Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Zak & Zor - Not nice to meet you again

Zorian Gawroński


Törvényen kívüli

Zak & Zor - Not nice to meet you again 49eb98eb6ad62271323573cd8c8a527b07ee2d46

Lakhely :

Ha lesz... meghívlak pizsamapartira, esküszöm!


Playby :

Dane DeHaan


19


Zak & Zor - Not nice to meet you again Empty
Zorian Gawroński
Hétf. Márc. 20, 2023 11:11 am


   
You never know who you'll meet again : (
London, a drága London, oly sok ember szerelme, a mágia megszállottjainak gócpontja, híres helyek tömkelege, minden, ami magába szívja az angol mentalitást. Gyűlölöm Londont!
Szerencsére eddig egészen elkerült engem a hely (vagy én kerültem el a helyet?) és nem kellett sokat áznom az esőben a vaskos történelmi téglafalak között, de most csak ide kellett jönnöm. Azt mondták, jöjjek ide, mert itt elvegyülhetek, itt majd „jó lesz”, itt majd megkeres engem valaki hamarosan, aki érdemben is tud segíteni. Oké.
Szóval most Londomban vagyok és mondanám, hogy itt legalább a nyelvet értem, nem úgy, mint Olaszországban, de végsősoron ez is marhára idegen még a San Francisco-i évek után is, de végülis még itt is jobb, mint egy cellában megrohadni egy távoli szigeten, ahol még a téglahézagok közé is befúj a süvítő sós és halszagot árasztó mediterrán szél. Szóval jah, azt hiszem jó itt most egy ideig.
Egy teljesen sötét házban húzzuk meg magunkat. Vágom, hogy ez így még feltünőbb lehet, de ha meg vígan égetjük a villanyt, a végén még beles valaki, akivel mi nagyon nem akarunk találkozni. Sokan élnek Londonban, túl sokan, talán jobb lenne a drága vidék, de ott meg végképp mindenki ismeri egymást és tíz perc elég lenne ahhoz, hogy a nagymamaradar bemérjen minket és további fél óra, hogy a falu rólunk pletykáljuk.
Épp leteszem a seggem a kanapéra kezemben az angol nyaraló muglicsalád spájzában hagyott almájával, mikor az ajtón nyílásán keresztül valami a földön puffan. Isaacra nézek, az almába már majdnem beleharaptam, de végül csak felsóhajtok.
- Megnézem. - Elvégre én várok valakitől valami jelet, csak azt nem tudom, hogy milyen jelet és kitől. Nem azért mondom, apám is néha fogalmazhatna konkrétabban és akkor talán nem csak az almát tudná megemészteni a szervezetem lassan három napja. De legalább vitaminokban gazdag.
Az ajtó elé lépek pálcámmal a kezemben, kis híján rálépek a borítékre. Egy boríték. Még csak nem is rivallo vagy valami varázscucc, nem, ez egy mugli levél. Kilesek a kukucskálón, de az égvilágon senkit sem látok az ajtó előtt, ami különleges lehetne, de a mi jelenlegi esetünkben kicsit sem az. Feltépem a borítékot, kiveszem a lapot, amin a következő áll:

46 Patshull Road, London
Elixír

Halvány fogalmam sincs, az meg hol van, de majd megoldom. Az elixírt viszont értem, anyám javasolta Londont, ugyanígy ő állította azt utolsó találkozásunkkor, hogy itt van egy ismerőse, aki tud nekem adni olyan cuccot, amivel csökkenthető a vérszomjam, merthogy az utolsó, amit most megengedhetnék magamnak az az, hogy random áldozatokat gyűjtsek ilyenek miatt, maximum Isaac vérét vagyok hajlandó szívni, de átvitt értelemben ezt egyébként is túl sokszor megteszem.

Este tizenegy óra, tökéletes idő egy kis sétára a nedves utakon. Egyedül vagyok, Isaacot nagyon nyomatékosan megkértem, hogy maradjon otthon és ezúttal tényleg maradjon otthon, ne keltsen feltűnést és úgy összességében a legjobb az lenne, ha aludna, csak mert neki is nőnek a táskák a csodaszép szemei alatt és kezd a gyerek szarul kinézni. Nagyon nem akarnám, hogy megbetegedjen.
Amit még nem akarok, az az, hogy kérdezgessen, hogy mit csinálok. Nos, azért van fogalmam arról, hogy hova megyek és miért, de azért az korántsem elmondható rólam jelenleg, hogy én magam is tisztában lennék azzal, hogy mit csinálok. De hát nagyon nincs más választásom, nem fogok depisen otthon ülni, anyámban meg csak megbízok, hogy olyan címet ad, akiben ő is megbízik.
Erőteljes kilencven fokos kanyar után aztán kiveszem a kezemet a zsebemből és csengetek az adott címen. Nem vagyok egy betojó típus, most is kvázi unott fejjel várom, hogy kinyissák az ajtót és elkérjem az elixírt, majd szépen oroszos módon elhúzhassam a csíkot.
Aztán meglátom Zakhart.
Kurvaélet.
- Szia!
e v e




Lengyel — 26 év — MiM tag
oh sweet life
Vissza az elejére Go down
Zakhar Sokolov


Varázsló

Zak & Zor - Not nice to meet you again VLkESry

Lakhely :

♖ Somewhere over the "rainbow"


Keresem :

♖ I'm not the bad guy in this chapter of our family's story.
I'm the wronged, I'm the dead, but never mourned.
And whilst you got everything you ever wanted,
I got a family who didn't care if I lived or if I died.


Playby :

♖ Nate Buzolic


71


Zak & Zor - Not nice to meet you again Empty
Zakhar Sokolov
Vas. Márc. 26, 2023 4:44 pm


Zorian & Zakhar

  Damn the freakin fate which brought us together again  

Szerencsére már régen kerültem kapcsolatba a Gawroński családdal. Utoljára akkor kellett volna kedvesnek lennem velük, mikor megpróbáltak összehozni a fiúkkal, hogy legyünk barátok. A sors fintora, hogy aztán ebből az lett, hogy a Karkaroff fiúval olyan jó kapcsolatba kerültek a suliban. Nekem is ott volt Aksel, így aztán logikus volt, hogy ügyet sem vetettünk egymásra Zoriannal. Sose kedveltem, mindig is volt benne valami, ami miatt taszított. Lehet, hogy páratlanul szörnyű viselkedése volt az, vagy azok a túlságosan világos szemek sugalltak nekem valami veszélyt.
Akárhogy is, tudtam, hogy nem akarok vele jóba lenni. Elviseltem, mert a szüleim ezt akarták, de sose voltunk barátok. Bármennyire is erőlködött a két család én nem tudtam parancsra sem mosolyogni, sem jópofizni. Hallgatni ellenben kiválóan! Azért is voltam képes csak szimplán elviselni őt.
Most viszont ismét muszáj volt tárgyalnom velük, egészen pontosan a szülőkkel egy elixír végett. Apám biztosan engem javasolt nekik, mondván bármi megszerzek, amiért hajlandóak eleget fizetni. Csakhogy eredetileg én ereklyéket kutatok, nem holmi varázslöttyöket. Nyilván meg tudtam csinálni, de nem szívesen tettem meg, pláne mikor kiderült, hogy a fiúknak kell eljuttatnom. Igazából ez nem egy olyan nagy valami, amiért az életemet kellett volna kockáztatnom, de attól még szép nagy összeget fogok kérni, mondván, hogy a munkakörömön kívül esett ezen tárgy felkutatása. Én magam amúgy sem tudom elkészíteni, vagyis biztosan képes lennék rá, de nem fogok olyan hosszú időt és annyi energiát beleölni ebbe.
A találkozó helyszínét ezúttal én szabtam meg. Ugyan eszem ágában sem volt felhívni a saját lakásomba, de volt egy hely, ahol az ilyen üzleti ügyeket tudtam intézni. Tanultam a múltkori hibámból, többet nem szeretnék áldozatot játszani és még annyira sem szeretném, hogy valaki megmentsen. Pláne nem…
A hányinger mentem elkap, ahogyan visszaemlékszem, így inkább csak elhessegetem ezen bosszantó emléket. Inkább a szobát próbálom meg tökéletesen tisztára takarítani. Látszik, hogy nem járok itt sűrűn, csak dolgozom. Ha egy szinttel lejjebb mentünk volna, akkor ő is ugyanott találhatta volna magát, mint a drága barátocskája múltkor. Karkaroff kínzása egy élmény volt számomra. Kár, hogy mostanában nem sűrűn tudom vízbe fullasztani.
Amint végre kész vagyok és meggyőződtem, hogy a szoba minden szeglete gyönyörűségesen tiszta, elrejtek néhány fegyvert is, mert sose lehet tudni, hogy mire számítsak. Még a végén kiderül, hogy most is csak be akartak csapni és valójában ez az egész arra megy ki, hogy velem végezzenek. Hozzáteszem, nem tudom milyen indokuk lenne erre. Pláne, hogyha jól sejtem, akkor az úrfinak igencsak fontos lehet ez az elixír, hogy ilyen gyorsan ugrasztottak érte. Mondjuk sose értettem, hogy a vámpír származékok miért is nem szereznek be valami ismerőst egy vérbankban vagy hasonló. Jelen esetben akkor talán Gawroński sem szorulna az én segítségemre.
A csengő hangjára egyből megindulok az ajtó felé. Nagyon tudtam értékelni, hogy nem késett el a találkozóról. Azonban még mindig rendkívül bosszantott, hogy újra az ő képét kell látnom. Olyan sokáig volt nyugtom tőle, értékeltem volna, ha soha többé nem kell vele összefutnom. – Szia. – Üdvözlésére én is csak ugyanazt mondom, hogy beengedem, hogy aztán be tudjam csukni mögötte az ajtót.
-Ne haragudj, de biztonsági okok miatt nem szeretnék odakint tárgyalni. Szóval inkább foglaljunk helyet bent. – megyek is előre, hogy mutassam az utat. Igazából ha nem követett, akkor bevártam és nagyon ragaszkodtam ahhoz, hogy velem tartson, bár díjaztam volna, ha kényelmesen a fotelben ülve tudnánk beszélgetni. Ráadásul még süti is volt, mert otthon csinálta aztán… Igazából nem tudtam mit kezdjek vele, így csak elhoztam.

Words: 559







no feelings.



Vissza az elejére Go down
Zorian Gawroński


Törvényen kívüli

Zak & Zor - Not nice to meet you again 49eb98eb6ad62271323573cd8c8a527b07ee2d46

Lakhely :

Ha lesz... meghívlak pizsamapartira, esküszöm!


Playby :

Dane DeHaan


19


Zak & Zor - Not nice to meet you again Empty
Zorian Gawroński
Kedd Május 09, 2023 9:03 pm


   
You never know who you'll meet again : (
Most nagyon szívesen szidnám a sorsot, hogy mi a francért kell nekem újra találkoznom Zakharral, holott tizenhetedik születésnapomkor azt kívántam, hogy ilyen soha többé ne történjem meg. A helyzet azonban az, hogy itt nem a sors a hibás, hanem az én imádnivaló édesanyám, aki teljesen tudatosan intézte el azt, hogy pont ekkor, pont ezen ajtón kopogjak be és feltételezem azt is, hogy Zakhar kicsit se legyen meglepődve az én pofámtól, ellenben én tört szúrjak legszívesebben a saját szívembe. Nem hiszem el, hogy anyám még mindig ennyire vakon hiszi, hogy a „barátnőjével” mennyire nagyszerű barátságot alakítottak ki köztem és ez a tökfej között. Hát nem jött össze. Miért? Vannak emberek, akik pusztán csak nem férnek meg egy négyzetkilométeren, ezek lennénk mi.
Ahogy belépek az ajtón, elég kellemetlen érzés fog el. Tekintetemmel végig pásztázom a helyet, de semmi szokatlant nem szúrok ki némi hipó szagon kívül. Biztosan ádáz módon takarított, annyira várta az érkezésemet. Milyen mocsok lehetett itt ezelőtt?
- Megértem. Én sem szeretek "bizonyos okok miatt" utcán lenni - felelem részben leutánozva a szavait, csak hogy szemléltessem, mennyi közös van bennünk. Nem akarom, hogy rákérdezzen a rejtőzködésem miértjére, ezért én sem kérdezek rá az övére. Nekem jó, ha kölcsönösen nem tudjuk egymás sötét oldalát. Szerintem addig jó.
- Ne aggódj, nem maradok sokáig. - Látom, hogy mennyire próbál vezetni, de igazság szerint én nagyon szívesen átadnám a pénzt és elhúznék innen, de hát kurvaéletbe is, hogy gazdag családok sarjaként még nyomokban tartalmazunk sznob jellemzőket, ezért értelemszerűen ezt az elixír-kereskedelem sem történhet meg vendégség és „mesélj, mizu?” kérdések nélkül.
- Nem tudtam, hogy tartasz magadnál elixírt. Pláne nem olyat, amit a magamfajtáknak készítenek. -  Próbálok valahogy a lényegre térni és ezúttal áldom az eget, hogy apám sokszor elhurcolt magával mindenféle „találkozókra”, amiken én szívhattam magamba az arrogáns erőfitoktatások cseles szófordulatait. Ebben a pillanatban én is gyűlölöm magam, de nem ez az első ilyen eset, úgyhogy nem fogok ettől az érzéstől falnak menni.
e v e




Lengyel — 26 év — MiM tag
oh sweet life
Vissza az elejére Go down
Zakhar Sokolov


Varázsló

Zak & Zor - Not nice to meet you again VLkESry

Lakhely :

♖ Somewhere over the "rainbow"


Keresem :

♖ I'm not the bad guy in this chapter of our family's story.
I'm the wronged, I'm the dead, but never mourned.
And whilst you got everything you ever wanted,
I got a family who didn't care if I lived or if I died.


Playby :

♖ Nate Buzolic


71


Zak & Zor - Not nice to meet you again Empty
Zakhar Sokolov
Csüt. Jún. 08, 2023 12:12 pm


Zorian & Zakhar

  Damn the freakin fate which brought us together again  

Vámpír származékokkal sokkal nehezebb kereskedni, mint az egyébként gondolnánk. Elvégre bármit teszünk ott van bennünk, hogy a következő pillanatban csak gondol egyet és megesz. Kár, hogy ezek ellen nincs semmi hasznos védekezés, mint a szúnyogoknál, hogy egy kis tablettának hála a vérünk gusztustalanná válik a számukra és a közelünkbe se akarnak már jönni. Nem, náluk az egyedüli dolog, ami hasznos az az, ha egy olyan férfi megy oda, mint én, akit hihetetlen mód nem érdekel semmi, még az sem, hogy éppen azt hallgatja milyen gyorsan ver a szívem, vagy azt szaglássza, hogy vajon nullás, vagy milyen típusú a vérem. Csinálja csak. Hacsak a közelembe próbál jönni, akkor megfagyasztom a bőröm, amibe garantáltan beletörik az agyara.
Szerencsére nem történt meg ez a kellemetlen jelenet, hanem könnyen le tudtuk bonyolítani az üzletet, így én is megszereztem az elixírt, ami a Gawroński fiúnak kellett. Mondjuk jó drága is volt, így elsőre ajánlottam, hogy elegendő pénzt hozzon magával, mert még ha kapott is baráti kedvezményt – melyet meg se érdemelt volna – akkor is szép összeget kellett nekem kifizetnie. Viszont ahogyan takarítottam ennél egy sokkalta jobb dolog jutott eszembe. Ismeri Karkaroffot… Esetemben pedig van az a mennyiségű pénz, amelyet megadnék némi infóért róla.
Amint megérkezik beljebb invitálom, viszont nem, egyáltalán nem azért, hogy aranyvérű sznobok módjára elcsevegjünk. Egyszerűen azért, mert változtak a tervek. Utálom egyébként, ha hirtelen valami másképp alakul, jobban szeretek előre tervezni, de ez van. Tudnom kell mindent Kirill-ről!
-Nem? Micsoda kár… Pedig süteményt is készítettem. – Amelyről ő maga is majd biztosan megállapíthatja, hogy jobb, mint amit anyám valaha készített. Utáltam, ha ő sütött. Hiányzott belőle az íz, meg mindig száraz volt. Utálatosan főzött, s nem is titkoltam előtte, hogy szörnyű szakácsnő. Emiatt is, meg azért, hogy ne hisztizzen a szeretet hiány miatt, inkább magam tanultam meg sütni. A mai napig ahányszor hazamegyek, mindig készítenem kell neki valamit.
Ahogyan bevezetem a nappaliba és helyet foglalok a széken, meghallom, hogy máris a tárgyra tér. – Nem tartok… Viszont tudom honnan kell beszerezni. – A velem szemben lévő hely felé intek, jelezve, hogy nyugodtan üljön le. Hosszú beszélgetés elébe nézünk. – Viszont kicsit értékesebb annál, mint pár fabatka. – Egyik késemet előhúzom a tartójából és elkezdem ujjaim között pörgetni. Csak a biztonság kedvéért. – Kirill Karkaroffal még mindig ugyanolyan jóba vagytok? – teszem fel az elsőre ártatlannak tűnő kérdést.  

Words: 377







no feelings.



Vissza az elejére Go down
Zorian Gawroński


Törvényen kívüli

Zak & Zor - Not nice to meet you again 49eb98eb6ad62271323573cd8c8a527b07ee2d46

Lakhely :

Ha lesz... meghívlak pizsamapartira, esküszöm!


Playby :

Dane DeHaan


19


Zak & Zor - Not nice to meet you again Empty
Zorian Gawroński
Vas. Szept. 03, 2023 5:28 pm


   
You never know who you'll meet again : (
Nem kevés időbe telik az, hogy kidühöngjem magam anyám istentelen cselekedete miatt, amiért összeesküdött ellenem és kegyetlenül arra kényszerített, hogy oly szép időszak után újra találkozzak Zakharral. Az okot értem, a szándékot nem, de ez most, hogy szembenézek a régi ismerősömmel, annyira nem is számít már. Ha a jó oldalát nézem, legalább nem kell titkolóznom előtte, mert ő pontosan tudja, hogy ki vagyok, mi vagyok és miért kell nekem az a cucc, ami nála van.
- Te tudsz sütni? - szaladnak fel szemöldökeim a sütemény hallatára, majd meg is lesem magamnak, hogy mit rittyentett össze. Egyébként jól néz ki a sütemény, ezt el kell ismernem.
- Nincs benne véletlenül valami kedvcsináló? - nézek rá vigyorogva. Ha lenne, kétszer annyit ennék belőle az biztos.
Beljebb megyek a nappaliba és magamat nem meghazudtoló módon egyből a tárgyra térek, hátha nem kell sok időt itt tartózkodnom. Egyelőre állok, jelezvén, hogy a legjobb lenne, ha kezembe nyomná az elixírt, meg két sütit, én fizetnék, aztán viszlát, azonban némi idő elteltével én is leülök az egyik fotelba, ha már ilyen szépen kéri.
- Van pénzem, tudok fizetni - felelem inkább egyértelműen jelezve neki, hogy pénzzel szeretnék fizetni és nem mással. Legyen bármi is az a „más opció”. Nagyjából tudom, mennyibe kerülnek az ilyenek, volt már részem hasonló elixír elfogyasztásában, még ha borzasztóan utáltam is és amennyire tudom, kerülök ezt a megoldást. Ettől függetlenül sejtem, hogy rá fog tenni nem kevés áfát azért, mert ezúttal ő szerezte be nekem azt a szart. Egyre jobban kezdem sejteni, hogy ez a beszélgetés nem lesz rövid és nem lesz egyszerű, mert ki fogja használni, hogy ezúttal rá vagyok utalva. Gyűlölöm az életem.
Nem facsarja tovább a szándékait, hamar kiderül, hogy neki mire fáj a foga. Nekem a vérére, neki meg Kirillre. Mélyet sóhajtva pillantok oldalra, majd nyelek egyet. Mondanám, hogy meglep az, hogy pont Kirill nevét hallom, de ez csak részben van így. Az oroszok nagyon tudják támogatni, de gyilkolni is egymást, átvitt és valós értelemben is. Viszont korántsem mondhatom azt, hogy tudatában vagyok minden lényegi információnak az utolsó évekből, úgyhogy most szépen eljátszom a hülyét, aki nem tud semmiről.
- Nem változott semmi köztünk - felelem úgy, hogy minél kevesebb lényegi információt adjak ki neki. - Leszámítva, hogy utóbbi időkben mindketten elég elfoglaltak vagyunk és a magunk dolgával foglalkozunk. Miért? - Nem fogok beleszaladni a csapdájába, hagyom, hogy ő beszéljen én meg majd válaszolok, ha akarok. Annyira nem akarok.
e v e




Lengyel — 26 év — MiM tag
oh sweet life
Vissza az elejére Go down



Zak & Zor - Not nice to meet you again Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: