Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

It's a familiar wound - Alina & Ophelia

Ophelia Slughorn


Akadémista

It's a familiar wound - Alina & Ophelia Tumblr_peqezqnmaC1uq44zbo3_400

Elõtörténet :

g o l d e n c h a i n
Red Sun


Playby :

Kristine Frøseth


5


It's a familiar wound - Alina & Ophelia Empty
Ophelia Slughorn
Vas. Nov. 07, 2021 9:02 pm
Alina & Ophelia

When your friends like you, it is your craze and when your frenemies like you, it is your grace

Mikor megtudtam, hogy Alina is a Varázsjogi karon kívánja folytatni tanulmányait, egzisztenciális krízis kerülgetett napokig, csak az járt a fejemben, hogy vajon ott is arra leszek kárhoztatva, hogy az árnyékában éljek, ne tudjak érvényesülni. Már-már személyes sértésnek tűnt, mintha csak ezzel is az én nekem és a jövőbeli terveimnek akart volna keresztbe tenni. A mindenki által imádott Alina, a Hugrabug történetének egyik legjobb rátával rendelkező őrzője, a párbaj szakkör egyik vezető egyénisége, s dráma szakkör heliosi bennfentes egyik üdvöskéje végül jogi pályára lép? Mégis mik a tervei, vígan szökdelve, virágszirmokat szórva megváltani a világot? Csupán az enyhítette haragom, hogy ő varázsjogra jelentkezett, nem pedig politikatudományra, így végül akadt pár kurzus, melyen nem osztozunk.
Beletörődve helyzetembe, továbbra is azt teszem, amint eddig: küzdök a sikeremért, önmagamért, valamint a családomért, hogy olyanná válhassak, akire bármikor számíthatnak. Elfogadtam, hogy néha mosolyt kell erőszakolnom arcomra, ha úgy hozza a sor, hogy az előadóban egymás mellé kerülünk, vagy épp szóba kell elegyednem vele, hisz mit érnék el azzal, ha ennyi év önmegtartóztatás után kifakadnék, s a szemére hánynám, mennyire önző módon kényszerít mindenkit a háttérbe?
Az egyik professzorunk azonban gyanútlanul úgy döntött, felkavarja az állóvizet, s vizsgafeladatként a páros kiselőadást nevezte meg, társamnak pedig ki mást, mint Alinát… Szinte magamat is meglepve első utam a lányhoz vezetett, hogy megbeszéljük, hol és mikor üljünk össze, s nem az oktatónkhoz, megkérni, hogy hadd dolgozhassak inkább egyedül.

Ha csak magam kellene felkészülnöm a vizsgára, természetesen a könyvtárat választottam volna helyszínül, azonban többedmagammal nem tűnt célszerűnek az olyan helyiség, ahol a visszafogott hangerő miatt talán még egymást sem hallanánk, így végül semleges terepet választottam, a karunk aulájában. Bár próbáltam igyekezni, már csak azért is, hogy legalább ebben meg tudjam előzni, mire a megbeszélt időpont előtt néhány perccel a közös térbe érek, meg is pillantom a lányt, amint már befoglalta a legjobb helyet. A francba, pedig én akartam lenyűgözni a másikat. Bármennyire is böki a csőröm, próbálok lenyelni minden negativitást, nem hagyhatom, hogy az attitűdömnek a közös projekt lássa kárát, s az asztalhoz immár viszonylag derűs mosollyal érek oda.
- Szia, Alina, látom, sikerült megelőznöd – ebben is… - De mentségemre szóljon, hoztam szendvicset és egy kevés koffeint, hogy ne az üres gyomrunk álljon az utunkba munka közben. Remélem, szereted a sütőtökös lattét, ha már ősz van, adjuk meg a módját, ne töketlenkedjünk – sütöm el a pocsék szóviccet, ahogy letelepedek mellé, majd hangosan zörögve a papírzacskóval kiosztom mindegyikünk fejadagját - Bocs, ha túl sok kalóriával bombázom a szervezeted, és a pasid mindkettőnkre megharagudjon – jegyzem meg szórakozottan. Tulajdonképpen fogalmam sincs, van e barátja, de mindenben sikeres, miért is feltételezném, hogy a szerelmi életében pont nem az? Bár azt pont nem nevezném annak, ahol a srác akár egy szóval is kritizálni meri a lány alkatát, ha ilyen párom lenne, már nem lenne párom, de hát vannak, akiket eleinte annyira elvakít a szerelem, hogy nem látják az intő jeleit annak, mekkora paraszttal hozta őket össze a sors, de hát ki is vagyok én, hogy emiatt ítélkezzem mások felett? Persze azt sem mondhatom, hogy nem volt hátsó szándékom a megjegyzésemmel: bármennyire is nincs közöm a magánéletéhez, képtelen vagyok nem ellenállni a kísértésnek, hogy pár szaftosabb infót is megtudjak róla. De esküszöm, hogy nem vagyok a megszállottja.

Alina Scamander varázslatosnak találta



Even the much-loved sun is alone if no one can reach it
Vissza az elejére Go down
Alina Scamander


Akadémista

It's a familiar wound - Alina & Ophelia 2259087b7f188ea92df5fa0eb47c284dcf496708

Lakhely :

☆ London || Abszol út ☆



Playby :

☆ Sabrina Carpenter ☆


436


It's a familiar wound - Alina & Ophelia Empty
Alina Scamander
Pént. Nov. 25, 2022 2:43 pm

Ophelia & Alina


E
gészen kezdtem már megszokni az Akadémiát, noha sokszor még mindig furcsának hatott az egyenruha hiánya, a lépcsők mozdulatlan merevsége, az új professzorok és voltaképp minden, amiben ez a hely különbözött a Roxforttól. Azt hiszem, nyugodtan ki mertem jelenteni, hogy bár nagy általánosságban jól viseltem az életemet ért változásokat (kivéve azt, amikor rátaláltam a haldokló, túladagolt apámra), ez most mégis megrendített kicsit.
Nehéz volt adaptálódni egy mondhatni teljesen új életbe.
Új iskola. új emberek, otthon lakás.
Ezekben a bizonytalan hétköznapokban jelentettek felüdülést az olyanok, mint egy első hallásra unalmas feladat, amelyet régi ismerősökkel – adott esetben inkább csak ismerőssel – közösen kellett elvégeznem.
Ahogy megláttam a távolban Effiet – aki amúgy Ophelia volt és nem tudom valaha megengedte-e, hogy becézzem, de minden évfolyamtársunk így hivatkozott rá, szóval… – ismerős sziluettjét, a székről felemelkedve heves integetésbe kezdtem, hogy biztosan észrevegyen és ne veszítsük el egymást a diákok tömegében.
– Szia! Igen, de nem szándékosan – hiszen még bő tíz, tizenöt perc lett volna az eredetileg megbeszélt időpontig és én már vagy húsz perce itt ültem, noha nem volt baj a várakozással; a telefonom, az emberek és az előttem szétnyílt, jegyzet lapokkal körülbástyázott Büntetőtörvénykönyv társamul szegődtek a szükség perceiben –, Gaunt professzornak tárgyalásra kellett mennie, így hamarabb befejezte az előadást, cserébe pedig a nyakunkba zúdított egy Temzényi feladatot – ráztam a fejem mosolyogva. Annyira nem bántam, azt hiszem, mint a többiek, de azért jól sem esett. Jobban is el tudtam volna tölteni az időmet, például meg akartam kérdezni Huntert, hogy volna-e kedve megnézni az új mindenes boltot, ami az Abszol út elején nyílt. Azt pletykálták róla, hogy egy mugli vezeti, aki varázslóhoz ment hozzá. Érdekesnek hangzott.
– Nem kell mentegetőznöd, hiszen nem késtél – korábban érkeztél, tulajdonképpen és nem is üres kézzel. Hanem koffeinnel! Nagyon rám fért már, igazi életmentő vagy, TÖKéletes – nevettem el magam tovább fűzve kicsit az esetlen tökös poént, hogy még annál is esetlenebbé váljon, mint amilyen előzőleg volt. – Köszönöm – egy pillanatra, de tényleg csak ennyire, nem többre,  felötlött bennem, hogy megkérdezem: tartozom-e valamivel, ám végül elvetettem. Valami azt súgta, hogy ezzel a kérdéssel csak megsértettem volna Effiet, ami nyilván valóan a legkevésbé szerettem volna. Nem csak a feladat miatt, hanem azért sem, mert kedveltem őt, úgy általánosságban is. Jó fej lány volt annak ellenére, hogy a stílusában akad valami furcsa. Dehát kiében nem?
– Jaj, ne butáskodj! Ha lenne barátom, akkor se érdekelne. Ne azért szeressen, mert ezt vagy azt mutatja a mérleg és… amúgy  is, metamorfmágus vagyok, így ha nekem jelentene esetleg gondot, azt is meg tudom oldani – nem mintha valaha csináltam volna ilyesmit, de a lehetőség, ha akartam volna, akkor megvan rá. – És a te barátod hogy van ezzel? – dobtam vissza a kérdést némi mérlegelés után.
Merlin ments, hogy a magánéletében vájkáljak! Sajnos nem voltunk olyan szoros ismeretségben, hiába a rokoni szál, amiről ő még semmit sem tudott és biztosan tudtam, hogy nem én leszek az, aki beavatja. Egyszerűen csak, talán az előző elsősorban bántalmazásról szóló órám után, valahogy határozott red flag volt a megjegyzése, mintha ő maga részese lenne (lett volna?!) hasonlónak.
– Van ötleted egyébként, hol kezdjük? – érdeklődtem miközben arrébb pakoltam a BTK-t és az ahhoz írt jegyzeteket, hogy legyen hely az új, közös projekt számára. – Nekem már vannak gondolataim, esetleg megbeszélhetjük azt; meg kivettem ezt a két könyvet tegnap, ha kellene – toltam elé, hogy ha úgy akarja és nem ismeri, meg tudja nézni. A könyvtáros hölgy azt mondta, hogy ez a témánk két alapműve, így nem lepődtem volna meg ha már találkozott velük. Lehet nekik politikatudományon kötelező is, ennek nem néztem utána; ha így van, akkor úgyis megmondja. – De igazából semmihez sem ragaszkodom, szóval, amennyiben már kész tervvel érkeztél esetleg, akkor csináljuk úgy. – Ha meg az nem jó, változtatni útközben is lehet tettem még hozzá magamban, noha biztos szinte teljesen biztos voltam benne, hogy ha Effie tervvel érkezett, akkor az jó lesz.
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: