Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Hollyn Herya Shelby

Hollyn Shelby


Akadémista

Hollyn Herya Shelby Tumblr_inline_qyxewgNmzK1xz71r0_500

Lakhely :

Birmingham | Hogwarts


Keresem :

the Shelby boys

Multik :

Beehive

Playby :

Emma Mackey


172


Hollyn Herya Shelby Empty
Hollyn Shelby
Kedd Május 10, 2022 6:55 pm

Hollyn Herya Shelby

Holls (anyámnak néha Lynnie, de a Holly-t inkább mellőzd)



" Oh, I didn't tell you?
Must have been none of your business."



Nem:

Kor: szinte már 17

Vér: félvér

Születési hely: Birmingham

Iskola/ház: Roxfort, Hollóhát

Munka: diák, kviddics hajtó

Családi állapot: Nem mindegy az neked?

Patrónus: foltos hiéna

Pálca: 9 hüvelyk, diófa, főnixtoll, merev



Ez vagyok én

Elsőre talán elég megközelíthetetlennek tűnhet, komolytalannak, szarkasztikusnak, vadócnak, szemtelennek és kötekedőnek. Beszólogat, káromkodik, úgy tűnhet, senki véleménye nem érdekli, lepereg róla minden, ha nem tetszik neki, amit mondasz, lazán bemutat, vagy csak simán a képedbe nevet, ezzel is kifejezve, mennyire nem vesz komolyan. És lehet, megesik, hogy tényleg el is hiszi ezt magáról, hogy következmények nélkül tehet, amit akar, hogy a szabályok rá nem vonatkoznak, hogy nem érdekli semmi. Öt fiú testvére van, akik mellett felnőve lányként nem igazán, vagy csak nehezen tudott érvényesülni, folyamatosan próbált kitűnni, bizonyítani, hogy ő is ér annyit, mint a fivérei. Éppen ezért bizonyos dolgokban elég fiús, egy ideje azonban egyre inkább igyekszik ezeken a dolgokon felülkerekedni, büszkén megélni a nőiességét, keresi önmagát, próbál rájönni, hogy milyen is ő kilépve a bátyjai árnyékából. És igen, ha valaki közelebbről megismeri, akár rájöhet, hogy a fenti dolgok mind inkább egy védekező mechanizmus részét képezik, amivel szinte születése óta igyekszik érvényesülni, túlélni ebben a fiús, és kissé fura családban. Hogy legbelül valójában nagyon lojális, gondoskodó, és szinte bármit megtenne azokért, akiket megszeret. Hogy okosabb, mint a testvérei többsége, nem véletlenül lett Hollóhátas. Hogy szeretné többre vinni, sikeres lenni valamiben, és folyamatosan bizonyítani próbál valamit, a saját értékességét leginkább. Hogy néha nagyon szeretne az eszével kitűnni, de közben fél is ettől - talán mert az apja egész életében azt szuggerálta belé, hogy lányként más szerepet kellene betöltenie, és bármennyire próbál ezen felülkerekedni, egyelőre nem megy. Hogy hiába született nagy családba, sokszor magányos.


Életem története

Még egy utolsó slukkot szívok a szál cigarettából, aztán elpöccintem a csikket, és megindulok kifelé a sötét sikátorból. Minden lépésemmel az arcom, a vonásaim, a külsőm érezhetően változik. Mire kilépek a Zsebpiszok köz valamivel több fényt látott köveire, a hajam már rövid és piszkosszőke, a szemeim szürkék, az orrom kisebb, turcsi, az arcom pedig kerekdedebbé és szeplőssé alakult.  

- Rya! Csak hogy itt vagy. Nálad van? - Thomas idegesen néz körül, majd felém nyújtja a kezét, mint egy nincstelen kéregető. Unott tekintettel nyúlok bele a kabátzsebembe, és húzok elő belőle egy kisebb, barna színű erszényt. A huszonéves srác gondolkodás nélkül kikapja a tenyeremből, majd kibontja azt, és belenéz.  
- De az ár ezúttal a másfélszerese az eddigieknek. Némi veszélyességi pótlékot is fel kell számolnom - közlöm szárazon.
- Ezt nem gondolhatod komolyan! Nem ebben egyeztünk meg – csattan fel Tom, és tesz hátra egy lépést, de mielőtt elhátrálhatna, kikapom a kezéből az apró csomagot.
- Bizony, hogy komolyan gondolom. Ha nem tetszik, keresek rá más vevőt...
- Rendben, legyen - és már számolja is a tenyerembe a szépen fénylő galleonokat.

* * *

- … és akkor lekapták a sapkáikat, aztán azzal olyat odab*sztak az ellenségnek, hogy azok többet biztosan nem b*szakodtak velük. - Még ki sem lépek a smaragd szín lángok közül, de már a szemeimet forgatom a fater szokásos baromságaira. Több, mint tizenhat éve próbálok rájönni, hogy mi a francért van úgy oda ezekért a régi történetekért, amelyeknek mára amúgy az ég világon semmi jelentősége? Homer mégis valamiért csillogó szemmel, izgatottan hallgatja, milyen vérengzéseket hajtottak végre az állítólagos őseink. Ó, édes Merlin!
- Fater, nem gondolod, hogy az öcskös még kicsi ahhoz, hogy ezeket a rémes...?
- Te ne szólj bele, Holly! - vág a szavamba a kis takony, és legszívesebben már csak azért is felképelném, mert szándékosan Holly-nak becézett, holott tudja, hogy ezt mennyire utálom. Apa persze épp csak egy futó pillantásra méltat, amúgy eszébe sem jut megkérdezni, hol jártam, vagy hogy miért is változtam épp vissza szőkéről a szokásos barnára, amikor kiléptem a konyha kandallójából. Mert hát egy lány amúgy se nagyon csinálhat semmi rosszat, nem igaz? Egy lánynak legfeljebb itt csak annyi szerepe van, hogy a sok trehány, mihaszna kan után elpakolja a széthagyott teásbögréket. Ezúttal megállom szemforgatás nélkül, és elpakolok utánuk az asztalról a mosogatóba. Éppen végzek, amikor meghallom a gyereksírást. Hero felébredt a délutáni szundiból. A többiek persze megint csak nem mozdítják a fülük botját sem, én azonban megindulok a picur szobája felé.

- Szia öcsi! Mi a baj, rosszat álmodtál? - A kicsi épp csak egy-két pillanatra halkul el, ahogy meglát, de utána újult erővel ismét rákezd.
- Húú, ninc Hú. Hoj van Hú? - zokog, és átmászik Hugh ágyába, ahol befúrja magát a takaró alá, de továbbra sem hajlandó megnyugodni. Tipikus, hogy neki sem vagyok elég én, csak “Hú” kell, aki meg ki tudja, merre csavarog éppen.  
- Ne izgulj, Tökmag, Hugh mindjárt jön, rendben? Máris megkeresem, és ide küldöm hozzád. - Azzal felpattanok, felkapom Hugh ágyáról az ott hagyott pulcsiját, és elhagyom a szobát. De nem megyek messzire, az ajtón kívül belebújok a ruhadarabba, és mire azt eligazítom magamon, már pontosan úgy nézek ki, mint a drága bátyám.  

* * *


- Kip-kop! Ki kér csokis sütit? Kész a brownie – dugja be a fejét a szobába anya jó egy órával később, mikor Hero már legalább huszadszor akar lovacskázni a hátamon. A kis áruló persze azonnal faképnél hagy, és rohan a mutti felé, amint meghallja a süti szót. Anya viszont kissé meglepetten, értetlenül pislog rám egy-két másodpercig.

- Te is itthon vagy? - Válaszképpen bólintok, aztán csak megvonom a vállam. Milyen hülye kérdés ez? Indulnék én is utánuk, készen arra, hogy legalább két szelet browniet betoljak, amikor a hátam mögött nyílik a pinceajtó. Még nem tudom, mi vár rám, de a hátamon máris feláll a szőr a nyikorgó hangra.

- Hé! Gyere csak ide! Gyere, mutatni szeretnék valamit. - Tekintetem jár a nagyfater és a konyha között, de végül egy hatalmas sóhajtással követem az öreget lefelé a pincébe. Eddig engem sosem hívott le oda, mindig csak a fivéreimet, és valójában legalább annyira tudni akarom, mi a fenét akar, mint amennyire nem. - Már régóta meg akartam neked mutatni ezeket, kíváncsi vagyok, neked hogy tetszenek... - Azzal odasétál az egyik szekrényhez, kihúz egy fiókot, és... Hát, először nem igazán fogom fel, mit is látok. Aztán kihúz még egy fiókot. Majd egy harmadikat is. A szemöldököm egyre magasabbra kúszik, majd hirtelen ráncba szalad a homlokom, amikor kézbe vesz valamit, ami leginkább úgy néz ki, mint egy... lemorzsolt kukoricacsutka és egy rusnya karácsonyfadísz szerelemgyereke. Na neeeee!

- Például ez... - fordul felém az öreg, közben furán méreget. - Megpróbálhatnánk, hogy... - közben közelebb húz magához, a keze már a derekamon, csúszik lefelé... - hogy tetszene neked, ha... Ó HOGY EGY NYALÁKA RÁGNÁ KI A SZEMED, TE BÜDÖS KÖLYÖK - szinte visít az öreg, és döbbenettől kikerekedett, ijedt szemekkel mered rám, miközben én az iménti sokk hatására magamról megfeledkezve öntudatlanul Hugh-ból lassan visszaváltozom Hollynná. Aztán minden további nélkül kirohanok a pincéből, de még a házból is.


Ha tükörbe nézek

Azt gondolom, elég átlagos a külsőm - amikor épp nem teszek ellene. Átlagos magasság és alkat, átlagos barna haj és barna szem. És átlagosnál is unalmasabb ruhák, amelyeket anyám szerez be használtan a turiból. Amiket én gyakran igyekszem magamra formálni, szabni, vágni, hogy jobban passzoljanak a (kissé talán vadóc) személyiségemhez. Alig várom, hogy otthon is használhassak végre mágiát, akkor ebben könnyebb dolgom lesz. Azon kívül amikor van rá némi félretett pénzem, akkor megveszek egy-két nekem tetsző ruhadarabot vagy kiegészítőt is. Szívesen használok erős sminket, akár a mindennapokban is, vagy a metamorf képességeimet, bár az utóbbit inkább csak a hajszínem megváltoztatásához. Néha akár két-három naponta más a hajam színe - barna, szőke, rózsaszín, kék, vörös, lila... A hangulatomtól is függ. De ha bárki rákérdez, szemrebbenés nélkül hazudom, hogy egy saját magam által kitalált varázslattal váltogatom, amit persze senkivel nem osztok meg.


Családom

Édesapám
Gideon Shelby - Alapvetően nem rossz ember, de szerintem csapnivaló apa. Főleg, ha a lányáról van szó. Meg egyrészt már herótom van attól a felfogásától, hogy csak a fiúgyerek a gyerek, a lány meg csak lány, és már rég belefáradtam abba, hogy bizonyítani próbáljak neki. Másrészt az őseinkről szóló hülyeségeivel komolyan képes halálra untatni bárkit.


Édesanyám
Olga Shelby - Anya jófej, egész tűrhető a viszonyunk, a sok "férfi" között az egyetlen cinkostársam, csak szerintem kár volt ennyi kölyökkel lestrapálnia magát. Mármint még mindig csinos, meg nem mintha meg akarnék szabadulni bármelyik tesómtól is (néha talán mégis), csak hát értelemszerűen nem tud hat felé szakadni, bárhogy is igyekszik, így meg szerintem az idő múlásával egyre szétszórtabb lesz.


Testvéreim
> Herb Shelby (20) - A tökfilkó.
> @Harvey Shelby (19) - Az okostojás.
> @Hugh Shelby (18) - A kviddicsbolond.
> @Harlan Shelby (15) - A kotnyeles.
> Heronimo Shelby (2) - A cukorborsó.


Nagyfater
Francis Shelby - Ijesztő, beteg, vén f*sz, rá kéne zárni a pinceajtót, és véletlenül elveszíteni a kulcsot. A hideg futkos a hátamon tőle.


Apróságok

Amortentia
Citrom, tenger, frissen nyírt fű, új könyv és pergamen


Mumus
A túl szűk terekért nem kifejezetten rajongok - még nem próbáltam belegondolni, hogy miért lehet ez. Plusz gyakran tartok tőle, hogy csalódást okozok, láthatatlanná és észrevétlené válok.


Edevis tükre
Nem hangoztatom, de titkon arra vágyom, hogy sikeres legyek valamiben, elég sikeres ahhoz, hogy kitörjek, kitűnjek a családból, és a szüleim meg a testvéreim büszkék legyenek rám.


Hobbim
Olvasás, kviddics, keresztrejtvény-fejtés, fekete mágia tanulmányozása (csak a tanulmányozása!)


Elveim
A túlélésért és a családomért - egyes tagjaiért legalábbis - szinte bármit megtennék.


Amit sosem tennék meg
Gyilkolás. Bár a nagyfatert segítenék elásni, ha valaki eltenné láb alól.


Ami zavar
Vannak napok, amikor minden zavar. És vannak napok, amikor semmi sem érdekel. Néha a kettő egyszerre is megy.


Ami a legfontosabb az életemben
Hero, a kisöcsém, a kviddics, és a tanulmányi eredményeim.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Mit tudom én...


Amire büszke vagyok
A jó jegyeim - egyeseknek talán úgy tűnhet, nem igazán töröm magam értük, pedig de; illetve a legutóbbi kviddics eredményeim.


Ha valamit megváltoztathatnék
Lehetne mondjuk egy-két lány tesóm is. De azzal is megelégednék, ha a nagyfatert elnyelné a föld.


Így képzelem a jövõmet
Átoktörőként talán.


Egyéb

> Metamorfmágus: Már nem sokkal a születésem után feltűnt a szüleimnek a dolog, főleg hogy hét éves koromig időnként nagyobb érzelmi hatásra random megváltoztattam magamon dolgokat. De mire elsős lettem a Roxfortban, már teljesen uraltam ezt a képességemet, és nagyon óvatos vagyok a használatát illetően, éppen ezért a családon kívül más nem igazán tud róla.
> Illúzionista: Az utóbbi bő fél évben tűnt csak fel, hogy illúziókeltésre is képes vagyok, szerintem anyánktól örököltem, de még nem igazán mélyültem bele a képesség kiismerésébe.



Emma Mackey




They say if the love is true,

THEN IT’S EASY. BUT THAT’S FALSE. LOVE IS COMPLICATED. IT’S STICKY. IT’S BLISS AND IT’S A MIX OF EMOTIONS. IT’S NOT EASY.
Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Hollyn Herya Shelby 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Hollyn Herya Shelby Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


419


Hollyn Herya Shelby Empty
Holden Briggs
Csüt. Május 12, 2022 6:32 pm
Kedves Hollyn!



Lassan nagyon elcsépelt lesz a mondás, miszerint "annyian vannak, mint a Weasley-k", mostanság, ha valaki trendi szeretne lenni, inkább mondja azt, hogy "annyian vannak, mint a Shelbyk". Kitesztek egy egész kviddicscsapatot a testvéreiddel, méghozzá nem is akármilyen csapatot - legalábbis a bátyáddal taroltok a pályán, az biztos. De nem csak a sporttehetségetekkel tűntök ki a tömegből, mind hatalmas egyéniségek vagytok. Igen, még te is, hiába nem ismeri el édesapád, hogy a lánygyerek is ér ugyanannyit, mint a fiúk. Nem neki kell bizonyítanod - sőt, tulajdonképpen senkinek sem kell -, de remélem, hogy sikeres felnőtt lesz belőled és a hátad mögött hagyhatod majd ezt a romboló családi közeget. Élen a nagyapáddal, aki kimeríti a creepy vén fasz fogalmát (és még enyhe kifejezést választottam), szeretném mondani, hogy második olvasásra kevésbé sokkolt az öreg, de akkor hazudnék...
De azt hiszem, hogy elég talpraesett, okos és badass csaj vagy ahhoz, hogy boldogulj az életben még úgy is, hogy nem a legegyszerűbb kiindulási pontról kellett startolnod...
Nem is tartalak fel tovább, úgyis tudod, hogy imádlak, szóval futás foglalózni, vár a Hollóhát csapata és a bátyád Very Happy

Hollyn Shelby varázslatosnak találta






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: