Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita

Nikolina Dashkov


Akadémista

on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Jules-euphoria

Lakhely :

❧ Párizs | Szentpétervár | Roxfort

Elõtörténet :

do you really wanna hurt me?

Keresem :

❧ my boys... i just wanna play a little

Multik :

❧ kiskacsa

Playby :

❧ Hunter Schafer


75


on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Empty
Nikolina Dashkov
Szer. Dec. 28, 2022 1:08 am


the scary thing about distance is,
you don't know whether they'll miss you or forget you...

caly && nikita
Egy idő után abbahagytam a napok számlálását. Nem volt erőm és türelmem ahhoz, hogy újabb strigulákat húzgáljak a füzetem üres oldalaira, azt várva, vajon hanyadik vonal húzásakor fog Caly végre visszaengedni. Piszkosul, sőt, nem is… Kurvára hiányzott már a hangja a fejemből, meg a titkos nevetgélések, mikor senki nem figyelt. Mióta kizárt, nyomasztóan nagy volt a csend odabent, szinte már rettegtem a saját gondolataimtól, melyek most teljesen egyedül voltak és elszabadultak, akár egy nem kívánt átok. Nem ehhez voltam hozzászokva. Eddig nem kellett egyedül megküzdenem a belső démonjaimmal.
Eleinte nagyon sokszor próbálkoztam. Kopogtattam a láthatatlan ajtón, szólítgattam, sőt, egy idő után már tövig nyomtam a csengőt, de semmi. Caly elszigetelte magát, én pedig ott maradtam kukán a sötétségben. Persze nem hibáztathattam őt ezért… Elvégre nem csak én vesztettem el valaki fontosat; mindkettőnket épp olyan súlyosan és váratlanul ért Kira halála.
Végül szépen lassan feladtam, hogy tovább verjem azt a bizonyos ajtót, a magam dolgával kezdtem törődni és a saját kis tini drámáimat igyekeztem túlélni. A hatalmas kavalkádból csak az zökkentett ki folyton, hogy akárhányszor történt valami izgi, nem volt kinek elmesélnem. Mindig az volt az első gondolatom, hogy erről Caly és Kira majd biztosan hallani akarnak. Hogy majd mekkorát fogunk nevetni az újabb sztorin, mikor összeülünk egy vajsörre vagy tartunk egy pizsama partit. De mostanság nem volt se Caly, se Kira, se vajsör, se pizsama parti.
Sokan észrevették már, de az utóbbi időben kissé mogorván viselkedtem. Nem mindig, csak amikor épp frusztrált lettem, mert sok kimondatlan szó gyűlt fel bennem. Nos, olyankor a színészi játékom kissé megtört, bár a “barátaim” még ezt is könnyűszerrel megbocsátották nekem, és inkább körbevettek, hogy megvigasztaljanak.
Az a reggel sem indult másképp. A folyosón sikerült hozzávágnom egy “baszódj meg”-et egy random harmadikos félvér fiúhoz, aki sikeresen átbukfencezett a lábamon, pedig most tényleg nem direkt gáncsoltam ki - aztán odajött hozzám néhány Hugrás évfolyamtársam, akik egyből megpróbáltak jobb kedvre deríteni. Végül velük együtt vonultam be a következő órára.
Egyetlen apró, néhány pillanatig tartó mosollyal köszöntem oda Caly-nak, mikor megláttam őt az egyik pad mögött. Nem tudtam, hogyan kellett volna hozzászólnom, vagy mit mondhattam volna neki egyáltalán. Úgy éreztem, évezredek teltek el, mióta utoljára beszéltünk.
Sötét Varázslatok Kivédése - elvileg ezen az órán vettem részt, bár alig néhány percen belül kétségeim támadtak. Elméletet vettünk, de mindent ami elhangzott már kívülről fújtam. Ez lett volna a híres-neves Roxfort?
Egy alig észrevehető, unott sóhajjal csúsztam lejjebb a székemen miközben a prof előadását próbáltam hallgatni, de amilyen dög unalmas volt, képtelen voltam sokáig figyelni. Elkalandoztak a gondolataim, s hamar azon kaptam magam, hogy megint megpróbáltam kapcsolatba lépni a tőlem nem messze ücsörgő nővéremmel.
“Ha még öt percig ezt kell hallgatnom, inkább megyek és rituálisan feláldozom magam a Fúriafűznek” – küldtem felé a gondolatmenetet, remélve, hogy az el is fog jutni hozzá.

memories ❧ welcome back to my brain sis on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita 1570947188credit

Calysta Munter-Graves varázslatosnak találta





our devil has pale skin and blue eyes


Vissza az elejére Go down
Calysta Munter-Graves
Szomb. Jan. 28, 2023 10:45 pm
"The truth is, when it gets really quiet, when the silence gets too loud, i really start to miss everyone."
to nikita
A terem hátuljában várakozunk Svennel és egy-két másik durmstrangossal az óra kezdetére, míg a diákok többsége inkább elöl csoportosul és beszélget. Nekem ez így tökéletes, megtartani a kellő távolságot, elkerülni a nyüzsgést, a háttérből megfigyelni. Most még a körülöttem levőkkel sem igazán beszélgetek, inkább csak unottan hallgatom őket. Sosem voltam tipikusan társasági lény, sosem vágytam kifejezetten arra, hogy túl sok emberrel vegyem magam körül, hogy semmiségekről fecsegjek másokkal. Talán azért, mert sosem voltam igazán egyedül. Soha. Szinte mindig volt két másik hang a fejemben, ha szükségem volt valakire. De mióta az a két hang elhallgatott – az egyik az én hibámból, mert kizártam őt, a másik pedig... Nos, azt hiszem, azóta még inkább elzárkóztam, elszigetelődtem mindenkitől. Nem azt mondom, hogy direkt, szándékosan, tudatosan... Inkább mintha elfelejtettem volna, hogyan is kell nyitni mások felé. Tudtam egyáltalán valaha?  

A diákok elkezdenek helyet foglalni, ami azt jelzi, hogy a tanár is hamarosan érkezik. Én is elfoglalom a helyemet, és épp kikészítem a Sötét Varázslatok Kivédése könyvemet, amikor megérzem a jelenlétét. Bár az elmémből kizártam őt, valahogy mégis abban a pillanatban megérzem, hogy befutott ő is, amint belép a terembe. Felpillantok, Nikita pedig apró, szinte félénk mosollyal üdvözöl. Viszonzom a gesztust, és közben ismét eláraszt a bűntudat. Szinte fojtogat. És mellette megannyi más érzés, melyeket az utóbbi időben annyira igyekszem elnyomni. Hamar el is fordítom a fejem.

Az elmúlt pár hónap egyikünknek sem volt könnyű, jól tudom. Ám úgy érzem, velem a többieknél is kevésbé volt kegyes a sors. Kira elvesztése sokunkat megviselt, ezt nem kétlem. De ami utána következett, azt csak nekem, illetve nekem és Svennek, kellett átélnünk. Hogy a megkérdezésünk nélkül, szinte pillanatokon belül döntöttek a sorsunkról, gyásznak helyet sem adva összeadtak bennünket, és elvárták, hogy azonnal lépjünk tovább, egy teljesen új életet kezdve. Mintha ez normális lenne. Mintha hetekkel korábban még nem más karjaiban lettünk volna.  

Elgondolkodtam néhányszor azon, vajon a szüleim vagy a nagyapám tudtak Vidarról, a kapcsolatunkról? Több okból is titokban tartottuk kezdetben, hisz egyrészt a tanárom volt, másrészt valahol legbelül mindig is tartottam tőle, hogy a küldetésünk, a kötelezettségeim bármikor közénk állhatnak. De a vége felé már nem is annyira titkolóztunk, akkorra már úgy tűnt, nem is igazán számít, plusz... azt hiszem, kezdtem magam is reménykedni, hogy valóban lehet közös jövőnk. Hogy működhet. Aztán néhány hét leforgása alatt minden a feje tetejére állt. Elvesztettük Kirát, eljegyeztek Svennel, nekem meg úgy kellett tennem, mintha Vidar soha nem is létezett volna. Legalábbis így tűnt helyesnek, vagy csak így volt a legegyszerűbb. Erre most ő is itt van, a Roxfortban, érthető módon dühös, nekem meg fogalmam sincs, mire készül, mire lehet képes. És magányosabb vagyok, mint valaha, mégsem tudok közel engedni magamhoz másokat. Azt mondogatom magamnak, hogy azért, mert így biztonságosabb, de ez csak félig igaz. Valójában tartok attól, hogy visszaengedjem Nikitát a fejembe, mert tele vagyok kétségekkel és bűntudattal, szégyenérzettel, amit félek megosztani vele. Félek a reakciójától, attól, hogy nem értené meg. Hogy ugyanúgy elítél majd, ahogy én teszem magammal. A csend azonban kezd fülsüketítő lenni, és egyre inkább érzem, hogy szükségem volna rá. Lopva Niki felé pillantok, látom, hogy a tanárt figyeli unottan. Magam is előre fordulok, igyekszem az órára összpontosítani, de az előadás annyira unalmas, egyhangú, szegényes, hogy ismét elkalandozom. Igazából tölthetnénk ennél szórakoztatóbban is ezt az időt, ha beengedném. Előbb-utóbb úgyis meg kell tennem. Nem tarthatom távol örökké. Mély levegőt veszek, és óvatosan elkezdem lebontani az elmém köré épített falakat. És amint végzek, szinte azonnal meg is hallom a hangját a fejemben. Váratlanul ér, de közben örömmel tölt el, hogy újra itt van. Attól pedig, amit mond, feltör belőlem egy kisebb nevetés. Amivel még saját magamat is meglepem, a kezemet is a szám elé kapom. Észreveszem, hogy néhányan döbbentem merednek rám, majd elkapják rólam a pillantásukat. Valószínűleg most először hallottak nevetni. Nyár óta valóban nem igazán volt rá példa. Még nekem is furcsa volt. “A tanárt kellene inkább. Mindenkinek szívességet tennénk vele. Ez az óra siralmas. Nem is értem, milyen Sötét Varázslatok Kivédése óra az, amin a diákoknak szépen csendben kell ücsörögnie, ahelyett, hogy élesben látnánk és gyakorolhatnánk azt, amiről tanulunk. Nem beszélve arról, hogy ez nálunk ötödéves tananyag volt.” Futólag megint Niki felé pillantok, míg fejben válaszolok a megjegyzésére, majd látványosan megforgatom a szemeimet.


Caly.
"The finest steel has to go through
the hottest fire."
Vissza az elejére Go down
Nikolina Dashkov


Akadémista

on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Jules-euphoria

Lakhely :

❧ Párizs | Szentpétervár | Roxfort

Elõtörténet :

do you really wanna hurt me?

Keresem :

❧ my boys... i just wanna play a little

Multik :

❧ kiskacsa

Playby :

❧ Hunter Schafer


75


on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Empty
Nikolina Dashkov
Pént. Feb. 10, 2023 11:44 am


the scary thing about distance is,
you don't know whether they'll miss you or forget you...

caly && nikita
Már ahhoz se volt túl sok kedvem, hogy szívassam a többi diákot. Hetek óta egyetlen csintalanságot nem követtem el, csak gorombáskodtam és rámorogtam olyanokra is, akiknek még csak a nevét se tudtam. Néha már magamra se ismertem, mikor a tükörbe néztem. Igyekeztem rejtegetni ezt a kiégéshez hasonló állapotot, de aki ismert, az látta, hogy frusztrált voltam. Idegesített, hogy senkivel nem tudtam osztozni a gondolataimon. Senki nem értett meg engem úgy, mint a vérnővéreim.
Szinte kétségbeesetten vágytam rá, hogy végre ne legyen egyedül a hangom odabent, hogy valaki válaszoljon is azokra a buta szavakra, amiket egy-egy alkalommal kommentáltam az események közé, mert őrjítő volt ez a csend. Így amikor Caly rám pillantott, és megvolt a cikis üdvözlés, legszívesebben rákiabáltam volna, hogy “szólalj már meg baszki!” - de nem tettem. Csak leültem a helyemre és úgy tettem, mintha érdekelt volna a kedves professzor magyarázkodása.
Sok dolog végigrobogott gondolataim vágányán, mindössze néhány pillanat alatt, mire eljutottam arra a pontra, hogy megelégeljem a kettőnk közti kínos csendet. Mindkettőnket rosszul ért a veszteség, de ami sok az sok. Ott kellett volna lennünk egymásnak, nem pedig kizárni a másikat.  Ennek nevében ismét megpróbálkoztam kapcsolatba kerülni vele, hátha megérzi, bár nem sok reményt fűztem hozzá…
Olyan érzés volt, mintha egy csúszdán siklottam volna lefelé, vagy mintha a jégen seggre esve csusszantam volna néhány métert, de épp csak néhány pillanatig, majd “egy meg egy” ismét kettő lett, hideg és meleg langyossá vált, a tél és a nyár közé belibbent a tavasz. Különös nyugalom és öröm fogott el, ahogy rájöttem, hogy Caly és én végre ráhangolódtunk a közös csatornánkra. Így pedig az a gondolatom, hogy unalmamat önmagam rituális feláldozásával szeretném orvosolni, sikeresen eljutott hozzá és még nevetésre is bírta. Nem csak diáktársaink, még én is felé fordultam, hogy egy sunyi mosolyt és egy kacsintást csillantsak felé, majd tettetett figyelmemet újra a profra fordítottam, de mosolyom megmaradt.
“Igazad van, legalább akkor már rá lenne kényszerülve, hogy bemutasson néhány átkot… Ha egyáltalán tudja használni a pálcáját az orrtúráson kívül másra is” – válaszoltam egy újabb sóhajjal, majd tovább hallgatva a mondandóját, hátrahajtottam a fejemet a székemen, így fejjel lefelé pislogtam a mögöttem ülő srácra. Az csak a homlokát ráncolva bámult rám, majd odasúgta, hogy “fordulj már előre”. – “Ne is mondd. Mi lenne, ha inkább tartanánk egy gyakorlati órát? Meg is találtam a tökéletes tesztalanyt hozzá” – utaltam ezzel a fiúra.
– Te meg fordulj már fel – súgtam neki vissza. – Csak szólni akartam, hogy taknyos az inged – tettem hozzá, majd előre fordultam inkább. Még hallottam, ahogy elkezdett fészkelődni, gondolom próbálta ellenőrizni, hogy igazat mondtam-e.
“Ez a hely egy vicc. Gyökerekkel vagyunk körülvéve. Ments meg!” – nyafogtam gondolatban Calynak, közben előre dőltem és homlokomat a padra nyomtam. Kezdtem azt hinni, hogy nem csak véletlenül, vagy létszámnövelés céljából vettek fel ide mindenféle jött-menteket, hanem kimondottan kérték a szerencsétlenek családjait, hogy küldjék ide a kölykeiket, mert ez az iskola nekik való. Iskola… Inkább Nyomorékok Gyülekezőhelye.
Néha - vagyis elég gyakran - betört a fejembe a kósza gondolat, hogy rendezni kellene egy kisebb gyújtogatást a Roxfort folyosóin. Vagy mondjuk összeverekedni valakivel. Elszabadítani egy sárkányt, vagy szerelmi bájitalt keverni a tanárok italába. Bármit, amivel káoszt lehetett volna teremteni. Untam már ezt az egészet.
“Mondd csak… Mi van veled mostanában? Van valami izgi pletyka?” – tértem inkább nyugodtabb vizekre, hátha attól belső gondolataim is lecsendesedtek. Bár most épp a csendet próbáltam elkerülni.

memories ❧ welcome back to my brain sis on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita 1570947188credit

Calysta Munter-Graves varázslatosnak találta





our devil has pale skin and blue eyes


Vissza az elejére Go down
Calysta Munter-Graves
Vas. Feb. 12, 2023 6:44 pm
"The truth is, when it gets really quiet, when the silence gets too loud, i really start to miss everyone."
to nikita
Nekem is hiányzott Niki. Persze hogy hiányzott. Minden egyes nap, minden olyan percben, amit máskor egyébként szívesen megosztottam volna vele. És hiányzott Kira is, meg a szokásos csacsogásuk a fejemben. Hiányzott a szabadságom, vagy hát annak a látszata, mert valóban sosem voltunk igazán szabadok. De Kira halála óta sok minden megváltozott. Többek között én is, és a belső gondolataim is. Sötétebbek lettek. Haragosak. Bizonytalanok, tele kétkedéssel. És azt gondoltam, ezt először magamban kell elrendeznem, mielőtt Nikit újra beengedném. Mert féltem, hogy nem értené meg. Hogy árulónak hinne. Pedig nem vagyok az. Hiszek az ügyünkben. Hiszek a céljainkban. A módszereink azok, amik néha elbizonyítanak. A szüleink, nagyszüleink módszerei, a hagyományokhoz való ragaszkodásuk, amiknek persze értem az okát, de a Kira temetésén bejelentett eljegyzésem óta bennem igencsak megkérdőjeleződött, hogy valóban jól tesszük-e, ha mindenben az idősebbek példáját, tanácsait és utasításait követjük. Az egykori nővérünkre éppen hogy csak rácsuktuk a kriptaajtót, és már az özvegyének a menyasszonya voltam. Az exem pedig, akivel előzőleg egy évig voltam együtt, és aki addig a pontig szintén nem sejtette, hogy nem találták hozzám elég jónak, vagy hogy másnak ígérték a kezem, egyszerűen kámforrá vált a nagy bejelentés után.

És sajnos nem mondhatom azt, hogy ezeket a gondolatokat már gondosan elrendeztem, elpakoltam volna az elmém egy-egy nyugodt, csendes, biztonságos polcára, de most jött el az a pillanat, amikor úgy döntök, hogy talán már vagyok annyira erős okklumentor, hogy megkockáztassam a vérnővérem visszaengedését. Nem tarthatom őt örökké távol. Ez egyszerűen természetellenes. Számunka legalábbis az, hisz úgy teremtettek bennünket, hogy örökké össze legyünk kötve.  

“Benne vagyok. Valószínűleg még amúgy sem tudják, mi az a gyakorlati óra, legalább most kapnak egy kis ízelítőt.” - Elmosolyodom magam elé nézve, épp csak egy cinkos pillantást vetve Nikita felé, aztán ismét úgy teszek, mintha a tanárt figyelném. “Hmm... Mi a terved vele?” - vetek magam is egy oldalpillantást az általa kiszemelt srácra, kissé oldalra billentett fejjel, felmérve őt. Szegény kölyök nagyon koncentrálna arra, ami elől történik, pedig tőlünk tanulhat majd csak igazán valamit.

Amikor rákérdez, hogy mi a helyzet velem, először csak egy nagyot sóhajtok. Na igen, helyben vagyunk. “Ha pletyka címszó alatt a helyiekről szeretnél hallani... az inkább a te asztalod. Nem érdekelnek eléggé ahhoz, hogy megjegyezzem az ügyes-bajos dolgaikat” - rázom meg egészen picikét a fejemet. “De ha rólam szeretnél új infót, nos... “ - felé fordítom a fejem - “Biztos feltűnt már neked is, hogy itt van Vidar is.” Akiről sokakkal ellentétben pontosan tudhatja, hogy tavaly egész évben titkos tanár-diák románcot folytattam vele. Előlük persze aligha titkolhattam volna ezt el. Talán azt is tudta, vagy sejtette, hogy kezdett egyre komolyabb lenni közöttünk a dolog. Hogy év végén már nyíltan felvállaltuk a kapcsolatunk, tudva, hogy idén a Roxfortban már nem lesz a tanárom, és már nem kell aggódnunk amiatt, hogy mások rossz szemmel nézhetnek ránk. És azt is tudja, hogy ennek ellenére végül nem Vidar felesége lettem a nyár végén. A többiből azonban kizártam, szóval... “Az az igazság, hogy az eljegyzés bejelentése óta nem beszéltem vele. Hozzámentem Svenhez, ő pedig még egy bocsánatkérő levelet sem kapott tőlem, mert... azt gondoltam, nincs értelme. Hogy így egyszerűbb lesz mindkettőnknek. De most úgy tűnik, hogy elég dühös. Azt hiszem, azért jött utánunk, hogy... Nem is tudom. Hogy zűrt okozzon? Mintha nem lenne ez a helyzet már így is épp elég összetett.” A fejemet ingatom, aztán csak egy futó pillantást vetek Svenre az oldalamon, majd a székben hátra dőlve újra a tanárt figyelem.


Caly.
"The finest steel has to go through
the hottest fire."
Vissza az elejére Go down
Nikolina Dashkov


Akadémista

on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Jules-euphoria

Lakhely :

❧ Párizs | Szentpétervár | Roxfort

Elõtörténet :

do you really wanna hurt me?

Keresem :

❧ my boys... i just wanna play a little

Multik :

❧ kiskacsa

Playby :

❧ Hunter Schafer


75


on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Empty
Nikolina Dashkov
Hétf. Feb. 13, 2023 12:49 pm


the scary thing about distance is,
you don't know whether they'll miss you or forget you...

caly && nikita
Jó érzés volt újra hallani a hangját a fejemben. Én nem voltam hozzászokva a csendhez, ami eddig uralkodott köztünk, idegesített, bántott, sőt, olyan volt, mintha a lelkem egy darabja elveszett volna a sötétségben. Mintha vakon tapogatóztam volna. Ez vérnővérek számára egyszerűen nem volt normális. Nem is értettem, ő hogy bírta eddig. Kíváncsi voltam, vajon ő is kifordult-e magából miatta? Hiszen a külön töltött idő alatt egyetlen halovány gondolatában se tudtam olvasni, arról pedig fogalmam se volt, mi történt vele az esküvő óta.
Néhány perc erejéig azonban minden aggodalmamat félresöpörtem, neheztelésem minden cseppjét elfelejtettem, mert az öröm, hogy visszakaphattam őt, sokkal nagyobb értékkel bírt mint ezek.
“Olyan ízelítőt kapnak, hogy onnantól rá se bírnak majd nézni ezekre a nyomorúságos tankönyvekre” – egészítettem ki Caly gondolatmenetét elégedetten. Nem is értettem, miért nekünk kellett idejönnünk csereprogramosat játszani, mikor egyértelműen látszott, hogy a Roxfortosoknak nagyobb szükségük lett volna egy kis légkör változásra. A Durmstrangban legalább tanultak volna valami hasznosat is… – “Hmm… Mit szólnál egy Levicorpus-hoz? Vagy az túl kegyes lenne?” – vetettem fel a lehetőséget. Vicces volt elképzelni, ahogy az a szerencsétlen fiúcska bokával felfelé lóg a levegőben. A vér a fejébe száll, amitől olyan piros lesz a képe, mint egy érett paradicsom. Hozzáteszem, én nagyon szívesen bemutattam volna rajta akármilyen átkot, de volt egy pár amit szerintem nagyon nem értékeltek volna ebben a visszamaradott, fapados kis intézményben.
A következő téma amit feldobtam már nem volt ennyire vidám, de úgy éreztem, szükséges volt. Hiszen - ahogy azt korábbi gondolatomban kifejtettem - semmit nem tudtam Calyról az elmúlt hetekben, vagy inkább hónapokban? Szívesebben beszélgettem volna vele a történtekről, mint a taknyos fiúról, vagy a Roxfortról, vagy bármi másról. Szóval feltettem a kérdést, de már előre sejtettem, hogy bonyolult választ fogok rá kapni. Hiszen Caly magánélete Kira halála óta még bonyolultabbá vált, mint volt. Kényszerházasság… Na, ha valamit elleneztem, az ez volt.
“Tudod, hogy nem érdekelnek a többiek” – vágtam közbe egy gyengédebb hangszínt megütve. Aztán csak hallgattam őt. Vidar említésére halkan felsóhajtottam, és még a szememet is forgatni kezdtem. – “Igen, észrevettem…” – Megértettem a srác oldalát is, félreértés ne essék. De azzal senkinek nem tett jót, hogy idejött. Mintha nem lenne így is épp elég nehéz dolgunk… Főleg a nővéremnek. Marhára nem lehetett egyszerű hozzászoknia a gondolathoz, hogy Kira özvegyével csak így összeadták. Még engem is felháborított a dolog, pedig nekem nem volt közvetlen közöm hozzá, de éreztem, amit ő érzett. És idegesített, hogy mindezt Vidar még fájdalmasabbá akarta tenni számára. – “Kijárna neki egy alapos seggberúgás. Ez azért mégiscsak nevetséges húzás volt tőle” – válaszoltam, közben az előttem heverő tankönyv egyik lapjának sarkát kezdtem gyűrögetni. – “Beszéltél már vele? Bármennyire is állok a te pártodon, azt azért el kell ismernem, hogy legalább egy rendes lezárást megérdemelne szerencsétlen. Ami azt illeti, mindkettőtöknek kijárna…”
Persze, hogy idejött szart kavarni. Hiszen összetört a szíve és még csak arra se kapott lehetőséget, hogy ezt lezárja magában. Szerintem én is hasonlóan reagáltam volna. Sőt, bárki, akinek a lelke egy icipicit is képes érzelmeket produkálni.
“Egyébként meg ha nem hagy békén, csak szólj és adok neki egy maflást” – fűztem végül hozzá egy halvány mosollyal a szám sarkában. Értettem én, hogy ennél sokkal bonyolultabb volt az ügy, hiszen Caly szerette azt a mamlaszt, de azért szerettem volna a tudtára adni, hogy mellette leszek. És ha szükséges, majd én eljátszom a hitman-t, hogy ne neki kelljen.

memories ❧ welcome back to my brain sis on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita 1570947188credit

Calysta Munter-Graves varázslatosnak találta





our devil has pale skin and blue eyes


Vissza az elejére Go down
Calysta Munter-Graves
Vas. Feb. 26, 2023 11:28 pm
"The truth is, when it gets really quiet, when the silence gets too loud, i really start to miss everyone."
to nikita
Nem könnyű feladat leengedni a védőfalaimat, és újra visszaengedni Nikit, de tudom, hogy itt az ideje. Túl hosszú ideig tartottam őt távol. Számunkra még pár nap is hosszú egymás nélkül, magányosan ebben a fülsüketítő csendben, főleg így, hogy a nővérünk elvesztésének terhét egyedül is kellett cipelnünk. És nem állíthatom, hogy nem okozott ez némi bűntudatot, ugyanakkor még mindig úgy gondolom, hogy így volt a legjobb. Mindkettőnknek. Még ha nehéz is volt, de nem lett volna egészséges egymás fejében lennünk azokban a bizonyos napokban, hetekben.

Most azonban izgalommal és némi félelemmel vegyes örömmel fogadom Nikita hangját újra idebenn. Olyan megszokott, sőt megnyugtató érzés ez. A mi titkunk. Persze nem mindenki előtt titok. Sven is tud róla. De a legtöbben, akik most körülvesznek bennünket, még csak nem is sejthetik, hogy milyen különleges kapcsolat van közöttünk. Hogy könnyedén végig beszélgethetjük az órát anélkül, hogy ez bárkinek feltűnne. Hogy képesek vagyunk hangosan kimondott szavak nélkül szövetkezni, megosztani egymással fontosabb információkat, és tulajdonképpen bármit, amit csak akarunk. Szavakat, képeket, hangokat... És ezzel újra teljesnek, egésznek érzem magam. Vagy hát... ahhoz közelinek, hisz Kira nélkül már ez sem lesz soha újra a régi.

“A Levicorpus tökéletes” - küldök Niki felé egy jelentőségteljes, sunyi pillantást. “De várjuk meg a szünetet, és... azt hiszem, meg kellene próbálnunk nonverbálisan csinálni. Szerintem menne.” Gyakorlásnak sem utolsó. És nem csak azért volna jobb így, mert akkor senki nem tudhatja egyértelműen, hogy tőlünk jön a varázslat - legfeljebb sejthetik -, hanem mert egyszerűen szórakoztatóbb lenne a háttérbe húzódva figyelni a riadalmat és szerencsétlenkedést, amit okozunk. És nem, egy pillanatig sem sajnálnám a fontoskodó sárvérű srácot. Az ilyeneknek jobb, ha mielőbb megtanulják, hogyan maradjanak csendben, és ne kerüljenek az utunkba.

Egy csíny megtervezésénél azonban jóval nehezebb és összetettebb feladat valóban megnyílni a vérnővérem előtt, és beavatni őt a lelki ügyeimbe. Azokba a dolgokba, amikről többnyire lemaradt az utóbbi egy-két hónapban. - “Igen, tényleg nevetséges húzás volt. Felesleges, értelmetlen...” A fejemet ingatom, mert még gondolatban sem vagyok képes elárulni, kifejezni, hogy ez a szükségtelen és kellemetlen lépés mennyire megijeszt. Félek Vidartól, és félek a saját érzéseimtől.

“Beszéltem vele egy keveset. Bár egyelőre csak annyit szűrtem le, hogy gondot akar okozni. És igen, tudom, hogy megérdemelné a rendes lezárást. Mindketten megérdemeltük volna. De azzal, hogy ezt az egész iskolaévet egymás közelében kell eltöltenünk, aligha kerülhetünk közelebb ehhez a lezáráshoz” - sóhajtok. De aztán széles mosolyt küldök Niki felé, mikor közli, hogy szükség esetén szívesen adna egy maflást Vidarnak. Tudom, hogy megtenné. És jól esik. Hogy megvédene. Hogy újra itt van.

“És veled mi a helyzet? Valami újdonság?” - döntöm kicsit oldalra a fejem, kíváncsisággal a tekintetemben. “Hallottad egyébként, hogy az öregek keresni akarnak egy új harmadikat? Tudod... Kira helyett... Nem is tudom, hogyan érzek ezzel kapcsolatban.” De igen, tudom: utálom. Csak nem merem beismerni. Bár ez a kimondatlanul maradt érzés, félek, hogy még így is átordít a csatornánkon, és Nikita is észreveheti.


Caly.
"The finest steel has to go through
the hottest fire."
Vissza az elejére Go down
Nikolina Dashkov


Akadémista

on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Jules-euphoria

Lakhely :

❧ Párizs | Szentpétervár | Roxfort

Elõtörténet :

do you really wanna hurt me?

Keresem :

❧ my boys... i just wanna play a little

Multik :

❧ kiskacsa

Playby :

❧ Hunter Schafer


75


on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Empty
Nikolina Dashkov
Szomb. Márc. 04, 2023 2:12 pm


the scary thing about distance is,
you don't know whether they'll miss you or forget you...

caly && nikita
Nincs hideg meleg nélkül. Nincs sav lúg nélkül. Nincs ég föld nélkül. Nincs Niki Caly nélkül. Ez a csúf igazság, ez a sors, amit nekünk rendeltek. Talán azért tették, mert így erősebbek lehettünk… De meglehet, azért volt ez az egész, hogy kicsesszenek velünk. Mert ugyan együtt szinte megállíthatatlanok voltunk, egymás nélkül elvesztünk, összeaszalódtunk, üresek voltunk és kétségbeesettek - legalább is én így éreztem. Gyűlöltem, hogy így volt, de más módját az életnek elképzeli se tudtam.
Most viszont újra összekapcsolódtunk, végre ismét ott voltam a fejében és ő az enyémben. Egy hatalmas kő esett le a szívemről.
“Jó ötlet. Egy kis gyakorlás sosem árt” – halványan elmosolyodtam. Már el is képzeltem a kis műsort, ahogy ez a taknyos kis gyökér fejjel lefele lógva kapálózik… Szinte hallottam, ahogy visított, mint egy kismalac. Szórakoztató volt, pedig még meg se történt. – “Legalább végre történne valami izgalmas is ebben a szánalmas iskolában…”
Őszinte leszek, marhára unatkoztam. Azt hittem, ez a kis kiruccanás Angliába jó buli lesz, majd vér fog folyni meg minden. Főleg azok után, amiket a történelem könyvek is előszeretettel ecsetelgettek a Potter kölyök kalandjairól. Baziliszkusz, óriás pókok, vérfarkasok és dementorok, sárkányok meg gyilkos labirintusok, halálfalók a tanári karban… Ennek még a legapróbb lófasznyi verzióját se láttam sehol. Ha nem lett volna az a két szexi cukorfalat az életemben, már rég levetettem volna magam a Roxfort egyik tornyából, csak hogy végre történjen valami.
Jó, ez azért túlzás. Inkább valaki mást löktem volna le onnan. Mondjuk Vidart.
“Nagyra nőtt gyerek” – forgattam a szemeimet. – “Nem értem, mit akar ezzel elérni amúgy… Azon kívül, hogy magára haragít mindenkit és elbassza az egész évünket” – tettem hozzá. Nekem ez a viselkedés nagyon unszimpatikus volt, bár őszintén? Lehetett volna rosszabb is. Érdekes, hogy mi mindenre képes egy összetört szív… Kíváncsi lettem volna, milyen érzés.
“Szerintem ez pont egy jó lehetőség rá. Így bőven lesz alkalmatok beszélni róla” – jegyeztem meg. – “Vaaagy kipróbálhatod rajta a feledés átkot. Feltéve, hogy szeretnéd végleg kizárni az életedből…” – tettem egy újabb javaslatot. Azzal mindenképpen megkönnyítette volna Vidar lelkét, ha elvette volna a közös emlékeiket tőle. Hiszen, amire nem emlékszünk az nem is tud fájni, igaz?
A mosolyát egy vigyorral társított kacsintással viszonoztam. Csak kérnie kellett, és én bármikor szívesen elintéztem volna neki azt a mamlaszt. Talán még életben is hagytam volna, ha Caly számára ez fontos volt.
“Uhh, hát… Újdonság az van….” – most éreztem egy kis melegséget futni az arcomba, közben lejjebb süllyedtem a székemben. Nem voltam benne biztos, hogy hogyan kellene belekezdenem a kis mesémbe Sebastian Egyesről és Kettesről. – “Bahh, igen… Hallottam róla” – grimaszoltam. Kár volt tagadnia, tudtam jól, hogy mi a véleménye erről. – “Én is utálom. Mintha Kira csak egy pótolható alkatrész lenne… Nem is értem, hogy gondolták ezt?!”

memories ❧ welcome back to my brain sis on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita 1570947188credit

Calysta Munter-Graves varázslatosnak találta





our devil has pale skin and blue eyes


Vissza az elejére Go down
Calysta Munter-Graves
Vas. Jún. 04, 2023 10:29 pm
"The truth is, when it gets really quiet, when the silence gets too loud, i really start to miss everyone."
to nikita
Szinte érzem Niki örömét és megkönnyebbülését, mikor megnyitom felé az elmémet, és részben osztozom is ebben vele, másfelől pedig ismét kicsit eluralkodik rajtam a bűntudat. Nem kezeltem jól a helyzetet, az elmúlt pár hónapot, de a baj az, hogy ha visszafordíthatnánk az időt, ha lenne lehetőségünk újra kezdeni a dolgokat Kira halálától, sajnos akkor sem csinálnám másképpen. És most is, bár jó újra hallani Nikit a fejemben, tényleg hiányzott, és számunkra ez a normális, a megszokott, ezek vagyunk mi, mióta csak az eszünket tudjuk... és mégis, ennek ellenére is némi szorongással tölt el, hogy lebontottam a falaimat. Olyan érzés ez, mint mikor kicsuknak valakit az otthona addigi védelmező várfalain kívülre egy vadállatok lakta erdővel körbevett tisztásra. Hirtelen oda az eddigi biztonságérzetem, veszélyben érzem magamat, és folyamatosan emlékeztetnem kell magamat arra, hogy ez csak Nikita. A vérnővérem. Ő nem fog nekem ártani. Szinte egyek vagyunk. Sosem akarna kárt okozni bennem. És mégis ijesztően sebezhetőnek érzem magam.

“Én is többet vártam a híres Roxforttól.” - sóhajtok egyetértően. Ebben az iskolában az egyetlen, ami irigylésre méltó, hogy az oktatás csak hét évig tart. Már tavaly elballaghattunk volna innen, ha az előző években is ide jártunk volna. Ám ehelyett még idén is itt koptathatjuk a padokat ezeken az unalmas órákon, amiken többnyire már semmi újat nem hallhatunk.

“Bárcsak tudnám, mi a célja!” De jó érzés megosztani végre Nikivel az aggodalmaimat, kiönteni kicsit a szívemet. Az elmúlt hetek tényleg meglehetősen nehezek voltak. Távol a családtól, mindentől, ami ismerős, a sarkamban a bosszúszomjas Vidarral, és bizonytalan léptekkel menetelve előre ebben a fura kényszerű házasságban. Kedvelem Svent, sőt, azt hiszem, az utóbbi időszakban még a korábbiaknál is közelebb kerültünk egymáshoz, egymás mellett állunk, vállt vállnak vetve. Egy féle szövetség ez, amiben támogatjuk és védjük egymást, de még mindig hihetetlen és szokatlan számomra, hogy ő a férjem. Sok különféle okból. És legyünk akármilyen jóban, vele tényleg nem beszélhettem őszintén a sértett exem miatti aggodalmaimról, sem a Nikitől való eltávolodásomról. Mármint az utóbbiról igen, megtehetném, de úgysem értené igazán. “Időnk az valóban lesz, csak... nem tudom, miről kéne beszélnünk... vagy mi értelme volna? De... köszönöm. Hogy támogatsz.” Persze tudom, hogy korábban ez volt a normális: mindig, minden helyzetben egymás pártját fogtuk, de most mégis őszintén jól esik, és hálás vagyok érte, hogy mellettem áll. A felejtésátok említésére azonban kissé elnyílnak a szemeim. Ez az opció nekem eddig még eszembe sem jutott. Nem is igazán tudom, mit érzek ezzel a lehetőséggel kapcsolatban. Elviekben ez egy jó ötlet lehetne. Kíméletes. Egyszerű megoldás. Mégis a lelkemben egy fájdalmas, tátongó űr keletkezik még a gondolatra is. Azt hiszem, nem állok készen ilyen értelemben elengedni a Vidarral közös múltamat. Ez önzőség volna? Vagy az tenne önzővé, hogy elvenném Vidar emlékeit? Miért ennyire bonyolult ez a helyzet? “Azt hiszem, mégis csak megpróbálnám vele megbeszélni a dolgokat.” - felelem végül.

“Nikolina Dashkov! Te most komolyan elpirultál? Jól látom?!” - A gondolataim szinte rákiáltanak, a szemeim nagyra kerekednek, ahogy rá meredek, kicsit közelebb is hajolok hozzá, a tenyeremet pedig a számra tapasztom, hogy elfojtsak egy kuncogást. “Mesélj! Mi ez az újdonság? Hogy hívják?” Követelem a válaszokat. És annyira jó, annyira normális, hétköznapi, megszokott és egyben felszabadító érzés ez. A gondolatainkat megosztva pletykálni, kifaggatni egymást. De az új, lehetséges vérszövetségi tag iránti ellenszenvemet sem tudom eltitkolni előle. A szemeimet forgatom, amikor fejben kimondja azt, amit én is érzek. De közben meg is könnyebbülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül. “Pontosan ezt érzem már azóta, hogy bejelentették, hozzá kell mennem Svenhez. Ez annyira... nem fair. Hogy úgy kezelnek bennünket, mintha felcserélhetőek, pótolhatóak volnánk.” Arcomat a tenyerembe temetem néhány pillanatra. És mikor végül felnézek Nikire, a tekintetem tele van bűntudattal. “Sajnálom, hogy ilyen sok időre kizártalak. Tudom, hogy igazságtalan volt tőlem, hogy... nem kezeltem jól, de... annyira zavaros volt minden. Az egész helyzet... egyedül is túl sok, elrendezetlen gondolatom volt...”  


Caly.
"The finest steel has to go through
the hottest fire."
Vissza az elejére Go down
Nikolina Dashkov


Akadémista

on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Jules-euphoria

Lakhely :

❧ Párizs | Szentpétervár | Roxfort

Elõtörténet :

do you really wanna hurt me?

Keresem :

❧ my boys... i just wanna play a little

Multik :

❧ kiskacsa

Playby :

❧ Hunter Schafer


75


on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Empty
Nikolina Dashkov
Pént. Jún. 09, 2023 1:42 pm


niki
& caly
the scary thing about distance is, you don't know whether they'll miss you or forget you
Jó érzés újra hallani őt a fejemben, s a csend, ami eddig nyomasztott most végre felemelkedik, helyére közös pletykálás és a régről ismert közös morgolódás tódul fejembe, s alig egy perce, hogy ismét összekapcsolódunk, máris a Roxfortot szidjuk - hiányzott ez. Nagyon is. Hiányzott Caly, talán titkon jobban is, mint Kira, hiszen míg utóbbit eltemettük, előbbit nap mint nap láttam az iskola folyosóin, a tantermekben, az udvaron és a kviddics pályán is… Olyan érzés volt, mint amikor egy éhes gyerek előtt meglengetnek egy szelet kenyeret; vágyik rá, de el nem érheti.

“Pedig állítólag itt nagyon sok biztonsági probléma volt régebben, trollok, dementorok meg mindenféle ocsmányságok mászkáltak az iskola területén… Most miért nem történik semmi ilyesmi?” – forgatom szemeimet. Hiányzik az adrenalin az életemből, ezért is fontolgatom a kviddicsezést, habár egyelőre nincs üresedés a Hollóhát csapatában, de amint felszabadul egy hely, be fogom dobni magam. Legalább ott láthatok egy kis vért, egy kis feszültséget, no meg betörhetek pár nózit is, ha úgy alakul… Addig pedig képzeletben Vidart verem agyon, amiért nem hagyja békén nővéremet. Férfiak, komolyan! Nem is… Kisfiúk!

“Szerintem még ő maga se tudja. Egy része biztos, hogy bosszút akar állni, viszont szerintem részben arra is vágyik, hogy visszafogadd” – osztom meg bölcsességemet vele, habár nem biztos, hogy igazam van, de sejtéseim szerint ez a kettősség az oka annak, hogy Vidar nagy okosan követett minket a Roxfortba. Tragikus, ahogy a kettejük románca véget ért, de attól csak rosszabb lett az egész, hogy most itt van. Érzem, hogy Calyt bántja a dolog, hogy tanácstalanul áll hozzá, és meg is értem, hiszen… Így most a szíve valószínűleg kétfelé akar szakadni. Próbálok segíteni, tanácsot adni, de én magam nem vagyok a romantika szakértője, jobban értek a manipuláláshoz és a vágyak kiaknázásához. – “Ez csak természetes. Melletted állok, tudod jól” – felé fordulva küldök neki egy diszkrét mosolyt. Még teszek egy utolsó javaslatot, az ötlet pedig a felejtésátok alkalmazása lenne Vidaron. Végső megoldásnak megtenné, így a fiút is megkímélné a szenvedéstől, s ő maga is talán képes lenne továbblépni. Ám úgy fest, Caly nem feltétlenül ragaszkodik ehhez az ötlethez. – “Rendben, ahogy jónak látod. Tudom, hogy ügyes leszel!”

Végül rám terelődik a téma, s bele is pirulok kissé, ahogy megemlítem, hogy bizony van újdonság bőven… S Calynak egyből le is esik, mire gondolok, bár a sztorit szerintem még így sem fogja tudni kitalálni. – “Neeem, dehogy…” – Egy kósza hajtincset a fülem mögé tűrök, de közben épp csak vissza tudok fojtani egy kuncogást, hiszen ahh! Az a két srác… Megőrülök! – “Sebastian… És Sebastian” – válaszolom, s alig észrevehetően, de szám elé emelem kezemet, mintha csak gondolkodni akarnék, de csak vigyoromat igyekszem elrejteni vele, miközben mindkét játszópajtásomról küldök Calynak egy-egy emlékfoszlányt, hol jól látszik csinos pofijuk és az, ahogy csillogó, éhes szemekkel néznek rám. Fantáziám egyik lelkes szüleményeként már az is eszembe jutott, hogy összehozzam őket egy közös találkára, hogy megismerjék egymást, aztán ki tudja… Ha annyira oda vannak értem, bizonyára szívesen eleget tesznek majd a kérésnek, hogy töltsünk el egy kis időt hármasban. Egy extra nagy franciaágyon. Ruha nélkül. Hupsz! Remélem ezt Caly most nem hallotta… Bár titkon mégis remélem, mert olyan jó lenne kibeszélni ezt vele!

Azonban nem sokáig tudunk vihorászni a lassacskán kialakulóban lévő “szerelmi” háromszögemen, mivel felmerül a harmadik vértestvér pótlásának kérdése is, s akárcsak nővérem, én magam is erősen ellenzem ezt az egészet, mert úgy érzem, nem lennék képes egy idegent befogadni. Mi ketten mindig is ismertük egymást, bízunk a másikban, de ez a pótkeréknek aligha nevezhető valaki egy zavaró tényező lesz, egy hiba a rendszerben… Tartok tőle azonban, hogy esélyünk sem lesz ebbe beleszólni. – “Bevallom, egyre több kétségem támad a módszereikkel kapcsolatban…” – Egy apró sóhajt hallatok, majd pillantásunk ismét találkozik, s szavai hatására szívem összefacsarodik, mert pontosan tudom, mit érzett és miért zárt ki… És ez mindkettőnknek iszonyúan fájt. – “Caly… Meghalt a nővérünk, ráadásul ahogyan kezelték ezt az egészet… Nem hibáztatlak, amiért kizártál, szerintem a helyedben én is hasonlóan cselekedtem volna.” – Tekintetemmel igyekszem tükrözni megértésemet és szimpátiámat, elvégre tényleg nincs okom kérdőre vonni őt vagy hibáztatni, mindössze… Hiányzott. Ennyi. De most újra él a kötelékünk, s úgy érzem, képesek leszünk továbblépni. – “Eleinte dühös akartam lenni rád, de rájöttem, hogy fontosabb, hogy élsz és jól vagy. Semmi baj, tényleg… Már annak is örülök, hogy a helyzethez képest rendben vagy.”
700






our devil has pale skin and blue eyes


Vissza az elejére Go down
Calysta Munter-Graves
Vas. Nov. 05, 2023 10:48 pm
"The truth is, when it gets really quiet, when the silence gets too loud, i really start to miss everyone."
to nikita
„Lehet, hogy csak rá kellene egy kicsit segíteni, és újra izgalmassá válhatna ez az iskola...” - mosolyodom el, mert Niki kijelentése a fejemben máris arra sarkall, hogy efféle megoldásokon gondolkodjak. Hisz megvolt az oka annak, miért is történt annyi minden húsz-harminc évvel ezelőtt errefelé, de akár lehetne is minden, olyan mint régen. „Áh, persze a folyton mindenhol ott járőröző aurorokkal azért ez kicsit bonyolultabb feladat... de talán nem lehetetlen.” És szinte biztos vagyok benne, hogy nem csak mi érezzük így. Mondjuk nem mintha konkrétan trollok társaságára vágynék a Roxfort falain belül, azoknak a lényeknek akkora agya sincs, mint egy borsószem, ami azért elég szánalmas, már csak a méreteiket tekintve is. Ám akad néhány egyéb lény, aminek a felbukkanása izgalmas változatosságot jelenthetne. De valószínűleg ki tudnánk találni néhány más megoldást is arra, hogy feldobjuk itt az unalmas iskolai életet. Persze nem muszáj most azonnal összedugnunk a fejünket ez ügyben. Van elég más téma, amit megbeszélhetnénk.

Vidar jelenléte és bosszúszomja például olyasmi, amiről nagyon jó végre kiönteni a lelkemet valakinek. Svennek mégse beszélhettem erről igazán őszintén. Mármint nagyjából tudja, mi a véleményem vagy mit érzek ezzel kapcsolatban, de hát... a helyzet anélkül is éppen elég kínos, hogy az esetleges bizonytalanságomat vagy visszamaradt érzéseimet fejtegetném neki. Erre valók a barátok és a nővérek. És Niki nem is habozik kimondani azt, amitől tartottam: hogy Vidar talán nem csak bosszút akar, hanem valamiféle folytatást is. Az megint más kérdés, hogy miért is félek ettől az eshetőségtől. „Igen, ez... ez is lehetséges. De remélem, hogy nem így van. Mert... mi van, ha... Mi van, ha még nem vagyok annyira semleges felé, mint kellene? Mi van, ha képes lesz hatni rám?” - mondom ki, még ha csak gondolatban is, a nővéremnek azt, ami a napokban titokban megfogalmazódott bennem. Persze értékelem, hogy ő mellettem áll, támogat, és tudom, hogy akár drasztikus lépésekre is képes volna értem. Igazán hálás vagyok, amiért türelmes volt kivárni, hogy visszaengedjem, és minden további nélkül biztosít arról, hogy számíthatok rá. Csakhogy ezt elsősorban magamban kell lejátszanom, kibogozni és elrendezni az érzéseimet. És ez az egész kicsit ijesztő.

Ám most igazából ennyi elég is egyszerre az én szerelmi életemről. Őszintén kíváncsi vagyok, hogy Niki hogyan is áll ezen a területen mostanában. Vagy bármilyen területen, hisz van mit bepótolni.Két Sebastian?” - vonom fel a szemöldököm, ahogy elpillantok felé, kíváncsian, a köztünk ülő diáktársaink háta mögött elhajolva. „Ühüm, nem rossz... egyik sem rossz... Van vezetéknevük is, vagy csak Egyesnek és Kettesnek szólítod őket?” - kérdezem visszafogva a kuncogást. Ez egyértelműen érdekesen hangzik, és nagy változás nyár eleje óta. Naná, hogy érdekelnek a részletek is. „Ez mégis hogyan...? És... Oh!” - kerekednek el a szemeim, mert miközben én a kérdéseimet próbálnám megfogalmazni neki, egy pikáns pillanatkép villan fel a fejemben, ami egyértelműen Niki fejéből szökött meg. Nem emléknek tűnik... inkább vágyakozásnak, valami olyannak, ami még nem történt meg, de talán meg fog. A nővérem határozottan ezt szeretné. Szélesen elvigyorodom, majd a szám elé kapom a kezemet. Elismerem, picit zavarba jövök, de nem okvetlenül rossz értelemben. Csak épp... ezen a téren viszonylag még tapasztalatlan vagyok. Vidaron kívül még nem voltam mással. Így hát egy pillanatra meglepett ez a merész felállás, ami Nikit foglalkoztatja. „Hmm... Hát hajrá, kislány!” - vonogatom fel kicsit a szemöldökeimet.

Elérkezünk végül egy nehezebb pillanathoz is, amire talán még nem egészen voltam felkészülve, de most mégis meglépem. Mert igenis sajnálom, hogy ilyen sokáig kizártam őt, hogy annyira megrettentem a saját érzéseimtől, hogy nem bíztam benne sem eléggé. Abban, hogy megértené. Most pedig, tudva, hogy nem egyszerűen megérti, de ő is hasonlóan érez, még inkább szégyellem, hogy ilyen sokáig távol tartottam magamtól. „Nem fair, ami velünk történt... Semmi sem fair ebből... Nagyon nem így kellett volna történnie ez elmúlt hónapoknak.” - sóhajtok. Megkönnyebbülök attól, hogy Niki sem ért egyet az idősebbek módszereivel, de ez csak részben segít a lelkemen. Mert az, hogy már ketten érezzük ezt a frusztráltságot, tehetetlenséget, félek, hogy valahol idővel ki fog ütközni. Főleg ha hozzánk kapcsolnak egy harmadik személyt, valaki olyat, akit mi egyáltalán nem akarunk.

Úgy érzem, mondani szeretnék még valamit, de mielőtt megtalálnám a szavakat, az óra véget is ér. Egész gyorsan repül az idő, ha nem a rém unalmas tananyagot kell hallgatnunk. Azonnal meg is indulok kifelé a teremből, de mivel látom, hogy Nikit közben feltartják, nem megyek messzire, a közelben a folyosón a falnak dőlve várok rá. Azt hiszem, megérett az idő egy ölelésre, és arra, hogy lógjunk egy kicsit kettesben. Esetleg lemehetnénk a kastély előtti parkba néhány társunkkal... de megvárnám, Nikinek mihez lenne kedve.


Caly.
"The finest steel has to go through
the hottest fire."
Vissza az elejére Go down
Nikolina Dashkov


Akadémista

on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Jules-euphoria

Lakhely :

❧ Párizs | Szentpétervár | Roxfort

Elõtörténet :

do you really wanna hurt me?

Keresem :

❧ my boys... i just wanna play a little

Multik :

❧ kiskacsa

Playby :

❧ Hunter Schafer


75


on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Empty
Nikolina Dashkov
Kedd Jan. 02, 2024 5:18 pm


niki
& caly
the scary thing about distance is, you don't know whether they'll miss you or forget you
“Lehetséges… Óh, vajon ki is lenne a legalkalmasabb erre a feladatra?” – sóhajtok fel drámaian. Vágyom már egy kis kalandra… Csak egy icike picikére. Meg adrenalinra, abból viszont jó sokra! – “Ugyan. Csak egy kis figyelem elterelésre van szükség…” – Abból pedig ötös vagyok! Ráadásul ott van Sebby. Ha valahogy elérném, hogy őt rendeljék ki járőrözésre, simán rávehetném, hogy rendezzen egy kis zűrzavart a munkatársai közt, hiszen a rosszaságra mindig vevő! És akkor végre Caly meg én ismét bajba keveredhetnénk. Hiányzik… Ő, Kira, meg a csajos esték, a közös edzések, a közös tanulások, a pletykálás, vagy csak az olyan titkos beszélgetések, mint a mostani.

Főleg, mivel téma akadna bőven - többek közt Vidar. Óh, Vidar… Ha az ostobaságért díjat osztogatnának, ő kapásból kettőt is kapott volna: egyet amiért Caly után jött, s egyet amiért még neki áll feljebb. S nem nehéz kitalálni, hogy az egyébként rettenetesen meggondolatlan és gyerekes viselkedés mögött nem csak bosszúvágy lakozik, hanem valami sokkal lágyabb és romantikusabb érzelem is. A maga módján biztos küzdeni akar a nővéremért - amiért nem hibáztathatom -, ám baromi rosszul csinálja. Ráadásul ezzel be is mutatta az egyik eléggé toxikus tulajdonságát: hogy nem képes méltósággal veszíteni. Ebben a helyzetben egyedül Calyt sajnálom… Hiszen ez neki a legnehezebb. – “Erre sajnos nincs jó válaszom…” – ismét sóhajtok, ám ezúttal őszintén s némi sajnálattal. – “Én sosem voltam jó szabály követő, ezt te is tudod... Viszont mint nővéred, barátod, lényegében lelki társad,” – itt kissé elmosolyodom – “azt tanácsolom, hogy gondold át. Ésszel és szívvel is. Amelyik hangosabban szól, és amelyik jobban fáj, az az őszintébb és arra érdemes hallgatni.” – Legalább is én ezt tenném. Hiszen vérszövetség, meg nemes célok ide vagy oda, mi is individuális személyek vagyunk, s épp annyira megérdemeljük a boldogságot, mint bárki más. Ha Caly számára a boldogság Sven, válassza őt. Ha pedig Vidar… – “Vagy, válaszd mindkettőt. Elvégre nem bűn egyszerre két férfit szeretni.” – Azt hiszem, én is ezt teszem. Bár a “szeretés” túlzás… De mindkettőt megtartom!

S ha már témánál vagyunk, szóba is kerül végül a két Sebby… Ha csak rájuk gondolok, végigszalad az a bizonyos kellemes bizsergés a gerincem mentén, szinte érzem kezeiket a bőrömön, áh! Libabőr! – “Uhum..!” – kuncogok, s most már fülig ki lehet pirulva az arcom, mert úgy érzem, spontán fel fogok gyulladni. Nem a zavartól, nem nem… De azok ketten! Nem hiába szeretném őket végre összeboronálni. – “Hmm… Az egyik Allard. Egy nem túl lelkes auror… A másik pedig csak Mr. Rejtély, de bármit megtenne értem, akár…” – a mondat végét még gondolatban is csak suttogva mondom ki, de közben vigyorgok: – “Akár ölne is!” – Épp olyan őrülten szokott csillogni a szeme, mint ahogy a sajátom. Egy szó mint száz, mindkettő tökéletes a maga módján! El is kalandoznak a gondolataim, s nem vagyok képes visszafogni őket, így azok most Caly előtt is megjelenhetnek, legalább is a reakcióját hallva és látva… Hupsz! Rossz Niki! De nem tehetek róla, minden szabad percemet azzal töltöttem eddig, hogy ezt a tervemet finomítgattam… Bűn lenne, hogy mindkettőt akarom? Nem! Szerintem sokkal szebb lenne a világ, ha mindenkinek hasonlóak lennének a preferenciái. – “Köszi! Tudtam, hogy te támogatni fogsz!” – elengedek egy gondolatbéli nevetést, közben pedig óvatosan a szám elé emelem kis kacsómat, hogy diszkréten elrejtsem a mosolyomat.

De az a mosoly nem marad meg az arcomon örökké, sőt, elég hamar le is kopik onnan a témák váltakozásával, hiszen most egy sokkal megterhelőbb és mindkettőnk jövőjét erősen befolyásoló tényező kerül elő a beszélgetésünkben… S minden mi mostanában történt és a közeljövőben fog, csak jobban arra sarkall, hogy ott legyek Caly mellett. Hiszen egyek vagyunk, s bármennyire is sikerült eltávolodnunk egymástól az utóbbi hónapokban, az érzéseim iránta nem változtak. – “Nem fair. De tartok tőle, hogy ezen már nem tudunk változtatni…” – A számat húzva félrepillantok. – “Sőt, ami azt illeti… Úgy fest semmin sem tudunk változtatni.” – Persze még vannak reményeim, no meg a vágyam, hogy ellenkezzek, de ennek nem itt van a helye. Nem itt és nem most.

A néhány pillanatnyi csend köztünk pont elég hosszú ahhoz, hogy az óra véget érjen mielőtt bármelyikünk is meg tudná törni; ám tudom, hogy ennek a beszélgetésnek még lesz folytatása, így el is kezdek összepakolni, közben Caly után pillantok… De pont leszólít valaki, akinek a nevét a büdös életbe soha nem fogom megjegyezni, s máris mosolyt varázsolok az arcomra, miközben hallgatom. Aha, házi dolgozat, segítsek, bla bla… Kedvesen elutasítom a lehetőséget valami könnyen elhihető kifogással, aztán felkapom a cuccaimat és már spurizok is kifelé. Keresem Calyt, s amint meglátom, alsó ajkamat lebiggyesztve, összetörtet játszva lassan odacsoszogok hozzá és egy bűnös kiskutya óvatosságával átölelem. És most, hogy már nem látja az arcomat, szélesen elmosolyodom. – Hiányzott a parfümöd – nyomok egy puszit a hajára, majd hozzáteszem: – Ja, meg amúgy te is. – Viccnek szánom, úgyhogy kuncogok is hozzá; de úgyis tudja, hogy valójában majd’ megszakad a szívem…
781






our devil has pale skin and blue eyes


Vissza az elejére Go down



on my silent days, i miss you a little louder || Caly & Nikita Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: