Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Tabby Nott

Theodore Nott


Politikus

Tabby Nott 1137fbdf559bc42a349b4ad525f7677dfe49fbf3

Lakhely :

Glenridding, Nott kúria


Multik :

Zsörtike serege

Playby :

Jeremy Strong


92


Tabby Nott Empty
Theodore Nott
Hétf. Feb. 05, 2024 2:08 pm

Tabitha Nott




Nem:

Kor: 18 év

Vér: aranyvérű

Iskola/Munka: akadémista? talán

Kapcsolatunk: apa-lánya

Csoport: Akadémista vagy esetleg Boszorkány

Playby: bárki (a képen Sara Waisglass)

Státusz: SZABAD


Részletek

Egyetlen Tabbym, azt mondják, az apák feladata, hogy egy nehezen megugorható lécet állítsanak a jövő férfiai számára, akik a lányuk szívét ostromolják. Nagyon remélem, hogy ez csak egy ostoba közhely, mert sokkal jobbat érdemelsz annál, ami én vagyok az életedben. Nem értem, te miért nem vagy rám dühös, mint a testvéred. Akárhányszor leülsz velem szemben, várom, hogy időzített bombaként robbanj, hogy végre felszínre kerüljön minden évek alatt elfojtott haragod és frusztrációd, de te nem ilyen vagy. Vagy ha haragszol is a világra, azt jól leplezed a meleg mosolyoddal és a kellemes fecsegéssel - néha úgy érzem, hogy amióta megtanultál beszélni, egyszer sem maradtál csendben. Mindenről tudsz valamit mondani, vagy ha mégsem, akkor kérdezel, remek érzéked van rá, hogy mindent olyan perspektívából nézz, ami senki másnak nem jutna eszébe. Talán ezért nem gyűlölsz engem, talán egy olyan szögből nézel, amiből még senki sem látott. Néha attól félek, hogy a hazugságok mögé látsz, hogy annak látsz, aki tényleg vagyok, amivel egy gyereknek sosem szabadna szembesülnie. Theo utálatát könnyebb cipelni, mint a te szereteted elvesztésétől félni.
Tizenhat éve bukdácsolok a szuperhős köpenyben, amit rám képzeltél... mikor jössz rá, hogy sosem leszek olyan jó, amilyennek látni szeretnél? (részlet Theo  karakterlapjából)

Tabitha - a hozzá közel állóknak csak Tabby - a nagy múltú és hasonlóan nagy hírű Nott család tagja, felmenői között akadnak elítélt halálfalók és például a Hopp-por feltalálója is (nem véletlen, hogy Notték még aranyvérű mércével is rendkívül vagyonosak, hiszen a Hopp-por monopóliumuk igencsak szép összeget termel a családi kassza számára). Látszólag a családjuk tökéletes: édesanyja elismert újságíró és a társadalmi elit egyik leggyönyörűbb nője, édesapja rangos politikus, aki korábban hatalmas szakmai elismerésnek örvendő medimágusként tevékenykedett, persze ez csak a felszín. A felszín, ami mögé Tabby talán túl korán is betekintést nyert, részben figyelmessége, még nagyobb részt pedig empata képessége miatt. A valóság az, hogy a Nott szülők házassága csak egy színjáték, @Rhiannon Nott szíve másik férfiért dobog, @Theodore Nott pedig soha nem is szerette a nőket. És ez csupán a jéghegy csúcsa, a családi gardrób tele van csontvázakkal: régi halálfalókötődés, Theodore bipoláris zavara és függőségei, Rhiannon uralhatatlan elemi mágiája, az ifjabb Theo egyre extrémebb és erőszakosabb kihágásai, az Azkabanból hazautalt haldokló, egykor halálfalóként tucatnyi embert meggyilkoló nagypapa...
Mostanság azonban ez a kifelé mutatott ideális álomkép egyre feltűnőbben kezd darabjaira hullani, Tabby ikertestvérének, @Theodore Nott Jr.-nak köszönhetően. Bár ikrek, akik életük első pillanatától kezdve összetartoznak, ennél különbözőbbek nem is lehetnének. Tabby mégis közel áll a fivéréhez, még ha nem is érti és támogatja is a fiú minden lépését.

Alapvetően a karakter a családtörténeten kívül mindenben szabadon alakítható. A személyisége egyéni ízlésre szabható, a pb-t is rád bízzuk (annyit kérnénk, hogy ne szőke legyen, a sötét vagy a vörös haj lenne reális), ahogy azt is, hogy milyen szakon tanul jelenleg, ha egyáltalán elkezdte az Akadémiát. Tabbyhoz jár rengeteg rokon, de a Nott családon kívül is rengeteg kapcsolat alakítható neki, a karakter megáll önállóan a saját lábán.
Örülnénk, ha a leendő user megtartaná az empata képesség koncepcióját, de persze ez is alkudható.
Nagyon, nagyon, nagyon várjuk őt  Tabby Nott 1509579387





Theodore Nott
Nobody ever died of a feeling, he would say to himself, not believing a word of it, as he sweated his way through the feeling that he was dying of fear. People died of feelings all the time, once they had gone through the formality of materializing them into bullets and bottles and tumours.
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: