Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

All those years feel like nothing || Nereus & Jake

Jake Blackwood


Varázsló

All those years feel like nothing || Nereus & Jake 1NO5BGu

Lakhely :

Chester ❢ Barcelona ❢ London




Playby :

Matthew Daddario


11


All those years feel like nothing || Nereus & Jake Empty
Jake Blackwood
Hétf. Júl. 17, 2023 4:02 pm




i have died every day waiting for you, darling, don't be afraid, i have loved you for a thousand years
jake & feiyu
Nem is értem miért nincs több halálfaló az Egyesült Királyságban. Annyira hasznosak, meg tisztára jó elveik vannak. Mindenki, aki nem aranyvérű, az pusztuljon meg ott, ahol van. Igazán tetszetős, de tényleg! Nem vagyok képes feldolgozni, hogy a bátyám, hogyan volt képes annyira vakon követni a MiM elveit, sőt!  Néha még túlzásba is vitte őket, bár nekem minden az volt.
Nem illettem bele ebbe a világba. A Roxfortot elvégeztem, s nagyjából ennyi. Az akadémiára még elmentem, de sose fejeztem be. Varázslónak születtem, de sose voltam túl jó. Nem használok mágiát, én csak elvagyok. A családom már eleve selejtesnek tart, hiszen nem vagyok képes irányítani a tüzet. Ezen kívül pedig nem „rendes” munkám volt, hanem „csak” ketrecharcos voltam. Most, hogy a bátyám meghalt – végre – most már én vagyok a szüleim utolsó reménye, s emiatt el is kényeztetnek. Nos, már amennyire. Plusz most már többet kell látnom őket, ami kifejezetten bosszantó, mert amúgy utálom őket. Pláne anyámat, aki megbolondult mióta a testvéremnek annyi lett. Mintha nem lenne önmaga, bár azt hiszem egy gyerek elvesztése után nem is lehet az az ember. Pláne, ha a kedvencük volt. Legalább apám nem bolondult bele a veszteségbe, ő csak depressziós lett, s most aztán ki se akar nagyon mozdulni otthonról.
Igazából nem gáz, hiszen úgysem ő az üzlet tényleges vezetője, hanem anyám… Éljen éljen! Ő viszont nagyon is kimozdul otthonról, sőt gyakran még az én lakásomba is simán besétál, ha úgy tartja kedve. Merlin mentsen meg attól a nőtől, utálom! Főleg amiért annyi nevetséges feltételhez köti azt, hogy én örököljek és ne az unokatestvérem, akit mindenki utál a családból – mely meglepő, hiszen egy az egyben olyan, mint a testvérem volt.
Az egyik feltétel pedig például az, hogy dolgozzak egy neo halálfalókkal teli szervezetnek, akiknek az eszméi teljesen ellent mondanak az én elveimmel, csak azért, hogy megszerezzem, ami amúgy jogosan az enyém lenne. De persze! Hát hogy a fenébe ne lesném minden kívánságát ennek a szar szervezetnek?! Nyilván mást sem várok egész nap, csakhogy szóljanak és ugorjak nekik. Most is olyan boldogan indultam el a találkozási helyre, ahol a Mumus bácsival kellett taliznom. Remélem tudja, hogy ki vagyok, vagy miért mentem, mert ha rám mer küldeni valami rémképet, akkor biztosan kifutok a világból is. De biztos, ami biztos azért elszívtam egy cigit… Jó, lehet volt az kettő is, csak az egyikbe fű is volt. Muszáj voltam nyugodtnak lenni, vagy legalábbis még nyugodtabbnak.
Amint megérkeztem a találkozási ponthoz, mely egy kellemes kis sikátor volt, abszolúte nem sötét, vagy ijesztő, mint azokban a horror filmekben, ahol ritka gyorsan megöli a szereplőket… Hehe, irónia. Hehe… - Ehm… Hello? – nézek körbe, mert akárhogy is számoltam, bizony elkéstem. Ezek a britek olyan pontosak mindig. Nem mintha én amúgy nem lennék az félig! Bár ha valaki megkérdez, akkor én magamat inkább vallom spanyolnak. Sokkal jobban illik rám az ő jellemük, mint a hideg angol úriemberé.
471
missed you  All those years feel like nothing || Nereus & Jake 3725496346




Nereus Spade varázslatosnak találta





do you wanna see
how far it goes? do you wanna test me now, my love? you must be crazy if you think that i will give in so easily


Vissza az elejére Go down
Nereus Spade


Roxforti professzor

All those years feel like nothing || Nereus & Jake Tumblr_orus561kRL1qcbd7po6_r1_400

Lakhely :

Hampstead Garden Suburb, London

Elõtörténet :

The Shadow Man



Playby :

Harry Shum Jr.


44


All those years feel like nothing || Nereus & Jake Empty
Nereus Spade
Szomb. Júl. 29, 2023 3:31 pm



i can barely breathe
jake & nereus
Már sokadjára hajtom végre a Magic is Might különböző kéréseit, természetesen busás árat kérek érte, de megteszem… Meglehet, sokan furcsán néznének rám ha tudnák, hogy pártatlanul bárkinek hajlandó vagyok munkát végezni a megfelelő fizetségért cserébe, s már az is csoda, hogy a MiM elnézi ezt nekem; de kellek nekik, hiába vagyok független, ezek szerint szükségük van a képességeimre. Már abból is tudom, hogy az utóbbi néhány alkalommal egyre értelmetlenebb dolgokat kértem a szolgálataimért cserébe, s mégis örömmel hajtották végre minden feltételemet. A legutóbbi alkalommal például száz darab madártollat kértem, s mindegyiknek más színűnek kellett lennie, és más állattól - galambtól, csirkétől, papagájtól - kellett származnia. Megtették. Hihetetlen, de megtették. Ha nem lettem volna akkor és ott az Árnyember szerepében, még jót is nevettem volna rajta.

Ám a mostani eset más, mert most amennyire szüksége van a MiM szervezetének rám, olyannyira van nekem is szükségem az ő befolyásukra. Nem mint az Árnyember, sokkal inkább Nereus Spade-ként. Az utóbbi néhány hétben túl gyakran éreztem azt, hogy valaki figyel. Hogy követnek. Talán csak paranoiás vagyok, s ezeknek a megérzéseknek nincs sok közük a valósághoz, de jobb biztosra menni. S ha van szervezet, akik fű alatt utána tudnak járni ennek, akkor az a MiM. Vagy ha erre nem is képesek, az eszközeik megvannak hozzá, nekem pedig már ez is bőven elég.

Tehát eljött az ideje annak, hogy ismét megszervezzünk egy találkozót, s ezúttal komolyra fordítsuk a szót; a viccelődésnek nincs itt az ideje, s nem madártollakért meg egyéb felesleges csecsebecsékért dolgozzak. A paranoia azonban megtalálta útját az elmém felé, s emiatt a szokásosnál is türelmetlenebbül várom a MiM képviseletében érkezőt. Folyamatosan az órámat lesem, mely nevetségesnek tűnhet egy csuklyás alaktól, aki a lehető leggyanúsabbnak kinéző sikátorban várakozik, de nem tehetek róla… Ideges vagyok. Túl sok a kíváncsi szempár. Veszélyeztetve érzem magam, ráadásul sosem lehetek benne elég biztos, hogy egyedül vagyok. Egyedül talán Árnyemberként vagyok biztonságban, mert a követőm - bárki is legyen az - eddig csak Nereus Spade-ként talált rám. Egyedül álcázva nem érzem a hátamon az idegen figyelő tekintetét.

A másodperceket számolom egészen addig, míg léptek zaja, s egy azt követő bizonytalan “helló” meg nem üti fülemet. Elég sötét van, talán ezért nem vett észre - vagy talán az lehet a gond, hogy a tűzlétrán ácsorgok, s a korlátjának támaszkodva az orromat lógatom. Nem csak a mugliknak kell megtanulniuk felfelé nézni ezek szerint…

– Tíz percet és huszonkét másodpercet késtél – szólalok meg, a köszönést és a magázódást teljes mértékben mellőzve. Nem élek ilyen szerekkel, amikor az ügyfelem nem képes pontosan érkezni. Felsóhajtok, s egyszerűen elé hoppanálok, gondosan ügyelve rá, hogy egy egyszerű illúziónak hála esélye se legyen meglátni az arcomat. Helyén sötétséget láthat a csuklya alatt, akár egy dementor esetében, a különbség csak a szempár, mely sárgásan világít keresztül a füstös gomolyagon. – Talán vágyod a halált?

Ismerős az arca. Mintha az elmém egy nagyon mélyre elásott szegletéből próbálna feltörni egy emlék… Ki vagy te, mondd?

476
comment



Jake Blackwood varázslatosnak találta





they gonna claim you like a
souvenir,
just to sell you in a year.



Vissza az elejére Go down
Jake Blackwood


Varázsló

All those years feel like nothing || Nereus & Jake 1NO5BGu

Lakhely :

Chester ❢ Barcelona ❢ London




Playby :

Matthew Daddario


11


All those years feel like nothing || Nereus & Jake Empty
Jake Blackwood
Pént. Aug. 04, 2023 3:35 pm




i have died every day waiting for you, darling, don't be afraid, i have loved you for a thousand years
jake & feiyu
Az idő pénz, szokták volt mondani… De mivel anyu és apu gazdag, így nem kell aggódnom a pénz miatt igaz?! Nem, egyébként már 18 éves korom óta magam kerestem meg a lakbérem és a kajámra kidobandó összeget. S csak Jackson halála óta látom a családi vagyont, azt is azért, hogy mindenféle csinos kis öltönybe bújtassanak, meg olyan ruhákba, amik eltakarják a tetoválásaimat. Pedig szerintem nem gázok, bár tény, hogy a családi címer pont nincs rám varrva… Milyen szomorú! Mondjuk úgy, hogy nem vagyok tűz elementalista nincs is nagyon sok értelme annak, hogy egy sárkány díszelegjen a bőrömön.
De nem ezért vagyok ilyen lassú. Egyszerűen a spanyol vérem miatt – vagy legalábbis erre fogom – nem zavartatom magam. A találkozók elég rugalmasak. Ígyis-úgyis meg fog várni Árny bácsi, vagy ha nem, akkor hupsz! Küldtek volna mást, aki mondjuk nem áll meg egy gyors cigire, s nem úgy jön ide, hogy már kissé be van állva. Bárcsak inkább fel… Egy csinos kis lánykára, hosszú barna hajjal, meg kreol bőrrel… Nem, nekem itt kell lennem, s könyörögni, hogy engem ne átkozzon el a tag. Vagy átkozzon. Igazából olyan mindegy, megölni nem fog.
S közben elérkezem a találkozási helyre… Igazából sose csináltam még ilyet, szóval… Kissé bizonytalan vagyok, hogyan is megy ez, ezért olyan bátortalan a köszönésem. Nem azért mert félek! Vagyis lehet azért is, mert amúgy nem vagyok nyugodt.
A hang pedig ami válaszol szintén nem nyugtat meg, de kifelé annyi látszik, hogy jobbra majd balra fordulok, mint aki keresi a hang forrását – mondjuk ez így is volt – de amúgy meg csak fapofát vágok. Végül elém hopponál, szemeim kipattannak, s a teljes félelem helyet, csak azt nézem, hogy kisebb nálam. Nem vészesen pici, de nálam alacsonyabb, mely az egész helyzetet komikussá teszi egy picit. – Vágyni? Hát őszintén nem… De ha meg kell halnom, ez van. – vonok vállat mosolyogva, de nem azon nevetek amit mondtam, inkább próbálom visszafogni a röhögésemet, amiért ilyen picuri.
-Amúgy akkor ehm… rátérhetünk a lényegre? – döntöm oldalra a fejem, s most egészen olyan lehetek, mint egy kiskutya, aki arra kéri a gazdiját, hogy ne legyen morcos, inkább játsszon vele. Pedig nagyon nincs kedvem itt üzletelni, nem is értek hozzá. Pedig meg kéne tanulni, mert ugye… Hamarosan a családi cég vezetője leszek, s akkor bizony elkerülhetetlen lesz egy hasonló szituáció. – A szervezet egy volt tagjáról lenne szó… - nagyot nyelek magam is. –Jackson Blackwood. – utálom, hogy még holtan sem tud meghagyni békében. Mert muszáj volt neki ellopni e szervezettől egy értékes varázstárgyat, melyet most meg kell keresnem. S mint az öccse, az én felelősségem ez… Mintha bármi közöm lett volna hozzá azon túl, hogy egy családból jöttünk!
434
missed you  All those years feel like nothing || Nereus & Jake 3725496346








do you wanna see
how far it goes? do you wanna test me now, my love? you must be crazy if you think that i will give in so easily


Vissza az elejére Go down
Nereus Spade


Roxforti professzor

All those years feel like nothing || Nereus & Jake Tumblr_orus561kRL1qcbd7po6_r1_400

Lakhely :

Hampstead Garden Suburb, London

Elõtörténet :

The Shadow Man



Playby :

Harry Shum Jr.


44


All those years feel like nothing || Nereus & Jake Empty
Nereus Spade
Kedd Aug. 08, 2023 1:42 pm



i can barely breathe
jake & nereus
Az ismerős ismeretlen érkezése késve történik meg, s kezdem sértésnek vélni a MiM részéről, hogy képesek voltak egy ilyen lassú tökkelütöttet küldeni az üzletünk megkötésére. Komolyan, manapság már senki nem képes tisztelni a másikat. Az időmet pazarolni pedig hatalmas tiszteletlenség. Ezer meg egy dolgom van, ezer meg egy üzlet, s ezer meg egy óra a Roxfortban… Nem fér bele a sűrű mindennapjaimba egy tíz perces csúszás. Ezért is üdvözlöm az úriembert úgy, ahogyan. De úgy fest, ő nem tart attól, hogy esetlegesen megölöm a késésért, ezt nem csak szavai, de egész kisugárzása igazolja.

– És a halálod gondolata ennyire nevetséges volna? – mordulok rá. – Ha humorérzékednek ilyen jellegű stimulálásra van szüksége, akár meg is ölhetlek itt és most – ajánlom fel, ám egyelőre nem demonstrálom annak módját. Elvégre annyi lehetőség van… Megőrjíthetem azzal, hogy a legnagyobb traumáit kell újra átélnie. Vagy azt láttathatom vele, hogy kötelek fojtogatják, s így belefulladna az illúzióba. De akár halálra is rémíthetem. Hmm… Ez a tekintet… Ismerős. De nem tudom, honnan.

Felsóhajtok. Már most frusztrál, mintha lehetetlenség volna őt a helyére tenni, pedig igazán örülnék neki, ha felfogná a helyzet súlyosságát, s annak megfelelően beszélne velem is, de nem, őt lehetséges, hogy egyáltalán nem lehet megfogni semmivel. Se fenyegetéssel, se kínok kínjával, se a szerettei bántalmazásával. Érdekelne… Vajon ez az általános intelligenciaszintjének gyengesége miatt van, vagy az évek rutinja s fájdalma tették őt ilyenné?

– Hogyne – forgatom szemeimet, habár ő ezt nem láthatja. Persze, térjünk rá a lényegre, essünk túl rajta, hogy végre távozhassak s azon dolgozhassak, hogy valahogy be tudjam hozni azt a tíz perces csúszást. Azonban néhány pillanat elég ahhoz, hogy teljesen kizökkentsen a szerepből, ugyanis elhangzik egy név, amire már nekem is fel kell kapnom a fejemet. Többnyire azért, mert…

Elmémet sorra öntik el az emlékek, Jackson Blackwood öklének nyoma még most is bizsereg, s lüktet az arcomon, érzem a fájdalmat minden egyes porcikámban, cipőjének orrát, ahogy oldalamba fúrja magát újra és újra, s megállás nélkül csak üt, vág, rúg, fejem a padlón koppan, érzem saját vérem szagát, nem látok, nem hallok, szédülök, a világ elhomályosodik… Kiabálások és a fényviszonyok váltakozása indikálja, hogy nem a külvilág szűnik meg létezni, hanem az én tudatom süllyed egyre mélyebbre a feketeségben.

Nem tudom, hány pillanatig tart ez, vagy éppen hány percig, csak azt tudom, hogy nem vagyok képes szavakat formálni, s ha hozzám is szól az úriember, hát nem reagálok rá, mert a rengeteg rémséges emlék teljesen lefoglal. Ám ha valahogy mégis sikerül kizökkentenie, hát igyekszem elrejteni kezeim remegését, miközben ráförmedek. – Mi dolgod van vele? – S mit ért az alatt, hogy “volt” tag?

424
comment



Jake Blackwood varázslatosnak találta





they gonna claim you like a
souvenir,
just to sell you in a year.



Vissza az elejére Go down
Jake Blackwood


Varázsló

All those years feel like nothing || Nereus & Jake 1NO5BGu

Lakhely :

Chester ❢ Barcelona ❢ London




Playby :

Matthew Daddario


11


All those years feel like nothing || Nereus & Jake Empty
Jake Blackwood
Kedd Aug. 08, 2023 3:42 pm




i have died every day waiting for you, darling, don't be afraid, i have loved you for a thousand years
jake & feiyu
Vannak bizonyos dolgok, melyek miatt az ember megtanulja úgy kezelni mások fenyegetését, mintha valójában csak egy poén lenne. Ilyen az ha kinevetnek… Egy idő után te is nevetsz magadon, hogy ne érjen bántásként ez, hanem adott esetben vissza is vágja, hogy nem tudnak veled így kikezdeni. Ha pedig megfenyegetnek a halállal… Olyan közel voltam már egyszer a halálhoz. A saját bátyám majdnem megölt, de ha azt nem is, hát majdnem egy életre nyomorékká tett. Én átéltem már szörnyűségeket, így a fickó fenyegetése sajnos annyira nem komoly. Mert egyszerűn vagy túlélem, vagy nem. Most hova kezdjek el előre aggódni? Hiszen… Nagyon semmi fontosat nem hagynék hátra.
-Hát… - széttárom a karjaimat, majd vállat vonok. – Ha ezzel akarsz bajlódni, meg azzal, hogy kimagyarázd magad a MiM-nél, én nem akadályozlak meg. – Valószínűleg még a pálcámat sem kapnám elő. Az Árnyemberrel szembe még én is tudom, hogy nincs esélyem, bár úgy alapból nem vagyok egy túl jó varázsló. A diszlexia miatt elég nehezen tanultam, ha nem hallottam tökéletesen a varázslatot, akkor utána nehezen bírtam felzárkózni, hogy hogyan is kéne kiejtenem. S otthon sose segítettek nekem, mert egyszerűen nem akarták elhinni, hogy nem lusta vagyok, hanem szükségem van valami támogatásra. A Roxfortban főleg a tanárok, az akadémián pedig Feiyu segített. Ah… Feiyu! Úgy sajnálom őt is. Hacsak elmondhatnám neki, hogy többé nem kell félnie, hiszen a férfi, aki bántotta halott…. De nem szólhatok neki, hiszen nem tudom mi van vele, s biztos vagyok benne, hogy Jackson miatt engem is gyűlöl.
De elég a picsogásból, munka van, aminek minél előbb szeretnék a végére jutni, mivel… Nekem sem a szívem csücske a téma, meg a fickó előttem eléggé vérszomjasnak tűnik, szóval szeretnék elmenni már a közeléből. Így vázolom neki röviden, hogy ki miatt jöttem, várom is, hogy jelezzen, mondhatom tovább mi kéne nekem tőle, de semmi. Megkukulva áll csak. – Szóval az van, hogy vissza kéne szerezni valami… Nem tudom ereklyét? De elrejtette és ha lennél olyan drága, hogy belenézel mindenki fejébe… - Valamit még akartam mondani, de helyette oldalra döntött fejjel kezdem őt méregetni. Semmi reakciót nem kapok tőle, mely nem frusztrál, nem érdekel, de olyan, mintha megfagyott volna. Lehet beakadt a lemez!
Ennek megfelelően kicsit megveregetem a vállát, persze olyan jó Jake módra, hogy az átlag embernek majd beletörik a válla, de ő nem átlag, ő jól lesz. – Hello?! Árnyékember Úr! – kezdek el kiabálni rá, mikor végre valami reakciót képes vagyok belőle kiváltani. – Hát… Éppenséggel a bátyám volt, de ez mellékes. – legyintek. – Szóval azt kezdtem el mondani, hogy még a halála előtt ellopott egy ereklyét, amit elrejtett. Viszont ötletünk sincs hova, így bele kéne mászni pár ember fejébe, hogy hátha tudat alatt valamire emlékeznek vagy láttak valamit. Az enyémet békén lehet hagyni, én akkor már nem tartottam vele a kapcsolatot! – emelem fel védekezően a kezeimet.
459
missed you  All those years feel like nothing || Nereus & Jake 3725496346








do you wanna see
how far it goes? do you wanna test me now, my love? you must be crazy if you think that i will give in so easily


Vissza az elejére Go down
Nereus Spade


Roxforti professzor

All those years feel like nothing || Nereus & Jake Tumblr_orus561kRL1qcbd7po6_r1_400

Lakhely :

Hampstead Garden Suburb, London

Elõtörténet :

The Shadow Man



Playby :

Harry Shum Jr.


44


All those years feel like nothing || Nereus & Jake Empty
Nereus Spade
Szer. Aug. 09, 2023 1:58 pm



i can barely breathe
jake & nereus
Felnevetek. Persze az illúzió miatt ezt sem az én hangomon hallhatja, hanem az eltorzított, sötéten csengő hangon, amit hallatok vele. – Ugyan, kérlek. Ha annyira fontos lennél, hogy a halálodat ki kellene magyaráznom, nem téged küldtek volna – jegyzem meg. – A MiM tisztában van vele, hogy nem tolerálom a késést. Ha tudták, hogy szokásod elkésni, garantálom, hogy a kivégzésedre küldtek, nem üzletet kötni.

Ismerem őket. Sejtem, képesek rá, hogy kimondva kimondatlanul így kérnek meg egy tagjuk eltávolítására. S én örömmel megteszem, habár egy nagyon sötét részem szeret előbb eljátszadozni az áldozattal. Beszéltetni, megismerni, meggyötörni a lelkét, mielőtt elméjét kiolvasztom a helyéről. Talán ez az úriember is erre a sorsra fog jutni. Talán nem. Attól függ… A kedvem megvan hozzá, márcsak a motivációm hiányzik.

Ám mintha őt tényleg nem hatná meg a gondolat, hogy életét veszítheti itt; meglehet annyi mindenen ment keresztül a múltban, hogy már megtanult tárt karokkal fogadni a halált. Vagy ahogy sejtettem, túl buta, hogy érzékelje a helyzet mögött rejlő veszélyt. De sebaj, sebaj, talán ez egy jó próbatétel arra, hogy végtelen türelmemet teszteljem.

Azonban elhangzik egy név, egy távoli emlékem kísértetének neve, s meg is jelenik előttem annak arca, az arc mit utoljára láttam mielőtt halál közeli állapotba kerülve eszméletemet vesztettem volna abban a házban, abban a szobában… Sorra követik egymást a rosszabbnál rosszabb képek és érzések, ügyfelem hangja pedig már csak tompán ér el fülemig, mintha víz alól hallgatnám. Meglehet, víz alá is kerülök. Az is csoda, hogy képes vagyok fenntartani az illúziómat, s nem leplezem le magam azonnal… Fel se fogom, mi történik. Szinte szó szerint kővé dermedek.

Csak az a szerencsém, hogy a férfi hozzám ér, s ez elég ahhoz, hogy kizökkentsen a gondolati spirálomból, de csak jobban feszélyez a kérdés, hogy mégis mit akar ő attól a szörnyetegtől? Attól az elvadult, állatias, érzelmi intelligencia hiányában szenvedő ősembertől? Hihetetlen… Hogy ennyi idő elteltével is ugyanúgy kísért, mintha csak tegnap történt volna. – A báty-… – Képtelen vagyok szavakat formálni, ahogy a kirakós darabjai lassan egymáshoz illeszkednek, s jobban megnézve ezt a jóképű arcot, a markáns állát, a dús, mélyen fekvő szemöldökét és a sötét fürtöket, már látom is… Igen, határozottan ismerem ezeket a vonásokat, annak idején különös vonzalmat éreztem irántuk. Hátrálok néhány lépést, arcomra kiül a múlt emlékeinek fájdalma, s akárhol is tart éppen mondandójában, én közbevágok: – Jake Blackwood?!

Hát persze. Persze, hogy ő az. Hogy nem ismertem fel eddig? De mi ez? A mellkasom szúr, a légvétel nehéz, szédülök, s legszívesebben kiabálnék, mert máshogy lehetetlenségnek tűnik elviselni ezt a nyomasztó érzetet. Csak nem? Pánik? Az volna? Elfordulok, legörnyedek és térdeimen támaszkodva próbálom kontroll alatt tartani lélegzetemet, ám mintha tüdőm szomjazná az oxigént, nagyokat és rövideket szívok be és fújok ki. Őt is akkor láttam utoljára… Aztán semmi. Csak a kóma szuroksötét örvénye. Zavaros a fejem. Nem tudok koncentrálni. Ugye nem… Ugye nem most fedtem fel magam?! Mert ha igen…

Ha megtudja ki vagyok, végeznem kell vele…

479
comment







they gonna claim you like a
souvenir,
just to sell you in a year.



Vissza az elejére Go down
Jake Blackwood


Varázsló

All those years feel like nothing || Nereus & Jake 1NO5BGu

Lakhely :

Chester ❢ Barcelona ❢ London




Playby :

Matthew Daddario


11


All those years feel like nothing || Nereus & Jake Empty
Jake Blackwood
Szer. Aug. 09, 2023 9:47 pm




i have died every day waiting for you, darling, don't be afraid, i have loved you for a thousand years
jake & feiyu
Vicces lettem volna? Mikor? Öcsém, nagyon erős lehetet az a cigi, ha már most nem emlékszem mit mondtam! – Most jöttem… Szerintem a nevemet se tudják még… Nemhogy még azt, hogy spanyol vagyok. – Félig. De az a fontosabbik vele! Nagypapi is megmondta… Medio español también es sólo español. Los números no son importantes. Magyarán elhanyagolható az a tény, hogy amúgy apám angol hivatalosan. Nem érdekel a család úgy alapból, kivéve az anyai nagyszüleimet. De ők teljesen mások, ők szeretnek engem.
A MiM meg pont nem tud róla semmit. Mindenki azt hiszi, hogy mivel egy családból jöttünk, így olyan vagyok, mint a bátyám. Pedig nagyon nem. Valószínűleg ő és én a tökéletes ellentétje vagyunk egymásnak. Vagy voltunk? Már fél éve halott, mégis nehéz volt úgy beszélni róla, hogy ténylegesen már nem is élt. Nem bántam, sőt örültem neki. Viszont nagyon bizarr volt az egész. Megváltozott az életem, akár akartam, akár nem. Persze nem volt rossz, csak éppen… Hát, nem minden volt ideális.
Például az, hogy itt kell lennem. Én is hallottam a pletykákat, pontosan tudom, hogy milyen kegyetlen is az Árnyember, s most nekem kell vele üzletelnem, mert a bátyám hibája, hogy eltűnt az az ereklye. És én amúgy csinálnám, amiért jöttem, túl akarok lendülni, el akarok végre menni, remélhetőleg élve, ő pedig lefagy. Mint egy ezer éves számítógép. Éppen ezért próbálom őt visszarántani a valóságba, kicsit ráordítok, meg megütögetem, ami úgy fest használ. Nem tudom mi akadhatott be nála, úgy festett, hogy ismeri a bátyámat… Nyilván ők is üzleteltek. Talán ő is átverte már? Oh nem! Ennyire még Jackson sem lehet hülye.
Ahogyan én sem lehetek annyira feledékeny meg ostoba, hogy elfelejtek bemutatkozni, ugye?! Pedig sikerült! – Személyesen és életnagyságban! – Még egy apró pukedlit is kap tőlem, miközben megemelem képzeletbeli szoknyámat. Pedig eskü nem mindig vagyok ilyen paraszt. Az esetek nagyobb többségében elmondom a nevemet, de most izgultam is, meg… A fű… Szóval ja.
Viszont a fickó ehm… Még szarabbul néz ki, mint most én. – Minden oké? – döntöm oldalra a fejemet, ahogyan elkezdem bámulni őt, azonban… Az izzó szempár szépen lassan kihuny, s a sötét felleg, mely eddig arcát fedte is oszlani látszik. Ekkor pillantom meg csak őt, azt a pofit, amit már évek óta nem láttam. – Feiyu…? – teszem fel halkan a kérdést, de nem is foglalkozom a válasszal, egyből térdre borulok, s próbálom az arcát fürkészni, miközben az arcára simítok. – Feiyu, nyugodj meg! Jackson halott… Nem fog bántani. Nem tud. – Ha ez sem segít, hát kénytelen leszek a földre kényszeríteni, illetve csak kibillentem az egyensúlyából, hogy a karomba essen, ott tartsam őt tovább.
Merlinre, de hiányzott!
425
missed you  All those years feel like nothing || Nereus & Jake 3725496346








do you wanna see
how far it goes? do you wanna test me now, my love? you must be crazy if you think that i will give in so easily


Vissza az elejére Go down
Nereus Spade


Roxforti professzor

All those years feel like nothing || Nereus & Jake Tumblr_orus561kRL1qcbd7po6_r1_400

Lakhely :

Hampstead Garden Suburb, London

Elõtörténet :

The Shadow Man



Playby :

Harry Shum Jr.


44


All those years feel like nothing || Nereus & Jake Empty
Nereus Spade
Szomb. Aug. 19, 2023 3:15 pm



i can barely breathe
jake & nereus
– Akkor pláne feláldozható vagy – állapítom meg. – Az újoncok egy része hamar… “Kiesik” – fűzöm még hozzá, s habár nem láthatja, el is mosolyodok kissé. Nem mintha a MiM-hez tartoznék, de feltűnt már külső szemmel is, hogy a kevésbé életbevágó üzletekhez új tagokat küldenek, feltételezem azért, mert ha nekik netán bajuk esne, az nem lenne olyan nagy veszteség a szervezet számára. Egyébként nem szokásom a Magic is Might követőit tizedelni, de kivétel nélkül bármelyikükkel szívesen végzek, ha úgy kívánja a helyzet.

S talán vele is ezt tenném türelmetlenségemben, ám elhangzik a név, amiről sosem gondoltam volna, hogy egyszer újra hallani fogom; most mégis ott visszhangzik a levegőben, minden fal, minden apró szemétdarab visszaveri az utcán, mintha ezerszer s még ezerszer hallanám, Jackson Blackwood, Jackson Blackwood, Jackson Blackwood… S legalább ezerszer villannak fel az emlékek, és mintha minden izmom ismét érezné azt a fájdalmat, szinte teljesen újraélem azt a néhány percnyi borzalmat, melyet a kóma követett. Le is fagyok miatta, mintha ott se lennék, mintha elhagytam volna a testemet, üzleti partnerem pedig igyekszik visszatéríteni a valóságba, de nehéz kiszakadni a spirálból, amin most lefelé csúszok. Erős a sodrás, és még erősebb a lassan épülő, zsibbasztó érzés a testemben.

S hogy tetőzzük ezt a borzasztó felismerést, arra is rájövök, hogy az előttem álló férfit ismerem. Együtt jártunk az akadémiára, emlékszem az érzésekre, amiket ébresztett bennem, s arra is, hogy az ő szobájában történt meg minden. De ő, hát persze, ő honnan is tudhatná, hogy én állok előtte? Hiszen nem lát, s ennek így is kéne maradnia, de a bemutatkozását követően kezd eluralkodni rajtam az a bizonyos zsibbadás, még a látásom is zavaros, szomjazom a levegőt, tudom, ez pánik… Igyekszem fenntartani az illúziómat még ebben a gyenge pillanatomban is, de úgy fest mégsem sikerül, mert hirtelen meghallom a nevemet, igaz, hogy halkan, de hallom… Nem azt, amin most mindenki ismer, hanem a régit, az eredetit, a titkosat, amit csak egy embernek árultam el egész életemben. – Fogd be… – szólalok meg erőtlenül, de ő letérdel elém, hozzám ér, és ismét azon a néven szólít, pedig oly’ rég hallottam már, szinte el is felejtettem… Gyűlölöm. – Fogd már be, nem érted?! – csattanok fel, nos, legalább a pánikból kizökkentett ezzel, de nem segít a helyzeten, hogy Feiyu-nak szólítgat. Még lökök is rajta egyet, hátha a földre esik, hátha eltávolodik tőlem, s hogy biztosra menjek, még hátra is lépek kettőt. – Ha még egyszer ki mondod ezt a nevet, tényleg végezni fogok veled – közlöm, s igyekszem rendezni a légzésemet. Egyelőre jól vagyok, de ha megint elkezdi, vissza fog jönni a pánik. Érzem, még mindig jelen van, a helyzeten már Jake puszta látványa is csak nehezít. – És többet ne említsd azt a szörnyeteget. Nem akarok hallani róla, megértetted?

Évek óta nem éreztem ezt… A késztetést, hogy sírjak. De nem most fogok, nem előtte.

460
comment



Jake Blackwood varázslatosnak találta





they gonna claim you like a
souvenir,
just to sell you in a year.



Vissza az elejére Go down
Jake Blackwood


Varázsló

All those years feel like nothing || Nereus & Jake 1NO5BGu

Lakhely :

Chester ❢ Barcelona ❢ London




Playby :

Matthew Daddario


11


All those years feel like nothing || Nereus & Jake Empty
Jake Blackwood
Csüt. Szept. 28, 2023 9:52 pm




i have died every day waiting for you, darling, don't be afraid, i have loved you for a thousand years
jake & feiyu
-Oh mit nem adnék, ha kiesnék… Nem tudnál panaszkodni rám? – vetek rá egy bájos mosolyt. Őszintén a fene se vágyott arra, hogy a szervezet tagja legyek. Egyedül a szüleim szabták nekem azt a feltételt, hogy át kell vennem a bátyám helyét, ha látni akarok bármit is az örökségemből. Ami nem csak azért csesz fel, mert alapból is nekem kéne megkapnom mindent, most, hogy a bátyám a föld alatt van vagy 6 lábbal, hanem azért is zavar, mert tudom, hogyha nem én, akkor az unokatestvéremé lesz a cég, aki ugyanakkor egy köcsög dög, ha nem nagyobb, mint Jackson volt. Csak tőle éppenséggel messzebb élek szerencsére.
Ha pedig már a testvérem, akkor rá is térek az üzletre, mert egyébként azért vagyok itt, nem pedig csevegni. Hozzá kell tennem ő kezdte, ő húzza jelenleg a saját idejét, méghozzá azzal, hogy lefagy. Olyan, mintha a lélek elhagyná a testét, s nem maradna más csak egy üres hüvely. Meglep, hogy egy ilyen veszélyesnek mondott fickó csak így megengedheti magának, hogy ennyire lazán kezeljen, s egy egyszerű név hallatán elbambuljon. Nem mintha én annyira veszélyes lennék, valami, mert nem! Egyszerűen csak lehetséges, hogy gyilkos vagyok, vagy mit tudom?! Valami veszélyes hapi.
Inkább gyorsan be is mutatkozom neki, mert lehet amúgy névről tudja ki vagyok és akkor már tényleg nem kell aggódnia. Vagyis… Ja a muglik körében híres lehetnék, amiért ketrecharcoltam, bár… Azért akkora népszerűségnek nem örvendek, mint egy színész. A varázslók világában viszont egyáltalán nem tartanak semmire. Keserves, de ugyanakkor nem érdekel. Ha rajtam múlt volna, akkor előbb mondtam volna le a varázserőmről, minthogy tényegesen elkezdjek hinni azokban az eszmékben, amikben a testvérem.
Viszont mintha valami megváltozna. Jobban látszik most már az arcra is, meg a szemei sem izzanak, s nem telik bele sok időbe, hogy felismerjem ezt a pofit. A férfit, aki képes volt elrabolni a szívem, aki miatt megtettem volna, hogy egy férfival is összejövök, aki egy teljesen új világba vezetett be, s aki miattam szenvedett annyit, majd soha többé nem is láttam… És aki most itt áll előttem, mégsem reagál túl kedvesen a szavaimra. Mondjuk, nem tudom hibáztatni. – Jól van, befogom… - mélyet sóhajtok, sőt még a kezeimet is védekezően emelem fel, ahogyan kiegyenesedem. Hagyom is, hogy lökdösődjön és elhátráljon tőlem. Legszívesebben meg is forgatnám a szemeimet – hupsz meg is teszem – mert ez egy kissé túlzás tőle. Értem, hogy engem is utál, de most mondtam, hogy nem kell félnie, hiszen a férfi, aki bántotta már nem él. – Kérlek… Ezt úgy mondod, mintha félnék a haláltól. – halkan felnevetek. Már akkor sem érdekelt, mikor megismert. Ő maga is tudhatta, hogy az élethez úgy állok hozzá, mint egy ostoba játékhoz, amit vagy megnyerek vagy nem. – Persze persze, de vágod, hogy már kinyírták, ugye? – Azért csak felhozom megint, most utoljára, hgy a fejébe tudjam verni, hogy amúgy már HULLA!
462
missed you  All those years feel like nothing || Nereus & Jake 3725496346








do you wanna see
how far it goes? do you wanna test me now, my love? you must be crazy if you think that i will give in so easily


Vissza az elejére Go down
Nereus Spade


Roxforti professzor

All those years feel like nothing || Nereus & Jake Tumblr_orus561kRL1qcbd7po6_r1_400

Lakhely :

Hampstead Garden Suburb, London

Elõtörténet :

The Shadow Man



Playby :

Harry Shum Jr.


44


All those years feel like nothing || Nereus & Jake Empty
Nereus Spade
Vas. Okt. 22, 2023 4:45 pm



i can barely breathe
jake & nereus
Csak szemeimet forgatom, habár az illúzió miatt ő ezt nem láthatja, de hallgatásom és enyhe sóhajom talán éppen elég válasz lesz számára; ostobaságnak tartom, hogy ennyire nem érdekli a saját élete, szinte már olyan, mint egy céltalanul lebegő szösz az univerzum végtelen kozmoszában, sem értelme, sem haszna, sem jelentése. Csak foglalja a helyet, igen, ennyire éppen jó, s az oxigénünk felesleges fogyasztására, de talán éppen ez a létezésének egyetlen oka. Ám mégis képes fogást találni rajtam, elég poszt-traumás stresszem kiváltójának nevét emlegetnie s máris gyengének érzem lábaimat, elsápadok, s testemben csak annyi erő marad, hogy éppen ne essek össze, mert hirtelen megérzem ütéseinek s rúgásainak fájdalmas emlékét, hallom a kiáltásokat s érzem saját vérem fémes ízét a számban, gyűlöletes, borzalmas élmény, mégsem vagyok képes kiszakadni belőle. Felismerem őt is, már tudom, hogy Jake Blackwood áll előttem, s az ő jelenléte csak ront a helyzeten, mert már légvételemet sem tudom kordában tartani. Reszketnek végtagjaim, s már álcámat sem vagyok képes fenntartani, felfedem magam előtte, ő pedig rég elfeledett nevemen szólít.

Nem túl kedves, ahogyan csendre intem, ám most nem is volnék képes gyengédséget mutatni felé, hiszen szívem zakatol, mellkasom hevesen emelkedik és süllyed, s egész testem ellenem játszik… Hogy is lehetnék most kedves vele? – Idegesítő vagy… – mordulok rá, de csak légzésemre próbálok koncentrálni, szemeimet is lehunyom, csak múljon el ez a nyomasztó érzés végre. De ő nem segít, megint a halálvágyával jön, amiért legszívesebben lekevernék neki egyet, mert mégis hogy mondhat ilyet? Hogy lehet ilyen ostoba és felelőtlen? Egyáltalán a MiM hogy volt képes felvenni őt ezzel a hozzáállással? – Ez… Egyáltalán nem vicces – nézek rá haragosan, s ahogy sikerül lassan összeszednem magam fel is egyenesedek, de érzem, hogy pengeélen táncol a mentális egészségem jelenleg. – Ki-… Tessék? – Értetlenül fordulok most már egész testemmel felé, mert a hírt elmém nem képes felemészteni. – Ezt… Ezt most nem egészen értem – fejemet csóválom, mintha így próbálnám rendbe tenni zavaros gondolataimat, de mindhiába, a kép nem áll össze. Nem vagyok képes elhinni, hogy Jackson Blackwood már nem él. Hiszen… Annyi éven át tartott rettegésben már az emléke is. Az nem lehet, hogy már nincs többé.

Végül valami mégis átkapcsol bennem, mintha egy kellő erősségű pofont kapnék, hirtelen térek magamhoz. Pillantásom ismét szúróssá válik, az illúzióm visszatér, újra önmagam vagyok. – Nincs üzlet – közlöm vele hidegen. – Ha a Magic is Might üzletelni kíván velem, küldjön mást. Neked pedig melegen ajánlom, hogy kezdj el rendes állást keresni. – S hacsak nincs ellenvetése, úgy már meg is fordulok, hogy hoppanálhassak végre.

409
comment







they gonna claim you like a
souvenir,
just to sell you in a year.



Vissza az elejére Go down



All those years feel like nothing || Nereus & Jake Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: