Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Christine Martin

Christine Martin


Kviddicsjátékos

Christine Martin Ee631cb66eb30635e17a7fbc649f32aaa1a6fdd6

Lakhely :

Nagy-Britannia ¤ Skócia

Elõtörténet :

You’ve got to be confident
when you’re competing.
You’ve got to be a
beast!

- ● -

Keresem :

Christine Martin Dzf58Wp
Logan Martin I mean, Dad!
You are my hero. I hope you know it.

Playby :

Danielle Rose Russell


15


Christine Martin Empty
Christine Martin
Vas. Okt. 09, 2022 6:42 pm

Christine Martin

Christine, Chris, Chrissy



“I've the simplest tastes. I'm always satisfied with the best.”


Nem:

Kor: 26 év

Vér: félvér

Születési hely: Glasgow

Iskola/ház:
• Roxfort - Griffendél
• Beauxbatons – Papillonlisse
• Brit-Ír Szövetségi Sportakadémia - Kviddics spec.

Munka:
Hajtó (Pride of Portree)

Családi állapot: Egyedülálló

Patrónus: Hiúz

Pálca: Tölgy, főnixtoll mag, 14 hüvelyk




Amit szeretnek bennem

• Neked is van egy olyan ismerősöd, aki az esetek többségében mindig lelkes, mert ha megkérdezed, hogy "mizu", mindig van egy jó sztorija, perceken át tudja mesélni, hogy éppen mik a tervei, miben mesterkedik?
Aztán ahogy hallgatod őt, két eset szokott előfordulni:
1, Te is belelkesülsz és hirtelen beszédesebb leszel, mint azelőtt, pozitívabban látod a világot, vagy csak kevésbé szarul és erőt kapsz általa, hogy megcsináld végre az elhalasztott feladataidat.
2, Leszívja minden energiádat és azon kezdesz el gondolkodni, hogy miért ennyire erősen motivált, valamint fáradhatatlan ez az ember és te neked miért nem jutott ebből a képességből.
Na, én is ilyen személy vagyok, szóval ha az utóbbi hallgatóság közé tartoznál, akkor sose kérdezd meg, hogy mi van velem.
• Extrovertált vagyok, gyerekkorom óta valamiért szívesen társulnak körém az emberek, engem pedig feltölt, ha másokkal beszélgethetek, szórakozhatok. Nem bánom, ha a figyelem középpontjában vagyok, élvezem a szereplést, imádom, ha folyik az élet körülöttem, legyenek azok pletykák, események. Ennek ellenére nem zavar az sem, ha egyedül ülök le enni, vagy ne adj isten, egyedül kell wc-re mennem. Időnként szükségem van "én_időre", de sajnos (pláne mostanság) erre nem sok lehetőségem adódik, nyilván önhibámból. Mindig beszervezek magamnak valami programot, munkát, új kalandot, bulit, vagy csak teázgatást valakivel, míg az elkezdett könyvem hónapokat vár arra, hogy végre álmosságommal küszködve valamikor a hajnali órákban eljussak az utolsó oldalig és másnap rázúdíthassam valakire reggeli közben a sztori végét.
• Elmondhatom magamról, hogy sok ismerősöm van és ennek én is, valamint a környezetemben lévők is (remélhetőleg) örülnek. Ha valami gáz lenne, nekem mindig van egy ismerősöm, akinek van egy ismerőse, aki tud egy személyt, ki nagy valószínűséggel tud nekünk segíteni.
• Viszonylag stabilnak tartom magam érzelmileg, nincsenek nagy hangulatingadozásaim. Pontosan látszik rajtam, ha valami bánt, netán ideges vagyok, szóval, ha kitör belőlem a feszültség, vagy robbanni készülök mérgemben, ne aggódj, te azt már jó előre látni fogod. Egy apróság nem kelt bennem érzelmi szökőárat, több napnyi folyamatos gyötrődésnek kell történnie ahhoz, hogy teljesen kiboruljak és elveszítsem a fejemet. Ha pedig elég jól ismersz, azt is pontosan megérezheted, hogy mikor pattan el az utolsó idegszálam is, magadban biztos visszaszámolsz ilyenkor és általában precízen ráérzel, melyik pillanatban, milyen behatás következtében érem el tűrőképességem határát. Ez a másik végletre is igaz, apró dolgokra nem tudok hirtelen kicsapongó örömmel reagálni, nem tudok rövid időn belül nagyon fent és nagyon lent lenni, ehhez lassúak a hormonjaim. Fokozatosan építem magam, ezért nehezen tudnak kibillenteni az észszerű és higgadt gondolkodásomból, pánikrohamok sem jellemeznek, ellenben végletekig azért én sem vagyok érzelmileg terhelhető.
• Általában feltalálom magam a nehéz helyzetekben is: mindig késve indulok, de valahogy odaérek időpontra mindenhová; vesztésre állunk, shit, akkor próbálkozzunk ezzel a taktikával; elfelejtettem, hogy holnap vizsgám lesz, nem baj, ő biztos tanult, ha mellé ülök a tanteremben, akkor csak nem bukok meg... Apa azt mondta, hogy ezen tulajdonságaim miatt is vagyok jó hajtó és ez felelős az ismerőslistám hosszáért is.
• Könnyen alkalmazkodok másokhoz, nekem nem célom, hogy mindenképpen az legyen, amit én előre kiagyaltam, vagy elhatároztam, persze mindig vannak kész ötleteim, amik általában beválnak, de nem csinálok sosem problémát abból, ha nem a kiszemelt kávézóba ülünk be inkább a csajokkal, vagy ha az edző szerint nem jó az a stratégia, amit előző nap este a zuhany alany eszeltem ki és csúcsmegoldásnak tűnt.
• Ha mérlegelni kellene, hogy melyik az erősebb: az agyam vagy a szívem, nem jönne ki nagy különbség, de azért az igazán nehéz döntésekben mindig a szívem dominál. Az első benyomással ellentétben nagyon érzelmes és érzékeny vagyok, a bennem kavargó erős érzéseket pedig bármennyire is akarom, nem tudom elnyomni.


Ami zavar bennem másokat

• Gyakran van, hogy rosszul mérem fel saját szabadidőmet és energiámat, így van, hogy lelkesedésem miatt több programot szervezek be magamnak, mint amennyit fizikailag el tudnék viselni. Egy nap pedig még mindig huszonnégy órából áll. Néha annyira el vagyok havazva, hogy mérhetetlen rendetlenség uralkodik a szobámban, vagy táskámban. Hova tettem a könyvem? Hol az a fránya kulcs? Már megint elkavartam az edzőtől kapott levelet, ez király! Ah, úgy tűnik nincs nálam a térvédőm, pedig eskü eltettem! Nincs valakinél egy feleslegben? Ennek megfelelően senki sem dob egy hátast, mikor azt mondom, hogy a kedvenc bűbájom az invito. Anélkül én elvesznék. Ettől függetlenül esküszöm, hogy nem szeretem a rendetlenséget, de hát túl sok mindent vállalok be és túl kevés időm van (kifogás), így gyakran áll rohanásból az életem, aminek ez a fizikai jele. A másik pedig az, hogy a barátaimmal is egyre kevesebbszer tudom tartani a kapcsolatot és jogosan érezhetik azt, hogy már nem szánok rájuk annyi időt, mint régen és teljesen igazuk is van. Kissé kicsúszott alólam a talaj. Megint. (Vagy nem gondolod, hogy csak titkolsz valamit, Chris?)
• Nagyon irigy tudok lenni. Miért nem én kerültem be a kezdőcsapatban? Miért mindig apáról kérdeznek az újságírók és miért kell mindig hozzá hasonlítani? A francba is, másoknak miért megy minden olyan könnyen? (Nem megy senkinek sem könnyen.)
• Túlságosan is könnyen alkotok összeesküvéselméleteket, mert mindig érdekel, hogy mit gondolhatnak mások, mi állhat egyes cselekedeteik hátterében. Egyszerűen csak meg akarok érteni mindent és nehezen tudom magamat rávenni arra, hogy ezt a hülye tulajdonságomat jobb lenne elengedni, elvégre úgysem fogok tudni mások fejével gondolkozni. Nehéz elismernem, hogy sokszor nem azért történnek úgy a dolgok, ahogy én legkevésbé sem szerettem volna, mert rosszat tettem vagy mert akaratom ellenére véletlenül megbántottam valakit.
• Határozottnak tudom magamat beállítani, és mások gyakran ezt el is hiszik. Aki nem ismer, nincs körülöttem nap mint nap, talán egy erős és rendíthetetlen sportolót lát bennem, de valójában gyakran bizonytalanodom el. Túlságosan meg akarok felelni mindenkinek és ezért túl könnyen magamra veszem mások szavait, valamint egyből megfogadom a körülöttem lévők tanácsait. Ilyenkor képes vagyok olyan dolgokba is belemenni, amit valójában nem is akarok. Aztán ez később konfliktusokat szül és a végén állhatok a tükör előtt, hogy rájöjjek, ki is vagyok én, mit akarok és hogyan.


Életem története

Tocsog a csizmám a macskaköves út hibáiban megrekedt víztócsákban, esernyőmet tartó kezem ujjai roppant hidegek már, ám ezzel kicsit sem foglalkozok nagy sietségemben. Az időjáráson kívül semmi sem indokolja a rohanást (nem mintha önmagában ez nem lenne elég ok), én határoztam el, hogy ha már a sűrű villámcsapások és erős széllökések miatt úgyis hamarabb véget ért az edzés, legalább használjuk ki ezt az ajándékként is felfogható időt. Mióta bekerültem a Pride of Portree csapatába, a barátaimmal töltött idő drasztikusan redukálódott. A felnőtt élet ilyen – igen, de nem.
Mivel nincs zárva az ajtó, gondolom barátnőm vár már rám. Beérve a meleg helyiségre megszokottan köszönök, noha választ nem kapok. Oké… Összecsukom a vizes esernyőt, csak ledobom a padlóra, mindegy is neki, mert az én figyelmem megragad a szokatlan ürességen és a fogadtatás teljes hiányán. Szemeim összeszűkülnek, elindulok az egyetlen helyiség felé, ahonnan motoszkálást hallok. A gyomrom bukfenceket vet, a szívem látszólag teljesen érthetetlenül kezd hevesebben dobogni és olyan érzés fog el, mintha rosszban sántikálnék. De hisz hallok hangokat. Tudom is, milyen hangok ezek, mégsem bírok megtorpanni. Ez szex. Oké, most simán megfordulhatnék, leülhetnék a nappaliban, aztán megvárnám őket, míg végeznek, még egy forrócsokit is készíthetnék addig… De mire hátraléphetnék, tenyerem a csak résnyire behajtott ajtóra tapad valami olyasmin agyalva, hogy becsukom helyettük is és ezzel így teljes privát szférát biztosítok számukra. De kezem megremeg, az érzések elöntenek, az ajtó pedig végül nagyobbra nyílik, ahogy rájövök, nem azok vannak az ágyban, akiket hittem.
- Bailey? - Vá-vá-várjunk, mi van?  

- ● -

Odamegyek az asztalhoz, elveszek egy pezsgős poharat. Két roxfortos társammal beszélgetek a l'éclair süteményekről, de unom a beszélgetést, szóval eljövök, lesétálok a nagyterembe, hogy újabb pezsgőt töltsek magamnak, mikor hangos veszekedést hallok. Megfordulok, fáj a fejem, nagyon fáj, a hangok gyötrik füleimet, látom, hogy Jeason az. Összeszorul a gyomrom, sírhatnékom támad, szóval kimegyek levegőzni Ryannel. A kezében lévő cigaretta még nem fogy el, mikor koppanást hallunk az erkély irányából.

Odamegyek az asztalhoz, elveszek egy pezsgős poharat. Egy régi griffendéles barátnőmmel beszélgetek a francia ételekről, de az egyik srác elhívja beszélgetni, szóval lesétálok a nappaliba, hogy újabb pezsgőt töltsek magamnak. Heves veszekedést hallok, tudom, Jeason az Markkal. A veszekedés után rám néz, majd elviharzik, miközben Mark felbőszülve lép hozzám és elvesz egy pezsgőt. Betoppan Ryan és hív ki levegőzni. Pár perccel később Mark a szemem láttára esik össze az erkélyen.

Odamegyek az asztalhoz, elveszek egy pezsgővel teli poharat. Az egykori griffendéles barátnőmmel beszélgetek, akit aztán a párja hív. Lesétálok a nagyterembe, hogy még több pezsgőt igyak. Az egyik szoba felől haragos veszekedést hallok, Mark és Jeason újra összekaptak valamin. Jeason rám somolyog, majd ingjét igazítva odébb áll, Mark meg felbőszülten lép hozzám, hogy igyon egy pezsgőt. Kezébe nyomom a magamnak szánt poharat, meg is köszöni. Ryan idegesen kihív magával levegőzni. Pár perccel később Mark összeesik.


- Miss Martin! Miss Martin kisasszony! - integet arcom előtt egy auror, én pedig sápadt arccal hunyorogni kezdek az erős fények miatt.
- Öhmm, igen? - Mélyet sóhajt a férfi arra, hogy semmit sem fogtam fel az eddigi kérdéseiből. Míg egy nő elindul hozni nekem vizet, én megmasszírozom az arcomat. Ráncba gyűröm homlokomat, aztán csak nyelek egyet.
- Szép nyugodtan, megfontoltan elmondaná ismét, hogy mit látott Mark Pensford halálakor?

- ● -

Testem száz százalékon pörög, megkapom a labdát, rádobok, de az őrző kivédi, úgyhogy bosszankodva próbálok jól helyezkedni és előkészíteni a védekezést. Mark halála alig egy hete volt, hazudnék, ha azt mondanám, hogy minden rendben, de ettől még the show must go on.
Próbálom akadályozni az ellenfelet, nagy a kavarodás most, aztán váratlanul furcsán lassulni kezdek, megszédülök, elgyengülök, habár testem még automatikusan mozdulna, a reflexeim megvannak, hogy még megpróbálkozzak felgyorsulni és az ellenfél játékosa mellé kerülni, csakhogy suhanást hallok, oldalra nézek és már nem látok mást, csak egy masszív labdát ágyugolyóként közeledni.
Belém nyilall a fájdalom, hallom, hogy a vállövem csontozata azonnal eltörik, miközben a perdület lefordít seprűmről. Még combjaimmal és lábszárammal szorítom a seprűt, de rövid idő alatt elhomályosodik miden. Érzem, hogy zuhanni kezdek, a becsapódás fájdalma viszont már nem tudatosul bennem.

Még zombi vagyok, mikor hallom a kinyíló ajtó nyekergését. Szemeim lassan pillanatanak az érkezők irányába, teljesen elönt az az érzés, hogy apám látogat meg itt az ispotályban és azt hiszem, ezen érzés hatására csalódottan pislogok az edzőm és egy idegen nő láttán. Gondolom ő is csak újságíró, vagy auror, elvégre Mark halálának körülményei még mindig tisztázatlanok.
-  Miss Martin, ha megenge…
- Szólítson csak Christine-nek - vágok közbe erőtlen hanggal, merthogy a gégém és a tüdőm is sérült a gurkónak köszönhetően. Mindig csak a Martin megszólítás, amit őszintén megértek, de jobban szeretem, ha a keresztnevemen hívnak.
- Rendben, Christine… a balesetének körülményei miatt vagyok itt. - Nem igazán értem, azt hiszem. Az edzőmre pillantok érthetetlenül, fogalmam sincs, hogy miről van szó és jó lenne, ha hagynának nyugodtan gyógyulni, de hát úgy tűnik, még itt is mindenféle kérdésekre kell válaszolnom. Újságíró vagy auror, teljesen mindegy. Az  edzőm azonban tapasztaltan leolvassa arcomról a kiakadás jeleit.
- Több szempontból is megpróbáljuk kielemezni a baleseted körülményeit és azt, hogy mi miatt lassultál le ennyire váratlanul. Ahogy te is hallottad már, bizonyos seprűkkel volt már probléma az elmúlt időszakban és ha ez is arra a problémára vezethető vissza, akkor tenni kell az ellen, hogy ilyen ne forduljon elő megint. - Csak nézek félig kábultan, hogy mi az istenről beszél, oké, tudom, tényleg volt már gyanú arra a mi csapatunkban is, hogy bizonyos seprűk nem megfelelőek, de nekem eddig meg sem fordult a fejemben, hogy nem az én hibám lenne a baleset. Meglehet, javítana az önbecsülésemen (ami valljuk be, manapság a sok feladat, fájdalom és teher miatt eléggé szétcsócsálódott) és a szavak hallatán végül én is elgondolkodva ejtem vissza a fejemet a párnára. Veszek egy mély lélegzetet, merthogy most már egyedül is tudok lélegezni.
Nem tudom, mi okozhatta a kviddicsmeccsen bekövetkező furcsa balesetemet: a súlyos kimerültségem vagy tényleg a seprű, amire olyan sokan gyanakodnak.
- Oké, megígérem, hogy készséggel rendelkezésükre fogok állni és minden tapasztalatomat, valamint emlékemet megosztom KÉSŐBB. Csak... egy kis időt kérnék. - Most pihenni szeretnék, ha lehet(ne). Apát akarom, aki lehet a legutóbbi kifakadásom után tényleg megharagudott rám és nem lesz tovább a menedzserem; Anat és Baileyt szeretném most ide, magam mellé egy-egy ölelésre, meg persze Jeasont, oh, a francba is vele!
Szerencsére megértik. Kapok egy elérhetőséget, bár teljesen mindegy, mert úgyis a menedzseren keresztül (shit), vagy pedig az edzőn keresztül fognak velem kapcsolatba lépni. Ez egy profi csapat, itt nem lehet bármit bármikor nyilatkozni a sajtónak. Elindulnak kifelé, ami alatt nagy csend telepedik a szobára, én pedig kavargó érzelmekkel fájdalmasan nyelek egyet.
- Várj! - Sóhajtok, majd kissé megtört szemekkel nézek az edzőmre. Szigorúan csak az edzőmre. - Lehetne egy kérdésem?


Ha tükörbe nézek

Nem vagyok megelégedve a látvánnyal. Gyerekként jobban akartam volna szőke lenni, aztán ez a vágyam elmúlt. Később szentül állítottam, hogy a magas lányok biztosan nem annyira jönnek be a fiúknak. Nem tudom, tévedtem-e, de már nem érdekel, mert elfogadtam a hajszínem után magasságomat is. Egyszer-egyszer vásárolok magamnak egy csinosabb, dögösebb, mutatósabb ruhadarabot, vagy egy magassarkút, de ha felveszem, a többiek sorra csak azt kérdezik „hohó, mi van veled?”. Még mindig nem vagyok megelégedve magammal, de az elmúlt évek küzdelmeit magam mögött hagytam, elvégre nézhetek ki erőltetetten akárhogyan, az végső soron mégsem én leszek. Mert nem érzném magam kényelmesen a tükörben.
Elfogadtam és mostanra már harmóniában élek mind a magasságommal, a barna hajammal és az elegánsan sportos stílusommal. Szeretem az arany és a drágaköves kiegészítőket, különösen a nyakláncokat, de csak mértékkel viselem őket. Szeretem a sötétebb és melegebb színeket, az őszi árnyalatokat annak ellenére is, hogy kék a szemem. Szoknyát ritkán láthatsz rajtam, ellenben biztos lehetsz, hogy ahogy minden télen, úgy a mostanin is sorra térdig érő csizmában fogom taposni a földet és nem érdekel, hogy divatos vagy sem. Szeretem a kötött pulcsikat, a melegítőket, a sportruházatok széles választékáért pedig egyenesen könyörgök a szaküzletekben.
Vékony vagyok és fürge, de látszik alakomon, hogy nem tud elfújni a szél, jó az állóképességem és összességében egészséges és sportos testalkattal rendelkezem, időnként kisebb vagy nagyobb sérülésnyomokkal.
Nem szeretem, ha a hajam az arcomba lóg, úgyhogy rendszerint valamilyen frizurát csinálok magamnak, amellyel egyben a szememet is kihangsúlyozom. Sminkelni szoktam, de erősen hangulatfüggő, hogy épp milyenre és mennyire erősre. Összességében visszafogott a kisugárzásom, most már nem annyira vad, mint még a roxfortos időkben. Egyértelműen kijelenthetem felnőttként, hogy ha ismét én kerülök egy társaság központjává, akkor az már nem a külsőmnek lesz köszönhető (vagy tán sosem volt az az oka).


Családom

Édesapám
Logan Martin • Volt válogatott kviddicsjátékos, majd visszavonulását követően egy glasgowi kiscsapat edzője és a lánya menedzsere.
Olyan vagyok, mint apuci pici lánya, de ez csak első ránézésre lenne igaz. Gyerekként nagyon anyás voltam, ezért lepődött meg Logan, amikor Callummal ellentétben észrevette, hogy érdeklődést mutatok a repülés iránt. Akkor még aktív játékos volt, habár korántsem tudott annyira sikeres lenni, mint pályafutása fénykorában. Egyesek szerint akkoriban már megoszlott a figyelme a gyerekei és a karrierje között, de ezért senki sem kérte őt számon, az idők folyamán pedig egyre több idejét és energiáját szánta arra, hogy nagyobbik lányával a levegőben körözzön.
Millió és még több köszönettel tartozom neki, amiért végig követte a tanulmányaimat, megannyi tanáccsal látta el a gyerekeit, nekem pedig végig fogta a kezemet a pályafutásom kezdetétől egészen mostanáig. Jelen volt, mikor elsőként vettem fel a Pride of Portree mezét, a meccseimen gyakran ott van, amikor csak lehetősége van rá és én bátrabbnak érzem magam, mikor tudom, hogy ott áll és szurkol.
De nem minden nap napsütéses, ahogy ő mondani szokta. Azzal, hogy egy híres kviddicses lányaként lépek pályára nem csak segítség, hanem átok is. Ugyanaz a Martin név virít a hátamon, mint anno az apámnak, ha valaki régi kviddics szurkoló, én örökké csak a Martin lánya leszek, addig biztosan, amíg nem tudok felmutatni több sikert, mint ő, amit mindössze egy éve mondhatok el magamról, papíron.  
Mint mondtam, nagyon hálás vagyok a rengeteg tanácsért és nevelésért, ami sikeres élsportolóvá tett, de lassan apámnak is el kell fogadnia, hogy már beletanultam a szakmába és nem kell ennyire fogni a kezemet. Nem kell helyettem veszekednie az edzővel, ha igazságtalanságot lát, én is meg tudom védeni magam. (Valójában sosem kellett kiállnia értem, megtettem ezt én magam is, de hát az apák már csak ilyenek.)
Két hete életünk legnagyobb veszekedését hoztam össze apámmal. Rajta kaptam, hogy heves beszélgetést folytatott a csapatmenedzserrel, amiért egy újonc lányt nagyobb fizetésért igazoltak le, mint amit jelenleg én kapok. Apámnak abszolút igaza volt, de azt hittem, tisztáztuk már, hogy ennyire nem avatkozik bele már a karrierembe. Mérgemből megtagadtam tőle, hogy továbbra is a menedzserem legyen és azóta nem beszéltünk, nem találkoztunk, feltehetőleg azért is, mert én időközben lesérültem egy edzésen a következő meccsünk előtt.
Megjegyzés: Logan Martin a Malfoy család leszármazottja, Draco unokatestvére.


Édesanyám
Flora Johnston • Neves színész, musicalszínész
Annak ellenére, hogy mindig a színészetnek, a művészetnek, valamint a divatnak élt, a gyerekeknek sosem kellett nélkülözniük az anyjukat. A maga talán kissé arrogáns stílusával ugyan, de mindent megtett, hogy megkapjuk a megfelelő figyelmet és gondoskodást, mindazt, amit egy anyában nem lehet helyettesíteni. Anya főz, szeret is főzni, habár ugyanannyira szívesen visz el minket étterembe is egy lustább napon. Egy díva életét éli, de mégsem véletlenül szeretett bele egy annyira egyszerű emberbe, mint amilyen apa is. Fiatal tiniként talán a testvérek közül én szorultam a legkevésbé az anyám gondoskodására, nekem inkább az apjámmal való szoros viszony kísérte az életemet, azonban ahogy egyre kezdtem felnőni, illetve nőisedni, úgy fonódott egyre szorosággá az anyjámmal való viszonyom. Most pedig, hogy apámmal minden eddiginél hosszabb időn keresztül haragban vagyok, szükségem van az anyám érzelmi támogatására és egy másik látásmódra, ami talán teljesen különbözik a sajátomtól. Elvégre én és anya nem is rendelkezhetnénk ennél eltérőbb stílussal és gondolkodással.


Testvéreim
Callum Martin (29) • Kétségtelen, hogy az apánk mindig is arról álmodott, hogy majd a fiával közösen kviddicsezhet egyszer, de már gyerekként látszott, hogy Callum lényegében semmilyen lelkesedést nem tanusít apa hivatása iránt. Amennyire én apja lánya voltam, Callum annyira anyja fia, első gyerekként szinte végig az anyja társaságát és védelmét kereste és bár elég vad tinédzserkora volt, végül mégiscsak megtalálta, ami igazán édekli és az a mugliismeret. Vagyis az anyja világa és valóban, máig előszeretettel szövi muglikkal teli kapcsolathálóját.  

Cara Martin (22) • Tipikus legkisebb gyerek, akivel sokáig nem tudtam mit kezdeni a köztük lévő, egyébként nem túl nagy, de azért tiniként mégiscsak érezhető korkülönbség miatt. Mire már mindketten abba a korba értünk volna, hogy megoszthattuk volna egymással a maguk világát, addigra én Franciaországba költöztem és a távolság azért érződött kettőnk kapcsolatán is. Viszonyunk a kviddicsakadémia alatt vált igazán szorossá, utóbbi években pedig kifejezetten támogatók vagyunk egymással.


Párkapcsolat
Jeason • Egy év, ennyit bírtunk ki egymás mellett, pedig mindketten vágyakoztunk a másik iránt. Csak ennyit, vagy csoda, amiért ennyit, máig nem tudom. Olyan volt ő, mint egy kaktusz: szúrt, tövisekkel teli személyisége véresre sebezte bőrömet, ahányszor el akartam érni őt, vagy szorosabban hozzá akartam bújni, ugyanakkor gyönyörű volt ha virágzott, mikor minden nagy ritkán lenyugodott, akár a tónak vize és mindketten egymást karjaiba borulva találtuk meg, amit a szerelemről írnak a művekben. Túl sok romantikus regényt olvastam már, viszont ő felnyitotta a szemem a párkapcsolatok valódi jellegéről. Nem ő volt az első, de az első, akibe igazán szerelmes voltam.
Egy vadállat! Megfoghatatlan és kiismerhetetlen nyugtalanság a kviddicspályán és azon kívül is, végtelen energiával és érzelemmel a szívében. Tudom, én is vad vagyok, ha pedig két ilyen lény összetalálkozik a kietlen világban, nem kellene meglepődni, ha háború lesz, nem szerelem.
Miután különváltunk, azt hittem, jobb lesz és már nem fogok mindig rá gondolni, a fájdalmat majd az idő elfedi és végre az életem is kikeveredik a drámai gödörből. Nem lett jobb, de hát mit isz vártam butuskán, hiszen a csapattársam és közel naponta szembejön velem? Ugyanúgy vágyok rá, mint valami problémás stockholm szindrómás lány, ugyanúgy hiszem, hogy mikor azt mondta, szeret, azt komolyan gondolta és szívéből tette, naívan bizony máig azon gondolkozom, hogy a heves veszekedéseink csupán az egymásért való küzdelmünk megtestesülései voltak és nem a bennünk szunnyadó sötétségé.
Megjegyzés: Jeason Christine csapattársa. Ő kapta el a lányt azon a szerencsétlen kviddicsmeccsen, miután Christinet eltalálta a gurkó és zuhanni kezdett.


Apróságok

Amortentia
• Eső és a közelgő vihar illata
• Csokoládé
• Frissen főtt kávé


Mumus
• Cserbenhagyás. Ha emberek fordulnak el tőlem, átnéznek rajtam, miközben ők igenis fontosak nekem. Hátat fordítanak, pedig én az életemet rájuk bíztam volna.
• Magány. Aki egyszer barát volt, többé már nem az. Az apámmal egy életre összeveszek; a szurkolók csalódottak.
• Fizikai gyengeség. Minden erőfeszítésem ellenére elgyengülök és nem leszek képes megállni a helyem egy kviddics csapatban.
• Pókok


Edevis tükre
• Önmagamért, a személyiségemért szeressenek. Ismerjek meg egy férfit, akinek tökéletes vagyok úgy, ahogy vagyok.
• A saját sikereimért legyek elismert, és nem apám lányaként.  


Hobbim
• Olvasás. Anyámtól örököltem az írott világ szeretetét, a művek szépsége iránti csodálatomat, így szeretek színházba is járni.
• Állatgondozás. Szeretem szabadidőmet állatokkal tölteni, akár saját macskámmal, akár más, esetleg vadállatok társaságában. Megnyugtatnak és erőt adnak.
• Repülés. A kviddicsen túl is élvezem, egyedül és társaságban szintén, történjen az varázslényeken vagy csak simán seprűn.


Elveim
• Dolgozz keményen és fáradhatatlanul, mert csak így lehetsz sikeres! (Apjától örökölve)
• Ha ma rossz a kedvünk, fáj minden, nem akarunk dolgozni, edzeni, tanulni és csak szenvedünk, ne engedjük el a démonainkat, ne puhuljunk el, ne gyengüljünk el, mert holnap lehet szebb nap lesz, jobb kedvünk lesz és akkor majd hiányozni fog a tegnap elvesztegetett idő. Ha nem teszünk érte, nem fogunk tudni sosem pozitívabban élni. Passzivitással nem lehet kikerülni egy depresszív hullámvölgyből.
• Az élet a komfortzónádon kívül kezdődik!
• Nem enni csokit akkor sem, ha mindennél jobban vágyok rá! Vigyázni kell az alakomra és a fittségemre. Ha egyszer elkezdem újra a csokievést, nehezen tudom magam leszoktatni róla és a folyamatos csak még egy utolsót ígéretekről.  


Amit sosem tennék meg
Nem szúrnék hátba senkit. Fizikailag és átvitt értelemben sem.


Ami zavar
• Titkolózás. Akár én nekem kell valami miatt megtartanom egy információt, akár előlem rejtegetnek valamit.
• Egészséges étkezés. Nem szeretem, egyenesen sóvárgok mindenért, ami egészségtelen, de mivel a sport a munkám és az életem, ezért nem engedhetek ebből. És tudom, hogy végső soron magamnak teszek jót ezzel.
• Szótlanság. Zavar, akkor is, ha egy társaság összeverődik és nem jönnek a szavak. Ideges és görcsös leszek, ha látom, hogy a közeli ismerőseimnek bajuk van, de nem hajlandóak beszélni róla, vagy amennyiben ki akarok szedni valakiből egy információt, de nem hajlandó elkotyogni.
"- Miért?
- Csak."



Ami a legfontosabb az életemben
• Család és barátok
• Hűség, bizalom, bajtársiasság és összetartás
• Önbizalom, folyamatos fejlődés és küzdés
• Egy meghatározott cél, legyen az közeli vagy távoli; könnyen megvalósítható, vagy már-már álomszerű


Ami a legkevésbé fontos számomra
Ha kicsit is fontos lenne, most eszembe jutna, de mivel nem jut eszembe, ezért egyáltalán nem fontos. (BADUM TSS)


Amire büszke vagyok
• Családom, barátaim és saját magam sikereire, beleértve a sporteredményeket és anyám mugli elismeréseit is.


Ha valamit megváltoztathatnék
Egy kicsit mindig szőke hajú akartam lenni. De csak egy ici-picit.


Így képzelem a jövõmet
Bajnokként, ez kétségtelen.


Egyéb
Az iskolában általában előnyben részesítettem azokat a tantárgyakat, amik nem a varázspálcákon alapultak. Ennek fő oka az lehetett, hogy első Roxfortos éveimben nehezen tudtam megtalálni az összhangot a pálcámmal, volt, hogy az erősebb és makacsabb volt, mint én magam, de utólag semmiképpen sem lehet azt állítani, hogy nem tökéletes darabot kaptam, csupán meg kellett érnem hozzá. Viszont már stabil pálcahasználóként is megmaradt a prioritásom olyan tárgyak iránt, mint a bájitaltan, LLG, átváltozástan és persze a repüléstan is. Ezeket nagyobb odafigyeléssel tanultam. Az iskola után is megvolt az állatok iránti szeretetem és a repülés magasfokú elsajátítása iránti vágy.
Nagymamám hozzájárulásával és a varázslóiskolák tanárainak segítségével kitanultam a komplex átváltozást. Testvéreimmel és nagymamámmal együtt hivatalosan is bejelentett animágusok vagyunk, én a patrónusommal megegyezően hiúz.  


Danielle Rose Russell


Vissza az elejére Go down
Alina Scamander


Akadémista

Christine Martin 2259087b7f188ea92df5fa0eb47c284dcf496708

Lakhely :

☆ London || Abszol út ☆



Playby :

☆ Sabrina Carpenter ☆


436


Christine Martin Empty
Alina Scamander
Szer. Nov. 16, 2022 2:14 pm
Kedves Christine!


Egyszer fent, egyszer lent szól a mondás és azt hiszem, ezt most Christine nagyon át tudja érezni. Hiába tűnik úgy egy külső szemlélő számára, hogy az élete tökéletes - vannak barátai, családja és egy szépen felfelé ívelő karrierje - most mégis mintha hullámvölgybe került volna. Kezdődött ez a titokkal, folytatódott a gyilkossággal és tetőzött a balesetben. Arról nem is beszélve, hogy most éppen az édesapjával sincs jóban egy buta veszekedés miatt.
De mindig pirkadat előtt van a legsötétebb, hangzik így egy másik, talán annyira nem ismert idézet, amely reméljük most igaz is lesz.
Ez már nem múlik senki máson csak és kizárólag rajtad. Nem is tartanálak fel tovább, az előtörténet nagyon tetszett, izgatottan várom, hogy mi lesz a gyilkossági-balesetet szálak végkicsengése  Christine Martin 196327435, így nem maradt már más hátra, mint az, hogy természetesen el vagy fogadva.
Fuss, foglald le azt, amit le kell, aztán vedd be a játékteret!

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: