Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Ophelia Slughorn

Ophelia Slughorn


Akadémista

Ophelia Slughorn Tumblr_peqezqnmaC1uq44zbo3_400

Elõtörténet :

g o l d e n c h a i n
Red Sun


Playby :

Kristine Frøseth


5


Ophelia Slughorn Empty
Ophelia Slughorn
Vas. Május 31, 2020 4:34 pm

Ophelia Slughorn

Effie



I hope the dream I look at is clear



Nem:


Kor:
17 év

Vér:
félvér

Születési hely:
London, UK

Iskola/ház:
Roxfort, Griffendél; Docendo Discimus Mágusakadémia, Politikatudományi Intézet

Munka:
diák, prefektus

Családi állapot:
hajadon

Patrónus:
királypiton

Pálca:
lucfenyő, főnixtoll, 9 és ¾ hüvelyk



My emotions are never something you can buy and sell

Nagy általánosságban elmondható rólam, hogy az elveim irányítanak. Számtalan törvényt, „nagy igazságot” alkottam magamnak, melyekben mindennek s mindenkinek megvan a maga helye, legyen az jó, vagy rossz; büszke vagyok arra, hogy legtöbbször képes is vagyok helyesen kategorizálni, de kifejezetten bosszant, mikor csalódnom kell az értékrendemben és ezzel együtt magamban. Hajlamos vagyok előítéletes lenni másokkal szemben, túl hamar alkotok felszínes képet róluk, anélkül, hogy valóban kiismerném őket, és tűnhetek arrogánsnak, ha nem felelnek meg az elvárt követelményeimnek, melyek néha túl magasak maximalizmusomnak köszönhetően – vagy épp ellenkezőleg, túl naivnak, ha nem látok át elsőre hátsó szándékukon, hajlamos vagyok azt hinni, másik is ugyanazokat az elveket követik, mint én.
Talán túlságos mértékeket ölt bennem a magabiztosság, hiszen legtöbbször tudom, mit miért csinálok, hiszek abban, hogy amit teszek, az mindig jót szolgál, nem mások kárára cselekszem. Ambícióim jövőmre nézve talán elrugaszkodottnak tűnhetnek, de minden nehézségeim ellenére nem adom fel álmaimat, hamarabb mondok búcsút magánéletemnek és boldogságomnak. Épp ezért nem is igazán gyűjtöttem barátokat a Roxfortban, riválisokat viszont annál inkább, tekintve, hogy gyűlölöm, mikor másokhoz hasonlítanak, de ebben a közegben elkerülhetetlen, hogy ne halljam valamelyik tanártól, diáktól, vagy épp szüleimtől, hogy „ez X-nek jobban menne” vagy „Y több szakkörre jár, mint te”. Szeretnék a magam ura lenni, sérti az önérzetem, ha megkérdőjelezik teljesítményem jelentőségét.
Határozottságom ellenére nem vagyok harsány, nem igyekszem mások arcába dörgölni sikereimet, vagy próbálok minél nagyobb figyelmet magamra irányítani – kivéve persze, ha erre szükség van. Sosem esett nehezemre közönség előtt beszélni, ugyanakkor zavarba hoz, ha fájó emlékekről, vagy épp gyengéd érzelmekről kell csevegni, ilyenkor hajlamos vagyok agresszióval leplezni gyengeségem. Mégsem utasítok el mindennemű közeledést, ha nem látok ártó szándékot, képes vagyok barátságos hangnemet fölvenni, még azokkal is, akiket nem igazán szívlelek.


I took a breath and met eyes with you

Éles hangon csikordul meg a villa az ódon tányér felületén, ahogy apám szinte élet-halál harcot vív ebédje maradékával. Bánatos együttérzéssel pillantok rá; mintha csak átok ülne azon a széken, ami megpróbál a lehető legkínosabb szituációba hozni minden olyan szerencsétlen egyént, akinek oda osztottak helyet. Hajdanán Bertie bácsi tudhatta magáénak, és szegény néha olyan esetlenül pillantott ránk, mintha valóban a Busby-székre ültették volna. Már rég máglyára kellett volna vetni -nem a bácsikámat, a bútort-, noha valószínűleg már ez sem segített volna rajta; ha Anyának valami nem tetszik, azon változtat, bármi áron, s legnagyobb szerencsétlenségére ez épp az Ő személye volt az asztalnál.
Úgy tűnik, végre megtalálta nyugalmát, látszólag elemében van; lelkesen társalog sikereiről, a Szent Mungó aktuális pletykáiról, vagy épp próbálja rávenni Apát, hogy osszon meg néhány bennfentes infót a minisztériumi helyzetről, több-kevesebb sikerrel. Néha elfog a félelem, hogy a beszámolók szűkszavúságának oka nem az eseménytelen hétköznapok, hanem az, hogy nem akarja, aggódjunk. Manapság egyre több rosszindulatú szóbeszéd kapott életre az aranyvérűeket mocskolva, s ki tudja, talán már párja származása sem védi meg… a testvéreiről nem is beszélve, kik között több is akad, aki tovább vitte a „vérvonalat”. Még ha nem is mindig mutatja ki, legalább annyira aggódhat értük, mint én Raphie és Lulu jólétéért.
Talán hálásnak kellene lennem, amiért nővérem esetében nem harapódzott el annyira a vita, hogy ugyanúgy eltiltsanak tőle, mint bácsikánktól, de mégiscsak fáj, hogy kénytelenek vagyunk időpontot megbeszélni és a munkahelyén, vagy a lakásában a pasija társaságában találkozni, nem zaklathatom már a szobájában, mint hajdanán. Hiányoznak a régi idők, mikor együtt róttunk a Roxfort folyosóit.
- Szedjetek még… Raphael, fiam, alig ettél – szakítja meg gondolatmenetem a közöttünk orvul felbukkanó nagymamánk, legalább olyan vehemenciával, mint amellyel egy Zsebpiszok közi díler keres magának új kuncsaftot. Családban marad… vagy korai még ezzel viccelődni?
- Ha még egy kanállal eszek, felrobbanok és…
- Effie, akkor te!
– vág bele unokája szavaiba, mielőtt az még precízen részletezné, a helyiség melyik sarkában kötne ki vastagbele, vagy hasonló naturalista képpel állna elő.
- Köszönöm, de már kétszer szedtem… - utasítom vissza apró, félszeg mosollyal.
- Még a végén elhízik.
- Kösz, Anyu…
- mind tudjuk, hogy alaptalan aggodalma, rám férne még pár font, mégis rosszul esik rögtönzött mentegetőzése.
- Legközelebb ne főzzön ennyit, nem vagyunk rá elegen – szól közbe Apa a maga visszafogott módján, mire kínos csönd telepedik a szobára; nem kell legilimentornak lennem, hogy tudjam, mindenki azokra gondol, akikkel már nem osztozhatunk az ebéden. Tekintetem összetalálkozik bátyáméval, aki ajkaihoz emeli poharát, kihasználva az alkalmat, hogy nagyapánk szinte automatikusan tölti neki a lángnyelv whiskyt, mialatt Anya önfényezéssel próbálja más vizekre terelni a megölt társalgás folyamát.
Tudom, mekkora erőfeszítésbe telik számára nap mint nap, hogy szüleink kedvében járjon – vagy legalábbis ne okozzon akkora csalódást nekik, hogy kikerüljön kegyeikből, amíg képes nem lesz megállni a saját lábán. Vajon ő is olyan drámai jelenetet produkálva akar lelépni, mint Lulu? Vagy inkább eléri, hogy ők maguk tegyék ki otthonról?
- De otthon biztosan ennék még, ha vihetünk belőle…? – pillázok Nagyira a tőlem telhető legbájosabb fizimiskám elővéve, hogy oldjam a feszültséget. Fel sem merül lehetőségként, hogy esetleg Lulu is részesedhessen belőle, az jelen esetben egyet jelentene az öngyilkossággal.
Ilyen testvérek között néha úgy érzem, én vagyok a család leggumigerincűbb tagja… Eddig eltökélten hittem, az a legtisztább, ha pártatlan maradok, senkinek sem segítek gyűlölni a másikat, és elég csupán elengedni fülem mellett minden, a másik felet mocskoló szót. Nem tudom, mi és mikor változott meg, mikor ismertem fel először magamban a meghunyászkodó opportunistát; de sajnos néha annyira komplikáltak a dolgok, hogy senki sem úszhatja meg anélkül, hogy be ne mocskolja kezét a nagyobb jóért. Mégis kinek lenne jó egy újabb vita az egyébként is darabjaira hullott családban, ahol már semmilyen érdem nem gazdagíthatja a nyertesen kikerülő félt? A fegyverszüneti állapot fenntartása jelenleg az egyetlen opció, amíg egyikük sem hajlandó békét kötni.
- Persze, aranyom! – indul meg lelkesen a konyha felé, feltételezem ételhordóért, mintha csak az apró gesztusom legalább harminc évvel fiatalította volna meg. Talán mégsem annyira rossz annak a stabil, biztos pontnak lenni mindenki életében ezekben a viharos időkben, akire bárki bármikor számíthat.


I almost shook from that wind

Külsőm némileg kontrasztban áll azzal, ki is vagyok valójában: a legtöbbek általában csupán egy törékeny lánynak tartanak, akit a széltől is óvni kell, de ha azon kapnak, hogy kiállok magamért sem vesznek komolyan, egy mérges csivavához hasonlítanak, ami csak tovább sérti a méltóságom. Tény, a 170 centiméteres magasságommal és törékeny alkatommal csupán az alsóbb évfolyamokba járók szemében tűnhetek fenyegetőnek, prefektusként pedig különösen nagy hátrányt jelentett a roxfortos éveim során, hogy a termetem semmiféle tekintélyt nem ébreszt másokban.
Hosszú középszőke hajam hagyom, hogy a hátam közepéig nőjön, s hullámos tincseim általában szabadon keretezik arcom, csak akkor kötöm copfba őket, ha az épp űzött tevékenységem megköveteli. Bőröm sápadt, hála annak, hogy még nyáron sem töltök hosszabb időt a napon, így orcám könnyedén kirózsásodik, ha hideg szél éri, vagy épp zavarba jövök; igaz, egyébként sem nehéz olvasni arcomról, a szinte gyermeki vonásaim s égkék szemeim túl hamar elárulják érzelmeim, ha nem figyelek oda rájuk.
Mások előtt igyekszem megnyerő, összeszedett, kifinomult látszatot kelteni, gardróbomban számtalan, elismertebb tervezők által alkotott darabok lapulnak, ugyanakkor átlagos, szürke hétköznapjaimban, valamint otthon, családom körében inkább a kényelmesebb, visszafogottabb öltözékeket részesítem előnyben, melyekre anyám egyszer azt mondta, Ollivander nagypapa is megirigyelné őket. A magassarkú viselete az adottságaimmal élet-halál kérdés, amennyiben nem sportolok (szinte sosem sportolok), mindig csalok egy kicsit.  Véleményem szerint az a lány, aki azt állítja, nem sminkeli magát, az hazudik; magam sem vagyok ugyan a harsány, hivalkodó árnyalatok híve -csupán az ajkaimat szeretem néha feldobni erőteljesebb vörös árnyalattal-, de nem jelennék meg mások előtt „meztelen” arccal.


Before, I had to scream for people to hear me

Édesapám:
Earl Slughorn (44) – Családja a Szent Huszonnyolc tagja, maga is annak aranyvérű ágának leszármazottja, mégsem folytatta a hagyományt, újabb „tisztavérű” nemzedéket hagyva maga után; öt testvér közül harmadik gyermekként látott napvilágot, képtelen volt felvenni a harcot szülei figyelméért középsőként, talán így akart lázadni ellenük. Nem hiszem, hogy valaha is szüksége volt a pátyolgatásra, magabiztos, talpraesett, komoly férfi vált belőle, aki még a leghátrányosabb helyzetből is győztesként kerül ki. Minden csodálatom ellenére azonban sokáig féltem tőle gyerekként: soha nem emelt kezet senkire vagy kiabált, mégis úgy tűnt, mintha a nap huszonnégy órájában haragudna valakire; csupán Anya társaságában mertem megközelíteni, mellette kiegyensúlyozottabbnak, esetenként majdnem boldognak látszott - egy ideig. Ahogy fivéremről szép lassan bebizonyosodott, kvibli, mindennapossá váltak csatározásaik, őt pedig azóta sem láttam mosolyogni.

Édesanyám:
Philippa Slughorn (née Ollivander) (43) – Maga a megtestesült tökéletesség: gyönyörű, intelligens, sikeres nő, családanya, igazi példakép, épp olyan, amilyenné én magam is sokáig akartam válni. Sokat foglalkozott velem, segített kideríteni, miben vagyok jó, ha valami nem ment, kedvesen noszogatva igyekezett felvidítani, s elérni, hogy újra próbálkozzak, amíg nem sajátítom el; én pedig tudtam, hogy támogatása alatt én is naggyá válhatok, mint ő. Hittem benne. Mindez túl szép, hogy igaz legyen, de túl naiv voltam, hogy meglássam, a gondosan pingált festmény egy omladozó falra lett aggatva. A gyengéd motiválás hamarosan szigorú elvárássá vált, a büszke tekintet mögött ott lapul a kudarc iránti megvetés, a család tagjának lenni immár érdem volt, mintsem születés általi előjog. Manapság már Apa szúrós, becsmérlő, de őszinte tekintete is vonzóbbnak tűnik, mint az ő mosolya, mely mögött képtelen vagyok meglátni a szándékot, kiismerni őt, mikor beszél hozzám az anya, akit gyermekként láttam benne, s mikor a nő, aki az eredményeink alapján ítélkezik sorsom felett.

Testvéreim:
Raphael Slughorn (22) – Nehéz eldönteni, melyikünk vállát terheli nagyobb teher: az enyémet, amiért szüleink összes ambiciózus elképzelését meg kell valósítanom, vagy neki a mindennapos küzdelemmel, hogy bebizonyítsa, megvan a helye a családban. Miután rájöttek, reménytelen arra válni, mikor mutatja mágikus képességek jeleit, ő vált szüleink csatározásainak gyújtópontjává; meg egyikünk sem jött rá, az anyai szeretet az, amely vasakarattal ragaszkodik hozzá, vagy apa gyermekkorából származó frusztráció és figyelemhiány az, mely még egy kviblinek is esélyt próbál adni a tündöklésre. Ő pedig meg is ragadt minden lehetőséget, melyet látszólag kilátástalan sorsa nyújthatott: magántanulóként, magányos óráiban kreativitása szárnyra kapott, kitört otthonunk arany kalitkájából, s papírra vetve gondolatait, érzelmeit, 17 évesen elérte, hogy kiadják első novelláskötetét. Sosem adta nevét és arcát az egyre csak gyarapodó számú műveihez, előszavaiban egy kalandos életű fikciós karaktert ábrázolt szerzőként; hamarosan ifjú zseniként emlegette a közvélemény, találgatva, ki is lapulhat az gondosan megalkotott alteregó mögött, nem is sejtve, hogy csodálatuk tárgya csupán egy szégyenfolt a szülei szemében.
Lucille Ollivander (20) - Az egyetlen személy, akivel sosem bántam, ha összehasonlítanak. Magabiztos, talpraesett, olyan, aki mindig kiáll az igazáért, s mer önmaga lenni – azon tulajdonságok ezek, melyeket talán a legjobban tisztelek és magamban is keresek. Talán a Teszlek Süveg is ezeket tartotta szem előtt, amikor ugyanabba a házba osztott, mint amelybe Ő is járt, elérve, hogy az iskolai éveinkben is addig élvezhesse a társaságom, ameddig rám nem un.  Mar a bűntudat, amiért nem voltam elég jó, hogy eltereljem anyánk figyelmét róla a szüntelen elvárásaival, melyektől végül besokallt, s képtelen voltam megakadályozni a vitájukat, ami után végül nővérem mögött hagyta a családi házat. Szerencsére nekem nem fordított hátat, gyakran szerveztünk közös programot Roxmortsban hétvégenként amikor csak ideje engedte a munkája és a párja mellett, noha ez azért elenyésző ahhoz képest, amit a Roxfortban töltöttünk. Fogalmam sincs, mit hoz a jövő kettőnk számára, miután már a Docendoba kezdek járni, de biztosan küzdeni fogok, hogy a távolság mellett is megmaradjon a közeli viszonyunk.



The moment I couldn’t put it around my neck This game had started

Amortentia:
Vanília, gyöngyvirág, kandalló ropogó tüze, régi pergamen, vajsör
Mumus:
Alina Scamander
Edevis tükre:
Ebéd, melyen a család összes tagja az asztalnál ülhet.
Hobbim:
A tükör előtti pózolás annak számít? A tanulmányaim és egyéb elfoglaltságaim mellett nincs igazán időm szórakozni.
Elveim:
Mindig azt a lehetőséget választani, melyet később kevésbé bánok meg.
Amit sosem tennék meg:
Nem hagynám cserben egy családtagomat sem, ha a szükségük volna a  segítségemre.
Ami zavar:
Mikor másokhoz hasonlítanak.
Ami a legfontosabb az életemben:
A helyes úton járni.
Ami a legkevésbé fontos számomra:
Párra lelni
Amire büszke vagyok:
Mindenre, amit magamtól értem el.
Ha valamit megváltoztathatnék:
Tekintélyteremtőbb alkat
Így képzelem a jövõmet:
Felvételt nyerni a Politikatudományi Intézetbe, később pedig a Mágiaügyi Minisztériumban elhelyezkedni… miért is érném be kevesebbel?



Kristine Frøseth




Ophelia Slughorn Qraqgj


Even the much-loved sun is alone if no one can reach it
Vissza az elejére Go down
Anonymous



Ophelia Slughorn Empty
Vendég
Kedd Jún. 22, 2021 8:51 am
Kedvesem!


Talán nem mondok újat azzal, hogy mennyire vártam, hogy elkészüljön ez a karakter. Még csodásabb lett, mint azt el tudtam képzelni. Elfogult vagyok és megtehetem. Egy nagynevű család leszármazottjaként sosem könnyű az élet, az elvárások sokasága veled együtt született meg és minek után a két testvéred nem teljesítette a rájuk háruló kvótát, sokkal inkább kényszert érezhetsz arra, hogy tökéletes legyél helyettük is. De ne aggódj, nem kell annak lenned. Elég ha önmagad vagy.  Ophelia Slughorn 1516639770
A nővéred és a bácsikád már biztosan vár, de bízom benne, hogy ennél jóval több plotot zsebelsz be a játéktérre menet. A foglalók felé vezető utat te is megtalálod, aztán irány a sűrűje!
Jó játékot kívánok!  Ophelia Slughorn 3217638854


Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: