Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Courage is fire, and bullying is smoke

Regulus P. Black


Mardekár fogó

Courage is fire, and bullying is smoke 20b276af95c1f9817f1634f4682f2c50

Lakhely :

Black kúria


Multik :

Börti's army

Playby :

Thomas Brodie-Sangster


129


Courage is fire, and bullying is smoke Empty
Regulus P. Black
Vas. Jan. 31, 2021 1:20 pm

Leta & Regu

Szinte tavaszias idő volt a tél ellenére, tökéletes alkalom arra, hogy Letával meglátogassuk az egyik kedvenc helyünket a roxforti birtokon. Még elsőben találtunk a tó partján egy kellemes zugot, két öreg fűzfa között elrejtettek egy padot, aminek a támlájába az évek alatt rengetegen belevésték a nevüket, a szerelmük nevét vagy csak csúnya dolgokat a tanárokról. Letával gyakran tanultunk itt, általában senki sem zavart minket és a tóban lakó óriáspolip is szerette itt napoztatni a csápjait, ami elég vicces volt. Csak Lestrange és Avery prof foglalták el néha a helyünket, mert valamiért nagyon szerettek itt dohányozni és megfuttatni a furcsa tömzsi kutyájukat, de szerencsére ők most nem rontották itt a szó szoros értelmében a levegőt.
Ugyanis fontos feladatunk volt Letával, amit nem akartunk a könyvtárban elkezdeni, nehogy már megint elvegyenek tőlünk mindent és cikizzenek minket a többiek. Tavaly sem volt jó a helyzet, de idén sokkal rosszabb lett. Letára teljesen rászálltak a pityergése miatt, de engem is többet piszkáltak, az új kedvenc témájuk az volt, hogy engem biztosan halálfalónak nevelnek otthon. Ami nyilvánvalóan hülyeség volt, mert apánál és anyánál halálfalótlanabb emberek nem is léteztek. Nagyapa néha sárvérűnek és buta muglinak nevezett másokat, de sosem komolyan, igazából nem ártott volna senkinek, aki nem érdemelte meg. Így én sem lehettem halálfaló, de nem voltak képesek felfogni és amióta Mrs. Bagman lett a tanfelügyelő, azzal sem mentem sokra, ha a saját kezembe vettem a probléma megoldását. Mindent bátran elmondtak neki, hiába kezdték ők a balhét, akkor is én kaptam érte szidást - mintha nem lett volna önmagában elég, hogy rendes kviddics helyett kispadra akart ültetni az a gonosz nő.
Egyszóval nem véletlenül dolgoztunk Letával az udvaron. Még ma be akartuk fejezni a vitaklub legújabb eseményére a plakátokat, megígértük a szakkör elnökének, hogy mi ketten megcsináljuk az összeset.
- Megkérdeztem Lestrange professzort, hogyan tudjuk megbűvölni a betűket úgy, hogy színesen villogjanak - jelentettem ki büszkén. - Nagyon figyelemfelkeltő lesz a plakát. Remélem, az a hárpia nem tiltja meg a vitaestet. Miatta remélem, nagyapa így is be akar jönni elbeszélgetni vele, csak maga alatt vágná a fát Mrs. Bagman.
Teljesen biztos voltam benne, hogy nagyapa majd alaposan kiosztja a tanfelügyelőt és minden helyre jön. Annyira még Mrs. Bagman sem lehetett buta, hogy szembe szegüljön nagyapával.

Leta Lestrange varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Leta Lestrange


Hollóhát fogója

Courage is fire, and bullying is smoke Tenor

Lakhely :

Lestrange kúria



Playby :

Mackenzie Foy


69


Courage is fire, and bullying is smoke Empty
Leta Lestrange
Szomb. Ápr. 03, 2021 11:00 pm

Regu & Leta

Borzalmasan hideg volt kint. Regu állította, hogy szinte már tavasz van, a madarak is eltévedtek és csiripelni kezdtek, de azt hiszem, ezt csak ő hallotta, senki más nem. A nap tényleg sütött, nem volt olyan borús minden, mint az elmúlt hónapokban, de attól még melegebb nem lett. Vastag pulóvert és kabátot vettem fel, a sálam szinte a szememig elnyelte az arcomat és a sapkám alól is alig láttam ki, de így legalább nem fáztam. És nem is fogok megfázni sem, már anélkül is túl sokat voltam beteg és rengeteg plusz munkám lett ezzel órákra és a szakkörökre. Néha már annyi, hogy sírtam a feladatok felett, mert tudtam, hogy nem leszek képes mindent megcsinálni. Mégis milyen kezdet volt ez Apa családjánál? Azt fogják csak látni, hogy elbuktam, hiszen rossz jegyeket viszek haza és nem vagyok mindenből kitűnő. Pedig én annyit küzdöttem érte…
Szóval most minden rossz volt, nem volt elég időm, nem volt elég kedvem, és nem volt elég magányom. Mindig megtaláltak a többiek, bármennyire is próbáltam elbújni, főleg, ha egyedül voltam. Reguval azért könnyebb a helyzet, ő ismeri a legszuperebb búvóhelyeket, mint ezt is, ami kint van a fák alatt.
Talán mégsem volt annyira rossz ötlet itt kint lenni. Hiszen csak mi ketten ültünk itt kint, és annak ellenére, hogy a kezeim pirosak voltak a hidegtől, mégis jobban éreztem magam. És egy kicsit lelkes is lettem, hogy plakátot csinálhatok, azt mindig úgy szerettem…
- És működni is fog? Nem nehéz a varázslat? -Én sosem mertem a tanároktól kérdezni, ha annak nem volt köze az órai anyaghoz. Hiszen olyan elfoglalt emberek voltak, hatalmas tudással, amit mindig csak bővítettek és bővítettek… Biztos voltam benne, hogy nincs idejük olyan butaságokkal foglalkozni, mint egy másodikos kislány magánprojektje. Még akkor sem, ha a tanár valójában a nagybátyám volt. De erre volt nekem egy Regum, aki a hangom lehetett, ha éppen arra volt szükségem. -Én nagyon örülnék neki, ha a nagypapád beszélne vele. Olyan undok tud lenni azokkal is, akikkel nem kellene. És a vitakör teljesen ártalmatlan, én nem szeretném otthagyni.
Nagyon óvatosan és precízen elkezdtem megrajzolni a plakát címén az első betűt. Mindent bele akartam adni, hogy tényleg szép posztert csináljunk belőle.
- Tudod… nagyon félek, hogy nem fogja engedni, hogy jövőre felvegyem a legendás lények gondozását. Romlottak a jegyeim, ha nem állok elég jól, megtagadhatja, én így hallottam. -Valóban romlottak a jegyeim, de közel sem annyira, hogy ne kapjak én is nagyon jó értékelést év végén. De a nagyon jó nekem nem elég, én tökéletest szeretnék.
outfit | szószám | zene | izé

Regulus P. Black varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Regulus P. Black


Mardekár fogó

Courage is fire, and bullying is smoke 20b276af95c1f9817f1634f4682f2c50

Lakhely :

Black kúria


Multik :

Börti's army

Playby :

Thomas Brodie-Sangster


129


Courage is fire, and bullying is smoke Empty
Regulus P. Black
Pént. Jún. 25, 2021 12:16 pm

Leta & Regu

Leta mostanság annyira negatív volt. Igyekeztem nem bántani érte - akkor amúgy is csak még rosszabb lett volna a kedve és arra nem volt szükségem -, de néha nagyon nehéz volt nem egy hatalmasat sóhajtani az olyan kishitű megjegyzéseire, mint a "működni is fog?". Mert még szép, hogy működni fog, nem azért kérdeztem meg Lestrange professzort, hogy aztán mindent elbaltázzak és Leta igazán bízhatott volna bennem. Ügyes voltam a bűbájokban, ő is tudta.
- Annyira nem nehéz és nyilván működni fog - forgattam a szemem. - Lestrange professzor alaposan elmagyarázta, majd megtanítom neked is. Szerintem, ha megmutatjuk neki a plakátokat, még kapunk érte házpontot is. Nagyon remélem, mert vissza kéne szerezni azt a tízet, amit Bagman levont a Mardekártól.
Nem értettem, miért kellett tíz ponttól megfosztania a házunkat. Azt mondta, hogy politizáltam az iskolában és ez elfogadhatatlan, pedig én csak az egyik háztársamnak meséltem róla, hogy nagyapa elvitt az egyik minisztériumi ismerősével kviddicsmeccsre a nyáron. Nem volt benne politika azon kívül, hogy két politikussal ültem azon a meccsen, de mégis hogyan kellett volna anélkül elmesélnem a sztorit, hogy őket megemlítem? Ezt Bagmannek is megmondtam, de természetesen nem érdekelte és megfenyegetett már megint, hogy el fog tiltani a kviddicstől. Habár a múltkori meccs után még talán az sem lett volna akkora büntetés, Franklin Longbottom az életemre tört, mintha bármi oka lett volna megcélozni egy gurkóval. És annyira ciki volt, hogy majdnem leestem a seprűmről...
- Jó, majd írok nagyapának, hogy beszéljen azzal a szörnyű nővel - bólintottam elszántan. - Biztos nagyon dühös lesz Bagmanre. Különben nagyapa nyáron elvisz majd egy hétre Skóciába nyaralni, megnézzük a Loch Ness-i szörnyet is, és azt mondta, hogy te is velünk jöhetsz, ha szeretnél és apukád elenged.
Tavaly Pollux nagyapa nem vetette fel a közös kirándulás ötletét, pedig már akkor is barátok voltunk Letával. Igazából most is csak akkor említette meg, amikor arról beszéltünk, hogy Letát magukhoz vették Lestrange-ék és ők fogják nevelni. Nem értettem az összefüggést.
- Ez biztos nem igaz. És Mrs. Lestrange különben is a Varázslény-felügyeleti Főosztály vezetője, biztos megmondhatja Bagmannek, hogy márpedig neked LLG-t kell tanulnod. - Mrs. Lestrange nagyon kedves nő volt, biztosan segített volna Letának. - Ugye felveszed velem a Rúnaismeretet is? Állítólag nagyon izgalmas. Mugliismeretet nem akarok tanulni, az rémunalmas, a Számmisztika sem tetszik, a Jóslástan pedig hülyeség.
Eközben színes temperával nekiestem az egyik plakát legnagyobb betűinek. Még az Abszol úton vettem hozzá festéket, vízálló volt és olyan fajta, ami magától a kontúron belül maradt.

Leta Lestrange varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Leta Lestrange


Hollóhát fogója

Courage is fire, and bullying is smoke Tenor

Lakhely :

Lestrange kúria



Playby :

Mackenzie Foy


69


Courage is fire, and bullying is smoke Empty
Leta Lestrange
Hétf. Júl. 05, 2021 5:24 pm

Regu & Leta

- Bagman megint levont tőled pontokat? -ráncoltam a homlokomat. Körbenéztem, mielőtt folytattam volna, már megszoktam, hogy itt még a falnak is füle van. -Nem kedvelem azt a nőt. Mindig olyan gonosz a gyerekekkel, azokkal is, akik nem csinálnak semmit. És főleg az aranyvérűekkel… -Mondhatnám azt, hogy én szerencsére kimaradtam ebből, de amióta Anya meghalt és én is Apa családjánál éltem, ugyanolyan csúnyán nézett rám is, mint a többiekre. Pusztán azért, mert most már engem is Lestrange-nek tekintett, annak ellenére, hogy a nevemen ez nem látszott meg és soha nem is akartam megváltoztatni. Nem értékeltem ezt a “különleges” bánásmódot.
Én nem neveztem volna cikinek, amikor Regu majdnem leesett a seprűről, sokkal inkább használtam volna rá a halálosan rémisztő kifejezést. Azt hittem, elájulok, amikor megláttam, hogy eltalálja a gurkó és szerintem sírva is fakadtam az ijedtségtől. Még szerencse, hogy a nagy hangzavarban ez senkinek nem tűnt fel.
- Jól van, majd megkérdezem tőle, hátha elenged -bólogattam nagyokat, valahol lelkesen, a lelkem mélyén azonban kissé megszeppenve. Sosem voltam még nyaralni, legalábbis nem úgy, ahogy általában az emberek, Apa csak egy-egy napokra vitt magával, amikor úgy adta az ideje és akkor sem mentünk messzire. Anyának pedig sosem volt pénze rá és nem is igényeltem, hogy legyen, jól megvoltunk mi otthon hármasban Macival. Szerettem volna kipróbálni, milyen nyaralni, mégis féltem tőle, mert még sosem éltem át. Mi van akkor, ha nem is olyan szórakoztató, mint azt állítják?
- Nem szeretném Mrs. Lestrange segítségét kérni. Van három gyereke, nem kell még az én gondjaimmal is foglalkoznia. Meg fogom oldani magamnak, ha kell, beszélek Miss Bagmannel. -Most nagyon eltökéltnek hangzott, amit mondtam, de tudtam, hogy amikor oda eljutok, akkor máris nem fogom annak érezni magam és hamar lefújom az akciót. -Felvehetem, eddig még nem gondolkodtam rajta, hogy mi mást szeretnék még, csak az LLG-ben voltam biztos. De a rúnaismeret is érdekesnek tűnik.
Regu példáját követve én is felemeltem egy ecsetet és belemártottam a festékbe. Annak ellenére, hogy ez biztosan a vonalon belül maradt, én igyekeztem precíz lenni és alapos. Így volt kényelmes.
outfit | szószám | zene | izé

Regulus P. Black varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Regulus P. Black


Mardekár fogó

Courage is fire, and bullying is smoke 20b276af95c1f9817f1634f4682f2c50

Lakhely :

Black kúria


Multik :

Börti's army

Playby :

Thomas Brodie-Sangster


129


Courage is fire, and bullying is smoke Empty
Regulus P. Black
Csüt. Júl. 15, 2021 10:17 pm

Leta & Regu

- Igen, szokás szerint totál igazságtalanul - forgattam a szemem. - Éppen Spencernek meséltem, hogy milyen kviddicsmeccsen voltam a nyáron Nagyapával és egy kollégájával, Bagman pedig pont arra járt a folyosón és kitalálta, hogy politizáltam. Ami hatalmas hülyeség, attól, hogy szerepelt a történetben két politikus, még nem politikáról beszéltem. Amúgy sem beszélgetnék rajtad kívül senkivel ilyen komoly dolgokról, a többiek nem valami IQ-ninják.
Az IQ-ninja kifejezést az egyik mugliszületésű évfolyamtársunktól hallottam, amit persze először nem értettem, mert azt sem tudtam mi az a ninja, de miután Leta elmagyarázta, nagyon megtetszett ez a sértés és felvettem az eszköztáramba. Spencer például olyan sötét volt, mint az éjszaka, de ugyanannak a kviddicscsapatnak szurkoltunk, szóval néha szóba álltam vele, ha Leta éppen nem ért rá. Azért eléggé zavart a lassú felfogása és a szegényes szókincse - na, ezt a kifejezést meg Nagyapától lestem el. Szerette kritizálni mások "szegényes szókincsét".
- Szerintem csak irigykedik ránk. Mondjuk megértem, ha olyan ultragáz nevem lenne, mint a Eunice Drucilla Bagman, akkor én is elég irigy lennék egy Blackre. Biztos gyerekkorában halálra cikizték. - Engem is elég sokat bántottak a többiek, ahogy Letát is, de ettől még örömmel töltött el a gondolat, hogy talán Bagmant is kigáncsolták párszor a folyosón annak idején vagy papírgalacsinnál dobálták azt a csúnya fejét az órák alatt.
- Biztos elenged, már miért ne engedne el? Nagyon jó lesz, mindent meg fogunk nézni és nagyapáék nyaralója is nagyon klassz. Még nem voltam ott soha, de apa sokat járt gyerekkorában és azt mondta, hogy Skócia gyönyörű, a kertből pedig rá lehet látni egy igazi kőkörre. - Már a gondolat is fellelkesített. Részben a Skócia jelentette izgalmak, de főként inkább az, hogy esetleg Leta is velünk tarthat. A Roxfortban sem unatkoztunk, de azért kettesben egy új helyen, ahol ennyi felfedeznivaló volt és nem lihegtek a nyakunkba a professzorok és Bagman... Kell ennél több egy tökéletes nyárhoz?
- Jó, ahogy gondolod, de szerintem azért inkább Mrs. Lestrange-re kéne hagynod - jegyeztem meg óvatosan. Nem akartam megint megbántani Letát, mostanában többször sikerült a kelleténél. De neki is be kellett látnia, hogy ez elég hülye ötlet volt. - Azért ha nagyon ragaszkodsz hozzá, hogy te beszélj azzal a hárpiával, akkor veled megyek. Csak a biztonság kedvéért.
Én sem tudtam, pontosan mit tennék abban a helyzetben a dacos nézésen kívül. De nem hagyhattam, hogy egyedül kelljen szembenéznie Bagmannel. Végül is én már túléltem vele egy elbeszélgetést. Jó, jó, utána sírtam egy kicsit a fiúmosdóban, de azt senki nem látta, szóval nem is számít. Akkor, ott, az irodában elég jól kezeltem a helyzetet.
- Rúnaismeretet tanulnak emelt szinten a Gringotts átoktörői is. Úgyhogy biztos izgalmas. Az LLG-ről pedig csak jót lehet hallani, állítólag Mallory professzor nagyon kedves nő.
A plakát eközben egyre színesebb lett, a festék valóban a vonalakon belül maradt anélkül, hogy erre különösebben figyelnem kellett volna. Az első plakát betűinek kifestése után előhalásztam a kabátom zsebéből a varázspálcámat.
- Na, figyelj Leta, mutatom a varázsigét, amit Lestrange professzor tanított. - A pálcát az első sor élénkpiros betűire szegeztem. Mély levegőt vettem, precízen bemutattam a jól begyakorolt pálcamozdulatot, már készültem kimondani a varázsigét, amikor hirtelen kigyulladt a plakát.
Rémülten meredtem magam elé, azt gondoltam, én rontottam el valamit, amíg fel nem harsant a hátunk mögött a röhögés. Kivont pálcával pördültem hátra - nem fogadott túl nagy meglepetés, két negyedikes griffendéles állt mögöttünk, azok, akik mindig szekáltak minket.
- Most azonnal csináljátok vissza! - parancsoltam rájuk, ingerülten a poszter felé intve.

Leta Lestrange varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Leta Lestrange


Hollóhát fogója

Courage is fire, and bullying is smoke Tenor

Lakhely :

Lestrange kúria



Playby :

Mackenzie Foy


69


Courage is fire, and bullying is smoke Empty
Leta Lestrange
Szomb. Aug. 28, 2021 11:06 pm

Regu & Leta

Mint mindig, most is jólesett, hogy Regu okosnak tartott. Ezt még én is tudtam magamról, az egyetlen dolog, amiben mindig biztos lehettem, az az eszem volt. Mégis jó volt mástól is hallani, hogy nem tart butának, pláne ha az a más a legjobb barátom volt.
- Elviselhetetlen az a nő -morogtam. -Nem tudom, miért jó ez neki, hiszen csak gyerekek vagyunk. Én nem akarok mást, csak tanulni és néha jól érezni magam, biztosan nem a politizálás a kedvenc hobbim. Igazság szerint nem is értem, hogy működik. Elég bonyolult dolognak tűnik. -Reménykedtem benne, hogy nem csak nekem tűnt annak, hanem tényleg az is volt.
Vetettem egy gyors, rosszalló pillantást Regura. Nem szerettem, amikor gúnyolódott másokon, még Ms Bagmanen sem. Pláne akkor nem, ha olyasmit pécézett ki, amivel nem tud mit kezdeni az illető, amilyen például a neve. Én sem tehettem róla, hogy Whitmannek születtem, ahogy Regu is kapta a Blacket, nem magának dolgozott meg érte. Persze ezt neki sosem mondtam volna, mert tudtam, mennyire fontos neki, hogy Black a neve. Véletlenül sem akartam megbántani, akkor sem, ha a megjegyzésével nem értettem egyet.
- Lehet, megtették, nem tudhatjuk. Az is lehet, hogy ő bántott másokat. Látszólag elég sokat gyakorolhatta, mert nagyon jól megy neki… -Nem lepett volna meg, ha kiderül, hogy Ms Bagman volt az, aki mindenki mást a földbe tiport, hiszen most is éppen ugyanazt tette.
Zavartan vonogattam egy kicsit a vállamat.
- Nem tudom, lehet elengedne. Fogalmam sincs, mennyire szigorú vagy sem. -Borzasztóan kellemetlen volt ezt kimondani. Az apámról beszéltünk, akit születésem óta ismertem, többször találkoztam vele, rengeteget segített nekem, de ilyen… tényeket nem tudtam róla. Nem tudtam, hogy mennyire szigorú az apám. Nagyon rosszul esett a felismerés, hogy hiába vagyok a lánya, mégis mintha közünk sem lenne egymáshoz. -De ha elengednek, nagyon szívesen veled megyek. Biztosan szuper hely, igazi kőkört pedig még soha nem láttam, csak könyvekben olvastam róluk. És nagyon jó lenne együtt tölteni a nyár egy részét. -Nem tettem hozzá, hogy minden bizonnyal Leo is nagyon örülne neki, ahogy a testvérei is. Legalább addig sem kellene látniuk engem, mert zavarta őket a létezésem.
Nagyokat bólogattam a szavaira. Őszintén boldoggá tett, hogy kiállt értem, vagy legalábbis ki akart. Persze nem kértem volna tőle, hiszen lehetséges, hogy rosszul jött volna ki belőle. Az a banya nagyon utálta. Szavakba viszont semmit nem öntöttem, mert nem akartam a félelmeimet megosztani vele.
- Biztos, hogy nagyon kedves, mindig annak tűnik, amikor látom valahol a birtokon. És aranyosak a férjével. -Biztosan így kellett kinéznie egy igazi, jó házasságnak. Olyannak, amilyen az övék is volt és amilyen Apáé volt a feleségével. Szerencsére ez az egy dolog sosem bántott, hogy Anyával nem lehetett ilyen a kapcsolatuk.
Nagyon koncentráltam, ahogy Regu elkezdte megmutatni a mozdulatsort, egyenesen a varázspálcájára szegeztem a tekintetem, hogy tökéletesen le tudjam majd másolni… aztán a papír kigyulladt. Megijedtem, de azonnal tudtam reagálni és lekaptam a cipőmet, hogy a talpával meg tudjam ütögetni a lapot, hátha sikerül kioltanom a tüzet rajta. Nem akartam a kezemet megégetni, Aguamentit pedig nem használhattam, mert teljesen szétázna az egész lap.
Igyekeztem nem figyelni a griffendélesekre és a nevetésükre, csak Regu után nyúltam és megfogtam a kezét.
- Hagyd csak, csinálunk egy újat. Még úgysem csináltunk túl sok mindent meg rajta. -Nem akartam balhét.
outfit | szószám | zene | izé

Vissza az elejére Go down



Courage is fire, and bullying is smoke Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: