Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

rhiannon nott

Rhiannon Nott


Reggeli Próféta

rhiannon nott D504f1656223b4325a4d6cb52fd0a00e2068eb19

Lakhely :

glenridding // london


Multik :

girl gang

Playby :

jessica chastain


43


rhiannon nott Empty
Rhiannon Nott
Vas. Ápr. 24, 2022 11:01 pm

Rhiannon Nott

Non



"Some women are lost in the fire. Some women are built from it."



Nem:

Kor: 38 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: USA, Arizona, Phoenix

Iskola/ház: Ilvermorny: Wampus (1995-1998); Roxfort: Hollóhát (1998-2001); DD: kommunikáció-és médiatudományi szak

Munka: újságíró, (fő)szerkesztő

Családi állapot: ugh...

Patrónus: puma

Pálca: 11 és ½ hüvelyk, mahagóni, sárkányszívizomhúr maggal



ambition and strong coffee

Ahhoz képest, hogy Rappaport, eléggé kedves, ezt leszögezhetjük. Első blikkre szigorúnak, összeszedettnek tűnik, élek és sarkok rojtozzák, egy kicsit úgy tűnhet, mintha túlságosan fennhordaná az orrát, mintha nagyképű és beképzelt lenne, holott csupán távolságtartó – ami érthető: nem egyszerű életet szánt neki a sors; mondhatnánk azt is, hogy sznob, de ez nem is állhatna távolabb a valóságtól. Ennek valószínűleg az az oka, hogy nehezen enged közel magához bárkit is, ugyanis a tulajdon családja, akiktől a legkevésbé várná az ember, bántotta őt a legjobban, még, ha csupán verbálisan is.
Ne értse félre, nem várja sem a sajnálatot sem a megértést - meg is sértődne, ha szánakoznának fölötte -, van benne jó adag büszkeség és tartás is. Nem szívesen mutatja ki-, pláne nem ismeri el, ha valami fáj neki - legyen szó fizikai-, vagy lelki fájdalomról -, sem pedig azt, ha hibázik; makacs és önfejű. Hajlamos azt gondolni, hogy soha, senki megértésére-, végképp szeretetére nincs szüksége, és az emberek szemében is ilyen: egy megközelíthetetlen, márványból faragott szobor, aminek tüzes vér folyik az ereiben. Úgy hiszi, hogy nem a legtöbb-, hanem minden esetben igaza van, épp ezért eléggé megingathatatlan. Független ember, akit nehéz irányítani - éppen ezért nem is érdemes. Szókimondó és őszinte, annak dacára is, hogy gyakran kell különféle álarcokat felvennie, mióta Theodore Nott felesége lett, és, amióta közös titkokat őrizgetnek, amik soha nem láthatnak napvilágot. A szeretet, amit a férje irányába táplál, kétélű fegyver: egyszerre táplálja őt, biztos pont az életében, a világítótorony, a kikötő, minden, ami a családja sosem volt; és egyszerre az egyetlen olyan - a gyerekei mellett -, amivel meg lehet szorongatni. Értük bármit megtenne, kifordítaná a világot a négy sarkából, vagy felgyújtaná az egészet.
Azt persze ne feledje, hogy nincs veszélyesebb egy sarokba szorított bestiánál.
Távol áll tőle a felszínesség, semmit nem szeret, ami sekélyes, aminek nincsenek mélységei - így van ez az emberekkel is. Megveti a pletykákat, a rosszmájú találgatásokat és felvetéseket, az ítélkezőket, a zsarnokokat és az elnyomókat.
Erős és bátor (a Süveg is sokáig tanakodott azon, hogy vajon a Griffendélbe ossza-e), ugyanakkor rengeteg kétely lakozik az elméjében és a lelkében: jót tesz-e azzal, hogy nem hagyja el a férjét, jobb lett volna, ha egyáltalán meg sem szereti, jó anya-e, megérdemli-e a boldogságot, meddig tart még ki a gát, és ezekhez rettenetesen hasonló gondolatok.
Megbízható és hűséges társ, legyen szó bármiről, jó stratéga és megfigyelő, türelmes, feleslegesen nagyon ritkán cseveg semmitmondónak tűnő dolgokról, sokkal inkább információszerzés céljából. Általában jó előre látja, hogy mi fog történni a közvetlen-, vagy akár a közvetett közelében, és azt is tudja, hogy hogyan befolyásolhatja ezt ő maga - a családja védelme-, a nagyobb jó érdekében. Haláláig, utolsó szívdobbanásáig-, vagy elfúló lélegzetvételéig lojális azokhoz, akik kiérdemlik bizalmát, a szeretetét, önfeláldozó, egyáltalán nem önző, még, ha sokan ezt is feltételezik, vagy hiszik róla. Biztos támasz, olyan valaki, aki kirángatja a szorult helyzetből – ha törik, ha szakad -, nyugodt, stabil erő, rezzenéstelen, biztos középpont; valaki, aki a végsőkig elmegy, tűzön-vízen, mérföldeket, a világ végéig is, akire még akár az életét is rábízná.


burn it all

Saját sikításom visszhangjai pattannak vissza a falakról. A reszkető fényekben elfúl a lélegzetem, szinte érzem, ahogy parázs robban a tüdőmben.
Talán mégiscsak az volna a legjobb, ha eltűnnék – ez az első gondolatom, amikor zaklatott szendergésemből felriadok. Alig kapok levegőt, a mellkasomba mintha tucatnyi kést döftek volna, az a kevés levegő, ami bejut, szinte kiszökik a képzelt lyukakon; ugyanolyan megmagyarázhatatlan, nehéz nyomás ereszkedett rám, mint tizenhárom éves koromban, akkor, aznap. Úgy érzem, mintha hamuval lenne tele a szám, és ettől csak felfordul a gyomrom, mert azonnal látom magam előtt az álombéli képeket, amik valójában emlékek.
Újra ordítani támad kedvem – dühödten. Azt hiszem, néha képes lennék felgyújtani az egész világot, felhasítani a tűzzel, üvölteni lenne kedvem tehetetlenségemben, hogy valaki, valamiféle felsőbb hatalom végre meghalljon engem, a keserves kiáltásomat, a feltett-, és fel nem tett kérdéseimet, s válaszoljon. Naivan azt hittem, hogy az ősi varázslat majd legalább féken tartja az erőt, ami az ereimben pulzál, még, ha az emlékeket nem is vette el-, nem vehette el, tőlem a mágus – az apám megtiltotta, hogy egy életre megbillogozzon azokkal is -, és, ha majd nem látom nap, mint nap a családomat, akkor minden normális lesz. Normális leszek. Egy ideig működött, olyan voltam, mint bárki más, mint az a valami, amit a szüleim akartak: átlagos. Theodore is kifejezetten jó hatással volt rám, hiszen már azzal megnyert magának egy életre, hogy nem nézett rám úgy, mint egy eltaposásra szánt bogárra.
Vagy, mint egy lehetséges veszélyforrásra, amit már írmagjában el kell fojtani.
Mielőtt azonban újabb tragédiát okoznék, és ezúttal a saját családomra gyújtanám a saját házunkat, reszkető térdekkel emelkedek fel, verítéktől gyöngyöző homlokkal sietek a fürdőbe, hogy jéghideg vizet eresszek a testemre – le kell hűtenem magamat, mielőtt túlhevülnék; néha szó szerint így érzem magamat, és nem könnyíti meg a dolgokat az sem, hogy a gát kondíciója megtörni látszik.
Semmirekellő, tehetségtelen boszorkány. Haszontalan lány. A természet zord, csúf tréfája. A pokolba veled – az apám gyakran mondogatott ilyeneket, és ehhez rettentően hasonló dolgokat, és addig mondogatta, mígnem utolsó szavai valósággá nem váltak, és végül elhittem neki, hogy kettőnk közül tulajdonképpen én vagyok a szörnyeteg.
A tény, hogy idáig - a gát roncsolódásának pillanatáig - mindarról, ami a családommal és velem történt, nyugodtan beszéltem, vagy gondoltam vissza az események rémálomszerű örvényére, az az idő gyógyító erejének ékes bizonyítéka volt, mert, amikor mindez történt, egyáltalán nem vettem könnyedén. Az életem olyan volt, mintha egy igazán borzasztó autóbalesetem lett volna – aminek ráadásul az okozója is én voltam -, éveken keresztül, minden átkozott nap; és ez egyszerűen túl sok volt.
Sokáig azt hittem, és azzal vigasztaltam magamat, hogy Reginald csak ki akarta ugrasztani a nyulat a bokorból, hogy komolyan segíteni akart abban, hogy elnyerjem apa büszke megbecsülését. Annyira fel akart dühíteni, hogy az erő, amely addig csupán pislákolt a lelkemben, a felszínre törjön; megzabolázhatatlanul, fékeveszettül, irányíthatatlanul – megállíthatatlanul. Én helyette is rettegtem ettől. A tüdőm szinte széthasadt, a szívem hevesen vergődött bordáim alkotta ketrecében. Nem tudtam gondolkodni többé. Nem emlékeztem. A világ csupán színek-, és fények kivehetetlen elegyévé lényegült. Az ereimben pulzált a harag-, és undor alkotta tűz. Az a tűz, amely mindvégig bennem élt, mely lappangott, akkor és ott, a lehető legrosszabb időben és helyen, a felszínre tört, hogy mindent elsöpörjön, ami az útjában állt. Lángok csaptak fel, a falakat nyaldosták a nyelvek, a tető sem állította meg őket, az ablak hatalmas robajjal repedt ezer, apró szilánkra.
Nem akarok erre gondolni. Nem akarom a sikításukat hallani.
Elkerültem Theót, mezítláb osontam ki a kúriából, csak a míves, kétszárnyú ajtó előtt bújtam a csizmába, és az istálló felé menet még felhívtam a helyettesemet, hogy nem érzem jól magam, és csak később megyek be.
- Terhes vagy? – kérdezi azonnal, és szinte látom, ahogy a vonal túlfelén felderül az arca és megcsillannak smaragd lélektükrei.
- Nem – felelem, röviden elnevetve magam, mielőtt letenném.
A hosszú kör órákkal később ér véget a tónál, a móló végén ülök, a csupasz lábamat a vízbe lógatom, és a szelíden fodrozódó víztükörben kémlelem az arcomat. Torz, vonaltalan, meghatározhatatlan. Tudom, hogy milyennek kellene lennie, hogy kinek kellene visszaköszönnie rám – de az az ember nem, hogy eltűnt, soha nem is létezett talán.
- Lehet, hogy nem mutatom, de, tudod, nagyon félek – nem kell hátra néznem ahhoz, hogy tudjam a deszkák halk nyikorgásából, hogy a szövetségesem lépett rájuk. Abban sem vagyok biztos, hogy meghallotta, amit mondtam, de, ha igen, tudom, hogy soha, senkinek sem árulná el.  Csak egy pillanatra nézek a megnyugtató, csokoládészín lélektükrökbe, és keserűen elmosolyodom. – Nem tudom, hogy pontosan mikor-, azt meg végképp nem, hogy hogyan, de olyan, mintha... repedezne a gát. Még Reginald is megijedt, amikor legutóbb elszabadult – csak most nézek a távolba: előbb a vízfelszínt pásztázom, aztán a tó túlpartján a fákat, végül pedig az eget, és csak ekkor hunyom le a szemeimet egy szívdobbanás erejéig. A Nap fényét érzékelem csupán, szemhéjamon keresztül, de a hevét nem érzem a bőrömön már egy ideje. Csak most nézek rá újra, enyhén borostás arcélét simítva. – Kitalálok valamit, keresek valakit, aki segíthet vagy így, vagy úgy – utalok ezzel arra, hogy, ha nem lehet sem irányítani, sem gátat szabni neki, hát biztos van rá módszer, hogy a magját pusztítsák el - ezúttal végleg. – Nem hangzik olyan nagy dolognak, és a legkisebb gondunk is nagyobb ennél, amíg képes vagyok elfojtani, de nem szeretném, ha egy nap valamiféle szupernóvává változnék, ami mindent és mindenkit bekebelez és elpusztít maga körül.


i am a brutally soft woman

Lélektükrei hűvösek és metszők, pontosan azt reflektálják, milyen is Rhiannon. A felszínen. Idegenek szemében. Tartózkodó, hűvös, cinikus, ugyanakkor fenyegetőnek-, már-már veszélyesnek tűnő. Fekete, vagy sötét színű ruhái-, alabástrom bőre sem javítanak a helyzeten, talán csak lángoló, vörös haja képes egy kicsit lágyítani éles vonásain, kisugárzásán.
Pedig nem rossz ember ő.
Van valamiféle erős kisugárzása, ami megtartja a figyelmet, miután a külsője felhívta azt magára. A maga 163cm-ével nem nevezhető égimeszelőnek, de ezen bármikor, könnyen tud segíteni egy pár magas sarkú viselésével. Alakja nőies és finom, a vonásai jellegzetesek, arccsontja markáns, szemei szikrázóan kékek. Bőre olyan, akár a porcelán, tökéletes kontrasztot alkot tűzvörös hajával, melynek hosszát és fazonját szívesen váltogatja, a színét viszont soha. Általában (nadrág)kosztümben jár dolgozni, vagy egyszerű ruhában, nem szereti a felesleges giccsparádét, a sminkje is visszafogott.
Újabban, ha nagyon ideges vagy dühös, úgy tűnhet, mintha szikrák futnának végig tincsein.


a golden cage is still just a cage

Édesapja
Ripley Rex Rappaport ✦ 82 esztendős ✦ aranyvérű
Hogy emberszámba vette-e? Nem, soha. Felszínes beszélgetéseken-, végeláthatatlan elvárásokon (amiknek minden erőfeszítése dacára sem tudott megfelelni Non, bármennyire is szeretett volna) túl nem sok közös emlékük van. Non csak arra volt jó az apjának, hogy eladja őt, mint valamiféle nemes tenyészállatot, és Ripley tervei szerint ennek az lett volna a célja, hogy beegyék magukat a brit varázslótársadalomba is, és Angliában is kiterjesszék a hatalmukat.
Kár, hogy Rhiannon ennek az egy elvárásnak és parancsnak nem tesz eleget, mi?
A véletlen balesetet követően ugyan megvédte a lányát, azt hazudva, hogy bozóttűz tört ki, és Non hősiesen megpróbálta megfékezni a természeti csapást, azonban azt nem engedhette meg magának, hogy ilyen akár még egyszer is előforduljon. Ripley hopi sámánhoz vitte Nont, hogy az olyan kötést tegyen a képességre, amely, mintegy gátat szab neki, használhatatlanná-, de ezáltal biztonságossá is teszi. Arra persze senki sem számított, hogy ez a gát egy nap meggyengül, és talán le is omlik.


Édesanyja
Irene Rappaport ✦ 75 esztendős ✦ aranyvérű
Soha nem állt mellé. Soha nem védte meg. Soha nem szerette annyira, mint a fiúkat, pedig egy anyának minden gyerekét egyformán kellene szeretnie. Non hiába volt rendes, szófogadó lány, felelősségteljes, fiatal hölgy, kitűnő eredményekkel, aki a szülei minden szavának engedelmeskedett, és eleget tett a parancsaiknak - amik akkoriban kimerültek annyiban, hogy feleségül kell mennie Theodore Notthoz -, soha nem volt elég. És nem csak a vasakaratú, erőszakos apjának nem, az anyjának sem. Soha nem töltöttek együtt minőségi időt, éppen csak annyit, amennyit muszáj volt: közös vacsorák, ömlengő, képmutató estélyek a Rappaport kúriában, luxus nyaralások, meghatározó élmények-, és emlékek nélkül.
Teljesen akkor hidegült el Irene Nontól, amikor a lánynak a legnagyobb szüksége lett volna az anyjára: a baleset után, élete egyik legmeghatározóbb, legtragikusabb időszakában.
Soha nem akar rá hasonlítani.


Testvérei
Reginald Rappaport ✦ 58 esztendős ✦ aranyvérű
Rhiannon sokáig úgy gondolta, hogy Reginald az apja helyett is az apja. Felnézett rá, odaadóan szerette, itta minden kimondott szavát, és vakon követni merte volna bárhová. A legidősebb Rappaport fiú volt Non mentsvára, egyetlen támasza, legfőbb bizalmasa. Reginald kezdte el tanítani is, amikor felszínre tört az elementalista képessége, az alapok elsajátításában úgy is tudott segíteni Nonnak, hogy nem ugyanazt az elemet uralják. Persze, a férfi hamar rájött arra, hogy a húga képessége erős, borzasztóan, rettenetesen erős, talán még az övénél is brutálisabb, mindent képes lenne elsöpörni, és bekebelezni az egész Rappaport kúriát - lakóival együtt. Veszélyes volt hosszú távon, főleg annak fényében, hogy Rhiannon hogyan viszonyult a szüleihez, Reginald tudta, hogy egy időzített bomba, ami csak arra vár, hogy robbanhasson.
Meg kellett fékezni, és nem is csak lekorlátozni, hanem valósággal megszűntetni. Hogy másképp is lehetett volna ez lehetséges, semmint úgy, ha irányíthatatlanná-, megfékezhetetlenné és hivatalosan is (köz)veszélyessé válik?
Reginald terve persze forgatókönyv-szerűen alakult: egy közeli magnix város mellett gyakoroltak, nem kellett több ingerlő, idegesítő ordításnál - csak ennyit tudsz? Apa nem lenne büszke, ha ezt látná... -, bicskanyitogató feltételezéseknél, hogy mit gondolt Nonról Ripley Rappaport - igaza volt, szánalmas vagy -, és hogy 'tényleg csak arra vagy jó, hogy feleség-, és anya legyél, másra nem', és a méregként csepegtetett szavak úgy hatottak Rhiannon elméjére, lelkére és az önkontrolljára, mint olaj a tűzre. A száraz fű, a bokrok, de még a kaktuszok is, majd a házak lángra kaptak - elsikálni nem volt nehéz, gyakoriak a tüzek Phoenixben -, és Non bármennyire is szerette volna megállítani a pusztítást, bármilyen gyorsan is rohant a magnix város szélére, hogy megfékezze a lángnyelveket, azok valósággal felzabálták az épületeket és az embereket egyaránt.

Raymond Rappaport ✦ xx éves ✦ aranyvérű
Semmivel sem jobb a kapcsolata Ray-jel, mint Reginalddal.


Férje
Theodore Nott ✦ 42 esztendős ✦ aranyvérű
Annyira szereti, hogy arra nincsenek szavak - már csak azért sem, mert nem szerelemből szereti, de ahhoz rettenetesen hasonló, intenzív módon. Ez már önmagában is meglepő, hiszen a házasságuk előre eltervezett és megrendezett volt, és Non sokszor gondolja úgy, hogy talán egyszerűbb lenne, ha sosem szereti meg Theót. Egy egészen kicsit sem. Akkor talán könnyebb volna érdektelennek lenni, könnyebb volna elhagyni és lelépni. De szereti, furcsa, megmagyarázhatatlan módon, és nem a gyerekek kötik össze őket - higgyen nekem, Non Rappaport, ha úgy akarná, lelkiismeret-furdalás nélkül fordítana hátat a férjének -, hanem egy másféle kötelék. Fontos neki a férje, a boldogsága - még, ha másnál, egy férfinél leli meg azt -, a biztonsága - mind fizikailag, mind szellemileg, mind lelkileg.


Gyermekei
Amikor kiderült, hogy Non terhes, egy dologban volt biztos: garantált, hogy nem ő lesz az anyák gyöngye, de a sajátjára még csak nyomokban sem fog hasonlítani.
Soha nem tett különbséget a gyerekei között, nem szerette egyiket sem jobban, mint a másikat, mindkettejükkel rengeteg időt töltött: bebarangolták a Nott birtokot, nyáron a tóparton játszottak, és úszni tanította őket, majd együtt ugráltak a stégről, de még magnix moziba, állat-, és növénykertbe, vidámparkba és múzeumba is elvitte Tabbyt és Theót és egy ideig minden este, kötelező meseolvasással zárták a napot. Non próbálta úgy nevelni mindkét csemetéjét, hogy elfogadók és nyitottak legyenek, hogy legyenek kedvesek és barátságosak, de soha, soha ne hagyják úgy elnyomni, megfélemlíteni magukat, mint, ahogyan azt vele próbálták tenni a szülei.

Theo Nott ✦ 16 esztendős ✦ aranyvérű
Theo jobban hasonlít rá, Rhiannonra, mint Tabby, és, mint azt a fiú szeretné - jellemét tekintve mindenképp -; ugyanolyan makacs és öntörvényű, mint az anyja.
Ahogy teltek az évek, úgy lett nehezebb Theóval, ennek ellenére Non nem szűnt meg szeretni őt, és nagyon igyekszik megőrizni a kettejük között feszülő köteléket. Tudja nagyon jól, hogy a kapcsolatuk az idősebb Theóval nem felhőtlen - mi több, ellenszenves -, és úgy érzi, hogy abban, hogy így alakultak a dolgok, ő is nagy szerepet játszott. Igyekszik pártatlan maradni, ha a Theók összezördülnek, és inkább közéjük állni, elcsitítani őket, de tudja, hogy azzal sem oldódik meg semmi sem, mert a fia elárulva érzi magát, a feszültség pedig folyamatosan csak gyűlik, és gyűlik.

Tabitha Nott ✦ 16 esztendős ✦ aranyvérű
Rhiannon úgy gondolja, hogy Tabby túl jó ennek a mocskos világnak, amiben élnek, így őt talán egy kicsivel jobban óvja, mint a fiát. Fogalma sincs róla, hogy hogyan és mivel érdemelte ki, hogy ilyen csodálatos gyerekei legyenek. Non igazi anyja, barátnője és szövetségese igyekezett lenni Tabithának: együtt nézték meg Non lovát, bicikliztek, ha Tabby beöltözőset akart játszani, akkor beöltöztek, és esze ágában sem volt elküldeni a konyhából, ha a kislánya segíteni akart neki - akkor sem, ha az csak nagyobb rumlit eredményezett. Soha nem erőltetett egyik gyerekére sem olyat, amit ők nem akartak, így, például, ahogy Theónak sem szól a festett körmeiért vagy szemeiért, úgy Tabbynak sem teszi szóvá, ha nem akar kifejezetten lányosan, habos-babos, rózsaszín ruhákban járni, vagy, ha épp piercinggel jelenik meg.


Pearce úr

Leonard Pearce ✦ 40 esztendős ✦ mugli születésű varázsló
Rhiannon nem tudná megmondani, hogy hányszor kívánta, hogy Leo elküldje, elzavarja őt az életéből, mert egy ponton túl már biztos volt abban, hogy ő képtelen lenne rá. Volt egy esküjük alkujuk, amit mindketten megszegtek: soha nem lesz köztük semmi egyéb, csak vágy és testiség, hogy négy fal között, zárt ajtók mögött osztoznak majd egy ágyon és a kéjen; se több, se kevesebb.
Nos, ez a terv csúfos kudarcot vallott. Amikor Non komolyabban kezdett érezni Leo iránt, akkor veszett mód megpróbált elzárkózni, megpróbálta teljes mértékben kivonni magát a férfi életéből, akiről ekkoriban még csak azt gondolta, hogy csupán az együtt töltött pásztorórákból legfeljebb hétvégék duzzadnak, amiket együtt töltenek. Non úgy gondolta, Leo bárhol, bármikor találhat magának mást őhelyette. Közben őrjítette a gondolat - Leonard, egy másik nővel -, és, ami még ennél is bosszantóbb volt, hogy a hiánya még e gondolatnál is elviselhetetlenebbnek tűnt.
A helyzet talán egyszerűbb lett volna, ha kettejük története így ér véget: Leo megtalálja a számára tökéletes nőt, akivel tényleg boldog lehet, akit nem kell titkolnia a világ elől, aki felvállalja őt, Non meg majd előbb-utóbb túlteszi magát rajta, mint eddig mindenen, amit az élet az útjába sodort.
De Leo éppúgy szereti Nont, mint ahogyan a nő őt. És, legyen ez bármennyire is lehengerlő és lenyűgöző, valamiféle soha ez előtt, ilyen formában meg nem tapasztalt, mindent megváltoztató, reformáló, átformáló, euforikus érzés, talán a timing révén, egyben ez az igazi tragédia is.


all you have is your fire

Amortentia
égő fa, parázs, gránátalma, magnólia, fekete szeder, egy bizonyos férfi parfüm (nem Theodoré), vattacukor


Mumus
hogy kárt tesz a családjában, a szeretteiben a kezelhetetlen képessége miatt, vagy pedig égő - de még élő -, ismeretlen emberek, kínok-kínjait átélve, vérfagyasztó ordítással


Edevis tükre
a férje és a gyerekei boldogan, mint, ahogyan azt mindig is szerette volna. Furcsa módon, saját magát nagyon ritkán látja e képben, és van, hogy akkor is csak halványan - jelentsen ez bármit is


Hobbija
a munkája a hobbija: az írásnak él, bár cikkeken kívül eddig nem adott ki nagyon mást, csak életrajzi-, interjú köteteket és különféle értekezéseket. Van pár elkezdett-, de be nem fejezett regénye és mesekönyve is, amiket ő illusztrál a saját rajzaival, de kétli, hogy valaha nyomdába kerülnek. Úgy biztosan nem, hogy rejtegeti őket a dolgozószobája szerkényeiben, meg az íróasztal fiókokban...
E mellett gyakran eljár lovagolni - ne röhögjön, most nem a másik férfiről van szó! -, vagy céltalannak tűnő, hosszú futásnak ered egymaga a birtokon.
Mivel az írott szónak él, így olvasni is imád.
Szereti a varázsló sakkot, a bakeliteket, a jó borokat, a még jobb whiskey-ket.


Elvei
ez egy elég kényes kérdés, ugyanis nagyon sok mindent tesz az elvei ellen azért, hogy más elvei érvényesüljenek. Nem tartja sokra az aranyvérű társait, mégis kénytelen úgy viselkedni, úgy tenni, mintha ő is egy lenne közülük. Megjátszás, képmutatás, gerinctelenség, mondhatnánk, de ennél jóval többről van szó. Gyűlöli a felesleges giccsparádét, megveti a magukat másoknál többre tartókat, letaszítaná képzeletbeli trónusáról az összes zsarnokot. De nem teheti, ennyire nyíltan nem. A maga eszközeivel harcol ellenük, vagy távol tartja magát az ilyen kaliberű társaitól, ami azért meglehetősen nehéz, hiszen muszáj ilyen körökben forgolódnia - természetesen mosolyogva.
Soha nem ártana senkinek sem indokolatlanul - egyéb esetben, ha okot adnak rá, gondolkodás, hezitálás nélkül. Ha valamit, hát ezt egy életre megtanította neki a Rappaport família.


Amit sosem tenne meg
✦ nem állna be a családja mögé, hűséges kiskatonának, félvéreket és magnixokat gyilkolva
✦ nem árulná el Theodoret


Ami zavarja
✦ hogy nem képes uralni az erejét
✦ a fia és a férje nem túl rózsás kapcsolata
✦ a képmutatás
✦ a lassú gyalogosok és járművek
✦ ha valaki rágja a körmét mellette, és hallgatnia kell
✦ ha csattognak egy tollal


Ami a legfontosabb az életében
✦ a családja - a férje és a gyerekei, se több, se kevesebb
✦ Leo Pearce
✦ hogy soha többé ne ártson senkinek
✦ a nap első kávéja - tagadhatatlanul ez a legfontosabb, de a többi sem marad le túlságosan
✦ a reputációja, na, nem maga-, hanem Theodore miatt


Ami a legkevésbé fontos számára
✦ hogy bárkinek is megfeleljen. Furcsa lehet ezt így kijelenteni, hiszen máig a férjével van, egy olyan kapcsolatban, aminek nincsen jövője, de ennek is oka van
✦ a Rappaport dinasztia
✦ a híres-nevezetes vérminőség kérdése - számára ugyanis nem kérdés, hogy nem ez határozza meg az embereket. E véleményét persze csak kevesen ismerhetik
✦ a reputációja, de ugye ezt őriznie kell a férje miatt


Amire büszke
csak a szokásos: az iskolai eredményeire, a rövid ideig tartó, de annál tartalmasabb-, és eredményesebb kviddics pályafutására a Roxfortban, a gyerekeire, a férjére, a munkában elért sikereire és pozíciójára... és, persze, hogy azóta még nem oltott ki egyetlen életet sem


Ha valamit megváltoztathatna
nem követné vakon Reginaldot, nem hagyná, hogy hergelje, hogy felbőszítse, nem gyújtaná fel többek között azt a házat sem... örökre, hét lakat alá zárva tartaná a képességét


Így képzeli a jövõjét
őszintén fogalma sincs. Az irományait és a rajzait nem tartja annyira jónak, hogy valaha egy egésszé lényegüljenek, és a könyvesboltok polcaira kerüljenek. A pályáját sem tervezi elhagyni, hogy valami teljesen másba fogjon. És a férjétől sem mostanában fog elválni - már, ha ez valaha megtörténik. És, hogy a végén ő is megkapja, amiről azt gondolja, megtalálta, vagy az úriember megunja a várakozást és a titkolózást, és elhagyja, Non pedig egyedül marad a végén, vagy sem, az meg aztán pláne jó kérdés...


Egyéb
✦ elementalista (tűz; nem-, vagy nehezen tudja irányítani)
✦ pálca nélküli varázsló
✦ több napilapban megjelenő cikksorozata van, amiket azonban álnéven publikál (Rick Richardson), ezekben a kormányt minősíti, méltatja, nem túl pozitív hangvétellel, szatírákat ír-, vagy karikatúrákat rajzol az éppen aktuális politikai helyzetről
✦ van magnix, B kategóriás jogsija, meg mobiltelefonja is, többek között, és ahhoz képest, hogy aranyvérű - ráadásul nem is akármilyen vérvonallal -, szívesen ismerkedik a varázstalanokkal, a világukkal és mindennel, ami annak a része



Jessica Chastain


Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

rhiannon nott 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

rhiannon nott Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


419


rhiannon nott Empty
Holden Briggs
Hétf. Május 30, 2022 7:05 pm
Kedves Non!



Bármekkora közhely, tényleg igaz, hogy vannak, akik összeomlanak az élet nehézségeinek súlya alatt, míg mások megkeményednek és erősebbé válnak tőle - te egyértelműen utóbbi kategóriába tartozol, míg a férjed talán inkább az elsőbe. Erős, önálló nő vagy, nem a családod miatt, hanem a családod ellenére, hiszen mindent megtettek azért, hogy engedelmesen bólogató, csinos kirakatbábu legyen belőled, aki jól mutat az arany kalitkában, ahova szánták. Nem zavar sok vizet és nem okoz nagy tüzeket - utóbbi éveken át sikerült, de hogy pontosan meddig, azt majd az idő eldönti. A külvilág számára talán tényleg úgy tűnhet, hogy megfelelsz a szülői elvárásoknak: előnyös házasság egy makulátlanul aranyvérű férfivel, két gyermek, sikeres karrier, kifogástalan viselkedés, folt nélküli élet. Persze, ez ennél távolabb nem is állhatna a valóságtól. És mégis, te vagy a legjobb példája annak, hogy a boldogság záloga nem a kívülről meghatározott tökéletesség.
Teljesen magabiztosan állíthatom, hogy nálad jobb kezekbe nem is kerülhetett volna Non karaktere. Minden sorból érződik a személyisége kettőssége, az egyszerre kemény és talán ridegnek tűnő nő, aki a felszín alatt valójában nagyon is érzelmes és bizonytalan, a család és az egyéni boldogság olykor nehezen meghatározható határai, az emberi kapcsolatok néha megmagyarázhatatlan rétegei... Azt hiszem, felesleges tovább ragoznom, valószínűleg már így is nyilvánvaló, hogy imádom a karaktert és azt, ahogyan megalkottad őt.
Futás foglalózni, vár a család és igazán felgyújthatnál néhány rokont  rhiannon nott 1690026391 rhiannon nott 2769670773

Rhiannon Nott varázslatosnak találta






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: