Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

more to burn || Jay & Rien

Adrien Bardot


Griffendél

more to burn || Jay & Rien E962a3a33ee6640f95439bbb578e53a9af8a5c8d

Lakhely :

Roxfort / Versailles, FR

Elõtörténet :

He’s not acid nor alkaline, caught between black and white
more to burn || Jay & Rien 0b8493a4d15eca5bea7de6b99bb3ccc3
Not quite either day or night, he’s perfectly misaligned

Multik :

kiskacsa

Playby :

Song Kang


22


more to burn || Jay & Rien Empty
Adrien Bardot
Vas. Jan. 07, 2024 7:45 pm


jay and adrien
say i'm cold hearted but i'm just getting started, got my eyes on the target now


n
em voltál különösebben oda a szakkörökért, s éppen ezen okból kifolyólag igyekeztél kerülni a különböző délutáni foglalkozásokat is. Szabad perceidet szívesebben töltötted a Griffendél klubhelyiségében, hol apró fadarabokból különböző apró figurákat farigcsáltál, többnyire állatokat, s azok közül is különösen szép madárféléket. Most is egy ilyen szobrocskán dolgozol, ám ezúttal madár helyett egy golden retriever kölyökkutyát készítesz. Az alakja már készen van, s édes arcocskája is, csupán szőrének apró részletei hiányoznak, mikhez alapos koncentráció kell, s kiváló szemek - s ilyenkor szíves örömest segítségül hívod a nagyapád monokliját, mit egy egyszerű bűbájjal szoktál lebegtetni arcod és a figura közt, pont megfelelő távolságra ahhoz, hogy nagyítva lásd a megfelelő területet. Most is így dolgozol a műveden, s így fel sem tűnik az érkező háztársad jelenléte.
Ám amikor már sorozatosan zajt csap kénytelen vagy felpillantani rá, közben maszkodat a helyére igazítod - s elsőként meg is állapítod, hogy rettentően hasonlít a kiskutyára, mit éppen amerikai hársfából készítesz. Kedvezményesen szerezted egyébként az Abszol Úton még nyáron… S ez az egyik kedvenc alapanyagod fafaragáshoz. Könnyű megmunkálni, s szép eredmények születnek belőle.
Halkan felsóhajtasz, s tovább faragod a kutyus szőrét, apró mélyedéseket készítesz, hogy dinamikusabbnak látszódjon, mintha a szél fújná, avagy mintha szaladna… Szívesebben készítesz olyan figurákat, mik egy-egy pillanatot fognak meg, s nem csak beállított szobornak tűnnek - hanem szinte életre kelnek. Titkon vágysz rá, hogy megtanulhass egy olyan varázsigét, mellyel életre keltheted ezeket az apró, fából készült jószágokat, de félő, hogy annak csak rossz vége lenne. Netán fellázadnának ellened. Netán fellázadnának mások ellen. Vagy valaki rájuk lépne.
Nem hagy nyugodni háztársad motoszkálása, s ugyan nem szívesen kutakodsz az elméjében, most mégis gondolatai közé fészkeled magad. Így pillantasz meg egy szép arcot, különlegeset s egészen ismerőset, hiszen már láttad őt a folyosón, láttad a kviddics meccseken is, s láttad a kertben ücsörögve vázlatokat készíteni - mégsem fordítottál rá eddig különösebb figyelmet, hiszen mindenki, így még te is tisztában vagy vele, hogy ez a fiú, s a zajt generáló háztársad egy párt alkotnak. – Baj van a Paradicsomban? – kérdezed a semmiből, s közben leteszed a már kész faragást az asztalra magad előtt. Lassan pillantasz fel a Griffendél ház őrzőjére, közben hátradőlsz s egyik lábadat a másikra hajtod úgy, hogy bokád a térdeden pihenjen.


r
oyalty
b
est to give me your loyalty
c
redit




Mae Eun Jae varázslatosnak találta





m
anifest pain at
the core of pleasure.


Vissza az elejére Go down
Mae Eun Jae


Griffendél õrzõje

more to burn || Jay & Rien GLT4RCm

Lakhely :

➣ In your heart


Keresem :

➣A never seen before situation

Multik :

Cavern of Madness

Playby :

➣ Lee Jeno


75


more to burn || Jay & Rien Empty
Mae Eun Jae
Vas. Jan. 07, 2024 8:21 pm


mad dogs bite the hardest
– jay X adrien –

Azt a kibaszott tetves kurva baszott anyját! Gerinctelen féreg, igen ez volt ő! Pedig azt hittem a Mardekár az aranyvér mániás, de ez a hímringyó fasz, ez akinek pont a Hollóhátba kell járni. Nyilván oda, mert okos, s mint olyan könnyen legyőz. Egyetlen egy szünetre tűnök el, csak amíg összefuttotam Kenny-vel – igen mindig nyilván vele – s már megtörtént a baj! Azt hittem végleg elintéztük Mézi utálóit, de nem. Ez az új kis görcs, ennek is muszáj most elkezdenie beleállni a pasimba csak azért, mert félvér. Ki érdekel a száramzása?! Varázslók vagyunk mind, akkor nem teljesen lényegtelen, hogy mik a szülei?
De jó persze, legyen egy köcsög vérnáci, kössön bele, nem ő az első, hát mással is elbántam már, aki hasonló volt vele. Csak ne lenne okosabb nálam! Mert persze, én az óra keretein belül már párbajoztam, de olyan, mintha már ezerszer küzdött volna másokkal. Két pálca suhintás és végem volt. Még igazán támadásba se lendültem, s már nevetve fordult el tőlem, majd otthagyott. Szánalmasan éreztem magam, amiért nem tudtam megvédeni a pasimat. Nem ez ellen a dög ellen. Szopná le magát, de komolyan!
Dühösen vonulok be a hálókörletbe, ahol ugyan látom a szobatársamat, de mit sem érdekel. Könyvek után kezdek kutatni, melyeket tudom, hogy valahova elraktam, de már olyan régen nyitottam ki őket, hogy sejtelmem sincs, hova tehettem azokat, amikben átkok voltak. Többnyire nem foglalkoztam azzal, hogy olyan jó párbajozó legyek, de úgy fest most már muszáj lesz.
Fel sem tűnik, hogy közben mennyire zajongók, elkaptak az indulatok és a hihetetlenül türelmes és nyugodt énem most nem bírt visszatalálni hozzám. Valahova elbújt a szoba egy másik szegletébe, mert még ő is retteget tőlem. Még Sid se merte verni Blaiet kviddicsen, mert tudta, hogy az én haragom mindennél rosszabb. Szóval hogy merte pont az a pöccs lelkileg terrorizálni? Az én szépséges Mézim… Gondolataim közé kúszik az édes kis arca, ezzel próbálom nyugtatni magam, de aztán csak eszembe jut mennyire rosszul volt, s mennyire bizonygatnom kellett ismét, hogy szeretem, mindennél jobban.
Aztán megszólal Adrien, akire dühtől lángoló szemekkel nézek. – Baj? Baj?! – közelebb lépek hozz. – Igen, kibaszott nagy baj van és méghozzá azzal a geci padtársaddal, aki az életre is képtelen, mert két óránként vérzik az orra, de nagyon faszán meg tudja ríkatni mások pasiját. – Nem is leplezem előtte, hogy legszívesebben kitekerném a nyakát. – Egy utolsó rühes korcs az a gyerek! Hogy tudsz te mellette ülni? – Ráadásul direktbe. Mert tudom, hogy azért megy el előbb, hogy mellette foglalj be a helyet.


Adrien Bardot varázslatosnak találta





can’t be defeated. can’t be deleted. can’t be repeated.



Vissza az elejére Go down
Adrien Bardot


Griffendél

more to burn || Jay & Rien E962a3a33ee6640f95439bbb578e53a9af8a5c8d

Lakhely :

Roxfort / Versailles, FR

Elõtörténet :

He’s not acid nor alkaline, caught between black and white
more to burn || Jay & Rien 0b8493a4d15eca5bea7de6b99bb3ccc3
Not quite either day or night, he’s perfectly misaligned

Multik :

kiskacsa

Playby :

Song Kang


22


more to burn || Jay & Rien Empty
Adrien Bardot
Vas. Jan. 28, 2024 5:46 pm


jay and adrien
say i'm cold hearted but i'm just getting started, got my eyes on the target now


n
em szokásod mások privát életébe belenyúlni, s ez alól kizárólag Thomas képez kivételt, kinek magánszférájába önként és dalolva mászol bele minden adandó alkalommal - s mivel mással ugyanezt nem teszed meg, nem vagy tisztában az aktuális drámákkal, az iskolában keringő pletykákkal vagy a mások közt kialakuló személyes konfliktusokba. S egyébként most sem tennél így, csupán lelked békéjét őrizgetve folytatnád a majdnem-kész golden retriever faragásod finomítgatását, ám háztársad oly’ nagy zajt csapva kezd el körülötted zsizsegni, hogy képtelen vagy figyelmen kívül hagyni őt - s fejébe is pillantasz, mert kíváncsiságod egyre csak növekszik, ahogy az egyébként halálosan nyugodt fiút látod lassacskán elveszíteni a józan eszét. Mert ez történik, hiszen seprűje fényezgetése vagy lányos külsejű barátjának tutujgatása helyett most könyvek közt kutakodik, mi számodra új látvány, s úgy véled, teljesen karakteren kívüli cselekvés. Figyeled hát, s közben azt a szomorúan szép arcot vizslatod, mit gondolatai vetítenek lelki szemeit elé; tényleg szemrevaló, tagadni sem tudnád, de tiszteletben tartod, hogy már más lopta el szívét, s így eszedbe sem jutna elcsábítani. Hiszed, hogy a hűség fontos.
Habár a hűségnek van egy kevésbé egészséges fajtája, melyhez szorosan párosul a túlzott védelmi mechanizmus, ennek ékes példája pedig Jay, ki most trágár és szükségtelenül erőszakos kifejezésekkel adja tudatodra, hogy a Paradicsomban egy valaki okozta azt a bizonyos galibát: Thomas, kinek figyelméért olyannyira küzdesz. Bevallod magadnak őszintén, nem lepődsz meg az áhított fiú viselkedésén, hiszen te magad sem a “kedvessége” miatt vonzódsz hozzá annyira, ennyire már ismered, s kinézed belőle, hogy a nála gyengébbet tapossa hobbiból. S tudod azt is, hogy hajlamos diszkriminálni nem-aranyvérű diáktársait, hajlamos bántani őket szavakkal s mágiával, bármivel, ami megalázó eredményeket szülhet.
– Áh, értem – bólintasz, s kérdését hallva megigazítod maszkodat az arcodon, majd vállat vonva felpillantasz rá. – Én egészen elbűvölőnek találom – közlöd. Igazat beszélsz, hiszen teljesen elcsavarta a fejedet az a sötét lelkű fiú, s bármit tehetnél ellene, ez az érzés már végleg berágta magát szívkamrádba. – Ha jól értem, megbántotta a barátodat? – kérdésed közben átveted egyik lábadat a másikon, majd térdedre támasztod könyöködet, s így fekteted álladat a tenyeredre. – Bármit is készülsz ellene tenni, javaslom gondold át. Ostoba támadásokkal nem fogod elérni, amit akarsz. – Felsóhajtasz. Sajnos bármennyire is szeretnéd Thomas pártját fogni ebben, nem vagy képes rá. Pontosan azért, mert már ismered valamennyire. – Mert lássuk be: lehet, hogy erősebb vagy nála, de ő okosabb, mint te. A vesztedbe rohansz, ha eszetlenül nekiugrasz – figyelmezteted, hiszen érzed, sőt, szinte már hallod belső kiabálásait, tudod jól, hogy vissza akar vágni.


r
oyalty
b
est to give me your loyalty
c
redit




Mae Eun Jae varázslatosnak találta





m
anifest pain at
the core of pleasure.


Vissza az elejére Go down
Mae Eun Jae


Griffendél õrzõje

more to burn || Jay & Rien GLT4RCm

Lakhely :

➣ In your heart


Keresem :

➣A never seen before situation

Multik :

Cavern of Madness

Playby :

➣ Lee Jeno


75


more to burn || Jay & Rien Empty
Mae Eun Jae
Hétf. Márc. 11, 2024 5:22 pm


mad dogs bite the hardest
– jay X adrien –

Nyugodt vagyok. altalabn. Olyan vagyok, mint akinek venasat adjak  nyugtatot, mindig is ilyen voltam, s anno semmi sem tudott kizokkenteni ebbol  lelki allapotbol. Meg az eskuvon is relative megmaradtam a hidegverem, pedig ott aztan tele voltam erzelmekkel, elajultam, majdnem meghaltam, minden amit akarsz, de nem panikoltam,  meg annyira sem voltam ideges. Lehet kicsit hatarozotabban leptem fel masokkal szemben, de nem voltam duhos, nem ennyire.
De arra mar rajottem, hogy miota Blaise rendes is  pasim, nem tudok uralkodni magamon, ha ot bantjak. Emlekszem, a legutobbi meccsen is annyira feltettem, hogy ingerulten kialtottam oda a tereloknek, hogy ne merjek leverni a pasimat  seprurol, vgy kovetkezo kvaff oket talalja fejbe. Barki meglegyinthettek, csak ot nem. Az en szepseges ki Puszedlim.. S most egy vezna, csupa csomt, kutyaknak valo jatek srac probalta bantani, sot... Sot! Szoban is sikerult neki, s engem is siman lenyomott. Amit nem vagok, hiszen en tudok bunyozni! De o mintha gyakorlottabb lenne, ami kifejezetten zavar.
Ezert rontok be ugy  szobamba,ideges vagyok meg mindig, persze visszakisertem Mezit a klubhelyisegbe, s megigertem neki, hogyb innentol minden reggel lent fogom varni es nem megyek el meg Kenny-vel sem talalkozni, hogy nem vagyok ott. Tartok tole azonban, hogy ez nem lesz eleg ahhoz, hogy tabol tudjam ot tartani, ami... Ami felhaborito! Mit kepzel magarol?!
S talan az zavar a leginkabb, hogy mikor elmondom Riennek a problemam, akkor nem igazan vesz komolyan. Marmint... O nem erzekli mennyire is veszelyes? Tudom, mellette szokott ulni, multkor oran egyutt mentek ki, de attol meg nem vagyok kepes feldolgozni,hogy egy normalis srac, mint Adrien, hogyan nem utalhatja?
-Elbuvolo? Ez komoly Rien? Mi az szerelmi bajitalt adott neked? - Mert kizart, hogy barmi mas esszeru magyarazat lenne annak,hogy miert talalja elbuvolonek. Ugyanakkro pont azt emelte ki a kocsogje, hogy Blaise meleg. Mintha azzal annyira nagy baj lenne. - Fizikailag es erzelmilegb is bantotta! Az az ember nem normalis. - Probalnam magyarazni neki, hogy miert nem kene kedvelnie... - Mit latsz benne? - Tenyleg sejtelmem sincs. Vonzza a sotetseg? Bejonne neki a rossz fius vibe? Ocsem, azert ne szadistakkal kezdjen mar ki.
S valoban, meg akarom verni, azt akarom, hogy szenvedjen, hogy betorjon az orra, hadd legyen valodi oka verezni, sot bal kezet is eltornem, ugyis az  dominansabb neki. De Riennek igazat kell adnom, tapasztaltabb parbajozonak nez ki, s o meg startegiat is alkalmaz. - Akkor mit javasolsz, hm? Kerjem meg szepen? Vagy... - szemet forgatok, sohajtok, de vegul kimondom. - Esetleg te is megkerheted. Vagy dugd meg, hogy lenyugodjon picsaba.






can’t be defeated. can’t be deleted. can’t be repeated.



Vissza az elejére Go down



more to burn || Jay & Rien Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: