Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Léanor D. Lecomte

Léanor D. Lecomte


Akadémista

Léanor D. Lecomte 78d216dfea88727448c30e303f9f7f109a3e65ea

Lakhely :

London


Keresem :

une vie simple

Multik :

the hive

Playby :

Emily Alyn Lind


43


Léanor D. Lecomte Empty
Léanor D. Lecomte
Pént. Dec. 16, 2022 11:48 pm

Léanor Dariela Lecomte

Leni, Léa



"The only thing predictable about life is its unpredictability."


Nem:

Kor: 18 év

Vér: mugli születésű (félvér, csak még nem tudja)

Születési hely: Marseille, Franciaország

Iskola/ház: Beauxbatons (Bellefeuille); Roxfort (Hugrabug - negyedikben); Docendo Discimus, Medimágia kar, Bájitalkeverő szak

Munka: akadémista, mellette különböző diákmunkákat vállal

Családi állapot: szingli (és talán hamarosan szingli anyuka)

Patrónus: hattyú

Pálca: cseresznye, egyszarvúszőr mag, 11 hüvelyk, enyhén rugalmas







The good, the bad

and everything in between

Leni egy jó napon általában...
bájos, kedves, megértő, jó megfigyelő, empatikus, a maga csendes, nyugodt módján jól kijön az emberekkel, akik többnyire kedvelik őt, de ő ezt nem okvetlenül veszi észre, vagy látja így. Nem szeret a társaság központjában lenni, nem szereti a túl nagy figyelmet – hacsak az nem konkrétan a művészi tehetsége felé irányul, de olyankor is szerény és visszahúzódó, szívesebben figyeli meg a háttérből mások reakcióit, nem is igazán tud mit kezdeni azzal, ha vétlenül, bármilyen értelemben, reflektorfénybe kerül. Hamar zavarba jön, zavarában tréfálkozik, néha meggondolatlanul is, vagy csak mosolyog szótlanul. Könnyen meglátja, megtalálja a szépet, a jót a környezetében, az életében, és gyakran körül lengi őt egy féle természetes báj és derű, ami néha egészen ragadós. Szeret olvasni, az érdeklődési köre elég tág, nem buta lány, mégis kissé naiv, nem annyira nehéz megtéveszteni, mint ahogy ő azt hiszi magáról. Alapvetően megfontolt és türelmes, de vannak dolgok, elsősorban olyasmik, amik igazán fontosak számára, amik meglepően lelkessé, meggondolatlanná, impulzívvá tudják tenni. Érzékeny, szeretethiányos, és vágyik egy olyan családra, vagy közösségre, ami kislányként megadatott neki, majd a szülei válásával elveszített. Némileg önbizalomhiányos, szüksége van a gyakori pozitív visszacsatolásra. Egyetlen jól irányzott kedves bókkal szebbé lehet tenni egy egész napját, egy kritika, vagy akár egy becsmérlő pillantás pedig nagyon mélyre képes őt lerántani.

Leni egy rossz napon...

a szokottnál is visszahúzódóbb, magába zárkózik. A világot egy sötét, reménytelen helynek látja. Az életét és saját magát is üresnek érzi. Próbál nem így gondolkodni, próbál ezen változtatni, de van, hogy semmihez és senkihez nincs kedve, az ágyból kimászni sem. És ha mégis megteszi, valószínűleg türelmetlen, kevéssé megértő, egy ferde tükrön keresztül lát mindenkit, hajlamos azt hinni, hogy senki sem szereti őt, hogy mindenki ellene van, hogy sosem lehet elég jó semmiben. Hogy a szülei egyszerűen eldobták őt, értéktelen tárgyként kezelik, és ha nekik nem kellett, akkor másnak miért is kellene? Hogy az ő életében soha semmi nem jöhet úgy össze, ahogy szeretné, vagy ahogy eltervezte, kár is próbálkoznia. Hogy ha az emberek kedvesek is vele, az is csak azért van, mert ki akarják használni, vagy csak szórakoznak rajta titokban. Ugyan vágyik arra, hogy valaki bebizonyítsa ennek ellenkezőjét, hogy törődjön vele, figyeljen rá, meghallgassa, mellette legyen, de közben ezekben a pillanatokban, órákban, napokban, hetekben kerüli az embereket, mert úgy érzi, nem biztos, hogy el tud viselni mást a közelében, és csak szeretne kizárni mindent és mindenkit. Érintéseket, zajokat, hangokat, fényeket, színeket, illatokat... mindent, ami túl élénk, vibráló, élettel teli. Nem egyszerű kibillenteni ebből az állapotból. Ilyenkor néha nekiáll festeni, megpróbálja a vászonra kiadni magából mindazt, amit érez, és ez gyakran - egy idő után - segít is; vagy a természetbe menekül, ha ehhez képes elég erőt gyűjteni.

Most, hogy áldott állapotba került - ami néha inkább átkozottnak érződik -, és ez a kilátástalannak tűnő helyzet, illetve a hormonok összekuszálták az egyébként is zavaros lelkivilágát, kicsit tart tőle, hogy ezek a mélységek és magasságok még extrémebbé válhatnak.


Életem története

Éles fények, valami zöld és elmosódó, egy távoli, ismeretlen rémült szempár, zuhanás, a rémület érzete, és egy velőtrázó sikoly, melyet visszhangként követ néhány újabb...

Levegő után kapkodva ülök fel az ágyban. Apa pillanatokon belül ott ül mellettem, a karjaiba zár, és halkan suttog megnyugtató, vigasztaló szavakat. Csak egy álom volt, kislányom, semmi baj, csak egy álom volt. Már itt vagyunk veled. Minden rendben lesz. De közben jelentőségteljes, és egyben aggódó pillantást vált anyámmal, aki csupán másodpercekkel utána lépett be az ajtón.

* * *

Egy héttel később már mindhárman ott ültünk abban a vakítóan fehér váróteremben arra várva, hogy Dr. Monet a nevemet szólítsa. Dr. Monet kedves nő volt, aki megpróbált ugyan segíteni, magyarázatot találni a rémálmaimra, elmulasztani azokat, de három évnyi terápia után is eredménytelenek maradtak az erőfeszítései. Leszámítva, hogy egyre kevesebbet beszéltem azokról, amiket láttam - sokszor éber állapotban is, és már egyre kevesebbszer ébredtem sikoltozva. De ez nem neki volt köszönhető, inkább csak megszoktam a (gyakran ismétlődő) álmokat, az érzést, ami velük járt, és azt, hogy jobban teszem, ha ezekkel nem foglalkozom a szükségesnél többet.  

Aztán tizenegy éves lettem, és végre kiderült, boszorkány vagyok, ráadásul látó, és hogy a képességeimmel egy mugli gyermek pszichológus egyébként sem tudna mit kezdeni, úgyhogy aztán nem kellett Dr. Monet-t látogatnom többé. Helyette beszippantott a Beauxbatons Akadémia varázslatos világa. Végre újra úgy érezhettem, megtaláltam a helyem, hogy nem én vagyok túl fura és különc. Bár ez nem tartott sokáig. Másodikos, vagy talán harmadikos lehettem, mikor ráébredtem, hogy mugli születésűként igenis kilógok a sorból, hogy nem illek teljesen sehová, hogy mindig egy kicsit kívülálló leszek, bármerre megyek. És már majdnem el is tudtam fogadni ezt. Talán azért, mert akármilyen egyedül és magányosnak is éreztem magam néha, a balett, a tánc mindig menedéket jelentett. Anyám ragaszkodott hozzá, hogy annak ellenére, hogy beköltöztem az iskola falai közé, ne hagyjam abba a gyakorlást, járjak továbbra is táncórákra. Én pedig ezt nem bántam, akkor sem, ha néha nehéz volt összeegyeztetni a tanulással. Vagy éppen a barátkozással. Az előbbire annyira nem is volt hatással kezdetben, az utóbbira annál inkább. De a jegyeim valóban jók voltak, olyannyira, hogy harmadik végén felvételt nyertem a cserediák programba, majd a negyedik évet Nagy Britanniában, a Roxfortban tölthettem. Persze ott is mindig úgy éreztem, kívülálló vagyok, és nem csak azért, mert akkor még igencsak erős akcentussal beszéltem az angol nyelvet.

* * *

Megszaporázom a lépteimet, mikor rájövök, hogy már megint eltévesztettem a folyosót, és rossz helyen kerestem a bűbájtan termet. Aztán mikor végre az ismerős emeletre érek, kicsik megkönnyebbülök, hisz a diákok még idekint várakoznak. Nem késtem el.

- El az útból, sárvérű! - Valaki hátulról taszít rajtam egy nagyot, és majdnem előre esek, de akkor egy másik erős kar határozottan megragad, és egyhelyben tart, megakadályozza a balesetet. Mond is valamit, talán a másik után kiált valamit, vagy csak megkérdezi, jól vagyok-e... Nem tudom, mert egy intenzív pillanatra kiszakadok a jelenből.

Hangos zene, harsány nevetések, villódzó fények, sok-sok ember, és egy helyes arc, az ahhoz tartozó vonzó, sötét szempár, amely egyre közelebb és közelebb hajol hozzám, és szinte érzem, hogy a szívem máris hevesebben ver...

Mire a látomás kusza képei elillannak, a megmentőmnek már csak a hátát látom, és a sötét, hullámos, rövid fürtjeit, ahogy a többiek után szalad. Az ajtóban azonban megáll, udvariasan szélesre tárja előttem, és csak mikor hálásan mosolyogva felpillantok a szemeibe, akkor jövök rá, hogy a figyelmes gesztus, és a flörtölő kacsintás nem nekem szól, hanem a mögöttem érkező lánynak.

* * *

Még abban az évben a téli szünetet töltöttem épp otthon, amikor a szüleim leültettek, és elmondták, hogy el fognak válni. Két nap múlva apám összecsomagolt, és elköltözött otthonról. Karácsonyra kettesben maradtunk anyámmal, de nem voltak díszek, sem fa, sem lakoma, sem nevetés, minden sötét és lehangoló volt, és az a nap valóban minden volt, csak ünnepi nem. Néhány nap után sírva veszekedtem anyámmal, hogy engedjen el apámhoz, hogy a szünidő utolsó hétvégéjét hagy töltsem inkább vele, belőle pedig akkor bukott ki az igazság, hogy a férfihez, akit apámnak hittem születésem óta, valójában nem kötődöm vér szerint.  

A következő években egyre inkább elhidegedtem mindkettejüktől, és még sosem éreztem magam annyira magányosan, mint akkoriban. Egyedül a balett volt a vigaszom, és gyakran egyetlen közös témám anyámmal. Szerettem táncolni, tényleg fontos volt számomra, de voltak pillanatok, mikor úgy éreztem, már csak azért csinálom, hogy legalább emiatt büszke legyen rám, hogy szeressen. És közben olyannyira túlzásba vittem a gyakorlást, az önsanyargatást, hogy egy-egy próba után alig maradt erőm járni, mozogni, ébren maradni. Élni.

* * *

- Léanor, te következel!
Bólintok, megvárom, amíg valaki megigazítja a ruhámat, a sminkemet, aztán besietek a színpadra. Pörgés, ugrás, meghajlás, karcsú, kecses mozdulatok, klasszikus dallamok, fények, arcok... Egyre erőtlenebbnek érzem magam. Mély levegőt veszek. Ugrani készülök. Már ezerszer végigcsináltam, álmomban is menne. Claude bátorítóan biccent felém egyet, az ő tekintete is azt üzeni, menni fog, bízzam rá magam. És így is teszek. Elkap. Kitart. Érzem az ismerős mágikus rántást, ami tovább lendít, ahogy ennek lennie kell. Aztán valami történik... Nem tudom pontosan, mit rontottunk el. Hogy én rontottam-e el, hogy a kimerültségtől én nem összpontosítottam-e eléggé, vagy Claude szúrta el a varázslatot. Talán mindketten hibáztunk.  

Éles fények villannak, elvakítanak, Claude hanyatt esik, a zöld ruhájából csak egy elmosódó foltot látok; magamon érzem a háttérből a tanárunk, Madam Devereaux ismerős rémült tekintetét, és már tudom, mi következik. Már tudom. Átéltem már százszor, ezerszer is, kislánykorom óta. Bár az álmaim közel sem adták vissza azt a fájdalmat, amit a következő pillanatban a zuhanás után átélek. És már tudom, kihez tartozott a velőtrázó sikoly. A közönségből többen szintén rémülten felsikkantanak, felpattannak...  

* * *

A sérülésem után sosem álltam talpra újra teljesen. Fizikailag igen, mondhatni. De lelkileg... És ez csak tovább növelte a szakadékot köztem és anyám között. Néha hiányzik... ő is, a tánc is. Az, ami régen volt. De már nem megy. Már semmi sem lehet olyan, mint egykor. Az ispotályban lábadozva már tudtam, hogy le kell mondanom az álmaimról, hogy valami újat kell keresnem helyettük, ami csak az enyém, amit csak a magam kedvéért csinálok. Igazából ahogy elengedtem a sok gyakorlást, a görcsös bizonyítani, megfelelni akarást, kezdtem rájönni, mennyi minden más van, amivel megtölthetem az életemet, a napjaimat. Hogy milyen szívesen foglalkozom kertészettel, gyógynövényekkel, bájitalokkal... Hogy van tehetségem a festészethez is, hogy szeretek fotózni. Hogy egész ügyes vagyok a konyhában is. És hogy jobban járok, ha Párizstól távol kezdem meg a felnőtt életemet. Hogy milyen felszabadító érzés a saját utamat járni, új barátokat engedni az életembe, szórakozni, bulizni... Fiúzni? Nem, ez a része nyilvánvalóan nem úgy alakult, ahogy vártam.


Ha tükörbe nézek

Középmagas termettel és karcsú alakkal áldotta meg az ég. Bájos arcát szőke hajkorona keretezi, melyet gyakran hord feltűzve, de időnként szívesen kísérletezik is különféle frizurákkal. Szeret sminkelni, de csak visszafogottan, kiemelve a barna szemeit, talán az egyetlen dolgot, amit még ő is szépnek lát saját magán. Mert egyébként sosincs teljesen megelégedve a külsejével. Az arra vonatkozó bókok jól esnek neki, de sosem képes elhinni azokat teljes szívvel. Hosszú évekig balettozott és táncolt, ami ma is meglátszik az alakján, annak ellenére, hogy egy balesett miatt ma már nem szánhat erre annyit időt, mint korábban. Kicsit tart tőle, hogy ez a várandósság miatt majd változni fog.
A ruhatára kissé kaotikus. Szeret csinos lenni, bár sosem túl feltűnően vagy kihívóan, ahhoz nincs elég önbizalma egyébként sem, vásárláskor pedig sokszor érzés alapján dönt, nem ár, minőség vagy mások véleménye szerint. Ezért van az, hogy a ruhatárában megtalálhatóak az édesanyja által tervezett legújabb divatos ruhák, de a saját zsebpénzén vett, olcsó, turkálóban talált egyszerű vagy vintage darabok is.


Családom

Édesanyám
Charlotte Bennett (41) - Mugli divattervező, Párizsban él. Valaha nagyon szoros volt a kapcsolatunk, de az utóbbi években minden szépen elromlott. Először is kiderült, hogy fiatal házas korukban megcsalta a nevelőapámat, akiben valószínűleg egy világ omlott össze, mikor rájött, hogy igazából nem vagyok a lánya, és aki emiatt nem sokkal később elhagyta őt. Néha úgy érzem, anyám engem okol a történtekért. Aztán ott volt a baleset a balettelőadásom kellős közepén, ami miatt végül le kellett mondanom a kislánykorom óta közösen dédelgetett álmunkról, hogy tánckarriert építek, és tisztában vagyok vele, hogy ezzel is csalódást okoztam neki. És még ott van az is, hogy időről időre az igazi apámról faggatom őt, akivel kapcsolatban váltig állítja, hogy semmire sem emlékszik, nem tud róla semmit, de nem igazán tudom ezt elhinni neki. Egyébként nem azt mondom, hogy egyáltalán nem állunk szóba egymással, de okkal választottam olyan főiskolát, ami áldásosan távol esik Párizstól, anyámtól, és a kéthavonta cserélődő pasijaitól.


Nevelőapám
Raphaël Lecomte (47) - Mugli borász, aki miután pár éve elvált anyámtól, teljes magányban visszavonult a Loire borvidéki otthonába, Amboise városának közelében. Én próbálom vele tartani a kapcsolatot, annak ellenére is, hogy már mindketten tudjuk, nem ő a vérszerinti apám, ő pedig nem zárkózik el ettől, ha tehetem, meglátogatom, ő pedig néha még mindig a lányának nevez, de sajnos érezhetően eltávolodott tőlem - nem csak kilométerekben mérve - a kapcsolatunk pedig sosem lesz már olyan, mint régen volt.


Vérszerinti apám
(@Timothée Flamel-Comtois) - Egyelőre semmit sem tudok róla, sem a nevét, sem a pontos korát, fogalmam sincs milyen ember, hogy vajon ő is mugli-e, mint anyámék, vagy hozzám hasonlóan varázsló, de nagyon szeretném őt megismerni. Olykor azon kapom magam, hogy a tükörben a saját arcmásomat fürkészve őt keresem, próbálok rájönni, mit örökölhettem tőle. És most, hogy néhány hónapon belül valószínűleg én is anya leszek majd, még inkább tudni akarom az igazat.
Létezik egy magán aurori iroda Londonban, akiknek megvannak a megfelelő mágikus lekövető módszereik arra, hogy megtalálják őt nekem. De ennek a szolgáltatásnak az árát nem az én pénztárcámhoz szabták. A szüleim valószínűleg meg tudnák fizetni, de erre sosem kérnék éppen tőlük pénzt. Nem, ezt egyedül kell intéznem. Úgyhogy elkezdtem spórolni, és az eddigieknél is több diákmunkát vállalni, hogy mielőbb összejöjjön ehhez a megfelelő összeg.


Testvéreim
Nem tudok róla, hogy lenne...


Gyermekeim
Nincs. Vagyis de... még szoknom kell a gondolatot, hogy van egy öt hetes magzatom...


Párkapcsolat
Eddig egyetlen komolyabb, másfél évig tartó kapcsolatom volt, és néhány komolytalanabb.
Most pedig el kell mondanom valakinek, aki valószínűleg a létezésemre sem emlékszik, (holott korábban egy évig évfolyamtársak voltunk), hogy miután egy hónappal ezelőtt egy - bár sokkal inkább csak fél - éjszakás kalandba keveredtünk egymással, és közben megfeledkeztünk egy igen fontos apróságról, a gyerekét várom.



Apróságok

Amortentia
Nyári eső, vanília, görögdinnye, jázmin, szegfűszeg, új könyvek


Mumus
A saját kiszámíthatatlan, borús, sötét oldalam...


Edevis tükre
A tükörben egy boldog családot látok, a szüleimmel, akik újra teljes részét képezik az életemnek, férjet és gyerekeket, és az igazi apámat. A kép kissé homályos, de mégis élénk, világos.


Hobbim
Három és tizenhat éves korom között a tánc és a balett volt szinte az egyetlen, kizárólagos hobbim, amivel a szabadidőmben foglalatoskodtam. A jövőmet is erre építettem, és úgy terveztem, táncművészetet tanulok majd a Beauxbatons befejezése után. Elsősorban mágikus balettben gondolkodtam, de szóba került néhány mugli táncakadémia is, mint lehetséges irány. Aztán persze jött a baleset, és minden tervem repült a kukába. Ma ezt már kevésbé érzem kudarcnak, mint korábban, mert több időm jutott új dolgok felfedezésére, megismerésére, megszeretésére. Olvasni igazából mindig szerettem, ahogy a természetet is, és ahogy többet kezdtem foglalkozni az elemi mágiám kiaknázásával, a növényvilág megismerésével, rájöttem, hogy ezekben is nagy örömömet lelem. Szeretek bájitalokkal kísérletezni, persze csak módjával... és szívesen készítek különféle növényekből színes alapanyagokat egy másik új nagy hobbimhoz, a festéshez. A természetet járva a fotózást is igazán tudom élvezni. De tulajdonképpen a tánc és a zene szeretete sem halt ki belőlem egészen, játszom több hangszeren is, szívesen táncolok ma is bulikban, vagy épp a szobám magányában, csak már jóval óvatosabban.


Elveim
Ha egyszer gyerekem születik - ami úgy tűnik, hamarabb bekövetkezik, mint vártam - nem hagyom, hogy bármi közénk álljon valaha is.


Amit sosem tennék meg
Nem tennék semmi kegyetlen vagy agresszív dolgot - másokkal szemben, és alapesetben magammal sem, de néha vannak sötét gondolataim...


Ami zavar
A szüleim távolságtartása, és hogy nem ismerem a vérszerinti apámat.


Ami a legfontosabb az életemben
Magam sem tudom, ez folyamatosan változik.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Jó kérdés.


Amire büszke vagyok
Büszke vagyok arra, hogy úgy érzem, egyedül, önállóan is képes vagyok boldogulni, távol az otthonomtól és a családomtól. Vagyis mostanáig büszke voltam erre, aztán most úgy tűnik, eléggé elszúrtam...


Ha valamit megváltoztathatnék
A szüleim sosem váltak volna el. És nem áldoztam volna annyi időt a táncra.


Így képzelem a jövõmet
Boldog családanyaként, legalább két gyerekkel, egy szerető férjjel. Illetve nyitnék egy saját gyógynövény- és bájital boltot.


Egyéb

- Föld elementalista (2) - Mindig vonzotta a természet, érdekelték a növények, gyógynövények, és mióta kislányként felfedezte, hogy képes irányítani a föld elemeit, mindent megtett, hogy fejlessze ezt a képességét.
- Látó - Nagyjából nyolc éves kora óta vannak látomásai és álmai a jövőről, de többnyire értelmetlenek, összefüggéstelenek, váratlanok, kiszámíthatatlanok, és sokszor csak akkor nyernek értelmet, amikor az előre látott esemény már megtörtént. Éppen ezért utálja ezt a képességét, és bár keresi a módját, hogy javítson a helyzeten, hogy megtanulja jobban kezelni, értelmezni, amiket lát, de nem fektet ebbe elég energiát.
- Bipoláris zavarral küzd, de ennek egyelőre nincs tudatában. Jelenleg nincs senki az életében, aki eléggé odafigyelne rá, és észrevenné a jeleket, vagy megadná neki azt a segítséget, amire szüksége lenne.



Emily Alyn Lind





"BUT THEY SAY IF YOU DREAM A THING MORE THAN ONCE, IT'S SURE TO COME TRUE."
Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Léanor D. Lecomte 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Léanor D. Lecomte Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


420


Léanor D. Lecomte Empty
Holden Briggs
Online
Szer. Dec. 21, 2022 10:09 am
Kedves Léanor!


Habár te ezt nem tudhatod, de sok szempontból nagyon hasonlítasz édesapádra. Kedves, empatikus, intelligens és figyelmes személyiségedet bizonyára tőle örökölted, és valószínűleg nagyon büszke lenne rád, ha megismerhetne - remélem, erre a találkozásra minél hamarabb sor kerül majd, mindkettőtök számára fontos esemény lenne, te pedig jelenleg különösképpen rászorulsz valaki stabil, támogató jelenlétére.
Az életed nem egyszerű, a szüleid, még ha nem is szándékosan, de gondoskodtak róla, hogy sok zűrzavarral vágj neki a felnőttlétnek. Nem a te hibád, hogy az, akit korábban az apádnak hittél, valójában biológiailag nem kötődik hozzád, és nem is tehetsz semmit, hogy visszafordítsd az eltávolodásotok folyamatát, ahogy édesanyáddal sem lenne könnyű rendezni a viszonyodat. Nem csoda, hogy egyedül küzdesz egy jelenleg még nem megnevezett problémával és a váratlanul jött terhességeddel is - pedig ezek olyan dolgok, amelyekkel senkinek sem szabadna egyedül szembenéznie. Nagyon bízom benne, hogy sikerül beszélned a növekvő magzat apjával - és nem fog egyedül hagyni -, ahogyan sikerül meglelned Timet is. Most rengeteg szeretetre és támogatásra lenne szükséged.
Szokás szerint remek karakterlapot hoztál nekünk, nyilván nem is kérdés, hogy vár rád a játéktér, szóval futás foglalózni Very Happy

Léanor D. Lecomte varázslatosnak találta






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: