Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Elliot Edelhard

Elliot Edelhard


Hollóhát

Elliot Edelhard Tenor

Elõtörténet :

A hot flared up feeling
So high like a firework
Elliot Edelhard Gia2N9t
You can't stop me
Don't even think about trying


6


Elliot Edelhard Empty
Elliot Edelhard
Vas. Dec. 18, 2022 4:16 pm

Elliot Edelhard

Ell; Öcsi



"I'm fast enough to run
Across the sea"



Nem: Férfiú

Kor: 16 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: Abony (Skócia)

Iskola/ház: Roxfort / Hollóhát

Munka: Diák

Családi állapot: szingli

Patrónus: Vörösbegy

Pálca: 8 és ¾ hüvelyk; egyszarvúszőr; cseresznyefa



Jellem

Sokan okostojásnak mondják, amiért könnyedén képes megjegyezni dolgokat. Legyen szó látott, hallott vagy olvasott dologról. Ez azonban csak fél igazság. Ugyanis csupán azokat jegyzi meg, amik számára fontosak. Az érdemtelen információ számára nem relevánsak. Emiatt sokszor megkapja, hogy figyelmetlen és szétszórt. Ez azonban nem igaz, csak nem mindenki ismeri az észjárását és ez szerinte nagyon is jól van így. Ha kiismernék, azzal sebezhető pontot adna másoknak, amit nem szeretni.
Képes a túlzott lelkesedésre egy-egy dolog iránt. Túl hamar veti bele magát dolgokba, olykor meggondolatlanul is, amikből problémái adódnak. Belekezd, mert jónak látja az elején, de egy bizonyos idő után elveszti az érdeklődését a tevékenység után és otthagyja az egészet a fenébe. Ezután nehezen tudja rávenni magát arra, hogy újra belefogjon a dologba. Nem igazán szereti pedig félbehagyni a dolgait.
Egyáltalán nem fél attól, hogy megmondja a véleményét, ha az adott helyzet úgy adja. Természetesen a számára fontos embereknek füllent egy kicsit, de csak azért, hogy megvédje a másik lelki világát. Ragaszkodó típus emiatt. Akit megkedvel, nehezen engedi el és zokon veszi azt, ha nem kapja meg az illetőtől a kellő figyelmet, amit szerinte megérdemelne.



Életem története

Sokan kérdezték már, hogy miért követem állandóan azt az “ázsiai kölyköt”. Vagy miért akarom azt, hogy figyeljem rám, mikor csak fájdalmat okozott nekem. Nos a válasz korántsem olyan egyszerű, mint azt az ember hinné. Eleve más házba járt és más évfolyamba is, semmi nem indokolta azt, hogy kövessem vagy felhívjam magamra a figyelmét és a társaságát megkapjam. Mégis, mikor megpillantottam a folyosón, valami megmagyarázhatatlan erő lökdösött felé. Aztán sikerült kiderítenem azt is, hogy nagyon jó a bájitalok kotyvasztásában. Így már volt is egy közös pont bennünk. Így sikerült néha Dan társaságát élveznem, de ettől még a legtöbbször ignorált. Mégis jó pontnak könyvveltem el, hogy egy héten csak hat napon keresztül néz levegőnek. Már az is valami és fél siker. Elhatároztam magam, hogy ezt növelni fogom, ha törik, ha szakad!

Tagadhatatlan, hogy hiányzott a bátyám. Alig vártam a szünetet, hogy végre a nyakába ugorhassak és beszippantsam az illatát. Féltesóm volt csak, mégis úgy szerettem, mintha teljes értékű bátyám lenne. Ettől függetlenül néha úgy tudott viselkedni, hogy korát megtagadta és mintha az Öcsém lenne. De ma nem hagytam neki, hogy azt tegye. A bátyómra volt szükségem. Mégpedig azért, mert edzeni akartam és sikerült is elcsalnom futni. Emlékszem, mikor elsőnek voltunk edzeni. Eleinte nem is akartam kimozdulni, úgy kellett mindig kivonszolnia JJ-nek a szobámból. Ez idővel megváltozott, ahogyan sok minden: most már én voltam az a személy, aki nem hagyta békén a mozgással. A tisztességes versengés is beköszöntött, ahogyan idősebb lettem és sokszor nyertem is ellene. AZt nem tudtam megmondani, hogy azért, mert hagyott vagy mert tényleg ügyesebb voltam nála, de soha nem érdekelt. Nyertem és kész. Ahogyan nyerni fogok abban is, hogy Dan végre elfogadja a létezésemet és ne akarjon átnézni rajtam. Márpedig kellő izom van rajtam és nem is voltam átlátszó sem, hogy megtegye.


Ha tükörbe nézek

Tipikus tinédzser kinézetem van, de tényleg. Oké, ez általánosítás, ahogyan a barna vagy szőke hajam, amiket varázslattal szoktam változtatni. A szemeim színét nem mondom meg. Nézz bele és megtudod, de olyankor kapsz egy vigyort is mellé, amiért volt elég bátorságod meglépni. Nem, nem bántanálak miatta, csak olyankor szoktak az emberek zavarba jönni a legtöbbször. Azt hiszem… Na mindegy. Ha a stílusomra vagy kíváncsi, akkor hegyezd a füled. Az iskolai uniformis nem mindig a barátom, de ha nem kell azt hordanom, akkor egyszerű mugli ruhában vagyok. Legyen az farmer, vagy pulcsi, póló vagy ing kombináció. Azokból is inkább a színesek, de bármilyen színvilágban jöhet. Amivel fel szoktam dobni a szettem az egy nyaklánc meg néha karkötő is. Gondolom kíváncsiak vagytok arra is, hogy mit rejtegetek a textil alatt. Nos a testem, bármilyen meglepő is. Jó, jó… JJ-vel szoktam edzeni, amikor tudunk együtt lógni, így izomzatom is van, amit nem szégyellek. De nem mutatom meg mindenkinek, szóval érdemeld ki… vagy less meg fürdés közben, de akkor nagyon mérges leszek!


Családom

Édesapám, Édesanyám
Mind a két szülőmet nagyon szeretem és tisztelem. Sokan nem így vannak ezzel ebben a korban, mert mindenki játsza a lázadó, menő tinédzsert vagy fiatal felnőttet. Nevezhetjük annak, aminek akarjuk. Én viszont nem. Nem félek tanácsot kérni tőlük vagy írni nekik baglyot vagy kiönteni nekik a szívem. Oké, utóbbit inkább nem teszem meg mostanában, mert én magam sem tudom sokszor, hogy mit érzek igazából. Az biztos, hogy rájuk mindig számíthatok, ha valamiben kellene a segítségük. Imádom őket.


Testvéreim
@Jeason J. Edelhard – JJ a bátyám, aki néha úgy viselkedik, mintha az öcsém lenne. Igaz, hogy csak a féltestvérem, de szerintem nagyon jól megértjük egymást és mindig számíthattam rá. Főleg, amikor panaszkodhattam neki vagy elmondhattam, hogy kit kell megvernie. Persze JJ is számíthatott rám mindig, de kifejezetten rosszul tud esni, amikor nem fogad szót nekem! Imádlak ám bátyus!


Apróságok

Amortentia
~ Dan parfümjének az illata
~ Citrom
~ Zöld fűszer


Mumus
~ Egyedüllét


Edevis tükre
~ Boldog, hosszú élet


Hobbim
~ Bájitalfőzés
~ JJ nevelése


Elveim
~ Ha ma kioszthatod JJ-nek a feladatot, ne halaszd holnapra!


Amit sosem tennék meg
~ Nem árulná el JJ-t
~ Soha nem fordítana hátat egy barátnak
~ Nem enné meg a brokkolit


Ami zavar
~ Dan ignorálja néha


Ami a legfontosabb az életemben
~ JJ


Ami a legkevésbé fontos számomra
~ Mások véleménye


Amire büszke vagyok
~ Hogy nagyon jó kapcsolatot ápol a testvérével annak ellenére, hogy csak féltesók


Ha valamit megváltoztathatnék
~ Nincs. Minden okkal történik elvet vallja


Így képzelem a jövõmet
~ Nem igazán tervez előre


Egyéb




Carson Lueders


Aidan Brightmore varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Elliot Edelhard 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Elliot Edelhard Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


419


Elliot Edelhard Empty
Holden Briggs
Kedd Jún. 27, 2023 11:26 am
Kedves Elliot!



Talán nem is tudod, mennyire szerencsés vagy, hogy ennyire szoros kapcsolatot ápolsz a bátyáddal. Kevés testvér áll ilyen közel egymáshoz, különösen nagyobb korkülönbség esetén - becsüld meg kettőtök viszonyát!
Igazi tinifiú vagy, akit még nem tépázott meg az élet. Sok kortársad életét tragédiák, családi konfliktusok, iskolai problémák és más nehézségek tarkítják, rajtad azonban látszik, hogy egészséges, szerető családi közegből érkeztél. Lehet, nem is tudod, mennyire kivételesen jó körülmények között nevelkedsz. Bízom benne, hogy erre még sokáig nem is kell rádöbbenned, élheted a kamaszok sokszor bonyodalmas, de elsősorban izgalmas és boldog hétköznapjait.
Futás foglalózni, már vár a bátyád és Dan Very Happy !






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: