Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact

Rhiannon Nott


Reggeli Próféta

money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact D504f1656223b4325a4d6cb52fd0a00e2068eb19

Lakhely :

glenridding // london


Multik :

girl gang

Playby :

jessica chastain


43


money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact Empty
Rhiannon Nott
Vas. Júl. 17, 2022 10:11 pm


Nem tudom, mire számított Theodore, amikor azt mondta, egy kisebb bulit szervez ma estére. Hogy majd nem jövök haza? Mert, legnagyobb bánatára, a kúria sajnos már az én otthonom is. Azt hiszem, kettőnk közül én örültem jobban ennek a házasságnak, és nem azért, mert minden vágyam volt hozzámenni egy olyan férfihez, akit nem is szeretek, hanem azért, mert így eléggé messze kerültem a szüleimtől és a családomtól. Elég messze ahhoz, hogy ne akarjanak minden hétvégén-, de még csak havonta sem Nagy-Britanniába jönni. A karácsonyról még nem volt szó, de nem lennék sem meglepve, sem megsértődve, ha úgy döntenének, Amerikában maradnak.
És az én legnagyobb bánatomra néha egészen kedvelem Theót. Jobban, mint kellene, jobban, mint terveztem, jobban, mint, amennyire ő kedvel engem, és az ilyen jellegű kapcsolatokból és érzelmekből csak baj lesz, mert valaki sérül. Valaki mindig sérül. Kezdjük, például azzal, hogy nem szarta össze magát-, és nem reszket nap, mint nap, mint a nyárfalevél, amióta megemlítettem, csupán egy félmondat erejéig, hogy voltak, akiket felgyújtottam. Akik elégtek a tűzben, amit én generáltam. Azt nyilvánvalóan nem említettem meg neki, hogy baleset volt, hogy meg akartam őket menteni, és, természetesen azt sem, hogy már nem vagyok rá képes, hála a sámán által kreált, mágikus gátnak. Úgy mondtam neki, mintha olyan kurva büszke lennék rá, mintha nem hallanám még manapság is őket, a sikolyaikat, mintha nem jutnának eszembe, akárhányszor a főzőlap mellett állok, és húst sütök, mintha nem lennék rosszul magamtól, és, mintha egy egészen kicsit sem félnék a bennem pulzáló sötétségtől. Úgy tettem, mintha én is egy lennék közülük.
Pedig ez távolabb sem állhatna a valóságtól, ahol szívesen merülök bele a magnix mugli irodalomba, ahol szívesen tanulmányozom az ünnepköreiket, és minél több eszközükkel és szerkezetükkel meg akarok ismerkedni. Nem vagyok rest szóba állni a mugli születésű mágusokkal sem az Akadémián, mi több, kielégíthetetlen kíváncsisággal hallgatom a kiapadhatatlan forrásukat a varázstalanokról. Ki tudja, talán egy nap írok egy könyvet róluk. Vagy egyet, amiben csak muglik szerepelnek, egy olyan alternatív univerzumban, ahol mi nem is létezünk. Egy olyan világot akarok írni, amiben minden sokkal egyszerűbb és magától értetődőbb.
Péntek este van, éppen ebben a pillanatban gördülök be az autóval a Nott birtokra – én is meglepődtem, hogy milyen gyorsan szereztem meg a jogosítványt, azon kevésbé, hogy minden vizsgán elsőre átmentem -, ami úgy világít a fák sötétzöldjével-, és a lemenő Nap, aranyszín fényének keretében, mint egy kibaszott diszkó gömb, és a zene ritmusát is érzem a talpam alatt dübörögni, amikor kiszállok a járgányból.
Most már azt sem tudom, én mire számítottam, amikor Theo azt mondta, szervez egy kisebb bulit. Reginald és Ray sem szerveztek ilyen bulikat. Ők csak olyanokat tartottak, és olyanokon vettek részt, ahol mindenki kaviárt tömött a képébe, és kagylót szürcsölgetett, a férfiak minőségi, jenki whiskeyt-, vagy bourbont, a nők meg szép pohárba-, és színekbe rejtett, alattomos koktélokat iszogatott. A tizenkét tagú zenekar halk játéka alatt. Halkan duruzsolva.
A szívem hevesen kalapál bordáim alkotta ketrecében, ahogy megindulok a ház felé.
Az ajtót nyitva találom, amikor lenyomom a kilincset, a következő pillanatban felém repül valami szikrázó dolog, amit nem tudok lekövetni és beazonosítani a levegőben, csak akkor, amikor az idősebb Theodore Nott kárpitjára esik, ronda, fekete, füstölgő égésfoltot hagyva maga után.
A hatalmas nappaliban-, vagy szalonban szinte teljes a sötétség, csak neonfényű pászmák játszadoznak az egymásnak simuló testeken, és nyaldossák a falakat. A konyhában lecsavarom az egyik, félig-, vagy negyedig telt vodkásüveg kupakját, és eszembe sem jut pohárral szórakozni.
- Non – May az, ezer közül is felismerném a hangját, és, ahogyan elhúzza a nevemben az ó-t. Mélyről indítja, és most majdnem sikítva ível felfelé. – Gyere táncolni!
Gondolkozás, hezitálás nélkül, széles mosollyal a képemen vetem magam az emberek alkotta húsmasszába.
Iszom a vodkát.
És nem tudom, hány szám gördül le a kazettáról, a lemezről, vagy szóljon bármiről is, mert a színek és a fények összemosódnak, a vodka égeti a számat, végig a perzseli a nyelőcsövemet, aztán a gyomromban keveredik az euforikus boldogsággal és önfeledtséggel. Testek simulnak az enyémnek, veszett róka módjára törleszkednek, az orromban robbannak különböző nívós-, és proli parfümök esszenciájának fúziója, a fények még csukott szemmel is láthatóak, ahogyan a zene ütemére villognak a megbűvölt lámpák. A szám kiszáradt, már a vodka sem segít.
Kibontakozok a tömegből, és a veranda felé indulva még megállok a konyhában, és behűtött bort töltök magamnak.
A kúria falának támaszkodva veszem elő a bőrdzsekim zsebéből a piros Malborót, meggyújtva sisteregve parázslik fel a cigarettavég, mély levegőt veszek, bent tartom, egészen addig, amíg már fájni nem kezd. De jó, hogy így fáj, máskülönben honnan tudnám, hogy még élek?
Az ajtó nyílására kapom fel a fejem, ajkam a borral telt pohárra tapasztva nézek a távozóra – aki valójában érkező, és itt lakó.
- Nem így képzeltem egy kisebb bulit – lehetnék megrovó, vagy szigorú, vagy egy hisztis picsa, de csak elnevetem magam. Nem kell megkérdeznem, hogy miért tekert cigire fog rágyújtani, vagy, hogy mégis, mi van benne, mert pontosan tudom. – Máris jobban érzem magam a kúriában – csak most szakítom el a tekintetemet a cigiről, meg Theóról, és a bor, szinte feketének tetsző hullámaiba nézek, és a pohárba fújom a füstöt, nézem, ahogy lustán kering a felszín fölött a burában, mielőtt elillanna. – Tudod... nem gondoltam volna, hogy ilyen vagy – szemem sarkából nézek rá, az italba kortyolva.


Theodore Nott varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Theodore Nott


Politikus

money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact 1137fbdf559bc42a349b4ad525f7677dfe49fbf3

Lakhely :

Glenridding, Nott kúria


Multik :

Zsörtike serege

Playby :

Jeremy Strong


92


money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact Empty
Theodore Nott
Hétf. Júl. 18, 2022 10:31 am

Non & Theo (2001)

don't threaten me with a good time

Egyetlen pálcaintés volt csupán elhallgattatni a nagyapám károgó festményét a szalonban. Cantankerus nagyapa portréja némán verte tovább a keretét, könnyű volt leolvasni az akrillal festett ajkakról a szitkokat: mocskos félvérek és sárvérűek, az én házamban, te világ szégyene, ha az apád ezt látná... De az apám nem látta, ahogy Finnigan elementalista trükkje lyukat égetett a százéves szőnyegbe, ahogy a szalon egyik viktoriánus heverőjére vörösbort öntött egy mugliismeret tanárszakos hallgató, ahogy a dohányzóasztal fényes felületéről kokaint szívott három haver, ahogy valaki lehúgyozta a kertben a formára nyírt sövényt és végképp nem azt, amikor egy gondosan kulcsra zárt szobában döntöttem a falnak azt a helyes szőke másodéves srácot, akivel előtte legalább másfél órát szemeztem a mólón nem kevés vodkanarancs társaságában.
Csak egy átlagos péntek este.
Szükségem volt ezekre a péntekekre, az őrjítő hétköznapok szorításában. Mostanság megint kezdett hatalmába keríteni az érzés, hogy én ezt nem bírom az örökkévalóságig csinálni. Felkelni reggel, bevenni a gyógyszereimet - a kibaszott lítiumtól és antidepresszánsoktól néha úgy éreztem magam, mint egy inferus, tompított bennem mindent, az érzéseket, érzékelést, a gondolataimat, a konstans hányingert és szomjúságot az utóbbi hetekben felváltotta a kézremegés, kínos perceket okozva a gyakorlati órákon -, beülni az óráimra és kedélyesen csevegni mindenkivel, mintha nem tudnám mit gondolnak rólam, a nevemről és a múltamról, mintha nem venném észre az undorodó pillantásukat, ami folyamatosan a bal alkaromra tévedt, és ezek után még a kúria zárt ajtói mögött sem élvezhettem a magányt, mert mindig itt volt ő. Félreértés ne essék, kedveltem Rhiannont. Éppen ez volt a baj, hogy túlságosan kedveltem őt, egyszerűbb lett volna elfogadni a tényt, hogy örök boldogtalanságra ítélek valakit, ha legalább taszított volna a társasága. De ő nem ezt érdemelte, nem selejtes árut és hazugságokat - én azonban csak ennyit tudtam nyújtani. Persze bármikor lefújhattam volna az esküvőt, aminek egyelőre konkrét időpontja sem volt. Kitalálhattam volna valamilyen hihető indokot vagy egyszerűen kivehettem volna minden pénzt a Gringottsból és eltűnhettem volna örökké. Ehhez azonban sosem voltam elég bátor, minden önutálat ellenére élveztem a kényelmes életemet, aminek alapvető feltétele volt, hogy néhány éven belül előnyös házasságot kössek, ahogy az egy Nottól elvárt. Valamiért megkérdőjelezhetetlenül logikusnak tűnt, hogy feleségül venni Nont gyakorlatilag a záloga volt annak, hogy elhitessem a világgal azt a hatalmas hazugságot, amit mutatni akartam magamról. Ki kérdőjelezne meg egy házas férfit? Különösen akkor, ha az illetőnek olyan felesége van, mint ő? Elvégre Non egy főnyeremény volt, láttam, hogyan néz rá a többi pasi, hallottam a megjegyzéseiket, az irigykedő "mekkora szerencséd van, Nott, hogy baszódnál meg"-eket, tudtam, hogy a többség bármit megadna egy olyan nőért, mint ő. Néha eljátszottam a reményteljes gondolattal, hogy akár még én is érezhetnék iránta valamit - igen, talán nem volt ez reménytelen, talán képes lettem volna az intellektusa elismerésén túl valami ösztönszintűbb vonzalomra is. Talán csak nem találtam meg eddig a megfelelő lányt. Négy vodkanarancs után elnézve, ahogy táncolt valakivel - Maryvel, Muriellel, mit tudom én -, egészen könnyű volt ebben a hitben ringatni magam. Még akkor is, ha nem vele tűntem el fél órára az emeleten (az úgysem jelentett semmit, az égvilágon semmit, tudtam, hogy jövő hétfőn levegőnek fogom nézni a szőke srácot a folyosón).
Újratöltöttem a poharam, az alján maradt utolsó pár csepp vodkára whiskyt töltöttem - garantált rókázást prognosztizáltam magamnak a hajnali órákra -, mielőtt otthagytam volna a szalonban Finnigant, Susant, Dean Thomast és a néhány szerencsétlent, akik voltak olyan meggondolatlanok, hogy teret engedtek a mugli foci kontra kviddics vitájuknak.
Ahogy kilöktem a teraszajtót - addigra már gyakorlott mozdulatokkal, menet közben tekertem egy füves cigit, megcsapott a kellemes téli hideg, jól esett a kúria fülledt levegője után. Nem néztem körbe, túl részeg voltam hozzá, hogy a periférikus látásomat is érdemben használjam. Azonban nem voltam egyedül.
- Miért, hogyan képzelted? Hogy Chopint hallgatunk majd egy pohár pezsgő és kicsi kaviáros szendvicsek felett? - A terasz kőkorlátjának dőlve szívtam bele a spangliba. - Eddig nem érezted jól magad? Azt hittem, már alig várod, hogy összekössük az életünket ebben a vidám családi fészekben...
Belekortyoltam a whiskybe - jó szar volt, biztosan valamelyik vendég hozta, ez nem származhatott a kúria pincéjéből -, a pohár pereme felett Nont tanulmányoztam.
- Mármint milyen? Különben ne vedd a szívedre, kiismerhetetlen vagyok. Titokzatos és izgalmas. Nem véletlenül akar mindenki a barátom lenni és ezért tapadnak rám a nők. - Röhögve fújtam ki a füstöt, egy percig sem gondoltam komolyan a kimondott szavakat. Mindketten tudtuk, hogy csupán egy oka volt a gyerekkorom óta körém verődött kisebb seregnek: piszkosul sok pénzem volt. Én nem voltam Seamus Finnigan, akit tényleg, őszinték szerettek az emberek és nem voltam Draco, akinek a háta mögött összesúgtak a nők, mikor meglátták az arisztokratikus arcélét és a lehetetlenül szőke haját. De jó volt ez így, úgysem akartam senkihez igazán közel kerülni, kényelmesek voltak ezek a felszínes kapcsolatok. - Amúgy én sem gondoltam volna, hogy ilyen vagy. Mármint... ilyen.
A második "ilyen"-re kis híján magamra borítva a whiskyt leutánoztam az egyik korábbi táncmozdulatát - persze fele olyan vonzóra sem sikerült.
- Na, érted mire gondolok. Azt hittem, rosszul leszel ettől az egésztől, mert az olyanok, mint mi, általában rosszul vannak. Pedig néha muszáj lazítani, nem? Mert különben szétrobban az ember feje vagy felkötöd magad, mielőtt még szétrobbanhatna. Érted.

Draco Malfoy and Rhiannon Nott varázslatosnak találta





Theodore Nott
Nobody ever died of a feeling, he would say to himself, not believing a word of it, as he sweated his way through the feeling that he was dying of fear. People died of feelings all the time, once they had gone through the formality of materializing them into bullets and bottles and tumours.
Vissza az elejére Go down
Rhiannon Nott


Reggeli Próféta

money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact D504f1656223b4325a4d6cb52fd0a00e2068eb19

Lakhely :

glenridding // london


Multik :

girl gang

Playby :

jessica chastain


43


money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact Empty
Rhiannon Nott
Hétf. Júl. 18, 2022 9:06 pm


Nem is igazán figyelem, hogy egészen pontosan kik vannak jelen e pazar estélyen, nem ismerek mindenkit név szerint, valaki csupán az Akadémia folyosóiról-, vagy a közös óráinkról ismerősek, mások meg még akár a Roxfortból is. Igazából nem érdekelnek, nem érdekel senki, csak az kattog a fejemben, ahogy a vér az ereimben zubog, hogy szabad vagyok. Nem kell attól tartanom, hogy egy hasonszőrű, pedigrés kis szaros beárul majd a szüleimnek, és attól sem kell tartanom, hogy szégyent hozok rájuk, mert lehet, hogy a Rappaportok keze messzire elér, de ide nem. Bármennyire is gyűlölöm ezt az óriási, sötét, barátságtalan kúriát, tudom, hogy biztonságban vagyok. Hiszen erre vártam, nem igaz? Amióta a Roxfortban titkos bulikba jártam, amikor kiszöktünk a Vadkanba, éjnek évadján, amikor a kviddics pálya mögött tizennégy évesen beleszívtam a cigibe életemben először, aztán pedig a tóhoz jártunk le a barátaimmal, a fák tövében füstölve egy-egy doboz cigit. Még arra is emlékszem, hogy May milyen köhögő rohamot kapott, és az is tisztán él a lelki szemeim előtt, ahogy Holden Briggsel ugyanannak a fának vetettük hátunkat, a frissen zöldellő fűben, tavasszal. Egy kurva szót sem váltottunk, csak csendben pöfékeltünk, és olvastuk a mocskos sárvérű írók regényeit – faltuk őket, egyiket a másik után, néha még cseréltünk is, hogy a másik is elolvashassa a miénket.
De többé nem kell bujkálnom. Felnőtt nő lettem, a szüleim pedig, azzal, hogy ide küldtek a Nott birtokra, végérvényesen levették rólam a kezeiket. A magam ura vagyok. Azt teszek, amit akarok. Ha úgy tartja úri kényem és kedvem, hát beverek fél üveg vodkát. Ha úgy, hogy az átmenetileg táncparkettnek kikiáltott szalonban vonaglok a zene ritmusára, akkor azt. Ha húzom a fiúk agyát – mert azt azért ők is tudják, hogy egy újjal sem érhetnek hozzám -, akkor azt. Nem akarok én senkinek sem rosszat, nem hazudok, nem ígérek semmit – úgy teszek, mintha ott sem lennének. Mintha a kúria egyedüli és kizárólagos ura és birtokosa lennék, mintha egymagam lennék, mint, ahogy valójában voltam is, életem számottevő részében.
Mintha Theo sem létezne, és az egyezség sem, ahogyan a pár éven belül megkötendő eskünk is csak valamiféle rossz, középkori tréfa lenne. Pedig nem az, bármennyire is szeretném elhinni, hogy ez az egész egy orbitális faszság, nem az. Ez a jövő. A közös jövőnk ígérete. És ez az elképzelt jövőkép magányos órákat, szótlan estéket, és hideg éjszakákat, meg fagyos reggeleket vetít maga elé. Néha egészen komolyan meg akarok pattanni. Fogni a régi, kazettás lejátszómat, a legszükségesebbeket bevágni egy hátizsákba, meg a nyeregtáskába, felpattanni Dune hátára, és vissza sem nézni. Nem lehet olyan rossz a skót felföldön, nem? Ha pedig megunom a végeláthatatlan mezőket, és a zöld hullámokat, a zord, szürke hegyeket, akkor majd elutazom. Valahogy. Monacóba, vagy Firenzébe, esetleg Lisszabonba.
Mégis maradok, akkor is, ha reggel, amikor kinyitom a szemeimet, az az első gondolatom, hogy egyszerűen el kellene tűnnöm. Hogy a kúriára gondolok, vagy a világra, azt máig nem tudom pontosan megmondani.
Úgyhogy iszok, mert most nem akarok ilyesmire gondolni. Iszok, hogy felejtsek, és kiverjem a fejemből ezt a sok hülyeséget. Iszok, hogy a világ összemosódjon a színekkel és a fényekkel, és, hogy csak e fénybe süppedhessek és fürdőzhessek benne. A szívem olyan vehemensen dobog, hogy majd’ kiugrik a helyéről, a szám kiszárad, érzem, ahogy eltelítődik a tüdőm, és borzasztóan szomjas leszek, és el akarok szívni egy cigit a friss levegőn.
Békés füstölgésemet, és borozgatásomat éppen az az ember szakítja félbe megtisztelő jelenlétével, akivel egyébként minden nap találkozom, hacsak szánt-szándékkal el nem kerüljük egymást – én csináltam már ilyet, hogy ő igen, azt nem tudom, sosem kérdeztem.
- Aha – egykedvűen bólintok, de az ajkam szegletében mosoly játszadozik. – Pontosan így. Mint, ahogyan a legtöbb aranyvérű tenne is, hasonlóan impozáns helyeken – intek a cigarettát tartó kezemmel a ház, és a birtok felé. De, mielőtt még megszólalhatna, vagy, ha kell, hát a szavába vágva hozzá teszem: - Ó, és a golfot majdnem elfelejtettem. Vagy errefelé inkább pólózni szoktatok? Tenisz? Vitorlázás? – mert, hát ezek fontos tartozékai a krémek-krémjének, és bizonyára nem véletlen, hogy a birtokhoz tartozik egy istálló, és egy hatalmas, kerítéssel körbevett, karám terület.
Harmadik kérdésére megingattam a fejem.
- Mondtam olyat, hogy nem várom? – kérdezek vissza, de a hangom életlenebb annál, semmint, hogy valóban így legyen, vagy, mintha valóban a sértődött haragnak engedtem volna utat, úgyhogy kapásból beleszívok a halálrúdba. – Épp annyira várom, mint te – dőlök kicsit előre, miközben gyalázatos, huncut mosoly játszadozik ajkamon. – Egyébként nem – a borba kortyolok -, nem éreztem olyan jól magam – vonom meg a vállamat, a bakancsom orrát nézegetve, mintha az olyan kurva érdekes volna.
Újra elnevetem magam, de nem azon, amit mond, hanem azon, ahogyan mondja.
- Okosabb és kitartóbb vagyok, mint hinnéd, Mr. Nott – biccentem kissé jobbra a fejemet, úgy nézek végig rajta. – Én csak egy nőt látok itt – és még teátrálisan körbe is nézek, újfent kissé előre dőlve, csupán fenekemmel támaszkodva a falnak, hátha mégis elkerülte a figyelmemet a hölgy horda. – Arra gondolok, hogy ilyen... szabadszellemű vagy, más, mint a szüleink – aztán felhívja rá a figyelmemet, hogy én sem pont úgy viselkedtem a korábbi, pár találkozónk alkalmával, mint az előbb.
Nevetve lököm el magam a faltól.
- Nem, fogalmam sincs, mire célzol, folytasd, kérlek – mondom, hátha részegen és betépve nem esik le neki, hogy csak a bolondját járatom vele. Mellé lépek, aztán egy meglepően könnyed-, de cseppet sem stabil mozdulattal rugaszkodom el, és imbolyogva ülök fel a korlátra. Mint egy vérbeli úrinő. Mivel nem estem le, így már csak a fekete harisnya bánja legfeljebb, de az a legkevésbé sem érdekel.
- Azért, mert úgy teszek, nem vagyok olyan, mint ők – vallom be, kissé már artikulálatlanul kiejtve a szavakat. Úgy sem fog erre emlékezni egyikünk sem.
Élesen szívom be a levegőt a robbanás említésére, a spangli füstje az orromba kúszik.
- Amikor csak azt érzed, hogy az események megállíthatatlanul sodornak magukkal, és nincs kiszállás, és ez tűnik az egyetlen megoldásnak – magam elé nézve kortyolok a borba. – Egy robbanás, ami felráz, ami kilök ebből a folyton pörgő körhintából, ami lesöpör a lábadról, ami tudatja veled, hogy kurvára élsz. Már, persze, ha túléled a robbanást – nézek rá sokat mondóan, de azért mosolygok, hogy ne vegyen túl komolyan, és azt gondolja, hogy szerfelett sok szépirodalmat olvasok. – Milyen érzés? – a saját, élettelenre szívott cigimet egy üres sörösüvegbe ejtem, és a spliff felé bökök az állammal.


Theodore Nott varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Theodore Nott


Politikus

money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact 1137fbdf559bc42a349b4ad525f7677dfe49fbf3

Lakhely :

Glenridding, Nott kúria


Multik :

Zsörtike serege

Playby :

Jeremy Strong


92


money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact Empty
Theodore Nott
Kedd Aug. 09, 2022 7:25 pm

Non & Theo (2001)

don't threaten me with a good time

Hasonlóan impozáns helyeken... Gyerekkoromban heves szívdobogással járó izgalommal töltött el, amikor más gyerekek átjöttek hozzánk, mert a Nott birtok még átlagos aranyvérű szemmel is igencsak grandiózus volt - Blackék és Malfoyék persze nem estek hasra, de néhány hozzánk hasonló család, a krémek krémje kivételével még a brit arisztokrácia is sárgult az irigységtől. Ezt már háromévesen tudtam, apám gondoskodott róla, hogy minden lélegzetvételemmel magamba szívjam a felsőbbrendűségtudatot és a büszkeséget. És én tényleg nagyon büszke voltam a nevemre, erre a gyönyörű birtokra és a hatalmas kúriára is. Tinédzserként, mikor apámat Azkabanba zárták és először rendelkeztem egyedül a kúria felett, imádtam az érzést, mikor a többi mardekáros, akik árnyékként és hűséges kiskutyaként követtek minket, szájtátva lépték át a küszöböt. Még tisztán emlékeztem rá, ahogy Tracey Davis izgatottan szorongatta a karomat és hitetlenkedve tette fel a kérdést: "Theo, te tényleg itt laksz?" A háború után azonban elmúlt a varázsa, az örökségem már nem töltött el büszkeséggel és néha azon kaptam magam, hogy a kúria porig égetéséről fantáziálok - vagy arról, kire szállna a birtok, ha felkötném magam valamelyik gerendára.
- Varázsgolf, a kedvencem - színleltem őszintének tűnő lelkesedést. - Nincs izgalmasabb annál, mint egy picike golyót belegyömöszölni egy kicsike lyukba, nem? Férfias sport, szeretem.
Beleszívtam a füves cigibe, a füsttől inkább köhögtem, mint röhögtem a saját viccemen.
- Nem, amúgy apám mindig is inkább a művészeteket kedvelte a testmozgással szemben, habár lehet, hogy csak túl öreg és rozoga volt, ezt pedig intellektuális felsőbbrendűséggel próbálta leplezni. - Persze, minden gyűlöletem ellenére sem vitathattam el apám intellektusát. Okos és tájékozott ember volt, már-már ijesztően. Ha ostoba lett volna, ösztönszinten mozgó, egy birka mentalitásával, talán könnyebb lett volna megbocsátanom mindazt, amit tett.
- Ez nagyon szomorú. Ha ezt tudom, hamarabb elintézem, hogy néhány akadémista telehányja a szalont. Fogalmam sem volt róla, hogy ettől érzed otthonosan magad, ne haragudj. - Lehettem volna vele kedvesebb, vagy legalább kipuhatolózhattam volna, hogy mennyire vevő a speciális humoromra. De ő sem igazán vette rá a fáradságot, hogy közelebbről megismerjen, sőt, néha úgy tűnt, mintha szabályosan kerülne. Hibáztatni persze nem tudtam érte, ebben én is éppen olyan bűnös voltam, mint ő. Egyikünk sem akart papás-mamásat játszani ebben a kibaszott házban és úgy tenni, mintha egy hatalmas love story zárásaként jegyeztük volna el egymást. Idegenek voltunk egymás számára és - noha ő ezt nem tudta - még csak esélyünk sem volt a boldog befejezésre. Nyilván gyakran hitegettem magam ezzel álmatlan éjszakákon, próbáltam bízni benne, hogy talán vele működhet, talán egy házasság normálissá tesz... De a lelkem mélyén attól még tudtam a fájó igazságot.
- Igazából ebben nem kételkedtem, úgy tudom, hollóhátas voltál. Ők állítólag okosak. Nem tudom, sosem vegyültem velük korábban - vontam meg a vállam. - Persze, hogy csak egy nőt látsz. Minek vesződnék a többivel, mikor itt a főnyeremény?
Begyakorolt mosoly, forgatókönyvszerű az egész. Mikor elég jól játszottam a szerepem - és eléggé betéptem - még én is képes voltam elhinni, hogy mindez őszinte volt, hogy nem csak azért flörtöltem egy nővel, mert ezt kellett tennem, hanem mert akartam is. A kérdés csupán az volt, hogy Rhiannon Rappaporttal meddig tudtam ezt elhitetni? És ha elég sokáig hazudozom, talán még én magam is elkezdek majd hinni benne?
- Szabadszellemű... Ez jó szó. - Szerettem volna felröhögni, de még ennyi alkohol és fű után is sikerült megelőznöm, hogy megbántsam őt. Tényleg dicséretnek szánta, nem mintha rászolgáltam volna. Ott volt a nyelvem hegyén, majdnem kimondtam: nem szabadszellemű vagyok, csak józanon nem viselem el magam. Ha társaságban aljasodsz le, az valamiért társadalmilag elfogadott.
- Inkább nem, nem akarom ellopni tőled a rivaldafényt. - Nem mintha valaha is sikerrel járhattam volna. Nem egy súlycsoport voltunk, ami a külsőségeket illette. Vagy tulajdonképpen bármit. Nem ismertem őt eléggé ahhoz, hogy igazán mélyremenő következtetéseket vonjak le, de jó embernek tűnt, minden nyálas felmagasztalás és rózsaszín köd nélkül. Nem angyalian jónak, olyan nem létezett, egyszerűen csak olyannak, akitől én mérföldekkel lemaradtam a jellembeli maratonon. Persze, amióta szokásommá vált lélekturkálást tartani, már tudtam, hogy az emberiség egy igencsak kicsi százalékát tették ki azok, akiknél jogom volt különb embernek tartani magam.
- Ha igazán szerencsés vagy, akkor nem éled túl - horkantam fel. - Megöregedni és hosszú életet élni túlértékelt dolog.
A pszichomágusom az arcát kaparta volna, ha mindezt hallja, most mégis olyan könnyű volt hangot adni az elmúlt hetekben túlcsorduló gondolataimnak, amik többnyire már megint egy kérdésre fókuszáltak: minek élek egyáltalán? Non pedig alig ismert, éppen ezért könnyedén hihette, hogy mindez csupán sötét humor volt, semmi valós szándék és vágy nem rejtőzött a szavaim mögött. Hiszen ki feltételezte volna rólam, hogy lítiumon és öngyilkos gondolatokon éltem az utóbbi években?
- Nyugodt, leginkább. De próbáld ki, ha érdekel, sajnos nem veszett el bennem egy költő, nem igazán tudom körülírni, sosem voltam jó az ilyesmiben. - Felé nyújtottam a füves cigit. - A kokót amúgy általában jobban szeretem. Gondolom, azt sem próbáltad még.

Rhiannon Nott varázslatosnak találta





Theodore Nott
Nobody ever died of a feeling, he would say to himself, not believing a word of it, as he sweated his way through the feeling that he was dying of fear. People died of feelings all the time, once they had gone through the formality of materializing them into bullets and bottles and tumours.
Vissza az elejére Go down
Rhiannon Nott


Reggeli Próféta

money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact D504f1656223b4325a4d6cb52fd0a00e2068eb19

Lakhely :

glenridding // london


Multik :

girl gang

Playby :

jessica chastain


43


money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact Empty
Rhiannon Nott
Vas. Dec. 04, 2022 1:43 pm


Nem kell lélekgyógyásznak, vagy pszichológusnak lennem ahhoz, hogy tudjam, ez a hatalmas kúria, a birtok, meg a tornyokban, halmokban álló galleonok soha nem fogják igazán boldoggá tenni. Sem az elrendezett házasság. Ugyanonnan jövünk, valószínűleg hasonlóan érzünk mindezeket illetően. Eljátszhatja, megjátszhatja magát az ostoba, hasonszőrű barátai előtt, akik talán elhiszik, mert csak a csillogást és a fényűzést látják, a szinte csapból folyó, méregdrága whiskeyt és bourbont, de engem nem tud átbaszni. Bármennyire is szeretne. Hogyan is lehetne boldog?
Valamiféle megmagyarázhatatlan oknál fogva azonban nem akarom megnehezíteni a dolgát, részben ezért is kerülöm. A kötelező tiszteletköröket lefutottuk már, a java ugyan még hátra van, mert elképzelésem sincs, hogy egyáltalán mi lesz az esküvő után, hogy mi lesz akkor, ha összekötjük az életünket, hogy mikor költözök be ténylegesen a mester hálószobába, hogy mi lesz ott és akkor. A gyomrom vet egy bukfencet a gondolat nyomán, és egy pillanatra elfog a hányinger, és nem Theo miatt, hanem, hogy elképzelem, hogy le kell csupaszítanom a lelkemet is előtte.
- Gondoltam – nevetek röviden, mert tudom, hallom, hogy hazudik. – Nem tudhatom, férfias sport, sosem próbáltam – hanyagul vonom meg a vállamat, ravasz mosolyra görbített ajkakkal, és iszok a borba. Kviddicsezni, azt hiszem, már nem láthatott a Roxfortban, de azt tudja, hogy a lovam birtokba vette a kúria istállójának egyik karámját, bár sosem járt még csak a közelében sem, legfeljebb az egyik nagy ablakból nézhette, ahogy kilovagolok, minden bizonnyal, annak reményében, hogy soha nem jövök vissza. Néha eljátszottam a gondolattal én is. – Varázslósakk? – nem engedem el a témát, valami biztosan érdekli. – Köpkő? Póker, römi? Hobbi kviddics liga? Mit csinálsz, amikor nem az Akadémián vagy, vagy a kúriában? – nem tudom a számra venni az itthon szót.
Aztán az apjára tereli a témát, de nem az idősebb Theodore Nott érdekel, nem vele fogok egy fedél alatt élni, sőt, ami azt illeti, nem is szeretnék. Azt mondják, ha választhatsz két rossz közül, akkor a kevésbé rosszat válaszd, és ez, jelen esetben, Theo. Nem, mintha ő annyira megátalkodott, vagy gonosz lenne, vagy netalántán lett volna választásom: Rex Rappaport, ha számára éppoly’ jövedelmező lett volna, hozzáadott volna az idősebbikhez is, ha nem dugják Azkabanba, és akkor most Theo nevelőanyja lennék, nem a menyasszonya.
- Az apák már csak ilyenek – felelem. – Ripley is inkább az elméjét élesíti. Nagyobb haszna származik belőle – persze, mindig odafigyelt magára, mert fontos és nagy ember, nem lehet slampos, vagy elhízott. Az évek során felszaladt rá ugyan pár kiló, mert azért a steak-et sem veti meg, vagy a minőségi alkoholt, esetleg a legjobb szivarokat. Mocskos szégyenfolt az életében a létem, valami, amire bármennyit költhetett, bármennyire ridegen tarthatta, mint egy vadállatot, képtelen volt pórázon tartani.
Lesajnáló, mímelt részvétet kifejező szavait hallva kedvem lenne hozzávágni a kristály poharat. Élesen szívom be a levegőt, és csak hosszú másodpercekkel később mosolyodok el.
- Nem kell tőled semmi, Theo Nott – a hangom olyan, akár a jégszilánkokra csorgatott méz, újra beleiszok a borba. – Beleértve a sajnálatodat is – volt egy szívdobbanásnyi pillanat, odabent, amikor a vodkát nyakaltam, és táncoltam, és szívem szerint, megállítottam volna az idő forgását. Arra gondoltam, hogy nem lenne rossz élet ez így. Nem lenne kielégítő, de borzalmas sem lenne. Egy olyan élet, amiben a hét napjainak, monoton körforgását ilyen hétvégék zárják. Amikor semmivel sem kell törődnünk. Egymással sem. Szabadok lehetnénk. És én inkább élném az életemet vele párhuzamosan, soha össze nem érő egyeneseken, delíriumban, semmint Theóval, egy pályán keringve, egymás képébe bámulva, napról-napra egyre inkább elsorvadva, és várni a megöregedést, a megváltó halált, amely majd kiragad bennünket abból az egyhangú körforgásból, amibe zártak minket.
- Gyakorlatilag is – javítom ki, még mindig olyan gyalázatosan mosolyogva, mintha épp az imént, a gondolatmenet, a felismerések révén, csattant volna egy pofon az arcomon, s most a másikat fordítanám oda. – Sajnálatos módon, most kénytelen leszel – eggyel biztosan, méghozzá egy életre összeláncolva. Ha galádabb lennék, most örülhetnék, amiért minden eszközzel rendelkezem hozzá, hogy könnyű szerrel pokollá tegyem az életét – de, és, még, ha tudnám is bántani, nem akarom, nem igazán.
Vonásaim megenyhülnek, de nem azért, mert hiszek neki, amikor főnyereménynek titulál; sértésnek is vehetném. Elnevetem magam, és legszívesebben az arcába vágnám, hogy valójában nem is ismer engem, fogalma sincs róla, hogy ki vagyok, hogy milyen ember vagyok.
- Erre térjünk vissza pár év múlva, jó? – nevetek, kínomban, mert mást nem tehetek, mert itt és most, előtte mégsem sírhatok, és, különben is, semmi rosszat nem tett velem, vagy ellenem, és ő is éppúgy elszenvedője-, s nem elkövetője ennek az egész színjátéknak, mint én. Nehezemre esik elképzelni magunkat, ugyanitt, három-, öt-, vagy tíz év múlva.
- Pedig nagy sikered lenne, és bármikor átadnám – apám valószínűleg nem erre a pályára szánt. Egy arctalan alak lennék a Próféta hasábjain, csak a nevemet ismernék, ha nem lenne Theodore Nott, ez a roppantul előnyös házasság, és a fiatal férfi kapcsolatai és köre. Nem lennék meglepve, ha a nem is olyan messze álló, tölgyfa lombjában-, vagy a móló alatt most is bujkálna egy paparazzo, meg egy firkász. Már látom is magam előtt a szalagcímet: háborús bűnösök új generációja; részegek és veszélytelenek.
Ráhagyom. Fogalma sincs róla, hogy miről beszél. Nem tudja, milyen a robbanás, milyen élve elégni, mennyire pokolian fájdalmas lehet. Én sem tudom, csak emlékszem a sikolyaikra.
Inkább elfogadom a felém nyújtott cigit, és gondolkozás vagy hezitálás nélkül szívok bele, majd fújom ki a füstöt, kétszer, mielőtt visszaadnám.
- Nem – ingatom meg a fejemet. – Sosem voltak olyan barátaim, akikkel kipróbálhattam volna – magnixok végképp nem, és az iskolán kívül varázsló vagy boszorkány barátaim sem voltak soha igazán, de ezt nem kötöm az orrára, inkább a borba kortyolok. – Tudod, tele vagy meglepetéssel – bököm ki, ami már egy ideje a fejemben jár. – Nem vagy olyan, mint a begyöpösödött, aranyvérű elit, magnix cuccokat fogyasztasz – gondolok a cigire, az alkoholra és a fűre, meg a kokainra -, és jól esik az is, hogy nem veted rám magad, vagy nem átkozol meg, esetleg kényszerítesz rá, hogy magam vessem alád magam – kiiszom a maradék bort. – Hozok valamit magamnak. Te mit kérsz?


Vissza az elejére Go down



money is the reason we exist, everybody knows it, it's a fact Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: