Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

River Blackthorn

River Blackthorn


Boszorkány

River Blackthorn Bcec28095b8ef3991f505e7f6a23df000d875305

Elõtörténet :

Arabella

Multik :

Hannah Abbott
Doris Belby

Playby :

Anya Taylor-Joy


24


River Blackthorn Empty
River Blackthorn
Kedd Dec. 06, 2022 11:19 pm

River Blackthorn

Riv



"Arabella's got a seventies head
But she's a modern lover
It's an exploration, she's made of outer space"



Nem:

Kor: 25 év

Vér: félvér

Születési hely: Holdpatak, Maine, USA

Iskola/ház: Ilvermorny, Thunderbird

Munka: magizoológus, sárkánykutató gyakornok

Családi állapot: csak lakótársak vagyunk

Patrónus: hattyú (csíp, rúg, harap)

Pálca: diófa, mooncalfszőr, 10 hüvelyk



Jellem

Mama szerint:
River olyan, mint egy hercegnő a mesékből. Nem azért, mert árva, hanem mert kicsit olyan, mintha nem ebbe a világba való lenne. Mágnesként vonzza magához az állatokat, az embereket meg ugyanígy taszítja. Mindig egyedül játszott kicsiként a folyóparton, az iskolában is leginkább egyedül volt. Hogy magának való? Nem, nem, talán csak nem tudja, hogyan kellene viszonyulni az emberekhez.

Papa szerint:
A kicsi lány egy igazi tündér! Egyik unokám sem olyan kedves, mint ő. Halkan, csak neked megsúgom: a főztje is a legjobb. Mi mást mondjak még? Ismerd meg magad!

Margie néni szerint:
Szegény lány, azt hittük rá, hogy olyan. Tudod. Flúgos. Miután meghalt az anyja, az én egyetlen kishúgom, egy teljes évig egy szót sem szólt. Csak hozta haza sorra az állatkáit, nekik motyogott. Azután meg be nem állt a szája. Nem tudtunk egy mondatot sem befejezni, River új témába kezdett... Mindegy, hát, azért büszkék vagyunk rá. Okos egy lány, meg bátor is, hogy ennyit járkál a nagyvilágban.


Életem története

Holdpatak az a hely, ahol mindent varázslat véd. Mintha a külvilág sötét, zajos, fájó valóságából egy mesekönyvbe csöppennél. A családunkban szinte mindenki a természethez közeli munkát választott, és egész szép számmal van jelen az elemi mágia. Ez teszi olyan meséssé a helyet. Virágos rét, csörgedező patak, fából épült kunyhók, na meg rengeteg állat, ami jellemzi. Különlegessége, hogy a hegy lábánál egy nagy falkányi holdborjú él, mintha a kertben tartott háziállatok lennének.
Ezen a helyen születtem, itt nőttem fel különleges emberek között, de anya nélkül. A nagyi mindig úgy mesélt róla, mint egy mesebeli hősről, ezért már kiskölyökként én is magizoológus akartam lenni.
- Szóval hat évesen megmentettem a papát egy fától, ami majdnem rázuhant. Utána már tanítottak a nagybácsijaim, de... Hm? Nem tudok beszélni az állatokkal - ráncolom a szemöldököm a barna hajú lány kérdésére. - Hozok valamit inni - fejemmel a pult felé intek, aztán nagy lendülettel, vidáman meg is indulok. Addig nincs is baj, amíg kikérem a vajsöröm, na de amikor indulnék vissza, tekintetemmel pedig a lányokat keresem, akikkel eddig a hátsó asztalnál beszélgettem, hirtelen a nyakamba zúdul valami hideg és ragacsos.
- Mi a troll?! Hát nem tudsz vigyázni?! - pislogok fel a férfira a hülye szőke hajával. - Egy bocsánat azért nem ártott volna... - ciccegve teszem vissza a pultra a korsóm. Gyilkos pillantást küldök felé még legalább háromszor, hogy érezze, ez nem volt valami jó fej dolog.

A másnap:
A történteknek egy haszna volt, korán ágyba kerültem, így ma kipihenten ébredtem. Kész vagyok a kalandokra, meg az új munkára a nővel és a sárkányával.
- Blomqvist bestiárium, tíz óra - ismételgetem magamban motyogva, míg leérek a fogadóba megreggelizni. Egy három fiúból álló csapathoz csatlakozom, nekik is elkezdem mesélni a nagy napomat, miközben tömöm magamba a müzlit. Aztán mint derült égből villámcsapás, úgy fúrja át a mellkasomat a szőke tekintete. Farkasszem, lassított felvétel, meg minden, mire kapcsolunk. Úgy eredek futásnak, mintha az életem múlna rajta. De basszus, így van!
Ezen a napon megírtuk a történelmünk első háborúját. Azóta pedig...tart.

Gyakornoki munka időszakában:
Késő este a bestiáriumban, furkászokat almozunk Szöszifiúval, amikor betoppan a főni és közli, hogy akkor jövő héten indulás van.
- Hova? - csillan fel a szemem. Még is rávigyorgok, mert ez egyet jelenthet azzal, hogy megszabadulunk egymástól. Erre vártam, a nagy felfedezőútra, sárkányokat és világot látni. Nem mond a nő sok részletet, csak hogy hatan megyünk, meg a gyerekei, a többi pedig jön majd magától, azt is hozzáteszi, hogy a meleg takarónkat és kispárnát mindenképp csomagoljunk majd az útra, és már megy is tovább a dolgára.
- Merlinre! Végre! - kezdek suttogva ujjongani. - Jó szar lesz neked, hogy vissza már nem kell jönnöd, mert meg fog enni egy sárkány - nevetek a Szöszifiú arcába.


Ha tükörbe nézek

A mama mindig azt mondja, édesanyámra hasonlítok. Nem nőttem nagyra, de nem is bánom, százhatvan centivel az ember könnyebben bujkál. Gyerekként nem szerettem a nagy szemeimet, felnőtt fejjel már egészen tetszik. A boszorkányságban azt szeretem legjobban, hogy kedvemre változtathatom a frizurám, néha vörös, gyakrabban szőke. Az egyszerű viseletet preferálom, farmer pólóval, és mehetünk.


Családom

Édesapám
Egy mugli férfi volt, aki épp csak megtudta, hogy anyám várandós, azonnal közölte, ő bizony nem kér sem belőlem, sem az anyámból.


Édesanyám
Maisie Blackthorn, a legcsodálatosabb nő lehetett a világon. Anya magizoológus volt, egy graphorn támadás során vesztette életét, amikor én két éves voltam.


Párkapcsolat
Mondtam már, hogy csak kényszerből lakunk együtt... Minden reggel azon gondolkodom, rakjak-e valamit a kávéjába.


Apróságok

Amortentia
zöldtea, málna, eső, ázott kutyaszag


Mumus
Tehetetlenül végignézni valakinek a halálát.


Edevis tükre
Egy saját bestiáriumban töltöm az életem hátralevő részét.


Hobbim
Szöszifiú idegesítése, zs-kategóriás filmek nézése, olvasás


Elveim
A jövőbe kell tekinteni, de ha jön a Zordó, inkább éld meg a pillanatot.


Amit sosem tennék meg
Nem hagynék el senkit (direkt nem, az erdőben meg nem számít).


Ami zavar
Szöszifiú meg a taknya.


Ami a legfontosabb az életemben
A bestiák élete és jóléte, valamint a család.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Pénz, hírnév, szerelem


Amire büszke vagyok
Hogy magizoológus lehetek.


Ha valamit megváltoztathatnék
Biztos elindulnék előbb az interjúra...


Így képzelem a jövõmet
Szeretnék bestiákat gyógyítani, menteni és sárkányok után kutatni.


Egyéb
Animágus alakja sivatagi róka, jobb mellső lábán egy karkötőre emlékeztető fekete csíkkal.
Föld elementalista, de a képessége még fejlesztést igényel.



Anya Taylor-Joy


Vissza az elejére Go down
Frida Scamander


Helios társulat

River Blackthorn Tenor

Lakhely :

London



Playby :

Emily Blunt


194


River Blackthorn Empty
Frida Scamander
Pént. Dec. 09, 2022 4:17 pm
Kedves River!


Flúgosnak lenni nem rossz dolog, mint ahogyan azt a legtöbb ember beállítja. Nekik fontos a konformizmus, így éppen emiatt veszítik el a leginkább az egyéniségüket, szóval a helyedben büszkén viselném, amikor nagymamád flúgosnak gondol. Persze mondani ezt sokkal könnyebb, mint megtenni, de hiszek benne, hogy idővel te is be fogod látni, hogy mennyire izgalmas és különleges vagy éppen azért, mert nem hasonlítasz a többiekre. Ezt bizonyára a kedves lakótársad is alátámasztaná, aki még nálad is flúgosabb - kérdés nélkül, ezt nem tagadom -, úgyhogy te is örülhetsz egy aranyos, bolond barátnak. Vagy még többnek. Jó, ezt nem láttad, tudom, hogy meg akarod csapkodni. (Most még...)
Futás foglalózni, már várnak rád, aztán cry me a river (hahaha nem vagyok vicces)




Life has knocked me down a few times, it showed me things I never wanted to see. I experienced sadness and failures. But one thing for sure, I always get up.
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: