiélvezem a pillanatot, és mindent megteszek azért, hogy boldognak érezzem magam, és ehhez nincs is szükségem nagy dolgokra! Ha süt a nap, ha esik az eső, fúj a szél, havazik, nekem bármelyik képes gyönyörűséget okozni, hisz a maga formájában mind csodálatos!
Szeretek nevetni, és megnevettetni másokat. Ha elrontok valamit, hát megvonom a vállam, és nekifutok még egyszer… és még egyszer… meg még egyszer! Nem zavar, hogy segítséget kell kérnem idegenektől, ahogy az sem, ha ők kérnek tőlem. A kezeim közül gyorsan kifolyik a pénz, egyáltalán nem tudok vele jól bánni, vagy egy kérésre nemet mondani. Magamnak se, pedig annyiszor megfogadom!
Ha szivárványt látok, kívánok, és akkor is, ha hullócsillagot. A fekete macskákat is megsimogatom, bármelyik irányból mennek át előttem. Szeretek a fűben fekve csillagokat számolni, és saját nevet adni a csillagképeknek, mert minden ember másképp látja őket. Megszámolom a katicabogarak pöttyeit, a virágok szirmait, és mások szempilláit.
Tavasszal kacsát etetek, nyáron sátorozom, ősszel gombászom, télen korcsolyázom. Vagy fordítva. Csak vázlatosan tervezek, és azt se nagyon tartom be, az események sodrásával tartok, abból hozom ki a legjobbat, ami épp adódik. A rend múló állapot, amit legtöbbször meg se közelítek, akár az életemről, a szekrényemről, vagy a lelkemről legyen szó.


Makacsságok

Ugyanolyan nap volt ez is, mint az összes többi. A kora tavaszi eső után, hatalmas pocsolyák pettyezték az Akadémia felé vezető utat, de ez engem egy cseppet sem zavart. Lábaimat rózsaszín, nagy virág mintákkal tarkított gumicsizma takarta, így nemes egyszerűséggel topogtam egyik-másik víz pacába. Azt hiszem a többieket sokkal jobban feszélyezte, hogy lassan kezdetét vették az előadások, és sietni kellett volna. Túl boldog voltam ahhoz, hogy ezzel igazán foglalkozzak, végtére is az iskola nem fog elszaladni, ellenben a pocslyák délutánra talán már fel is száradnak.
Sóhajtottam, és végül engedelmeskedtem a csordaszellemnek, követtem a tömeget az előadók felé. Nem azért, mert ezt súgták az ösztöneim, hanem mert megígértem anyunak, hogy ebben a félévben nagyon odateszem magam tanulás terén. Az előző félév után végre gyakorlati óráim lettek, és ha azokon jól teljesítek, talán nagyapa műhelyébe is bekukkanthatok végre, nem csak úgy tessék-lássék módon, hanem igazából! Amikor kicsi voltam, megmutogatta, hogyan választja ki a fa legszebb részét, hogy pálcát faragjon belőle, és miként párosítja a leginkább beleillő magot. Már akkor lenyűgözött a varázslatnak ez a része, és tudtam, nekem ugyanígy kell majd tennem, látni egy hasáb fába rejtőző pálca alakot.
Magolnom sem kellett, már akkor tudtam minden fa fajtát, amit nagyapa használt, amikor a Roxfort előtt megkaptam tőle a pálcámat. Annyira hevesen vert a szívem, biztos voltam benne, hogy nagyon különleges lesz, egy életre szóló pillanat. Igazából tényleg különleges lett, és gyerekként nagy segítségemre volt a tanulmányaim alatt, manapság azonban a polcomon áll, díszcsomagolásban, mert nagyon is megbecsültem. De büszke voltam arra, hogy műhely munkában készítettem egyet saját kezűleg, ráadásul olyan anyagokból, amit nagyapa nem igazán használt.
Néha lelkesen meséltem neki az elképzeléseimről, hogy mennyi új dolgot kellene kipróbálnia, amik működnének, hogy “színesebb” legyen a kínálat. Meghallgatott, de legtöbbször azt mondta, hogy nem értem még ennek a mesterségnek a művészetét, hogy nem lehet bármit és bárkinek használnia, ha túl sok a hozzávaló, hogyan hallom meg, hogy kit hív egy pálca? Persze, a pálca választja a varázslót, de biztos vagyok benne, hogy a bólintérek egy rózsafán is szívesen laknak, miért ne lehetne hát abból csodálatos társa egy varázslónak, vagy boszorkánynak?
Egyáltalán nem törtem le, hogy még nem látta, amit én igen, majd idővel, ha végre a sajátomon kívül készíthetek még párat, akkor érteni fogja, ebben biztos voltam. Anya mondjuk azt írta, hogy ne szaladjak nagyon előre, hanem hallgassak a professzorokra, ők tudják, milyen tempóban kell haladni, de ha egyszer úgy érzem, rég készen állok? Nagyjából tizenhárom éves korom óta. Örökkévalóságnak tűnik, pedig csak hat év, viszont ha belegondolok, hogy karácsonykor egy éjszakát milyen nehéz kibírni, nekem meg ez éppen olyan, akkor a hat év legalább hatszáznak érződik!
Az Akadémia folyosói lassan kiürülnek, én pedig csúszkálva próbálom elérni a műhely ajtaját, a gumicsizma nagyon praktikus a szabadban, a nedves kövön viszont csoda, hogy nem estem még hasra. Végül épp időben viharzom a helyemre, hogy az előző nap félbehagyott pálcát csiszoljam tovább. Meggyfát használtam, mert a színe nagyon hasonlít a cseresznyére, mégis a mintázata különlegesen csíkozott, és sokkal rugalmasabb. Nehéz volt megtalálni a tökéletes hasábot, végül azonban tényleg, szinte hallottam, ahogy megszólalt!
Amikor először lerajzoltam, hogyan fog kinézni, a gyakorlati tanár azt mondta, hogy nagyobb hangsúlyt kell fektetni arra, hogy jó legyen fogni, ne csupán mutatós darab készüljön. Pedig annyira láttam magam előtt a kis faragásokat rajta, amik apró virágokat formáznak, de erről végül lemondtam. A simára csiszolt fába tündérszárny mag került, amire csupán egy szemöldök felvonást kaptam, pedig szerintem kifejezetten ötletes! Szerencsére egyetlen tündérnek sem kellett az életét adnia érte, egy kis kereskedésben vettem, ahol mindenféle különleges állati hozzávalót tartottak. Olyan precízen helyeztem be a négy szárnyat, mintha világéletemben ezt csináltam volna, tudtam, hogy őstehetség vagyok!
Elégedetten szemléltem a művemet, mert bár lejjebb adtam a saját elképzeléseimből, mégiscsak én készítettem az előttem fekvő pálcát. Rugalmas volt, kilenc és egynegyed hüvelyk, az én apró kezembe tökéletesen simuló, de valahogy tudtam, ez nem az enyém lesz, vagy inkább tudnom kellett volna. Igazából nem tudnám megmondani, pontosan mi is történt a következő pillanatokban, mert minden olyan hirtelen volt. Az egyik pillanatban még azt hallottam, ne suhintsak, mert nem biztonságos, a következőben pedig már csak szaladt mindenki, amerre látott.
“Az Akadémia fennállása óta nem tapasztaltunk ilyen mértékű pusztítást.” Azt hiszem csupán azért nem fizetteték ki apáékkal a kárt, mert a műhelyet védő varázslat sem volt teljesen jól felhelyezve, és a helyreállítás azért elég könnyű volt a tanároknak. Engem azonban nem vártak vissza. Nem csak a következő órára, vagy szemeszterre… valószínűleg soha többé.
Nincs okom sírni, amikor nagyapa tanulta a mesterséget, még semmi ilyesmi nem volt, csak elleste, amit a nála idősebbektől és bölcsebbektől látott. Bár egyelőre nagyapa hallani se akar arról, hogy tanonckodjak körülötte, mert a dédi mit szólna, ha felrobbanna a hőn szeretett boltja?! Alaptalannak érzem ezt a felvetést, a műhelyet se robbantottam fel! Csak egy egészen aprócska pukkanás volt, én mondom...


Hajazások

Rezes haj, szeplős arc, folyton mosolygó száj és szemek. Vagy valami ilyesmi… A Weasley gének, ugye! Középmagas vagyok, a húgom alacsonyabb nálam, az öcsém már lehagyott, de könnyű neki, annyit eszik, mint egy óriás család.
Szeretem az élénk színű ruhákat, amikbe belekap a szél, vagy csak kényelmesen beléjük lehet bújni, és telente elvackolódni a kandalló előtt egy forró csokival. A pizsamám a mai napig mesefigurákkal tarkított, mert szeretem, hogy Boldogan élnek, amíg meg nem halnak, így szándékozom én is tenni! A hajam néha megpróbálom összekötni, de nem vagyok olyan ügyes, mint anya, így nekem csak egy szénaboglya kecsességével csücsül a fejem tetején olyankor.
A húgom néha kisminkel, mert szerinte az én stílusom vállalhatatlan. Nem vitatkozom, tényleg inkább bohócnak nézek ki vele, mint felnőttnek. Szeretem a virágos és masnis kiegészítőket, nem zavar, ha a felvett színek nem mennek egymáshoz, és az sem, hogy csíkossal pöttyös never ever!


Falazások

Édesapám
Hector Weasley - Apa mindig következetes, nem feltétlen szigorú, de mindig megszid, ha rossz fát teszek a tűzre… vagy valami olyat csinálok, ami szerinte nem helyes. Azt hiszem az volt élete legszebb napja, amikor anya igent mondott neki, és még most is rajong érte, ezért ha anya valamit megenged, arra apa is igent mond. A Varázslény-Felügyeleti Főosztályon dolgozik, imádja, főleg amikor arról kell mesélnie, milyen lényekkel találkozik, vagy kell együtt dolgoznia. A kapcsolatunk most kicsit felemás, hogy kicsaptak az Akadémiáról, két dolgot kérdezget: mikor találok értelmes munkát, és értelmes férjet. Az utóbbira valószínűleg akkora esély van, mint egy balettozó trollra. Arra kicsit talán nagyobb is.


Édesanyám
Gwyneth Ollivander - A rugalmasabb, mosolygósabb, engedékenyebb. Persze, ő sem volt büszke arra, hogy kicsaptak a kis balesetem miatt az Akadémiáról, azonban ő látja, hogy elhivatott vagyok, és mellettem áll, buzdít. Biztos vagyok benne, hogy a szíve mélyén büszke arra, hogy a családja hagyományait szeretném továbbvinni. Igazi háziasszony, mielőtt aput megismerte, kertészete volt, így otthon hatalmas kertet igazgat nagy lelkesedéssel. No meg aput.


Testvéreim
Egy öcsém (Félóriás) és egy húgom (Tündérmanó) van, akikkel a kapcsolatom jónak mondható. Nincs köztünk nagy korkülönbség, ezért az első évet leszámítva végig együtt jártunk iskolába. Szeretem a velük töltött időt kihasználni, és sokszor járunk el különféle programokra, ha épp nem a Roxfortban raboskodnak.


Rokonok

@Lionel Weasley - Lyle bácsi azt hiszem szigorúbb, mint apa, bár velem gyerekként mindig kedves volt, mostanában viszont nem sokat látom. Karácsonykor a felnőttek külön beszélgetnek, néha egész hangos kiabálás lesz belőle, de én mindig igyekszem addig a többiekkel lekötni a kisebbeket. Tavaly például hóember futóversenyt rendeztünk, bár utána Lyle bácsi nem volt túl boldog, mert Brutus volt az egyik hóember versenyző.

@Tristan Weasley - Tris egy cukorborsó, akit könnyebb rávenni némi mókára, mint Brutust. Imádom, és amíg a Roxfortba jártam, olyan tyúkanyó volt, mint én, jól kiegészítettük egymást. Vele ellentétben én azért simán megkergettem azokat, akik kikezdték az én “kicsikéimet”!

@Lynette Weasley - Netty olyan, mintha a húgom lenne, és a közös házban töltött évek ezt csak tovább erősítették. Sokkal összeszedettebb nálam, de azért igyekszem emlékeztetni rá, hogy most van itt az ideje gyerekes és vidám dolgokat csinálni. Most, és mindörökké!

Celia és Brutus Weasley - A két kicsi manócska! Annyira sajnáltam, hogy Lia első évében már nem lehetek a Roxfortban, azért így is meghallgattam a szünetekben a beszámolóit. Brutus egy igazi energiabomba, annyira cukor! Mondtam Lyle bácsinak, hogy Morgana néni mellett szívesen vigyázok rá néha én is, de az arcán láttam, hogy annyira nem lelkesedik az ötletért. Pedig nem gyújtanánk fel a házat, tanultam az Akadémiában történtekből!

@Gilbert Ollivander - Bertie anya unokatestvére, a családban nem beszélnek róla sokat, eleve ritkán kerül szóba Gerald bácsi, nagyapa testvére, mert kvibli. Szerintem nincs ezzel semmi baj, én Bertiet is birom, már amennyire ismerem, tök vicces dolgokat mond, és egyszer megmutatta, hogyan lehet pirossá változtatni a békákat! Lyle bácsi példát vehetne róla, hogy legyen kicsit lazább...

@Garbonia Ollivander - Bonnie Bertie kisebbik lánytestvére, őt és Pipet hívták meg a legtöbbször a közös ebédekre, mindig küld ajándékot a szülinapunkra, meg karácsonyra. Vele se találkoztam még sokszor, de akkor mindig kedves volt, még az egyik darabját is megnéztük anyuékkal, azt nagyon szerettem!

Pippa Ollivander - Pip a legidősebb, és szigorúnak tűnik, de velünk mindig kedvesen beszélt. Medimágus, ami biztosan nagyon fárasztó lehet, én nem tudnék annyi beteg emberrek foglalkozni. A gyerekei olyan csendesebb típusúak, őket nem lehetett rávenni a hóember versenyre, pedig Merlin a tanúm, én megpróbáltam!


Elmaradások

Amortentia
Frissen nyírt fű, méz, málna, faforgács.


Mumus
Egy általam készített varázstárgy rossz kezekbe kerül.


Edevis tükre
A családom büszke rám, és azokra a dolgokra, amiket készítek.


Hobbim
Szeretek bütykölni, ha valami elromlik a közelemben, sose hívok szakembert, inkább megpróbálom megszerelni, az esetek nagy többségében azért sikerrel, könnyen átlátom a tárgyak működését. Könnyebben, mint az embereket.
Szívesen túrázom, és biciklizem, van egy virágos, sok utat megjárt bicajom, ha úgy tartja kedvem, csak úgy nekiindulok vele.
Közel áll hozzám a sütés-főzés, bár legtöbbször csak felületesen követem a recepteket, így előfordul, hogy semmi köze az elkészült ételnek az eredetihez. De azért még így is mindig finomak!
Szeretem az emberek társaságát, és közös programokat szervezni velük, mint bowling, röplabda, foci, vagy valami aktív tevékenység, ha nem dolgozom valamin, igazi sajtkukac vagyok.


Elveim
Élj úgy, ahogy jól esik!


Amit sosem tennék meg
Nem ítélek meg senkit a kudarcai alapján.


Ami zavar
Szín sorrendbe rendezett, élére vasalt ruhák. Úgyis felvesszük őket, a szekrény nem árulja el senkinek, ha csak bedobálod őket!


Ami a legfontosabb az életemben
Bizonyítani, hogy az újításaim sikeresek lehetnek.


Ami a legkevésbé fontos számomra
A régi tanáraim, akik szerint esélytelen, hogy bármi legyen belőlem.


Amire büszke vagyok
Én készítettem a legújabb pálcámat! Egyedül!


Ha valamit megváltoztathatnék
Minden jól van úgy, ahogy van, majd elmúlik a rossz is.


Így képzelem a jövõmet
Nagypapa boltjában szeretnék segíteni, vagy a műhelyben dolgozni, hogy a pálcáim mind-mind boldog gazdára találjanak.


Egyéb

Az első pálcáját a nagyapjától kapta: 9 és 3/4 hüvelykes kőris fa, egyszervú szőr maggal, enyhén rugalmas.
Született okklumentor, bár lehet, hogy csak képtelenség követni a gondolatait.
Képes manul alakot felvenni, de nem túl képzett benne.


Karen Gillan


Vissza az elejére Go down
Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

Gertrude Weasley Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


Gertrude Weasley Empty
Gilbert Ollivander
Pént. Május 08, 2020 12:07 pm

Gertrude Weasley 3xPjsQ

Kedves Trudy!


A genetika ritkán okoz meglepetést - egy vörös, pálcakészítő, kísérletező hajlamú és felhők között járó Weasley-Ollivander leszármazott, ötvözöd magadban a két család jellemvonásait, az egyszer biztos Very Happy . Mivel rokonok vagyunk és azon kevesek közé tartozol, aki még kedves is velem, valószínűleg elég elfogultan állok hozzád, de biztosan mások is egyetértenek abban, hogy nagyon cuki vagy. Sose nődd ki a világhoz való hozzáállásodat, sőt, sose nőj fel! Az igazi feltalálók sosem állnak be a sorba, te se tedd, még akkor sem, ha menet közben felrobban ez-az, egy Reparo bűbáj úgyis mindent megold. Vagy amit nem... arra meg ott a Szent Mungó.
Foglalózz és keress játszótársakat, bár nem lesz nehéz dolgod ennyi rokon mellett Very Happy




I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: