Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Bonding Experience || Lev & Anna

Annamarie Vogel
Szer. Márc. 29, 2023 2:17 pm


Lev & Annamarie
I won't bite. Unless you make me angry
Meg se lepődött, mikor megtudta, hogy a vérszövetségbe Kira helyére egy másik Karkaroffot hoztak. Már furcsa lett volna, hogyha nem abból a családból választották volna ki az utódját. Viszont az nem jutott eszébe, hogy pont egy férfit fognak berakni két lányhoz. Nem volt tisztában a szövetség minden részletével, de neki bizonyára idegesítő lett volna, ha másik két férfival kellett volna egy ilyenbe belemennie.
Lev Karkaroff-ról már korábban is hallott a Durmstrang falain belül, így mikor hallotta, hogy ő került bele a szövetségbe, akkor legalább nem nézett pöszén, hogy az meg mégis kicsoda…? Ennek ellenére nem ismerte jól. Sőt mondhatjuk, hogy semennyire. Normál esetben nem is zavartatta volna magát azzal, hogy összebarátkozzanak, de mivel ő is a kis csapatuk része volt, akiket utolsó évben átküldtek a Roxfortba, így legalább egy picit meg akarta magát erőltetni. Furcsa mód egyébként úgy érezte, hogy a saját ikrén kívül senki sem utálja őt a maguk kis köréből. Ennek ellenére mindig benne volt a félelem, hogyha véletlenül akárcsak egyszer is rossz szót szól valakire, akkor abban a percben mindenki ellene fordulna. Ezt pedig nem hagyhatta, pláne azok után nem, hogy az utolsó ember, aki szerette őt már meghalt.
Így adta magát, hogy amennyire csak lehet, próbálta elérni, hogy a Lev fiú is megkedvelje. Nem tudta, hogy pontosan milyen jelleme van, vagy mennyire lenne beszédes, ha kettesben maradnának, de ha néma gyerek, az sem gond neki. Már megtanulta hogyan kell egy kukával kommunikálni, elvégre Anton sem volt jobb sokszor. Ha mégis megeredne a nyelve, akkor meg legalább meg is tudhat róla valamit és nem csak találgat, milyen ember.
Meglehet azonban rossz taktikát választott, mikor úgy döntött, hogy csak szimplán levadássza a fiút és elrángatja magával. Tulajdonképpen azt se tudta még mit akar venni Roxmorts-ban, de azt fixen tudta, hogy nem akar egyedül menni, és ahelyett, hogy a többieket kereste volna fel, inkább addig körözött a folyosókon, míg rá nem talált a Karkaroff srácra. Lassan odasétált mellé, de csak egy pillanatra állt meg mellette, amíg ránéz. – Te és én, szépen elmegyünk vásárolni. – mosolyog rá angyalian. – A többiek szörnyen elfoglaltak. Én meg nem megyek egyedül sehova. – Egyébként nem zavarja, ha egyedül járkál. Néha igazából jobban is esik neki, ha nem zavarják mások. Ez alól talán a tanórák többsége a kivétel, ahol unatkozik egyedül, mert nem érdekli a tanár szavalása.
Most viszont inkább beáldozza a drága idejét, amit a saját gondolataival tölthetne, ha cserébe megismeri őt. Ennek megfelelően, ha akar a fiú, ha nem, akkor is elkezdi szépen húzni maga után a faluba.


Words: 412 ❆ Music ❆ Már most nevetek Bonding Experience || Lev & Anna  2382132686  

Lev Karkaroff varázslatosnak találta



Some ambitions remain as they were in the beginning, burning bright and true, for all eternity.


Vissza az elejére Go down
Lev Karkaroff


Akadémista

Bonding Experience || Lev & Anna  B0cfa04621e61bd1420931a4c73208995d1176d0

Elõtörténet :

do or die you're a mercenary
Bonding Experience || Lev & Anna  CRIVC6I
go and make them proud
do what's necessary

Keresem :

Bonding Experience || Lev & Anna  Dok28ML


39


Bonding Experience || Lev & Anna  Empty
Lev Karkaroff
Szomb. Ápr. 15, 2023 3:46 pm
never too late
for you to run away
Annamarie
Még mindig több ponton új a helyzet, nem csak a környezet miatt, vagy a hangok okán a fejemben, a tény, hogy már egy gondolatom sem igazán a sajátom - legalábbis addig biztosan nem, ameddig meg nem tanulom az összeset kizárni annyira, hogy ne legyenek kellemetlen véletlenek, amikben egy gondolat vagy azok egész sora mégis eljut hozzájuk. Tudtam, hogy zavarni fog ez is az egészben, de ennyi még mindig nem elég, hogy összességében rossznak gondoljam a szövetséget. Legalább az apám már kevésbé liheg a nyakamban azóta, és legyen bármennyire is fura a hirtelen támadt jókedve, még mindig sokkal jobb, mint amikor elégedetlen.
Az iskolát illetően is megvannak a gondolataim, bár ahogyan megfigyeltem, a legtöbb Durmstrangos cserediáknak megvannak. Miért is jövünk még mindig ide? Persze, téríteni. De azért hiányzik a korábbi közös szobánk sötét magánya, ahogyan a mostani vörös és arany berendezéseit figyelem, a központban elhelyezett kandallót és foteleket, a számtalan festményt és faldíszt… mi ez a hely, komolyan? Nem is töltök sok időt arra, túl zsúfolt, folyamatosan megjelennek valakik a tűz körül, ezért is töltöm inkább az időmet azzal, hogy csendesebb helyeket keressek magamnak.
Most is egy ilyen úton voltam, feltérképezni a kastélyt és környékét, mert az ilyen épületek szinte mindig többet rejtenek magukban, mint amennyit elsőre mutatnának. A folyosó is zajos és diákok folyamaitól egészen fullasztó, de legalább már ki tudom zárni, mintha itt sem lennének akár, legalább addig, ameddig célba érek. Nem véletlen, hogy csendes helyeket keresek a közelben. Azokban az igencsak ritka helyzetekben viszont, amikor egyenesen mellém sétálnak a folyosón és csak úgy látszólag minden ok nélkül leszólítanak, akkor elég nehéz úgy tenni, mintha a másik személy a többihez hasonlóan nem is létezne.
Mielőtt bármit is mondanék, csak tetőtől talpig végigmérem a Vogel lányt, persze, beugrik, hogy kicsoda ő, és talán a közös Durmstrangos múlt feljogosítja arra, hogy ilyen követelőzően elhívjon magával mégis… csak nagyon erősen nevezhetjük közös múltnak a miénket, hiszen tulajdonképpen a másik származásán kívül nem sokat tudunk egymásról. És miért kellene változtatni valamin ami egészen idáig hibátlanul működött? - Kellemetlen lehet. - Az, hogy nem megy egyedül sehova. De olyannyira nem hatottak meg a szavai, hogy a megszokott kényelmes tempómban tovább is indulnék a folyosón. Méghogy vásárolni… nálam rosszabb személyt aligha kaphatna erre, ezért kegyesen adok neki egy esélyt átgondolni azt, hogy mit is mondott nemrég és mennyire nevetségesen is hangzott. Mert ugye nem gondolja komolyan? De az, hogy egyenesen húzni kezd maga után… elkerekedett szemekkel pillantok az engem fogva tartó kezére, egyetlen momentum töredéke, hogy kirántsam a karomat az ujjai égető börtönéből.
- Remélem tudod, hogy erre a szerepre konkrétan bárki más alkalmasabb lenne ebben az intézményben. - Próbálom úgy folytatni, mintha nem most téptem volna ki a karomat a kezéből, miközben a csuklómat fogom, pont, ahol megragadta.  Nem hiszem, hogy komolyan mondja, mert még mindig ellent mond minden logikának, hogy annyi lehetőség közül pont rám essen a választása. - Őrültségnek hangzik a választásod. - Már a származása miatt is megérdemel ennyi őszinteséget, bár többnyire amúgy sem szoktam takargatni a véleményem. - Ráadásul pont vásárolni? - Forgatom a szemeimet, miközben tovább indulok. Az egyetlen ok, amire gondolni tudok és azt erősíti, hogy nem kellene visszautasítanom az a származása. Erre építene mindent? - Még nem késő bevallani, hogy ez a legrosszabb ötleted mára. - Remélhetőleg annyira azért mégsem makacs, és hajlandó használni a fejecskéjét gondolkozásra is. Semmi jó nem származna ebből senkinek. Roxmorts egészét sem térképeztem fel viszont, így mégis lehetne még egy okom arra menni… de nem így képzeltem el a dolgot. Bár még mindig esélyesnek tartom, hogy meggondolja magát útközben. Mert elindulok vele Roxmortsba, azzal a meggyőződéssel, hogy ott majd ő maga fogja akarni, hogy távozzak mellőle, az pedig talán nekem is kedvezőbb, mintha elutasítanám. Ha rájön, hogy jobb neki nélkülem, akkor a későbbeikben eszébe sem jut hasonló.
Vissza az elejére Go down
Annamarie Vogel
Vas. Május 07, 2023 6:19 pm


Lev & Annamarie
I won't bite. Unless you make me angry
Igazából sose gondolta magát butának. Talán pont ezért is zavarta, hogy ő a Mardekárba került és nem a csodás Hollóhátba, mint a legtöbb rokona. Bár ha jobban belegondol… Mit ért volna ő az unokatestvére és az öccse társaságában? Hiszen alig akarnak egymáshoz szólni! Onnan egyedül Nikinek tudott volna örülni. Ilyen alapon viszont jobb, hogy a Süveg nem tartotta annyira okosnak – vagy csak szimplán utált tanulni – és mehetett Svenhez meg Calyhoz. Tulajdonképpen mindenkivel össze tudott futni, beszélgethetett, ha akart, mert már korábbról ismerték egymást, kivéve Lev Karkaroffot. Az ő családjához amúgy is furán állt hozzá. Kira, Sven felesége volt, azért volt már dolga korábban is Karkaroffal, de… Neki csak szimplán nem stimmelt ott valami.
Viszont ezt nem most akarja kideríteni, eleve nem is ismeri olyan jól a fiút, s pont ezen okból kifolyólag dönt úgy, hogy igenis ma vele fogja tölteni az időt. Bárki mást is elhívhatott volna, lehet még ő magam is jobban örült volna egy olyan ember társaságának, akinek bátran panaszkodhat bármiről, mert – nagyjából – megbízik az illetőben. Ugyanakkor az új fiú már a vérszövetség tagja volt, így vele sem ártott némileg jobb kapcsolatot ápolni. Legalább ne legyen olyan rémes, mint Antonnal, aki csak fogja magát és elsétál mellette. A saját ikrem…
Hála az égnek azonban nem eszi magát túl sokáig ezen, mert végre megtalálja a kiszemelte áldozatát, s már megy is felé, hogy közölje vele – nem egyáltalán nem kéri –, hogy elmegy vele vásárolni. Még a csuklóját is képes megfogni, sőt rángatja maga után, hogy jelezze, nem állhat ellen Lev. Megdöbbentem fordul is vissza felé, mikor kitépi a kezét, mint aki el se akarja hinni, hogy valaki képes ilyesmire. Nos… Mégiscsak Karkaroff. Azt hiszem nála érthető, hogy szembe mer velem szállni. Pedig még a Durmstrangban is akadnak olyanok, akik féltek tőle. – Tisztában vagyok vele… Csakhogy én téged választottalak. Érezd magad megtisztelve. – Nem szeret amúgy sem új emberek felé nyitni nagyon. Nem is igazán tud, elvégre mindenkivel ugyanúgy bánik, aki a baráti körén kívülre esik. Egyszóval paraszt mód. Kicsiként még próbálkozott a neki tetsző emberekkel kedveskedni, leginkább így tudott olyan ismerősöket szerezni, akikkel most is jóban van. Lev kivétel volt, hiszen ő kvázi belecsöppent ebbe a csapatba, emiatt pedig igyekezett nem pokollá tenni az életét.
-Ch… Nem mondtam mit veszek. Lehet olyan, ami neked is tetszene. – forgatja meg a szemeit. Igazából tényleg mindegy volt neki, a lényeg az volt, hogy eltöltsenek együtt egy kis időt. Elvileg mindenkivel ki tudna jönni az ember, ha összezárnák őket. Elvégre a szocializálódás is egyfajta igény, ha pedig csak egy ember áll a rendelkezésünkre, akkor utálhatjuk bármennyire, úgyis el fogunk kezdeni vele beszélgetni.
Valami hasonlót szeretett volna elérni a fiúnál. Ha nincs más társasága, akkor vele fog beszélgetni, így kvázi muszáj lesz megismerniük egymást. Utána pedig csak reménykedik, hogy talál benne valami olyat, amit kedvelni is fog, mert most… Igazából még nincs ilyen. Semlegesen áll hozzá. Ez egyébként csodás kezdet. – Azért téged választottalak, mert két barátnőnek is a vértestvére lettél. Ráadásul te is azon szerencsétlenek közé kerültél, akiket ideküldtek, egy sárvérűektől hemzsegő lepratelepre. – kezd bele a magyarázatba, ahogyan összefonja maga előtt a kezeit. Ugyan ez még nem a bunkó stílusa, de már nincs kedve eljátszani az angyali kislányt sem. – Gondoltam, ha már így alakul, akkor megismerlek, hogy ne csak két idegen legyünk egymásnak. Ki tudja még mikor jön jól az, hogyha jóba vagyunk. – Kölcsönös kihasználásnak is nevezheti Lev, ha nagyon akarja. Vagy akár szövetségnek azon diákok között, akiket ideküldtek az utolsó évükre. Mindegyiknek ugyanaz volt a lényege. Csak éljünk túl együtt.


Words: 572 ❆ Music ❆ Már most nevetek Bonding Experience || Lev & Anna  2382132686  

Lev Karkaroff varázslatosnak találta



Some ambitions remain as they were in the beginning, burning bright and true, for all eternity.


Vissza az elejére Go down
Lev Karkaroff


Akadémista

Bonding Experience || Lev & Anna  B0cfa04621e61bd1420931a4c73208995d1176d0

Elõtörténet :

do or die you're a mercenary
Bonding Experience || Lev & Anna  CRIVC6I
go and make them proud
do what's necessary

Keresem :

Bonding Experience || Lev & Anna  Dok28ML


39


Bonding Experience || Lev & Anna  Empty
Lev Karkaroff
Kedd Júl. 18, 2023 4:46 pm
never too late
for you to run away
Annamarie
Sejtem miért választott pont engem, akárcsak azt is, hogy az egész vásárolgatás csak egy ürügy arra, hogy időt tölthessünk együtt. De komolyan, pont a vásárlást tartotta a legjobb kifogásnak erre? Lehet csak látni akar szenvedni, bár abból lényegesen kevesebbet fog látni, mint amennyire valójában értelmetlennek tartom ezt az egészet, a hasonló szociális keringők jelentős részével karöltve. Pedig ezek körében lettem felnevelve, de folyton találkozni vele még nem jelenti, hogy meg is szeretem, vagy úgy általánosan, kényelmesnek érzem valaha is. Inkább csak elfogadom valami szükséges rosszként.
Látom a megdöbbenést az arcán amikor kiszabadítom a karomat, de nem érdekel túlzottan. Hallottam a hírét már a Durmstrangban is, de ismét, nem én leszek az aki majd megijed tőle. A tekintetem változatlanul érdektelen marad, amíg lesz oly kedves eltörölni a megdöbbenést - mert feltételezem ez következik, valamiért úgy hiszem nem akarja sokáig tartogatni az arcán - bár ha ragaszkodik hozzá, felőlem maradhat is. Kevés dolog tehetné kellemesebbé a gondolatot, hogy a lassan kialakuló rutinomból kirázva vele tartsak Roxmortsba.
- Az ennél felemelőbb érzés lenne. - Nem, a mostani egészen más, mint a megtisztelés. Közelebb áll a kötelességhez, sőt, egyenesen és határozottan a kényszer irányába tart, ahogyan tovább mérlegelem a lehetőségeimet. Igazából ez egy csapda, mert lehet valóban előnyös lenne “ismerkednem”, ettől viszont nem hat vonzóbbnak vagy elviselhetőbbnek a gondolat. Vele tartok, de azt nem várhatja el, hogy jókedvvel is tegyem majd.
- Pozitív meglepetés lenne. - Nem fogom vissza magamat ahogyan végigmérem. Nem feltétlen a szokásos módon, inkább csak elemzően, nem időzve sehol sem sokáig, nem a teste érdekel, inkább a kinézete egészben és darabokra szedve, és igen, levonok pár sztereotíp következtetést, amiket majd a vásárlás során megcáfolhat vagy akár meg is erősíthet. A látszattal ellentétben amúgy nem vagyok kifejezetten ellenszeves vele, igazából elhanyagolható kivétellel mindenkivel ilyen vagyok.
- Ezt összeraktam. - És itt inkább sóhajtva elhallgatok, mert aligha fog ez bármerre is vezetni, ezért jobbnak látom elengedni a dolgot. De legalább már célratörőbben beszél, ennyit sikerült elérni vele.  - A vérszövetség után nem sok választásom volt. - A hangsúly pedig tökéletes kifejezi, hogy mennyire nem akartam jönni én sem ebbe a jelentősen túlértékelt intézménybe, de az ilyen jellegű döntéseket eddig sem nekem kellett meghozni, nekem inkább csak engedelmeskedni kell és teljesíteni.
A jóba lenni dolgot erős túlzásnak érzem, de ezt maximum a felélem érkező hallgatásból sejtheti ki, mert más jelét nem adom. Nem könnyű velem jóban lenni, inkább csak semlegesen. Amíg nem ugornak a torkomnak és nincs okom, én sem ugrom senki más torkának. De jóban lenni, az már egy egész más és idegen helyzet ettől. - A szövetségnek nem előfeltétele, hogy jóban legyünk, ha az kölcsönösen előnyös. - Csak úgy megjegyzem, de már amúgy is úton vagyok vele Roxmorts irányába, ebből a gesztusból pedig vehetjük azt, hogy adok egy esélyt a dolognak. Akkor is, ha nem látom célravezetőnek a szándékát, és több ponton hibásnak vélem, abban azért egyetértek, hogy lehet valami előnye. Talán. A jövőben.

Annamarie Vogel varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Annamarie Vogel
Vas. Szept. 17, 2023 2:41 pm


Lev
Anna

I won't bite. Unless you make me angry

A vásárlás olyan dolog, melyet nehezen un meg, még akkor is, ha olyan a társasága, akiért nem különösebben rajongott. Maga az az öröm, hogy nagybátyja pénzét költheti általában elég volt neki ahhoz, hogy kibírjon bárkit, akivel ezt az időt töltötte. Az pedig már csak bónusz volt, hogy közben tudott ismerkedni, s ha ruhát próbált, hát legalább kapott véleményt a kinézetéről. Nem mintha túl sok szüksége lett volna rá, de azért nem volt haszontalan.
Ő sem repeset effektíve az ötletért, hogy egy Karkaroffal kell ismerkedni, hiszen… Nem nagyon bírta őket. Ráadásul Niki sem volt éppen a legjobb benyomással a srácról, ami miatt kétségei támadtak hogy biztosan akar-e vele ismerkedni, de végül úgy döntött, hogy mindenre fel kell készülni, így inkább próbálkozik szocializálódni. Elvégre ha végül Niki megkedveli, akkor neki is meg kell. Ha meg rosszban maradnak, akkor még mindig dönthet úgy, hogy inkább nem beszélget vele.
-Parancsolsz?! – Ahelyett, hogy örülne neki. Bizonyára még senki nem mondta neki, hogy Annamarie Vogel nem áll csak le társalogni másokkal. Kell neki egy igen jó indíték ehhez, s hogy neki csak szerencséje volt, hogy bekerült a vérszövetségbe. Máskülönben valószínűleg pont annyira nem foglalkozott volna, mint azzal a mardekáros Durmstrangból érkező fiúval. Legszívesebben őt is csak szekálta volna. Miért is nem teszem? Hiszen… Csak egy senki. Benne valahogy nem volt meg az automatikus összetartás ereje. Még a saját háza se érdekelte különösebben. Attól mert egy csoportba tartoznak nem jelenti azt, hogy kedvelnie is kell őket, vagy éppenséggel tiltott volna cseszegetni egymást.
-Na jó… Mit szeretsz vásárolni? Könyvek? Tea? Fegyver? – Bár ebből a legelső opció számára nem hatott túl vonzónak, de legyen, talán képes arra, hogy bemenjen egy könyvesboltba és nem csak a romantikus részlegre tévedjen be, hanem a komolyabb témájú köteteket is megnézze. Bár venni éppenséggel semmit sem fog. – Miért nézel így rám? – vonja fel egyik szemöldökét, majd végigméri ő is. Talán nem nézi ki belőle, hogy érdeklődhet ő más iránt is, nem csak a sminkek és ruhák iránt? Pedig a műkorcsolya is érdekli.
-Hmm… Nos nem csak te vagy itt úgy, hogy kényszerítették. – Bár estében mondhatott volna nemet, de az nem létezett, hogy minden ember, akit kedvel eljön, ő pedig ott marad. Egyedül azt nem érti, hogy Anja és Anton minek van itt? Túl sokat nem tesznek hozzá a csapathoz.
- Én viszont utálok úgy szövetséget kötni, hogy nem bízom meg maximálisan az illetőben. – Ami azt jelenti, hogy senkivel sem kötne… Mert vannak dolgok, melyek örökre homály fog fedni az életében. – Szóval legalább részemről legyen meg a látszat, hogy jóba vagyunk! Neked nem kell bírni. – Felőle aztán maradhat fapofa, őt nem érdekli. A hangsúly azon van, hogy mikor meglátják egymást, akkor legalább egy apró mosoly jelenjen meg az arcán.

Az utón nem sűrűn beszélget vele, maximum csak általános kérdéseket tesz vele kapcsolatban, s mikor megérkeznek akkor néz rá kérdőn. – Na…? Merre? – Mert igazából amíg köthet addig édes mindegy merre mennek. Abba is benne van, hogy csak császkálnak, s ha meglátnak egy tetsző boltot, akkor belépnek.


Lev Karkaroff varázslatosnak találta



Some ambitions remain as they were in the beginning, burning bright and true, for all eternity.


Vissza az elejére Go down
Lev Karkaroff


Akadémista

Bonding Experience || Lev & Anna  B0cfa04621e61bd1420931a4c73208995d1176d0

Elõtörténet :

do or die you're a mercenary
Bonding Experience || Lev & Anna  CRIVC6I
go and make them proud
do what's necessary

Keresem :

Bonding Experience || Lev & Anna  Dok28ML


39


Bonding Experience || Lev & Anna  Empty
Lev Karkaroff
Szer. Szept. 27, 2023 7:51 pm
never too late
for you to run away
Annamarie
A kérdésére csak egy pillantást kap válaszul, de egyéb magyarázatot nem, hiszen a korábbi szavak magukért beszéltek. Nem igaz, hogy semmit sem tudok róla, a neve bőven elég ok volt tudni a fontosabb részleteket. Nem ismerem, de hallottam róla már a Durmstrangban is. Nem volt okom megismerni, de volt okom meghallani a híreket róla. Tudom, hogy sokan lennének akik a lábai előtt tekeregnének, de tőle ostoba a feltételezés, ha egy Karkarofftól hasonlót várna el. Ha tőlem mást várna el. Azért is jobb a legtöbb esetben ha hallgatok, mert amikor megszólalok abban könnyedén lesz valami kegyetlen őszinteség, amihez úgy tűnik a lány nincs hozzászokva. Hosszú utunk lesz Roxmortsig, úgy látom…
- Nem mit, hogyan. - Akárhova is megyünk, keveset változtat a tényen, hogy Annamarie Vogel nem egy olyan lány akit könnyen lehet ignorálni, sajnos. - Melyik köt le jobban? - Nem figyelmességből érkezik a kérdés felé, csupán azért, hogy el tudjam dönteni, melyik helyen hallgatna többet vagy foglalkozna mással. Tisztában vagyok azzal, hogy meglenne az előnye a lány jó oldalára kerülni, ugyanakkor azzal is, hogy mennyi energia lenne számomra fenntartani mindezt hosszútávon, ha csak a képmutatásra és hamis szavakra építjük. Ha el tudjuk viselni egymást, akkor el kell viselnünk, különben az ilyen közvetlen kapcsolati hálók szövése annyira nem az erősségem, hogy ritkán érné meg. Leginkább akkor, amikor már kezdetből egyértelmű mit nyújthatunk a másiknak amiért megérné - vele viszont ez közel sem áll fenn, azon kívül, hogy közel van a lányokhoz. Azokhoz, akik még mindig ellenségnek néznek valahol - nem lepne meg ha emiatt Annamarie sem tenne másképp. A falkaszellem erős tud lenni ilyen téren a köreinkben, nem lepne meg, ha a gondolataiba ékelte volna magát a többiek véleménye. Azoké, akik szemében csak egy szálka vagyok, pótlék és cserealkatrész egy már jól működő gépezetbe. Egy részük arra vár, hogy elrontsam és kidobhassanak… de nehezebben vagyok eltávolítható, mint szeretnék.
- Mindig így nézek. - Nem részesül különleges bánásmódban, a modorom a legtöbbször ennyire nyers, és testközelből pontosan ilyen hideg méregetéssel figyelek mindenkit, mintha ki lehet számolni ennyiből az ismeretlen tényezőket. Valójában elég sok mindent elárulnak az emberek akaratukon kívül is.
- Kötelesség. - Az nem kényszer, mert van választásod, ahogyan mondtam, nem sok választásom volt, de választásom volt. Mindig ott van a céltalan ellenszegülés, szégyenfolttá válni egy makulátlannak szánt vásznon. Választása mindig van az embernek, csak nem mindenkinek van bátorsága meglépni. Vagy nem mindenki elég ostoba ahhoz, hogy megtegye.
- Maximálisan? - Lassan felvonom a szemöldökömet a túlzást hallva. Hogy gondolja? Ismerhetsz vala annyira egy embert? Kiszámolhatsz minden tényezőt? megfejthetsz minden rejtvényt? Nem. Még egy olyan kapocs által sem teljesen, ami engem köt a vértestvéreimhez. - Nagylelkű ajánlat. - A gúny túlcsordul a szavaimból, kétlem, hogy ne érezné ki ezt az élt belőlük.

Legalább útközben kevesebbet beszél, erre ösztökélik azok az alig párszavak válaszok, vagy néma biccentések és pillantások is amiket néha szavak helyett kap. - Előre. - Ha nem választott korábban, akkor választok én, érdekelne erre miket minősítenek annyira veszélyesnek, hogy fegyvernek nevezzék - ráadásul felkeltette a figyelmem, hogy pont ezt a lehetőséget tűzte a végére. Érdekel miért, de nem kérdezem amíg nem szükséges, ha odaérünk kiderül.

Annamarie Vogel varázslatosnak találta




Oh, I love it and I hate it at the same time
Hidin' all of our sins from the daylight
Vissza az elejére Go down
Annamarie Vogel
Szomb. Nov. 11, 2023 7:39 pm


Lev
Anna

I won't bite. Unless you make me angry

Annyit már biztosra megállapított, hogy nagyon furcsa egy fiú ez a Lev Karkaroff. És nem csak azért, mert a nevét mindig leviatánnak akarja mondani. Bár ez is különös volt benne, de betudja annak, hogy nem ő választotta, plusz az oroszok eleve különös szerzetek voltak. Mert orosz volt ugye? Mármint a Karkaroff név egészen biztosan az, akkor a srác is az.
És már szinte fel-fel fedezte a hasonlóságot a rokonaival – Kira valahogy amúgy sose volt a kedvence, ha őszinte akart lenni, bár a halálát nem kívánta – s emiatt egy kicsit kezdett attól tartani, hogy itt és most elásta már magát a srác. Pedig ő tényleg nagyon próbálkozik neki esélyt adni. – Akkor hogyan? – Elég látványosan forgatja meg a szemeit, nem is próbálja leplezni, hogy idegesíti, hogy nem képes válaszolni a kérdésére a fiú. Még ilyet… Tudja egyáltalán ki vagyok? Nem mintha amúgy a családjaik nem lennének hasonlóan befolyásosak, meg azért Anna pont csak az unokahúga volt a német mágiaügyi miniszternek, nem a lánya, így sokat nem is tudott tenni mások ellen. – Könyvek ehw… Tea… Eh elmegy, de inkább vásárlás után szoktam inni. A fegyverek jöhetnek, én arra szavazok, mert ruhát veled nem megyek el venni. – Nem bízna a véleményében, gyanítja olyan fajta fiú, aki mindenre igent mond csak azért, hogy minél előbb megszabaduljon tőle. Ez pedig nem kell neki, itt most tényleges ismerkedés lesz, sőt szövetségesi viszonyig el fognak jutni ha törik, ha szakad, mert olyan nincs, hogy a barátnőinak a vértestvérével rosszban legyen.
Makacs volt ez meg is látszott rajta, s pont ezért érinti olyan rossz az a hideg pillantása. Rá is kérdez, de a válasz nem tetszik neki. Bár nem azt mondja hogy élete álma lenne, ha valaki ilyen csúnyán bámulna rá, legalább egy pillanatra azt éreztethette volna vele, hogy legalább nem úgy bánik vele, mint mindenkivel is. Ez egyébként sértő! Hiszen tudta, hogy így vagy úgy, de azért különleges valamennyire, így a minimum lett volna, hogyha kamuzik is, de nem ezt a választ adja.
-Nem mindegy?! Nekem meg kényszer! Ha nem jött volna el mindenki, akit bírok valszeg sose jöttem volna. – Meg a testvére. Akármennyire is kerülték egymást és igyekeztek úgy tenni, mintha nem ismerik a másikat, azért Anton is befolyásoló tényező volt. Nem hagyhatta egyedül, kettesben az unokatestvérükkel. Az már csak hab a tortán, hogy a többiek társaságát sem kellett így hiányolnia.
-Na jó… Maximálisan nem, de 70%-ban megbízhatok benned. –
A maradék harmincat senki nem tudta még megszerezni. Senki nem láthatta az igazi Annát, nem mondhatta el mennyire szenved magában, mennyire fél, mennyire utálja, hogy senki sem kedveli úgy igazából. Mert tudta, hogy a barátok is inkább csak látszatból voltak mellette, mert kölcsönösen hasznosak voltak egymásnak. – Wow, azért ennyire nem kell parasztnak lenni! – Igenis bántotta őt, hiába próbálta nem mutatni, s inkább duzzogva csak összefonta a karjait maga előtt. Nem ezt érdemlem…

De ha már ilyen döntést hozott, akkor kitart emellett, s csak azért is elviszi a faluba, hogy legalább valamit vehessen magának. Ez lesz a fájdalom díja, amiért ilyen megpróbáltatásokat kell kiállnia. Meg is kérdezi, hogy merre menne, bevallja azt hitte majd mondja a bolt nevét, vagy hasonló, nem pedig csak… Megy. – Voltál már itt lent? – Folytatja tovább a társalgást, hátha most kevésbé bántja majd meg.


Lev Karkaroff varázslatosnak találta



Some ambitions remain as they were in the beginning, burning bright and true, for all eternity.


Vissza az elejére Go down
Lev Karkaroff


Akadémista

Bonding Experience || Lev & Anna  B0cfa04621e61bd1420931a4c73208995d1176d0

Elõtörténet :

do or die you're a mercenary
Bonding Experience || Lev & Anna  CRIVC6I
go and make them proud
do what's necessary

Keresem :

Bonding Experience || Lev & Anna  Dok28ML


39


Bonding Experience || Lev & Anna  Empty
Lev Karkaroff
Szomb. Nov. 25, 2023 10:23 am
never too late
for you to run away
Annamarie
Esélyesen választ várt volna a kérdésére, főleg ha már pontosítottam nála, de azt még én is tudom, hogy az a hogyan nem egy olyan részlet amit hallani szeretne. Bár lényegében azzal, hogy csendben maradok megadom neki a választ - pont így, de kétlem, hogy ez a kedvére tenne. Eddigre viszont szerintem rájöhetett, hogy nincs sok szándékom a kedvében járni. Azt feltételezem, hogy van ennyire okos lány.
A fegyveres válaszára is egy néma biccentéssel reagálok. Kicsit sem látszik, de valahol meglep a döntése. Egyelőre leginkább csak kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz vele fegyvereket nézni. Mondjuk nem mintha annyira jelentős különbséget tett volna, hogy mit nézek vele, akár ruhák is lehettek volna, a fegyverekben legfelejebb egy kevéssel van több potenciál. Nem a választott tárgy ténye, hanem a társaság miatt. Erőltetettnek hat ez az egész, emiatt is esik nehezemre ennél is jobban bevonnom magamat ebbe az egészbe. Csak látszati játék, ami engem illet elég lett volna egy szóbeli egyezség is arra, hogy nem ugrunk egymás torkára és esetenként segítünk a másiknak ha kell - a többi csak amolyan körítés. A hozzá hasonlóak - vagyis igazából rajtam kívül a legtöbb ember - viszont szeretik az ilyen felesleges formaságokat. Megérteni nem fogom, de megtanultam játszani a játékukat. Gyorsabb, ha túlesünk rajta és a sikerélménnyel távoznak… és utána pedig békénhagynak.
A felkiáltására nézek újra rá, a tekintetem éle eddigre lekopik és egészen semleges marad, csak elemző. Nem értem. Nem értem miért számít az, hogy mindenki elmegy, vagy miért kellett ezért utánuk jönnie, ha nem köti őket egyéb szövetség erre. Biztos vagyok abban, hogy tudnak vigyázni magukra, és a köztük levő kapocs ha ezen az egy éven bukna el, akkor nem állná ki az idő próbáját sem.
- Ha nem szúrsz hátba, én sem foglak. - KÖnnyedén jelentem ki, és veheti ezt ígéretnek is, hiszen már rég tudom milyen kapcsolatok fűzik a szövetség többi tagjához, így nem csak odavetett szavak ezek. Viszont ha erre korábban rátérünk, elkerülhettük volna az egész vásárlás okozta kellemetlenséget… kivéve ha még mindig makacsul ragaszkodik ahhoz, hogy úgy akarja érezni, hogy megbízhat bennem… az érzések viszont becsapnak. Az érzések valami távoli, múlékony, alakítható dolgok. Jönnek és mennek, és szerintem határozottan jobb amikor mennek, mint amikor jönnek. Nélkülük könnyebb tisztán gondolkodni, logikusan átlátni a helyzetet, sok minden sokkal egyszerűbbnek hat… más meg bonyolultnak. Ő például bonyolultnak. - Csak őszinte vagyok. - Pont olyan bátorsággal, mint aki nem fél a következményektől. És pontosan emiatt. Csak akkor vagyok kedves, ha szükséges, az viszont egy hazugság, hazugságra viszont nem lehet bizalamat építeni. - Azt hittem bízni akarsz bennem, ahhoz meg ez kell. - Nem mondhatja, hogy nem próbálkozok, ha nem próbálkoznék, már rég nem lennék itt. Lehet csak nem tudja, hogy nekem már ez is erőfeszítés? - Ha nem akarnék egy esélyt adni annak a formalitásnak, hogy úgy is érezd, hogy megbízhatsz bennem, már az ellenkező irányba tartanék. - Lényegében semmi sem köt ide hozzá, a kötelességem elsősorban nem felé szól, vele elég, ha nem akarjuk megölni egymást.
- Ha meg akarsz bízni bennem, vagy még rosszabb, egyenesen megismerni, nem fogok hazudni. - Az őszinteséget igazából kevesen értékelik. Azt hiszem, amikor az emberek elvárják, többnyire egy nagyon legyengített, hazugsággal és mellébeszéléssel felszépített változatra kíváncsiak. Ő is?

Az úton és a megérkezés után is csak a kérdéseire válaszolok, röviden és egészen lényegre törően, mintha számolnom kellene hány szót mondhatok ki egy nap - pedig csak megtanultam lebontani amit mondani akarok annyira, amennyi valóban lényeges, felesleges mellébeszélések nélkül.
- Igen. - Ami azt illeti fel is térképzetem, de ennyire részletesen nem kell tudnia. A választ amúgy is kiérezhette volna abból, hogy mennyire célirányosan tartok egy bizonyos épület irányába. Az üzletek kínalatát nem volt alkalmam még megnézni, úgyhogy nem csak amitt lesz ez most egy első alkalom, hogy ő is velem van. Csak tudom hová akarok menni, de azt még nem pontosan, hogy mit találok odabent. - De a kínálatot nem láttam. - Így elvárásaim sem igen akadnak. - Nem tűntél olyannak, mint akit érdekelnek a fegyverek. - Persze azt sem mondom, hogy meglep, mégiscsak egy aranyvérű és befolyásos család sarja… bár az is igaz, hogy a legtöbben nem preferálják ezt a megközelítést, és inkább támaszkodnának teljes mértékben a pálcájukra. Szerintem a túlzott büszkeség is bukáshoz vezet, élet-halál helyzetben igenis hasznos, ha az embernél van valami élesebb is. A büszkeség a halálban nem sokra vezet.
- Ha van javaslatod a helyre, hallgatom. - Most pillantok rá újra hosszabb idő után. Nem vagyok egészen bunkó, legfeljebb nyersebb az átlagnál és nem szeretem a felesleges bájolgást. Ha megerőltetem magam, imitálhatok hosszabb-rövidebb időre hasonlót… de ezt a helyzetet úgy ítéltem meg vele, hogy jobb lesz önmagamnak lenni. Ha hosszútávra tervezünk, csak ez igazán életképes lehetőség.

Annamarie Vogel varázslatosnak találta




Oh, I love it and I hate it at the same time
Hidin' all of our sins from the daylight
Vissza az elejére Go down



Bonding Experience || Lev & Anna  Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: