Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley

Ronan Byrne


Mardekár

Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley Tumblr_inline_p2ikarjEg71vo6ovf_400

Lakhely :

San Francisco / Roxfort



Playby :

Ansel Elgort


16


Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley Empty
Ronan Byrne
Kedd Feb. 08, 2022 7:42 pm
APA!

MÉGIS HOVA KÜLDTÉL? Itt még párbajozni sem tudnak rendesen! Hiába van ilyen szakkör, de némelyik tag azt sem tudja, hogy a pálca melyik végét fogja, nem még azt, hogy mi az a lefegyverző bűbáj! Ennél bosszantóbb nincs is az egész világon! De most komolyan… Biztos itt kell nekem lennem? Nem mehetnék inkább haza?

~ Ronan

Brendan Byrne varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Brendan Byrne


Törvényen kívüli

Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley ZXKiGbej_400x400

Lakhely :

San Francisco

Elõtörténet :

Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley Aeaa4f37a588161987c8088de2306e827f79a6fd

Multik :

Börti serege

Playby :

James Spader


47


Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley Empty
Brendan Byrne
Szer. Feb. 09, 2022 10:58 am


Drága Ronan!

Habár biztos bosszantó lehet a társaid hiányos tudása, de azt gondolom, két dolgot elfelejtettél és a roxforti párbajszakkör remek alkalom lesz ennek az értékes tudásnak az elsajátítására.
1. Nincs olyan helyzet, amiből nem lehet tanulni. Minden szituáció egy lehetőség, hogy fejlődj, és a fejlődés nem mindig azt jelenti, hogy új átkokat tanulsz vagy gyorsulnak a reflexeid. Sőt... Járj nyitott szemmel, figyeld a környezeted, keresd, hogy mitől lehetsz több a társaid és a tanáraid által.
2. Sose bízd el magad! Az önhittség a legnagyobb hiba, amit párbajozóként elkövethetsz. Ha alábecsülöd az ellenfeled, akkor akaratlanul leengeded a védelmedet és fegyvert adsz az ellenség kezébe. Nálad sokkal tapasztaltabb és erősebb varázslók is elbuktak már emiatt.
Fogadd meg ezeket a tanácsokat és próbáld meg jól érezni magad az iskolában!
De mesélj inkább arról, hogyan érzed magad. Kik a barátaid? Mi a kedvenc tantárgyad? Hogy tetszik a kastély és a roxforti birtok? Megszoktad már az angol időjárást? A tanfelügyelő hogyan viszonyul hozzád és a nővéredhez? A hisztizés helyett inkább koncentrálj ezekre és meglátod, sokkal jobban fogod élvezni az iskolát és gyorsabban fogsz fejlődni is.
Ölel: Apa

Ui.: A borítékban mellékeltem zsebpénzt a következő roxmortsi hétvégére, vegyél meg mindent, amit csak szeretnél. A vajsört mindenképp kóstold meg!

Ronan Byrne varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Ronan Byrne


Mardekár

Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley Tumblr_inline_p2ikarjEg71vo6ovf_400

Lakhely :

San Francisco / Roxfort



Playby :

Ansel Elgort


16


Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley Empty
Ronan Byrne
Szer. Feb. 09, 2022 8:04 pm
Kedves Apu!

Egyáltalán nem felejtettem el a dolgokat, csak roppantul bosszantó és kiábrándító dolog volt, amit eddig láttam. A te idődben is ilyenek voltak az itt tanuló diákok?
1) Ahh, már attól több vagyok, hogy normálisan tudom tartani a pálcámat. De most komolyan! Szerencsétlen kölök saját magát átkozta le és már én éreztem magam kellemetlenül…
2) Ez sértő tőled Kedves Apám! Tudod nagyon jól, hogy nem bízom el magam, és nem becsülöm le az ellenfelem. Egyszer megtettem, meg is lett az ára, azóta figyelek. Csupán azt mondom, hogy itt elég érdekes figurák járnak a szakkörre. Lehet azért, mert tényleg rájuk fér a képzés.

Jól vagyok Apa, csak kicsit feszélyeztet a sok auror jelenléte. A Prófétában megjelent cikk miatt, most minden másodpercben és minden folyosón van belőlük. Próbálom elkerülni őket, ahogyan a tanfelügyelőt is. Unszimpatikus mindegyik. Képzeld el, hogy azt kell hallgatnunk, hogy a neo-halálfalók milyen veszélyt jelentenek ránk. Borzasztó… *szomorú, pityergős arc helye; egyébként bosszantja a dolog, csak nem írhatja le, mert ellenőrzik a leveleket*

Természetesen a Sötét Varázslatok Kivédése a kedvencem, na meg a Rúnaismeret! Barát meg a Black gyerek, akivel leveleztem. Próbálok ismerkedni és nyitni újak felé, hátha van érdemes személy rá. A nővéremmel szoktam többet lógni, meg Bastian-nel beszélgettem már párszor. ÉS NEM HISZTIZEK! *de, de igen*

~ Ronan

Ui.: Imádlak Apa! Mindenképpen meg fogom kóstolni, csak mehessünk már le a faluba!

Brendan Byrne varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Brendan Byrne


Törvényen kívüli

Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley ZXKiGbej_400x400

Lakhely :

San Francisco

Elõtörténet :

Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley Aeaa4f37a588161987c8088de2306e827f79a6fd

Multik :

Börti serege

Playby :

James Spader


47


Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley Empty
Brendan Byrne
Csüt. Feb. 17, 2022 12:30 pm


Drága Ronan!

Még rengeteg roppant bosszantó és kiábrándító dolgot fogsz látni magad körül. Az én időmben háború dúlt, akkoriban más volt diáknak lenni - természetesen véletlenül sem szeretném alábecsülni a megpróbáltatásaidat, biztosan szörnyű dolgod van a világ egyik legjobb varázslóiskolájában...
1. Ezzel a hozzáállással több ellenséget fogsz gyűjteni magadnak, mint barátot. Ne feledd, új vagy az iskolában, nem ismernek, most kell megalapoznod a későbbi kapcsolataidat. Nem kell álszerénynek lenned, hiszen az visszataszító, de ne is éreztesd lépten-nyomon a felsőbbrendűségedet másokkal. Legyél visszafogott, nyitott és inkább segíts fejlődni a gyengébbeknek. Természetesen csak azoknak, akik méltók rá.
2. Próbáld magad a helyükbe képzelni: ők valószínűleg nem kaptak külön képzést a párbajozásra és az utóbbi években a brit Mágiaügyi Minisztérium nagy gondot fordított arra, hogy a Roxfortban minél kevésbé legyen gyakorlatias a képzés, félnek egy esetleges harmadik varázslóháborútól - meglehet, hogy jogosan. Ezek a gyerekek, még a hozzánk hasonló aranyvérűek sem tanultak párbajozni, nem várhatod el tőlük, hogy úgy remekeljenek, mint te. Ha nem érzed elegendőnek a képzést, kérj különórákat a tanáraidtól, biztos vagyok benne, hogy örömmel segítenek. Vagy kereshetünk neked különtanárt is, úgy gondolom, némi közbenjárással engedélyezné az igazgató asszony, hogy a hétvégéket ezzel töltsd Roxmortsban.

Rémesen hangzik, de remélem, hogy külön atrocitás nem ér az auroroktól. Ha bármelyikük kötekedne veled, mindenképp szólj, írok Mr. Scabiornak, hogy intézkedjen az illetékes aurorok áthelyezéséről a főosztály vezetőségénél.
Ha nem is értesz egyet azzal, amit hallasz, nyíltan ne feleselj és ne kérdőjelezd meg sem az aurorok, sem a tanári kar véleményét. Ne kelts feltűnést ott, ahol nem válik hasznodra. Sokan vannak a Roxfortban, akik hasonlóan gondolkodnak, mint te, maradj a társaságukban, de senkiben ne bízz meg maradéktalanul. Nehéz idők elé nézünk, a jó barátok és a lojalitás felbecsülhetetlen értékűek lesznek, azonban jobb óvatosnak lenni.

Örülök, hogy jól kijöttök a Black fiúval és azért akadnak órák, amiket élvezel. Tudom, hogy nagy felelősséggel jár, amire megkértelek, de közben ne felejtsd el élvezni is az ott töltött hónapokat. Persze csak mértékkel!
A cikk megjelenése óta milyen a hangulat? Félnek az emberek? Mit mond a többi gyerek és mivel tömik a tanárok a fejeteket?

Ölel: Apa

Ronan Byrne varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Ronan Byrne


Mardekár

Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley Tumblr_inline_p2ikarjEg71vo6ovf_400

Lakhely :

San Francisco / Roxfort



Playby :

Ansel Elgort


16


Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley Empty
Ronan Byrne
Vas. Ápr. 03, 2022 2:07 pm
Kedves Apu!

Van már egy pár… Ilyen Potter félék, meg tele van a suli Weasley ivadékokkal. Őket kerülöm, amennyire csak lehet. Gondoltad volna, hogy az egyik Potter srác Mardekáros lesz? Bizarr egy dolog, de talán belőle még lehet valami. Tudtad, hogy fasírtban van az apjával?
Ja tényleg. El is felejtettem, hogy te a múlt évezredben éltél, ne haragudj Apa! Jó itt, csak szinte senkit nem ismerek és az eddigi tapasztalataim se a legjobbak, de ez idővel majd változni fog. Ki tudja, hogy milyen irányba.
1) Segíteni fogok, ígérem. Csak tényleg furcsa, hogy az állítólagos legjobb mágusképzőben pálcát fogni sem tudó nebulók járnak. Majd két idegösszeroppanás között megmutatom a bénázóknak, hogyan is kell és normálisan segítek majd rajtuk. Ellenség meg nem kell. Félő, hogy már a nevem miatt is akad pár…
2) De a Minisztérium hülye, ha azt hiszik egy esetleges háborúban, a párbajozni nem tudók meg tudják majd védeni magukat. Ha nem is akarják, hogy harci kiképzést kapjanak a diákok, legalább azt tanítanák meg nekik, hogyan védekezzenek addig, ameddig el nem tudnak menekülni. Egy magát megvédeni nem tudó sokkal könnyebb préda, mint az, aki ellenállást mutat. Nincs szükségem különórákra jelenleg, de köszönöm Apa, hogy gondoltál erre. Egyelőre meghúzom magam.

Nem, nem ér szerencsére. Van pár fura figura, de szerencsére minden oké még. *burkoltan próbálja jelezni ezzel a mondattal azt, hogy nem találkozott olyan arccal, akik felelősek a nyáron történt dolgok miatt*
Megfogadom a tanácsaid, de azt te sem várhatod el tőlem, hogy minden alkalommal lenyeljem azt, amiket mondanak! Ha egyesek soknak bizonyulnak, nem állok jót magamért. Meg fogom védeni a véleményem, ha arról van szó.

Nyomott és feszült a hangulat. Némelyik diák fél, mások nem hisznek a cikknek. Valaki azt mondja felesleges pánikkeltés, de a tanárok óva intenek mindenkit és azt mondják, hogy van alapja mindennek. Jó lenne egyébként, ha egyszer eljönnél és személyesen tudnánk beszélgetni. Mondjuk amellett a vajsör mellett, amit ajánlottál.

~ Ronan




s
mile! everyone's watching!


Vissza az elejére Go down



Dear Dad! Corban & Ronan Yaxley Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: