Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Harry James Potter

Harry James Potter


Auror

Harry James Potter 2e92fe5aa43b3e2788a706157b822d6cdd66f560

Lakhely :

Potter-ház

Elõtörténet :

A Kiválasztott

Playby :

ϟ Felix Lalo ϟ


4


Harry James Potter Empty
Harry James Potter
Szer. Jan. 18, 2023 7:37 pm

Harry James Potter

A Kiválasztott



"Egy szülőnek... nem szabad elhagynia a gyerekét, csak - csak ha kényszerítik rá."



Nem: Férfi

Kor: 42 év

Vér: Félvér

Születési hely: Godric's Hollow

Iskola/ház: Griffendél

Munka: Aurorparancsnok

Családi állapot: Nős

Patrónus: Szarvas

Pálca: Magyal, főnixtoll-maggal, 11 hüvelyk, rugalmas (egy ideig pedig a Pálcák Ura)



Amit szeretnek bennem

Egyszer Hermione azt mondta nekem, hogy bátor vagyok. Nos ez akár igaz is lehet, bár lehet a vakmerő és kíváncsi jellemzés is megállná a helyét. A szeretteimet megvédeném bármi áron, egy ilyen helyzetben nem haboznék. Túl sok szörnyűséget láttam és tapasztaltam már, túl sok mindenkit veszítettem el a Voldemorttal vívott csatában ahhoz értékelni tudjam mit jelent a család, a barátság. Ahogy teltek az évek felettem, valamelyest változtam, bár szerintem mélyen ugyanaz a Harry vagyok. Iskolás éveim alatt sokszor úgy éreztem egyedül kell szembeszálljak a gonosszal. Egyesek azt hihetnék azért, hogy learassam a babérokat és egyedül enyém legyen a dicsőség. De nem. Én sosem akartam hős lenni. Részben azért akartam egyedül csinálni, hogy ne tegyem veszélybe a barátaimat, részben valószínűleg azért, mert Voldemort is ezt akarta elhihetni velem hogy nincs kire számítsak. Felnőttként megtanultam, hogy segítséget kérni nem szégyen, sőt, egy feleséggel az oldalamon tudom mit jelent támogatni valakit. Mint ahogy régen szívesen fogadtam egy nálam okosabb tanácsát (Hermione zseni esze mennyiszer kisegített), úgy van ez most is: aurorparancsnokként ugyan enyém a döntés, de szívesen fogadom az embereim ötleteit. Nem tartom magam zsarnok vezetőnek - és bár volt egy pár dolog ami közös volt Voldemorttal, na e tekintetben teljesen biztos vagyok, hogy különbözünk.



Ami zavar bennem másokat

Talán az átélt szörnyűségek miatt kifejlődött bennem egy olyan érzés, amit úgy hívok: mélyről jövő harag. Ezt akkor éreztem amikor tanuja voltam Sirius halálának, és ez ösztönzött arra, hogy Bellatrixnek ártsak. Nem voltam rá büszke – és egy ideig azt hittem én is olyan leszek mint Voldemort. Ez felnőttként sem változott. Még mindig tudok megvetéssel és haraggal nézni egy olyan valakire, aki bántja a számomra fontos személyeket. Talán ez a tulajdonságom is hozzátett ahhoz, hogy auror legyek, és bár nem egy előnyös tulajdonság de motivációt ad. Egy olyan személynek, akinek az életében jelen vannak negatív dolgok, feltevődik a kérdés vajon meg tud-e bocsátani. Sokan kérdezték már tőlem, és én is felteszem magamban a kérdést sokszor. Az igazság az, hogy nehezen megy. El kell telnie időnek ahhoz, hogy képes legyek rá. De a végén mindig valamiféle megkönnyebbülést érzek, mintha egy szűk dobozból szabadulnék ki. És lásd, a fiam is Perselus Piton nevét viseli. Igazából van egy másik másoknak zavaró tulajdonságom is: az igazság érzetem és hogy tudok szókimondó lenni. Ez fiatalkoromban többször is bajba kevert, egyszer amikor Marge néni megsértett és lufit csináltam belőle, máskor pedig amikor Dolores professzornővel keveredtem vitába Voldemortot illetően (még mindig megvan a kezemen a heg). Felnőttként is bennem maradtak ezek a személyiségjegyek, és őszintén szólva a munkám során tudnak hátrányos helyzetbe sodorni (pl. kialakuló konfliktusok egyes minisztériumi dolgozókkal).


Életem története

Harry csak hánykolódott az ágyban, hol az oldalára fordult, hol a hátára, de nem tudott aludni. Túl sok minden történt vele ma minisztériumban, a gondolatai egyszerűen nem hagyták pihenni. A csuklójával megtörölte a homlokát, majd az éjjeli szekrényéről elvette és feltette a kerek szemüvegét és felült az ágyban. A gyerekek, Ginny már rég aludtak, nem is volt szándékában felkelteni őket, had aludjanak csak. Bár Ginny biztosan virrasztott volna vele, viszont semmiképp sem akarta a terheit rátenni. Gondolta, majd megoldja azokat ő maga.

A neo-halálfaló mozgalom egyre jobban és jobban erősödött – már minden erről szólt a médiában. Nem telt el úgy nap, hogy a hírre éhes újságszerkesztők ne keresték volna fel Harry-t, hogy a kérdéseikkel bombázzák. És a legszörnyűbb az egészben, hogy ő mint aurorparancsnok csak ennyit tud mondani: nem tudjuk. Mert sok minden még homályos a helyzetet illetően: nem tudják milyen szervezet áll mindezek mögött, nem tudják mi a konkrét céljuk. Talán túlságosan naív volt azt hinni, hogy Voldemort halála után minden jobb lesz és hogy nem kell majd egy félelemmel teli világban felnevelni a gyermekeit, mint amilyenben ő élt az iskolaévei alatt.

Na és ha kiírná magából a frusztrációt? Talán segítene. Olvasott már ezzel kapcsolatos terápiákról korábban.

Harry felállt az ágy széléről és odaballagott az íróasztalhoz. Csendesen kihúzta a széket és hallkan felkapcsolta az éjjeli lámpát, majd lopva hátrapillantott hogy ellenőrizze nem-e ébresztette fel Ginnyt. Papírt és tollat ragadott, de eleinte csak nézte az üres lapot mert nem tudta hogyan kezdje. Egyáltalán kinek írja?
Kedves naplóm ….. Nem jó, ahogy leírta azzal a lendülettel át is húzta. Nem naplót akar írni mint Tom Denem, hanem csak írni. Albus Dumbledore és Sirius jutottak eszébe, mint két nagy példaképe. Talán hülyeség írni nekik (nem mintha kisebb korában mindig ésszerű dolgokat cselekedett volna), de hátha valami csodafolytán kap tőlük egy sugallatot… valamilyen segítséget.

Sok minden hozzájárult ahhoz, hogy az aurori hivatást válasszam. Az iskolás éveim alatt átélt borzalmak, ahogy láttam Sirius szeméből kihullni a fényt amikor megölték… Mert ott voltam. A szemem előtt zajlott az egész, és akkor nem tudtam tenni ellene semmit. Albus professzor volt az aki visszaadta a hitemet, hogy igenis le lehet győzni a gonoszt mert mindig van rá mód. Sokat köszönhetek neki is, és a vele eltöltött beszélgetések is segítettek abban, hogy erre a döntésre jussak. Hogy auror akarjak lenni. Hogy tudjak tenni a gonosz ellen mert elhittem, hogy igenis lehetséges.

De most itt vagyok. Egy szervezet élén, egy parancsnok, aki a legnagyobb felelősséggel bír, aki sokat tudna tenni a halálfalók ellen – de mégis úgy érzem kevés vagyok. Veled Sirius, és önnel Albus professzor úr biztosan könnyebb lenne, mert nem tudom mi tévő legyek. Merre induljak? Elég volt a Voldemort-időszakból, túl sok keserűséget okozott, és a legkevésbé sem szeretném hogy a jelenlegi családomnak szenvedést okozzon. Tényleg ettől félek a legjobban. Gyerekként más volt, talán egy kicsit kaland is volt, de most felnőtt fejjel, apaként és férjként nem mindegy milyen döntéseket hoz az ember. És talán most értettem meg igazán édesanyám tetteit, amikor megvédett engem a gyilkos átoktól. Most értettem meg, amikor én is szülővé váltam, mert ilyenkor már féltő szemmel nézzük a világot.

Bárcsak Ti is itt lehetnétek velem, hogy elmondhassam ami bennem van.

Sirius Black és Albus Dumbledore emlékére,
Harry Potter



Ha tükörbe nézek

Magas erős férfiú, barna hajjal és hosszú borostával, kerek szemüveggel. Volt egy ismeretető jegyem: egy heg a homlokomon amiről mindenki azonnal tudta kivagyok. Munkában jobbára öltönyben vagyok, de a hétköznapokban szeretem a lezserebb öltözetet (farmer, sportcipő).


Családom

Szüleim
Édesapám James Potter, édesanyám Lily Evans. Voldemort kezei által haltak meg csecsemőkoromban, így sajnos nem tudtam megismerni őket. Ettől függetlenül él bennem egy kép amit róluk elképzelek: édesapámat bölcsnek, talpraesettnek tudom elképzelni, édesanyám egy bájos és kedves teremtés lehetett. Sokan mondják rólam hogy úgy nézek ki mint édesapám, de a szemem az édesanyámé.


Feleségem
Ginevra Molly Weasly/Potter. Egy bátor, kedves, őszinte, kedves és vicces teremtés. Ugyan az elején nem volt minden tökéletes mint egy tündérmesében, mert volt egy szakításunk, de a házasság már minden felülírt. És olyan gyönyörűszép, selymes bőre van…


Gyermekeim
James Sirius Potter, Albus Perselus Potter, Lily Luna Potter. A gyermekeim nevei is a példaképeim neveit viselik. Bevallom őszintén, nehéz dolgom van a nevelést illetően, de nem a gyerekek miatt. Miattam. Mivel én is apa nélkül nőttem fel, egy minta nélkül, néha úgy érzem bizonyos helyzetekben nem tudom mihez kezdjek. Hálás vagyok Ginnynek a feltétlen támogatásáért, és azt tudom hogy mindenképpen ott akarok lenni a gyermekeim mellett, bármi legyen is. Semmiképpen sem szeretném, ha olyan sorsuk lenne mint amilyen nekem jutott.


Apróságok

Amortentia
Ginny bőrének illata.


Mumus
Egy dementor - de már egy olyan, aki nem engem, hanem a családomat bántaná - valamint Voldemort visszatérése.


Edevis tükre
A szüleimmel való találkozás és beszélgetés. Oly sok kérdésem lenne...


Hobbim
Minden ami a Kvidiccsel kapcsolatos.


Elveim
Hűség, kitartás, áldozat. Ugyanez jellemezte az én szüleimet is, nekem is ezt kell tovább vinnem. Legyen az egy bajba jutott a Titkok Kamrájában, vagy egy Trimágus Tusa a víz alatt vagy egy labirintusban (Isten nyugasztalja Cedricet), vagy egy ki nem állható unokatestvér dementortámadás alatt. És nem azért mert hősnek kell lenni, én sem tartom magam hősnek. Az erények viszik előre a világot – és erre édesanyám szeretetáldozata ahogy engem életben tartott a legfőbb példa rá.


Amit sosem tennék meg
Sosem mondanám ki ezeket a szavakat: Avada Kedvara.


Ami zavar
Hogy a fiam Albus Scorpius Malfoy-al barátkozik.


Ami a legfontosabb az életemben
A családom szeretete.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Még most sem bánom, hogy Marge Dursley-ből lufi lett.


Amire büszke vagyok
Természetesen a családomra. Igazából arra is, hogy aurorparancsnokként az ellenség ellen dolgozhatok.


Ha valamit megváltoztathatnék
Ha lehetne, sok mindent megváltoztatnék, de ehhez sajnos még egy időnyerő sem lenne elég. A múltat nem lehet megváltoztatni. A szüleimet nem tudom visszahozni közénk…


Így képzelem a jövõmet
Egy halálfaló nélküli világ – és ezért fogok küzdeni. Ez a hivatásom. A sebek amiket kaptam az élettől éltetik bennem azt a motivációt, hogy egy ilyen világért harcoljak. Békében. Még ha a szüleimnek, Albus professzor úrnak, Siriusnak – akik mind ezért küzdöttek – meg is kellett ezért a célért halniuk, hiszek abban hogy nem hiába történt.


Egyéb
A család és az elveim mellett még: a barátság.



Play by FELIX LALO


Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Harry James Potter 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Harry James Potter Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


420


Harry James Potter Empty
Holden Briggs
Hétf. Jan. 23, 2023 6:44 pm
Kedves Harry!


Életed során rengeteg néven szólítottak már: A Kis Túlélő, A Kiválasztott, James és Lily Potter fia, voltál már Parancsnok úr, Apa, Harry és egyszerűen csak Potter is... de ezek mind csak egy-egy apró kis szeletei annak, aki vagy. Hiszen ezek többnyire csak címkék, amelyek nem fedhetik a teljes valóságot. Több vagy hősnél, kiválasztottnál, a gyilkos átok egyetlen túlélőjénél, az aurorok parancsnokánál, nem vagy James, nem vagy Voldemort - bár a mai napig, úgy tűnik, sokat elmélkedsz a kettőtök közötti hasonlóságon. Egyszerűen csak Harry Potter vagy. Sokkal inkább meghatároz téged a szívedben lakozó rengeteg szeretet, a bátorságod, az önfeláldozásod, a megszámlálhatatlan élmény és tapasztalat. Annyi mindenen kellett keresztülmenned már nagyon fiatalon, ami több száz évet is meghaladó életre is elegendő lenne - sok szörnyűségen, de egyben sok csodálatos dolgon is. Életre szóló barátságokat kötöttél, megtaláltad életed szerelmét és apává is váltál. Még ha nem is tündérmesébe illő minden, azt hiszem, valójában mindent elértél, amire fiatalon vágytál. Szerető család vesz körül, és talán ez a legfontosabb a világon. Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan alakul majd ezután az életed, hiszen a növekvő neo-halálfaló veszély mellett, kamasz gyerekek apjaként és házas férfiként egyszerre kell megküzdened az egész világot érintő és teljesen hétköznapi problémákkal is. De azt már mind tudjuk, hogy Harry Potter sosem adja fel, nem igaz?
Futás foglalózni, már nagyon sokan várnak rád Very Happy !

Harry James Potter varázslatosnak találta






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: