Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores

Aidan Brightmore


Mardekár

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Aidan Brightmore
Szer. Jún. 07, 2023 7:28 pm





aidan
the bad brothers

& tristan


Alig pár napja értem haza, a szüleim igazából már mentek is el valami rendezvényre, ahova természetesen nem vittek minket. Hála Merlinnek! Nagyon nem vágytam arra, hogy olyan felesleges dolgokkal töltsem az időmet, mint más ostoba gyerekeivel jópofizzak. Sokkal inkább maradtam itthon egyedül – vagyis a bátyámmal – és nem csináltam semmit. Előtte legalább nem kellett annyira megjátszanom magam. – És rángasd ki a bátyádat a szobájából. Te talán még szót tudsz vele érteni. – Ezek voltak anyám utolsó szavai, mielőtt apámba karolt volna, s elhopponáltak volna otthonról. – Hát persze anya… Sok esélyem van pont nekem, akinek még a leveleire sem ír vissza. –  Mert hát mindegy volt mennyit írtam neki a Roxfortban, hányszor ajánlottam fel neki a találkozás lehetőségét, ő sosem válaszolt nekem. Idén sem fogja elnyerni az „év bátyja” díjat. Bezzeg az unokatestvéreink mennyire jól elvoltak. Mindig is irigykedtem rájuk, bár Sorin és Nessie személyisége nagyon elütött a miénktől. Tristan-ből és belőlem valahogy mindig is hiányzott a… kedvesség. Meg alapból a testvéri szeretet. Nem voltam pszichopata, így alapból fontosak voltak nekem az emberi kapcsolatok, főleg a családdal, hiszen őket nem tudom megválogatni, meg belőlük csak egy van. Mégis, egy csalódás voltak, hiszen egy pillanatra sem számíthattak rájuk. Egyedül Nestor volt jelenleg az, akivel meg tudtam osztani a látomásaimat, s még Blaise is jobb testvérnek bizonyult volna, mint Tristan.
Mélyet sóhajtva indulok meg felfelé a lépcsőn, s meg sem állok egészen a fiú ajtajáig. Ugyan az esélytelenek teljes nyugalmával vágok bele a szocializálódási akcióba, de csak azért is bekopogok. Egy hosszú, két rövid, két hosszú. Mindig ugyanúgy kopogtam, igyekeztem megkülönböztetni magamat a szüleimtől, mert egy picike részem szerette volna azt hinni, hogy ennek van jelentősége. Bízni akartam abban, hogy mikor tudja, hogy csak mi ketten vagyunk itthon, akkor nekem legalább hajlandó kinyitni. Mindig csalódtam. – Hyung! Anyáék elmentek. Nyilván csesztek nekünk kaját hagyni és a bejárónőnek is szabija van mára… Viszont kaptunk pénzt. Rendeljek neked valamit? – Úgyis fog valami kaját kapni, amit majd az ajtaja előtt hagyok, ha nagyon nem akarja kidugni az orrát. Bár magamban reménykedem, hogy ma más lesz, hogy talán, ha csak egy kicsit is, de képes lesz megerőltetnie magát és kinézni.
Fogalmam sincs, hogy mikor kezdtünk ennyire eltávolodni. Abban sem vagyok biztos, hogy én tettem-e valamit, vagy egyszerűen ilyen a természete. Mert hiába vagyok olyan, amilyen, én nem terveztem vele rosszba lenni. Az, hogy mostanra olyan lett a kapcsolatunk amilyen… Mind a kettőnkön múlott. Talán ha előbb nyitok, vagy hagyta volna magát, akkor most nem állnék itt, s könyörögnék magamba, hogy megszólaljon. Viszont nem akarok már Elsat és Annát játszani, mert én biztosan nem fogok elkezdeni neki énekelni itt… Meg hóra sincs szükségem most. Bár…

Pedig csak egy pici hó kell,
de lehet tőlem akár sóder. Várok rád...


Ah nem, túl nyálas hogy én ezt hangosan elkezdjem dalolászni!


i never see you anymore, come out the door, tt's like you've gone away




Tristan Brightmore varázslatosnak találta





aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down
Tristan Brightmore


Akadémista

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores C179d398ce3dd2487ae0bd1630b22116e7bc9e04

Lakhely :

London



Playby :

Park Bogum


40


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Tristan Brightmore
Pént. Jún. 09, 2023 10:14 pm


tristan & aidan
i push people away when all i really want is someone to hug me and tell me "it's okay"

552

hey lil' bro...


Nem szeretem a szüneteket. Ilyenkor kénytelen vagyok hazalátogatni, hogy eleget tegyek szüleim kérésének, s hiába nem szeretnék egyetlen percet sem a társaságukban tölteni, kénytelen vagyok; de ami még ennél is rosszabb, hogy ilyenkor szembe kell néznem kisöcsémmel is, akinek sejtése sincs arról, hogy annak idején miért zárkóztam el mindenki elől, s aki a mai napig talán nem is érti, miért szeretem a szobám sötétjében kivárni az évszakos szüneteket.

Most is, Nathaniel és Noodle társaságában dolgozok egy fa és lávakő gyöngyökből álló karkötő díszmedálján; apró, s falevél alakú, anyaga rozsdamentes acél, mit egy egyszerű bűbájjal festettem sötétzöld árnyalatúra. Épp az utolsó simításokat végzem, s készülök felfűzni a karkötőre, mikor meghallom anyám hangját a folyosón. Aztán hallom Aidan válaszát is, majd a hoppanálás jellegzetes, suhogó hangját, ahogy a levegőben kavargó örvényt alkot és szüleinket messzire küldi innen. Végre… Csend.

Mindig érzek némi megkönnyebbülést, mikor a szüleink elutaznak valahova. Öcsém jelenléte sosem okozott problémát, ő nem zavar túl sok vizet, legfeljebb annyit hallok, hogy néha jön-megy a lakásban, esetleg rendel valamit enni, különben pedig szinte néma csendben van a ház. Így most is kihasználom ezt a lehetőséget arra, hogy teljes koncentrációmat belefektethessem a karkötő befejezésébe, közben Nathaniel az asztalra mászik és az egyik sarokból figyeli az eseményeket, Noodle pedig a nyakam köré tekeredik s mintha el is aludna szép lassan.

– Nem ennivaló, Nathaniel – szólok rá a kis gekkóra, mert látom, hogy erősen szemez a levél alakú medállal, meglehet tücsöknek nézi, vagy csak puszta kíváncsiságból szeretne beleharapni egyet, de ismerem ezt az üres, buta tekintetet, így még időben meg tudom akadályozni a balesetet. – Különben is, kaptál tegnap olyan vörös banános tápot, ne legyél már ekkora éhenkórász – csóválom fejem, ám lágy hangon beszélek hozzá, s végre elérem, hogy rám figyeljen. Mint mindig, most sem látok sok értelmet a szemeiben, de tudom, hogy felfogta a szavaimat.

Ám a nyugalomban telő közös foglalkozásunkat megszakítja a kopogás hangja, minek üteme egyértelmű jelzés számomra, hogy az ajtó túloldalán Aidan várakozik; csak ő kopogtat így, s idővel meg is tanultam, hogy rá kell számítanom, amikor meghallom a jellegzetes ritmust. Nem válaszolok, megvárom míg mondandóját közli. Egyértelműen és tömören fogalmaz, nem tér ki ostoba mellék sztorikra, s ezt értékelem, mert így nem kell felesleges információkra válaszolgatnom.

Az viszont meg sem lep, hogy szüleink nem hagytak nekünk ennivalót, bizonyára úgy voltak vele, hogy nagy fiúk vagyunk már, meg tudjuk oldani… Mégis, nem győzök csalódni. Hazajöttünk a szünetre, de ha úgy vesszük, a semmiért jöttünk, hiszen simán egyedül hagytak minket. Más családok ilyenkor közös programokat szerveznek, elmennek együtt valahova, vagy legalább a rohadt vacsorát együtt fogyasztják el. Mmm… Na nem mintha annyira szeretnék velük közösködni, de jól esne, ha legalább ők próbálkoznának ezzel.

Először nem is akarok válaszolni Aidannek, úgy vagyok vele, hogy majd ha elvonul a szobájába lelépek és veszek magamnak valami kaját, de aztán vetek egy pillantást Nathanielre, ő pedig olyan erőteljesen bámul rám, hogy nincs is szükség szavakra, azonnal tudom, mit próbál üzenni. – Jól van, jól van… – motyogom alig hallhatóan, közben szemeimet forgatom, aztán leteszem a medált, kezemet nyújtom a kis gekkónak, hogy rámászhasson, majd két lakótársammal együtt az ajtóhoz sétálok és kinyitom; nem teljesen, épp csak annyira, hogy öcsém engem láthasson. – Te mit fogsz enni? – teszem fel az egyszerű kérdést, hátha válasza ad nekem is valami ötletet. Ráadásul egyszerűbb, ha ugyanonnan rendelünk, ha már kivételesen úgy döntöttem, hogy tényleg választok valamit.

bonding



Aidan Brightmore varázslatosnak találta





do you tear yourself apart to entertain like me? do you call yourself a
fucking hurricane
like me?



Vissza az elejére Go down
Aidan Brightmore


Mardekár

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Aidan Brightmore
Szomb. Jún. 10, 2023 1:32 pm





aidan
the bad brothers

& tristan


Utálatos egy mese egyébként a Jégvarázs. Mégis megnéztem, bár ennek legnagyobb indoka az unokatestvérem volt, aki megőrült a beszélő hóemberélt. S miközben bámultam a képernyőt, rájöttem, hogy kísértetiesen hasonlít a két lány ránk a bátyámmal. Annyi különbséggel persze, hogy míg ők szerették egymást és bármit megtettek volna a másikért, addig mi…
Szemet forgatok a gondolatra, hogy Tristan valaha megpróbáljon velem olyan önfeláldozó lenni. Nem tudom mit tettem, amiért ennyire megutált, de… Szerintem nincs semmi, amit ne lehetne helyrehozni igaz? Ha ő annyira paraszt akar lenni, akkor tegye! Viszont akkor hadd használhassam már fel ezt mások ellen. Elvégre Sorin is mindig megvédi Nessiet, ott van neki és imádják egymást. Szóval akkor a mi esetünkbe miért látom azt valószínűbbnek, hogy előbb nyomna az arcomba egy párnát, hogy megfulladjak, ha rosszat álmodok, minthogy megöleljen és vigasztaljon?
Ennek ellenére idejövök az ajtajához, bekopogok és a kajáról kérdezem. Minek bármi másról? Hogy vagy? Milyen a suli? Ott vannak barátiad? Egyikre se válaszolna, hiszen már az is csoda lenne, hogyha fogná magát és kinyitná az ajtót. Mélyet sóhajtva fel is adom egy idő után a várakozást, s már éppen fordulnék el, mikor meghallom az ajtó nyitódását. Meglepődve nézek bátyámra, mint aki elsőre nem is érti a helyzetet – mert nem amúgy –, majd halványan elmosolyodom. – Jjajangmyeont akartam rendelni. Ezer éve ettünk, szerintem utoljára a nagyinál. – vakarom meg a tarkómat, mint aki komolyan elgondolkozott, pedig tisztán emlékeztem arra a vacsorára. Ott is veszekedtünk, milyen meglepő! Bezzeg csak a család azon fele, ahol mi voltunk. Se apa bátyja, se a nővére családja nem volt ennyire idegeskedő. – Izé… Ha nem vagy nagyon elfoglalt akkor… - Hirtelen megérzem az erős fejfájást, mire behunyom a szemeim és reflexszerűen fogom meg mind a két kezemmel. Halkan fel is morranok, s várom, hogy ismét látomásom lesz, de csak nem jön. Mi a franc?
Megszoktam már, hogy egy ilyen után, elsötétül minden, s látom azt a szörnyű jelenetet, érzem a fájdalmat és keserűséget, de most nem történik semmi. Pedig kéne neki.
A fájdalomtól megszédülök, még mikor ismét ráemelem a tekintetem sem vagyok képes fókuszálni. Megrázom a fejem és próbálom a halántékomat masszírozni. – Bocs… Egy-egy perc…! – Tudtam, hogy valami nincs rendben, az is igaz, hogy ötletem sem volt, hogy mi a baj velem. Amennyire csak tudtam rohantam volna le a konyhába, hogy valami fejfájás csillapítót találjak, hátha tényleg csak enyhíteni kéne a lüktető érzést. Viszont hiába, hiszen nem jutok messzire. Fogalmam sincs, hogy Tristan utánam jött-e, mert nem is figyeltem rá, már nem hallottam és nem láttam semmit.

Megint ugyanaz… A tiltott Rengetegben járok, s látom, ahogyan egy csapat férfi üldöz egy csuklyás alakot. Rohan, szalad, meg van sérülve, nehezen bírja, s a szél lefújja a kapucniját, mire megvillan szőke haja. Franc se tudja ki ő, de a távolban… Egy hang szólal meg… Ismerem. „Naekkeo”

Lihegve dőlök neki a közeli falnak, majd remegő lábaim végre feladják a küzdelmet, s a padlón összeesve fogom csak a fejem. – Kurva élet már nem bírom! – Nem szoktam káromkodni, de ez már tényleg sok volt. Túl sűrűn, túl intenzív látomásaim voltak, melyeket nem tudtam hova tenni. Csak tönkretettek, mert tudtam… Tudtam, hogyha a következő pillanatban lehunyom a szemem, akkor előjönnek ismét.


i never see you anymore, come out the door, tt's like you've gone away








aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down
Tristan Brightmore


Akadémista

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores C179d398ce3dd2487ae0bd1630b22116e7bc9e04

Lakhely :

London



Playby :

Park Bogum


40


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Tristan Brightmore
Hétf. Jún. 12, 2023 11:23 am


tristan & aidan
i push people away when all i really want is someone to hug me and tell me "it's okay"

559

hey lil' bro...


Ha Nathaniel nem unszolna annyira, most is ugyanaz történne; nem válaszolnék, nem nyitnék ajtót öcsémnek és úgy tennék, mintha itt se volnék. Aztán később, amikor már ismét elcsendesedik a ház, kiosonnék, hogy vegyek magamnak valamit. Nem mintha annyira jó volna ez így, hiszen tudom, hogy foglakoznom kellene Aidannel, meg kellene adnom neki azt a szeretetet, ami kijár, bátyjaként vigyáznom kellene rá, megosztani vele a hülye bölcsességeimet és tanítani dolgokra, de… Maximum arra tudnám megtanítani, hogy nem szabad bíznia senkiben, mert mindenki egy rossz szándékú perverz állat, de talán a bizalmatlanság már nála is egy mindennapos dolog. Így hát nincs más hátra, mint szellemként kivárni, hogy lehetőségem nyíljon észrevétlenül elhagyni a házat, majd találni egy olcsóbb helyet, ahol koreai street food kapható.

Most azonban valami más, s nem csak a kis gekkó jelentőségteljes(en buta) kifejezése kényszerít a változtatásra, hanem egy belső hang is, talán a lelkiismeretem, vagy a bántudatom szólal meg bennem, de végül sikerül rávennie, hogy felkeljek az asztalomtól és két kis segédemmel együtt az ajtóhoz sétáljak. Ki is nyitom, épp csak annyira, hogy lássuk egymást rendesen, Úgy veszem észre, hogy sikerül meglepnem ezzel az öcsémet, de mintha… Mintha örülne neki, hogy lát. Mifene?

– Mmm… Jól hangzik. Benne vagyok – bólogatok, ám az én arcom nem mozdul, nem tudok mosolyt produkálni, hiába esik jól, hogy törődik velem és nekem is akar rendelni valamit enni. Egyszerűen nem megy, mert ha mosolyognék, lehet, hogy hozzám akarna érni. Ha pedig valaki hozzám ér… Nem. Az nem történhet meg.

Viszont Aidan megszólal ismét, belekezd egy mondatba, s várnám a befejezést is; habár elfoglalt vagyok, de akár lehetek szabad is, attól függ, miről van szó. El kell kísérnem valahova? Segítenem kell neki valamivel? Takarítsak? Mosogassak? Vajon mit szeretne? Úgy fest nem fogom megtudni, mert a várt szavak nem kerülnek kimondásra, helyette ő fejét fogja s szemeit összeszorítja, mintha fájdalmai lennének. Felszalad a szemöldököm a homlokomon, közben észre sem veszem, hogy Nathaniel leugrott rólam, Noodle meg kúszik utána. Mintha éreznék, hogy ebből baj lesz. – Jól vagy? Migréned van? – kérdezek rá, mivel sejtelmem sincs, mi más okozhat hirtelen nyilalló fájdalmat.

Aztán rám néz, s íriszeiben már látom is, hogy lényegében azt sem tudja, hol van, meglehet forog is vele a világ, mert hiába pislog rám, szemei nem fókuszálnak ide. Majd egy percet kér, és futásnak ered, ám nem jut néhány méternél tovább. Közben kicsusszanok az ajtón és a nevét kiáltva sietek utána, s majdnem el is taknyolok, ahogy lefékezek mellette. Aztán hátára simítok a pólóján keresztül, így még megtehetem. – Aidan? Mi a franc történik? – próbálom szólongatni, de mintha nem lenne itt, mintha nem is látna engem, nem is hallana, s talán teste nincs is a lelkében ezekben a pillanatokban. Rémületes látvány, attól tartok, hogy talán ebből ájulás lesz, habár sosem láttam ilyesmit még ezelőtt.

Aztán mintha lassan visszatérne, másodpercekkel később, s a falnak dőlve leereszkedik a földre. Lassan leguggolok mellé, s most az egyszer, csak most az egyszer megérintem kézfejét; ezt ő talán csak úgy érzékeli, hogy próbálok komfortot nyújtani neki, s kifejezni az aggodalmamat, de valójában ennél többről van szó. Érzései bőrünk találkozásával rögtön el is árasztanak, s igyekszem tiszta fejjel olvasni bennük, hiába rémiszt meg az egész. Tudnom kell, mi történt, s talán ez az egyetlen módja, hogy megértsem őt.

Végül bármit is adott át nekem, lassan elengedem, s mellé ülök a padlóra, hátamat a falnak döntve. – Öcsi… – sóhajtok fel. – Gyakran történik veled ilyesmi?

bonding







do you tear yourself apart to entertain like me? do you call yourself a
fucking hurricane
like me?



Vissza az elejére Go down
Aidan Brightmore


Mardekár

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Aidan Brightmore
Hétf. Jún. 12, 2023 4:27 pm





aidan
the bad brothers

& tristan


Tristan egyébként emlékeim szerint nem mindig volt ilyen zárkózott és paraszt. Nekem még van olyan emlékem, ahol mosolygós volt. Azóta se tudom, hogy mi történt vele, se azt, hogy mióta lett ennyire köcsög mindenkivel. Nem állítom, hogy én vagyok a legkedvesebb ember, ahogyan azt sem, hogy velem feltétlenül tündérinek kéne lennie, hiszen egyértelműen nem én vagyok az álom kisöcsi, de… De mégiscsak a testvére vagyok, akár tetszik neki, akár nem. Most pedig kettesben vagyunk – nem mintha máskor nem történt volna már meg ez a szituáció – így lehetőségünk lenne picit talán beszélgetni. Mert én egyébként szívesen megtudnám, hogy mi van vele, hogy mit tettem én, s ha úgy van akkor mit tudnék változtatni. Elvégre az életben már kiderült, hogy a saját szüleinkre sem számíthatunk, akkor legalább ő, mint idősebb testvérem legyen mellettem. Mert hát… Ebben a világban aztán tényleg senkiben nem lehet megbízni. Még azokban sem, akiket sikeresnek barátnak tudok titulálni. Nem merek senkinek sem túl sokat elárulni. Neked sem Tantan.
Mindennek ellenére én próbálkozom, még mindig, hogy közeledjek felé. Másképp kopogok, igyekszem nem idegesítő lenni, csendben vagyok… Csak érzékelje, hogy én nem a szüleink vagyok. Viszont mivel eddig sose voltam sikeres, így hamar fel akarom adni, s ő pont ebben a pillanatban nyitja ki az ajtót. Ha pedig ez nem lenne elég, hát ott van még az is, hogy belemegy a rendelésbe. Én pedig belelkesedem, bár ezt kevésbé mutatom. Igazából eleve nehezen tudtam kimutatnia  valódi érzéseimet, hát még ha olyan fáradt voltam, mint mostanában.
Viszont ha már végre látom őt, akkor kapok az alkalmon, s megkérdezném tőle, hogy volna-e kedve kiülni velem olvasni vagy megnézni egy filmet, azonban nem bírom befejezni a mondatomat, mert a fejem iszonyúan sajogni kezd, én pedig tudom, hogy ez egy látomás kezdete. Viszont olyan, mintha beragadt volna, vagy csak lassan töltene be, mert nem jön egyből, ellenben az érzés sem múlik el. – Nem… - Csak ennyit válaszolok, és már fordulok is el. Szenvedek, nem vagyok képes fókuszálni, így inkább el is mennék, hogy keressek valami gyógyszert rá, azonban hirtelen megállok, s ekkor villan be az a kép. Egészen a látomás végéig nem érzékelek semmit, nem hallom, hogy Tristan itt van mellettem, az meg még annyira sem tűnik fel, hogy hozzámérne.
Szépen lassan visszatalálok a valóságba, viszont egyből kapkodni kezdem a levegőt, mint akinek asztmás rohama lenne, s muszáj megtámaszkodnom a falnál, aminek mentén szépen le is csúszok, mert gyenge és remegő lábaim már nem bírják el testemen. Hangosan káromkodok, legszívesebben sírnék és valamit össze is törnék, viszont… Ekkor feltűnik, hogy bátyám itt van mellettem, s hozzámér. Kézfejemre simít, mire én lassan ráemelem tekintetemet. Talán még érzi, hogy reszketek, mint aki mindjárt megfagy, pedig az az igazság, hogy rettegek. A rémképből átjött a töménytelen félelem és feszültség, ami most bennem is megjelenik, valamint a düh, melyet az ostoba képességem iránt érzek. Pánikolok, sőt legszívesebben megfojtanám saját magam, vagy gyilkos átkot használnék, csak végre szabadulnék meg ettől a helyzettől. Elönt teljesen a keserűség, s csak testvérem apró gesztusa nyugtat le lassacskán.
Nem tart sokáig a pillanat, elhúzza kezét és így ül le mellém. Nem tudok ránézni, nem is akarok, mikor felteszi a kellemetlen kérdést. – Nem… -  Ennyire rémes dolog nem, bár ha alapból a látomásra gondolok, akkor meg igen. – Jól vagyok. – mondom ki remegő hangon, majd nyelek egy nagyobbat, hogy visszafojtsam könnyeimet, melyek most először készülnek feltörni egy másik ember jelenlétében. Fura…


i never see you anymore, come out the door, tt's like you've gone away








aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down
Tristan Brightmore


Akadémista

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores C179d398ce3dd2487ae0bd1630b22116e7bc9e04

Lakhely :

London



Playby :

Park Bogum


40


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Tristan Brightmore
Hétf. Jún. 12, 2023 5:49 pm


tristan & aidan
i push people away when all i really want is someone to hug me and tell me "it's okay"

566

hey lil' bro...


Értékelem, hogy Aidan nem adta még fel. Hogy még mindig bekopog az ilyen napokon, mikor szüleink elutaznak valamerre és csak mi ketten maradunk a családi ház falai közt, s kérdez, még ha csak annyit is, hogy kérek-e valamit enni. Jól esik, hogy még mindig törődik velem valamelyest, s igazán sajnálom, hogy bunkó módon ignorálom a próbálkozásait… De úgy érzem, jobb így. Nem állok készen még arra, hogy teljesen megnyíljak neki.

De talán arra igen, hogy elkezdjem beengedni, vagy legalább is kivételesen válaszoljak a kérdésre és ne csak a szobám csendjéből várjam, hogy távozzon; így most meg is teszem, habár szükségem van némi noszogatásra hozzá, de végül csak-csak az ajtóhoz lépek és kinyitom, s még képes vagyok kimondani a szavakat is, ezzel nem csak öcsémet, de saját magamat is meglepve. S igen, a jjajangmyeon gondolatára meg is éhezem, így természetes, hogy beleegyezek az ötletébe.

Ám nem minden alakul úgy, ahogy azt elképzeltem, s szerintem Aidan sem egészen így tervezte a folytatást, ugyanis hiába kezdi el a következő mondatát, az félbemarad s helyette fejéhez kap, mintha fájlalná a fejét. Első feltételezésem, hogy migrénje van, hiszen az az egyik legelviselhetetlenebb betegsége társadalmunknak, s nem is olyan ritka; de állítása szerint nem erről van szó. – Biztos vagy b-… – Nem érek kérdésem végére, ugyanis testvérem rohanni kezd, én pedig utána eredek, de alig néhány méter után megakad, s furcsa, transz szerű állapotba kerül. Hiába szólítom, hiába érek hozzá, nem reagál. Ijesztő, s nem is tudom, mihez kellene kezdenem, vagy mit is jelent ez az egész, elvégre megannyi oka lehet, akár egy kívülről nem látható epilepsziás roham is - azaz ezt olvastam valahol -, vagy… Igazából bármi más.

Szerencsére nem tart olyan sokáig, s öcsém lassan visszatér a jelenbe, közben mintha légszomja volna, s a fal mentén a padlóra csúszik. Rettentően sajnálom, de fogalmam sincs, hogy viselkedjek most, mit mondjak neki vagy mit tegyek; s hogy egyáltalán szüksége van-e orvosi segítségre? Leguggolok mellé, s óvatosan megérintem a kezét, hogy többet kiderítsek jelenlegi állapotáról, hátha abból átjön, hogy hívnom kell-e valakit hozzá vagy sem. S az érzelmek, mik sorban árasztanak el, egyszerűen borzalmasak. Ha reszketése nem volna elég jel rá, hát most már biztosan tudom, hogy rettentően fél, hogy feszült és dühös, sőt, mintha… Szavakba se tudom önteni, de minél tovább érzem, annál inkább szeretnék leugrani egy magas épületről, vagy valami más módszerrel véget vetni életemnek; de tudom, hogy ez nem a saját érzésem, mert a történtek ellenére sosem akartam ilyesmit elkövetni. Nem, ez határozottan Aidan. Olyan keserű… Olyan szomorú.

Elhúzom a kezem, mert kezd túl sok lenni mindez, s most azt kívánom, bár képes lennék elvenni a fájdalmát, bár használni mertem volna a képességemet s gyakoroltam volna, hogy most enyhíthessek a kínján… Habár, azt hiszem már az a néhány másodpercnyi érintés is elvett tőle valamennyit, de ezt nem tudhatom biztosra. Gyakorlottságom hiánya viszont nem akadályoz meg abban, hogy legalább a jelenlétemmel igyekezzek komfortot nyújtani neki, így leülök mellé és fejemet a falnak döntve kérdezem a történtekről. Válasza azonban egyértelmű hazugság, nem kell empatának lennem ahhoz, hogy ezt tudjam. Sóhajtok egy aprót, s rá emelem pillantásomat. – Nem vagyok legilimentor… De nem kell annak lennem, hogy tudjam, hogy nem vagy jól – húzom a számat kissé, s csak most tűnik fel, hogy Nathaniel éppen felénk csámpázik. Minél közelebb ér Danhez, annál lassabban lépked, majd felgyorsítva kikerüli és a lábamra mászik. Noodle az ajtó takarásából kukkant ki, s távolról figyeli az eseményeket. Félénk kis dög… – Elmondod, mi történt?

bonding







do you tear yourself apart to entertain like me? do you call yourself a
fucking hurricane
like me?



Vissza az elejére Go down
Aidan Brightmore


Mardekár

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Aidan Brightmore
Hétf. Jún. 12, 2023 8:43 pm





aidan
the bad brothers

& tristan


Az, hogy kinyitotta nekem az ajtót, mindenképpen pozitívumnak fogom fel. Lehet csak az éhség beszélt belőle, meg a tudat, hogy nem kell főzni, elég ha elmondja mit akar és én megszerzem szóval… Egyetlen mondat is elég lett volna neki, amúgy meg a kisujját sem kell mozdítania. Ennek ellenére ne vágja rám rögtön az ajtót, hanem még marad. Bár arca kifejezéstelen, számomra ez nem olyan nagy baj. Az esetek nagyobb részében, hacsak nem manipulálni óhajtok valakit, én is ilyen vagyok, sőt apánk sem éppen remekel az érzelmek megjelenítésében. Azt hiszem genetikai probléma lehet ez, vagy nem is tudom… Mert a család többi tagjának bezzeg kiválóan megy.
Annyira lázba jövök, hogy rögtön meg akarom kérdezni, hogy volna-e kedve esetleg velem tölteni az időt. Nem kell beszélnünk, meg semmi, nekem az is elég hogyha nem feltétlen csak a szobájában ül magányosan, ahogyan én is tenném, hanem tényleg kényelmesen lehuppanni a kanapéra, megrendelni a kaját, addig esetleg olvasni, amint megjött az étel pedig berakni A Zombiexpreszt vagy valami hasonlóan elcsépelt koreai filmet, amit könnyen ki lehet figurázni.
Viszont minden tervem meghiúsul, mikor megérzem a fejfáját. Tristan egyből kérdezni is, hogy nem-e migrén, mire legszívesebben azt mondanám, hogy bárcsak az lenne. Bárcsak egy ostoba migrén lenne, vagy egyszerű fejfájás… Nem pedig az, hogy éppen valami szörnyűséget fogok meglátni, vagy valaki fájdalmát. Inkább el is rohanok előle – vagyis rohannék – hogy ne előtte kelljen ezt megélnem, hiszen tudom abból mi lesz. Kérdések, melyekre nem adhatok választ, hiszen az utolsó dolog, amit akarok, hogy kihasználjon, vagy még rosszabb, elárulja a szüleimnek, hogy látó vagyok. Őszintén, kinézem belőle, hogy megteszi, ha másért nem, akkor azért, hogy „segítsen”.
Viszont csak nem sikerül elmenekülnöm előle. Helyette végignézheti, ahogyan egy pillanatra olyanná válok, mint egy zombi, mert szépen lassan visszatér belém a lélek, s szinte egyből pánikot kapok. Megannyi negatív érzés kavarog bennem, melyeknek egy jelentős részét csak azért érzem, mert az, akiről a látomás szólt is félt. Viszont a dühöm az a sajátom volt. Gyűlöltem ezt a képességet, azt meg még inkább, hogy egy ronccsá tesz. Már szeptemberben úgy gondoltam, hogy csak meg kéne halnom, de túl makacs voltam hozzá. Hát most bebizonyosodott, hogy hibáztam.
Egyedüli komfortom jelenleg a testvérem, aki nem emlékszem utoljára mikor érintett meg. A hűvös bőrömnek jólesik, sőt még el tudnám viselni, mert van valami egészen megnyugtató abba, hogy itt van mellettem, viszont ő elhúzza kezét, s így már csak annyit kapok tőle, hogy mellettem ül. Mélyet sóhajtok, melyet betudhat annak, hogy zavaró a kérdése, vagy éppen még mindig szenvedek az agygörcs hatásaitól. Utóbbi egyébként igaz, mert még mindig lüktet a fejem, de ezt be nem vallanám neki.
Már éppen válaszolnék neki, mikor szemem sarkából megpillantom a kis hüllőt – komolyan, hogy bír ilyet tartani?! – így inkább felhúzom lábaimat és hagyom, hogy kikerüljön. Végig őt figyelem, mert nem szeretném, ha esetleg hozzámérne. Biztosan nyálkás vagy hasonló. Bár sose érintettem még meg, lehet inkább ki is hagynám ezen lehetőséget. – Csak… csak… - S ekkor villan be a látomásból az a bizonyos hang, amely annyira ismerősen csengett. – Elmondom de… - pillantásomat csak ekkor emelem rá, egészen eddig a kis tökfilkót néztem a lábán, mert olyan… Nem is tudom, úgy néz rám, mint aki most készül felfalni, holott tudom, ez fizikailag lehetetlen. – Kimondanád, hogy „naekkeo”? Csak… Kicsit több érzelemmel, mint alapból beszélsz. – forgatom meg a szemeimet.


i never see you anymore, come out the door, tt's like you've gone away








aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down
Tristan Brightmore


Akadémista

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores C179d398ce3dd2487ae0bd1630b22116e7bc9e04

Lakhely :

London



Playby :

Park Bogum


40


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Tristan Brightmore
Hétf. Jún. 12, 2023 9:55 pm


tristan & aidan
i push people away when all i really want is someone to hug me and tell me "it's okay"

470

hey lil' bro...


Már-már bennem is felcsillan a remény, hogy talán végre jók leszünk, el tudunk majd tölteni egy kis időt közösen vagy bármi, s várom is, hogy erre Aidan javaslatot tegyen, ám kudarcba fullad a megkezdett kísérlete, ugyanis elég súlyosnak tűnő fejfájás környékezi meg. Eleinte csak fogja a fejét, összeszorítja szemeit, de aztán menekülőre fogja, futna el tőlem minél messzebb; de nem jár sikerrel, lábai megálljt parancsolnak neki, s lefagy.

Rémisztőnek tartom a látványt, s hiába szólongatom, nem tudok elérni hozzá, a tudatához legalább is nem. Mintha egy másik világba kerülne, s onnan csak nagyon lassan tér vissza, zihálva, kimerülve, megtörve. Sosem találkoztam még ehhez hasonlóval, pedig olvastam már sok furcsaságról az akadémián, s Koreában is. Ám emlékeim közt nem lelek választ megannyi kérdésemre, még csak azt se tudnám biztosra megmondani, hogy ez egy roham vagy valami más volt-e - elvégre nem medimágusnak vagy pszichomágusnak készülök.

Annyit viszont megtehetek érte, hogy leguggolva a kezére fogok, s képességemet használva megtudakolom, mit is érez most; ám amit átad nekem, az megterhelő, s nagyon sok, túlságosan sok ahhoz, hogy megpróbáljak segíteni rajta és átvegyek tőle valamennyit ebből a negatív érzelem kavalkádból. Így is csak a szerencsén múlik, hogy nyugton tudok maradni és nem pánikolok be.

Végül letelepszem mellé, hogy legalább a jelenlétemben találjon némi komfortot, s ezzel meghazudtolok sokévnyi gorombaságot és távolságtartást. Ő mélyet sóhajt kérdésem után, de nem gondolok bele többet, mert nem tudhatom, mi jár a fejében. Nathaniel pedig éppen ekkor dönt úgy, hogy csatlakozik hozzánk, s ugyan nagy ívben elkerüli testvéremet, rám mászva őt figyeli, s érzem, hogy azért nézi ilyen elmélyülten, mert jelezni akarja, ha ismét számítanunk kell egy, az előbbihez hasonló jelenetre. Ő már tudta, s Noodle is, hogy valami történni fog, ezt így utólag belátom; hiszen az állatok képesek egy rohamot megérezni még azelőtt, hogy ténylegesen bekövetkezne.

Kis gekkóm jelenléte legalább annyiban is segít, hogy Aidan figyelmét magára vonja, így a fiú talán már nem foglalkozik annyit a szenvedésével, s meglehet, a nagy koncentrációban véletlenül egy őszinte választ is ki fog nyögni majd. – Csak..? – kérdezek vissza, habár kezdem azt hinni, hogy a fejfájás károsította az agyát, ugyanis az utóbbi percben nem igazán sikerült egyetlen kerek egész mondatot összeraknia; talán tényleg el kellett volna vinnem az ügyeletre?

Kérdése végül váratlanul ér, de viszonzom a pillantását, közben óvatosan Nathaniel fejét simogatom ujjbegyemmel, hátha akkor kevésbé meredten fogja bámulni öcsémet. Zavarba ejtő lehet, hogy valaki - vagyis valami - így néz rá… – Huh? – kissé meghökkenek, s homlokomat kezdem ráncolni. Nem veszem magamra az érzelemmentességemre tett burkolt megjegyzését, mert pont ez a célom; hogy semleges maradjak mindig. – Milyen érzelemmel mondjam? – Hiszen nem csak egyféle van, s gondolom neki sem egészen mindegy, hogy hogyan ejtem ki a random koreai szót. Végül bármit is válaszol, veszek egy mély levegőt, mintha rá kellene készülnöm, majd a kérésének megfelelő hangsúllyal kiejtem a bűvös szót: – Naekkeo.

Remélem ez így megfelel neki.

bonding







do you tear yourself apart to entertain like me? do you call yourself a
fucking hurricane
like me?



Vissza az elejére Go down
Aidan Brightmore


Mardekár

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Aidan Brightmore
Hétf. Jún. 12, 2023 10:43 pm





aidan
the bad brothers

& tristan


Őszintén egyébként el nem tudom képzelni, hogy pontosan hogyan is festek ilyenkor. Illetve azt szokták mondani, hogy olyan, mintha epilepsziás rohamom volna, ami… Legjobb tudomásom szerint egyébként nem pont ilyen. Én úgy tudom, hogy ilyenkor az ember eldől, s elkezdi magát dobálnia a földön. Tisztában vagyok, hogy van egy enyhébb formája, ahol csak egy pillanatra kihagy az ember agya, majd ott folytatja, ahol abbahagyta. Azonban az enyém más volt. Erős fejfájás, s nem esek el, nem kell megtámaszkodnom, hanem csak állok, mint aki alva jár. Tudom, hogy milyen, mert Giddy már mesélte, hogy bizony teljesen mindegy mennyire kiabál vele, én rá se hederítek, mintha legalábbis süket volnék vagy hasonló.
Így most, hogy ez itthon, ráadásul a bátyám előtt történik meg - illetve csak elkezdődik – nyilván legszívesebben elmenekülnék. Nem akarom, hogy lássa. Csak több problémát szülne, még több kérdést – ha egyáltalán érdekli, mi van velem – és én egyikre sem akarnék, vagy tudnék válaszolni. Leginkább azért, mert félek. Ebben a világban az emberek csak ki akarják használni a másikat és rosszat akarnak nekik. Még a saját családom is inkább a hasznot és tökéletességet keresik, így ha nem is próbálnák meg kiaknázni a képességem, akkor valószínűleg kitagadnának. Főleg úgy, hogy egyébként nem tudom irányítani, csupán egy-két trükköt tudok, amivel jobban emlékszem.
Mégsem úgy reagál Tristan, ahogyan gondolom. Először azt hittem utánam se jön, csak hagyja, hogy szenvedjek és visszamegy a szobájába. Utána pedig mikor érzékeltem, hogy mégis mellettem van, úgy legalábbis némi gúnyolódásra számítottam részéről, vagy panaszkodásra, hogy túl dramatikus vagyok és sok velem a baj. Mégsem lett ez, hanem mellém ül és igencsak meglep engem is, mennyivel nagyobb biztonságban érzem magam most mellette. Mintha legalábbis tudom, hogy tőle nem kell félnem, pedig… Pedig benne sem tudtam maximálisan megbízni.
Éppen ezért sem válaszolok neki elsőre, meg persze azért sem, mert hirtelen ismerőssé válik a hangja, méghozzá a látomásomból. Leintem, mikor visszakérdez, hogy mit akartam mondani, majd inkább felteszem a neki a kérdést, ami engem sokkal jobban érdekel. Persze teszek neki egy ajánlatot, miszert, ha kimondja a szót, úgy azt is megtudhatja mi történt. Vagy legalábbis egy részét. – Modd úgy, mint aki rettenetesn aggódik valaki vagy valami miatt. – Mintha épp most veszítenél el valakit, aki fontos. Mert nagyjából így hangzott.
Nemsokára meg is kapom a várt szót, pontosan úgy, ahogyan akarom, s szemeim kipattannak, majd ismét látványosan elkezdek remegni. – Hyu… Hyung… - nagyot nyelek, ahogyan próbálom összekapni magam. – Kérlek… Sose állj szóba szőke fiúkkal. – Nem… A bátyámnak nem eshet baja. Vagy nem tudom pontosan történni fog-e valami. De az biztos, hogy ő is ott volt azon az estén.
Mindestere most már muszáj lesz válaszolnom neki. Apró gombóccá húzom össze magam, fejemet pedig lehajtom és egészen a térdembe motyogom inkább a szavakat. – Ez nem… migrén vagy epilepszia… Erre nincs gyógymód. – Vagyis MÉG nem találtam rá.


i never see you anymore, come out the door, tt's like you've gone away








aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down
Tristan Brightmore


Akadémista

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores C179d398ce3dd2487ae0bd1630b22116e7bc9e04

Lakhely :

London



Playby :

Park Bogum


40


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Tristan Brightmore
Kedd Jún. 13, 2023 10:16 am


tristan & aidan
i push people away when all i really want is someone to hug me and tell me "it's okay"

499

hey lil' bro...


Elfog a bűntudat, az a mardosó, idegesítő kis érzés, miközben öcsém furcsa jelenetét figyelem, s miközben igyekszem komfortot nyújtani számára; bűntudatom van, mert már semmit nem tudok róla. Mert eddig fogalmam sem volt, hogy vele ilyesmi megtörténhet, s most sem tudom, mit tehetnék érte… Úgy léteztem ebben a házban a szünetek alatt, úgy gubbasztottam a szobám sötétjében, hogy közben Aidan ilyen rohamokat élt át? S én ebből semmit sem érzékeltem? Még csak nem is sejtettem…

Mindenesetre nincs időm a lelkiismeretemmel párharcot vívni s elsüllyedni szégyenemben, ugyanis testvérem lassan visszatér, s láthatóan szüksége van a vigaszra; így miután már azt is pontosan tudom, mit érez, helyet foglalok mellette és a jelenlétemmel igyekszem javítani a helyzetén. Tudatni szeretném vele, hogy rám számíthat - s ha nem is mindig vagyok beszámítható, de a bajban biztosan mellette leszek, ahogy most is.

Ám azt igenis ki szeretném deríteni, hogy mi történt, hiszen ez most eléggé váratlanul ért, s nem is tudtam a segítségére lenni, ilyesmi pedig nem fordulhat elő még egyszer. Tudnom kell, nem csak pusztán kíváncsiságból; hanem hogy felkészülhessek a következő alkalomra. Elvégre ezzel nem szabadna egyedül megküzdenie.

Azonban nem úgy fest, mint aki annyira könnyen meg akarja adni a választ, sőt, le is int, mikor visszakérdeznék, s már ennyiből tudom is, hogy nem lesz könnyű dolgom vele. Mondjuk, ez nem meglepő… Mindketten jól tudunk titkot tartani. Azt hiszem, ez valami családi vonás lehet. – Mhmm, rendben – bólintok instrukcióira, s néhány másodpercnyi rákészülést követően kimondom a szót, pontosan úgy, mintha tele volnék aggodalommal - habár ennek egy részét nem is kell megjátszanom, csak kicsit jobban ki kell fejeznem. Nem egészen értem, miért kéri ezt tőlem Aidan, s miért éppen most; habár kötve hiszem, hogy egy egyéni perverzióról lenne szó, azért kissé gyanúsan hat ez kontextus nélkül.

Ám reakciójából ítélve mégsem egy szokatlan fétis az oka a kérésnek, hiszen reszket, s úgy pillant rám, mint aki halálosan retteg. Félek megérinteni, félek olvasni benne, de talán nincs is rá szükség, mert teste és arckifejezése tökéletesen leírja azt, ami a fejében zajlik. – Aidan? – Várom, hogy mondjon valamit, mert abból, hogy “Hyung”, nem tudok semmiféle következtetést levonni; ám végül megszólal, de figyelmeztetése nem éppen olyasmi, amire számítottam. Hogy ne álljak szóba szőke fiúkkal? Mégis miért ne? – Ezt nem egészen értem…

Váratlan és furcsa tőle ez a kijelentés, s egyáltalán nem tudom, hogyan kapcsolódik a korábbi jelenetéhez, habár mintha tudatalattim sejtené a választ… Figyelem, ahogy összehúzza magát, akár egy kis csiga, szinte látom magam előtt, ahogy behúzza magát a házába, el a világ elől; nem migrén, nem is epilepszia, s nincs rá gyógymód. Ha ezt összekapcsolom azzal, hogy a szőke fiúkkal kapcsolatban figyelmeztetett rögtön a roham után, meglehet… Lehetséges volna?

Hirtelen ugrik be a jóslástan tanárom, aki a Koreában töltött éveim alatt sokáig a frászt hozta rám; gyakran találtam őt zombi állapotban a folyosókon, vagy éppen a saját tantermében, s emlékszem, utána mindig furcsaságokat motyogott, olyan dolgokat, amiknek akkor még éppen nem volt értelmük… – Aidan, te… – Kis gekkómat kezdem bámulni, hátha ő bátorságot ad a nehéz szavak kiejtésére. – Te Látó vagy?

bonding







do you tear yourself apart to entertain like me? do you call yourself a
fucking hurricane
like me?



Vissza az elejére Go down
Aidan Brightmore


Mardekár

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Aidan Brightmore
Vas. Jún. 18, 2023 9:05 pm





aidan
the bad brothers

& tristan


Nem az a meglepő, hogy Tristan eddig nem tudott a látomásaimról és a vele járó, nos… Rohamokról, hanem az volt furcsa, hogy most a szeme láttára kellett valami rémképet végignéznem, sőt átélnem. Az utolsó dolog, amit látnia kellett volna igazából. Utáltam, hogy az elmúlt időszakban egyre intenzívebbek lettek a látomásaim, ráadásul egyre rosszabbakkor törtek rám. Többé már nem csak álmomban nyaggattak, de simán előfordult, hogy órán, a folyosón sétálva, vagy most már lassan bármikor megtörtént. A következő alkalommal lehet egy szakadékba fogok sétálni, bár lehet nem is lenne olyan nagy baj.
Most is legszívesebben letépném a fejemet, hiszen hasogat a fájdalomtól, szédülök és ha ettem volna ma már valamit, akkor biztosan ki is hánynám azt, mert egyszerűen nem bírom. Véget akarok vetni a szenvedésnek, azt akarom, hogy elmúljon, s ezért képes lennék bármit megtenni, de szinte tényleg akármit! Viszont legnagyobb meglepetésemre nem marad meg bennem sokáig ez a negatív érzés saját magam felé, s bár továbbra is fáj a buksim és úgy érzem felfordul a gyomrom, mégis valami megnyugtat. Hogy az most a bátyám érintése volt, melyet annyira ritkán tapasztalok meg, hogy nem is emlékszem utoljára mikor tette, vagy az, hogy itt van mellettem és a gúnyos megjegyzések helyett némi szeretetet kapok tőle, nem tudom. Viszont egyáltalán nem utálom.
Azt már annál inkább, hogy kíváncsi mi történt velem. Persze, egy normális családba ez nem lenne annyira meglepő dolog, viszont mi minden voltuk, csak normálisak nem. Szerintem nálunk az volt a megszokott, hogy mindenki mélyen hallgatott a tökéletlenségéről, s egy ilyen képesség, melyet még csak irányítani sem tudtam, bizony annak számított.
Ezért is habozok, hogy elmondjam-e neki – egyébként a válaszom automatikusan nemleges lenne – viszont a hangja… Olyan ismerősen csengett. Ritkán hallom a bátyámat, valószínűleg ezért sem esett le elsőre, hogy a látomásomban bizony ő volt az, aki beszélt. Meg is mondom neki, hogy elárulok mindnet, ha cserébe kimondja azt az egyetlen koreai szót, mely engem érdekel, de a megfelelő hangsúllyal. Tudom… sokat kérek.
Viszont mikor ez megtörténik, akkor csak még inkább megrémülök. Mit csináltál ott Tantan? Ki volt az a fiú? Annyi mindent akarok tőle kérdezni, mert ez… Ez túl valódi. Megszoktam, hogy sokszor csak random emberekről vannak látomásaim, vagy ha később meg is ismerem az illetőt, az nem volt semmi extra. Most viszont ijesztő volt, rettegtem, mert az egész jelenet… Az, ahogy a kiáltott utána, egy fiú után, akiről fogalma sincs, hogy kicsoda.
Figyelmeztetem is, hogy ne menjen szőke srácok közelébe, mert… Mert csak. Tudom, megígértem neki, hogy elmondom, de felismerés megrémiszt. Mit fogsz tenni Hyung? Nem szabad… Egészen kis gombóccá húzom össze magam, ahogyan egyre jobban rettegni kezdek. Nem szoktam ilyen gyenge lenni, tőlem ez nagyon furcsa, viszont nem tudok parancsolni magamnak. Egyszerűen nem bírok csak simán erős maradni ebben a pillanatban.
S végül ki se kell mondani az igazságot. Kissé félve nézek fel rá, nem is bírok sokáig a szemeibe bámulni, inkább csak magam előtt nézem a földet. – Most mondom bátyus, hogyha ezt valakinek, bárkinek megemlíted, akkor önként vetek véget az életemnek. Nem mintha amúgy zavarna… - Az utolsó mondatot már csak motyogom.


i never see you anymore, come out the door, tt's like you've gone away








aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down
Tristan Brightmore


Akadémista

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores C179d398ce3dd2487ae0bd1630b22116e7bc9e04

Lakhely :

London



Playby :

Park Bogum


40


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Tristan Brightmore
Szomb. Jún. 24, 2023 6:37 pm


tristan & aidan
i push people away when all i really want is someone to hug me and tell me "it's okay"

481

hey lil' bro...


Furcsa így utólag belegondolni, hogy egy pillanatig sem hezitáltam, mielőtt hozzáértem volna az öcsémhez. Éveket töltöttem félelemben, kerültem minden lehetséges fizikai kontaktot, még a medimágusnak sem engedtem, hogy hozzám érjen, hiába voltam beteg; most mégis, egy pillanatra sem álltam meg gondolkodni, mielőtt kezemet testvéremére fektettem. Vajon a helyzet kivételessége tehet róla? Az aggodalom, amit éreztem? Vagy talán mélyen legbelül már annyira nem is tartok az emberektől? Hülyeség. Biztos csak ösztönös volt.

Viszont ösztönök meg félelmek ide vagy oda, tudni akarom, hogy mi történt Aidannel, és igen, van pofám kifaggatni őt még úgy is, hogy alig szóltam hozzá az incidens óta, mert bár megszűntettem vele szinte minden kapcsolatot, attól még a testvérem és szeretnék segíteni rajta. Ez a minimum. Ráadásul életemben nem találkoztam még ilyen rémisztő látvánnyal, persze, hogy érdekel… Ám nem azt kapom válaszul amire számítanék - már ha számítottam valamire egyáltalán -, ugyanis öcsém arra kér, hogy ejtsek ki egy szót koreaiul, s nagyon specifikusan leírja azt is, milyen érzéssel kellene megtennem. Nem tudom, ez hogyan kapcsolódik ide, vagyis most még nem sejtem, de megteszem, s szerencséjére nagyon is hitelesen, hiszen a színészi képességeimet mondhatni tökéletesre fejlesztettem az évek alatt.

A reakció azonban nem taps és nem is egy mosoly, hanem inkább reszketés és sápadás, valamint egy igencsak abszurd és váratlan figyelmeztetés, miszerint nem lenne szabad találkoznom szőke fiúkkal… Nos, ez nem egy lehetetlen feladat, hiszen alapjáraton nem nagyon állok szóba senkivel, csak ha nagyon muszáj, így ezt megígérhetem neki. Viszont ez a kijelentés, valamint az előbbi jelenet hatszoros visszajátszása a fejemben felidéz bennem néhány emléket egy régi tanáromról; gyakran produkált ő is hasonló jeleneteket, s utána sokszor leadott random figyelmeztetéseket egyes diákoknak, apróságokat, mint “vigyázz a lépcsőn holnap reggel nyolckor”, s utána mindig, de mindig bekövetkezett az, mitől óva intett másokat. S most, hogy Aidan ugyanezt tette egy roham után, hirtelen ugrik be a megoldás, a kirakós darabjai összeállnak s akarva akaratlanul is felteszem a kimondásra váró kérdést, közben nézem őt, ahogy összehúzza magát és egyre csak azon jár az eszem, hogy bár tudnék neki segíteni a képességemmel… Bár el tudnám venni tőle ezt a félelmet. De én magam is félek. Jobban, mint gondolná.

Viszont a következő szavak meglepnek, szemöldököm ugrik is egyet a homlokomon, ahogy újabb figyelmeztetést kapok - s ezúttal olyat, minek nincs köze a látomásához, csak magához a tényhez, hogy ő Látó. – Aidan – sóhajtok fel. – Először is, ha megpróbálod utánad megyek és agyonütlek. Másodszor… – Lassan fújom ki a levegőt a tüdőmből, s közben Nathaniel kis fejét kezdem birizgálni az ujjbegyemmel. – Nem mondom el senkinek. Megígérem.

Amit ígérek, azt be is tartom, s egyébként is, nem ő az egyetlen, akinek titkai vannak… Tudom milyen az, amikor valamit el kell rejtenünk mások elől. Éppen ezért, nálam biztonságban van a kis titka. S ha tudnám, hogy megbízhatok benne, talán most én is megosztanám vele az enyémet. De így… – Elmondod, mit láttál pontosan? – Fejemet közben a falnak döntöm és a plafont kezdem bámulni.

bonding







do you tear yourself apart to entertain like me? do you call yourself a
fucking hurricane
like me?



Vissza az elejére Go down
Aidan Brightmore


Mardekár

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Aidan Brightmore
Vas. Jún. 25, 2023 8:26 pm





aidan
the bad brothers

& tristan


Teljesen elvesztem. Hiába ér hozzám, mely egyébként meglep, s szólongathat is, de úgyse reagálok először. Inkább hangosan káromkodom, s belülről kezdem marcangolni magam. Utálom a képességem. Ha nem lennék olyan gyáva, akkor már régen letéptem volna a saját fejemet, vagy a gyilkos átkot küldtem volna magamra, de egyszerűen túl gyenge vagyok én ahhoz, hogy ténylegesen megöljem magam. Vagy túlságosan szeretek élni. Tudom, hogy vannak terveim, méghozzá elég nagyszabásúak, s szeretném is véghez vinni őket hiszen… Nem minden család mondhatja el, hogy van köztük egy politikus köztük, s talán még kevesebb lesz az, aki innen egyenesen Mágiaügyi Miniszter lesz. Márpedig én nagyon is az akarok lenni.
De mindez hiába, ha egyszer nem bírok lassan élni sem. Nem tudok aludni, emiatt pedig szépen lassan megbolondulok. Viszont ha alszom, akkor meg halálosan megrémülök a látomásoktól, így muszáj ébren maradnom. Ördögi kör ez, aminek a vége az lesz, hogy vagy elér a végkimerülés, s bizony már most kezdem érezni, hogy nem bírom. Nem vagyok éhes, ha mégis eljutok egy étkezésig, akkor is csak tuszkolni tudom magamba a kaját. Fáj, mindenem fáj, sajog a fejem, az agyam, s a lelkem már nem képes tovább elviselni ezt a megpróbáltatást.
Most is érzem, hogy hasogat a koponyám, két kezemmel fogok rá, miközben a bátyámra is próbálok figyelni. Szenvedek Tristan, hát nem látod?! De nem ő tehet erről, így nem is lehetek rá jogosan dühös. Igazából nem is akarok az lenni, hiszen évek óta most először mutatott némi érdeklődést irántam.
Megkapom a választ a kérdésemre, s sajnos beigazolódik gyanúm, mire reakcióm egyáltalán nem pozitív. Sokkal inkább kétségbeesett. Meg is kapja tőlem a figyelmeztetést, s talán… Nem is olyan ostoba, mint ahogyan azt feltételeztem róla, hiszen hamar kitalálja, hogy látó vagyok. Ami egyébként tény és való, csak nem akartam az orrára kötni. Inkább csak mélyet sóhajtok, s közlöm vele, hogy el ne árulja senkinek. Nyilván nem akarom őt fenyegetni, viszont… Muszáj tudnom, hogy a titkom biztonságban van.
-Na persze… - Az az igazság, hogy nem hittem neki. Annyi éven keresztül voltunk rossz testvérek, hiszen nem is foglalkoztunk egymással. Nem is tudtál erről. Nem is akartad észrevenni szerintem. Fel se tűnt, hogy éjszaka felsikítok, vagy nem hallottad, ahogyan hajnalok hajnalán is járkálok? Tényleg hyung? Most pedig hirtelen azt állítja, hogyha végezni akarok magammal, akkor még meg is ver? Mondjuk hallottam már kedves szavakat is testvérek között elhangzani... De mit is vártam magunktól? – Tedd rendesen akkor. – nyújtom is felé a kisujjam, hogyha már tényleg ígéretet akar tenni, akkor azt így tegye.
-Miért akarod tudni? Várj… Hülye kérdés. – Nem feltétlen akarnám vele ezt megosztani, hiszen akkor újra át kell élnem ezt az egészet. Ugyanakkor róla szólt, így talán… Szólnom kéne róla. – Tiszta hülyeség, mert… A Tiltott Rengetegben volt… Egy csapatnyi ember üldözött egy szőke srácot, mire te odakiáltottál neki, hogy „Naekkeo”. – a hideg végigfut a hátamon, majd csóválni kezdem a fejem. – Azok az emberek nem aurorok voltak. Sokkal inkább… - Halálfalók. Ijesztőek voltak. – Ha ilyet tapasztalsz csak fordulj meg és fuss el. Nem ér annyit a srác. – Gyanítom gyengéd érzések kötik majd hozzá, ha már ezen az átlagos koreai becenéven hívta, amit csak a párok használtak. Hirtelen felállok, picit meg is szédülök, de igyekszem megállni. – Egyébként miért néz így rám a gyíkod?! – Mint aki mindjárt megesz.


i never see you anymore, come out the door, tt's like you've gone away








aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down
Tristan Brightmore


Akadémista

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores C179d398ce3dd2487ae0bd1630b22116e7bc9e04

Lakhely :

London



Playby :

Park Bogum


40


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Tristan Brightmore
Csüt. Jún. 29, 2023 10:48 am


tristan & aidan
i push people away when all i really want is someone to hug me and tell me "it's okay"

485

hey lil' bro...


Szenved, látom, hogy rettenetesen szenved, de fogalmam sincs, mit tehetnék érte. Azaz… Tudom, hogy képes lennék elvenni a fájdalmát, s minden egyebet, ami kínozza őt, de nem megy. Korábbi bátorságom elszállt, s most ismét tartok már a gondolattól is, hogy megérintsem őt és átvegyem az érzéseit. Viszont továbbra is a testvére vagyok, tehát ha megtudom, hogy kárt akar tenni magába, igenis meg fogom rugdosni… – Komolyan mondom, Aidan – vetek rá egy szúrós pillantást, hogy nyomatékosítsak. Habár megértem, hogy nem hisz nekem. Hiszen egészen eddig a néhány percig kerültem őt… Évekig.

A felém nyújtott kezét néhány pillanatig csak bámulom, s talán most át is fut pillantásomon némi kétség, hiába is igyekszem rejtegetni most minden bizonnyal erősen lesüt rólam, hogy egyáltalán nem szeretnék hozzá érni, mert akkor… Nagyot nyelek, állkapcsom is kissé megfeszül, de nagy nehezen felemelem enyhén remegő kezem, s kisujjamat beleakasztom az övébe. Már ennyi is elég, hogy ismét eltöltsenek az idegen érzések. Nagyon nem akarom ezt… – Nem mondom el senkinek. Ígérem – ejtem ki a jelentőségteljes szavakat, s nagyjából két másodperccel utána el is húzom a kisujjamat, szinte kapkodva. Kissé összeszorítom az öklömet, mintha abban reménykednék, hogy így gyorsan elfelejtem azt a rengeteg bizalmatlanságot és félelmet…

Szemeimet forgatom kérdésére. Nyilván azért szeretném tudni, mert benne vagyok abban a bizonyos látomásban, azaz sejtem, hogy szerepeltem benne és aggaszt testvérem reakciója erre az egészre. Ha bajba fogok kerülni a jövőben azt igenis tudni szeretném. – Mit keresnék a Tiltott Rengetegben? – ráncolom a homlokomat. Hiába nem jártam a Roxfortba sosem, annak az erdőnek a híre hozzám is eljutott. Éppen ezért tudom, hogy sosem tenném be oda a lábam. – És mégis miért hívnék egy fiút Naekkeo-nak? – teszem hozzá halkabban. Nem az tűnik elképzelhetetlennek számomra, hogy egy fiúval kerülnék olyan viszonyba, hanem inkább maga a tény, hogy valakit ilyen közel engedek magamhoz. Jelenleg ez egyszerűen lehetetlennek tűnik. – Inkább… – Nem kell kimondanom helyette, sejtem, hogy kikre céloz. Mégis hogy a fenébe keverednék én egy ilyen ügybe? – Emiatt nem kell aggódnod – ennyit válaszolok csupán. Ismerem magamat, úgysem fogok ilyen szoros kapcsolatba kerülni senkivel; hiszen mindenkit kerülök amennyire csak tudok, nem csak a szőkéket.

Nézem, ahogy Aidan hirtelen talpra áll, de nem szólok rá, hogy lassítson egy kicsit - semmi jogom nincsen hozzá. – Ó, Nathaniel? – kérdezek vissza, s le is pillantok a kis gekkóra, aki most valóban erőteljesen bámulja Aidant. – Először is, ő egy vitorlás gekkó. Nincsen mimikája, ez az egy arckifejezése van csak – vonok vállat közben tenyeremet mutatom Nathanielnek, aki azonnal rá is ugrik, majd feltápászkodok én magam is. – Másodszor… Az előbb kaptál rohamot. Azért bámul, mert figyelmeztetni akar, ha lesz második is.

Sejtéseim szerint Noodle is pontosan ezzel az indokkal nem mozdult még el az ajtómtól s ezért figyel minket mozdulatlanul. Okos kislány. Halkan felsóhajtok. – Nézd, lehet, hogy nem én vagyok az év bátyja, de… Mostantól ha megint ilyesmi történik veled, szólj és kibeszélhetjük. A fájdalmadat nem tudom enyhíteni, de talán ha osztozol valakivel rajta úgy kevésbé lesz megterhelő. Persze csak ha szeretnéd…

bonding







do you tear yourself apart to entertain like me? do you call yourself a
fucking hurricane
like me?



Vissza az elejére Go down
Aidan Brightmore


Mardekár

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Aidan Brightmore
Pént. Aug. 18, 2023 6:48 pm





aidan
the bad brothers

& tristan


Nem tudok hinni neki… Vagy csak nem akarok? Tristan sose volt az álom testvér, s most sem tartom annak. Igazából sose volt ott, mikor szükségem lett volna rá. Mondjuk nem is kerestem, hiszen annyira eltávolodtunk egymástól az utóbbi években, hogy féltem, bármit is kérnék, csak elküldene. Így mikor azt mondja, hogy komolyan gondolja, amit mondd, nyilván nem hiszek neki. Inkább nem is válaszolok, csak egyszerűen megvonom a vállam. Felőlem eljátszhatja ezt, de inkább akkor kellett volna, mikor kezdődtek a bajok. Mikor először sikítottam fel az éjszaka kellős közepén. Nem pedig most, mikor már annyira természetes ez, hogy meg se kottyan.
Mégis akarok neki adni egy új esélyt – magamat is meglepve ezzel a húzással – s rendesen megígértetem vele, hogy senkinek nem mondhatja el, hogy látó vagyok. Nem szabad tudniuk. Pláne nem anyáéknak. Felemelem a kisujjam, oldalról rápillantok, várom, hogy elfogadja, de csak nehezen akarja. Nem akarod megígérni? Vagy mitől félsz? Talán tőlem? Talán attól, hogy tényleg levágom? Hyung… Nem tenném meg, hacsak el nem árulsz. Néha már kezdtem azt hinni, hogy Tristan valójában élvezi a szenvedésem. Vagyis… Ez a jelenet sem volt túl bizalomgerjesztő. – Helyes. – mondom egy aprócska mosollyal, melyet úgy kellett az arcomra erőltetnek, hiszen… Valójában nem akartam nagyon vigyorogni. Nem volt miért.
De csak elmondom neki, amit láttam, elvégre ő volt benne, így joga volt tudni róla… S magam sem értettem minden részletet, így mikor kérdez a legtöbbre csak a vállamat vonogatom. – Honnan tudjam? Lehet meglátogatod Nessiet, mert úgyis ő mindenki kedvence. – Még nekem is. Imádom az unokatestvérem, talán jobban is, mint a saját bátyámat. – Vannak melegek a világon. – forgatom meg a szemeimet annyira, hogy talán lassan ki is esnek. – Engem nem zavarna. Felőlem azt csókolsz, akit akarsz. – Enyhe célzás, hogyha véletlenül pasija van, akkor nyugodtan elmondhatja. Csak ne legyen szőke. Főleg azért nem, mert tényleg rossz emberekkel került össze az a gyerek. Nem akarom, hogy Tristan is ilyesmibe keveredjen. Nem, nem… Megtiltom! – Tristan… - mélyet sóhajtok. – Eddig minden látomásom megtörtént. – rázom a fejem. Igaz volt, eddig minden szörnyűség melyet megjósoltam be is teljesült. Ennek nem szabadna.
Közben pedig inkább felállok, mert a testvérem gyíkja elég furán néz rám és nem akarom, hogy rám ugorjon vagy valami. – Úgy néz rám, mint aki kész egyben lenyelni. – meg is borzongok, hiába tudom, hogy egy ilyen picuri állat nem fog tudni bennem kárt tenni. – Ilyen gyorsan nem jön második… Maximum hetente egy van. Nem vagyok robot, hogy fél percenként lássam a jövőt! – motyogom inkább magamnak, mint neki. Valóban nem történik olyan sűrűn. Illetve sűrűbben mint két éve, de nem olyan vészes. Túlélem… Talán. Ha meg nem, hát így jártam.
-Megosztani…? – gúnyosan felnevetek. – Tristan… Amikor segítséget akartam kérni, akkor sem voltál képes velem foglalkozni. – gonosz mosoly jelenik meg az arcomon, ahogyan ránézek. – És most, hogy hirtelen megtudtad, látó vagyok, szeretnél rám vigyázni? – döntöm oldalra a fejem. – Szerinted ezt beveszem? Pontosan tudom, hogy csak ki akarsz használni… Szóval kössz, de inkább megpusztulok, mintsem beszéljek ezekről!


i never see you anymore, come out the door, tt's like you've gone away








aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down
Tristan Brightmore


Akadémista

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores C179d398ce3dd2487ae0bd1630b22116e7bc9e04

Lakhely :

London



Playby :

Park Bogum


40


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Tristan Brightmore
Vas. Aug. 27, 2023 12:36 pm


tristan & aidan
i push people away when all i really want is someone to hug me and tell me "it's okay"

653

hey lil' bro...


Nem tudom miért, de Aidan hiába nyílt meg nekem az eddig eltitkolt képességéről, s a vele járó kellemetlenségekről, továbbra is nehezemre esik ugyanezt megtenni felé; nem tudom rávenni magam, hogy őszintén elmondjam neki az igazat, pedig itt lenne a lehetőség, hogy valakibe végre a bizalmamat fektessem… De már a kisujj eskü is megrémiszt, a gondolat, hogy hozzáérjek megrémiszt, s ez ellen semmit nem tudok tenni. Az öcsém, nem ártana ő nekem, de… Elég az a néhány pillanat, míg minden bizalmatlanságot és kétséget átad nekem, azonnal tudom, hogy nem bízik az eskümben. Miért mindig a negatív érzéseket kapom másoktól? Mikor lesz végre olyan, hogy valakihez hozzáérek és boldogságot érzek meg nyugalmat?


Csak bólintok, egyébként hiába esett nehezemre a kisujjamat adni, tényleg elhiheti nekem, hogy nem fogok árulkodni. Felesleges volna, s nincs is kinek. A szüleinkkel szemben én is épp annyira titkolózó vagyok - talán még jobban is -, mint ő. Az is csoda, hogy egyáltalán most képesek vagyunk ilyen őszintén elbeszélgetni egymással… – Továbbra is fennáll a kérdésem, mit keresnék én a Tiltott Rengetegben? Ott van a nevében, hogy “tiltott". Menjen oda az, akinek halál vágya van – forgatom szemeimet. Igen, nekem is vannak rosszabb napjaim, de nem lennék annyira hülye én sem, hogy betegyem a lábam abba az erdőbe. Ha már meg akarnék halni, keresnék valami kevésbé fájdalmas módszert. – Nem vagyok meleg – vágom rá. Oké, heti szinten meg szoktam kérdőjelezni a szexualitásomat, de nincs rá semmi bizonyíték, hogy meleg volnék. Még csak nem is barátkozom senkivel, nemhogy randizni… – Nem fog megtörténni – csóválom a fejemet. Hogy én csókolózzak valakivel? Nem-nem. Maximum egy dementorral, de akkor már tényleg kétségbeesetten vágynom kellene a halálra.

Felsóhajtok. Értem Dan aggodalmát, de feleslegesen félt. Még a baristától se merem közvetlenül elvenni az elviteles kávét, nemhogy valakivel összejönni… Az túl sok fizikai kontakttal járna. – Aidan, hidd el nekem, hogy esélytelen – nézek rá halálos komolysággal, közben kissé összehúzom magam. – Nem csak tőled tartottam eddig a tíz lépéses távolságot – teszem hozzá valamivel halkabban, s el is fordítom inkább a pillantásomat. Pedig tudom, hogy a szívem mélyén szeretnék én is valakiben száz százalékosan megbízni, szeretnék szeretni, ölelni, panaszkodni, basszus, még szexelni is, de nem megy, nem tudok még csak gondolni sem ezekre anélkül, hogy végig ne szaladna a hátamon a hideg.

– Ugyan már – mosolygok rá. – Még csak nem is eszik húst – fűzöm hozzá, közben ahogy Nathaniel a kezemen landol, én is felkelek a földről. – De ő ezt nem tudja – válaszolom a motyogásra, igaz, nem hallottam az egészet, sejtem, hogy miről van szó. Persze egy kis gekkónak aztán lehetne magyarázni, hogy Aidan rohamai nem történnek meg olyan sűrűn, ő akkor is tovább figyelné, mert nincs az a Merlin, hogy a véletlenre bízza a dolgot. Lehet, hogy Nathaniel nem a legokosabb állat a földön, de vasakarata van.

Viszont… Szeretnék változtatni a kapcsolatunkon, s örülnék neki, ha egy nap tényleg meg tudnánk annyira bízni egymásban Aidannel, ahogy azt testvéreknek illene… De ő elutasító, és emiatt egyáltalán nem hibáztatom. Elszúrtam. Többszörösen. S ahogy azt mondani szokás, a baj már megtörtént, nem lehet visszacsinálni… – Honnan tudnád, hogy ki akarlak-e használni vagy sem? Alig ismersz… – válaszolom, s homlokomon ismét ráncok jelennek meg, ahogy zavartan, sőt, kissé sértetten nézek rá. Pedig igazán nem kellene magamra vennem. – Igazad van, foglalkoznom kellett volna veled. Önző vagyok, és egyébként igen, volt rá okom, hogy az legyek… De hadd kérdezzem meg, neked eszedbe jutott bármikor is, hogy rákérdezz, hogy mégis mi a fasz történt? Mikor egyértelműen nem szórakozásból zárkóztam be? – Nem tudom, egyáltalán minek megyek ebbe bele… Most jönne el az idő, hogy ráhagyjam a dolgot és inkább elvonuljak, de nem. Nem akarom annyiban hagyni. – De tudod mit? Hagyjuk a múltat. Elpofázhatnánk róla egész este, akkor sem változna semmi. A jövőt viszont lehet alakítani, éppen ezért mondtam, hogy velem kibeszélheted a dolgaidat, mert szeretnék nyitni feléd és jobb testvéred lenni. És nem, nem érdekel a képességed vagy hogy kinek milyen haszna lenne belőle! Engem az érdekel, hogy a nehéz napjaidon legyen kihez fordulnod! Ha már nekem nem volt...

bonding







do you tear yourself apart to entertain like me? do you call yourself a
fucking hurricane
like me?



Vissza az elejére Go down
Aidan Brightmore


Mardekár

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Aidan Brightmore
Hétf. Szept. 11, 2023 8:35 pm





aidan
the bad brothers

& tristan


Valami nagyon nem stimmel a bátyámmal… Bár már évek óta tudom, hogy nagyon furcsán viselkedik és hogy szinte minden van kettőnk között, csak éppen átlagos testvéri viszony nem, most még a szokásosnál is gyanúsabb. A kisujj eskümet nem akarja elfogadni, de nem úgy tűnik nekem, hogy azért, mert megszegné, sokkal inkább undorodik… Vagy talán fél? Ugyan már… Az öccse vagyok, nem pedig egy random idegen, aki komolyan képes lenne levágni az ujját, ha megszegné az esküjét. Sokkal inkább ugranék le egy szakadékba.
S bármennyire nem vagyok képes benne megbízni, mégis kibeszélem neki a titkom, elmondom mit láttam – bár azt is csak azért, hogy őt védjem. Igaz, az agyamra megy a kérdéseivel. Kezdő is vagyok, nem mellesleg nagyon nehéz felidézni a látomásokat. – Egyébként nem olyan veszélyes, mint azt állítják… Nem mintha jártam volna már ott. – Egy, két, három alkalommal csupán, annyi is bőven elég volt. Az ostoba szobatársam szeretett elmenni arra, jól meg is kapta a magáét aztán. – És nem tudom! Ennyire pontos jóslatot ne várj, az órán se sűrűn figyelek. – Maximum magolok, de mivel felesleges információnak minősül ezzel kapcsolatban minden a számomra, így el is felejtem, amint megvan belőle a vizsga. – Felőlem bi is lehetsz. – forgatom meg szemeimet. Tulajdonképpen tényleg nem érdekel, hogy kit visz fel az ágyába, Blaise és Giddy után már nem tud zavarni, maximum akkor, ha túl hangos. Ehw… Már csak elképzelni is undorító, hogy a bátyám valakivel együtt van. – Ühüm… - Hitetlen vagyok, de nem csak azért, mert egyébként nem is tudom, hogy milyen párkapcsolatai voltak eddig – ha egyáltalán akad az életében bárki – hanem mert tudom, hogy milyen sűrűn bejönnek a jóslataim. És ez már szinte ijesztő.
-Drága Hyung… - felé fordulok és nekem is komoly ábrázat ül ki az arcomra. – Én ezt értem, azonban az ember életében vannak ehm… - kissé elpirulok, ahogyan eszembe jut a Hollóhátas fiú. – Szóval vannak váratlan fordulatok. – A mondandóm végét szinte motyogom, ahogyan magam előtt látom a kék szempárt, ami csillogva néz rám. Oh, hogy milyen furcsa érzéseket kelt bennem ez a srác!
-De engem megharaphat! – Nem egyébként nem rettegek a kis kedvencétől, egyszerűen szeretném, ha nem bámulna. Olyan rossz érzés fog el, ha azokkal a szemekkel néz rám. – Akkor is kiráz a hideg… - Alapból inkább baglyos vagy macskás vagyok. A hüllők nem az én terepem, nem is értem, hogyan lehetünk testvérek Tristannel néha. Annyira különbözünk – bár néha meg annyira hasonlítunk – hogy néha azt hiszem csak örökbe fogadták valamelyikünket.
Talán ezért sem alakult ki az a szoros testvéri kötelék, nem úgy, mint az unokatestvéreink esetében, akik persze legjobb barátok is lehetnének. Mondjuk Nessie-nek ki tudna ellenállni? – Minden ember a saját malmára hajtja a vizet TanTan… Mert ilyen a szánalmas természetünk. És az enyémhez még az is párosul, hogy nem bízom meg senkiben. Azt akarod, hogy változzon? Mi lenne, ha tennél is érte és nem csak arra próbálnál meg játszani, hogy ugyanazon vár csörgedezik az ereinkbe? – gúnyos felhorkantok. – Ahányszor próbáltam közeledni, mindig csak azt kaptam, hogy nem érsz rá, nincs kedved vagy meg se magyaráztad csak elutasítottál. Kölyök voltam Merlinre! Egy kölyök! – Naiv fiú, aki még hinni akart abban, hogy az emberekben van jóság, de nem. A saját családomból is hiányzik, hát még azokból, akiknek semmit sem jelentek.
-Miért Tristan?! – fordulok felé most már dühös. – Mégis mi a jó fészkes fenéért akarsz te a támaszom lenni, huh? Mivel érdemeltem ki ezt? Komolyan nem értem. Csak azért, mert rokonok vagyunk, nem kell jóba lenni! – Holott én is szeretném. Én tényleg akarom, próbálkoztam is, de most… Valahogy nem akarom elhinni. Nem vagyok képes megbízni abban, hogy ilyen hirtelen váltana és egyszerűen csak rendes bátyus akar lenni most, mikor már tudom, hogy boldogulok egyedül, s tudja, mi vagyok. – Áruld már el nekem, mégis hogy akarsz változtatni? Csináljunk több tesós programot? Osszak meg veled minden apróságot? Mondd ezt… Ezt, hogy gondoltad? – mély levegőt veszek, majd el is fordulok tőle inkább. Érzem, ha tovább folytatjuk akkor csak veszekedni fogunk, s annak… Annak csak sírás a vége mindig.


i never see you anymore, come out the door, tt's like you've gone away








aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down
Tristan Brightmore


Akadémista

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores C179d398ce3dd2487ae0bd1630b22116e7bc9e04

Lakhely :

London



Playby :

Park Bogum


40


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Tristan Brightmore
Hétf. Okt. 16, 2023 6:36 pm


tristan & aidan
i push people away when all i really want is someone to hug me and tell me "it's okay"

752

hey lil' bro...


– Valamiért én ebből azt hallom ki, hogy “már jártam ott párszor” jegyzem meg, de semmi ítélkezés nincs a hangomban. Tudnia kell, hogy nem zavar, ha mászkált már a Tiltott Rengetegben… A Roxis kölykök javarésze előbb vagy utóbb egyébként is túlesett rajta, hiszen minden vonzza a tiniket, ami tiltva van. Sőt, van akit még felnőtt korában is csak ezek érdeklik. Viszont tudom magamról, hogy én nem tartozom közéjük, én nem keresem a bajt és a veszélyt, ezért is mondom, hogy esélytelen, hogy betegyem oda a lábamat. – Aham… Jó, igazából már ennyi infó is elég ahhoz, hogy el akarjam kerülni azt a helyet – bólintok. Nincs szükségem több érvre. Akkor se fogok odamenni, ha fizetnek érte.

– Nem vagyok bi… – húzom a számat, mert valójában fogalmam sincs, mi vagyok. Legnagyobb eséllyel semmi, hiszen egy kézfogást se vagyok képes elviselni, nemhogy még valami szexuálisat is… Nem, szerintem én szűzen és büszkén fogok meghalni, körbevéve ezernyi kis kígyóval és gekkóval. Igen, ez egy szép halál lesz. – Aidan, komolyan mondom… – nézek rá jelentőségteljesen. Hiszen még a hülye kisujj esküjét is alig tudtam letenni, egy kapcsolathoz pedig érintések is kellenek, mit nem ért meg ezen?

S talán tényleg nem érti, hiszen szerinte létezhet olyan váratlan fordulat ami megváltoztathatja a nézőpontomat, de nem tudja, hogy min mentem keresztül… Fogalma sincs, hogy én legszívesebben egy lakatlan szigeten tölteném le az életem hátralevő részét, csak ne kelljen emberek közt lennem. Ne kelljen kiéhezett, szexuális ragadozók közt élnem… – Nem számít. Nincs az a pénz, hogy én valakivel együtt legyek, tökmindegy, hogy milyen váratlan fordulat történhet, erre nem fog sor kerülni soha – csóválom a fejem, s ennyivel le is zárom a témát. Nem tudhatja, s ha rajtam múlik sose tudja meg, miért is van ez, elég ha annyit felfog, hogy amit látott az nem fog megtörténni.

– Ha valami csoda folytán tényleg megharapna, meg sem éreznéd, annyira picik a fogai – közlöm vele. – Egyébként meg nem fog megharapni, mert tudja, hogy nem szabad. – Hiszen el lett neki mondva, felfogta, megértette, elfogadta. Azért vannak előnyei annak, ha valaki tud az állatokkal kommunikálni… Persze ez is olyasmi, amit elfelejtettem megosztani az öcsémmel. – Akkor ne nézegesd – forgatom a szemeimet. Elvégre nem csak Nathaniel bámulja őt, hanem ő is Nathanielt… Ha annyira undorodik tőle, forduljon el! Szegény Nat… Csak segíteni akar rajta.

Persze amit mond az jogos, hiszen a vérünk nem kötelez minket arra, hogy megbízzunk egymásban és testvérekként kezdjünk el viselkedni. Tisztában vagyok vele, hogy elszúrtam, viszont nem csak én vagyok ebben a hibás - az egész világ hibázott, amikor aznap rám küldte azokat az embereket… Vagy akármik is voltak, hiszen egy ember nem lenne képes ilyesmire. Ugye? – És mégis mit tegyek? Itt és most próbálok nyitni feléd, ennél mi többet tehetnék? – kérdezek vissza. Elveszettnek érzem magam, hiszen annyi időn át tartottam a távolságot, hogy már azt is elfelejtettem, hogyan kellene viselkednem egy beszélgetés során. – Én is csak egy kölyök voltam! – vágom rá szinte azonnal, s most már egy kicsit fel is emelem a hangomat. – Szerinted én választottam, hogy ez történjen? Szerinted tényleg annyira szemét vagyok, hogy csak úgy szórakozásból ellökök magamtól mindenkit? Talán ha magadon kívül néha másra is odafigyelnél egy kicsit, feltűnt volna, hogy nem csak neked vannak problémáid, Aidan..! – Érzékeny pontot érintett, s bármennyire is igyekszem megőrizni a hidegvéremet, nem igazán sikerül.

– Azért, mert tisztában vagyok vele, hogy mennyire szar egyedül megküzdeni ezzel! Nem azért mert rokonok vagyunk, az ég szerelmére… Tudom jól, hogy ebben a családban senkire nem lehet támaszkodni, mert ha egy kicsit is más vagy, egyből kinéznek maguknak. “Szégyent hozol a nevünkre” meg hasonlók… Azért szeretnék segíteni, hogy legyen legalább egy valaki az életedben, akihez fordulhatsz, ha nem akarsz egyedül megbirkózni ezzel az egésszel, mert pontosan tudom milyen érzés, amikor nem beszélhetsz ezekről senkivel – magyarázom, s igazat is mondok. Ha nem tudnék beszélgetni a kis hüllőimmel, nagy eséllyel becsavarodtam volna réges rég… Vagy lehet, hogy már most meg vagyok kattanva és csak képzelem, hogy a házi kedvenceim értik is, amit mondok nekik. Mindenesetre én is vágyom rá néha, hogy valakinek, bárkinek, akárkinek elmondhassam az igazat…

– Nem tudom, ember! Évek óta ez a leghosszabb beszélgetésem bárkivel is, azt se tudom mit csinálok! – válaszolom széttárt karokkal, majd felsóhajtok s közelebb lépek hozzá. – Nézd, nem kérem, hogy rögtön bízni kezdj bennem és minden apróságot megossz velem, hiszen tudom, hogy ez így hirtelen lehetetlen feladat lenne… Csak azt szeretném, ha tudnád, hogy én nem ítélkezem és nem árulom el senkinek a titkodat, és ha nagyon nem tudsz valamit magadban tartani vagy csak segítségre van szükséged egy roham miatt, akkor elég rám verned az ajtót és ott leszek neked. Ennyi.

bonding







do you tear yourself apart to entertain like me? do you call yourself a
fucking hurricane
like me?



Vissza az elejére Go down
Aidan Brightmore


Mardekár

heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Aidan Brightmore
Szomb. Jan. 06, 2024 7:40 pm





aidan
the bad brothers

& tristan


-Ne halljál ki te semmit az én szavaimból, ami nincs is ott – mérgesen pillantok testvéremre, mert bár igaza van – rosszul leszek, ha megint ki kell mondanom – nem vagyok hajlandó ezt elismerni. Sosem ismert és igazából soha nem is fog, mert nem foglalkozott velem. Maximum egészen piciként. Mikor még nem voltak gondjaink. Mikor nem lökött el, én nekem nem voltak látomásaim, s nem azt éreztem, hogy mindegy mi van, akkor is Tristan lesz az első. Mert a szüleinknek bár egyikünk sem felelt meg sosem, vele többet foglalkoztak. Ő volt az első, természetes is lehetne, de én jobb vagyok! Okosabb és életre valóbb! Akkor miért a bátyámmal foglalkoznak többet? Áh nevetséges. Mégis figyelmeztetem, hogy ne menjen oda, maradjon távol a Tiltott Rengetgtől, mert… Hát a fene se tudja amúgy miért tettem ezt. – Jó… Meg a szőkéktől! – Fontos részlet, mert egyébként bemehet oda, engem nem zavar, csak a srác… Na azt hagyja ki az egyenletből. Bármennyire is rémes testvér, azért még nem akarom megölni.
-Pán? Demi? – Hála Blaise-nek meg az egyébként mindenre kiterjedő érdeklődésemnek kikupáltam én magam ám ezekből! Mondjuk… Túlzás, hogy annyira szeretném érteni ezt az egészet, inkább csak jobb felesleges információkat tárolni, mint tudatlan lenni. A tudatlanság gyengévé teszi az embert, kihasználhatóvá válik, megvezethetik, s onnantól már csak idő kérdése a bukás. – Én is komolyan mondom, amit láttam. Nekko… Te is tudod mit jelent. – Az övé. Az a srác az övé volt, így hívtá, hát logikus, hogy járnak! Pillantását állom, sosem féltem tőle igazán, mert lehet akármennyire bunkó, nem ártana nekem.
Viszont abban nem hiszek, hogy heteró lenne, vagy éppenséggel ne változna meg a véleménye a kapcsolatokról… Én is tudom, tapasztaltam, hogy vannak olyan események melyek miatt az ember kifordulhat önmagából is. Az én ilyen valamim Eli volt, a kis bugris hollóhátas diák, kiről azt hittem gyermeki rajongása miatt üldöz csak, s most… Összezavar teljesen a srác. Ő és én… De lesz valaha olyan, hogy mi? Akarom én egyáltalán? Nem tudom bánnám-e mert soha életemben nem akartam kapcsolatot, pláne nem fiúval. – Ha te mondod… De azért bekészítem az „én megmondtam” kártyámat. – mosolyogva forgatok szemét, elvégre szinte biztos vagyok benne, hogy szükségem lesz rá. Eddig minden jóslatom bejött, az nem lehet, hogy most bukok el. Talán egy-két részlet változik, de a tény megmarad. Ő és ez a srác közös jövőn osztozik. Arra már rá sem kérdezek miért bízik ennyire az igazában, mert… Nem érdekel. Egy a vérünk, gyanítom mind a ketten olyan önfejűen hajtogatjuk a saját igazunkat, s be nem látnánk ha hibázunk.
-Nem érdekel, ne engedd a közelembe. – Egyre inkább húzódok el a dögtől, mert… Nem is értem Tristan hogyan bírja ki őket. Valami nagyon félrement a genetikánkba. Egyáltalán a szüleink miért hagyták ezt neki? Miért nem jó az a szép kis bagoly, ami a családnak van? Merlinre…S most még be is szül Tristan mire én is csak szemet forgatok, jó, hogy ki nem esnek a helyükről.
De ez csak az eleje az egész beszélgetésnek, mert hamarosan veszekedésben törünk ki. Hozzáteszem, az ő hibája, mert hirtelen de nagyon szeretne a testvérem lenni! Csakhogy én nem akarom… Megannyi év után már nem kell, hogy mellettem álljon, hogy fogja a kezem, mert teljesen felesleges. Egyedül is megvoltam, felépítettem egy kis hálózatot, amit tönkretett a költözés, aztán most újra kellett kezdenem. Messze nem annyira nagy, de megfelelő. Egyszóval kinek kéne pont ő? – Sose mondtad el milyen bajod volt! Honnan kellett volna tudnom? Azt hittem már ciki a tesóddal lógni, szóval fogtad magad és hátat fordítottál! – Igen, ordibálok vele, mert szerintem megérdemli. Bár minden mondandóját meghallgatom, megvárom, hogy végére érjen egy-egy résznek, azért csak fáj, legbelül összeszorul jégből faragott szívem, mely mintha újra dobogna, mintha szivacsból lenne most, s szorítják, hogy minden csepp folyadék kimenjen belőle, majd saját könnyebben kezdjen el fuldokolni.
-Mégis honnan tudnád?! Látó vagy? Van valami képességed? Várj kitalálom… Most jön az, hogy eltitkoltál valamit, igaz? Hát pech… Mert én leszarom! Vannak barátaim… Jó barátaim… - hangom egyre halkabb lesz, csodálkozom, hogy nem csuklik el, ahogyan felidézem magamban Giddyvel az első találkozásomat, majd Blaise ígéretét. Hogy szobatársammal együtt iszunk, miközben kiönti a lelkét, hogy a hollóhátas fiúcska milyen csillogó szemekkel néz rám, Nestor ragyogó arcát, mikor elárultam neki a titkom… Annyival jobb ismerőseim vannak, mint ő. Nincs rá szükségem. Család? Mi az? Magam sem tudom, talán soha nem tudtam.
Közelebb lép hozzám, hallom, ahogyan magyarázkodik, meglehetősen romantikus a mondandója, mintha tényleg érdekelném. Verjem rá az ajtót. Elég volna ennyi? Tényleg? Ha sírva állnék a küszöböd előtt, akkor végre figyelnél. – Utállak… - kezdem el suttogni lehajtott fejjel, s arcomon végigfolyik egy könnycsepp. – Gyűlölöm, hogy gyengévé teszel. Miért kell ezt mondanod? Miért nem haragudhatok rád csak úgy? – Meg azt is nagyon utálom, hogy bika vagyok, aki minden veszekedés után csak bőgni képes, mert megbánja a szavait.


i never see you anymore, come out the door, tt's like you've gone away








aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down



heavy is the head that wears the crown || the bad brightmores Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: