Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

James & Leni II.

Léanor D. Lecomte


Akadémista

James & Leni II. 78d216dfea88727448c30e303f9f7f109a3e65ea

Lakhely :

London


Keresem :

une vie simple

Multik :

the hive

Playby :

Emily Alyn Lind


43


James & Leni II. Empty
Léanor D. Lecomte
Csüt. Márc. 30, 2023 8:24 pm

James & Léanor

Fázósan húzom összébb magamon a kabátot, majd alig észrevehetően előhúzom a pálcámat, és megismétlem a bűbájt, aminek az lenne a feladata, hogy melegen tartson. De december lévén, és mivel már lassan két órája ücsörgök az utcán várakozva egy padon, lehet már átfagytam annyira, hogy a varázslatom ereje ide már kevés. Sóhajtok, majd felállok, hogy kicsit megmozgassam magam, elsősorban a végtagjaimat. Ha fellendítem kicsit a vérkeringésemet, talán jobban fogom érezni magam. Persze lehet, hogy jobb lenne, ha feladnám, és elsétálnék. Ma is. Az elmúlt héten már harmadszor várakozom itt, és annyira, de annyira szánalmasnak kezdem érezni ezt a helyzetet, illetve magamat. De nem tudok jobb elérhetőséget Jameshez sajnos. Csak abban reménykedhetek, hogy újra felbukkan a barátja lakásánál valamikor. Lehetőleg még azelőtt, hogy a közös gyerekünk megszületne. Már így is elmúlt több, mint két hónap a legutóbbi találkozásunk óta. És tudom, jöhettem volna hamarabb is. Egyrészt jöttem is, másrészt... időközben megtaláltam a régóta keresett biológiai apámat is, szóval most... Enyhén szólva minden olyan zavaros.

Esetleg hagyhatnék neki egy üzenetet, hogy keressen meg. Ha szerencsém van, a barátja megtalálja, és átadja neki. Bár jobb’ szerettem volna személyesen találkozni, és mielőbb túlesni ezen a beszélgetésen, de ha máshogy nem megy... A vállamról leakasztva a táskámat elkezdek kotorászni benne papír és penna után, és gondolatban már a tervet szövöm, amely szerint besurranok a legközelebbi hazaérkezők után, egyetlen ajtónyitásra. Tekintve, hogy a kódot nem ismerem, ez tűnik az egyetlen használható lehetőségnek. Aztán odafent becsúsztatom majd az ajtó alatt a cetlimet. Harmadik emelet, ha jól emlékszem. A lakásajtót már biztos felismerném.

A tollam sajnos még mindig nem került elő, amikor megpillantom a közeledő párocskát. Mindegy, majd bent megkeresem, nem húzhatom ezzel az időt. Téblábolok még kicsit a pad mellett, azt várva, hogy a turbékoló fiatalok közelebb érjenek. És csak mikor az épület előtti lámpaoszlop fénye alá érkeznek, akkor ismerem fel őt. Ó, édes istenem! Hát ez így igazán kínos lesz. Sokkal kínosabb, mint vártam. Majdnem meg is gondolom magam, és inkább elsétálok, de az utolsó pillanatban, mielőtt belépnének az ajtón, bátorságot gyűjtök, és gyorsan közelebb sietek.

- James! Várj! Kérlek... - A lány vesz észre előbb, és igencsak kíváncsian pislog rám. Az én tekintetem viszont egyszerre sajnálkozó és egy kicsit szégyenlős. - Nagyon... fontos lenne beszélnünk - futtatom a lányról a pillantásomat lassan Jamesre. Aztán nagyot nyelek, és zavartan teszek egy lépést hátra.






"BUT THEY SAY IF YOU DREAM A THING MORE THAN ONCE, IT'S SURE TO COME TRUE."
Vissza az elejére Go down
James Potter


Kviddicsjátékos

James & Leni II. 05610892f7b429062a5330c66b69777a

Lakhely :

Godric's Hollow, Potter-ház


Multik :

Theodore Nott Jr.

Playby :

Nathan Niehaus


44


James & Leni II. Empty
James Potter
Csüt. Márc. 30, 2023 9:49 pm

Leni & James

get your sparkle on

Bridget szinte mindenben más, mint te. Persze téged sem kellett győzködnie, hogy elgyere vele a barátja lakására, de Bridget szinte már akkor beleegyezett amikor Jamesben csak gondolati szinten fogalmazódott meg az, hogy kezdhetnének egymással valami mást is.

Egyébként szőke ő is, de a mellei nagyobbak a nevetése élesebb, a ruhája rövidebb és vagy háromszor estek egymásnak út közben Jamesszel. Kicsit soknak is érzi, már-már azt gondolja, hogy nem is ő használja ki Bridgetet, hanem a lány őt: legalább nem kell megetetnie,  könyörögnie neki, hogy fürödjenek együtt és majd nem lesz zavarban, biztosan nagyon tehetséges is lesz - mondjuk veled sem volt ilyen probléma - és rávehető majd egy reggeli menetre. Könnyű lesz, olyan, amihez már hozzászokott.

A keze a derekán pihen, néha lecsúszik Bridget fenekére ő meg olyan, mint egy macska, csak törleszkedik és törleszkedik hozzá és James ettől el tudja hinni, hogy nincs vele semmi baj, hogy tökéletes, hogy olyan akit lehet akarni, lehet kedvelni és eszébe sem jutsz, komolyan Leni, eszébe sem jutsz már egy ideje, így hát a hangodat például fel sem ismeri. Csak akkor eszmél rá, hogy ki is vagy, amikor hátra fordul és megpillant. Elmosolyodik, barátságosan, nem gondolja, hogy rosszul váltatok volna el vagy, hogy máshogyan kellene viszonyulnia hozzád. - Leni, szia. - Azért bemutatni nem fog titeket egymásnak. - Mármint most? - Harapja be az alsó ajkát és elpillant Bridget felé. - Elég késő van. - Mármint Leni, nagyon késő van. - Baj van? - Ráncolja össze a szemöldökét, nem igazán tudja elképzelni, hogy miért akarsz vele ilyen későn este beszélni így hát egészen bizonytalanul tekint az ajtó felé.
<3

Léanor D. Lecomte varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Léanor D. Lecomte


Akadémista

James & Leni II. 78d216dfea88727448c30e303f9f7f109a3e65ea

Lakhely :

London


Keresem :

une vie simple

Multik :

the hive

Playby :

Emily Alyn Lind


43


James & Leni II. Empty
Léanor D. Lecomte
Csüt. Márc. 30, 2023 10:13 pm

James & Léanor

Kínban vagyok és zavarban, egyik lábamról a másikra helyezem a súlyt, a bizonytalan tekintetem pedig oda-vissza jár a párocska két tagja között, és mindenhol szeretnék lenni, csak itt nem. Tudtam, hogy nehéz lesz James elé állni ezzel a hírrel, közölni vele, hogy az “megígérem, hogy időben kiveszem” hová is vezetett, de muszáj ezt még pluszban ennyire megnehezítenie? A napnál is világosabb, hogy mire készült, hogy mire készültek. Ugyanazt látom James tekintetében, amit két hónapja láttam, amikor engem kísért ide fel. A lány pedig... fogalmazzunk úgy, hogy igazán készséges, ahogy átkarolja a derekát, ahogy hozzá törleszkedik, ahogy már a tekintetével is vetkőzteti, és nekem ebbe kellett besétálnom, és a figyelmüket magamra terelni.

Kicsit meglepődöm, hogy emlékszik a nevemre. Látszólag amint megpillantott, tudta, gondolkodnia sem kellett. Mármint már ez is valami. Jóval kínosabb lenne a helyzet, ha még itt és most még emlékeztetnem is kéne arra, hogy ki vagyok. - Szia. Helló - biccentek a lány felé is. Nem akarom levegőnek nézni, de ez így még mindig elég zavarba ejtő. És csak rosszabb lesz. Kínomban nevetek fel James kérdéseit hallva. A tekintete mindent elmond. Mintha azt kérdezné, nem ér rá ez később? Nem lehetne azután, hogy végeztünk? És szinte a nyelvem hegyén van a csípős replika: “De, persze. Csinálj csak fel nyugodtan még egy lányt, mielőtt a lényegre térhetnénk.” Lehetnék vele kegyes, nem? Hagyhatnám, hogy legyen még egy jó éjszakája, mielőtt a nyakába zúdítanám a rideg valóságot... Csakhogy már így is ájulás közeli állapotban vagyok, úgy érzem, és nem biztos, hogy lenne türelmem tovább várni. Órákat, vagy napokat, vagy ki tudja mikor lenne jó neki.

- Baj...? Hát fogalmazhatunk így is, igen... - beharapom az alsó ajkam idegességemben. Tekintetem futólag megint a lány felé villan. Azért mégis csak jobb volna erről négyszemközt beszélni először. - Gondolom, még emlékszel arra a... kis balesetre legutóbb - próbálnék finoman célozgatni, hátha leesik neki, és rájön, hogy tényleg komoly a helyzet. Anélkül, hogy a másik előtt nyíltan ki kellene mondanom. - De ha nagyon sürgős dolgotok van, akkor persze majd... - ingatom a fejemet kissé frusztráltan. - Visszajöhetek egy neked megfelelő időpontban...






"BUT THEY SAY IF YOU DREAM A THING MORE THAN ONCE, IT'S SURE TO COME TRUE."
Vissza az elejére Go down
James Potter


Kviddicsjátékos

James & Leni II. 05610892f7b429062a5330c66b69777a

Lakhely :

Godric's Hollow, Potter-ház


Multik :

Theodore Nott Jr.

Playby :

Nathan Niehaus


44


James & Leni II. Empty
James Potter
Csüt. Márc. 30, 2023 11:06 pm

Leni & James

get your sparkle on

Nagyon szeretné, hogy ez az egész ne legyen annyira komoly, hoy most te mindenképpen beszélni akarj vele. Mármint Leni, tényleg késő van ahhoz, hogy mindenféle csevejeket lefolytassatok. Amúgy is eltelt két hónap, úgyhogy nagyon meredek, hogy tulajdonképpen megjelensz itt, hogy egyáltalán emlékezel a helyre és hát egészen biztos, hogy akkor csak neki volt teljesen egyértelmű, hogy ez egy éjszakányi kaland.

És akkor még azt is mondod, hogy fogalmazhattok úgy is, hogy vaj van, James pedig rögtön arra gondol, hogy történt veled valami, tartozol valakinek vagy valami hasonló butaság és hát nem volt senki akihez mehettél volna. Mondhatni azt is, hogy beképzelt, de inkább csak arra gondolna, hogy az ismeretségetek bizonytalan lábakon áll ahhoz, hogy inkább őt válaszd, egy idegennek mindig könnyebb ilyesmit bevallani.

Megköszörüli a torkát és lesüti a pillantását amikor a balesetet említed és elhúzza a száját. Nyilván emlékszik rá, most hogy így mondod - mármint érted, nem szokott ezen gondolkozni - és hát fogalma sincs, hogy mit akarsz ezzel most, de egészen hajthatatlannak tűnsz és muszáj felsóhajtania, mert nem fogja azt mondani, hogy menj el amikor az éjszaka közepén itt vártál rá.

- Nem, jó lesz most. - Mondja nagyon kelletlenül, hogy aztán Bridget felé forduljon lebiggyedő ajkakkal és kiskutya szemekkel. - Ne haragudj, de ez most nem fog menni. - És Bridget nagyon nincs lenyűgözve, bunkó fasznak nevezi őt, téged meg egy kis álnok picsának. Ami azt illeti, lehet, hogy álnoknak tart amiért most zavartad meg, de nem fog leállni harcolni most egy félrészeg lánnyal akinek most egyedül kell visszasétálnia a szórakozóhelyre. - Igyunk fent egy teát. - Löki be előtted a kaput miután beütötte a kódot. Nem igazán van elragadtatva attól, hogy elrontottad az estéjét, de nem akar veled egy fasz lenni. - Ismered a járást. - Bök a fejével az emelet felé, hogy akkor induljatok el.
<3

Léanor D. Lecomte varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Léanor D. Lecomte


Akadémista

James & Leni II. 78d216dfea88727448c30e303f9f7f109a3e65ea

Lakhely :

London


Keresem :

une vie simple

Multik :

the hive

Playby :

Emily Alyn Lind


43


James & Leni II. Empty
Léanor D. Lecomte
Csüt. Márc. 30, 2023 11:33 pm

James & Léanor

A ködös megfogalmazás ellenére látom rajta, hogy tudja, mire célzok, azt hiszem, kicsit még zavarba is jön, de közben még sejtése sincs, mire akarok igazából kilyukadni. Mert természetesen nem annyit akartam elérni, hogy zavarba hozzam, kínos helyzetbe, hogy ezzel gyakoroljak rá bármiféle nyomást. Tényleg csupán finoman utalni akartam rá, hogy miért vagyok itt, de talán jobb is, ha erről majd akkor világosítom fel, ha kettesben maradunk. Halkan felsóhajtok a megkönnyebbüléstől, amikor végre beleegyezik, hogy most beszéljünk, de a lány miatt ez még mindig kellemetlen helyzet. Főleg mikor mindennek lehord bennünket.

- Bocsi - nézek utána mikor faképnél hagy bennünket, annak ellenére is, nem elég csúnya jelzőkkel illetett, de most tényleg kissé kényelmetlenül érzem magam attól, hogy meg kellett zavarnom őket. Hogy éppen egy ilyen helyzetben kellett Jamesre rátalálnom. De már nincs mit tenni. Egy részem tényleg csak megkönnyebbül attól, hogy végre beszélhetünk, hogy ráakadtam, és még emlékszik is rám. Bár a neheze majd csak most jön.

- Rendben - bólintok rá a teára. Ez igazából jó ötlet, legalább kicsit átmelegedhetek végre. Belépünk az épületbe, megindulunk a lépcsőn fel, én pedig összedörzsölöm a hidegtől kicsit megdermedt kezeimet. Nem szólalok meg újra, amíg a lakáshoz nem érünk. Tényleg ismerem már a járást, meg a szokást, szóval amikor belépünk, a cipőmet levetem, és a fal mellé teszem, mint legutóbb. Aztán a konyha felé sétálok.

- Figyelj, James... én tényleg sajnálom, hogy megzavartalak, és így rád törtem, ilyen későn... Ha tudtam volna, hol vagy mikor, kerestem volna alkalmasabb időpontot. Őszintén szólva már lassan két hete próbállak megtalálni, és ez a hely volt az egyedüli kiindulási pontom – fordulok szembe vele, bár ebben a pillanatban felötlik benne, ez most kicsit úgy hangzik, mintha valami őrült rajongó lennék, aki a nyomában van. A gondolattól lebiggyesztem az ajkam. Jó lenne már a tárgyra térni, túlesni ezen, nem köntörfalazni tovább, mert ez az egész cikis helyzet jobb nem lesz úgysem. - Szóval, öhm... tudod, az az este, és ami történt... És másnap elmentem felíratni azt a tablettát, csakhogy... sajnos nem vált be... - Idegességemben pótcselekvésbe kezdek, gondolom az volna a cél, hogy segítsek a teafőzésben, de csak nyitom egyik szerkényt a másik után, vaktában, teafőző meg tea után kutatva.  






"BUT THEY SAY IF YOU DREAM A THING MORE THAN ONCE, IT'S SURE TO COME TRUE."
Vissza az elejére Go down
James Potter


Kviddicsjátékos

James & Leni II. 05610892f7b429062a5330c66b69777a

Lakhely :

Godric's Hollow, Potter-ház


Multik :

Theodore Nott Jr.

Playby :

Nathan Niehaus


44


James & Leni II. Empty
James Potter
Pént. Márc. 31, 2023 9:21 am

Leni & James

get your sparkle on

Kényelmetlennek érzi a csendet amit csak a lépcsőn koppanó lépteitek törnek meg. Jamesnek ötlete sincs, hogy mit szeretnél tőle, hogy miért most szeretnéd azt, hogy miért nem érhet rá a dolog, de ha már képes voltál az éjszaka közepén őt megkeresni és rá várni, akkor nem fog elhajtani: nem szőrösszívű és annak ellenére, ahogyan a kalandotok végződött, Jamesnek szimpatikus vagy. Kedvesnek tart és barátságosnak - a végét leszámítva az egész estétek nagyon kellemes volt, nem fog hát úgy tenni mintha azt sem tudná, hogy ki vagy.

Azért mégis nagyon idegen érzés újra beengedni téged ebbe a lakásba, nem az, hogy van valami íratlan szabálya arról, hogy hányszor hoz ide fel lányokat, csak ha tippelnie kellett volna, biztosan nem fogadott volna arra, hogy te valaha még megjelensz itt. De mégis itt vagy: a cipőjét a tied mellé teszi, a kabátját a fogasra akasztja föl és utánad sétál a konyha felé. Kicsit meg is lepődik amikor megvallod a titkaid, a homloka ráncba szalad. Nagyon meg akarhattad találni. - Hát ez nagyon fontosnak hangzik akkor. - Mármint valami hülyeségért csak nem töltöttél volna két hetet azzal, hogy keresd, nem?

És James nagyon próbál figyelni, meg érteni téged, hogy akkor pontosan mit is szeretnél mondani neki, de nem vagy elég egyértelmű: James nem buta fiú, egyszerűen csak nem szeretné megérteni, hogy miről van szó. A füle kicsit zúgni kezd ahogyan az agya hátsó fele kapirgálni kezdi a lényeget, a szája kiszárad és hirtelen nagyon bosszantani kezdi, hogy nem találod a teafőzőt, úgyhogy odalép melléd és kiemeli mind a teáskannát mind a teafüveket a polcról, eléd teszi, a csípőjét a konyhapultnak támasztja úgy fürkész téged. - Mit jelent az, hogy "nem vált be"? - És még gondolkodni sem mer a folytatáson, mert a lénye egy része pontosan tudja mit jelent, a másik része, a perfekcionista énje viszont még gondolati szinten sem tudja befogadni, hogy mit is jelent ez pontosan és milyen kihatással lehet az életére.
<3

Léanor D. Lecomte varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Léanor D. Lecomte


Akadémista

James & Leni II. 78d216dfea88727448c30e303f9f7f109a3e65ea

Lakhely :

London


Keresem :

une vie simple

Multik :

the hive

Playby :

Emily Alyn Lind


43


James & Leni II. Empty
Léanor D. Lecomte
Pént. Márc. 31, 2023 10:05 am

James & Léanor

Idegesen keresgélek a szekrényekben, egyikben a másik után, mert a leghalványabb fogalmam sincs, hogy mi hol van. Egyszer jártam itt eddig, akkor sem azzal voltam elfoglalva, hogy a konyhát tanulmányozzam. Bár teljesen elképzelhető, hogy már kétszer is rányitottam az ajtót arra, amit keresek, csak épp nem láttam, ami előttem van, mert a gondolataim amúgy sem ezen járnak. Aztán James elém pakolja, amire szükségem van a teafőzéshez, amivel megakaszt a további kutakodásban, és egy pillanatra a homlokomat ráncolva nézem a teáskannát. Mintha a világ legtermészetesen dolga volna, hogy amúgy én főzöm meg ezt a teát, ebben a számomra még mindig eléggé idegen lakásban... de nekem nyolc. Igazából még jól is esik, hogy továbbra is lefoglalhatom magam ilyen pótcselekvésekkel. Szóval megragadom a kannát, majd megtöltöm vízzel. De addig persze beszélni nem tudok a csörgő víz miatt, csak miután már azt a tűzhelyre helyezem.

- Azt... azt jelenti... - kezdek bele a válaszba, bár szerintem már pontosan tudja, mit jelent. Legalábbis ahogy a szemem sarkából felé pillantottam, az egyre elfehéredő arca erre engedett következtetni. De közben már a bögréket veszem elő, és helyezek kettőt a pultra, mert azoknak a helyét legalább már felfedeztem. Aztán végre James felé fordulok, és egyenest a szemébe nézek. - Szerintem tudod, mit jelent - sóhajtok. - Terhes vagyok, James. Majdnem tíz hetes terhes. Gyerekünk lesz – fogalmazom meg többféleképp is, csak hogy biztos eljusson a tudatáig. Aztán ismét a tűzhelyhez fordulok, hogy begyújtsam azt a teafőző alatt. Igazából most sokkal szívesebben innék valami erősebbet, de természetesen nem lehet. Sajnos még sok hónapig nem lehet.

Végül leülök az egyik székre, szinte leroskadok rá, és összehúzom magamon a kabátot, mintha még mindig fáznék. Mert odakint már annyira kihűltem, hogy a lakásba lépve igazából meg sem fordult a fejemben levetni, bár ez a hideg félelem most valószínűleg inkább belülről jön.






"BUT THEY SAY IF YOU DREAM A THING MORE THAN ONCE, IT'S SURE TO COME TRUE."
Vissza az elejére Go down
James Potter


Kviddicsjátékos

James & Leni II. 05610892f7b429062a5330c66b69777a

Lakhely :

Godric's Hollow, Potter-ház


Multik :

Theodore Nott Jr.

Playby :

Nathan Niehaus


44


James & Leni II. Empty
James Potter
Pént. Márc. 31, 2023 11:05 am

Leni & James

get your sparkle on

Már azelőtt tudja, hogy mit is jelent ez, hogy kimondanád, egyszerűen csak tőled akarta hallani. Kicsit úgy volt vele, hogy amíg nem vallod be a dolgot, addig vissza lehet csinálni, addig az egész olyan bizonytalan, szinte már meg nem történt dolog. De az, hogy kimondod nagyon is bizonyossá teszi: ezernyi érzés kezd kavarogni Jamesben - meglepődöttség, tiltakozás, félelem, hitetlenség és egy ponton annyi minden jut eszébe egyszerre, hogy lefagy. Lefagy az agya és elfelejt levegőt venni ahogyan a pánik lassan kezdi átvenni a teste felett a hatalmat. - A-a. - Mondja szinte rögtön. - Ez nem igaz. - Rázza meg a fejét, gyorsan, többször is, az ajkai konokul nyomódnak össze. - Ez nem lehet. - Nagyokat pislog, a pillantása téged szeretne felfedezni, de te leülsz és összehúzod magadon a kabátot.

- Nem lehet. - Mondja megint és nagyon-nagyon szeretné elhinni azt amit, mond. - Adtam pénzt gyógyszerre és te elmentél és felirattad és be is vetted és...- Csak rázza a fejét és rázza a fejét és nem akarja elhinni neked, hogy egy baba van a hasadban vagy ha ott is van, azt nem hajlandó elfogadni, hogy az az övé is. - Kérlek. - Szinte könyörög, a pillantása rémülten ugrik fel a szemeidhez, kezd rosszul lenni, kezd pánikolni ahogyan a ki nem mondott dolgokon túl eszébe jut minden amiért eddig küzdött. - Kérlek mondd, hogy nem igaz. - És eszébe jut az összes edzés amin ott volt, amin kiköpte a tüdejét, a sok izomszakadás, a sérülések, a fájdalom, a hajtás, a diéták, a reggeli futások: James egész élete ennek van berendezve. A kviddics az élete és ezért nagyon-nagyon sok minden feláldozott.

Lecsúszik a földre, a hátát a konyhaszekrény egyik ajtajának veti, a lábait felhúzza, a könyökeit a térdén támasztja és az arcát a tenyerébe fekteti. Alig kap levegőt, komolyan, hiába próbál mélyeket lélegezni, az oxigén nem akar eljutni a megfelelő helyekre, a torkát szorongatja és a szíve belesüllyed egészen a gyomrába és a füle nagyon-nagyon zúg és ez nem lehet, vele nem történhetnek ilyen dolgok.
<3

Vissza az elejére Go down
Léanor D. Lecomte


Akadémista

James & Leni II. 78d216dfea88727448c30e303f9f7f109a3e65ea

Lakhely :

London


Keresem :

une vie simple

Multik :

the hive

Playby :

Emily Alyn Lind


43


James & Leni II. Empty
Léanor D. Lecomte
Pént. Márc. 31, 2023 1:43 pm

James & Léanor

Kissé elfintorodom, amikor a pénzt említi. Legszívesebben azonnal visszaszámolnám azt, bankjegyenként a markába. Sosem kértem, hogy adja ide, és értem, miért tette, ezért is fogadtam el végül, de akkor is kellemetlen volt ezt megtennem, és most is kellemetlenül érzem magam, ahogy újra szóba hozza. Főleg annak fényében, hogy tök feleslegesen szántuk rá azt a sok pénzt az esemény utáni tablettára, hisz egyértelműen nem volt semmi haszna.

De igazából most az a gazdát cserélt összeg a legkisebb gondunk. Feszülten húzom ki magam, ahogy látom, amint lassan kisebb pánikrohamot kap. Én is átestem egy hasonlón pár hete. Csak akkor mellettem nem volt senki. Bár nekem igazából nem egyik pillanatról a másikra szakadt a nyakamba a hír, illetve annak súlya. Hisz már az előtte való napokban is egyre határozottabban éreztem, hogy mi történik a testemben. A jelek sajnos félreértelmezhetetlenek voltak. Én pedig rögtön sejtettem, hogy mi lesz a háttérben.

- Sajnálom... de ezt nem mondhatom - válaszolom halkan, a fejemet ingatva óvatosan, és ebben a pillanatban tényleg őszintén sajnálom őt. Egyértelmű, hogy nagyon sokkolta, sőt, valószínűleg megijesztette ez a hír. Figyelem néhány pillanatig, ahogy lecsúszik a földre, szó szerint magába roskad. És ez engem is megijeszt kissé. Hogy ennyire nem áll erre készen. Mármint persze, hogy nem áll, én sem állok, de... Sóhajtok, majd mellé ülök a földre. Nem szólalok meg, hagyok időt neki, csak finoman a vállára helyezem a kezemet, és várok.

De aztán a teafőző élesen fütyülni kezd, muszáj foglalkoznom vele, úgyhogy talpra állok. Miután a forró vizet beletöltöm a két bögrébe a teafilterekre, végre kibújok a kabátomból is, az egyik szék támláján hagyom, aztán visszatelepszem a fölre. Ezúttal szemben Jamesszel, a térdeimet átölelve.

- Figyelj, öhm... El kellett mondanom, hiszen tudnod kell, de... Nézd, én nem várok tőled semmit, amit te nem akarsz - szólalok meg halkan, mert igazából nem is tudom, mi mást mondhatnék. Ez egy ilyen dolog, mindig az anyának kötelessége felelősséget vállalni, hisz minden bennünk, bennem történik, de ő... Már felkészültem arra az eshetőségre is, hogy hallani sem akar többé rólam. Rólunk. Szóval... talán nem fog annyira szíven ütni, ha a következő pillanatban elküld.






"BUT THEY SAY IF YOU DREAM A THING MORE THAN ONCE, IT'S SURE TO COME TRUE."
Vissza az elejére Go down
James Potter


Kviddicsjátékos

James & Leni II. 05610892f7b429062a5330c66b69777a

Lakhely :

Godric's Hollow, Potter-ház


Multik :

Theodore Nott Jr.

Playby :

Nathan Niehaus


44


James & Leni II. Empty
James Potter
Pént. Márc. 31, 2023 2:23 pm

Leni & James

get your sparkle on

Nagyon sok mindenre gondol egyszerre, csak arra nem, hogy hogyan és miként kellene apának lennie. Jamesnek komoly elképzelései voltak erről is, mint ahogyan minden másról az életében: majd úgy harminc éves kora után született volna egy, nagyon max két gyereke valahol a karrierje induló hanyatlása környékén amikor már mindent kiélt a kviddicsben amit szeretett volna és nem bánja majd, hogy az edzéseket néha babázásra cserélje. De James még közel sincsen harminc éves, sőt, borzasztóan fiatal és te is biztosan borzasztóan fiatal vagy, neki nincsen önálló, rendesen használható keresete addig amíg nem veszik be kezdő játékosnak - mármint persze, kap valamennyi pénzt, de az nagyon nem elég arra, hogy eltartson egy gyereket - neked meg ha van is, hát majd mindjárt nem lesz. Ő otthon lakik és a szülei biztosan kiakadnának ha bejelentené, hogy felcsinált egy ismeretlen lányt aki most be is költözik a szobájába: valahogyan abban is nagyon biztos, hogy neked sincs egy titkos lakásod ahol majd szépen nevelgetni lehetne azt a gyereket.

Úgyhogy megrázza a fejét, mert ez nem lehet igaz. És bárcsak hazug lennél Leni, bárcsak át akarnád verni, bárcsak ne tűnnél teljesen és totálisan őszintének.

Szinte meg sem érzi a kezed a vállán, lelki szemei előtt a karrierje pereg le, hogy mit érhetett volna el és hogy így majd most mire kell kényszerülnie, ha te mégis úgy döntenél, hogy szeretnéd ezt a gyereket - és tíz hetet vártál, hogy bevalld, szóval gyanítja a te véleményed a dologról - pedig az életetek sokkal-sokkal könnyebb lenne, ha mondjuk nem ezt választanád.

Azt sem veszi észre nagyon, hogy mozgolódsz körülötte csak akkor emeli fel a pillantását amikor azt mondod, hogy figyeljen és a tekintete egyszerre fénytelen, tompa és csalódott. - Mármint. - Kezdi nagyon lassan. - Gondolom akkor te már eldöntötted, hogy mi lesz a sorsa. - Már a magzatnak a hasadban. - És most nagylelkűen felajánlod, hogy tehetek úgy, mintha nem az enyém lenne? Van már másik apa jelölt, vagy mi? - És csak azért undokoskodik veled, mert fogalma sincsen, hogy mit csináljon és nem könnyíted meg a dolgát.
<3

Léanor D. Lecomte varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Léanor D. Lecomte


Akadémista

James & Leni II. 78d216dfea88727448c30e303f9f7f109a3e65ea

Lakhely :

London


Keresem :

une vie simple

Multik :

the hive

Playby :

Emily Alyn Lind


43


James & Leni II. Empty
Léanor D. Lecomte
Pént. Márc. 31, 2023 4:27 pm

James & Léanor

Teljesen magába roskad, szinte látom, ahogy valószínűleg most az egész élete lepereg előtte. Ami lehetett volna, és ami, minden bizonnyal, vár rá. Ránk. És tényleg sajnálom őt. Magunkat. Erre egyikünk sem volt felkészülve. Egyikünk sem így tervezte. És attól, hogy pár hétnyi előnyöm van vele szemben, még én sem tudom, hogy fogom ezt az egészet megoldani. Tanulni akartam. Vagy még tanulok. És fontos nekem, hogy be tudjam fejezni az akadémiai tanulmányaimat. Egyszer már fel kellett adnom, lemondani minden álmomról, és újra építeni magamat az alapoktól. Nem szeretnék még egyszer ezen átesni. Meg hát ugye dolgozom is, különféle diákmunkákat vállalok, néha egyszerre többet is, csak hogy a lehető legkevésbé kelljen anyámra támaszkodni, aki egyébként sem tudta soha megbocsájtani nekem, hogy feladtam a balettet.  

Szóval igen, átérzem most, min megy keresztül, és igyekszem valóban megértően, támogatóan állni hozzá. Nem tudom még, mi lesz, hogyan alakul majd az életünk a továbbiakban, de haladjunk lépésről lépésre. Legyünk túl az első sokkon és megpróbáltatáson... Aztán... majd kiderül...

Hagyok neki egy kis időt, lefoglal a tea elkészítése úgyis, de miután visszaülök elé, úgy érzem, ideje volna mondanom is valamit. Naivan azt hiszem, talán leveszem róla a teher egy részét, ha biztosítom arról, hogy nincsenek elvárásaim felé. Nem azért vagyok itt, mert bármit elvárnék. Nem gondolom, hogy szükség volna rá, hogy mindketten feladjuk az eddigi életünket. Vagyis... egyelőre nem gondolok semmit, mert ez még mindig túl friss számomra is, és nélküle egyébként sem sok értelme lett volna alaposabban is végiggondolni a lehetőségeket, de... én is csak próbálom kitalálni, mi legyen, mi lenne a legjobb mindkettőnknek. Az undok megjegyzése azonban igencsak rosszul esik. Hátrébb is hajolok tőle, megbántottsággal a tekintetemben.

- Én nem így értettem. És nincs másik jelölt. Senkivel nem voltam, se azóta, se előtte hónapokig... - biggyed le az ajkam, mert egy kicsit a sírás fojtogat most. Butaság, hogy ilyen érzékenyen érint. Tudtam, hogy valószínűleg nem fogadja majd jól, de muszáj pluszban ilyen bántón viselkednie? - És... számomra ez nem egy eldöntendő kérdés. Sajnálom. Bárcsak az lenne, de... - Igazából valaha én is így fogantam. Váratlanul, két ismeretlen között, anyám mégis esélyt adott nekem. Pedig valahol tudta, hogy ezzel kockára teszi a házasságát. - Én nem hiszem, hogy képes volnék... - be sem tudom fejezni a mondatot. Kegyetlenségnek tűnik még megfogalmazni is.  






"BUT THEY SAY IF YOU DREAM A THING MORE THAN ONCE, IT'S SURE TO COME TRUE."
Vissza az elejére Go down
James Potter


Kviddicsjátékos

James & Leni II. 05610892f7b429062a5330c66b69777a

Lakhely :

Godric's Hollow, Potter-ház


Multik :

Theodore Nott Jr.

Playby :

Nathan Niehaus


44


James & Leni II. Empty
James Potter
Szer. Ápr. 12, 2023 2:47 pm

Leni & James

get your sparkle on

Nincs teljesen itt veled a jelenben, valahol máshol kalandozik most, egyszerre él kétféle életet: látja magát ahogyan most azt mondja, hogy oké, akkor legyen ez a te problémád, köszöni szépen nem kér belőle. Az élete nem sok mindenben változna: néha-néha meglátogatna, küldene pénzt amint befutott sportolóvá válna, lenne majd egy másik családja, egy rendes családja, egy fia tíz év múlva és egy karrierje; aztán párhuzamosan ott fut mellette ez a másik élete amiben próbál támogatni: az edzések mellett másodállast kell vállalnia, ami miatt nincs elég ideje és energiája tökéletesen teljesíteni. A gyerek amúgy is nagyon sok idejét elveszi, folyton fáradt ezért majd kirakják a csapatból és James idő előtt, úgy huszonöt éves korára egy kiégett, megkeseredett alak lesz.

Leginkább ezért undokoskodik veled, mert nagyon sok mindenen gondolkozik és nagyon  sok érzelem kavarog benne: rád akar haragudni, téged akar hibáztatni, hazugnak akar bélyegezni, egy csalónak. Azt akarja a fejedhez vágni, hogy az egész a te hibád, hogy biztosan meg sem vetted azt az eseményutáni tablettát, hogy direkt játszottál erre, hogy pénzt akarsz tőle, hogy----

De fogalma sincsen miként kellene megszólalnia, a nyelve túl nagynak és lomhának érződik a szájában, a szavak megadnak a torkán és ő már nem tudja, hogy miként kell hangokat formálni. A pillantása dühös és reményvesztett: teljesen összetört.  - Hát ez remek. - Szusszan dühösen és felhúzott térdein idegesen dobol a kezeivel. - Ezt jól eldöntötted helyettünk. - Nem akar veled ennyire undok vagy gonosz lenni, de nagyon csalódott - egy egész világ törik össze benne és te nem ismered, hogy esetleg azt mondd, semmi baj, ez nem a világ vége. - Van még valami szuper híred? Esetleg ikrek? - Túrja át a haját csalódottan, nagyon dühös, rettenetesen, annyira, hogy idegesen odacsapja a kezét a konyhabútor egyik ajtajára, a tenyere élesen csattan, csípi. - Bassza meg. Nagyon élesen szívja be a levegőt, de az ott reked a tüdőjében. - Bassza meg, bassza meg, bassza meg. - Mindjárt pánikrohamot fog kapni.
<3

Léanor D. Lecomte varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Léanor D. Lecomte


Akadémista

James & Leni II. 78d216dfea88727448c30e303f9f7f109a3e65ea

Lakhely :

London


Keresem :

une vie simple

Multik :

the hive

Playby :

Emily Alyn Lind


43


James & Leni II. Empty
Léanor D. Lecomte
Szer. Ápr. 12, 2023 3:52 pm

James & Léanor

Ez nehéz, váratlan, megdöbbentő helyzet most mindkettőnknek, de nekem már van egy pici előnyöm, James viszont még csak most próbálja megemészteni a hírt. A hírt, ami könnyedén felboríthatja mindkettőnk terveit, életét, jövőjét... Éppen ezért igyekszem türelmes maradni, akkor is, amikor ő bunkó, és bántó szavakat vág hozzám. De abban a pillanatban még úgy érzem, hogy joga van kételkedni, kérdéseket feltenni, akkor is, ha bánt velük, hiszen nem ismer még. Illetve csak alig, és nyilvánvaló, hogy ezután nem a legszebb emlékeket hozzák felszínre rólam benne az aktuális történések. Szóval én tényleg igyekszem nyugodt maradni, a helyzet ellenére normálisan a tudtára hozni, hogy esély sincs, hogy ennek a babának más legyen az apja, és azt is, hogy sajnos nem lennék képes elvetetni. Ez már nem olyasmi, amit meg tud oldani pénzzel, amit csak úgy a kezembe ad, hogy menjek és intézzem el egyedül, mert neki edzése lesz. Mármint nem pénz kérdése, és nem lényeg, hogy egyedül vagyok-e benne, vagy sem, mert nem tudnám megtenni. Egyszerűen nem, és kész. Átrágtam magamban ezt a lehetőséget is párszor az elmúlt hetekben, de nem lennék rá képes. Ha úgy volna, valószínűleg erre a beszélgetésre nem is lenne szükség, mert már nagy eséllyel túlestem volna rajta.

- Eldöntöttem?! - kérdezek vissza felháborodva. Azt hiszem, ez az a pont, amikor már nem tudok tovább megértő lenni. Összerezzenek, mikor a szekrényre üt, de ez már nem tart vissza attól, hogy a fejére olvassam, amit gondolok. - Ez nem fair, oké? Hogy úgy csinálsz, mintha egyedül én lennék ezért felelős... - kezdek bele egyszerre dühösen, döbbenten és megbántottan. - Mintha egyetlen döntésen múlna ez az egész... Mintha nem lett volna benne neked is bőven szereped. Mintha nem te lettél volna, aki mindent megígért akkor este, és aztán nem tartotta be... - Nem akartam vádaskodni, tényleg nem, és most mégis kitör belőlem ez is. - De persze ha könnyebb a szívednek engem okolni, és rám hárítani minden felelősséget, hát legyen! - felpattanok a földről, és magamhoz veszem az alig néhány perce levetett kabátomat a szék támlájáról.

- Sajnálom, hogy idejöttem, hogy elmondtam... De ne aggódj, elboldogulok egyedül is, én együtt tudok élni a saját döntéseimmel - indulok is meg a kijárat felé.   






"BUT THEY SAY IF YOU DREAM A THING MORE THAN ONCE, IT'S SURE TO COME TRUE."
Vissza az elejére Go down
James Potter


Kviddicsjátékos

James & Leni II. 05610892f7b429062a5330c66b69777a

Lakhely :

Godric's Hollow, Potter-ház


Multik :

Theodore Nott Jr.

Playby :

Nathan Niehaus


44


James & Leni II. Empty
James Potter
Kedd Ápr. 25, 2023 12:52 pm

Leni & James

get your sparkle on


<3
Dühösen pillant rád, mert egyszerűen nem érzi fairnek ezt az egészet, még ha igazad is van és ugyanannyira az ő hibája is ez az egész, mint a tied, ebben a pillanatban képtelen felfogni. Túl sok mindenre gondol egyszerre, túl sokat veszíthet, túlságosan én központú és túlságosan azt szeretné, ha büszkék lennének rá a szülei, ha tudna valamit mutatni, ha nem csak Harry Potter elkallódott fia lenne. Szóval nem, nem tudja megérteni ezt az egészet, nem akarja most a vállára venni ezt a terhet és nem akarja bevallani, hogy hibázott. Dühös rád, dühös magára, dühös a világra, a sorsra, mindenkire.

- Baszd meg, ez nem olyan ígéret, mint hogy sütök egy tortát a születésnapodra és aztán elfelejtem. - Nézd rád egészen mogorván: nem szokott ilyen lenni de magában éppen pánikrohamot él át amiért egy görbe estével elrontotta ez egész életét. - Nem mintha tudnám ezt szabályozni, ez... nem úgy működik. - És hihetetlen, hogy ezt el kell magyaráznia, hogy most arra kell felhívnia a figyelmed, hogy a férfiak ilyenek - két mell és egy kerek fenék láttán bármit megígérnének bárkinek. - - Léanor. - Hitetlenkedve rázza meg a fejét. - Heteket vártál azzal, hogy elmondd mégis hogyan higgyem el, hogy semmi széndékoltság nincs ebben az egészben? - Muszáj téged hibáztatnia, azt mondania, hogy mindent te rontottál el, mert az ő élete nem ilyen, előtted sosem hibázott, de te egy olyan lány vagy, aki elcsavarta a fejét, aki rögtön elbűvölte, kicsit máshogy, kicsit mélyebben ahogyan eddig bárki.

- Várj. - Kap hirtelen észbe. - Várj. - Pattan fel hirtelen és a kezed után kap. - Várj, én... nem akartam rád nyomni az egészet. - Megnedvesíti az ajkát. - Csak váratlanul ért és nekem fogalmam sincsen arról, hogy mi a teendő és mi nem tudunk egymásról semmit, és most azt mondod lesz egy gyerekünk és nem tudom mit kell csinálni a gyerekekkel, anyámékkal élek és napi tizenkét órát edzek és ez fontos nekem, érted? És jössz és azt mondod, hogy nem is szólhatok bele a dologba és azt várod, hogy úgy fogadjam az egészet, mintha kaptam volna egy luxus utat, pedig ez minden csak nem luxus és nem egy nyaralás, és már attól kiakadsz, hogy kiakadok és elvárásaid vannak velem szemben de nem mondod meg, hogy mik és ez nagyon nem oké, mert úgy kell megugranom, hogy nem is tudtam, hogy versenyzek, pedig szeretek versenyezni, vagyis nem, nyerni szeretek, de ebben az egészben nem tudom mi a nyeremény. - És az egészet egy szuszra mondja, kapkod és ideges és a haját turkálja és kétségbe van esve és te meg haragszol rá miközben a világa most hullik darabokra.
Vissza az elejére Go down
Léanor D. Lecomte


Akadémista

James & Leni II. 78d216dfea88727448c30e303f9f7f109a3e65ea

Lakhely :

London


Keresem :

une vie simple

Multik :

the hive

Playby :

Emily Alyn Lind


43


James & Leni II. Empty
Léanor D. Lecomte
Kedd Május 02, 2023 10:01 am

James & Léanor

- Sajnálom, én nem úgy... - visszakozom, amikor kikel magából. - Nem akartam rád terelni a felelősséget, tudom, hogy ez... - Tényleg nem akartam, még csak igazán dühös sem vagyok rá amiatt, ami történt. Baleset volt, és mindkettőnknek része volt benne. Csak nem éreztem fairnek, ahogy kezeli a helyzetet, ahogy rám hárít minden felelősséget, sarokba szorítva éreztem ettől magam, és ez volt az egyetlen, amivel visszatámadhattam. Pedig amúgy nem akarok támadni. Nem akarok veszekedni. Ez nem vezet sehová.  

- Szándékosság? Komolyan azt gondolod, hogy én ezt akarom? Hogy be akarlak hálózni, vagy mi? Basszus, tizennyolc éves vagyok. Gyógyító szeretnék lenni, csak emiatt vagyok Angliában. Nem babázni. Lehet, hogy előttem nincsenek nagy kviddics lehetőségek, de nekem is van életem, és ezt én sem így terveztem – tárom szét a karomat. - Nem ezért vártam heteket. Csak azt sem tudtam, hol keresselek, miközben nem ez az egyetlen zűr most az életemben és... - nyitom a számat a folytatáshoz, de aztán inkább csak megvonom a vállam. Úgysem érdeklik a részletek. Úgy érzem, egészen nyilvánvalóvá tette, hogy nem kér belőlünk. És még csak nem is igazán hibáztatom érte. Ez túl sok, túl hirtelen. Ő megteheti, hogy kimarad belőle. Én nem. És eszem ágában sincs ráerőltetni magamat. Magunkat. Ha kell, megoldom egyedül is. Valahogy úgyis lesz majd...  

Azt hiszem, tényleg jobb, ha megyek, mielőtt ez a vita köztünk még inkább elharapódzik. Mielőtt még rosszabb dolgokat vágna James a fejemhez. Végül is nem vagyok köteles tovább hallgatni, amiket mond. Meg is indulok... de végül nem jutok messzire. Lepillantok James kezére, amivel visszatart, majd fel a szemeibe. Beszélni kezd, és annyi mindent mond, közben pedig bennem két dolog kezd viaskodni egyszerre. Egy részem még mindig menne, menekülne, tőle, ettől az egész helyzettől. Másrészről ismét sajnálni kezdem őt is, és hibásnak érzem magam, és kezdem úgy érezni, talán igaza van, talán tényleg meg lehetne oldani egyszerűbben. Anélkül, hogy az egész életünket felborítanám. És ez a kettősség, ezek az érzések úgy hullámoznak bennem, hogy szinte beleszédülök, és lassan könnyek gyűlnek a szemeimbe. A hormonok. A hormonok a hibásak.

- Lehet, hogy igazad van... Mármint... nem állunk erre készen. Az egész életünk felborulna. És... én sem tudnék semmit adni ennek a babának, nincs semmim, valójában még támogató szüleim sem... A családom így is épp elég bonyolult, és.. Lehet, hogy csak... - a szabad kezem önkéntelenül a hasamra siklik. - Még nincs késő. Még mindig van több mint két hét elintézni. Csupán egy jó gyógyító kell és... - de be sem tudom fejezni a mondatot, elcsuklik a hangom. - Talán ha most nem is úgy tűnik, de idővel egyszerűbb lenne, nem igaz? Túl..túllépnék rajta idővel– a könnyeim függönyén át próbálom a megerősítést keresni James tekintetében.   






"BUT THEY SAY IF YOU DREAM A THING MORE THAN ONCE, IT'S SURE TO COME TRUE."
Vissza az elejére Go down
James Potter


Kviddicsjátékos

James & Leni II. 05610892f7b429062a5330c66b69777a

Lakhely :

Godric's Hollow, Potter-ház


Multik :

Theodore Nott Jr.

Playby :

Nathan Niehaus


44


James & Leni II. Empty
James Potter
Csüt. Május 25, 2023 8:43 am

Leni & James

get your sparkle on

Mélyen legbelül James nagyon is jól tudja, hogy nagy része van abban, hogy most ilyen állapotban vagy: a kétségbeesés is neki köszönhető, az, hogy hetekig kellett várnod, hogy megoszt vele a hírt és a magzat is valami olyasmi amiben neki hatalmas szerep jutott. A tudatos, józan és megfontolt része tudja, hogy elcseszte, hogy másnap veled kellett volna mennie az orvoshoz, hogy végig kellett volna néznie, hogy lenyeled a tablettát és utána, napok múlva kérdezgetni róla, hogy minden rendben van, de James tudatos, józan és megfontolt énje a kviddiccsel szeret foglalkozni és nem lányokkal.

És igazad van, nagyon beképzelt dolog azt hinnie, hogy ez valami csel, de egyszerűen nem tud másra gondolni: annyira valószerűtlen ez a véletlen, annyira szeretné azt hinni, hogy ez nem vele történik meg, hogy bármit képes felhozni ellened. Nem érdekli, ha megbánt, ha örökre megsértődsz, mert Jamest csak az érdekli, hogy mi lesz vele, hogy mi lesz ezután: az az első gondolata, hogy mondhat nemet. Mintha egy felkérés vagy egy eldöntendő kérdés lenne, hogy szeretne-e gyereket, mintha választás kérdése lehetne, hogy szeretne-e becsatlakozni. Valahol, mélyen legbelül persze tudja, hogy ez nem így működik, hogy ha vállalja, ha nem, a gyerek, ha megszületik majd megkérdezi ki az apja és akkor te csak annyit tudsz majd mondani, hogy egy senki. De mi lesz akkor ha teljes vállszélességgel odaáll a tettei következménye mellé és akkor is egy senki marad majd? Ha akkor is ez lesz majd a válasz? Tudja, hogy nem volt szándékosság ebben, csak nehéz elfogadnia.

Nem kellene sírnod, mert azzal majd befolyásolni fogod. Nem tudtad, hogy a férfiak rosszul viselik a sírást? Hogy nem tudnak vele igazán mit kezdeni? Hogy bármit megtennének, csak hagyjátok abba? - Leni...- Felsóhajt, megdörgöli a homlokát ahogyan azt próálja eldönteni, hogy helyeselve vágja rá, hogy igazad van, vagy inkább vigasztalni próbáljon. - Gyere ide. - És maga felé húz, hogyha hagyod, hogy magához tudjon ölelni, hogyha szeretnél akkor addig sírj ameddig csak jól esik. - Semmi baj, jó? - Most csak annyi kell, hogy megnyugodj, hogy ő is megnyugodjon. - Meg fogjuk oldani és úgy lesz ahogyan szeretnéd, rendben? - Kétségbeesettnek és magányosnak tűnsz és ezek James számára olyan hívószavak, amikre nem tud nem reagálni.
<3

Léanor D. Lecomte varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Léanor D. Lecomte


Akadémista

James & Leni II. 78d216dfea88727448c30e303f9f7f109a3e65ea

Lakhely :

London


Keresem :

une vie simple

Multik :

the hive

Playby :

Emily Alyn Lind


43


James & Leni II. Empty
Léanor D. Lecomte
Hétf. Jún. 12, 2023 9:06 pm

James & Léanor

Feldúltak vagyunk mindketten, ami érthető, hisz ez a helyzet annyira váratlan és ijesztő. Fogalmunk sincs, hogyan tovább, egyikünknek sem. Nem is igazán tudom, miért vagyok itt, egy kicsit önzőnek érzem magam, amiért Jamest is rántom magammal ebbe a lehetetlen helyzetbe, amiből nincs is igazán menekvés. Vagyis persze, lenne, de az, hogy elvetessem ezt a babát, még szívszorítóbb, ijesztőbb gondolat, mint az alternatíva. És persze, azért vagyok itt, mert úgy gondoltam, neki is tudnia kell erről, így éreztem helyesnek, de már én sem tudom. Semmiben sem vagyok biztos, most csak azt tudom, hogy valószínűleg tönkre tettem a hírrel az életét, a karrierjét, pedig neki nem muszáj ebben részt vennie. Nem benne növekszik új élet, ő kimaradhatna.

Azok után, amiket a fejemhez vág, végképp úgy tűnik helyesnek, hogy egyszerűen lelépjek, eltűnjek az életéből, hogy ez még nem késő... De megfogja a kezem, megállít, aztán a szavaival még inkább elbizonytalanít és összezavar. Most már abban sem vagyok biztos, amiben eddig az voltam. Talán mégsem kellene megtartani... Úgy minden egyszerűbb lenne... legalábbis vissza tudnánk térni az eddigi életünkhöz. Semminek nem kellene felborulnia. Nem is kell, hogy közünk legyen egymáshoz többé. Miért ennyire fájdalmas mégis az a gondolat, hogy ártsak ennek a magzatnak? Mintha már csupán az elképzeléstől is meghalna bennem valami... Ezek az érzések, feltételezhetően a hormonoknak köszönhetően, könnyek formájában törnek elő belőlem. Annyira össze vagyok zavarodva... Ez a helyzet kirántotta a lábam alól a talajt, és kellene egy biztos pont, egy kapaszkodó, de jelenleg semmi ilyen nincs az életemben. Minden annyira bizonytalan...

És ebben a pillanatban James magához húz, átölel, és most jövök rá, mennyire hiányzott ez. Ez csak egy ölelés, de annyira szükségem volt erre, illetve néhány nyugtató szóra – még ha nem is gondolja azokat egészen komolyan. Nagyon sóhajtok, lassan valóban megnyugszom kicsit, és a könnyeim is elfogynak. Aztán felötlik bennem a gondolat, hogy igen, James lehetne a biztos pontom, a kapaszkodóm... Majd hamar ki is verem az ötletet a fejemből. Ez nem lenne fair vele szemben. Nem támaszkodhatok rá, magamtól kell erősnek lennem.

- Je suis désolé. Saj.. sajnálom, összekönnyeztem a pólódat – érintem meg az átnedvesedett részt, miközben óvatosan elhúzódom tőle. Megpróbálom összeszedni magamat, és ezúttal nyugodtnak maradni, miközben értelmes mondatokba fűzöm mindazt, ami a fejemben kavarog.

- Nem tudom, hogy mit tegyek, James... Én... én sem voltam felkészülve erre az egészre, és... Nem is tudom, miért vagyok itt. Hogy mit vártam ettől a találkozástól. Semmit igazából, csak... úgy éreztem helyesnek, hogy elmondom, lehetőleg mielőtt még... tudod, végleges lesz. Hisz elvileg még nem késő és... értem, amit mondasz, tudom, hogy egyszerűbb volna... öhm... megszabadulni tőle... Elméletben egyszerűbb, de... - És megint könnyek gyűlnek a szemembe, amiket sebtében letörlök a kézfejemmel. - Nem vagyok benne biztos, hogy képes lennék végigcsinálni... - A kezem védelmezően siklik a hasamra, tekintetem követi az útját, és nagyot nyelek.  






"BUT THEY SAY IF YOU DREAM A THING MORE THAN ONCE, IT'S SURE TO COME TRUE."
Vissza az elejére Go down
James Potter


Kviddicsjátékos

James & Leni II. 05610892f7b429062a5330c66b69777a

Lakhely :

Godric's Hollow, Potter-ház


Multik :

Theodore Nott Jr.

Playby :

Nathan Niehaus


44


James & Leni II. Empty
James Potter
Szer. Jún. 21, 2023 6:57 pm

Leni & James

get your sparkle on

Fogalma sincs, hogy mit tegyen vagy mit mondjon, hogy most akkor jó-e az, hogy vigasztal vagy zavar a közelsége. Azt sem tudja, hogy ő miként vigasztalja meg saját magát, hogy hogyan higgye el, hogy nem lesz semmi baj, amikor ez az egész csak baj lehet. Nincs hol laknia - elvégre a szüleinél él, a szüleinél érted - nincs még állandó, biztos jövedelme, szinte még gyerek és akkor itt vagy te, aki meg szeretnéd tartani a babát és nem vet fel sem a pénz sem pedig az idő és---

Nagyon hangosan fújja ki a levegőt ahogyan belefúrja az arcát a hajadba amíg sírsz. Megnyugtatja az illatod meg az ahogyan a keze körül tud ölelni, az ahogyan a vállad egyenletesen rázkódik. Megnyugtatja, ha csak egy másodpercre is, hogy egy csónakban eveztek, hogy ezzel most nincs egyedül. - Hát ez csak egy póló.- Pillant le rögtön ő is - amint ki akartál húzódni az öleléséből, rögtön elengedett és most félszegen tesz egy lépést hátra, kezeit belesüllyeszti a farzsebébe és idegesen várja az ítéleted. Egy része, egy nagyon-nagy része szeretné, ha a racionális feled döntene, ha te látnád be, hogy butaság ilyen fiatalon ekkora fába vágni a fejszéteket, hogy még csak egymást sem ismeritek vagy saját magatokat miként lehetnétek elegek egy babának akinek szeretet, biztonság meg otthon kell? De te nő vagy Leni és James tisztában van azzal, hogy amint a baba vagy a gyerek szó szóba kerül, ti nők elvesztitek az ítélőképességeteket.

Türelmesen hallgat végig - nagy szó - egyszer sem vág közbe, csendben próbál mérlegelni: nem lehet önző, nem gondolthat mindig magára. - Figyelj Leni, én...- Nagyot szusszan ahogyan megkeresi a pillantásod. - Nem fogok hazudni neked, fogalmam sincs, hogy mit gondoljak vagy, hogy mit mondjak. Egyszerűbb lenne, ha most ezt nem vállalnánk, de... ez végérvényesen a te döntésed és...- Nagyon nehezen találja a szavakat, mert nagyon nehéz máris maga elé helyeznie egy olyan dolgot, amire nem is gondolt: a gyereket. - Akárhogyan is döntesz én megpróbálok ott állni mögötted és támogatni, jó? Nem kell egyedül végig csinálnod. - Nem akarja, hogy egyedül csináld végig. - Ki fogjuk találni, hogy mi legyen így vagy úgy és megígérem, hogy számíthatsz rám, de ugyanakkor szükségem van arra, hogy te is támogass engem. - Félrebiccenti a fejét. - Ha úgy döntünk, hogy szeretnénk ezt a babát akkor élnünk kell valahol és el kell látnunk és nekem jó esélyeim vannak, hogy ezt elő tudjam teremteni, de ehhez az is kell, hogy ne légy rám dühös vagy ne veszekedjünk azon, hogy hány edzésre járok meg...ilyenek. - Megköszörüli a torkát, mert fogalma sincsen, hogy egyáltalán akarsz-e vele együtt lakni, vagy te miként képzeled el ezt az egészet. - Csak azt tudom, hogy nem szeretném, ha a gyerekem idegen férfiak nevelnék fel, vagy ha nem tudná, hogy ki az apja. - Mert neki az apja jó apja volt és ezt akkor is tovább szeretné adni, ha váratlanul és nagyon hirtelen kell felnőnie.
<3

Léanor D. Lecomte varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Léanor D. Lecomte


Akadémista

James & Leni II. 78d216dfea88727448c30e303f9f7f109a3e65ea

Lakhely :

London


Keresem :

une vie simple

Multik :

the hive

Playby :

Emily Alyn Lind


43


James & Leni II. Empty
Léanor D. Lecomte
Csüt. Júl. 13, 2023 11:08 pm

James & Léanor

Amikor James újra megszólal, mély levegőt véve, a tekintetemet keresve, már tudom, érzem, hogy ezúttal bármi hagyja el a száját, azt már nem első felindulásból mondja. Hogy amíg én a könnyeimmel küzdöttem az ölelésében, addig talán ő is kicsit össze tudta szedni a gondolatait, ezért én is mély levegőt veszek, és nagyra nyílt, kíváncsi szemekkel, nem kicsit izgulva várom, hogy mit szeretne a tudtomra hozni. Összeszorul a szívem, mikor bevezetésképpen közli, egyszerűbb volna, ha ezt nem vállalnánk – mert nyilván bizonyos értelemben igaza van, és mert ezzel is nyomatékosítja bennem, hogy ő máshogy döntene, hogy ez az én döntésem, amivel olyan terhet pakolok rá, amit szíve szerint nem vállalna, hogy én kényszerítem bele ebbe a helyzetbe. De ennek ellenére hajlandó elfogadni, hogy megtartanám a babát, és támogatni fog.

Miközben ő beszél, nem akarom félbeszakítani, csak egy-egy bólintással jelzem néha, hogy figyelek, értem, elfogadom... A mondandója végére azonban egy kicsit összezavarodom, és fokozatosan igyekszem mindent értelmezni, amit most hallottam, mielőtt megszólalnék.

- Öhm... Először is, hadd mondjam el, én egy pillanatig sem várnám el, hogy bármilyen mértékben feladd a kviddicset, és... Azt hiszem, említettem, hogy balerina voltam hosszú évekig, ennél fogva tudom, milyen sok munkát és energiát kell fektetni abba folyamatosan, hogy valaki sikeres legyen. Jó, a kettő nem egészen ugyanaz, de én nem akarnálak visszafogni. Nem tennék ilyet – ingatom a fejemet. Persze azt hiszem, értem, miért fektet erre ilyen hangsúlyt. Ha korábban nem táncoltam volna, talán nem érteném, de így igen, értem, hogy miért fontos ez.

- Az pedig csak természetes, hogy a gyerek tudni fogja, ki az apja. Ez... én úgy nőttem fel, hogy nem tudtam, ki az igazi apám... csak nem rég ismertem meg őt, és sosem tenném ki ennek a saját gyerekemet. - Hiszen ezért is vagyok itt, ezért tettem meg mindent, hogy megtaláljam Jamest, mert tudnia kell, tudniuk kell egymásról.

- Azt... azt mondtad, hogy élnünk kell valahol... Úgy érted, együtt? - ráncolom a homlokom. Ezt még nem tudom elképzelni, hogyan tudna működni. Mármint... ilyesmibe még nem gondoltam bele. Bár attól tartok, egy babával tényleg nem fogok tudni sokáig maradni a kollégiumban. De hogy együtt... Nem tudom, ez a gondolat meglepő. Nem miattam, miatta. Mert az tényleg nagy változás volna, és eddig nekem úgy tűnt, nem igazán szereti a nagy változásokat. - Egyébként én is dolgozom a suli mellett. Hétvégéken a Helios Színházban vagyok pénztáros, de vállalok néha más munkákat is, felszolgálást leginkább, és eddig nem tudtam félretenni, mert... az apám utáni nyomozásra költöttem minden spórolt pénzt, de ez most már máshogy lesz... - Jegyzem még meg, mert szeretném, ha tudná, hogy nem áll szándékomban teljesen rá támaszkodni, kihasználni, nem ezért kerestem meg.  






"BUT THEY SAY IF YOU DREAM A THING MORE THAN ONCE, IT'S SURE TO COME TRUE."
Vissza az elejére Go down
James Potter


Kviddicsjátékos

James & Leni II. 05610892f7b429062a5330c66b69777a

Lakhely :

Godric's Hollow, Potter-ház


Multik :

Theodore Nott Jr.

Playby :

Nathan Niehaus


44


James & Leni II. Empty
James Potter
Csüt. Aug. 31, 2023 10:31 am

Leni & James

get your sparkle on

Némán figyel és hallgat és nagyon próbál nem fejeket vágni vagy felsóhajtani, mert egy része hinni szeretne neked, tényleg, maradéktalanul bízni abban, hogy ez így lesz, hogy nem fogod soha arra kérni, hogy a kviddics sorolódjon hátrébb az életében, de tudod azért tisztában van vele, nagy családban nőtt fel, hogy az élet nem ennyire egyszerű: mi lesz akkor ha veszélyeztetett terhes leszel és neki nagyon sok mindenben kell támogatnia, ha a gyerek születése után hosszasan kell lábadoznod, ha ugyan nem mondasz majd semmit, de érezteted vele, hogy megint meccsre ment, edzésen vett részt egy szülinap helyett. Ez szépen és egyszerűen hangzik így Leni, de James szerint ez egy jóvalta összetettebb feladat. - Jó. - Nem fog nekiállni veszekedni és akadékoskodni, és habár nem ismered, de ez kifejezetten nagy szó nála.

- Sajnálom. - Mondja reflexesen ahogyan az apádra terelődik a szó és a viszonyotokra: neki aki egy hatalmas családban nőtt fel, elképzelhetetlen úgy élni egy életet, hogy az ember alig-alig van tisztában azzal akihez tartozik. - Én... csak szeretném, ha ismerhetné a családom, a nagybátyait és nagynénjeit, a nagyszüleit, szeretném, ha tudod, olyan lehetne a viszonyuk velük, mint nekem. - És nem tudod, hogy neki milyen viszonya van a családjával, de talán ebből sejtheted, hogy igazán közeli.

- Hát...- Nagyon zavartan vakarja meg a fejét, mert ez számára valami nagyon új, mintha újjá kellene születnie és valahogyan teljesen máshogy élnie az életét. - Igen? - Kérdez vissza. - Mármint... azt hiszem ez lenne a legideálisabb. Én nem akarok olyan apa lenni, aki tudod, csak kéthetente egy hévégét van a gyerekével és akkor sem tudja, hogy melyik cukrászdába vigye, mert úgy emlékszik, hogy a banános csokifagyi a kedvence, de közben csak külön-külön szereti. - És ettől zavarba jön, nem is kicsit, hanem nagyon, mert ez furcsa dolgokat jelent, az, hogy összeköltözzön valakivel akit alig ismer, de a gyerekét hordja a szíve alatt. Látod, ezért mondta, hogy egyszerűbb lenne nektek a baba nélkül. - Persze, ha te nem akarod, akkor nem, csak én azt gondolom, hogy mégis csak előnyösebb lenne, ha tudod... megpróbálnánk együtt. - És James számára ez olyasmi, mintha hirtelen egy teljesen más életet kellene élnie, mert a világának tudod le kellene szűkülnie rád meg a babára és fogalma sincs miként tegye ezt. - Én arra gondoltam, hogyha tényleg meg tartjuk a babát, akkor tudod... talán...megpróbálhatnánk, hogy te meg én... együtt...tudod. - Zavarában megint megvakargatja a fejét, nagyon régen csinált már ilyesmit. - Mármint tudod, hogy elmehetnénk randizni, meg ilyenek és akkor eldönthetnénk, hogy ez menne-e nekünk...- Sosem kell ilyen helyről megközelítenie ezt az egészet és most fogalma sincs, hogy jól csinálja-e, nyilván nem.

- Ez szép meg jó, de én nem akarom, hogy két állásban dolgozz amikor már látszik a hasad vagy, hogy ne pihenj, hogy egész nap állj. - És ezt már jóval határozottabban mondja, mert Jamesnek egészen konkrét elképzelései vannak, hogy miként kellene viselkednetek egy családként és ebben az elképzelésben ő fog eltartani titeket.
<3

Vissza az elejére Go down
Léanor D. Lecomte


Akadémista

James & Leni II. 78d216dfea88727448c30e303f9f7f109a3e65ea

Lakhely :

London


Keresem :

une vie simple

Multik :

the hive

Playby :

Emily Alyn Lind


43


James & Leni II. Empty
Léanor D. Lecomte
Csüt. Szept. 21, 2023 11:33 am

James & Léanor

Ijesztő, nagyon ijesztő ez az egész helyzet. A baba, a várandósság, az hogy itt vagyok ismét ezen a lakáson, azok után, hogy olyan kellemetlenül végződött a legutóbbi találkozásunk... A tény, hogy el kellett mondanom Jamesnek, hogy szülők leszünk, hogy az a múltkori botlás végzetesnek bizonyult. Az életem nem rég már így is egy nagy fordulatot vett, amikor végre megtudhattam, ki az apám, ám ezzel az aprócska új élettel, ami bennem fejlődik, most valóban minden örökre megváltozik körülöttem. Féltem, hogyan fogadja majd James, hisz jól tudom, hogy ez a számára is mindent felborít, és sosem akartam ezt tenni vele – épp úgy, ahogy magammal sem – de ezt már visszacsinálni nem lehet, nyomtalanul nem, szóval nem volt kibúvó ez a találkozás alól.

Tulajdonképpen az első reakciója nagyjából éppen olyan, mint amit vártam is. Én pedig igyekszem megértőnek és türelmesnek lenni vele, megmutatni, hogy nem csak most, de a jövőben is képes leszek alkalmazkodni hozzá. Mégis ahogy az arcát fürkészem, úgy tűnik, ezt nem igazán tudja elhinni. De talán nem is most kellene mindent maradéktalanul letisztázni, hisz az úgysem menne. Talán normális, ha maradnak bennünk kételyek egymás felé, a jövőnk felé, afelé, hogy mit és hogyan leszünk képesek kezelni vagy elviselni.

Egy kisebbet biccentek, amikor az együttérzését fejezi ki amiatt, hogy az apám nélkül nőttem fel. Ám így már remélem elhiszi, megérti, hogy én sem szeretnék kevesebbet ennek a babának, minthogy egy teljes családot kapjon. És ahogy James a sajátjairól beszél, már nem egyszerűen erre vágyom, sokkal inkább sóvárgok utána. Egy nagy, szerteágazó, mégis egységes és összetartó családra a születendő gyermekünk és saját magam számára is, hisz ez nekem soha nem adatott meg. - Ez igazán csodásan hangzik, és őszintén mondom, én is ezt szeretném. Valószínűleg jobban is, mint ezt eredetileg képzeltem. Nagyon jó lehetett így felnőni – bólintok, de közben a félelem egy újabb hulláma csap le rám, ahogy felötlik bennem a gondolat, hogy mi van, ha a szerettei engem nem fognak kedvelni? Hogy talán csak egy kívülálló leszek, aki keresztül húzta James számításait és terveit a jövőre nézve?

Most azonban nem foglalkozhatok ilyen gondolatokkal, hisz enélkül is akad épp elég dolog, ami miatt izgulhatok, illetve amiről még beszélnünk kellene. Bár be kell ismernem, James további ötletei és elképzelései első csengésre igencsak meglepnek. Azt hiszem, elsősorban azért, mert én ennyire előre még nem gondolkodtam. Nem is tehettem, amíg nem tudhattam, hogy miképpen fog reagálni. Féltem egy kicsit, hogy elutasító lesz, persze reménykedtem a legjobbakban, de az a forgatókönyv, hogy majd összeköltözünk, sőt, megpróbálunk egy pár lenni, még csak meg sem fordult a fejemben. És éppen ezért most annyira elcsodálkozom, és zavarba jövök, hogy néhány pillanatig meg sem tudok szólalni.

- Én... öhm... nem gondoltam, hogy... Biztos vagy benne? Bocsáss meg, csak... kicsit meglepődtem. Remélem, nem veszed zokon, csak... nem ilyen volt az első benyomásom rólad, nem hittem, hogy hajlandó volnál lekötni magadat. - Persze ez becsülendő, hogy vállalná a felelősséget, hogy a legjobbat szeretné ennek a babának, egy teljes családot, és ez megmelengeti a szívemet. De közben kicsit tartok tőle, mivel már egyébként is áldozatokat kell hoznia, hogy ez nem úgy fog elsülni, ahogy ő elképzeli. Hogy mivel csak a baba miatt próbálnánk meg, végül majd kevesek leszünk neki, hogy ÉN leszek kevés neki, hogy nem olyan vagyok, mint amilyennek hisz, és csalódni fog, miközben én, magamat ismerve, túl könnyen és gyorsan belevonódom majd érzelmileg ebbe az egészbe. De nem engedhetem, hogy a félelmeim visszatartsanak. Szerintem is megérné esélyt adni ennek. - Rendben. Próbáljuk meg, randizzunk! – bólintok rá végül. Egy esélyt mindenképpen megérdemel, kettőnkért és a piciért is.

Arra azonban, amilyen határozottan kijelenti, hogy ő „nem akarja, hogy két állásban dolgozzak”, a homlokomat ráncolom egy kicsit. Egyrészről értem, mert a baba egészsége a legfontosabb, csak közben eszembe jut, egyes pillanatokban milyen határozott volt az előző találkozásunkkor is, milyen könnyen képes volt befolyásolni engem, és ez egy picit aggaszt, de a legkevésbé sem szeretnék vitatkozni, úgyhogy csak egy kisebbet sóhajtok. - Ha ez megnyugtat, ígérem, nem fogok vállalni többet, mint amennyit elbírok, és szem előtt fogom tartani, hogy mi a legjobb a babának. 






"BUT THEY SAY IF YOU DREAM A THING MORE THAN ONCE, IT'S SURE TO COME TRUE."
Vissza az elejére Go down
James Potter


Kviddicsjátékos

James & Leni II. 05610892f7b429062a5330c66b69777a

Lakhely :

Godric's Hollow, Potter-ház


Multik :

Theodore Nott Jr.

Playby :

Nathan Niehaus


44


James & Leni II. Empty
James Potter
Szer. Dec. 06, 2023 10:42 am

Leni & James

get your sparkle on

Fogalma sincsen, hogy mit kellene tennie, igazából azt is nehezen tudja felfogni, hogy gyereke fog születni. Lenéz a hasadra: lapos, szinte hihetetlen, hogy egy futó affér ilyen következményekkel járhat. Persze, nyilván James is tudja, hogy miként születnek a gyerekek, csak hát eddig a pontig ez sosem volt valós fenyegetés, eddig a pontig mindig nagyon vigyázott de te most itt állsz előtte és azt bizonygatod, hogy a gyerekét várod - nagyon szeretne még ennél is jobban megkérdőjelezni, de ha rád néz nem egy hazug alakot lát maga előtt aki meg akarja győzni a saját igazáról. Ha rád néz egy szép nőt lát aki ugyanúgy meg van rémülve, mint ahogyan ő is.

Tudja vagy legalábbis sejti, hogy éppenséggel ez a helyzet neked sem egyszerű, mert ha esetleg James azt is mondja, hogy köszöni szépen neki erre semmilyen szüksége sincsen, te akkor sem húzhatod ki magad alóla és habár James úgy érzi, hogy roppant nagy felelőtlenség elvállalni egy ilyen életre szóló feladatot, azt becsüli benned, hogy kitartasz a gondolatod mellett. Akarna, Merlinre, hogy ne akarna meggyőzni, elvégre ez lenne  a helyes döntés: előttetek áll egy egész élet, vannak terveitek és még olyan fiatalok vagytok. Az ő élete előre megtervezett és most ez az egész keresztül-kasul húzza mindazt amit szeretne. Egyelőre fogalma sincsem, hogy mit is jelent ez, de azt már sejti, hogy valami olyat amibe beleremeg a föld. Valami olyat amitől a világ a feje tetejére áll, kifordul a négy sarkából, amitől minden lehetségessé válik és a mostani gondjai eltörpülnek. De ez még most nagyon nem így vagy ilyennek érződik. Ez most még félelmetes és elképzelhetetlen és görcsbe rándítja a gyomrát. Kérdéseket vet föl benne arról, hogy miként is fogjátok ezt az egészet kezelni, hogy miből tartjátok fent magatokat, hogy milyen lesz így az élet.

- Akkor ebben legalább egyetértünk. - A mosolya kisfiús, a szája szélén gödrök jelennek meg, a pillantását előbb lesüti aztán meg felemeli rád. - Örülök. - A kezed felé nyúl, de félúton megállítja a mozdulatot és hagyja, hogy visszahulljon a keze kettőtök közé. - Tényleg szeretném, hogy ismerje a családom Leni, hogy ismerjen engem. - Rád pislog, szemeit a tiedbe fúrja és nem akarja engedni, tudja vagy hát sejti, hogy az egyetlen ember aki erről igazán dönthet az te vagy és ő nem éppen tett rád jó benyomást, nem igaz?

Próbálkozik, az agya  kattog, a gondolatai ezerfelé vannak - jól akarja csinálni, de mit is jelent pontosan az, hogy jól és kinek mi a jó? Hogyan legyen valaki akiről azt sem tudja, hogy létezik? Hogyan próbáljon olyanná válni amilyen még sosem volt?

Beletúr a hajába, vacillál mielőtt kimondja a szavakat amik úgy fodrozódnak benne ahogyan a hullám éri a partot. Ha teljesen őszinte akarna lenni sem tudná megmondani, hogy menni fog-e neki. Igazad van, ő tényleg nem olyan aki eddig lekötötte magát valaki mellett, de eddig nem is volt arról szó, hogy gyereke fog születni. - Nem... igazad van. - Nagyot nyel. - De eddig nem kellett arról vagy úgy gondolkoznom ahogyan most majd ezután. - Mert eddig nem jelentek meg csinos lányok a lakáson, hogy ilyesmit valljanak be. - És fogalmam sincs, hogy menni fog-e, de ha nem próbáljuk meg akkor honnan is tudhatnánk? - Zavarban van, úgy érzi, hogy mindent feltesz egy lapra, egy lapra amit nem is ismer. Amiről azt sem tudja, hogy milyen igazából. Téged néz, mintha most akarná eldönteni, addig amíg az ítéletedre vár. Csak meg kell próbáljátok, erről győzködi magát és amikor te végül beleegyezel, elmosolyodik. - Remek. - Remek, bár fogalma sincs, hogyan fogja ezt csinálni, hogy miként fog ez az egész működni - tényleg nem ismeritek egymást, fogalmatok sincs arról, hogy képesek vagytok-e jól működni és James nem egy könnyen kezelhető jellem, ő maximalista és célorientált, fafejű bizonyos téren, vannak komoly elképzelései amikről alig lehet meggyőzni. Ilyen például az is, hogy nem szeretné, ha túl nagy teher nehezedne rád: ő elképzelte már, hogy harminc éves kora körül teherbe ejti a feleségét és a felesége sosem dolgozott - most vagy tíz évvel fiatalabb, de így is ezt gondolja. - Oké. - Köszörüli meg a torkát. - Akkor ezt majd átbeszéljük. - Majd meggyőz, gondolja, arról, hogy mindenkinek jobb, ha felhagysz a két állásoddal. - Szóval akkor... szombaton van kedved elmenni az adventi vásárba? - Köszörüli meg a torkát megint. Sosem kellett ilyesmin gondolkoznia, hogy milyen randikra vigye a kiszemeltjeit és nem biztos, hogy jó benne.
<3

Léanor D. Lecomte varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down



James & Leni II. Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: