Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Diane Sheela Byrne

Diane S. Byrne


Boszorkány

Diane Sheela Byrne 5f5e64e1652a3ea9020d0a6ffc2fe41d64d097c5

Lakhely :

✮ San Francisco → London


Keresem :

✮ freedom

Multik :

Beehive

Playby :

✮ Brianne Howey & Jessica Rothe


102


Diane Sheela Byrne Empty
Diane S. Byrne
Vas. Aug. 08, 2021 12:41 am

Diane Sheela Byrne

Diya, Ann, anya, Mrs. Byrne



"For a woman, life is a battle.
And beauty is a goddamn machine gun."



Nem:

Kor: 37 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: San Francisco

Iskola/ház: Ilvermorny (Szarvas kígyó), Salemi Boszorkány és Varázsló Akadémia (Mágiatörténeti Intézet)

Munka: mágiatörténész, régész, időnként vendégelőadó a Salemi Akadémián, és besegít a családi művészeti galériában

Családi állapot: trófeafeleség

Patrónus: sivatagi róka

Pálca: Rózsafa, vélahaj, 10 hüvelyk, enyhén rugalmas





A héj, és ami alatta van

Kislányként arról álmodoztam, hogy egyszer majd alkímiát fogok tanulni (mert az a varázsvilágon belül is annyira varázslatosnak, izgalmasnak, különlegesnek tűnt), esetleg bűbájtant, vagy bájitaltant, de mindenképpen tudományos irányon gondolkodtam. Már hat-hét évesen tudtam, hogy ha egyszer megkezdem a tanulmányaimat az Ilvermorny Szakiskolában, akkor a szarvas kígyó házába fogok kerülni. Aztán elérkezett a beosztási ceremónia ideje, és nem is egy, hanem két lehetőséget is kaptam. Egyik oldalról a Horned Serpent kristálya ragyogott fel, a másik oldalról a Viharmadár csapkodta szárnyait. Nem volt ez számomra nagy meglepetés, hisz a Thunderbird ház alapítójának, Chadwick Bootnak leszármazottja vagyok, és a családunk nagy része abban a házban nevelkedett. Én azonban nem vágytam kalandokra, teljesen más elképzelésem volt a jövőmről, így egy percig sem haboztam a döntésem meghozatalakor. Megingathatatlanul hittem, hogy ezt akarom egészen addig, amíg nem szembesültem apám haragjával, aki miután megtudta, hogy önként, saját akaratomból léptem másik útra, nem törődve a családi értékekkel és elvárásokkal, meglehetősen kikelt magából. Benne egészen addig valószínűleg fel sem merült a gondolat, hogy én más lehetek, mást szeretnék, mint amit ő szánt nekem. És ezután sem igazán volt ezt hajlandó elfogadni. Én magam akkoriban szembesültem vele először, hogy nem kifizetődő az eszemmel hívni fel magamra a figyelmet, vagy az ambícióimmal emelkedni ki a sorból.  

Az emberek azóta leginkább úgy ismerhettek meg, mint egy bájos, elbűvölő, de felszínes értékeket valló nőt, akinek mindene a látszat, a hibátlan megjelenés, a kiemelkedő társadalmi helyzet és a pénz. Pedig a külső vékony héj alatt rengeteg más réteg lakozik, rejtve szinte mindenki szeme előtt. Amit a legtöbb lakat alatt, leginkább féltve őrzök, soha senkinek nem megmutatva, az a sebzettségem. Idebenn egy megtört nő lakik, aki még mindig cipeli magával annak a terhét, hogy kislányként bántalmazó környezetben élt, mérgező légkör vette körül, majd később, fiatal (alig)felnőttként úgy érezte, eladták a családja jóhíre és anyagi helyrebillenése érdekében. Végül az, hogy idő előtt elveszítettem a szívemhez legközelebb álló személyt, az édesanyámat, ráadásul úgy, az utolsó beszélgetéseink haraggal és fájdalommal voltak tele, attól tartok, végleg megpecsételte a későbbi emberi kapcsolataimat. Nem tudok, legtöbbször nem is akarok közel engedni magamhoz senkit, még a saját gyerekeimet sem vagyok képes beengedni a védőfalaim mögé. Ehelyett mindenki azt látja velem kapcsolatban, amit láttatni akarok. Ami sokszor valóban lenni szeretnék, és amiről néha tényleg el is hiszem, hogy én vagyok. Sokáig tényleg úgy tűnt, a legegyszerűbb megmaradni annak a tinilánynak a szintjén, akit egykor Brendan Byrne feleségül vett. Akit nemigen izgat más, mint a felszínes dolgok, a pénz, a vásárlás, a szórakozás, közben pedig elragadó, és folyton mosolyog. Szinte én is elhiszem, hogy boldog vagyok így. Több, mint húsz éven át el akartam hinni. Manapság... már én sem tudom...



Életem története

Szenteste volt. Az első szünidőm otthon, mióta elkezdtem a tanulmányaimat az Ilvermorny falai között. A fivéreim az emeleten próbálgatták a vadiúj ajándékaikat, néha lehallatszott tőlük egy-egy hangosabb kacaj vagy az izgatott beszélgetésük, de ahogy az idő haladt előre, egyre inkább elhalkultak. A húgaim már két órája nyugovóra tértek. Én azonban még a szüleim társaságát élveztem. A rádióból kellemes karácsonyi dalok szóltak, legtöbbször George Abram mély baritonján, aki apám régi nagy kedvence volt. A nappali fahéjtól, sült almától és fenyőtől illatozott. A szokottnál is varázslatosabbnak és meghittebbnek tűnt minden. Bár az előző évektől szerényebben telt az ünnep, de az első külön töltött hónapok után nagyon jó érzés volt ismét a családom körében lenni. Anyám ölébe hajtottam a fejem, ő pedig a szőke tincseimmel játszott. Apa újságot lapozgatott a sarokban egy újonnan megbontott üveg skót whiskyvel.  

Aztán egyszer csak kialudtak a fények, elnémult a rádió, és csupán a hangulat miatt meggyújtott kis mécsesek adtak némi fényt. Ám így is láttam, ahogy apám tekintete lassan, fokozatosan megváltozott, elsötétült, harag ült ki az arcára, és a légkör azonnal más lett. Nyomottabb, veszélyesebb. A gyomrom gombóccá szűkült, a szívem a torkomban dobogott, mozdulni sem mertem. Ő azonban felpattant, és ráförmedt anyámra, hogy miért nem hoz már gyertyákat? Hogy várhatja el, hogy két gyenge fényű mécses mellett olvasson? És amikor anyám nem mozdult neki megfelelő gyorsasággal, felrántotta őt a kanapéról a karjánál fogva, én pedig az öléből a földre gurultam, beütve a könyökömet a padlóba. Ezen passzív cselekedetem, illetve, hogy anyám fel akart segíteni, pedig valamiképpen csak még tovább hergelte őt. Kötekedni kezdett, és nem emelte ugyan fel igazán a hangját, de ettől csak még ijesztőbb volt. Egy ponton túl semmi, amit anyám tett, nem felelt meg neki, újra és újra megütötte őt, és nem hatotta meg, hogy sírva kértem, hagyja abba. Nem ez volt az első alkalom, hogy tanúja voltam annak, amint egy csúnya vita tettlegességig fajul közöttük, de most valahogy hibásnak, felelősnek éreztem magam. Rávetettem magam apámra, ütöttem, karmoltam, egészen addig, amíg egy pálcaintéssel leválasztva magáról falhoz nem vágott, és a világ elsötétült előttem.


***

Csapzottan, levegő után kapkodva ülök fel hirtelen az ágyban, miközben egy enyhe kis légörvény söpör végig a sötétítő függönyökkel elhomályosított szobán, annak ellenére, hogy minden ablak és ajtó csukva van. Az elementáris erő még mindig ott zubog a bőröm alatt, a véremben akkor is, amikor végre kezd szabályossá válni a légzésem. Érzem, muszáj kivezetnem magamból, ezért egy könnyed legyintéssel a függönyök felé irányítom, félrevonom azokat, és a hálót azonnal megtöltik a reggeli nap sugarai. Futólag, ösztönösen végig simítok magam mellett az ágyon. Corban oldala teljesen érintetlen. Nem aludt itt az éjjel. Már meg sem lep. Talán elhúzódott egy megbeszélése, és a dolgozószobájában nyomta el az álom, de azt sem tartom kizártnak, hogy valamelyik nőcskéjét szórakoztatta hajnalig.  

Sóhajtok, majd a drága, hófehér selyemköntösömért nyúlok, belebújok, és megindulok a konyha felé. A finom anyag lágyan lobog utánam, akár egy látomás, miközben megkötöm azt a derekamon. A nappalin áthaladva magamhoz veszem az ezüstszín cigaretta tartómat, de egyelőre nem nyitom ki. Mindig is óvakodtam attól, hogy rászokjak a dohányzásra, de az elmúlt egy évben időről időre rám tört ez a kényszeres érzés, hogy rágyújtsak. Főleg az ehhez hasonló nyomasztó vagy aggasztó pillanatokban. A konyhába érkezve azonnal magamhoz veszem az este megbontott üveg fehérbort, töltök magamnak egy pohárkával, aztán kisétálok a kellemes, napfénnyel borított erkélyre, és kényelmesen helyet foglalok.

Magam elé meredve kortyolok egyet, majd még egyet, de az álom hatása, a mellkasomra telepedő kellemetlen érzés csak nem akar enyhülni. Ujjaim kissé idegesen nyúlnak a dohánytartóért, rágyújtok egy szálra, és csak miután a füst ellepi a tüdőmet, dőlök hátra. Ez a rémálom, vagy ennek bizonyos változatai már több, mint húsz éve nem kísértettek. Azt hittem, ezen már túl vagyok, túlléptem rajta, lezártam. De nagyjából egy éve visszatértek, és egyre gyakrabban kínoznak. Azt hiszem, tudom, miért.

Édesanyám évekig tűrte, hogy apám rosszul bánjon vele, és csak azután lépett, és változtatott a helyzetén, hogy rájött, nem csak az ő élete a tét. Anya nem volt erős boszorkány, sem az alkatát tekintve, sem a mágiáját, de a maga szerény módján okos volt. Rájött, hogy egy férfiak uralta, elitista világban csak úgy élhet boldogan, ha alkalmazkodik, ha megtanul a szabályok szerint élni, férje kedvében járni, és ezzel kissé befolyásolni, manipulálni, miközben megtette, amit vártak tőle, de csak annyit, és nem többet. Az elvásárokat pedig a legjobb volt alacsonyan tartani, mert ezzel mozgásteret biztosíthatott magának. És ez a változás a szemem előtt bontakozott ki. Láttam, és csodáltam. Csodáltam, és tanultam tőle. Ő pedig szívesen osztotta meg velem a maga bölcsességeit és tapasztalatait. Ezáltal engem is erősebbé tett. Felül tudtam kerekedni a történteken. Elhittem, hogy ilyen módon én is kézben tudom tartani a saját életem irányítását. Pontosan annyira, amennyire ebben a világban csak lehetséges. Sajnos az, hogy egész fiatalon belekényszerítettek engem egy számomra nem kívánatos házasságba, egy időre megtörte az anyámba vetett hitemet. Szinte még kislány voltam, és a hirtelen halála után még inkább annak éreztem magamat. De idővel felülkerekedtem ezen is, megtanultam a legjobbat kihozni az életemből. Igyekeztem úgy élni, hogy megfeleljek a férjemnek, a családomnak, még úgy is, hogy szorosabb kötődést nem tudtam kialakítani egyikük irányába sem. Élveztem a lehetőséget, hogy a továbbtanulás némi szabadságot ad, miközben tudtam, hogy a választott szakirány nem egyszerűen elnyeri Corban tetszését és helyeslését, de talán hízelgőnek is találja, hogy fel akarok érni hozzá. Ugyanakkor eszem ágában sem volt emelni a felém tanúsított elvárásokat azzal, hogy megmutatom, többre is képes lennék. Sokkal egyszerűbb és kényelmesebb volt meghagyni mindenkit abban a hitben, hogy egy bizonyos szintnél feljebb képtelen lennék eljutni, csak élem a saját életemet, a saját kis világomban. Csak akkor mutattam többet magamból egy ártalmatlan, felszínes kellékfeleségnél, ha valamit valóban igazán el akartam érni.

Az utóbbi időben azonban valami megváltozott. A kezdő lökést a tavalyi nyaralás adta, és a szigeten zajlott szörnyű események. Valami olyan történt, ami nem csak hogy váratlan módon felerősítette az anyai ösztönöket bennem, illetve azzal együtt bűntudatot is ébresztett, de újra előhozta a rémálmokat is. Este volt akkor is, egy fülledt, nyári este. A nap végén Maevel még egyszer meg akartunk mártózni a vízben, de előkerült néhány barátja, és kérte, hadd tartson velük egy kicsit a partra, én pedig rábólintottam. Általában egyébként sem érdemes nemet mondani neki. Ám amikor valamivel később utánuk mentem, olyan látvány fogadott, amit egy anyának sem kívánnék. A hotel egyik dolgozója, egy magnix származású varázsló nem csak egyszerűen kikezdett vele, de a szemem láttára éppen erőszakoskodni is próbált. Egy gyors, erős széllökéssel választottam le róla, és mikor közelebb értem, mielőtt a férfi felocsúdhatott volna, olyat tettem, amiről egészen addig nem is hittem, hogy képes vagyok rá: Imperius-átokkal megparancsoltam, hogy térjen vissza a szállodába, és a szobájában várjon rám. Később pedig, miután a lányomat egy gyógytea segítségével sikerült megnyugtatnom, utána mentem. Még mindig az átok hatása alatt rávettem, hogy írjon egy szívszaggató, könnyes búcsúlevelet, majd menjen a hotel tetejére, és ugorjon le. Ő pedig megtette...

Néha még azóta is nehéz felfognom a történteket. Egyszerre küzd bennem a harag és a bűntudat, de csak részben a kiontott élet miatt, és sokkal inkább azért, mert felelősnek érzem magam. Mert másfél évtizednyi anyaság után kezdem úgy érezni, hogy többet kellene tennem, jobban oda kellene tennem magam. Medea szerencsére nem emlékszik semmire, erről Corban-nel gondoskodtunk. De én emlékszem, és súlyos teherként cipelem magammal a történteket. Kezd éledezni bennem az elhatározás, hogy többet akarok, hogy nem akarom beérni azzal, amit eddig elértem az életben. Főleg, hogy a férjem szervezkedése, a kezei között felépülő szervezet épp annyira jelentős, mint amennyire veszélyt jelenthet a családunkra. Változnak az idők. Már nem lehetek egy naiv, fiatal asszonyka, aki nem lát, nem hall semmit, ami körülötte zajlik, nem nézhetem szótlanul, a kispadról az eseményeket, amelyek meghatározhatják mindannyiunk jövőjét. Ugyanakkor azt is tudom, hogy nem léphetek ki a szerepemből. Most mindennél fontosabb, hogy megfeleljek az elvárásoknak, és azt tegyem, ami méltó Corban Yaxley, azaz Brendan Byrne feleségéhez.

Elnyomom a cigaretta csonkot, kiürítem a poharamat, majd bűbájos mosolyt varázsolva az arcomra, térek vissza a házba, hogy makulátlan külsőt öltve indulhassak tartani a frontot a galériában. Ma estére még egy partit is meg kell ott szerveznem, aminek kifogástalanabbnak kell lennie, mint amit a Byrne család valaha adott.


Ha tükörbe nézek

Bárki rám néz, kétségtelenül megállapíthatja, hogy nem vagyok átlagos kinézetű. Középmagas, karcsú termetemhez bájos arc párosul, melyet lágyan a vállaimra omló, szőke tincsek kereteznek. Tisztában vagyok vele, hogy akkor vagyok a leggyönyörűbb, a legvonzóbb, amikor mosolygok, hisz sokan elbűvölőnek tartják a mosolyom, amely mindig elér a zöldes barna íriszeimet őrző szemeimig is. Így hát gyakran mosolygok. Szép vagyok, mindig is az voltam, és amikor csak tehetem, szívesen használom ki ezt a tényt. Ugyanakkor ez már nem csupán erőfeszítések nélküli szépség. A jó gének valóban sokat számítanak, de egy nőnek harminc felett már tennie is kell azért, hogy fenntartsa a Merlin adta természetes bájának látszatát, és aki mást mond, az hazudik. Számomra szerencsére minden adott, hogy kihozzam magamból a legtöbbet. Megengedhetem magamnak a legdrágább, legmodernebb, legminőségesebb haj-, arc- és bőrápoló bájitalokat, a legügyesebb szabókat, a legfinomabb kelméket. A legtehetségesebb divattervezőkkel, fodrászokkal, kozmetikusokkal dolgozom együtt, hogy a nap minden percében kifogástalanul gyönyörű, elegáns, vonzó és elbűvölő maradhassak. Szeretem, hogy a pillantások mind rám szegeződnek, amikor megjelenek valahol. De otthon, egyedül a négy fal között is ügyelek rá, hogy ne adjak ennél alább.


Családom

Édesapám
Chadwick Boot III. † - Apám nem volt jó ember, de utólag visszaemlékezve talán már rossznak sem mondanám. Csak olyan, aki nem vette jól az élet által elé gördített akadályokat, sodródott, és időnként másokon töltötte ki a haragját és a frusztrációját. Egy időben anyagi gondokkal küzdöttünk, ugyan nem földönfutó vagy éhező módon, de a mi családunk nevével, történelmével ezt nagy szégyennek élte meg, és mérhetetlen nyomás nehezedett rá emiatt. Pár éve hunyt el, és azt nem mondhatnám, hogy hiányzik, de való igaz, hogy az idő megszépíti az emlékeket, és néha már képes vagyok apró, de őszinte mosollyal felidézni az arcát, az alakját vagy a hangját.


Édesanyám
Helena Boot (née Rosewood) †- Édesanyám a szememben hős volt, egy harcos, egy túlélő. Egész életemben ő állt hozzám a legközelebb. Volt egy időszak, amikor apám nagyon rosszul bánt vele, és ennek időnként tanúja voltam. A bátyáim addigra már legtöbbször a saját világukat élték, a húgaim pedig még kicsik voltak, egyedül rám volt hatással az, ami közöttük zajlott. Ám miután anyám ráeszmélt, hogy ha nem tesz ellene valamit, annak nem csak ő issza meg a levét, onnantól teljesen megváltozott. Talán gyengének látszott, de erős nő volt, aki megtanult ura lenni a saját életének, kibújni az áldozat szerepéből, és megtanított ugyanerre engem is, ez pedig örökre összeköt bennünket. Sajnos miután fiatalon férjhez adtak engem, és ettől anyám sem volt hajlandó megkímélni, kiállni értem, pár hónappal a halála előtt megromlott a kapcsolatunk. Haragudtam rá, és a váratlanul bekövetkezett haláláig nem is tudtam neki megbocsájtani. Ez pedig örökre rányomta bélyegét a lelkemre, a másokhoz való viszonyomra, beleértve a gyerekeimet is.


Testvéreim
Két húgom és két bátyám van, de egyikkel sem volt soha igazán közeli a viszonyom, és a távolság csak tovább nőtt az évek során, mióta férjhez mentem. Csak minimálisan tartom velük a kapcsolatot.


Párkapcsolat
@Brendan Byrne (Corban Yaxley) - Épp hogy csak nagykorúvá váltam, és betöltöttem a 17. életévemet, amikor a szüleim hozzáadtak az akkor kétszer annyi idős, özvegy, Európában háborús bűnök miatt körözött Corban Yaxley-hoz. A családom el volt tőle ragadtatva, hogy a legidősebb lányukat elveszi egy nagy múltú famíliából származó, aranyvérű varázsló, aki a Sötét Nagyúr oldalán harcolt, ráadásul hatalmas vagyonnal rendelkezik. Valahol én is tudtam, hogy ez megtiszteltetés, ugyanakkor lázadó tini voltam még, aki feleannyira sem volt boldog a helyzetétől, mint a szerettei. Időközben azonban megtanultam alkalmazkodni, elfogadni a sorsomat, sőt, kiélvezni a házassággal, a presztízzsel és a szinte mérhetetlen gazdagsággal járó előnyöket. Azt nem állíthatom, hogy beleszerettem a férjembe, de megszoktam őt, kiismertem őt, és élvezem a kisebb-nagyobb játszmákat közöttünk. Főleg mivel gyakran érzem úgy, hogy csak ezekkel tudom felkelteni a figyelmét és az érdeklődését irányomba.


Gyermekeim

A gyerekeimmel a kapcsolatunk sajnos leginkább felszínes. Sokszor csak teszem, amit szerintem szülőként tennem kell, vagy még inkább, amit muszáj. Valódi, mély érzések nélkül. Születésüktől fogva egy láthatatlan szakadék van köztem és köztük. Ez mindhármukra igaz. Szeretem őket, de ezt nem tudom őszintén, mélyen megélni. Nem tudom őket magamhoz közel engedni, mintha valami mindig visszahúzna, pedig olykor valóban nagyon vágyom erre. Talán ha elég idősek lesznek ahhoz, hogy megértsenek engem... Talán akkor sem. De addig is legalább próbálom megjátszani azt, ami nem vagyok, ami hiányzik belőlem.

@Maeve Byrne - A nagylányom, a legidősebb gyermekem, aki egy tökéletes világban a legközelebb állna hozzám. De ez a világ ugyebár nem tökéletes, és én sem vagyok az.  Messze nem vagyok. És ezt ő is tudja. Egész kicsi kora óta tudja. Talán öt, vagy hat éves volt, amikor véletlenül szemtanúja volt annak, hogy a férjem egy barátjával flörtöltem - amit azóta is rendszeresen művelek, Corban bosszantására, és a magam szórakoztatására -, aki erre egészen szemtelenül reagált. Többet akart, mint az illet volna, Maeve azonban azt már nem láthatta, amint határozottan elutasítottam a férfit. Levonta a maga következtetéseit, és azt hiszem, a mai napig elítél emiatt, én pedig nem hibáztathatom ezért. Főleg mert soha nem is próbáltam helyre tenni benne ezeket a dolgokat. Kényelmesnek tűnt, hogy emiatt eltaszít, és inkább az apját pártolja, bár időnként mégis tagadhatatlanul bánom, hogy nem tettem meg többet a kapcsolatunkért.

@Ronan Byrne - Az egyetlen kisfiam, aki már nem is annyira kicsi. Okos, értelmes gyerek, tagadhatatlanul az apjára ütött - amellett is, hogy máris elképesztő módon érződik rajta az apja tanítása és nevelése. Olykor szórakoztatónak találom, hogy sokszor bátrabban beszél, mint cselekszik. Egyébként, azt hiszem, ő áll hozzám a legközelebb. Talán ez ilyen anya-fia dolog, hisz fiúként nem akarhat felnézni rám, nem akarhat rám hasonlítani, nincs igazán szüksége rá, hogy szívügyekben tanácsokkal lássam el, és pátyolgassam. Talán elég az is, hogy az anyja vagyok, hogy ott vagyok neki, hogy néha meghallhatom őt. Vagy talán csak én szeretném, hogy így legyen.

Ciara Byrne - A legkisebb csemete, a család kicsi hercegnője, aki sokkal értelmesebb a korosztályánál. Ő az, akit eddig a legkevésbé volt alkalmam elrontani, és akiben jelnleg a leginkább látom magamat. Ugyanakkor azt kívánom, hogy cseppet se hasonlítson rám.

@William Byrne - A mostohafiam, aki csupán 13 éves volt, amikor megismertem, és akinek kezdettől próbáltam ugyan az anyja, nevelője lenni - holott félig még magam is gyerek voltam, amikor az apjához hozzámentem -, de mint tudjuk, a saját gyerekeimnek sem voltam igazi, jó anyja, akkor miért pont neki lennék? Valójában csak úgy vagyunk, élünk egymás mellett. Néha talán sokkal inkább tűnik az öcsémnek, és az emberek olykor tévedésből valóban azt is feltételezik, hogy a testvérem. Végül is kevésbé kínos, mint mikor a férjemnek hiszik.
A közelgő eljegyzésével kapcsolatban viszont elég vegyes érzéseim vannak, hisz ők ketten a menyasszonyával nagyjából épp olyan korúak, mint mi voltunk az apjával a házasságunk elején. És ezzel kapcsolatban néha azt látom a tekintetében, mint amit én éreztem akkoriban.



Apróságok

Amortentia
Vörösbor, cigifüst, levendula, pénz, borsmenta


Mumus
Gyermekeim elvesztése, a férjem halála vagy bebörtönzése... Néha félek tőle, hogy Corban egyszer túl messzire megy, és a családunk élete vagy társadalmi helyzete veszélybe kerül.


Edevis tükre
Amire titokban vágyom, az az, hogy szorosabb legyen a kapcsolatom a gyerekeimmel.


Hobbim
Borozgatás (egy könyvvel, magazinnal vagy anélkül), a nőegylet vezetése, utazgatás, keresztrejtvény, vásárlás, estélyek és üzleti partik szervezése, műtárgyak gyűjtése, abraxanok versenyének látogatása Corban oldalán.


Elveim
Mindent szabad, amíg okosan csinálod, és nem buksz le. Azok számára, akik a családunkat támadják, nincs könyörület.


Amit sosem tennék meg
Nem tudom, hogy van-e ilyen. A megfelelő motivációval, vagy kényszer hatására sok mindenre képes lennék. De a gyerekeimet sosem áldoznám be a saját jólétem érdekében.


Ami zavar
A tény, hogy Corban múltja, illetve a jelenlegi ambíciói miatt mindig óvatosnak kell lennünk, a veszély folyton ott ólálkodik a sarkon túl.


Ami a legfontosabb az életemben
Egyértelműen a gyerekeim, ám gyakran túlságosan is magától értetődőnek veszem, hogy ők az életem részei. Egyébként a vagyon, a társadalmi helyzetünk, illetve a látszat, a látszólag tökéletes családunk. A saját szépségem, annak hatása másokra. A meggyőzőképességem, amivel akár a háttérből, észrevétlenül tudom befolyásolni a környezetem történéseit.


Ami a legkevésbé fontos számomra
A magnixok, és azok varázsivadékai.


Amire büszke vagyok
A diplomám, az életem, a családom, mindaz, amit képviselünk, a társadalomban elfoglalt szerepünk.


Ha valamit megváltoztathatnék
Eltörölném a Corban elleni elfogató parancsot, ami tiszta lapot jelentene a családnak, és élhetnénk a valódi nevünkön, mindenféle óvintézkedések nélkül, biztonságban.


Így képzelem a jövõmet
Remélem, 5-10-20 év múlva is ugyanott leszek, ahol most, hisz feljebb már nemigen van.


Egyéb
Elementalista vagyok, a levegő az elemem.



Brianne Howey




There are two rules in life:
1.) Never give out all the information.
 


Vissza az elejére Go down
Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

Diane Sheela Byrne Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


Diane Sheela Byrne Empty
Gilbert Ollivander
Kedd Aug. 10, 2021 6:17 pm
Kedves Diane!


Aranyvérűnek születni nem egyszerű, még a mai világban sem, aranyvérű nőnek pedig még kevésbé. Elvárások nehezedtek rád a születésed pillanatától kezdve, amelyek legtöbbször nem egyeztek sem a személyiségeddel, sem a vágyaiddal és álmaiddal - csakhogy ez a tény senkit nem érdekelt a családodban, hiszen akkor nem adtak volna hozzá alig tizenhét évesen egy nálad sokkal idősebb, háborús bűnök terhét cipelő férfihez. Nem meglepő, hogy egyfajta védelmi mechanizmusként milyen személyiséget és életet alakítottál ki magadnak ebben a helyzetben, megóvva saját magadat az újabb lelki sérülésektől és csalódásoktól. Ez azonban a gyermekeiddel való kapcsolatod rovására is ment - nagyon érdekes látni, mikor valaki egy nem ideális és messze nem tökéletes anya karaktert formál meg, hiszen a nőkkel szemben hatalmas az elvárás, hogy ebben a szerepben is remekeljenek, míg a férfiaknak könnyebben elnézik, ha nem elég gondoskodók és nem érdekli őket eléggé a családjuk. Felmenteni persze nem lehet, de megérteni annál inkább, különösen egy ilyen jól megírt karakterlap után Very Happy
Nagyon kíváncsi leszek, milyen irányt vesz majd a későbbiekben az életed, hogyan alakulnak a kapcsolataid a családon belül és azon kívül, milyen hatással lesznek rád a nagy események, amik jelenleg még csak sötét felhőkként gyülekeznek a Byrne család feje felett. Futás foglalózni, hiszen már várnak a gyerekek és szerető férjed  Diane Sheela Byrne 4018593274



I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: