Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

I hope your day is as special as you are to me

Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

I hope your day is as special as you are to me Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


I hope your day is as special as you are to me Empty
Gilbert Ollivander
Kedd Szept. 01, 2020 5:36 pm

Kedves Alina!
Először is boldog szülinapot, el sem hiszem, hogy ez a tizenhetedik! Elég öregnek érzem tőle magamat, de hát most nem ez a fontos, majd megbarátkozom valahogy az ősz hajszálakkal, ha annak is eljön az ideje (szerencsére eddig megúsztam). Anyád pont néhány napja mutatta meg a babakori fotóidat, szinte hihetetlen, hogy nemrég még pillangójelmezben nyomultál. Igen, jól sejted, Fri még oda is adta azt a fotót. Tudom, tudom, tiszta ciki neked, de nem élek vissza vele:)...
Remélem, megünnepled Carollal, azért a tizenhetedik mégiscsak mérföldkő meg hát nem is árt egy kis lazítás. De azért okosan, a Szárnyas Vadkant pedig kerüld messziről, okádék egy hely. Nyugodtabb már a helyzet az iskolában vagy még mindig kész őrültek háza a nyomozás miatt?
Fri már biztos említette, de nagyapádtól kaptam melót a színházban. Egészen tűrhető, eltekintve attól, hogy mekkora bunkó itt mindenki. Vagy csak az én burámat nem bírják? Valószínűleg ez a helyzet, de lehetne rosszabb is, nem igaz? Legalább nem kell többet a Zsebpiszok közbe jönnöd, ha meg akarsz látogatni. Nem mintha zavarnál, de anyád szerintem letépi mindkettőnk fejét, ha megint arra tévedsz...
A szülinapi torta bagolypostával nem lenne az igazi (pedig meglepődnél, az apád egy igazi konyhatündér, titkos szuperképességeim egyike), úgyhogy kénytelen leszel beérni ezzel sós-karamellás csokival, remélem, a hülye baglyom nem hagyja el, mostanában teljesen megkergült. És találtam nemrég egy képet, még akkor készült, amikor mi anyáddal a Roxfortba jártunk és pont az jutott eszembe róla, hogy mennyire ijesztően hasonlítasz rá. Remélem, azt sem hagyja el az életképtelen tollpárna...
Még egyszer boldog szülinapot, majd megünnepeljük a nyári szünetben.

Bertie




I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down
Alina Scamander


Akadémista

I hope your day is as special as you are to me 2259087b7f188ea92df5fa0eb47c284dcf496708

Lakhely :

☆ London || Abszol út ☆



Playby :

☆ Sabrina Carpenter ☆


436


I hope your day is as special as you are to me Empty
Alina Scamander
Kedd Dec. 01, 2020 3:32 pm

Kedves Bertie!
Kezdeném azzal, hogy nagyon, nagyon, nagyon örültem a levelednek! Igazán feldobta a napomat. Bár furcsa baglyod van, a nyomok alapján legalább egyszer nekiment az ablaküvegnek. Ha nem gond, egyelőre még itt tartanám kicsit, szerintem megrándult a szárnya. De ne félj, jól gondját fogom viselni!

Hé...hé.... ez nem ér! Azokat a fotókat az engedélyem nélkül nem mutathatta volna meg. Erről majd még biztosan elbeszélgetek vele. Értem én, hogy annak idején sok ilyet csinált, kellenek a zsaroló és elriasztó fotók, de azért na. Nem nem volt fair tőle! Ugye szerinted sem? (Remélem sejted, hogy erre csak egy jó válasz létezik <3.)
De egyébként szerintem nem vagy öreg, mármint a lakásod és a kapitányság gyér fényében én nem láttam sem ráncokat, sem pedig ősz tincseket, de hát ki tudja. Majd ha egyszer találkozunk valami más megvilágításban nyilatkozom erről a kérdésről, persze csak ha szeretnéd.

Igen, igen megünnepeltük Carollal meg egy másik barátommal is, aki nem sokkal utánam született és ő is most lett nagykorú. Ő - is - aranyvérű egyébként, a burzsoá, előre elrendezett házasságos fajtából és tartottak egy bált is, ami naaaaagyon szép volt. Én nem vágyom ilyen nagy felhajtásra, nem annyira szeretem a rivaldafényt, de egyszer mindenképpen jó volt részt venni egy bálon, úgy, hogy nem gyilkolnak meg senkit.

Elmegy, néha még látok egy-egy aurort, de egyébként kezd visszatérni az élet a rendes kerékvágásba. Tudod picit ijesztő, hogy így át tudunk lépni valakinek a meggyilkolásán, mintha mi sem történt volna. Persze, kimondatlanul mindig is ott van velünk, de... igazából nem érezzük Kyle Briggs hiányát, ha mégis, azt inkább pozitív értelemben.

Uhuuu az nagyon szuper *o*! Szerintem alapvetően rendesek az emberek, csak kell egy kis idő, amíg megszoknak és beilleszkedsz. Meg lehet be is beszéles magadnak, hogy nem bírnak, mert nem tartod magad rendes tagnak. Jó... drogokat árultál korábban, de ha ezt leszámítjuk szerintem tök jó fej vagy, szóval próbálj mg pozitívan állni magadhoz és mindenhez és akkor szuper lesz. Egyébként maga a munka milyen? Megy? Nehéz? Nagyapa nagyon házsártos? Néha az, de ne vedd magadra, ez inkább annak szól, hogy azt akarja, hogy a darab tökéletes legyen. Tényleg! Bonnie mit szól hozzá, hogy egy helyen dolgoztok?

Na, akkor majd nyáron mindenképpen kell sütnünk valamit! Valami kekszfélét, azokat jobban szeretem, mint a tortákat, egyébként. Azok néha túl krémesek, meg édesek. Kivéve, ha sóskaramellás. Abból bármi és bármilyen mennyiségben jöhet. És nem, nem hagyta el a képet, tényleg hasonlítunk egymásra!

Majd írj mindenképpen milyenek a napjaid és mi történik veled! Itt minden unalmas, vagyis... ja majdnem, az egyik barátnőmnek pasi gondjai vannak, de azt hiszem, ez túl lányos téma lenne ehhez a beszélgetéshez. Meg amúgy is, maximális titoktartást ígértem neki!

Ölel: Alina

UI: Küldök a baglyommal egy kis nagy adag kaját neki is, meg a két macskádnak is, mielőtt szerencsétlent bagolypecsenyének nézik.

UUI: A furcsa baglyod sok mindent és bármit megeszik, az előbb egy gemkapocsra hitte azt hogy kaja. Elvettem tőle és kapott rendes bagolytápot. Szerintem Puffancs nem kedveli. Amúgy mi a neve?


Vissza az elejére Go down
Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

I hope your day is as special as you are to me Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


I hope your day is as special as you are to me Empty
Gilbert Ollivander
Kedd Dec. 08, 2020 1:34 pm

Kedves Alina!
Ne aggódj a bagoly miatt, szegény kicsit életképtelen, de mindent átvészel valahogy. Kormi majdnem megette, most azért ilyen tépett, de fénykorában sem volt sokkal szebb. Persze tartsd magadnál nyugodtan, legalább addig sincs életveszélyben.

Nem merek arról nyilatkozni, hogy mennyire volt fair Fridától, nem egyetérteni vele nem éppen egy életbiztosítás, és én még szeretnék egy darabban maradni. Amúgy nem is voltak annyira kínos képek, rólam például anyám mindenkinek egy olyan fotót mutogatott, ahol hétévesen beöltöztetett halloweenkor törpegolymóknak. Szerintem nagyon édes volt a hercegnőkorszakod, de esüszöm, hogy nem fogom megmutatni senki másnak azt a képet.
Egyértelműen örök fiatal vagyok, habár a döbbenettől majdnem megőszültem, mikor felbukkantál nálam. Szóval ha mégis öregedés jeleit fedeznéd fel rajtam, az csakis a te hibád...

Hű, te aztán tudsz barátokat válogatni magadnak, ha így folytatod, a mugli királynő hív meg legközelebb. De örülök, hogy volt kivel ünnepelned, azért a tizenhetedik mégis elég nagy szám. A bálrendezés talán kicsit túlzás, de ezek az aranyvérűek már csak ilyenek.

Az emberek nem szeretnek sokáig rágódni az ilyesmin, igazából nem is tesz jót. A roxforti ostrom utáni szeptemberben is ugyanúgy elkezdődött a tanév, mintha mi sem történt volna, pedig valójában a feje tetejére állt a világ és nem csak egyetlen gyerek halt meg. Persze, tudom, az más volt, de azon is hamar túllépett mindenki, legalábbis úgy tett mindenki, mintha túllépett volna. Könnyebb volt így.
Különben Frida említette, hogy kviddicsezel és prefektus is vagy, mondtam is neki, hogy akkor biztosan valami félreértés történt, mert kettőnk génjeiből ez nehezen jöhetett össze. Viccet félre téve, persze nagyon büszke vagyok rád ♡ . Sokat kell tanulnod különben? Nehéz a hatodik év? Azt már eldöntötted, hogy merre tovább? Nem mintha sürgős lenne, még rengeteg időd van eldönteni.

Egyáltalán nem vészes a munka, inkább csak nem túl izgalmas. Az nem baj, ha megerőltető, régen elég sokat dolgoztam a szüleim farmján meg melóztam egy mugli építkezésen is, azokhoz képest ez nem túl nehéz. A nagyapád nem szól hozzám túl gyakran, úgyhogy vele sincs baj, szerintem elhatározta, hogy levegőnek néz, így a legjobb mindenkinek. Nem hiszem, hogy megkedveljük egymást, de egyelőre nem is akar megölni, igazából rosszabbra számítottam.
Bonnie nagyon boldog, hogy megkaptam a munkát, szerintem ő örül neki a legjobban. Pár hete nálam lakik amúgy, szétmentek azzal a geciputtonnyal fasztarisznyával Rowle-al és hozzám költözött ideiglenesen. Kicsit furcsa a helyzet, mert már jó pár éve volt utoljára, hogy nem egyedül éltem, de igazából örülök neki. Egy ideje ő az egyetlen családtagom, aki még tartja velem a kapcsolatot, a nővérem és apámék nem akarnak szóba állni velem. Úgyhogy őket valószínűleg nem is fogod megismerni egyhamar, habár nem veszítesz vele sokat. Bonnie különben ódákat zeng rólad=)

Én nem vagyok válogatós, majd te eldöntöd, felőlem rózsaszín habos cupcake-eket is csinálhatunk, te vagy a főnök. Vagy már teljesen kinőtted a hercegnő korszakodat?

Nem mondanám, hogy a tinilányok szerelmi ügyeinek szakértője vagyok, úgyhogy asszem, ebben tényleg nem tudok segíteni. Minden esetre a barátnőd nagyon szerencsés, hogy te ott vagy neki, a kamaszfiúkkal tényleg csak a baj van, hülye az összes (mondjuk a többségnél a kor sem segít).

Kormi mellesleg nagyon értékelte a kaját, csak háromszor próbált megharapni, mert nem bontottam ki elég gyorsan a csomagot.
Puffancs kedvel egyáltalán bárkit is? A bagolynak Puszedli a neve, és esküszöm, hogy nem én neveztem el így, megörököltem őt egy ismerőstől... Tényleg mindenevő, kicsit furcsa szegény, ne aggódj miatta.

Bertie




I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down
Alina Scamander


Akadémista

I hope your day is as special as you are to me 2259087b7f188ea92df5fa0eb47c284dcf496708

Lakhely :

☆ London || Abszol út ☆



Playby :

☆ Sabrina Carpenter ☆


436


I hope your day is as special as you are to me Empty
Alina Scamander
Pént. Jan. 15, 2021 12:26 pm

Kedves Bertie!
Oh… ezt a történetet hallva azt hiszem meg kell állapítanom, hogy nem szívesen lennék a háziállatod. Emberként még csak-csak elbánok Kormival. Na jó, inkább kajában mérve egyezséget kötünk, de ezt állatként nem annyira tudnám megtenni :S. De ha érdekel kezd egészen pofásodni a baglyod. Képet nem tudok küldeni sajnos, de már vannak tollai és némi hús rajta. Egészen nos… bagolynak néz ki, a érted mire gondolok.

Én gyakran nem értek vele egyet, mégis itt vagyok, szóval szerintem nem annyira veszélyes dolog. Legalábbis bizonyos esetekben. Bár lehet na jó, biztos, hogy én protekcióval indulok, mivel a lánya vagyok.
Szerintem cuki lehetett a törpegolymókos jelmez is, ha megmutatod Puffancsnak egy 10-es skálán lehet már csak 7-es szinten nem bírna, ami elég jó. Azt hiszem csak én vagyok nála ez alatt, de én is csak azért, mert rendszeresen kaját adok neki. Ja, meg mert megmentettem az életét. Maradjon köztünk, de egészen utcacsgolymók volt addig, amíg össze nem szedtem egy kuka mögül, félholtan. De ő ezt szereti elfelejteni.

Kérlek ˘o˘! Igen is vannak helyes öregedő férfiak. Nézz meg egy képet a mugli színész DiCaprioról, hozzá bármikor hozzámennék, hiába lehetne az apám is - már bocsi -, pedig őszül! Szóval inkább köszönd meg nekem!!!!!

Hát nem a vér minőségéről kérdezem elsőkörben az embereket, meg neki olyan furcsa francia neve van, kicsi hasonlít a lecsóra, amit csak azért tudok, mert van egy ilyen rajzfilm. Nem tudom láttad-e, de nagyon vicces egy patkányról szól, aki jól tud főzni, meg egy béna szakácsról, aki nem. Na mindegy, a lényeg, hogy francia volt, már a neve. Mondjuk Carolról tudtam, hogy aranyvérű, mégis összebarátkoztunk. Meg Murphy is… hm…. azt hiszem a legjobb barátaim mind aranyvérűek. Ebbe eddig bele sem gondoltam. Hallod ez de furcsa. Lehet a végén tényleg meghívnak a Palotába? Vonzom a nemeseket!

Világos, meg persze az élet megy tovább, de azért furcsa is valahol ez a struccpolitika dolog. Mintha biztonságos lenne az épület, pedig nem az. Legalábbis egyelőre még nem érzem annyira annak, de ez majd változik. Szerencsére nem vagyok egy paranoiás alkat.
Igen, őrző vagyok, bár sose akartam kviddicsezni, valahogy a sport nem az én világom, csak két-három éve - lehet van az négy is? - üresedés volt a csapatban és Carol másik legjobb barátja és volt pasija a csapatkapitány és senki sem akart jelentkezni, ő - mármint Carol - meg rágta a fülemet, hogy jó vagyok reptanból, próbáljam már meg, ha mást nem akkor csak egy szezonra. Ez volt a terv, de aztán ott maradtam. A hangulat jó és legalább ezt is be tudom írni majd az önéletrajzomba. Bár nem tudom számít-e majd valahol. Szerinted?
De köszönöm ♡. Gondolom akkor azt nem is említette, hogy az R.B.F. vizsgám is kitűnő lett, bár arra nagyon sokat tanultam, szinte a könyvtárban éltem, de azt hiszem megérte, mert azt tanulhatom R.A.V.A.S.Z. szinte, ami amúgy is érdekel.
So-so, nem olyan vészes, de nem is egyszerű, de megvagyok. Szeretem a választott tárgyaimat, érdekelnek is, így nem para. Jó jegyeim is vannak. Tudod jövőre kellenek a jó vizsgák, hogy felvegyenek az akadémiára. Bár valójában lövésem sincs még arról, hogy mit akarok kezdeni magammal. Vagyis… van ötletem, de még emésztem. Mert kicsit más, mint amit eddig gondoltam magamnak.

Ó értem, örülök hogy nem vészes a munka és annak is, hogy Bonnie veled lakik. Ne haragudj, de nem baj az, ha valaki szemmel tart és megetet, ha gáz van. (Már úgy értem, hogy vesz ételt. Sorry, nem élek tévképzetekben, voltam a lakásodon és láttam a baglyodat…) De szerintem ő is örül, hogy ez után a szörnyű helyzet után kicsit pihenhet és vele lehet. Lassan találkoznom kéne vele is nyár óta nem láttam, vagy ha mégis csak futólag…

Nem tudom, majd keresünk az internetet - mugli dolog, majd megmutatom, ha érdekel - valami menő receptet és feldobjuk valami varázsdologgal :DD.

Engem kedvel! De csak azért, amit fentebb írtam - remélem azért nem csak azért, ennyire nemfelszínes, csak szeretek túlozni. Örülök, hogy örült neki, mivel Puszedli még mindig nincs teljesen jól, ezért megint az én baglyommal megy a levél, ahogy küldök kaját is. Szeretem ezt a kis állatot, jó lenne egyben viszont látni.


Ölel: Alina

Vissza az elejére Go down
Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

I hope your day is as special as you are to me Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


I hope your day is as special as you are to me Empty
Gilbert Ollivander
Csüt. Jan. 28, 2021 1:15 pm

Kedves Alina!
Emberként sem túl kellemes együtt élni Kormival, de ezt még nem tudtam, amikor megtaláltam egy kukában, akkor kifejezetten aranyosnak tűnt. Persze hamar kiderült, hogy igazából cseppet sem az.
Ez igazán jó hír, egészen elkényezteted, mondjuk rá is fér. Majd igyekszem távol tartani Kormitól, ha hazaköltözik.

Biztos lehetsz benne, hogy az a protekció rengeteget számít, még gyerekkorunkban egyszer majdnem eltörte egy fiú lábát, aki felidegesítette. Igaz, megérdemelte, Weasley tényleg egy paraszt volt. Utána hetekig sántított, anyád úgy sípcsonton rúgta.
Nem hiszem, hogy én bármivel is ki tudom vívni Puffancs elfogadását, nem jól indítottam nála. És különben sem láttam még ilyen hisztis golymókot életemben, pedig elhiheted, elég sok törpegolymókhoz volt már szerencsém.

Ne már, DiCaprio...? Mármint értem én, jó színész, az Egy kosaras naplója az egyik kedvenc mugli filmem és egy exem megnézette velem a Titanicot is (az borzasztó volt, a felénél elaludtam), de akkor is... túl öreg. Ugye ez nem egy ilyen mély traumából eredő apakomplexus? Mert akkor elkezdem nagyon szégyellni magam.

Nem, azt a rajzfilmet pont nem láttam, pedig amúgy szeretem őket. Elég könnyű bejutni jegy nélkül is a mugli mozikba, úgyhogy láttam már néhányat, legutoljára azt az "Agymanókat" vagy mi volt a címe, az nagyon tetszett.
Még a végén kiderül, hogy elsős korod óta érdekkapcsolatokat építgetsz =) ... Pedig néha nagyon nehéz elviselni a piperkőc aranyvérűeket, ők egy egészen másik világban élnek, nem?

Azért a Roxfort sosem arról volt híres, hogy túl biztonságos, igaz, mindig igyekeztek annak beállítani. Persze próbálj meg ne ezen stresszelni, az legyen Briggsék dolga.
Én sosem kviddicseztem, szóval nem tudom valójában mennyit számít, de legalább majd minden állásinterjún elmondhatod, hogy jó csapatjátékos vagy, mert évekig kviddicseztél. Szerintem hiteles. Különben én biztosan nem mernék berepülni a kvaff elé, sosem értettem, hogyan tudják ezt csinálni az őrzők...
Azt már magamtól is kitaláltam, hogy biztosan jól sikerültek a vizsgáid és egyértelműen a RAVASZ is jól fog. Mármint tudom, biztosan mindenki ezt mondja és hogy ne stresszelj rajta, de amúgy tényleg felesleges izgulni miattuk. Okos vagy, szorgalmas, ezen kívül ugyan mi kellene ahhoz, hogy felvegyenek?
Még van időd eldönteni, igazából az a fontos, hogy tényleg a saját döntésed legyen és szeresd csinálni. Én nem mentem akadémiára (bár ezt biztos tudod), de azért azt tudom, hogy csak ennyi számít, utána úgyis sikeres leszel abban, amibe belekezdesz. Na jó, azért sárkánykutató talán mégse legyél, az nem egy életbiztosítás és szerintem Frida is sírógörcsöt kapna, ha közölnéd vele... Ugye nem az a terved?

Ne kezdd ezt te is... Anyámtól nem hallgatom ennyit, hogy többet kéne ennem és sovány vagyok, Bonnie és Frida is folyton ezzel csesztetnek. Legalább te ne játszd a tyúkanyót... Különben is, csak egyszer voltál nálam, abból nem lehet leszűrni semmit. Ez most nem azt jelenti, hogy gyere többet a Zsebpiszok közbe, mielőtt megint ilyen remek ötleted támadna! Elsőre sem volt túl okos gondolat, írhattál volna levelet is vagy nem is tudom.
Bonnie-ra határozottan ráfért a változás, már nagyon régóta. De biztos örülne, ha végre tölthetne veled egy kis időt, sokat emleget és ragaszkodik hozzá, hogy majd menjünk el valahova hármasban, elég komolyan gondolja ezt a családegyesítő projektet. Tényleg beszélj vele, nekem úgy tűnik, hogy nagyon furdalja a lelkiismeret miattad, szerintem azt hiszi, hogy elrontott valamit. Nem mondom, hogy a legjobb módon kezdett bele, de végsősoron a szándék a fontos, abban pedig teljesen biztos vagyok, hogy jót akart neked és nekem is.

Puszedli igazán hálás lehet a sok gondoskodásért. Talán jobb is, ha egy ideig még nálad marad, Kormi a szokásosnál is gonoszabb. Szóval ne haragudj, ha esetleg olvashatatlan a levél, sajnos a jobb kezemet néhány napra elintézte ez a fekete kis szörnyeteg... Lehet inkább aranyhalat kéne tartanom?

Bertie




I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down



I hope your day is as special as you are to me Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: